Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:

Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

1) Sahand A Hosseini, København.

2) Eman Abdallah A Nasser, Aarhus.

3) Fadumo Abutey Aba-Ahmed, Aalborg.

4) Hannan Saleh Abad, Ringsted.

5) Salautdin Abaev, Kolding.

6) Ayan Abas Haji Isse, Aalborg.

7) Amira Mumin Fagi Abati, Rudersdal.

8) Ali Abawi, København.

9) Loubna Hussein Abbani, Aarhus.

10) Amal Abbas, Viborg.

11) Amina Mohamad Abbas, Odense.

12) Asad Fadel Abbas, København.

13) Fatima Abbas, København.

14) (Udgået).

15) Hajan Abed Abbas, København.

16) Hanan Abbas, København.

17) Hussein Khdeir Abbas, Kalundborg.

18) Khalida Abbas, Aarhus.

19) Kowthar Khodayar Abbas, Odense.

20) Mahasen A Abbas, København.

21) Majida Mohamed-Karim Abbas, Aarhus.

22) Mohammad Reda Fadil Abbas, København.

23) Mustafa Khalaf Abbas, København.

24) Omar Abbas Mohammad Abbas, Ballerup.

25) Shaima A-Khdair Abbas, København.

26) Shatha Abdulamir Abbas, København.

27) Sohar Kathim Abbas, København.

28) Fatme Hussein Abbasi, Odense.

29) Haroon Rashid Abbasi, Herning.

30) Molouk Abbasi, Aarhus.

31) Mohammad Taghi Abbasian, København.

32) Karim Abbasian-Nezhad, Aarhus.

33) Enas Basim Abd Al Karim, Skive.

34) Abdul Rahim Azhar Abd Al-Rahim, Esbjerg.

35) Ashfaq Khan Abdali, Hvidovre.

36) Busra Ahmad Abdalla, Holstebro.

37) Mila Muhammad Abdalla, Køge.

38) Omar Hasib Abdalla, Køge.

39) Sozda Abdalla, Køge.

40) Abdallah Cheikh Raja Abdallah, Aarhus.

41) Amal Abdallah, Greve.

42) Bedor Bassem Abdallah, Odense.

43) Ibtisam Abdallah Saleh Al-Hajjaj, Hjørring.

44) Fadumo Dahiye Abdalle, Kolding.

45) Hoshear Rahem Abdalrahim, Horsens.

46) Benafsha Abdaly, Næstved.

47) Mostafa Abdel All, København.

48) Rula Abdel Karim, København.

49) Ahmad Mohamad Ali Abdel Kazem, København.

50) Nemer Mousa Abdel Rahim, Slagelse.

51) Salem Said Abdel Rahman, Odense.

52) Sheler Abdel Rahman, Køge.

53) Zaher Hafez Abdel Aal, Aarhus.

54) Walid Elia Abdel-Ahad, Aalborg.

55) Abdelaziz Abdelaziz, København.

56) Elaf Abdelaziz, København.

57) Jassam Abd-Ali Abdelbaqi, Hvidovre.

58) Seham Taher Abdelema, Holbæk.

59) Saad Saber Abdelfatah, Ringkøbing-Skjern.

60) Amjed Arif Abdelgafoor, Struer.

61) Hussin Mohamad Abdel-Ghani, København.

62) Leen Abdalla Abdelhalim, Slagelse.

63) Ezzat Kamel Abdelhasan, Dragør.

64) Iman Ezzat Kamel Abdelhasan, København.

65) Mohamad Metashar Abdeljabar, Aarhus.

66) Shirin Ahmed Abdelkader, Aarhus.

67) Aiad Abdel Wahab Abdel-Kader, Aarhus.

68) Hafeza Fateh Abdel-Kader, København.

69) Abdulazim Abdelkarim, Aarhus.

70) Bahn Abdelkarim, Helsingør.

71) Abdelmajeed Abdelwahab Abdellatif, Odense.

72) Adam Mousa Abdel-Rahim, Slagelse.

73) Belal Mousa Abdel-Rahim, Slagelse.

74) Mohamad Mousa Abdel-Rahim, Slagelse.

75) Mohamed Ali Ali Abdelrahman, København.

76) Falah Abdel Hassan Abdel-Reda, Aarhus.

77) Samir Abed Abdel-Wahab, Aarhus.

78) Amina Abukar Abdi, Odense.

79) Amina Mohamed Abdi, Kolding.

80) Amran Muhiyadin Abdi, Aarhus.

81) Asli Muhammed Abdi, Kolding.

82) Casha Mohamed Abdi, København.

83) Fadumo Mohamed Abdi, København.

84) Fadumo Qassim Dar Abdi, Silkeborg.

85) Falis Mohamed Abdi, København.

86) Halimo Hassan Abdi, Aarhus.

87) Hanan Abdullahi Abdi, Holbæk.

88) Hodan Mireh Abdi, Odense.

89) Kaltun Hussein Abdi, København.

90) Luul Omar Abdi, Odense.

91) Manal Abdullahi Abdi, Holbæk.

92) Mohamed Ali Abdi, Gladsaxe.

93) Mohamed Ismail Abdi, Aarhus.

94) Mustafa Ismail Abdi, Køge.

95) Nasteeho Hussein Abdi, Aarhus.

96) Rahma Elmi Abdi, Aarhus.

97) Reys Muqtar Abdi, Fredericia.

98) Warda Abdi, København.

99) Asha Hassan Abdi Adan, København.

100) Sadiyo Moalim Abdi Daar, Herning.

101) Liban Abdi Hagi-Ali, Aarhus.

102) Isnino Abdi Hassan, Aarhus.

103) Khadija Abdi Isse, Aarhus.

104) Samire Abdija, Gladsaxe.

105) Roda Hussein Abdikadir, Odense.

106) Fardowsa Alasow Abdikarim, Kolding.

107) Nuur Abdullahi Abdikarim, Aarhus.

108) Mohamud Jama Abdilahi, Odense.

109) Shamso Abdi Abdillahi, Aalborg.

110) Abdi-Rasak Ahmed Abdille, Slagelse.

111) Aden Abdiraman Abdille, Kolding.

112) Mohamed Adan Abdille, Odense.

113) Hawo Salah Abdirahman, Odense.

114) Mohamoud Mohamed Abdirahman, Aalborg.

115) Jaabir Abdilahi Mohamud Abdisalan, Odense.

116) Zobaida Abdol, Sønderborg.

117) Anita Abdollahi, København.

118) Minoo Abdollahi, Kolding.

119) Ula Hassan Abdul Sahib Abdoul Rasool, København.

120) Parvaneh Abdoulmaleki, Odder.

121) Shamsulhaiat Haji Abdul Ghafour, Lyngby-Taarbæk.

121 A) Badur Nasser Abdul Hadee, Aarhus.

122) Waleed Nasser Abdul Hadee, Aarhus.

123) Husni Mohamed Abdul Hadi, København.

124) Rana Hamade Abdul Hafiz, København.

125) Manar Mohammad Abdul Jabbar, Gladsaxe.

126) Mohammed Mustafa Abdul Kader, Aarhus.

127) Sahida Abdul Khalid, Aarhus.

128) Sumaya Abdul Khalid, Aarhus.

129) Maliha Mohammad Abdul Qader, Køge.

130) Abdul Hamid Abdul Qadir, Skanderborg.

131) Saba Shaker Abdul Quader, Odense.

132) Mohammad Nazir Abdul Rahimzir, Skanderborg.

133) Nadia Hussein Abdul Ridha, Odense.

134) Abdul Kahir Abdul Zahir, Ballerup.

135) Amira Khales Abdulamir, Ishøj.

136) Tawab Abdul-Ayaz, Sønderborg.

137) Ahmad Abdulayev, Gentofte.

138) Nashwan Jamil Abdulaziz, København.

139) Khadije Abdul-Aziz, Odense.

140) Maryam Abdul-Dayem, Aarhus.

141) Wafaa Abdul-Ghani, København.

142) Azima A Abdulhadi, Frederiksberg.

143) Reem Nasser Abdulhadi, Gladsaxe.

144) Rima Mustapha Abdul-Halim, Odense.

145) Turkie Sleiman Abdul-Halim, Odense.

146) Hussein Abdul-Hamid, København.

147) Nahed Abdul-Hamid, København.

148) Nazik Wahab Abdulhassan, Ishøj.

149) Ibrahim Nourali Abdul-Hussein, Høje-Taastrup.

150) Jalil Nourali Abdul-Hussein, Lyngby-Taarbæk.

151) Zeinab Abdul-Hussein, København.

152) Shallaw Muhammad Abdulkader, Ringsted.

153) Mariam Abdul-Kader, Aarhus.

154) Alaa Abdul-Kadir, Frederiksberg.

155) Maryam Shatin Abdulkarim, Rødovre.

156) Zeinab Abdul-Karim Mustapha, Holstebro.

157) Faris Abdulla, Køge.

158) Fatema Ahmed Abdulla, København.

159) Hemen Alyas Abdulla, Slagelse.

160) Naim Mohamad Abdulla, Aalborg.

161) Najah Saloumi Abdulla, Favrskov.

162) Shukreea B M Abdulla, Ballerup.

163) Zeinab Abdulla, Aarhus.

164) Abdulwahid Omer Abdullah, Rødovre.

165) Diyar Muhammed Abdullah, Odense.

166) Ibtsam Rashed Abdullah, København.

167) Khamisa Khalaf Abdullah, Assens.

168) Laila Abdullah, Sønderborg.

169) Namir Ibrahim Abdullah, Vejle.

170) Nazira Khadir Abdullah, Odder.

171) Sami Saeed Abdullah, København.

172) Samiha Mohamed Abdullah, København.

173) Tariq Aziz Abdullah, Odense.

174) Ayub Mohamed Abdullahi, Silkeborg.

175) Hawo Adan Abdullahi, København.

176) Hodan Mohamud Abdullahi, Rødovre.

177) Juweriya Abshir Abdullahi, Herning.

178) Ahmad Abdullatif, København.

179) Khadije Abdallah Abdullatif, København.

180) Sherko Kawean Abdullaziss, Viborg.

181) Abdinaim Ainab Abdulle, Randers.

182) Batuulo Abukar Abdulle, Herning.

183) Lulei Abdulle Haji, Aarhus.

184) Shahle Ashref Abdulleh, Silkeborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.

185) Mayasa Mohammad Ali Abdul-Majeed, Hvidovre.

186) Mona Adnan Abdul-Majeed, Herning.

187) Nibras Abdulmajid, Odense.

188) Wafa Ibrahim Abdul-Mohti, København.

189) Amer Abdulmonaim Abdul Al-Zoubaidi, København.

190) Taher Abdullah Abdulmunem Al-Yousif Abdul-Muni'm, Furesø.

191) Linda Minkova Abdulova, Aarhus.

192) Ahmad Abdulrahman, Slagelse.

193) Faris Fadil Abdulrahman, Ishøj.

194) Farkhea Ahmede Abdulrahman, Aalborg.

195) Fadia Ahmad Abdul-Rahman, Aarhus.

196) Amal Essa Abdul-Ridha, Ringsted.

197) Haidar Samir Abdul-Ridha, København.

198) Ahmed Abdulsalam, Aarhus.

199) Alham Naser Alawi Abdulzahra, Odense.

200) Abtsam Abas Abed, Herning.

201) Ahlim Mehdi Abed, Odense.

202) Bushra J Abed, Rødovre.

203) Esam Abdul Jalel Abed, København.

204) Falah Abdul Jalel Abed, København.

205) Maryam Eqbal Abed, Høje-Taastrup.

206) Maysam Fadel Abed, København.

207) Rafah Turki Abed, Faxe.

208) Rodha Malallah Abed, Vordingborg.

209) Thamer Mohan Abed, Helsingør.

210) Sarah Abed Al-Hussein Taha Al-Ham, Frederikshavn.

211) Hamid Abdul Kazem Abed Ali, Odense.

212) Mimi Mekonnen Abera, København.

213) Zakia Abid, Høje-Taastrup.

214) Sabit Shagid Abiev, Tårnby.

215) Tatjana Viktorovna Abieva, Tårnby.

216) Qassim Abo Harb, København.

217) Salma Mousa Bahoo Abona, Aarhus.

218) Nael Abdul Radha Abood, København.

219) Noha Ahmad Aborabi, Vejle.

220) Medhie Mohammad Hassan Abo-Sharkh, København.

221) Ibtissam Abou Chliah, Greve.

222) Iman Hussein Abou Daoud, Odense.

223) Lina Ali Kanawi Abou Dukhen, København.

224) Iman Abou El Kheir, Aarhus.

225) Hussein Nada Abou Jabal, Slagelse.

226) Samah Ahmad Abou Kalam, Rudersdal.

227) Samah Abou Khazneh, Odense.

228) Yossra Mohamad Abou Rdeineh, Varde.

229) Sajida Abou Tayoun, Aarhus.

230) Imad Ahmad Abou Warrad, Kalundborg.

231) Fatme Abou-Aloul, Aarhus.

232) Lida Kamal Aboudi, Slagelse.

233) Faouzie Abou-Jamous, Helsingør.

234) Lina Abou-Jamous, Helsingør.

235) Fayez Nawaf Aboukhazna, Aarhus.

236) Darwich Nawaf Aboukhazne, Odense.

237) Ahmad Ali Abouradi, Aarhus.

238) Ayche Abouryale, Sønderborg.

239) Kaoussar Muhieddine Abou-Salem, Aarhus.

240) Hassan Ezeldin Sadik Abouseblan, Frederiksberg.

241) Said Saleh Abou-Weddo, Nyborg.

242) Freya Yoselin Abrahamsen Patrice, Lima i Peru. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

243) Nadifo Moallin Abshir, Holbæk.

244) Farideh Abtahi, Næstved.

245) Imaddedin Izzat Saleem Abu Almeiza, Hjørring.

246) Izzat Saleem Abu Almeiza, Hjørring.

247) Alia Abu Anbar, Køge.

248) Tamana Afzali Abubaker, Aarhus.

249) Badin Hassan Abu-Baker, Skanderborg.

250) Serbaz Faek Abubakr, Ringkøbing-Skjern.

251) Meriam Abubakri, Køge.

252) Amir Hassan Abud, Aarhus.

253) Fatima Abudaya, København.

254) Mohammad Ahmad Mohammad Abu-Eid, København.

255) Sumer Ahmad Mohammad Abu-Eid, København.

256) Mohd-Asad Wajdi Abdel-Rahman Abu-El-Huda, København.

257) Amina Ali Abukar, Aarhus.

258) Fartun Ali Abukar, København.

259) Sahro Mohamed Abukar, København.

260) Rafat Kamel Abdel-Hassan Abu-Khesha, Vordingborg.

261) Kassem Sabbar Habib Abul Jamous, Hvidovre.

262) Bassil Hassouna Abu-Laban, København.

263) Ruslan Achiadov, Rudersdal.

264) Siham Achrir, København.

265) Fuad Ackar, Aalborg.

266) Perlita Gonzaga Acuyan, Tårnby.

267) Aisha Said Adam, København.

268) Faiza Mohamed Adan, Odense.

269) Shukri Abdulqadir Adan, Herning.

270) Yasin Ali Adan, Odense.

271) Sharifo Adan Also, Odense.

272) Eman Addassi, København.

273) Saraya Adeler, Sønderborg.

274) Hamed Khodair Abbas Adeli, Sorø.

275) Zibonesa Adeliar, Sønderborg.

276) Rahim Ademi, Vejen.

277) Razija Ademi, Vejen.

278) Abdirzak Farah Aden, Lyngby-Taarbæk.

279) Ayaan Aden, København.

280) Habiba Ali Aden, Odense.

281) Halimo Farah Aden, København.

282) Ikram Abdirashid Aden, Aarhus.

283) Mohamed Ahmed Noor Aden, København.

284) Silas Adhikari, Faxe.

285) Asti Motafiqi Adib, Ringsted.

286) Bayan Muttafiqi Adib, Ringsted.

287) Farida Muttafiqi Adib, Ringsted.

288) Shehla Adnan, Brøndby.

289) Amina Hussein Adnand, København.

290) Juliet Adoma, København.

291) Habiba Osman Adow, København.

292) Amira Hassan Aesaa, København.

293) Nagham Faraj Hermez Affan, Ringkøbing-Skjern.

294) Wadha Hamad Affat, Nyborg, dog uden virkning for ansøgerens søn født i 1998.

295) Afghani Afghani, Rudersdal.

296) Malyun Sugoway Mahamud Afrah, København.

297) Khadija Mohamed Afrah Farey, Odense.

298) Sohiel Afriday, Skanderborg.

299) Amina Afzali, Herning.

300) Ilaha Afzali, Herning.

301) Nooria Afzali, Randers.

302) Reza Afzali, Herning.

303) Sameera Afzali, Randers.

304) Vahidullah Afzali, Faaborg-Midtfyn.

305) Abdullah Agar, Rudersdal.

306) Donya Agasheh, København.

307) Del Agha, Holbæk.

308) Sunobar Sattar Agha Reda, Aarhus.

309) Fawzia Mohamed Agha Ridha, Aarhus.

310) Zareena Aghaigul, Aarhus.

311) Samira Aghajani, Roskilde.

312) Haydar Sattar Agha-Radha, Aarhus.

313) Ahmad Haydar Sattar Agha-Redha, Aarhus.

314) Maroof Aghazadeh, København.

315) Bellal Aghrib, København.

316) Mehmet Agircan, Helsingør.

317) Yinda Aguirre Casillas, Holbæk.

318) William Kwaku Agyekum, København.

319) Babor Ahadi, Hillerød.

320) Abdulrahman Ahmad, Næstved.

321) Ahmad Ali Ahmad, Høje-Taastrup.

322) Ali Ahmad, København.

323) Ali Aziz Khouder Ahmad, Odense.

324) Amal Ahmad, Odense.

325) Badria Abdel-Jabbar Ahmad, Brøndby.

326) Bashayir Azad Ahmad, Aarhus.

327) Bushra Shihab Ahmad, Aarhus.

328) Fayez Mohammad Ahmad, Holbæk.

329) Fehmeeda Ahmad, Albertslund.

330) Hawraz Hassan Ahmad, København.

331) Howraz Mohammad Ahmad, Randers.

332) Jabbar Rashid Ahmad, Aarhus.

333) Kajal Hassan Ahmad, Solrød.

334) Khasi Mawloud Ahmad, Aalborg.

335) Lamis Ahmad, Albertslund.

336) Mariam Hussein Ahmad, Slagelse.

337) Mohamad Hussein Ahmad, Slagelse.

338) Mohammad-Ali Nadhem Ahmad, København.

339) Moulada Ahmad, Aarhus.

340) Nawzad Omar Ahmad, Greve.

341) Nisar Ahmad, Sønderborg.

342) Osamah Saleh Ahmad, København.

343) Qais Ismaeel Ahmad, Aarhus.

344) Shayma Kerim Ahmad, Aarhus.

345) Subhi Haytam Ahmad, Norddjurs.

346) Turkan Mahmoud Ahmad, Aarhus.

347) Yousef Abdullah Ahmad, Vejle.

348) Zahida Hassan Khodor Ahmad, Odense.

349) Zeinab Yadgar Ahmad, Aarhus.

350) Zyan Sabah Ahmad, København.

351) Darwish Ahmad Akhizada, Egedal.

352) Abdolah Ahmadi, Sønderborg.

353) Ali Ahmadi, Guldborgsund.

354) Farkhondeh Ahmadi, København.

355) Goran Ahmadi, Skanderborg.

356) Hadayat Mohammed Ahmadi, Aalborg.

357) Kazem Ahmadi, Aabenraa.

358) Koubra Ahmadi, Helsingør.

359) Nasreen Ahmadi, Solrød.

360) Olivia Ahmadi, Aalborg.

361) Roya Ahmadi, Sønderborg.

362) Safiollah Ahmadi, Kolding.

363) Shabana Ahmadi, Middelfart.

364) Yassin Ahmadi, Aarhus.

365) Khoncha Ahmad-Najat, Gentofte.

366) Khadija Ahmadzai, København.

367) Khial Mohammad Ahmadzai, Ballerup.

368) Mohammad Salim Ahmadzei, Frederikssund.

369) Abdikarim Mohamoud Ahmed, Aarhus.

370) Abdisalam Hassan Ahmed, København.

371) Abdi-Salam Mohamed Ahmed, Aarhus.

372) Abdullahi Mohamed Ahmed, Nyborg.

373) Ahmed Abas Abdalrahman Ahmed, Guldborgsund.

374) Ali Abdullatif Ahmed, Aarhus.

375) Ammrin Yasmin Ahmed, København.

376) Asmaa Abdulrahman Ahmed, Odense.

377) Daud Mohamed Ahmed, København.

378) Dhol Adan Ahmed, Odense.

379) Fardowsa Ahmed, Odense.

380) Fatma Ahmed, København.

381) Halwa Mohamed Ahmed, København.

382) Hawnaz Hassan Ahmed, København.

383) Hawo Mohamed Ahmed, Aarhus.

384) Iftikhar Ahmed, København.

385) Kadra Osman Ahmed, Roskilde.

386) Khabat Jalal Ibrahim Ahmed, Viborg.

387) Laila Ahmed, Kolding.

388) Linda Ahmed, Furesø.

389) Luul Jiinow Ahmed, Aarhus.

390) Madino Ali Ahmed, Aarhus.

391) Maissa R Ahmed, København.

392) Mohamed Abdirashid Ahmed, Odense.

393) Mohamed Abdullahi Ahmed, Viborg.

394) Nadifa Ibrahim Sheek Ahmed, Aarhus.

395) Nasro Ahmed, København.

396) Nimo Hassan Ahmed, Aarhus.

397) Peman Ahmed, Aalborg.

398) Renas Salah Ahmed, Hvidovre.

399) Roosid Ahmed, København.

400) Sa'Diya Ibrahim Sheek Ahmed, Aarhus.

401) Saida Abdallah Ahmed, Aarhus.

402) Samsam Hassan Ahmed, Aalborg.

403) Shamis Ali Ahmed, Frederiksberg.

404) Soran Hassan Ahmed, København.

405) Sumeya Omar Ahmed, Odense.

406) Tara Ahmed, Holbæk.

407) Tariq Ali Ahmed, Silkeborg.

408) Waheed Ahmed, Brøndby.

409) Zahra Malik Ahmed, København.

410) Fadumo Ahmed Farah, Slagelse.

411) Othman Ahmed Ramadhan, Høje-Taastrup.

412) Aid Ahmetagic, København.

413) Jasminka Ahmetagic, Slagelse.

414) Xhafer Ahmetaj, Horsens.

415) Basri Ahmeti, Randers.

416) Saranda Ahmeti, Randers.

417) Valon Ahmeti, Morsø.

418) Violeta Ahmeti, Mariagerfjord.

419) Mahjabin Ahrari, Aarhus.

420) Ibrahim Rassoul Aidan, København.

421) Shamso Aidid Abdi, Lyngby-Taarbæk.

422) Fatmah Hassan Aimer, Lyngby-Taarbæk.

423) Omar Karim Jasem Aimi, Holbæk.

424) Rohaifa Mokbel Aissa, København.

425) Ramize Ajdini, Rudersdal.

426) Jamshaid Ajmal, København.

427) Dashmir Ajruli, Herlev.

428) Tufa Akako, Sønderborg.

429) Bahjat Yacoub Akari, Ringkøbing-Skjern.

430) Anas Luaibi Akbaia, Aarhus.

431) Ali Akbar, Herlev.

432) Bariyalai Akbari, Sorø.

433) Farhat Akbari, Herning.

434) Hanef Akbari, Roskilde.

435) Ikramullah Akbari, Aarhus.

436) Iraj Akbari, Syddjurs.

437) Khalida Akbari, Aarhus.

438) Mahboobeh Akbari, København.

439) Malalai Akbari, Furesø.

440) Mir Hossein Akbari, Aarhus.

441) Mohammad Monir Akbari, Kolding.

442) Mohammad Zaman Akbari, Slagelse.

443) Navid Akbari, Skanderborg.

444) Sareia Akbari, Brønderslev.

445) Ayse Akbina, Ikast-Brande.

446) Gizem Akdan, Svendborg.

447) Memet Akdeniz, Holbæk.

448) (Udgået).

449) Svetlana Mukhganovna Akhmieva, Kolding.

450) Naseem Akhtar, Hvidovre.

451) Saeeda Akhtar, Gentofte.

452) Tasleem Akhtar, København.

453) Imma Rajab Mwalim Akida, København.

454) Mohamad Abdullah Akilé, Kolding.

455) Vyacheslav Akimov, Odense.

456) Kafa Mahmoud Akkaoui, Vejle.

457) Erkan Akkas, København.

458) Aydin Akkoyun, Odense.

459) Nagehan Akkus, Vejle.

460) Kamela Atiyeh Akla, Odense.

461) Muhammad Akram, Ishøj.

462) Muhammad Iftikhar Akram, Hvidovre.

463) Parisah Akrami, Rødovre.

464) Najeba Yousef Toma Akther, Næstved.

465) Massad Al-Badri, Tårnby.

466) Mariam Omran Jraimet Al-Barmani, København.

467) Majida Al Aboodi, Høje-Taastrup.

468) Chadel Fadel Abas Al Alawi, København.

469) Yasser Mohamad Khalaf Al Alawi, København.

470) Ahmad Al Amin, Næstved.

471) Sanaa Yasin Yonis Al Anni, Køge.

472) Mona Ali Muslem Al Assady, Odense.

473) Anwar Saleh Al Badri, Skanderborg.

474) Refah Aoda Kmat Al Badri, Odense.

475) Najiba Juma Abbas Al Bajati, Høje-Taastrup.

476) Salima R Muslem Al Derraji, Herlev.

477) Zayneb Najem Al Dine Sadik, Furesø.

478) Fatam Diguan Darwish Al Duleimy, Esbjerg.

479) Najah Al Farhani, Lyngby-Taarbæk.

480) Talal Saad Abdularazak Al Hamdani, København.

481) Naheda Al Hasan, Aarhus.

482) Hussain Al Hashimi, Rudersdal.

483) Suham Abdul Majeed Al Hashimi, Rudersdal.

484) Sawsan Al Hassan, Aarhus.

485) Haim Latif Sajit Al Hazbar, Holbæk.

486) Amira Al Hilw, København.

487) Karim Hadi Sweid Al Idan, Aarhus.

488) Dhafer Khamis Hashem Al Janabi, Odense.

489) Khamis Hashem Abdullah Al Janabi, Fredericia.

490) Asaad Khodayer Abbas Al Jayyal, København.

491) Hisham Ali Abdulhussein Al Jebory, København.

492) Naiima Wali Radhi Al Jorani, Herning.

493) Majida Hussein Zayer Al Jumaili, Holbæk.

494) Thamer Said Mahmoud Al Karawi, Lyngby-Taarbæk.

495) Hanan Suhail Hussein Al Karib, Aarhus.

496) Abier Gazi Mohammad Al Kassab, Nyborg.

497) Mohamad Ismail Issa Al Khafaji, Aarhus.

498) Laila Al Mafarji, København.

499) Hamid Nasir Al Maktoub, Odense.

500) Jinan Faleh Abdul Hasan Al Maktoub, Odense.

501) Zein Hamed Nasir Al Maktoub, Odense.

502) Mohnnad Shaban Al Maliki, Kalundborg.

503) Maitham Mounir Al Mansour, Frederiksberg.

504) Najat Al Maosawi, Holbæk.

505) Maarb Hamoudi Ibrahim Al Marsumi, Hvidovre.

506) Diab Mamduh Al Masry, Odsherred.

507) Fadaa Farhan Wadi Al Mawla, Frederikssund.

508) Mazen Ahmad Abboud Al Melli, Lyngby-Taarbæk.

509) May Al Mousawi, Rudersdal.

510) Safa Al Mousawi, Lyngby-Taarbæk.

511) Shad Al Mousawi, Rudersdal.

512) Ali Najmeldin Ali Al Naimi, Høje-Taastrup.

513) Aliya Chafic Al Najafi, Gladsaxe.

514) Amira Ziyad Al Natour, Roskilde.

515) Ranim Al Omairi, Lyngby-Taarbæk.

516) Mahdi Saleh Hassan Al Omar, Varde.

517) Lolwah Soud Al Otaibi, Hedensted.

518) Najd Soud Al Otaibi, Hedensted.

519) Kahtan Najem Abdallah Al Rubeyi, København.

520) Rajat Al Safi, Lyngby-Taarbæk.

521) Israa Mehdi Jassem Al Saker, København.

522) Kather Al Sarraj, Odense.

523) Ahmad Khaleel Mohammad Al Sha'ar, København.

524) Asima Akram Al Shamaa, Hvidovre.

525) Musafir Mojbil Al Shimari, Hillerød.

526) Nour Fares Al Shmrte, Roskilde.

527) Siham Eido Al Saaid, Randers.

528) Athra Isam Abdul Wahab Al Ta'Ee, Aarhus.

529) Noor Al Taei, Aarhus.

530) Norhan Saber Rashed Al Taei, København.

531) Hanie Al Tahawi, Nyborg.

532) Houra Mohamad Al Tai, København.

533) Maria Al Taie, Rudersdal.

534) Abdul Rahman Jameel Al Tamimi, Kerteminde.

535) Ansaf Abdul Amir Al Timimi, Brøndby.

536) Hadi Al Timimi, Brøndby.

537) Jaafar Khalees Abdulamir Al Tourjouman, Guldborgsund.

538) Ahlam Jamil Al Wesi, København.

539) Ahmad Djamil Abullhamid Al Yasin, Odense.

540) Habib Abbas Al Zayadi, Roskilde.

541) Faozi Sami Al Zein, Aalborg.

542) Boshra Al Zoubaidi, København.

543) Luay Abdulla Ala Eddin, Odense.

544) Ammar Saheb Mohammad Redha Al-Abbadi, København.

545) Bashir Aziz Shaban Al-Aboudi, Hvidovre.

546) Ayah Karim Al-Absawi, København.

547) Nawal Ali Dhaher Al-Absawi, Holbæk.

548) Bushra Al-Abu Raghif, Glostrup.

549) Amel Alagic, Mariagerfjord.

550) Nihad Alagic, Randers.

551) Adnan Ramadan Hassan Al-Ahmad, Odense.

552) Fatemah Fahed Al-Ahmad, Slagelse.

553) Zahraa Monzer Aziz Al-Ahmadi, Hvidovre.

554) Haidar Mohammad Najem Al-Akashi, Odense.

555) Nada Mohammad Najem Al-Akashi, København.

556) Layth Gassim Muhammad Al-Akoth, Lyngby-Taarbæk.

557) Araz Adel Mohamad Al-Akrawi, Hillerød.

558) Haidar Kadhum Khudir Al-Ali, Odense.

559) Omar Hussein Khader Al-Ali, København.

560) Razzak Hassan Ahmed Al-Ali, Odense.

561) Ahmad Saleh Mohsen Al-Alousi, Aarhus.

562) Ahmed Khader Ahmed Al-Alwan, Gentofte.

563) Mohammad Monzurul Alam, København.

564) Mohammad Saber Alam, Rudersdal.

565) Ali Abd Al-Hadi Shaker Al-Ameri, Odense.

566) Wafica Mohamad Al-Amin, Greve.

567) Ali Dawoud Hussein Ali Al-Amir, Vesthimmerland.

568) Haidar Hussain Abdul-Nabi Al-Amiri, Odense.

569) Israa Abdul Amer Abdul Karem Al-Amiri, Aarhus.

570) Sajad Al-Ammari, København.

571) Nathir Jabbar Kareem Alamme, Næstved.

572) Mohamed Ahmed Alamoodi, Aarhus.

573) Faiza Alamoradi, Brønderslev.

574) Marzia Alamoradi, Brønderslev.

574 A) Shirko Alamoradi, Brønderslev.

575) Mahgul Alamyar, Nordfyn.

576) Bassem Mohammed Abd Al-Rida Al-Anbari, Glostrup.

577) Sajjad Al-Anbari, Glostrup.

578) Qais Abdul Karim Al-Ani, Silkeborg.

579) Fatema Khrebut Taher Zaji Al-Anizy, Aarhus.

580) Aida Abdelhussein Majid Al-Ansari, København.

581) Mohammad Nasr Allah Al-Ansari, Odense.

582) Sadek Mohammed Ali Al-Ansary, København.

583) Hamzah Abdul-Hussein Mahdi Al-Anzy, Odense.

584) Jason Alarcon, Aalborg.

585) Baha Lefta Al-Asadi, København.

586) Iman Hussein Abdellah Al-Asadi, Ishøj.

587) Mohammad Ali Mohammad Al-Asadi, Odense.

588) Raida Hussein Al-Ashawah, København.

589) Amel Sadiq Hussain Al-Assady, Greve.

590) Haydar Taleb Kamal Al-Atar, Esbjerg.

591) Ali Darwesh Awayed Al-Atebei, Holstebro.

592) Mishal Zamel Yaser Al-Ati, Aarhus.

593) Dalal Fadl Alawie, Aarhus.

594) Baker M M Ismail Al-Ayoubi, Vejle.

595) Amal Youness Al-Azawi, Næstved.

596) Samira Abdelkarim Taha Al-Azawi, Odense.

597) Isra'a Al-Azzawi, Holstebro.

598) Manar Suleiman Al-Bader, København.

599) Abdalla Rebih Khanjar Al-Badri, Tårnby.

600) Abdulaziz Hussein Manshad Al-Badri, Odense.

601) Faraj Hamud Matar Al-Badri, Holbæk.

602) Fatima Mohammad Al-Badri, Odense.

603) Ghazi Jahad Kadem Al-Badri, Gladsaxe.

604) Hussein Lawaf Fantal Al-Badri, Helsingør.

605) Intisar Bustan Jabur Al-Badri, Odense.

606) Kaled Ibrahim Al-Badri, Vejle.

607) Karima Ayed Al-Badri, Ringsted.

608) Kawthar Abdulah Al-Badri, Rudersdal.

609) Majbel Msayer Zayer Al-Badri, Ringsted.

610) Mohamad Rashid Aqal Al-Badri, Ringsted.

611) Mohammad Abdullah Mosbeh Khalaf Al-Badri, Svendborg.

612) Mohammed Salem Al-Badri, Odense.

613) Mutair Naser Said Al-Badri, Odense.

614) Naser Serhan Bader Al-Badri, Odense.

615) Nasma Saleh Maoud Al-Badri, Odense.

616) Sabah Karim Al-Badri, Assens.

617) Salah Salem Al-Badri, Odense.

618) Seadan Morzogh Manhi Al-Badri, Holstebro.

619) Yousef Obaid Chaki Al-Badri, Vejle.

620) Hani Sharhan Al-Badrran, Gladsaxe.

621) Usra Malik Falih Al-Bahadli, Hørsholm.

622) Sabah Mohammad Khadhim Al-Bairmani, Esbjerg.

623) Hanaa Saad Al-Balaawi, København.

624) Adriana Patricia Alban Garcia, København.

625) Thamir Sadhan Saleh Al-Barakat, København.

626) Hadi Shahid Abdelkarim Al-Batat, København.

627) Sajeda Albayate, København.

628) Yahya Sabah Nouri Albayati, Odense.

629) Adel Ali Jumaa Al-Bayati, Hørsholm.

630) Ali Jomaa Kazem Al-Bayati, Ballerup.

631) Mohsen Ali Aziz Al-Bayati, Aarhus.

632) Nabil Jafar Al-Bayati, Køge.

633) Riyad Saleh Al-Bayati, Odense.

634) Samara Ahmed Ghazi Sabri Al-Bayati, Fredensborg.

635) Wahida Jalal Mohammad Al-Bayati, Hørsholm.

636) Walid Khalil Omran Al-Bayati, Glostrup.

637) Raja Husain Nader Albayyati, Silkeborg.

638) Emanuel Aprim Zaia Al-Bazi, Aarhus.

639) Fadia Emanuel Aprim Al-Bazi, Aarhus.

640) Sandy Sameer Al-Bazi, Aarhus.

641) Foad Hussain Al-Bazy, København.

642) Hussein Mahdi Ali Al-Beidhany, Odense.

643) Mondher Mahdi Ali Al-Beidhany, Odense.

644) Samer Al-Beiruti, Odense.

645) Mohammad Saher Al-Bitar, Aarhus.

646) Faleh Khraja Khabet Al-Bodhi, Odense.

647) Abdel-Razaq Ehyal Ejbara Al-Bomshehi, København.

648) Falah Hermaz Mousa Al-Botan, Aarhus.

649) Jabeer Jasem Al-Mansour Al-Busshhab, Odense.

650) Amal Jawda Fahd Al-Baalawi, København.

651) Sabah Jawda Fahed Al-Baalawi, Odense.

652) Abdulkarim Kadhem Al-Dahlaki, København.

653) Kadem Abdulkarim Kadhem Al-Dahlaki, København.

654) Nabil Selim Zari Al-Dahlaki, København.

655) Laila Hachem Khalaf Al-Dailami, Gladsaxe.

656) Mohammad Jassem Khalaf Al-Dailami, Gladsaxe.

657) Wafa Abdel-Amir Hassan Al-Dalwi, Lyngby-Taarbæk.

658) Raji Abdulrazak Raji Al-Daraji, København.

659) Angham Abdelkhodar Naame Al-Darraji, Odense.

660) Muslim Kadhim Mohamad Al-Dhifiri, Rødovre.

661) George Al-Dirawi, Silkeborg.

662) Abdulkarim Ibrahim Al-Doleimi, Egedal.

663) Abir Ali Al-Dreiwi, Skive.

664) Wafer Hadi Mohamed Aldulaimi, Odense.

665) Issam Hussein Ahmad Al-Dulaimi, Ballerup.

666) Marva Alekuze, Odense.

667) Ahmad Farhad Alemi, Odense.

668) Ani Alexian, Aabenraa.

669) Suren Alexian, Aabenraa.

670) Galib Ali Al-Faili, Aarhus.

671) Harbiya Hussein Aziz Al-Faili, Tårnby.

672) Kawthar Hussein Al-Faili, Aarhus.

673) Abdel Amir Muhammad Hazal Al-Badri Alfaraj, Kerteminde.

674) Abdelrahim Mohammad Alfaraj, Vejle.

675) Fatima Abdel Amir Mohamed Alfaraj, Odense.

676) Samer Abdel Amir Mohamed Alfaraj, Odense.

677) Shaker Ali Hussein Al-Farrtousi, Odense.

678) Mukbil Bahjat Al-Fatal, Herlev.

679) Ahmad Abbas Thejel Romi Al-Fawaz, Vejle.

680) Fawzi Wali Morad Al-Fayli, Aarhus.

681) Batoul Jawad Reda Al-Feili, København.

682) Basel Kahtan Hashim Al-Foadi, Ballerup.

683) Asia Al-Gaberey, Frederiksberg.

684) Mohammed Algamal, Næstved.

685) Mohfoza Algamal, Næstved.

686) Enas Al-Genabi, Odense.

687) Nuh Algharawi, Kolding.

688) Zahoor Algharawi, Esbjerg.

689) Abbas Abdulzahro Fadhil Al-Gharawi, Rudersdal.

690) Hussein Jaafar Moussa Al-Ghazali, Brøndby.

691) Jabbar Abdul Hadi Al-Ghazawi, Næstved.

692) Saed Turky Drewl Al-Ghazzi, Odense.

693) Turky Draiwel Howair Azub Al-Ghazzi, Odense.

694) Abdul Hadi Muhsin Al-Ghiraity, Sønderborg.

695) Shaheen Tahseen Mohammed Algomard, Roskilde.

696) Jasem Abdel-Nabi Al-Goobori, København.

697) Aya Ali Jaafar Al-Haboubi, Aarhus.

698) Amar Al-Hadad, Vejle.

699) Samira Ahmed Hameed Al-Haddad, Gentofte.

700) Muna Adel Hamid Al-Haidar, Greve.

701) Qais Mohammad Hussein Al-Haidari, København.

702) Sanaa Fadl Al-Hajj Moussa, Odense.

703) Hashem Hamid Mahdi Hassan Alhajjar, Odense.

704) Muhammad Munther Nasir Al-Hamadani, Herlev.

705) Najiha Al-Hamadani, Esbjerg.

706) Shirin Kazem Al-Hamami, København.

707) Anna Al-Hamchawi, Rødovre.

708) Saad Abdulrzak Jeyad Al-Hamdani, København.

709) Zuhour Torki Gubuh Al-Hamdani, Odense.

710) Jawher Mustafa Alhamedi, Fredensborg.

711) Sarab Magide Zehgeur Al-Hameed, Rudersdal.

712) Samir Adnan Hussain Al-Haraz, Vejle.

713) Hibah Al-Hasan, Næstved.

714) Hideel Al-Hasan, Ringsted.

715) Ammar Fadel Daud S Al-Hasani, Fredericia.

716) Sinan Alhasany, Aarhus.

717) Dara Zaher Al-Hasany, Ringsted.

718) Hussein Al-Hashemi, København.

719) Mohammad Ali Ahmad Al-Hashemi, Aarhus.

720) Hadi Ali Hussain Al-Hashimi, København.

721) Marva Al-Hashimi, Gladsaxe.

722) Munaf Ali Husein Al-Hashimi, Aarhus.

723) Fadel Hamid Ali Al-Hasnawi, København.

724) Baraa Hussein Al-Hassan, Fredensborg.

725) Marah Khadim Kassem Al-Hassan, Randers.

726) Sanaa Wadi Markab Al-Hassan, Gladsaxe.

727) Valla Khadim Kassem Al-Hassan, Randers.

728) Narjes Al-Hayawi, København.

729) Ayad Hussain Yacoub Al-Hazba, Odense.

730) Nadia Latif Sajit Al-Hazbar, Holbæk.

731) Mustapha Al-Heich, Aarhus.

732) Abdelhakim Majid Mohammad Al-Helle, Albertslund.

733) Sara Abdelhakim Majid Al-Helle, Albertslund.

734) Ahmad Al-Helo, Sorø.

735) Firdos Al-Helo, Sorø.

736) Jawad Al-Helo, Sorø.

737) Khalel Ibrahim Al-Helo, København.

738) Anwar Hassan Saleh Al-Helow, Hvidovre.

739) Rawda Noor Hamad Al-Helow, København.

740) Zayneb Ali Taleb Al-Helw, Herlev.

741) Imad Sami Farhad Al-Hilali, Odense.

742) Raid Hussein Baher Al-Hilali, Varde.

743) Hamed Kazem Abd Al-Hilly, Egedal.

744) Ahmed Abd-Muslim Karem Al-Hilo, København.

745) Malek Haider Karam Al-Hilo, Lyngby-Taarbæk.

746) Asra Maitham Reda Al-Hilou, Rudersdal.

747) Nooriah Mohammed Abdul Muhsen Al-Hiriz, Vejle.

748) Muhammad Kamel Al-Hlafi, København.

749) Mohammed Toama Matar Al-Hodhairi, København.

750) Hanifa Alhomsi, Aarhus.

751) Mona Ali Abed Al-Housain, København.

752) Samaan Al-Hugazi, København.

753) Abdul-Hussein Noor Hamed Al-Hulo, København.

754) Gassid Abdul Sahib Al-Humaidy, Horsens.

755) Marwan Omar Al-Humsi, Kalundborg.

756) Aqil Hamid Majid Al-Husseinawi, København.

757) Lieyla Abdil-Kader Abdilrahman Al-Husseini, Billund.

758) Said Majed Ahmad Al-Husseini, Ishøj.

759) Adar Anqas Ali, Aarhus.

760) Adel Kassim Ali, Aarhus.

761) Adnan Majeed Mirza Ali, Odense.

762) Ahlam Ebrahim Nour Ali.

763) Ahmad Ali, Hvidovre.

764) Ahmad Kassem Ali, Vejle.

765) Ahmed Ali, Hvidovre.

766) Ahmed Abdelrahman Ali, Faxe.

767) Amal Ali, København.

768) Ameen Faki Mohammad Ali, Aarhus.

769) Amin Kazem Ali, København.

770) Amne Mohammad Ali, Aarhus.

771) Ari Rafik Ali, Aarhus.

772) Arjan Ali, Odense.

773) Asil Khaled Lotf Ali, Ishøj.

774) Aumayma Hamdoon Said Ali, Furesø.

775) Aws Kamal Ali, Ballerup.

776) Bader Mohsin Jassem Ali, Høje-Taastrup.

777) Badria Muhamed Ali, Fredericia.

778) Bile Hussein Ali, Aarhus.

779) Deeq Noor Kadiye Yuusuf Ali, København.

780) Eva Ali, Odense.

781) Evan Honar Ali, København.

782) Fairoz Sano Ali, Aarhus.

783) Farhia Abdi Ali, Odense.

784) Farida Aziz Ali, Roskilde.

785) Fathieh Ahmad Ali, Herlev.

786) Faysal Abdillahi Ali, Odense.

787) Halimo Abdi Ali, Aarhus.

788) Hamid Mohamad Ali, København.

789) Hamida Abdel Hussein Ali, København.

790) Hamidullah Ali, Slagelse.

791) Hanan Merza Muhamad Ali Shamis Ali, Gladsaxe.

792) Hassan Abdillahi Ali, Rødovre.

793) Hassan Ahmed Ali, Aalborg.

794) Hatem Abdul-Salam Mohammed Ali, Skive.

795) Hawa Hashi Ali, Aarhus.

796) Hayat Mehieddine Ali, København.

797) Hevar Rezgar Ali, Vejle.

798) Hindye Ahmed Ali, Aarhus.

799) Hussein Mohamed Ali, Odense.

800) Iftikhar Ali, Fredericia.

801) Jamila Wali Ali, Aarhus.

802) Kamle Youssef Ali, Roskilde.

803) Ketman Abbas Ali, Lyngby-Taarbæk.

804) Kisey Hassan Ali, Aarhus.

805) Laila Mohammad Saied Ali, Aarhus.

806) Latif Abdulah Ali, Aarhus.

807) Lava Ali, Aarhus.

808) Leila Karim Ali, Hvidovre.

809) Luul Omar Ali, København.

810) Mahmoud Khader Diab Ali, København.

811) Maryan Ahmed Ali, Odense.

812) Mohamed Abey Ali, Aarhus.

813) Muna Mohamed Ali, København.

814) Muno Abdi Ali, Aalborg.

815) Mursal Ali, Odense.

816) Nabeeha Mohammad Ali, København.

817) Nisreen Atalla Ali, København.

818) Nuradin Sufi Ali, Høje-Taastrup.

819) Qahtan Shafiq Ali, Høje-Taastrup.

820) Rabah Hasan Ali, Ringsted.

821) Racha El Ali, Kolding.

822) Rashaida Hariz Ali, Fredericia.

823) Rezan Gurbani Ali, Holbæk.

824) Sabah Majed Ali, Ringkøbing-Skjern.

825) Sabah Qasem Ali, Aarhus.

826) Sabiha Osman Ali, Guldborgsund.

827) Safi Abokor Ali, Odense.

828) Sahra Abdi Ali, Aalborg.

829) Sahra Farah Isse Ali, København.

830) Sahro Adan Ali, Silkeborg.

831) Said Mohamed Ali, København.

832) Sana Mohammad Ali, Gladsaxe.

833) Sanaa Ali, Hvidovre.

834) Sekina Sameen Ali, Aarhus.

835) Shahin Shamseldin Ali, Esbjerg.

836) Shahzad Ali, Odense.

837) Sorush Ali, Aalborg.

838) Souad Mohamad Ali, Frederiksberg.

839) Suad Abood Ali, Gladsaxe.

840) Suleyman Gharib Ali, Aarhus.

841) Suaad Mohammad Abed Ali, Vejle.

842) Talia Ali, Odense.

843) Tara Osman Ali, Næstved.

844) Yahya Abdiaziz Ali, Mariagerfjord.

845) Zainab Adan Ali, København.

846) Zainab Sheikh-Ibrahim Ali, København.

847) Ahmad Reza Ali Akbari Sefid Darbony, København.

848) Basima Hussein Ali Al-Tamimi, Odense.

849) Ali Baba Ali Daryab, Roskilde.

850) Farhiya Mohamed Ali Deere, Lyngby-Taarbæk.

851) Latif Saleh Ali Faytouli, Aarhus.

852) Khadeeja Ali Jama, Aarhus.

853) Gulzar Ali Kadir, Høje-Taastrup.

854) Sadek Ali Karam, Hillerød.

855) Hamida Ali Mizhir, Odense.

856) Faduma Ali Mohamed, Aarhus.

857) Habib Musa Saleh Ali Mohammad, København.

858) Zeinab Ali Mohammad Ahmad, Herlev.

859) Hasibe Ali Morad, Frederiksberg.

860) Sana Ali Morad, Lolland.

861) Noura Al-Huda Haydar Latif Al-Ibrahimi, Tårnby.

862) Salam Abdelali Al-Ibrahimi, Ringsted.

863) Ramzes Alic, Svendborg.

864) Sohad Abdellhussein Taha Al-Idan, Allerød.

865) Saadi Abdulrazak Zidan Al-Idani, Odense.

866) Nurten Alievska, København.

867) Fatima Mohammed Harchan Al-Ifnien, Næstved.

868) Asghar Alijanihassanlouei, Aarhus.

869) Bljerton Aliji, København.

870) Drita Aliji, Sønderborg.

871) Gulalai Alikhel, Gladsaxe.

872) (Udgået).

873) Azad Alipour, Syddjurs.

874) Jebrail Alipour, Lyngby-Taarbæk.

875) Samira Alipour, Syddjurs.

876) Usra Abdullah Issa Al-Issa, Odense.

877) Sakina Alizadah, Vallensbæk.

878) Abdollah Alizadeh, Tårnby.

879) Ismail Alizadeh, Kolding.

880) Samea Alizadeh, Sønderborg.

881) Haitham Moqdad Khlil Al-Ize, Herning.

882) Moqdad Khlil Ibrahim Al-Ize, Herning.

883) Fatima Sharif Al-Jaber, Køge.

884) Mohammed Ali Awda Al-Jaber, Horsens.

885) Abdulhassan Hashem Khalaf Al-Jaberi, København.

886) Tariq Kazem Al-Jaberi, København.

887) Afrah Lazem Ahmad Ali Al-Jabouri, Brøndby.

888) Hamid Abdulamir Hussein Al-Jabouri, Lejre.

889) Hussein Abed Hashim Al-Jabri, København.

890) Kamaran Al-Jaf, Hørsholm.

891) Abdulwahid Mahammad Amin Al-Jaff, Aarhus.

892) Mariyam Samin Mohammed Ahmed Al-Jaff, Aarhus.

893) Saadi Ahmed Asal Aljanabi, Sønderborg.

894) Rahim Fadel Koba Al-Janabi, Næstved.

895) Samar Jamil Sadie Al-Jarah, Rødovre.

896) Rajiba Thaher Armash Al-Jashaami, Solrød.

897) Alaa Al-Jazaeri, Lyngby-Taarbæk.

898) Awatf Joda Iaaibi Al-Jazaeri, Glostrup.

899) Khawla Jabbar Elgam Al-Jazani, Holstebro.

900) Ali Al-Jeboury, Esbjerg.

901) Zuheir Abbas Sjet Aljezani, Thisted.

902) Nagham Abbas Sajet Said Al-Jezani, Herning.

903) Mohammed Jamil Hassun Al-Jizani, Sønderborg.

904) Jaber Falch Ajeel Al-Jorani, Hedensted.

905) Jamal Khalaf Wadhah Al-Jorani, Herning.

906) Adnan Hamid Aljumaily, København.

907) Awad Hamad Haydan Al-Juwarin, Aalborg.

908) Hadyah Toma Radad Al-Juwarin, Aalborg.

909) Drifa Nour Mohamed Al-Jaaf, Aarhus.

910) Fatma Jabar Al-Jaafer, Odense.

911) Asaad Turky Hussein Al-Kahwa, København.

912) Jazaiir Jabarradhawi Al-Kahwa, Vesthimmerland.

913) Ammar Sahib Al-Kaitab, København.

914) Omar Awni Ebrahim Al-Kalemji, Rødovre.

915) Faruk Alkan, Vejle.

916) Abdulhassan Hamid Sajet Al-Karagholi, København.

917) Asmahan Al-Kassab, Aarhus.

918) Akil Hussein Al-Kassib, København.

919) Niba Kadim Al-Kawaz, København.

920) Abdul Razaq Jakoob Al-Kenaani, København.

921) Esmahan Oveid Al-Khafadji, København.

922) Ehsan Abdulamir Al-Khafaf, København.

923) Khalaf Atshan Najem Al-Khafaje, Odense.

924) Ahmad Jaber Farhan Al-Khafaji, København.

925) Amad Hasani Al-Khafaji, København.

926) Zahra Abbas Abdul Hur Al-Khafaji, Hørsholm.

927) Zahra Hussein Ali Al-Khafaji, Aarhus.

928) Rabha Salman Al-Khairulla, Odense.

929) Rugaya Abdel Hadi Ahmed Abdel Kader Al-Khaldi, København.

930) Leyla Mohammed Ali Alkhaledi, Aalborg.

931) Jameela Aati Al-Khamisi, Lejre.

932) Ali Alkhanov, Kolding.

933) Ibrahim Aliyevich Alkhanov, Haderslev.

934) Abdallah Hussein Alkharsan Alwan, Aalborg.

935) Faiza Faiq Mohamad Al-Khatib, Roskilde.

936) Salim Taleb Al-Khatib, Herning.

937) Samir Ali Al-Khatib, Fredensborg.

938) Fatima Al-Khaygani, Rødovre.

939) Jamal Abbas Redha Al-Khaygani, Roskilde.

940) Abdulsattar Sabri Shihab Al-Khazraji, Næstved.

941) Noria Atea Al-Khekani, Aarhus.

942) Hussam Al-Khersan, København.

943) Majid Mehatlaf Swadi Al-Khomaisi, Ringkøbing-Skjern.

944) Abbas Mohammad Issa Al-Khudri, Vordingborg.

945) Ali Mohammed Issa Al-Khudri, København.

946) Naaem Ali Sabar Al-Khzali, København.

947) Ahmad Razen Mahalhel Al-Kobeh, Holstebro.

948) Nagham Adil Abed Ali Al-Kufaishi, Gentofte.

949) Sermed Adil Abed-Ali Al-Kufaishi, Hvidovre.

950) Nomas Jedran Alkaabi, København.

951) Hussain Abed Ali Al-Kaabi, Halsnæs.

952) Ayat Abdul-Bassit Khalef Al-Kaabie, Holstebro.

953) Hamidreza Allahverdi, Aarhus.

954) Abdul Al-Karim Al-Ebi Al-Lami, Aarhus.

955) Lazem Mali Kassem Al-Lami, København.

956) Mohammad Faraj Hassan Al-Lami, Roskilde.

957) Montaha Derweesh Ali Al-Lami, København.

958) Samiaa Mohammad-Ali Al-Latif, Næstved.

959) Najat Mohammad Allawerdii, Aarhus.

960) Ensam Hussein Ali Al-Mahdy, København.

961) Mohamad-Raza Jabar Fahd Almajedi, København.

962) Majed Efrayah Abed Al-Maleki, Varde.

963) Jalal Rishaq Jassim Al-Maliki, Skive.

964) Sori Jassem Sadek Al-Maliki, København.

965) Tahsin Hatem Al-Mandalawi, Nyborg.

966) Diaa Koku Hamadi Al-Mandwi, København.

967) Majid Seinakh Al-Mansouri, Odense.

968) Ammara Almas, København.

969) Salem Kazam Ali Al-Mashaiki, Odense.

970) Mohammad Abed-Rabo Al-Masri, Helsingør.

971) Mustafa Hamid Hadi Al-Masudi, Rødovre.

972) Zinah Mustafa Hamid Al-Masudi, Rødovre.

973) Bushra Hashim Hussein Habl Al-Mateen, Roskilde.

974) Akhlas Hazim Ahmad Almirza, Fredensborg.

975) Mohammed Abdul-Sattar Hashim Al-Miyaahi, Odense.

976) Jassem Deyab Jassem Al-Mobaraka, Silkeborg.

977) Mustafa Jassem Al-Mobaraka, Silkeborg.

978) Basem Hamid Taher Al-Mohammadi, København.

979) Hawra Al-Momen, København.

980) Karim Almoor, Lyngby-Taarbæk.

981) Jameel Mohammad Kamel Al-Mosawi, Gladsaxe.

982) Mazen Majed Mohammad-Taqi Al-Mosawi, Greve.

983) Nadhira Abdul Razzaq Al-Mosawi, Esbjerg.

984) Gassan Yassen Mossa Al-Mosawy, Aalborg.

985) Hale Al-Mousawi, Rødovre.

986) Hamed Khoder Hassan Al-Mousawi, Frederikshavn.

987) Mohamad Al-Mousawi, Rødovre.

988) Murtadha Faris Abbas Al-Mousawi, København.

989) Yahya Shemal Free Al-Mousawi, Køge.

990) Zahira Abdelhadi Al-Moussawi, Næstved.

991) Zaineb Abbas Yacine Al-Moussawi, Lyngby-Taarbæk.

992) Mohamed Rodhan Almuathen, Odense.

993) Bassam Anas Al-Mudaris, København.

994) Delin Rezgar Almukhtar, Odense.

995) Mohamad Mazen Abdulwahab Al-Mukhtar, Aarhus.

996) Jamila Sayed-Asadullah Almusawi, København.

997) Taleb Al-Musawi, København.

998) Jassim Nassir Hussain Almyahi, Aalborg.

999) Talal Akram Hasan Al-Nadawy, Frederikshavn.

1000) Firdos Najaf Ali Al-Najafi, Hillerød.

1001) Rabab A Hasen Alnajami, Holbæk.

1002) Samy Sabah Atea Al-Naji, Frederiksberg.

1003) Anwar Abdulaziz Al-Nameh, Køge.

1004) Makkia Hasanein Al-Naqach, København.

1005) Mahera Yaqub Al-Naqash, Hillerød.

1006) Nawal Hassan Mohsen Al-Naquash, København.

1007) Muayad Ibrahim Omar Al-Naser, Næstved.

1008) Nawal Al-Nasiri, Tårnby.

1009) Mushtak Musa Eissa Al-Nawad, Esbjerg.

1010) Mohammad Abdelamir Abdallah Al-Nayef, Odense.

1011) Raad Hadi Al-Nayf, Ballerup.

1012) Khaled Emhassen Yasser Alnazi, Holbæk.

1013) Jinan Abdulkarem Al-Neema, Dragør.

1014) Mohammed Abdulaziz Al-Neema, Dragør.

1015) Haora Alnoadi, Ringsted.

1016) Husam Alnouri, Brøndby.

1017) Ahmed Yousef Hassan Al-Noury, Esbjerg.

1018) Gassim Saddig Hassan Al-Noury, Esbjerg.

1019) Raad Khalaf Youssef Al-Obaidi, Rødovre.

1020) Mohammad Al-Obeidi, Odense.

1021) Moayad Ahmad Al-Okbe, Holbæk.

1022) Reyad Al-Okeyli, Herning.

1023) Sarah Fantil Aloun, Fredericia.

1024) (Udgået).

1025) Akan Alp, Esbjerg.

1026) Hussein Abdali Kazem Al-Qaragholi, København.

1027) Maged Abdulrasul Al-Qazaz, Lyngby-Taarbæk.

1028) Kadhim Abdul-Karim Al-Rabiey, Odense.

1029) Mohsin Abdul-Karim Al-Rabiey, Odense.

1030) Ali Sami Hashim Al-Rahimy, Vejle.

1031) Samir Sami Hashim Al-Rahimy, København.

1032) Majid Malek Mousa Al-Rahmawi, Ballerup.

1033) Walaa Abdali Fnetall Alrajehee, Hillerød.

1034) Hamida Abed Alwan Al-Ramahi, Køge.

1035) Abdul Rahim Hasan Alrazouk, København.

1036) Hessen Thejil Faraj Al-Refaei, Odense.

1037) Najat Amin Khader Al-Ribaty, Frederiksberg.

1038) Haidar Nadem Issa Al-Robai, Glostrup.

1039) Karima Kazem Yakoub Al-Robai, Frederiksberg.

1040) Yaser Jamal Issa Al-Robai, København.

1041) Saad Al-Rofae, Esbjerg.

1042) Jamila Naser Dalli Al-Rofaie, Holbæk.

1043) Riem Al-Rofaie, Holbæk.

1044) Hekmat Ahmad Murtadha Al-Rubai, Gladsaxe.

1045) Khalid S Nasir Al-Rufaie, Esbjerg.

1046) Mariam Dayef Al-Rufaie, København.

1047) Saad Nasser Sabr Al-Rufaie, Lemvig.

1048) Kamel Dakhel Muhammad Al-Rumahi, Odense.

1049) Abbas Abdallah Ibrahim Al-Rustom, Esbjerg.

1050) Abdulhabeb Mohammed Ahmed Al-Ruwishan, København.

1051) Ghosoun Fouad Farhan Al-Sabty, Odense.

1052) Muhaimen Kazem Abed Al-Sada, Aarhus.

1053) Sadeq Jaffar Salman Al-Sadi, Roskilde.

1054) Fatmah Jabber Al-Helo Al-Said, Esbjerg.

1055) Kaid Enad Al-Said, Odense.

1056) Ali Al-Saidi, Høje-Taastrup.

1057) Ghassan Razak Mohammad Al-Saidi, Frederikssund.

1058) Ghosoon Tahsin Abdul Qader Al-Saidi, Gladsaxe.

1059) Mohammad Al-Saidi, Høje-Taastrup.

1060) Najim Abdullah Hmoud Al-Saidi, Lejre.

1061) Qofran Al-Saidi, Lejre.

1062) Saadoun Manwar Mohamad Al-Saidi, København.

1063) Tahsin Abdelkader Abdelzahra Al-Saidi, Holbæk.

1064) Awataf Laazam Noaman Al-Saifi, Fredericia.

1065) Ahmed Mohammad Abdul Reda Al-Salah, Horsens.

1066) Adnan Hussein Khalohen Al-Salait, Odense.

1067) Asma Abdel-Majid Alsalem, Frederiksberg.

1068) Farazdak Tarek Abdalla Al-Salem, Albertslund.

1069) Zeinab Mohammad Ali Al-Salemi, Frederiksberg.

1070) Adnan Agiel Ferhan Al-Saliti, Svendborg.

1071) Huda Fazel Mohamed Al-Samarai, Allerød.

1072) Muna Amin Mahmoud Al-Samarrai, Holbæk.

1073) Adel Yaqoob Youssef Al-Saqer, Lejre.

1074) Nidhal Abdulla Tais Al-Sarhani, København.

1075) Amir Talal Ahmad Al-Sarraf, København.

1076) Maha Al-Sawaf, København.

1077) Walid Abd Ali Al-Sayad, Køge.

1078) Ehssaan Abdal Razaak K Alsayfee, Odense.

1079) Ibrahim Flefel Hafedh Al-Sayfi, Fredericia.

1080) Salma Talab Al-Sayfi, Viborg.

1081) Aboud Hazim Aboudi Al-Selek, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2009 og 2014.

1082) Shiren Ahmed Mohamed Al-Selivani, Odense.

1083) Riad Abed Abas Alshabnder, København.

1084) Bassam Kadem Bassam Al-Shahi, Hørsholm.

1085) Ahmad Alshamari, Furesø.

1086) Alaa Yousef Hammadi Al-Shamari, Odense.

1087) Romeo Shia Al-Shamari, Gladsaxe.

1088) Taif Mohamad Al-Shameri, Aalborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1089) Fawaz Khaled Nasser Al-Shamri, Varde.

1090) Fatima Abdul Hussein Al-Shamaa, Hvidovre.

1091) Fatima Nasser Dhahi Al-Sharifi, Herning.

1092) Nasser Dhahi Nasser Al-Sharifi, Herning.

1093) Salah Hassan Sabar Al-Sharifi, Odense.

1094) Mohammed Sahib Aliwahab Al-Shemary, Odense.

1095) Ali Hamid Radi Al-Sheweli, Gladsaxe.

1096) Sabah Hasan Fahad Al-Shimari, Næstved.

1097) Khaled Obaid Iedshafi Al-Shoraifi, Svendborg.

1098) Ahmad Sami Afif Al-Sidani, Odsherred.

1099) Khaled Raouf Mahdi Alsofi, Vejle.

1100) Omar Mejbel Lafi Al-Saad, Kalundborg.

1101) Ahmad Ali Alsaadi, København.

1102) Hela Alsaadi, Kolding.

1103) Haidar Khaled Hashim Al-Saadi, København.

1104) Ibrahim Yousef Al-Saadi, Vordingborg.

1105) Hamdi Salah Jumaa Al-Saadoun, Halsnæs.

1106) Sattar Muslim Al-Saadoun, Næstved.

1107) Saadieh Taleb Ali Al-Saadoun, København.

1108) Enssam Abdul Rezza Hassan Al-Saady, Aarhus.

1109) Abdelkadhem Hasan Irman Al-Saaidi, Aarhus.

1110) Syeda Sameea Altaf, Brøndby.

1111) Hasib Merdan Ali Al-Talabani, Aarhus.

1112) Emad Lazim Kassim Al-Tamimi, Odense.

1113) Fahed Hamid Mohamad Al-Tamimi, Holbæk.

1114) Jameel Hamoud Mohamed Al-Tamimi, Kerteminde.

1115) Rabha Jabar Menshed Al-Tamimi, Aarhus.

1116) Rehab Znad Abbas Al-Tamimi, Odense.

1117) Thair Abed-Ali Aribi Al-Tamimi, Ballerup.

1118) Mohammed Abdul-Hassan Badan Al-Thalabi, Odense.

1119) Abdul Imam Jabar Al-Thaalabi, Odense.

1120) Hazem Yasin Abdulrazaq Altimari, Silkeborg.

1121) Basim Abdul Karim Al-Timimi, Skive.

1122) Mohammad-Mahdi Mohammad Kazem Sheik Kateb Al-Turaihi, København.

1123) Faisal Al-Turfi, Esbjerg.

1124) Majida Al-Turfi, Esbjerg.

1125) Ayat Jawad Al-Ukaili, København.

1126) Jawad Kadhem Hassan Al-Ukaili, København.

1127) Maria Rosangela Alves da Silva, Mariagerfjord.

1128) Taleb Kazem Talea Al-Waeli, Lyngby-Taarbæk.

1129) Samir Torky Al-Wahhami, Fredericia.

1130) Amer Mohammed Abdul-Hadi Al-Wali, København.

1131) Ashwaq Maaraj Alwan, Odense.

1132) Haydar Redha Alwan, København.

1133) Mohammad Mothana Alwan, Frederiksberg.

1134) Nabeel Redha Alwan, København.

1135) Reem Mothana Alwan, København.

1136) Radhia Alwan Abbas, Hvidovre.

1137) Hussein Ahmad Abdel Al-Karim Al-Wandawi, Aarhus.

1138) Amal Abdul Hassan Al-Warza, Holbæk.

1139) Muslim Hassan Baker Al-Wasiti, Gladsaxe.

1140) Haitham Mtaier Mousa Al-Wedyan, København.

1141) Hala Ismail Soliman Aly, København.

1142) Majeed Hameed Tarob Al-Zayadi, Aarhus.

1143) Ouhod Al-Zeini, Odense.

1144) Jabir Zaghiyer Zachi Al-Zerjawi, Mariagerfjord.

1145) Abdel Aziz Al-Ziayaidi, Mariagerfjord.

1146) Manshad Al-Ziayaidi, Mariagerfjord.

1147) Samira Al-Ziayaidi, Mariagerfjord.

1148) Majid Saied Hussain Al-Zobai, Holbæk.

1149) Abbas Kadhem Al-Zohairi, Herning.

1150) Saddam Zamel Al-Zohairi, Lejre.

1151) Thana Saddam Zamel Al-Zohairi, Allerød.

1152) Ram Al-Zohayri, Aarhus.

1153) Salsabeel Hisham Saleh Alzoubi, København.

1154) Ali Abdulmonaim Abdulmohsen Al-Zubaidi, Frederiksberg.

1155) Nawaf Rissan Enad Alzuwaid, Rødovre.

1156) Noor Alaa Husein, Aarhus.

1157) Mohammad Saleh Ali Hussein Al-Aaraji, Gladsaxe.

1158) Mustapha Amaira, Aalborg.

1159) Rachid Amalou, Fredensborg.

1160) Iseel Abdul Amam, København.

1161) Aydin Amani, Rudersdal.

1162) Esmat Amani, Aarhus.

1163) Shaima Amani, Aarhus.

1164) Daniel Amankwaa, Gladsaxe.

1165) Ansaf Maizar Amara, Holstebro.

1166) (Udgået).

1167) Abdul Kader Abo Amcha, København.

1168) Melad Amidi, Herning.

1169) Metra Amidi, Herning.

1170) Goran Ibrahim Amin, Hvidovre.

1171) Kajan Hussein Mohammad Amin, Køge.

1172) Miriam Mohamad Amin, Aarhus.

1173) Nasrin Abd El-Wahed Mohammed Amin, Aarhus.

1174) Qatran Hama Reda Hama Amin, Aarhus.

1175) Sharifa Mahamad Amin, Aarhus.

1176) Tanya Amin, Esbjerg.

1177) Souad Amine, Gladsaxe.

1178) Deljin Amini, Herning.

1179) Fatima Amini, Furesø.

1180) Mohammad Tahir Amini, Herning.

1181) Zohreh Amini, Furesø.

1182) Afef Hasan Amir, København.

1183) Arafat Amir, Hjørring.

1184) Dara Karunia Amir, Aalborg.

1185) Fauzia Amiri, Lyngby-Taarbæk.

1186) Khan Mohammad Amiri, Holbæk.

1187) Mohamad Ibrahim Amiri, Lyngby-Taarbæk.

1188) Mohammad Rafiq Amiri, Aarhus.

1189) Mohammad Ramiz Amiri, Odense.

1190) Najibullah Amiri, Odense.

1191) Raihana Amiri, Lyngby-Taarbæk.

1192) Ruhina Amiri, Vejle.

1193) Sajad Ali Amiri, Næstved.

1194) Zadina Amirian, København.

1195) Sadoun Anayati, Aalborg.

1196) Samaher Anbar, København.

1197) Abdul Samih Andarabi, Roskilde.

1198) Fadi Faròuk Anderios, Silkeborg.

1199) Claudia Patricia Koue Andersen, Viborg.

1200) Gustave Andersen, København.

1201) John Andersen, København.

1202) Mirasol Lotto Andersen, Tårnby.

1203) Natalija Andersen, København.

1204) Oom Phrueksarat Andersen, Aalborg.

1205) Rocelyn Soleta Andersen, Aalborg.

1206) Sandi Andersen, Fredericia.

1207) Corina Narcisa Andersen-Ene, Frederikssund.

1208) Irina Andreenko, Frederiksberg.

1209) Natalia Andresen, Aarhus.

1210) Kevin Okekumata Andrews, Haderslev.

1211) Nasimbanu Anees Mahomed, Gladsaxe.

1212) Emmanuel Anih, København.

1213) Naveed Anjum, Gladsaxe.

1214) Giridhar Reddy Annela, København.

1215) Amena Ansary, Kolding.

1216) Lena Ansary, Kolding.

1217) Ladislaus Anthonimuthu, Middelfart.

1218) Santhini Anthonimuthu, Middelfart.

1219) Sagayaraj Anthony, Viborg.

1220) Elena Nikolaevna Antipina, Hillerød.

1221) Dhifer Hana Anton, Aalborg.

1222) Gohara Antonova, Hørsholm.

1223) Muhammad Dawood Anwar, Albertslund, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999, 2004 og 2006.

1224) Turpikay Mohamad Anwar, Brønderslev.

1225) Fahima Anwari, Billund.

1226) Marzie Anwari, Randers.

1227) Muhammed Aslam Anwari, Billund.

1228) Shahla Anwari, Hjørring.

1229) Wedad Lazar Aodesho, Frederikssund.

1230) Mohamad Nouhel Aoude, Aarhus.

1231) Rida Aoulad Si Ahmed, Ballerup.

1232) Freebody Appiah, Horsens.

1233) Robert Kwesi Nana Appiah, Slagelse.

1234) Shahmahmoud Aqaie, Aarhus.

1235) Rifat Ara, Aarhus.

1236) Sara Shiq Ali Arab, København.

1237) Mariam Arabi, København.

1238) Faiza Mikhael Arabo, Aalborg.

1239) Nahid Najeeb Matti Arabo, Aarhus.

1240) Nahla Admon Mikahil Arabo, Rødovre.

1241) Stavros Arapidis, København.

1242) Latif Mohamad Ara-Redha, Aarhus.

1243) Hawjin Osman Aref, Gladsaxe.

1244) Mohammad Halim Aref, Vejle.

1245) Orquidea Deolinda Lambo Vilanculos Arenfeldt, Frederikshavn.

1246) Kassem Moosa Arezoomand, Aalborg.

1247) Shpresa Arifi, Kolding.

1248) Layla Arjomand, København.

1249) Alireza Arjomand Fard, Aarhus.

1250) Andrei Arkhipkine, København.

1251) Honey Arora, Randers.

1252) Karima Kazem Arrak, Rødovre.

1253) Mohammed Arras, København.

1254) Rasul Mohammad Arsalahi, Aarhus.

1255) Shafika Arsalahi, Aarhus.

1256) Nadia Arshad, Odense.

1257) Nazif Arslanagic, Aalborg.

1258) Sivanathan Arudchelvam, Herning.

1259) Suntharamoorthy Arulappa, Struer.

1260) Abdul Qayoum Arzbigi, Kerteminde.

1261) Mansur Asadi, Kolding.

1262) Parameswari Asaippillai, Herning.

1263) Lejtore Asanovski, Glostrup.

1264) Grant Asatrian, Aabenraa.

1265) Fatima Asbai Mohamedi, København.

1266) Homa Asefi, Slagelse.

1267) Azada Ahmad Qizi Asgarova, Syddjurs.

1268) Nader Ashkani, Aarhus.

1269) Farah Sharmin Ashraf, København.

1270) Feroza Ashraf, Furesø.

1271) Majdah Ashraf, Aarhus.

1272) Saad Mohammad Ashraf, Greve.

1273) Allina Ashwill, København.

1274) Muhammad Asif, Esbjerg.

1275) Kardo Jamal Mahmood Askandar, Aalborg.

1276) Nurhan Muhammet Askar, Roskilde.

1277) Quwini Abdulrahman Deria Askar, København.

1278) Jamileh Askari-Sobbi, Frederiksberg.

1279) Adolah Mohd Yaya Askaryar, Aarhus.

1280) Ataolo Askaryar, Aarhus.

1281) Mohammed Wali Askaryar, Aalborg.

1282) Flah-Ul-Deen Aslam, Rødovre.

1283) Mohammad Aslam, Brøndby.

1284) Mohammad Abu Bakar Aslam, København.

1285) Mohammad Bilal Aslam, København.

1286) Nadera Aslam, Aarhus.

1287) Asuman Aslan, København.

1288) Sabah Chawki Aslan, Vesthimmerland.

1289) Bukurije Asllani, Randers.

1290) Jamel Younis Asmaeel, Horsens.

1291) Amin Ibrahim Aspendiyar, Aalborg.

1292) Ali Ahmmad Assaf, Odense.

1293) Khayrie Said Assaf, Odense.

1294) Hussain Ali Mustafa Assem, Høje-Taastrup.

1295) Taha Hassan Assi, Høje-Taastrup.

1296) Jotham Macasil Asumbrado, Ballerup.

1297) Dunya Sarmad Aswad, Frederiksberg.

1298) Lana Aswad Ahmed, Guldborgsund.

1299) Mohammad Ali Atahi, Esbjerg.

1300) Citem Atan, Rødovre.

1301) Parandzem Vazgenovna Atanesian, Aarhus.

1302) Hayk Atanesyan, Rudersdal.

1303) Nezahat Atci, Høje-Taastrup.

1304) Cagdas Ozan Ates, Favrskov.

1305) Kingsley Kumi Atiadevey, Rødovre.

1306) Gülbahar Atici, København.

1307) Halime Atici, Gladsaxe.

1308) Intisar Kathem Atshan, København.

1309) Salem Mohammad Atshan, København.

1310) Yasser Youssef Aly Atteya, Aarhus.

1311) Thi Thuy Phuong Au, Viborg.

1312) Pho Htoo Ye Myint Aung, Esbjerg.

1313) Aysun Avci, Høje-Taastrup.

1314) Özlem Avci, Aarhus.

1315) Adil Avdic, Slagelse.

1316) Suad Avdic, Slagelse.

1317) Mehrija Avdijaj, Randers.

1318) Lendita Avdulla, Aabenraa.

1319) Valbone Avdyli, Frederikshavn.

1320) Raflesia Maria Avellar de Santana, Høje-Taastrup.

1321) Maria Jose Avila, Mariagerfjord.

1322) Abdullah Toma Awad, Fredericia.

1323) Inaam Awad, København.

1324) Mohamed Aden Awad, København.

1325) Roula Awad, Vejle.

1326) Saleh Dham Awad, Ringsted.

1327) Fatme Ali Awada, Helsingør.

1328) Hany Yehia Fotuh Awadalla El Kashory, Horsens.

1329) Hadia Neggad Awadh, Odense.

1330) Hayat T Awaid, Fredericia.

1331) Shakeel Ahmed Awan, København.

1332) Kifaiah Faisal Awath, Køge.

1333) Sarah Awda, Odense.

1334) Vjollca Axhijaj, Aarhus.

1335) Müserref Ay, Furesø.

1336) Kamra Mohammad Ayad, Holbæk.

1337) Khadije Ayadeh, Aarhus.

1338) Fatema Ayarmal, Rudersdal.

1339) Walid Ayarmal, Rudersdal.

1340) Dhamyaa M Ayash, Aarhus.

1341) Saud Dabal Aydan, Rødovre.

1342) Ayla Aydas, Gentofte.

1343) Ahmet Aydin, Roskilde.

1344) Hassan Ayoub, Aarhus.

1345) Mohammad Omran Ayoubi, Køge.

1346) Sohrab Ayoubi, Odense.

1347) Zainab Ayubi, Sønderborg.

1348) Fariba Azadbakht, Kolding.

1349) Farooq Azam, København.

1350) Samar Azam, Aarhus.

1351) Shakila Azam, Ishøj.

1352) Aisha Azamy, Egedal.

1353) Shah-Peray Azamy, Roskilde.

1354) Wafaa Mohammed Jamal Mohammed Azari, Odense.

1355) Umair Azeem Ansari, Brøndby.

1356) Mohammad Homayoon Azim, Aalborg.

1357) Habiba Azimi, Køge.

1358) Pejman Azimi, Brønderslev.

1359) Rohina Azimi, Egedal.

1360) Asra Abdulla Aziz, Aarhus.

1361) Fawzi Louis Aziz, Aalborg.

1362) Gulala Rasheed Aziz, Køge.

1363) Helen Janko Aziz, Næstved.

1364) Kasem Hayawi Aziz, Aarhus.

1365) Limo Mustafa Aziz, Aarhus.

1366) Mariyam Mustafa Aziz, Aarhus.

1367) Samira Mustafa Aziz, Aarhus.

1368) Yahya Mohamad Aziz, Vordingborg.

1369) Akhtar Aziz Amin, Aarhus.

1370) Abdulqadim Saadat Azizi, Gentofte.

1371) Akhtar Azizi, Viborg.

1372) Lida Azizi, København.

1373) Pervez Azizi, Kalundborg.

1374) Shazia Azizi, Gentofte.

1375) Zabiollah Azizi, Odense.

1376) Shamsa Azizpur, Køge.

1377) Hailay Azizullah, Fredericia.

1378) Iman Azzam, Aarhus.

1379) Souad Azzam, Ballerup.

1380) Sai Ba Shwe, Viborg.

1381) Farhad Ba-Ali, Hjørring.

1382) Güray Baba, Odense.

1383) Samira Samsoun Baba, Aarhus.

1384) Abeer Anwar Baba Murad, Aarhus.

1385) Asmaa Anwar Baba Murad, Aarhus.

1386) Edmond Baba Yousif Pira, Aarhus.

1387) Delshad Babai, Aarhus.

1388) Sabera Babakerkhel, Ballerup.

1389) Azmat Babakhil, København.

1390) Khaperi Babakhil, Køge.

1391) Simeon Niyi Babawale, Aalborg.

1392) Edgar Babayan, Randers.

1393) Nana Babayan, Jammerbugt.

1394) Maria Bolibol Bach, Randers.

1395) Jargal Badarch, Lemvig.

1396) Mahmoud Atta Badawi, København.

1397) Mouna Baddoura, Aarhus.

1398) Amani Farhan Ajil Bader, Odense.

1399) Khawla Abdullah Bader, Aarhus.

1400) Muna Farhan Ajil Bader, Odense.

1401) Fatema Shabib Badir, Odense.

1402) Muna Abedallah Badir, Odense.

1403) Samuel Badoo, Høje-Taastrup.

1404) Tanzila Badool, København.

1405) Armando Cuauhtemoc Baez-Ramos, Allerød.

1406) Bushra Matti Yalda Bagi, Roskilde.

1407) Hashem Ibrahim Bago, Thisted.

1408) Melissa Andreé Joelle Bagou, København.

1409) Amina Bahadur, Vejle.

1410) Sultana Bahadur, Odense.

1411) Mohammad Asif Bahand, Haderslev.

1412) Pasarlai Bahand, Haderslev.

1413) Sapanda Bahand, Haderslev.

1414) Victor Poul Bahati Grib, Gratangen i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1415) Afshin Bahmanpour, Ikast-Brande.

1416) Khalda Jorge Bahnam, Næstved.

1417) Kossay Aziz Baho, Aarhus.

1418) Tomas Kajo Toma Bahora, Brønderslev.

1419) Davoud Bahram, Ballerup.

1420) Mohammad Eyssa Bahram, Allerød.

1421) Seyed Hashmatollah Zohori Bahrami, Høje-Taastrup.

1422) Samir Yousif Yalda Bahro, Aarhus.

1423) Hanana Baig, København.

1424) Shabnam Baig, Slagelse.

1425) Betool Jasem Baiwe, Køge.

1426) Fetije Bajgora, Guldborgsund.

1427) Anita Bajqinca, Ringkøbing-Skjern.

1428) Abudin Bajraktarevic, Slagelse.

1429) Nada Bajraktarevic, Slagelse.

1430) Haki Bajrami, Sønderborg.

1431) (Udgået).

1432) Adrian Bak, Odense.

1433) Ali Hasan Bak, Ballerup.

1434) Amal Bakar, Høje-Taastrup.

1435) Feras Yousef Bakar, Aarhus.

1436) Sevin Walid Bakar, Lolland.

1437) Walid Bakar, Ballerup.

1438) Manal Abdul Wahid Baker, Aarhus.

1439) Mina Habash Baker, København.

1440) Maliha Bakhshi, Jammerbugt.

1441) Amir Mohammad Bakhtiari, Greve.

1442) Mohammed Ahmed Bakir, Aarhus.

1443) Nikita Baklanov, København.

1444) Samira Slewa Bakos, Silkeborg.

1445) Hossein Balamchi, Odense.

1446) Ratnasingam Balasuntharam, Vejle.

1447) Abdallah Balche, Horsens.

1448) Nazmi Balci, Gribskov.

1449) Senada Balihodzic, Fredensborg.

1450) Kamle Balkis, København.

1451) Sha Gol Balouch, Gentofte.

1452) Abdul Aziz Baluch, Gentofte.

1453) Azizah Fatah-Aziz Bamarne, Roskilde.

1454) Sabina Bambur, Haderslev.

1455) Mahamed Khalif Bamukhtar, Kalundborg.

1456) Aweys Sheikh Bana, Aalborg.

1457) Thomas Owusu Banahene, Brøndby.

1458) Nafisa Banazai, København.

1459) Nour Jahan Banazai, København.

1460) Satya Krishna Mohan Bandaru Venkata, Rødovre.

1461) Hassan Shaker Mohammad Bani Muslim, Odense.

1462) Seni Bapion, Lyngby-Taarbæk.

1463) Abdul Baqi, Aarhus.

1464) Abdul Nasir Baqi, Kolding.

1465) Abdi Mohammed Barade, København.

1466) Adel Abdelkarim Sakeb Barakat, Guldborgsund.

1467) Aziza Baraki, Odsherred.

1468) Khloud Mohammad Ali Barakji, København.

1469) Yasira Mohammad Barakji, København.

1470) Suad Barakovic, Aalborg.

1471) Latifa Amin Barakzai, Aarhus.

1472) Sumaya Barakzai, Ringsted.

1473) Suzana Barakzai, Aabenraa.

1474) Zübeyde Baran, Glostrup.

1475) Noor Ahmad Baratali, Rødovre.

1476) Hisham Barazi, Tårnby.

1477) Verginia Newia Barchim, Silkeborg.

1478) Hamit Bardakci, Aalborg.

1479) Mehmet Furkan Bardakci, Skive.

1480) Mahamed Ali Bare, København.

1481) Asadullah Barekzai, Aarhus.

1482) Farooq Barekzai, Aarhus.

1483) Zohal Barekzay, Aarhus.

1484) Svetlana Gennadjevna Bargheer, Kalundborg.

1485) Najibollah Barid, Vejle.

1486) Diana Gabriel Hawal Barita, Skanderborg.

1487) Sultana Elia Barkho, Aarhus.

1488) Hekmat Barkhodiko, Aarhus.

1489) Jerome Cyprian Barkley, Vallensbæk.

1490) Talar Baronian, Aarhus.

1491) Ali Jumaa Barooni, København.

1492) Sania Mustapha Barraj, Kalundborg.

1493) Asha Ahmed Barre, Odense.

1494) Fatuma Farah Barre, Nyborg.

1495) Marian Ali Barre, København.

1496) Adam Barsegian, Kolding.

1497) Gergely István Barsi, Aalborg.

1498) Nevzat Barut, Glostrup.

1499) Mikael Isho Barwari, Aarhus.

1500) Adnan Barzange, Randers.

1501) Hassan Sadeghian Barzoki, Haderslev.

1502) Rashad Abd Bashara, Høje-Taastrup.

1503) Mohammad Bashir Basharyar, Sønderborg.

1504) Shameem Basharyar, Sønderborg.

1505) Mawj Bashir, Gentofte.

1506) Nashwa Faeq Bashir, Næstved.

1507) Sohail Bashir, København.

1508) Taiba Sohaila Bashir, Odense.

1509) Suhaila Abdeljalil Moussa Basri, Allerød.

1510) Kombez Akhtar Bassir, København.

1511) Halil Bastas, Greve.

1512) Ibrahim Bastas, Greve.

1513) Metin Batak, Allerød.

1514) Benjamin Shahab Batebi, Odense.

1515) Bouchra Batti, Aarhus.

1516) Mehmet Batur, Odense.

1517) Pavlo Batyuk, København.

1518) Elena Baunsøe, Slagelse.

1519) Sholeh Bavel, Aalborg.

1520) Babo Bawar, Aabenraa.

1521) Mohammad Shafi Bayan, Ballerup.

1522) Nilab Bayat, Aarhus.

1523) Sediga Bayat, Holstebro.

1524) Shabnam Bayat, Aarhus.

1525) Hamid Majid Toula Baylam, Roskilde.

1526) Hadwa Sweif Bayoth, Ringsted.

1527) Ajmal Baz Mohammad, Vejle.

1528) Edouard Bazi, Aarhus.

1529) Emir Beca, Slagelse.

1530) Inela Becic, Haderslev.

1531) Bashar Hanna Jalda Bedawed, Egedal.

1532) Kortimi Bedsted, Høje-Taastrup.

1533) Vecheslav Bedulin, Randers.

1534) Delshad Hamad Beg, Odense.

1535) Alia Shezadi Begum, Brøndby.

1536) Sobiah Noreen Begum, Høje-Taastrup.

1537) Atika Behsudi, Esbjerg.

1538) Fatmàa M Hussain Beidi, Odense.

1539) Judith Abebe Bekele, Tårnby.

1540) Mohammed Bekkaoui, Rødovre.

1541) Abdul Jamil Belal, Herning.

1542) Razia Belal, Herning.

1543) Habiba Belghazi, Furesø.

1544) Mohamed Belhihi, Gladsaxe.

1545) Hamid Belkama, Aalborg.

1546) Khadija Belmaillah, København.

1547) Aicha Benbrahim, København.

1548) Suada Bendtsen, Randers.

1549) Eric Esteban Benitez, København.

1550) Budha Maya Benthin, Guldborgsund.

1551) Avni Beqa, Vejen.

1552) Mustaf Beqaj, Haderslev.

1553) Nexhmie Bërbatovci, Ringkøbing-Skjern.

1554) Amer Berbic, København.

1555) Ayten Bereketoglu, Odense.

1556) Allison Louisa Dent Nemeth Berg, Vordingborg.

1557) Amalia Berg, København.

1558) Shefkate Berisa, Fredericia.

1559) Dalip Berisha, Kolding.

1560) Realda Berisha, Kolding.

1561) Michael Bernes, København.

1562) Hind Berrahou, Favrskov.

1563) Aidah Madibbu Berrema, København.

1564) Lilian Wanjiku Bertelsen, Horsens.

1565) Sara Waguih Mourice Berzi, København.

1566) Mustafa Berzingi, Aarhus.

1567) Meliha Besic, Sønderborg.

1568) Bahara Besmalahi, Ballerup.

1569) Thordy Besmalahi, Ballerup.

1570) Patrick Bessert, Horsens.

1571) Stefania Dumitra Betea, Odder.

1572) Mathilde Catherina Beth, Greve. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1573) Neda Beytghanem Heyzani, Aarhus.

1574) Aamir Bhatti, København.

1575) Amina Bibi, København.

1576) Masarat Bibi, Hvidovre.

1577) Edwige Bidjeck, Odense.

1578) Elin Dara Bidu, Assens.

1579) Sahar Bigamiry, Horsens.

1580) Sabrina Abraham Bihon, Herlev.

1581) Adnan Bijedic, Næstved.

1582) Dino Bijedic, Næstved.

1583) Myroslava Bilak, København.

1584) Najda Bilal, København.

1585) Danar Jassim Bilbas, Næstved.

1586) Daniar Jassim Bilbas, Næstved.

1587) Anton Bilenko, Odense.

1588) Sejla Bilic, København.

1589) Dhool Ali Bille, Kolding.

1590) Rasim Binaku, Haderslev.

1591) Behnaz Binesh, Gladsaxe.

1592) Ayhan Binici, Høje-Taastrup.

1593) Malcolm Robert Bird, Odense.

1594) Lea Birk, København.

1595) Mirsen Biscevic, Greve.

1596) Conny Bitwiromunda, København.

1597) Ainura Bizhanova, Rudersdal.

1598) Zakia Majed Bjay, Odense.

1599) Denis Bjelevac, Varde.

1600) Ann Sudarat Bjerg, København.

1601) Astrid Blom, Egedal.

1602) Yury Bobkov, Herlev.

1603) Olena Boeck-Hansen, Silkeborg.

1604) Vira Bogdanova, København.

1605) Boghos Haygas Boghos, Aarhus.

1606) Iryna Bogomaz, Halsnæs.

1607) Argin Bogusian, Aabenraa.

1608) Farida Ibrahim Boka, Næstved.

1609) Golchehra Bokharaie, Morsø.

1610) Sidrah Batool Bokhari, Frederiksberg.

1611) Syed Tauqir Hassan Shah Bokhari, København.

1612) Gustavo Bonavita Kahl, Sønderborg.

1613) Oleksandr Bondar, Frederiksberg.

1614) Shahrouz Bonyadi, Aalborg.

1615) Muslim Naipovich Borchashvili, Rudersdal.

1616) Remus Adi Borg, Vágur.

1617) Mohamed Ghasem Borhani, Sønderborg.

1618) Elvis Boric, Odense.

1619) Olga Andreyevna Borissova, Kolding.

1620) Elma Boskailo, Horsens.

1621) Sabira Bostanalli, Rødovre.

1622) Muna Issa Botan, Køge.

1623) Ruqiya Issa Botan, København.

1624) Emad Putros Kazo Botani, Næstved.

1625) Benjamin Botic, Aarhus.

1626) Jemilea Khleiwi Boty, Odense.

1627) Hayat Boudina, Guldborgsund.

1628) Mohamed Bouharhour, København.

1629) Nouhad Bouloum, København.

1630) Djamal Adeoti Alao Boussari, Gentofte.

1631) Faiza Boussihmed, Bornholm.

1632) Jetjun Chotikapukana Bové, Wien i Østrig.

1633) Yuliya Boyko, Odense.

1634) Damla Bozkurt, Ishøj.

1635) Marjorie Bertani Braga, København.

1636) Nassima Brahimi, Tårnby.

1637) Feven Agger Brandt, København.

1638) Senad Brcvak, Ringkøbing-Skjern.

1639) Svetlana Breum, Aarhus.

1640) Michael Araya Brhane, Svendborg.

1641) Roberta Maria Brito, København.

1642) Bessie Janet Reid Britten, Aarhus.

1643) Zdenka Brkic-Malic, København.

1644) Lasse Steven Levarett Buck, Odense.

1645) Betul Budak, København.

1646) Elma Budalica, Odense.

1647) Serkan Buga, Gladsaxe.

1648) Valentina Buga, Jammerbugt.

1649) Frank Bugembe, København.

1650) Fatuma Robleh Buh, København.

1651) Aleksa Buha, Tórshavn.

1652) Tuan Duc Bui, Odense.

1653) Isaq Bukari, Morsø.

1654) Ronald Bullock, Hvidovre.

1655) Agcagül Bulut, Ishøj.

1656) Wafaa Sabri Bunni, Aarhus.

1657) Almin Burekovic, Høje-Taastrup.

1658) Khoshbu Burhani, Sønderborg.

1659) Bettina Burmester, Soltau i Forbundsrepublikken Tyskland.

1660) Cui Burmester, Ikast-Brande.

1661) Zgjim Burniki, København.

1662) Mallikarjuna Reddy Burujukati, Aalborg.

1663) Annamária Kozáková Butkevicius, Kolding.

1664) Admon Abdel-Ahad Butros, København.

1665) Feryal Zaya Butrus, Aarhus.

1666) Hasib Riaz Butt, København.

1667) Qaisara Butt, Odense.

1668) Nicole Buys, Odense.

1669) Bienvenu Byamungu, Skive.

1670) Greta Byci, Varde.

1671) Eugene Byiringiro, København.

1672) Fikrije Bytyqi, Roskilde.

1673) Jamal Assaad Baalbaki, København.

1674) Carlos Marcos Cáceres, Aarhus.

1675) Emelyn Cagas, Roskilde.

1676) Ülker Cagatay, København.

1677) Asu Caglayan, Brøndby.

1678) Zhaohui Cai, Rudersdal.

1679) Aida Cajlakovic, Kolding.

1680) Selda Cakmak, Randers.

1681) Ratko Calavandic, Randers.

1682) Julian Antonio Calero Calderon, København.

1683) Osman Cam, Slagelse.

1684) Teodoro Camacho Serna, Herning.

1685) Nangalle Camara, København.

1686) Maria Dolores Campos Velarde, Silkeborg.

1687) Orhan Cankaya, Aarhus.

1688) Thanh Thao Cao, Favrskov.

1689) Zhuo Guang Cao, Odsherred.

1690) Doina Caramete, Odense.

1691) Javier Marcelo Carrasco Nauto, København.

1692) Aynur Akdogan Cartilli, København.

1693) Buba Ceesay, Frederiksberg.

1694) Armin Cehobasic, Varde.

1695) Naside Celik, Aalborg.

1696) Aylin Ayse Cepe, Brøndby.

1697) Mücahit Ceran, København.

1698) Yonca Ceran, København.

1699) Zeliha Ceran, København.

1700) Süleyman Ceylan, Slagelse.

1701) Charanjit Singh Chahal, Ishøj.

1702) Rukaya Abdallah Chahrour, Aabenraa.

1703) Fereba Chakari, Herning.

1704) Mohammad Hassan Chakari, Herning.

1705) Najiba David Chakhto, Aarhus.

1706) El Mustafa Chakkor, Aarhus.

1707) Muhamed Jusuf Chalita, Hvidovre.

1708) Mohammad Khan Chaman, Kolding.

1709) Ekhlas Fayes Hassan Chamma, Aarhus.

1710) Ahmad Chams, Ballerup.

1711) Heros Chamsarian, Guldborgsund.

1712) Zaienab Chantoow, København.

1713) Kafa Chaouich, Odense.

1714) Zinab Charbou, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1999.

1715) Onuma Charoenpol, Roskilde.

1716) Bright Samuel Charway, Kolding.

1717) Sawsan Menshed Chasib, Greve.

1718) Qaisar Nazir Chaudhry, Albertslund.

1719) Rizwana Frahim Chauhan, Brøndby.

1720) Ali Riyadh Abed Chayed, Svendborg.

1721) Zahràa Riyadh Abed Chayed, Odense.

1722) Zahra Chebli, Holstebro.

1723) Sabah Boya Slevo Chechman, Aalborg.

1724) Muhammad Umar Cheema, Aarhus.

1725) Zaheer Abbas Cheema, Greve.

1726) Izdehar Chehadeh, København.

1727) Bi Yun Chen, Høje-Taastrup.

1728) Guangnian Chen, Odsherred.

1729) Johnny Chen, Brøndby.

1730) Vladimir Chen, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2010 og 2011.

1731) Weina Chen, Odense.

1732) Wen Chen, Morsø.

1733) Xiao Chen, Lyngby-Taarbæk.

1734) Yangchao Chen, København.

1735) Zhilong Chen, Tårnby.

1736) Fan Cheng, Hørsholm.

1737) Jiyan Cherahy, Holbæk.

1738) Mohammed Said Cherim, Kolding.

1739) Faraj Hanna Sadegh Cherko, Aarhus.

1740) Anastasiya Chernaya, Aarhus.

1741) Serge Duval Cheungoue, København.

1742) Furat Radi Cheyad, Aarhus.

1743) Sladden Chikonde, Ringsted.

1744) Naima Jodeh Chilab, Odense.

1745) Ghassan Chinnawi, Sønderborg.

1746) Mayssoun Ibrahim Chit, København.

1747) Zeinab Chit, Aarhus.

1748) Jui-Lien Chiu, Viborg.

1749) Hua Nee Chou, København.

1750) Wan Xui Chou, København.

1751) Alia Noreen Chouhan, København.

1752) Abdessadek Chouikhi, København.

1753) Saleh Choukair, Ringsted.

1754) Ismail Hatem Chreim, Aarhus.

1755) Nihal Hatem Chreim, Aarhus.

1756) Alfred Christensen, Thisted.

1757) Harriet Christensen, Vejle.

1758) Jessica Thongsumat Mattesen Christensen, Favrskov. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1759) Julia Drozdova Christensen, Viborg.

1760) Lesya Polovynka Christensen, Hedensted.

1761) Marina Christensen, Aarhus.

1762) Mariya Christensen, Holbæk.

1763) Mehmet Fatih Dorumlu Christensen, København.

1764) Mireille Akimana Christensen, Kalundborg.

1765) Ngoc Truong Christensen, Aarhus.

1766) Oksana Christensen, Gladsaxe.

1767) Peerapat Thongsumat Mattesen Christensen, Favrskov. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1768) Stella Adaobi Christensen, Esbjerg.

1769) Svitlana Anatoliylivna Christensen, Greve.

1770) Ganna Christiansen, Frederikshavn.

1771) Gergana Alyosheva Christiansen, Gladsaxe.

1772) Joann Christiansen, Kolding.

1773) Mark Christiansen, København.

1774) Lyudmyla Chuchman, København.

1775) Mahmoud Kamal Chuheibar, København.

1776) Mohammad Saied Chuheibar, Roskilde.

1777) Nyabol Chuol Diew, Kolding.

1778) Chahade Mohammad Chaaban, Odense.

1779) Izdihar Jomaa Chaaban, Odense.

1780) Radia Chaaban, Slagelse.

1781) Kathrine Marie Cicala, Manchester i USA.

1782) Baris Cicek, Helsingør.

1783) Songül Cifci, Ishøj.

1784) Fatih Ciftci, Hvidovre.

1785) Behara Cikaric, Lolland.

1786) Ali Çildir, Ikast-Brande.

1787) Nurgül Cimen, Brøndby.

1788) Hawa Mire Cisman, Randers.

1789) Salim Çitirak, Aarhus.

1790) Ibrahim Khayr Ciye, Lyngby-Taarbæk.

1791) Edita Cizmic, Nordfyn.

1792) Fuying Clasen, Glostrup.

1793) (Udgået).

1794) Suzana Cobanovic, København.

1795) Malgorzata Colvig, Lejre.

1796) Justin Combey, Høje-Taastrup.

1797) Clara Carol Adorkor Commey, Tårnby.

1798) Ana Maria Contreras Green, Sønderborg.

1799) Emily Siu Lay Coong, Odense.

1800) Gamze Aktas Corap, Brøndby.

1801) Rhodora Silagan Corvera, Roskilde.

1802) Cagdas Coskun, Lyngby-Taarbæk.

1803) Cansel Coskun, Furesø.

1804) Lourdilene Costa, Aalborg.

1805) John Covarrubias Oxa, København.

1806) Laura Christine Cuyler, Sermersooq.

1807) Marta Katarzyna Cyba, København.

1808) Dana Ali Dabbas, Hillerød.

1809) Parag Deepak Dabir, Aarhus.

1810) Pawel Maria Dabrowa-Kostka, København.

1811) Habiiba Jamac Dacar, Aalborg.

1812) Kazem Hussein Kadem Dada, Rudersdal.

1813) Mehtap Dag, Albertslund.

1814) Ali Fahad Dahham, Vejle.

1815) Naziha Khalaf Dahham, Ringsted.

1816) Fadumo Abdi Dahir, København.

1817) Hassan Aflook Dahir, Rudersdal.

1818) Irina Dahl, Ikast-Brande.

1819) Aziz Dakhel, Holstebro.

1820) Yaser Ibrahim Dakhel, Lejre.

1821) Ahmad Mohammad Dakhlala, København.

1822) Eyup Dalan, Hvidovre.

1823) Gürkan Dalan, Hvidovre.

1824) Amina Mousa Danfash, Aarhus.

1825) Jessica Dang, Ishøj.

1826) Kong Thanh Dang, Aarhus.

1827) Ngoc Thuy Tram Dang, Favrskov.

1828) Zia Botros Enwiya Danial, Silkeborg.

1829) Mohammad Hossein Daniali, Frederiksberg.

1830) Serdar Danismaz, København.

1831) Sheriffo Danjo, Sønderborg.

1832) Maria Dannemann, Gentofte.

1833) Amaal Abdul Ahad Dano, Silkeborg.

1834) Sozan Hameed Dano, Aarhus.

1835) Sahar Dantism, Rødovre.

1836) Camilla Thi Dao, Aarhus.

1837) Haytham Farg Noury Daoud, Bornholm.

1838) Mahbobeh Daoud, København.

1839) Aram Sarkout Said Daoudi, Guldborgsund.

1840) Iran Darbani Sisan, Faaborg-Midtfyn.

1841) Michael Okai Darko, Gladsaxe.

1842) Fatme Darwich, Aalborg.

1843) Ammar Harbi Darwish, Vesthimmerland.

1844) Itab Mohamad Darwish, Aarhus.

1845) Rachid Hassan Darwish, Furesø.

1846) Talat Aziz Hussein Darwish, Hvidovre.

1847) Buno Dasiso, Sønderborg.

1848) Ratan Datta, København.

1849) Van Khoa Dau, Lemvig.

1850) Adnan Daud, Hjørring.

1851) Grazina Dauksa Pedersen, Herning.

1852) Mari Davidsen, Kolding.

1853) Mahbeigom Davoodi Khou, København.

1854) Zlata Davtaeva, Høje-Taastrup.

1855) Khan Mohammad Dawlatnazar, København.

1856) Shareef Dawlatnazar, Vejle.

1857) Yazdan Bakhsh Dawlatnazar, Vejle.

1858) Noor Ahmad Dawlatzai, København.

1859) Dorota Dawod, Aarhus.

1860) Banyamin Issa Dawood, Varde.

1861) Farouq Dawood, Silkeborg.

1862) Fatin Mohammed Dawood, København.

1863) Hana Mahmood Dawood, Ballerup.

1864) Karimah Alawe Dawood, København.

1865) Samira Esha Dawood, Favrskov.

1866) Mary Rose de Castro, Gladsaxe.

1867) Elisabeth Aafje Margaretha de Ligt, Næstved.

1868) Souad Debab, Lyngby-Taarbæk.

1869) Sefika Dedic, Herning.

1870) Semira Dedic, Mariagerfjord.

1871) Wafa Dehkany, Høje-Taastrup.

1872) Masooda Dehzad, Aarhus.

1873) Raja Kharnoub Dekhil, Aalborg.

1874) Seta Agop Dekran, Aarhus.

1875) Binyam Anley Delale, København.

1876) Hajrudin Delic, Herning.

1877) Nezir Delic, Fredericia, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2000.

1878) Nermin Delilovic, Lolland.

1879) Kaisar Hamid Abed Allah Al Delimi, København.

1880) Adela Delsuz, Ringsted.

1881) Mohammad Seeiar Delsuz, Ringsted.

1882) Asiye Demir, Ballerup.

1883) Kamile Demir, Fredericia.

1884) Emre Demirel, Allerød.

1885) Türkan Kanat Demirel, Aalborg.

1886) (Udgået).

1887) Emir Demirovic, Odsherred.

1888) Tajma Demirovic, Varde.

1889) Yibabe Demtse, København.

1890) Zhiguang Deng, København.

1891) Ganna Denysenko, Vejle.

1892) Fatemeh Derakhshandeh, Ballerup.

1893) Jasmin Dervisic, Odense.

1894) Eman Younan Deryawesh, Aarhus.

1895) Sabrije Deskaj, Syddjurs.

1896) Deniz Deveci, Brøndby.

1897) Asoka Dewan, København.

1898) Sirin Dgheim, København.

1899) Souheib Dhaflaoui, København.

1900) Khaled Ziyad Hasan Dhaileh, København.

1901) Suvash Dhakal, København.

1902) Nahla Khalaf Dhama, København.

1903) Bushra Ramadan Dhamad, Herlev.

1904) Qasti Aadan Dhaqane, Slagelse.

1905) Mohamed Abukar Dhere, Aalborg.

1906) Asho Yuusuf Nuur Dhicisow, Herning.

1907) Katerina Dhiman, København.

1908) Ashu Dhir, Høje-Taastrup.

1909) Tidiane Hauge Diallo-Madsen, Frederiksberg.

1910) Belisario Diaz Machicado, København.

1911) Vincent Iseleh Dibie, Greve.

1912) Fadumo Hassan Diciis, Odense.

1913) Surma Dico, Aarhus.

1914) Stephen Anthony Diegidio, Qeqqata.

1915) Quoc Thanh Diep, Herning.

1916) Amina Abdi-Karim Digale, København.

1917) Ahmed Yaasin Diiriye, Odense.

1918) Bedrija Dina, Gladsaxe.

1919) Qiubing Ding, Aarhus.

1920) Thi Bich Tuyen Dinh, Aalborg.

1921) Thi Ngoc Thuy Dinh, Hjørring.

1922) Dilek Dirican, Roskilde.

1923) Tugba Dirican, Roskilde.

1924) Omar Musse Dirie, Slagelse.

1925) Sorud Amin Saleh Djabari, Aarhus.

1926) Karine Djandjougazian, København.

1927) Bawi Do, Faaborg-Midtfyn.

1928) Lê Miên Viên Do, Odense.

1929) Toan Quoc Do, Aarhus.

1930) Valena Do Socorro da Costa Coelho, Aarhus.

1931) Jaferson Doctar, Frederikshavn.

1932) Yavuz Dogan, Helsingør.

1933) Gurpreet Singh Dogra, Gentofte.

1934) Hadiya Dokhi, Odense.

1935) Gul Mohammad Doost, Vordingborg.

1936) Shireen Jan Doost, Vordingborg.

1937) Safiullah Doosti, Fredensborg.

1938) Sahra Warsame Doreh, København.

1939) Jinan Dosha Moushe Shamon, Aalborg.

1940) Nahida Doski, København.

1941) (Udgået).

1942) Mounzer Mahmoud Doudar, Odense.

1943) Rui Guan Douglass, København.

1944) Nadia Rahim Douri, Odense.

1945) Ghulam Dastagir Dowezai, Sønderborg.

1946) Seema Dowezai, Sønderborg.

1947) Sonia Mrabet Dridi, Hvidovre.

1948) Elvir Drndar, Hjørring.

1949) Iskra Dukovska-Popovska, Aalborg.

1950) Baskim Duljaj, Lolland.

1951) Samir Duljaj, Lolland.

1952) Inna Vladimirovna Dunsmore, Gladsaxe.

1953) Phuong Ngoc Duong, Aalborg.

1954) Tat Thien Duong, Odense.

1955) Thi Kim Hao Duong, Herning.

1956) Tran Thuy Duong, Odense.

1957) Ahmet Durmishi, Vejle.

1958) Cansel Duvarci, København.

1959) Deniz Düz, Slagelse.

1960) Drita Dzaferi, Egedal.

1961) Denisa Dzankovic, Odense.

1962) Selma Dzanovic, Aalborg.

1963) Ghalie Mohamad Daabas, Aarhus.

1964) Souhad Daabas, Helsingør.

1965) Haadsan Daahir Noore, Gentofte.

1966) Hasibullah Ebadi, Fredericia.

1967) Mariam Ebadi, Fredericia.

1968) Frodait Abdul Kareem Ebais, Køge.

1969) Isabel Anne Eckford-Olsen, Køge.

1970) Ghassan Naief Edwan, Aarhus.

1971) Marta Klara Egstrup, København.

1972) Queen Omos Ehigie, Ishøj.

1973) Angela Ehrari, Hvidovre.

1974) Richard Ehrweiss Manari, Haifa i Israel. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1975) Latifa Ehsani, Silkeborg.

1976) Lydia Eibye, Furesø.

1977) Lieselotte Eick, Frederiksberg.

1978) Rabab Sattar Eid, Odense.

1979) Rania Eid, Esbjerg.

1980) Assal Selwan Eidan, Solrød.

1981) Feisal Khalaf Eidan, Kalundborg.

1982) Azra Sabic Eide, Vallensbæk.

1983) Fatima Sediq Ekhlas, Hvidovre.

1984) Latifa El Abouri, København.

1985) Chaouki El Ahmad, Slagelse.

1986) Mouna El Ali, Slagelse.

1987) Karima El Amrani, Sorø.

1988) Nabila El Amrani, København.

1989) Najat El Amrani, Tårnby.

1990) Zakaria El Aoufi, Albertslund.

1991) Amaria El Arbaouiya, København.

1992) Husham Ebrahim El Azzawi, Næstved.

1993) Malak Ebrahim El Azzawi, København.

1994) Melouki Ebrahim Mohammad El Azzawi, Næstved.

1995) Hinda El Bashari, Aarhus.

1996) Saadia Mostafa El Beltagi, Ballerup.

1997) Souad El Bouaballati, Høje-Taastrup.

1998) Khadra El Boumassaoudi, København.

1999) Ouafae El Garce, København.

2000) Fatima El Gourari, Odense.

2001) El Tayeb Adem El Hadi, Vejle.

2002) Abdelaziz El Harjani, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2012.

2003) Ihsan El Hassouni, København.

2004) Soad El Hassouni, København.

2005) Mona El Hichou, København.

2006) Nouzair El Idrissi, København.

2007) Ahmad Mohamad El Jahayem, Odense.

2008) Abir El Kassem, Vejle.

2009) Soudalain Kassem El Kassem, Slagelse.

2010) Wafaa Rida Ali El Khafaji, København.

2011) Khawla El Mekkaoui, Næstved.

2012) Zhour El Rifai, Slagelse.

2013) Baha El Said, København.

2014) Inaya Ahmad El Sayed, Guldborgsund.

2015) Nouha El Set, Odense.

2016) Naefa Abdel El Soufdi, Odense.

2017) Amira Mohamed El Saadi, København.

2018) Imane El Zaabouti, Aarhus.

2019) Hanan El-Abbassi, København.

2020) Elbadrawi Ali Elsayed Eldessouki Eladl, København.

2021) Ehsan Elahi, København.

2022) Atef Mahmoud El-Ahmed, Slagelse.

2023) Kheder Nayef El-Awadh, København.

2024) Amne El-Badawi, København.

2025) Walid Mohamed El-Beyat, Aarhus.

2026) Khaled Said El-Bichawi, København.

2027) Lana Mohamad El-Chayeb, Aarhus.

2028) Hassan Mahmoud El-Chouli, Holbæk.

2029) Heba El-Dabbas, Vejle.

2030) Heba Abdel Wahab Mahmoud El-Dewiny, København.

2031) Fidaa Abdelrahman Salim Elfar, Frederiksberg.

2032) Sanaa El-Faraj, København.

2033) Maha El-Ghadban, Vejle.

2034) Om Essaad Bent Salem El-Ghandour, Aarhus.

2035) Fatina El-Habit, Slagelse.

2036) Mouhannad El-Hajj Diab, Høje-Taastrup.

2037) Fatme Saadeddine El-Halabi, København.

2038) Omar Hassan El-Hares, Aarhus.

2039) Nabila El-Hassan, Aarhus.

2040) Alya Kemal Shukur El-Hawandi, Aarhus.

2041) Ahmed El-Hellou, Odense.

2042) Wafa Said El-Helo, København.

2043) Jaafar Hadi El-Hilw, København.

2044) Sanaa El-Hussein, København.

2045) Belqis Bahjat Elias, Struer.

2046) Wahidullah Eliasi, Lyngby-Taarbæk.

2047) Aida Ahmad El-Ibrahim, Vejle.

2048) Ola Fawzi Eliwi, Odense.

2049) Ibtihal El-Jammal, København.

2050) Nuri Mutar Sachit El-Jumaili, Holbæk.

2051) Ali El-Kassim, Vejle.

2052) Ghada Mahmoud Elkhatib, Aarhus.

2053) Amani El-Khatib, Hørsholm.

2054) Diala Ayman El-Khatib, Hvidovre.

2055) Jamiaa El-Khatib, Holstebro.

2056) Oussama Rizk El-Khatib, Greve.

2057) Souad Mohamad El-Khatib, Aarhus.

2058) Hassan Khodr El-Khodr, Slagelse.

2059) Hussein Khodr El-Khodr, Slagelse.

2060) Rihab El-Kilani, Aarhus.

2061) Hayat El-Kut, Aarhus.

2062) Amirah Razek El-Kaaby, København.

2063) Naba Mohammad El-Kaaby, Lyngby-Taarbæk.

2064) Jamalat Adnan Jamil El-Mahoun, Viborg.

2065) Rachid Elmejrab, København.

2066) Hicham El-Melhem, Slagelse.

2067) Hafido Mohamud Elmi, Gladsaxe.

2068) Sajida El-Najjar, Odense.

2069) Hoda Abdulkarim El-Outa, Aarhus.

2070) Mouna Ahmad Elsaleh, Odense.

2071) Jumana Mohamad El-Saleh, København.

2072) Amal Omar El-Samad, Lyngby-Taarbæk.

2073) Youssef El-Samaray, Hvidovre.

2074) Batoul Hammoud Elsarraf-Reda, København.

2075) Hind El-Semahi, Helsingør.

2076) Rufat Elshan, Aarhus.

2077) Hisen Elshani, Roskilde.

2078) Kangsadan Elsner, Vejle.

2079) Sandra Anna Baranek Elsner, København.

2080) Ibrahim Elsaadi, København.

2081) Abdel Moniem Eltahir Obaid, Gentofte.

2082) Barea Ahmad El-Terek, København.

2083) Naef Taan El-Taan, Fredensborg.

2084) Rihab Mohammed El-Wali, Albertslund.

2085) Mahmoud El-Yassin, Aarhus.

2086) Jamal Maziad El-Yassine, Ballerup.

2087) Hilwe Youssef El-Youssef, København.

2088) Myaisar Hassan El-Youssef, Aarhus.

2089) Ghiwa Ahmad El-Zohbi, København.

2090) Huda Khaled Emhassen, Holbæk.

2091) Albert Akotey Enchill, Albertslund.

2092) Luis Fernando Enriquez Castañeda, Billund.

2093) Burcu Erbas, Næstved.

2094) Øzcan Erbillur, Aarhus.

2095) Meltem Ercin, Høje-Taastrup.

2096) Esref Erdem, København.

2097) Esra Erdogan, Horsens.

2098) Galina Erichsen, Esbjerg.

2099) Vicki Jeanne Erickson, København.

2100) Meryem Erkan, Gladsaxe.

2101) Leifur Bjarki Erlendsson, København.

2102) Marya Koresh Eshayah, Horsens.

2103) Abdullah Khafif Esheesh, Holbæk.

2104) Naime Eslami, Herning.

2105) Fariq Ramhdan Esmael, Odense.

2106) Mohammad Esmaeli Khanbarmi, Aarhus.

2107) Arghawan Esmati, Kolding.

2108) Tereza Hermez Esraeil, Aalborg.

2109) Rina Essa, Aalborg.

2110) Rachida Es-Salemy, København.

2111) Nabila Estalefi, Vejle.

2112) Mojtaba Estebari, Aarhus.

2113) Kassem Ghazi Esteitieh, København.

2114) Avi Etgar-Holta, København.

2115) Vahid Evazzadeh, København.

2116) Komlan Tom Evon, Gladsaxe.

2117) Senaa A Fadhel, København.

2118) Mariam Saad Fadhil, Lyngby-Taarbæk.

2119) Farzana Fageeri, Kolding.

2120) Shukria Faghir, Vejle.

2121) Angela Maria Fago, Aarhus.

2122) Ruhullah Fahim, Odense.

2123) Nuhad Ali Faical, Fredensborg.

2124) Jengoi Faigh, København.

2125) Hassan Hadi Mohamad Faili, Aarhus.

2126) Dana Jamal Faiq, Aarhus.

2127) Mays Zeyad Faisal, Ringkøbing-Skjern.

2128) Mina Faiz, Gentofte.

2129) Parwin Faiz, Gentofte.

2130) Azim Faizi, Aalborg.

2131) Ajmal Fakhry, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2013.

2132) Lena Fakhry, Billund.

2133) Hajrija Fakic, København.

2134) Zubeda Falahi, Frederikssund.

2135) Dalal Jaber Faleh, Hedensted.

2136) Mohammad Muhsen Faleh, Odense.

2137) Abdul Rahman Jaber Falih, Hedensted.

2138) Qaria Fallah, Holbæk.

2139) Victorya Fallah, København.

2140) Aziz Fallahi, Køge.

2141) Zhiyong Fang, Lyngby-Taarbæk.

2142) Souheila Fadl Faour, Aarhus.

2143) Amir Mohammad Faqir, Hillerød.

2144) Aziza Faqir, Hillerød.

2145) Saida Ghafuri Faqiri, Billund.

2146) Saad Mohsen Mohammad Faqrodin, Kolding.

2147) Bashir Elmi Faradar, København.

2148) Abdikalif Mire Farah, Odense.

2149) Anisa Hussien Farah, Odense.

2150) Fartun Mohamed Farah, København.

2151) Fathia Mohamud Farah, Holbæk.

2152) Fatuma Ali Farah, Aarhus.

2153) Halima Abdullahi Farah, Nyborg.

2154) Halima Dahir Farah, Aalborg.

2155) Halimo Sofe Farah, Aarhus.

2156) Ikran Osman Farah, København.

2157) Khadra Dahir Farah, Aalborg.

2158) Maryam Ali Farah, København.

2159) Maryam Jama Farah, Aarhus.

2160) Mustafa Hussen Farah, Esbjerg.

2161) Wardo Dahir Farah, Frederiksberg.

2162) Zainab Ahmed Farah, Slagelse.

2163) Ahmed Mohamed Farah Warsame, Aalborg.

2164) Hamada Hassan Faraj, Odense.

2165) Mohamad Ahmad Faraj, Aarhus.

2166) Aliya Farakh, Ballerup.

2167) Maryan Adan Farayare, København.

2168) Fariba Fareghbal Khameneh, Aarhus.

2169) Hafez Sheikh Fares, Vejle.

2170) Iman Fares, Aarhus.

2171) Adlin Iwan Farhad, Aarhus.

2172) Alaa Husein Farhan, København.

2173) Nadia Jabar Farhan, Greve.

2174) Ahmad Farhat, Glostrup.

2175) Suleiman Farho, Fredericia.

2176) Achraf Farhoud, Aarhus.

2177) Nadhima Jaber Farhoud, Holbæk.

2178) Sami Hashem Farhoud, Roskilde.

2179) Maha Ramadan Farij, Ringkøbing-Skjern.

2180) Mohamed Farik Hassan, København.

2181) Ahlam Rustom Faris, Aarhus.

2182) Hedatullah Farkhari, Aarhus.

2183) Maryam Farokh Zadeh, Gladsaxe.

2184) Mohsen Farokh Zadeh, Roskilde.

2185) Muhammad Omer Farooq, Ballerup.

2186) Umar Farooq, København.

2187) Mohamed Ashraf Farouk Soliman Elsayed, Herlev.

2188) Aziza Farroukh, Aarhus.

2189) Haneje Farshad, Kolding.

2190) Sharareh Farshchi, Odense.

2191) Ferouz Farzad, København.

2192) Haawo Ahmed Faraah, Aarhus.

2193) Shinow Saed Fatah, Roskilde.

2194) Tamina Fatah, Odense.

2195) Alexander Fateev, Holbæk.

2196) Touana Fateh Jalal, Helsingør.

2197) Ghina Fatima, Albertslund.

2198) Mohammed Ibrahim Fattah, Odense.

2199) Saad Fattahi, København.

2200) Natallia Faustmann, Furesø.

2201) Salwa Favig Wahid, Roskilde.

2202) Fatme Fayad, Gribskov.

2203) Sakinah Namroud Fayad, Odense.

2204) Forohar Fayaz, Aabenraa.

2205) Bibi Halima Fayez, Brøndby.

2206) Shahla Muslim Karim Fayli, Odense.

2207) Fatme Fayoumi, Aarhus.

2208) Freshta Fazli, Esbjerg.

2209) Gulam Mohammad Fazli, Aabenraa.

2210) Halimah Fazli, Fredericia.

2211) Mustafa Fazli, København.

2212) Elvedin Fazlic, Horsens.

2213) Bashkim Fazliu, Holbæk.

2214) Basir Fedahi, Fredericia.

2215) Viktoriya Fedulova, København.

2216) Hajrudin Fehratovic, København.

2217) Shehab Abdulwahab Shawzi Feili, Frederikssund.

2218) Anahita Feizi, Hvidovre.

2219) Merawi Felleke, Tårnby.

2220) Baolong Feng, Albertslund.

2221) Blerim Ferati, Kolding.

2222) Malak Mahmoud Ferhat, Lyngby-Taarbæk.

2223) Saira Ferhatovic, Lolland.

2224) Aferdita Ferizi, Kolding.

2225) Arben Ferizi, Kolding.

2226) Hajzer Ferizi, Kolding.

2227) Pramila Shanti Fernandes, Gentofte.

2228) Keily Karelys Fuenmayor Fernandez, Odense.

2229) Arezo Feroz, Aarhus.

2230) Mohammad Ghafoor Feroz, Aarhus.

2231) Pashton Feroz, Aarhus.

2232) Zafar Ferozi, København.

2233) Suzan Fetrati, Odense.

2234) Britta Susan Feusi, Rudersdal.

2235) Shaheen Kousar Feyaz, Høje-Taastrup.

2236) (Udgået).

2237) Ali Mohamed Fili, Aarhus.

2238) Vasile Jensenius Filimon, Vordingborg.

2239) Shelan Jalal Fiqi Saed, Herlev.

2240) Abdol Wahed Firouz, Odsherred.

2241) Janet Fjallsbak, Klaksvík.

2242) Angela Marisol Castillo Flensborg, Gribskov.

2243) Yazi Shamkhi Fleyfel, Allerød.

2244) Angela Florina, Halsnæs.

2245) Batol Abd Ali Fnetl, Helsingør.

2246) Widad Souad Foad, Aarhus.

2247) Anita Folkmar, Fredensborg.

2248) Maylen de los Angeles Fonseca Jeppesen, København.

2249) Ruqiya Haji Foqi, København.

2250) Inna Foss, Gladsaxe.

2251) Sudad Suad Fouad, Haderslev.

2252) Elena Foy, Greve.

2253) Isabel Frankenberg, Aarhus.

2254) Gheorghe Fratilescu, Odense.

2255) (Udgået).

2256) Qian Frederiksen, Aarhus.

2257) Nedam Kamel Freikh, Fredericia.

2258) Beata Malgorzata Friborg, Assens.

2259) Aref Friis, Herning.

2260) Saoud Ali Friisholm, Næstved.

2261) Irena Frkovic, København.

2262) Isabel Cristina Goncalves Froes, Frederiksberg.

2263) Olga Fromberg, Aalborg.

2264) Fernanda Porto Fronterotta, København.

2265) Aleza Solaka Ftoohy, Gentofte.

2266) Vanessa Caroline Futtrup, Frederikssund.

2267) Ewa Natalia Fyszczuk, København.

2268) Habiiba Hussein Faarh, Odense.

2269) Sharrazad Sabri Gabar, Høje-Taastrup.

2270) Pablo Jose Gabay, København.

2271) Rany Laith Hanna Gabbou, Næstved.

2272) Masha Gaberey, København.

2273) Grace Ama Gablui, Brøndby.

2274) Abbas Mohamed Gabow, Aarhus.

2275) Awatef Hussein Gabr, Odense.

2276) Mohamed Abdulle Gacal, Aarhus.

2277) Elizabeth Njeri Gachigi, København.

2278) Alfred Daniel Maguigad Gaddi, København.

2279) Riva Caputolan Gade, Greve.

2280) Hend Gafel, Fredericia.

2281) Abdul Hafiz Gaffar, Esbjerg.

2282) Bibi Halimah Gaffar, Esbjerg.

2283) Elena-Daniela Gafu-Laursen, Mariagerfjord.

2284) Ismet Gajtani, Vejle.

2285) Sarkis Galstian, Frederikssund.

2286) Samvel Galstjan, Sønderborg.

2287) Christin Maria Ganesan, Fredericia.

2288) Titi Ganyampore, Kalundborg.

2289) Haixiang Gao, Aarhus.

2290) Yuyou Gao, Halsnæs.

2291) Diana Maricela Garcia Cervantes, Billund.

2292) Elsie Garcia Maturell, Hvidovre.

2293) Maria del Carmen Garcia Rios, Norddjurs.

2294) Gina Mykhaylova Garde, Gladsaxe.

2295) Amer Garic, Aarhus.

2296) Adelina Gashi, Odense.

2297) Bedrije Gashi, Haderslev.

2298) Elira Gashi, Randers.

2299) Ganimete Gashi, Sønderborg.

2300) Samir Gashi, Randers.

2301) Shkelqim Gashi, Aarhus.

2302) Urim Gashi, Ringsted.

2303) Fitim Gasi, Haderslev.

2304) Suhad Alewy Gasim, Ringsted.

2305) Katja Gasiorowski, København.

2306) Amar Adel Naseef Gassem, Odense.

2307) Nyamal Gathoth Gatkuoth, Roskilde.

2308) Evgeniy Gavrilin, København.

2309) Tatiana Gavrilova, Odense.

2310) Tahaggud Kathem Gawad, Odense.

2311) Mustafa Gedik, Skanderborg.

2312) Batulo Abukar Gedow, Slagelse.

2313) Yaser Abdel Hafez Geidi Hussein, Haderslev.

2314) Anab Burale Gele, Slagelse.

2315) Khadra Hassan Gelle, Silkeborg.

2316) Luul Mohamed Gelle, København.

2317) Tamara George Mhina, København.

2318) Lidiya Metodieva Georgieva, København.

2319) Tedros Feshatsion Geretatewos, København.

2320) Malësore Gërguri, Vejle.

2321) Amina Degane Gesoor, Aarhus.

2322) Kristina Gevorgian, Vejle.

2323) Levon Gevorgian, Vejle.

2324) Artur Oganesovich Gevorkian, København.

2325) Hend Ghabat, Køge.

2326) Abdolsamy Ghaderi, Holstebro.

2327) Hafizeh Gharib Ghaderi, Holstebro.

2328) Alae Ghaedi, København.

2329) Mazyar Ghaedi, København.

2330) Mohammad Hosain Ghafari, Køge.

2331) Wahida Ghaforiyan, Slagelse.

2332) Parwana Ghafory, Lyngby-Taarbæk.

2333) Amanj Hussein Ghafour, Lejre.

2334) Kazim Sharif Rahim Ghafour, Slagelse.

2335) Hawa Ghafouri, Greve.

2336) Mashal Ghafouri, Greve.

2337) Mirvais Ghafouri, Greve.

2338) Raof Ghafouri, Odder.

2339) Sarah Ghafouri, Greve.

2340) Shahla Ghanbari, Aarhus.

2341) Tania Ghandforoush, Odense.

2342) Abdulghani Ghanei, København.

2343) Rehna Saeed Ghani, Høje-Taastrup.

2344) Nadia Ghanizada, Furesø.

2345) Sima Gharizadeh, Vejle.

2346) Mohammad Yaser Ghasemi, Viborg.

2347) Sadieh Ghasemi, Viborg.

2348) Mehrtaj Ghasemivand, København.

2349) Sherahmad Ghaur, Viborg.

2350) Zahra Ghavami Sereshkeh, Rødovre.

2351) Abdul Tawab Ghawsi, Odense.

2352) Azizullah Ghazi, Ringsted.

2353) Samoon Ghazi, Ringsted.

2354) Sharifa Ghazi, Ringsted.

2355) Zarghoona Ghazi, Ringsted.

2356) Ismail Ghaznavi, København.

2357) Mohammad Reza Ghaznavi, Rudersdal.

2358) Anisa Ghaznawi, Billund.

2359) Salam Wasan Ghdhaib, Fredensborg.

2360) Fanoos Merza Ali Gholam, Aarhus.

2361) Faruok Gholam, Skanderborg.

2362) Fawzia Gholam, Skanderborg.

2363) Nagina Gholam, Aalborg.

2364) Sobhania Gholam, Skanderborg.

2365) Mohsen Gholipour, Frederiksberg.

2366) Badr Mahmoud Ghoneim, Høje-Taastrup.

2367) Ali Akbar Malekpour Ghorbani, Aarhus.

2368) Morteza Ghorbani, København.

2369) Pashtoonzai Ghorwal, Skanderborg.

2370) Kamal Kumar Ghosh, Gentofte.

2371) Fatme Rachid Ghossein, Holstebro.

2372) Ameneh Ghulamhussaini, Viborg.

2373) Syed Tajjamul Hussain Gilani, Ishøj.

2374) Zahida Parveen Tajjamul Gilani, Ishøj.

2375) Aliyeh Gilanpour, Lyngby-Taarbæk.

2376) Valentina Gioppo, Aalborg.

2377) Mahlet Girma, Hillerød.

2378) Eyob Negash Girmay, Aarhus.

2379) Miriam Njeri Nginyah Gitaari, Herning.

2380) Lilian Charles Gjøde, Aarhus.

2381) Halima Mohamed God, Aarhus.

2382) Mohamad Abdullah Qader Goghresh, Helsingør.

2383) Gia Gogiberidze, Herlev.

2384) Edit Gombos, Vejle.

2385) Mariana Gabriela Gonzalez Bagnoli, Rudersdal.

2386) Fernando Luis Gonzalez Nunez, Aarhus.

2387) Uma Gopalavadivel, Fredericia.

2388) Ratnagopal Gopalu, Herning.

2389) Tahsin Goran, Ishøj.

2390) Alexandra Gorbounova, København.

2391) Rosmel Jose Meza Gordon, Roskilde.

2392) Ikram Akram Ibrahim Gorgees, Horsens.

2393) Jalal Gorges, Helsingør.

2394) Lazar Odisho Gorges, Frederikssund.

2395) Ibtisam Abdul Ahad Gorgis, Ikast-Brande.

2396) Khana David Gorgis, Aarhus.

2397) Silvana Daniel Gorgis, Silkeborg.

2398) Suzan Sabah Gorgis, Næstved.

2399) Gurgiya Elias Gorial, Aarhus.

2400) Irada Gozalova, Gentofte.

2401) Huse Gracanin, Aalborg.

2402) Sejla Gracanin, Aalborg.

2403) Ndey Joof Graef, Egedal.

2404) Marina Granum-Jensen, Nordfyn.

2405) Tetyana Chaykovska Greffel, Syddjurs.

2406) Inga Grigorian, Vejle.

2407) Victoria Llado Grove, Viborg.

2408) Any Radianingsih Grubbe, Frederiksberg.

2409) Salina Mongkhonjakkavan Grumstrup, Ishøj.

2410) Ying Gu, Aalborg.

2411) Sadia Yusuf Gudal, Aarhus.

2412) Nehat Gudinci, Sønderborg.

2413) Liliya Guk, Thisted.

2414) Afghan Gul, Esbjerg.

2415) Iqra Gul, Ishøj.

2416) Shaista Gul, Brøndby.

2417) Ali Farah Guled, Aarhus.

2418) Anab Seid Guled Guled, Odense.

2419) Faduma Colad Guled, Kalundborg.

2420) Meymun Hirsi Guleed, København.

2421) Khvicha Guliashvili, København.

2422) Qalif Mohamud Gulled, Kolding.

2423) Fatema Gulmir, Esbjerg.

2424) Lalamir Gulmir, Esbjerg.

2425) Nahida Gulmir, Esbjerg.

2426) Sanjay Gupta, Herlev.

2427) Jimmy Gurung, Randers.

2428) Aaron Gurung, Gladsaxe.

2429) Narcisa Gutic, Rudersdal.

2430) Mitat Sewid Guzeci, Aarhus.

2431) Oya Mitat Guzeci, Aarhus.

2432) Modesto Martin Guzman Cervantes, København.

2433) Samira G Gydan, Frederiksberg.

2434) Mahmut Ali Gültekin, Greve.

2435) Murat Gültekin, Næstved.

2436) Yildiz Gültekin, Køge.

2437) Cebrail Güngørdü, Ringsted.

2438) Mikail Güngördü, Lyngby-Taarbæk.

2439) Imam Gür, Frederiksberg.

2440) Fikret Gürel, Randers.

2441) Latife Güzel, Ishøj.

2442) Gündüz Göktas, Aarhus.

2443) Elif Gözükara, Glostrup.

2444) Ayaan Abdullahi Habane, Aarhus.

2445) Muntaha Muhsen Habib, Odense.

2446) Najma Hassan Sheikh Habib, København.

2447) Noor Jahan Habib, Vejle.

2448) Wahida Habib, Gladsaxe.

2449) Abdol Hakim Habibi, Aarhus.

2450) Lima Habibi, Køge.

2451) Monir Habibi, Aarhus.

2452) Nematullah Habibi, Aarhus.

2453) Shakera Habibi, Herlev.

2454) Ziajan Habibi, Fredericia.

2455) Gholam Habib Habibollah, Brøndby.

2456) Yasameen Habibollah, Brøndby.

2457) Ferashteh Habiboullah, Brøndby.

2458) Ali Jaafar Al Haboubi, Aarhus.

2459) Dzmitry Habrylevich, Gentofte.

2460) Maan Hachmi, København.

2461) Aria Hadad, København.

2462) Hamida Hadad, Fredericia.

2463) Sahar Hadad Naser, Odense.

2464) Ulumo Nuur Hadafowe, København.

2465) Elizabeth Eleanor Haddow, København.

2466) Isrien Kadory Hader, Fredericia.

2467) Ahlam Mahdi Hadi, Aarhus.

2468) Dhama'a Mahdi Hadi, Aarhus.

2469) Hanaa Hadi, Frederiksberg.

2470) Maha Hadi, Frederiksberg.

2471) Etimad Hadi Mohamed, København.

2472) Tahrir Sharif Ouda Hadidi, Odense.

2473) Abdulrazaq Hadii Yasin, København.

2474) Razgiah Hadii Yasin, København.

2475) Sabrina Hadzic, Slagelse.

2476) Shokhan Haedar, København.

2477) Noor Haeri, Høje-Taastrup.

2478) Bahia Hamadi Abdel Hafez, København.

2479) Ghulam Hussein Hafizi, Randers.

2480) Mehtap Celik Hafizi, Roskilde.

2481) Sosan Hafizi, Randers.

2482) Nimco Ismail Hagi, Odense.

2483) Haidar Sadiq Abdul Hai, Frederikshavn.

2484) Amal Kamel Haidar Hammoud, Halsnæs.

2485) Ali Haidari, Herlev.

2486) Fatima Haidari, Rudersdal.

2487) Ibrahim Haidari, Frederiksberg.

2488) Mohammad Zubair Haidari, Skanderborg.

2489) Sadaf Haidari, Egedal.

2490) Shireen Haidari, Brøndby.

2491) Nematullah Haidary, Sønderborg.

2492) Nilab Haidary, Sønderborg.

2493) Senada Hairlic, Ærø.

2494) Ahmad Haje-Dawoud, Vejle.

2495) Asmaa Tahir Haji, Køge.

2496) Intisar Haji, Esbjerg.

2497) Nawal Mohamud Haji, Aarhus.

2498) Nurto Hassan Haji, Aarhus.

2499) Marlina Haji Abdul Rani, Jammerbugt.

2500) Kaltuma Ismail Haji Moalin, København.

2501) Busbibi Haji Naeb Mohammad, Ballerup.

2502) Leila Mahmoud Hajjie, Aarhus.

2503) Ahmed Hajri, Fredensborg.

2504) Fazile Hajrizaj, Kolding.

2505) Bashkim Hajrizi, Odense.

2506) Ilham Hajry, Aarhus.

2507) Arzoo Mohammed Hakim, Faxe.

2508) Gul Chehra Hakim, Faxe.

2509) Rajaa Mohammad Hakim, Høje-Taastrup.

2510) Shakeela Mohammed Hakim, Faxe.

2511) Shawki Hakim, Aalborg.

2512) Zainab Hakim, Aarhus.

2513) Armine Hovanes Hakobian, Aabenraa.

2514) Fatima Ahmad El Halabi, Aarhus.

2515) Amal Khaled Halaq, Favrskov.

2516) Latif Nouti Halbous, Høje-Taastrup.

2517) Yoav Halevi, Kalundborg.

2518) Majlind Halili, Sønderborg.

2519) Aldijana Halilovic, Norddjurs.

2520) Emira Halilovic, Nordfyn.

2521) Nora Halilovic, Aarhus.

2522) Noha Mohammad Halima, København.

2523) Liagat Ali Halimi Nateqi, Slagelse.

2524) Aida Issa Halloum, Aarhus.

2525) Nabila Issa Halloum, Aarhus.

2526) Asta Meldaikyté Halmøe, Ballerup.

2527) Ghamgeen Rahman Hama, Næstved.

2528) Yousif Amin Hama, Aarhus.

2529) Hidayat Hama Ali, Furesø.

2530) Amira Yassine Hamad, Holstebro.

2531) Naheda Jamil Hamad, Aarhus.

2532) Naska Ibrahim Hamad, Greve.

2533) Rashid Kheder Hamad, Holbæk.

2534) Saadeia Redha Hamad, København.

2535) Awatif Mohammad Hamadi, Odense.

2536) Murshed Omar Hamadi, Holbæk.

2537) Tahrir Salim Hamadi, Odense.

2538) Idris Omar Hama-Khorshid, Høje-Taastrup.

2539) Sharez Hama-Khorshid, Høje-Taastrup.

2540) Orhan Falah Hamid Hamami, Aarhus.

2541) Sargul Omar Hama-Sharif, Rødovre.

2542) Kuystan Abdulkadir Hamawandi, Aalborg.

2543) Mohammad Ibrahim Ahmad Hamdallah, København.

2544) Fahima Hamdard, Kolding.

2545) Habib Hamdard, Aarhus.

2546) Haitham Hamza Hamdi, København.

2547) Faiza Hamdi Kader, Næstved.

2548) Hassan Hamed, Albertslund.

2549) Adnan Abdul Rahman Hameed, København.

2550) Mais Ahmed Hameed, Frederiksberg.

2551) Wasan Hameed, Slagelse.

2552) Zaynab J Hameed, Odense.

2553) Ari Hami, Vejle.

2554) Afaf Ahmad Hamid, Slagelse.

2555) Ali Neema Hamid, Helsingør.

2556) Ali Weera Hamid, Helsingør.

2557) Elif Gürel Hamid, Randers.

2558) Haydar Abd Zeid Hamid, Frederikssund.

2559) Hussein Ali Hamid, Gentofte.

2560) Mahasen Younis Hamid, Tønder.

2561) Mohammad Nasir Hamid, Roskilde.

2562) Muhammad Hamid, Hvidovre.

2563) Ragad Walid Hamid, Vejle.

2564) Saeedeh Hamid, København.

2565) Tamadhir Majid Hamid, København.

2566) Waffa Mohamad Hamid, Aarhus.

2567) Anas Hamid Loaibi, Køge.

2568) Mustafa Hamid Loaibi, Lejre.

2569) Abdolhadi Hamidi, Randers.

2570) Diyana Hamidi, Kolding.

2571) Ghotai Hamidi, Sønderborg.

2572) Safiyeh Hamidi, Randers.

2573) Mounir Hamlaoui, Aarhus.

2574) Ali Abdallah Ahmad Hammad, København.

2575) Rokiya Hammad, Odense.

2576) Butheina Mikhael Butros Hammi, Brønderslev.

2577) Abir Nazir Hammoud, Vejle.

2578) Noor Mohamed Ridah Hamoody, Tårnby.

2579) Nariman Hamou, Viborg.

2580) Nagah Amin Hamoud, København.

2581) Ali Patrik Hamrazpour, København.

2582) Amina Hamza, Vejle.

2583) Azem Hamza, Vejle.

2584) Hamid Hassoun Hamza, København.

2585) Ilaf Muhssen Hamza, Brøndby.

2586) Nour Abbas Hamza, Høje-Taastrup.

2587) Shimaa Muhssen Hamza, København.

2588) Zahra Hamza, København.

2589) Abdul Hakim Hamzaei, Faaborg-Midtfyn.

2590) Ali Iaser Hamzaei, Faaborg-Midtfyn.

2591) Zohra Hamzaei, Odense.

2592) Sanaa Mahmoud Hamze, København.

2593) Ali Hamzé, Gentofte.

2594) Roula Mahmoud Hamzeh, Skive.

2595) Adis Hamzic, Sønderborg.

2596) Adisa Hamzic, Sønderborg.

2597) Edin Hamzic, Sønderborg.

2598) Entsar Zeki Hana, Aarhus.

2599) Mehria Hanan, Viborg.

2600) Mursal Hanan, Viborg.

2601) Victoria Talal Hanani, Vejle.

2602) Linda Hanbuz, Vejle.

2603) Hazem Botros Korgis Hanko, Aarhus.

2604) Adel Kenk Hanna, Aarhus.

2605) Mourad Farid Gayid Hanna, København.

2606) Muhannad Hannoon, København.

2607) Airidas Kinderis Hansen, Aalborg.

2608) Alexej David Hansen, Roskilde.

2609) Bozena Hansen, Fredensborg.

2610) Carolina Malta Hansen, Helsingør.

2611) Deise Faria De Paula Hansen, Gentofte.

2612) Dora Hansen, Glostrup.

2613) Esther Nangozi Hansen, København.

2614) Iryna Hansen, Allerød.

2615) Kristina Hansen, Ikast-Brande.

2616) Ligia Magdalena Cardasim Hansen, København.

2617) Maria Victoria Delmoso Hansen, Tårnby.

2618) Pornpimon Hansen, Greve.

2619) Queen Hansen, København.

2620) Roana Melina de Oliveira Hansen, Haderslev.

2621) Sophia Andrea Lilleskov Hansen, Slagelse.

2622) Ajmal Haqmal, Aarhus.

2623) Hadije Berisha Haradinaj, Middelfart.

2624) Nadia Hassan Harami, Aalborg.

2625) Hayda Mohamad Harbi, Allerød.

2626) Dzina Hardzei, Odense.

2627) Zeynep Harmanci, Vallensbæk.

2628) Rüya Harmandal, Odense.

2629) Hafida Harrar, København.

2630) Armine Harutunian, Randers.

2631) Abdoalmonim Aowad Ehmad Hasan, Ringkøbing-Skjern.

2632) Abdul Hadi Abdulatif Mohammed Hasan, Brøndby.

2633) Abdullahi Hussein Hasan, København.

2634) Bushra Kamel Hasan, Køge.

2635) Enayat Taimour Hasan, Syddjurs.

2636) Fatima Khdyer Hasan, Høje-Taastrup.

2637) Hasan Ahmed Hasan, Odense.

2638) Libaan Hasan, Randers.

2639) Liibaan Ahmed Hasan, Aalborg.

2640) Muhammad Mudakker Hasan, København.

2641) Nijma Ibrahim Hasan, Aarhus.

2642) Sahro Ali Hasan, Aarhus.

2643) Sondes Jassem Al Hasan, Randers.

2644) Zeyad Faisal Hasan, Ringkøbing-Skjern.

2645) Nawal Hasan Hmadi, Odense.

2646) Enver Hasani, Middelfart.

2647) Mohammad Samai Hasanzai, Roskilde.

2648) Abdulkarim Khayoun Hashem, Odense.

2649) Amr Hamed Mohamed Hashem Daoud Hashem, Rudersdal.

2650) Nibras Adnan Hashem, Slagelse.

2651) Rakiana Bibi Hashem, Favrskov.

2652) Sabawoon Hashem, Favrskov.

2653) Ali Hashemi, Aarhus.

2654) Farima Hashemi, Varde.

2655) Hamayoun Hashemi, København.

2656) Mohammad Zaher Hashemi, Sønderborg.

2657) Nekidar Hashemi, Esbjerg.

2658) Sayeda Mursal Hashemi, Rødovre.

2659) Abdullahi Hassan Hashi, Ringsted.

2660) Amina Mahdi Hashi, Aalborg.

2661) Ibtisam Hashim, København.

2662) Masooda Hashimi, Fredensborg.

2663) Razia Amiry Hashimi, Aarhus.

2664) Sayed Mohammad Yahya Hashimi, Høje-Taastrup.

2665) Sayed Sama Hashimi, Aarhus.

2666) Shariffa Hashimi, Høje-Taastrup.

2667) Abdulkadir Ahmed Hassan, Aarhus.

2668) Abdullah Mohammad Ahmad Hassan, Frederikshavn.

2669) Adel Hanafy Mahmoud Hassan, København.

2670) Afrah Kasim Hassan, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.

2671) Ali Rashid Ismail Hassan, Aarhus.

2672) Amino Husain Hassan, Odense.

2673) Asha Mohamad Hassan, Aarhus.

2674) Bashir Ahmad Hassan, Aarhus.

2675) Dahir Jama Hassan, Høje-Taastrup.

2676) Duaa Yahea Hassan, København.

2677) Edil Hassan, København.

2678) Fadumo Nur Hassan, København.

2679) Farah Hassan, Aarhus.

2680) Fareeha Hassan, København.

2681) Farhad Hassan, Hvidovre.

2682) Farhia Abdi Hassan, Nyborg.

2683) Fathie Ali Hassan, Aarhus.

2684) Hamse Abdullahi Hassan, Vejle.

2685) Hassan Mahagoub Mohamed Hassan, Gentofte.

2686) Hassan Mohamad Hassan, København.

2687) Hind Enama Hassan, Allerød.

2688) Hussein Khaleel Ibrahim Hassan, Herlev.

2689) Haali Sulub Hassan, København.

2690) Ifrah Ali Hassan, København.

2691) Ila Mohammad Hassan, Odense.

2692) Iman Jaber El Rekabi Hassan, Gladsaxe.

2693) Intasar Kazem Hassan, København.

2694) Karolina Wolanska Hassan, Slagelse.

2695) Kaaho Abdule Hassan, Silkeborg.

2696) Leylo Mohamed Hassan, Kolding.

2697) Mahmoud Aziz Hassan, Aalborg.

2698) Maryan Shiikh Hassan, Aarhus.

2699) Mohammad Ajad Said Hassan, Odense.

2700) Muhubo Adan Hassan, Aarhus.

2701) Nadia Hassan, Fredensborg.

2702) Najat Razaq Hassan, Herlev.

2703) Nazek Wakeed Hassan, Odense.

2704) Nimco Mohammad Bashir Hassan, Kolding.

2705) Omar Macali Hassan, Silkeborg.

2706) Sabir Sadiq Mohammad Hassan, København.

2707) Said Muneim Hassan, Gladsaxe.

2708) Sajida Hassan, Greve.

2709) Salam Fadel Hassan, Egedal.

2710) Setara Hassan, København.

2711) Shahinaz Sayed Ahmad Hassan, Herning.

2712) Yousef Mohammad Hassan, Odense.

2713) Youssef Ahmad Hassan, Odense.

2714) Yusuf Ali Hassan, København.

2715) Zahra Abbas Hassan, Hvidovre.

2716) Zahra Hussein Hassan, København.

2717) Zainab Ali Hassan, København.

2718) Zainab Youssef Hassan, Esbjerg.

2719) Zakia Mahde Mohammed Hassan, København.

2720) Salad Hassan Ali, København.

2721) Rabeaa Ghazi Hassanein, København.

2722) Ramyar Hassani, Køge.

2723) Hana Hassanzadeh, Aalborg.

2724) Hussain Hassanzadeh, Aalborg.

2725) Nishteman Hassanzadeh, Aalborg.

2726) Yahya Hassanzadeh, Frederiksberg.

2727) Sabaoon Hassanzai, Aalborg.

2728) Deqa Hasson, Esbjerg.

2729) Mohamad Abdelhadi Hassoun, Frederikssund.

2730) Veronika Hassová, Sunda.

2731) Hadya Kadim Hasyein, Odense.

2732) Ndal Saheb Hathal, Odense.

2733) Sabeha Mohammed Hathal, Skanderborg.

2734) Olena Shlyakhova Haugaard, Gladsaxe.

2735) Laima Haulund, Faxe.

2736) Teodora Simona Have, Kolding.

2737) Rasim Havic, Svendborg.

2738) Sunny Xia Havsholm, København.

2739) Malika Hawa, Aarhus.

2740) Ihtidal Hawache, København.

2741) Mohammad Jamil Hawila, København.

2742) Cennet Hayal, Albertslund.

2743) Nervin Hayal, Silkeborg.

2744) Omar Haydar, København.

2745) Ahbed Haydari, Aalborg.

2746) Khalid Haydari, Aalborg.

2747) Khalida Haydari, Aalborg.

2748) Latifa Haydari, Dragør.

2749) Nafir Haydari, Aalborg.

2750) Naseera Haydari, Aalborg.

2751) Yousef Haydari, Vallensbæk.

2752) Manal Alyas Haydo, København.

2753) Burur Hagos Hayelom, Gladsaxe.

2754) Hakimeh Hazara, Sønderborg.

2755) Mohammad Naeem Hazarbuz, København.

2756) Souad Ali Hazime, København.

2757) Alaa Rasoul Hbasha, København.

2758) Ahmad Waheed Hedayat, Holbæk.

2759) Farida Heidari, Aarhus.

2760) Khatoon Hekmat, Aarhus.

2761) Sifian Hekmat, Aarhus.

2762) Farida Ali Helali, Gribskov.

2763) Chiman Hemmati, Herning.

2764) Eyad Abbas Hemood, Aarhus.

2765) Juliana Hendel, København.

2766) Kobkeua Hendriksen, Herning.

2767) Mengting Henricson, Aarhus.

2768) Fatima Henriksen, Slagelse.

2769) Aneta Hermansen, Skanderborg.

2770) Rita Hanna Hermez, Holbæk.

2771) Adnan Dhaka Hermiz, Frederikssund.

2772) Wasim Oraham Hermiz, Egedal.

2773) Sultan Husein Hesari, Aarhus.

2774) Michael Peter Heuer, Soltau i Forbundsrepublikken Tyskland.

2775) Ameneh Heydari, København.

2776) Naseh Heydari, Horsens.

2777) Shahnaz Heydary, Esbjerg.

2778) Ismail Hidiroglu, Slagelse.

2779) Luma Francis Hindo, Egedal.

2780) Maryan Ahmed Hirabe, Odense.

2781) Fadumo Abdi Hirad, Aarhus.

2782) Abdelkader Hirsbro, Frederiksberg.

2783) Abdi Mohamud Hirsi, København.

2784) Senait Mehari Hisabu, Herlev.

2785) Lith Hisham Ali, Frederikshavn.

2786) Janet Agyeiwah Hjorth-Hansen, Ringkøbing-Skjern.

2787) Aentesar Dhaher Hlayel, Odense.

2788) Oday Thaer Hleihel, København.

2789) Thaer Hussein Hleihel, Lejre.

2790) Nabila Hmaimou, København.

2791) Asma Faraj Hmod, København.

2792) Hazem Sahed Aziz Hmoozi, Sønderborg.

2793) (Udgået).

2794) Radaya Nema Hnoon, Odense.

2795) Thanh van Hoang, Hvidovre.

2796) Ildikó Hobár, Vejle.

2797) Eva Aljammal Hobeichi, Greve.

2798) Paul Stefan Hochstrasser, København.

2799) Fikreta Hodzic, Roskilde.

2800) Olga Holberg, København.

2801) Janet Yudaya Holbraad, Frederiksberg.

2802) Neera Holguin Dahl, Rom i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2803) Alla Leonidivna Holm, Bornholm.

2804) Nataly Holm, Greve.

2805) Natalia Holst-Pedersen, Frederiksberg.

2806) Ralph Holtermann, Esbjerg.

2807) Shabnam Hooshmandsahneh, Furesø.

2808) Orahim Hormiz, Egedal.

2809) Sayyed-Yashar Hoseinypour, Aalborg.

2810) Badreya Mohelden Hosen, Roskilde.

2811) Hamid Hoshen, Tårnby.

2812) Shahin Hoshyar, Brønderslev.

2813) Natalija Hosoda, Frederiksberg.

2814) Najia Hossaini, Skanderborg.

2815) Said Mehdi Hossaini, Herning.

2816) Mohammed Ibrahim Hossein, Frederiksberg.

2817) Karim Hosseini, Aalborg.

2818) Omid Hosseinpour, Aalborg.

2819) Mohsen Hosseinzadeh Tanbakovei, Gladsaxe.

2820) Mohammad Faruq Hotak, Nordfyn.

2821) Nasiha Hotak, Nordfyn.

2822) Abir Houran, Aarhus.

2823) Ferida Hren, Slagelse.

2824) Jiafan Hu, Sønderborg.

2825) Fei Huang, København.

2826) Qimei Huang, Høje-Taastrup.

2827) Xuelei Huang, København.

2828) Rolando Huaynate Arias, København.

2829) Jahida Hammodi Humadi, Aarhus.

2830) Hunar Tamar Hunar, Ikast-Brande.

2831) Mohamed Huseen, København.

2832) Shaemai A Huseen, København.

2833) Mirljinda Huseini, København.

2834) Bahgia Husen, Hjørring.

2835) Saaid Nassar Husien, København.

2836) Jasmina Husovic, Horsens.

2837) Abid Hussain, Tårnby.

2838) Amir Hussain, Egedal.

2839) Huda Fadhel Hussain, København.

2840) Rajaa Ali Hussain, Herning.

2841) Razika Naser Abdul Hussain, Odense.

2842) Zainab A Hussain, Guldborgsund.

2843) Said Assad Hussaini, Aalborg.

2844) Alladin Bahadin Hussein, Aarhus.

2845) Amina Hassan Hussein, Kolding.

2846) Araz Said Hussein, Hørsholm.

2847) Bilad Haji Mohamed Hussein, Gladsaxe.

2848) Fadi Mohamad Hussein, Odense.

2849) Fadumo Jeylani Hussein, København.

2850) Fardowsa Abdullahi Hussein, København.

2851) Farhan Ahmed Hussein, København.

2852) Farhiyo Mohamed Hussein, København.

2853) Faysal Ghazi Hussein, København.

2854) Feirouz Adnan Hussein, København.

2855) Ghfour Amin Hussein, Roskilde.

2856) Hania Najem Hussein, Silkeborg.

2857) Haydar Aziz Abdul Hussein, Hvidovre.

2858) Khalil Jabbar Hussein, København.

2859) Majida Ali Hussein, Odense.

2860) Mariem Abbas Ali Hussein, København.

2861) Nahida Mohammad Hussein, Ishøj.

2862) Naima Ali Hussein, Ballerup.

2863) Nora Hassan Hussein, København.

2864) Parwin Othman Hussein, Odense.

2865) Safia Ali Hussein, København.

2866) Saida Idow Hussein, Ballerup.

2867) Samer Mohamad Hussein, Odense.

2868) Sarah Dhia Hussein, Herlev.

2869) Shadia Nourredine Hussein, Aarhus.

2870) Siido Mohamed Hussein, Frederiksberg.

2871) Surer Ahmed Hussein, Esbjerg.

2872) Wahid Aldin Hussein, Aarhus.

2873) Yasmin Hussein, København.

2874) Wijdan Hussein Ali, Odense.

2875) Hawo Mohamud Hussein Hassan, Kolding.

2876) Sadika Hussein Reda, Herlev.

2877) Ghool Ghoeti Husseini, Aarhus.

2878) Sayed Ali Husseini, Gribskov.

2879) Mohammad Ali Husseinzada, Aarhus.

2880) Wahidullah Husseinzada, Aarhus.

2881) Ahmad Ali Hussen, Gentofte.

2882) Assel Kasim Hussen, Solrød.

2883) Hameed Hussian, Roskilde.

2884) Fatma Naji Hussien, København.

2885) Shahin Hussini, Aarhus.

2886) Kim Huynh, Esbjerg.

2887) Mai Thi Bich Huynh, Aarhus.

2888) Ngoc Thuy Duong Huynh, Aarhus.

2889) Vinh Quang Huynh, Sønderborg.

2890) Mai Hye-Knudsen, Hedensted.

2891) Ardita Hyseni, Kolding.

2892) Gentiana Hyseni, Haderslev.

2893) Myrvete Hyseni, Sønderborg.

2894) Rabishe Hyseni, Svendborg.

2895) Carol Bustamante Bittencourt Høeberg, Rudersdal.

2896) Susana Soto Mesa Højsteen, København.

2897) Phakon Nojaiwong Høyer, Holbæk.

2898) Xiaofang Høyer, Hvidovre.

2899) Elliot Bjørn Drøscher Haagensen, Wake Forest i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2900) Christian Aklilu Haaji Aboker, Aarhus.

2901) Rositta Edda Haastrup, Vordingborg.

2902) Edison Ibisi, Hedensted, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2011 og 2014.

2903) Mirlena Ibisi, Middelfart.

2904) Abdulgadir Yakub Ibrahim, København.

2905) Ahmed Habib Ibrahim, Aarhus.

2906) Aseel I Ibrahim, København.

2907) Doaa Samir Khalil Ibrahim, Syddjurs.

2908) Fatme Mahmoud Ibrahim, Aarhus.

2909) Hadeel Khalil Ibrahim, Skanderborg.

2910) Hali Noor Ibrahim, København.

2911) Hawa Moallin Muktar Ibrahim, København.

2912) Hisham Sadik Ibrahim, Frederikssund.

2913) Hossam Rashad Mohamed Ibrahim, Ikast-Brande.

2914) Naife Ibrahim, Sønderborg.

2915) Qadir Ibrahim, Køge.

2916) Rayan Said Ibrahim, Greve.

2917) Roje Ibrahim, Odense.

2918) Waydee Ismail Ibrahim Arif, Skive.

2919) Mediha Ibrahimagic, Odense.

2920) Aram Ibrahimi, København.

2921) Fitore Ibrahimi, Aabenraa.

2922) Ibrahim Ibrahimi, Gentofte.

2923) Khansa Jabir Idan, Høje-Taastrup.

2924) Osahon Kessington Idehen, Skanderborg.

2925) Houda Abdelamir Idris, Vordingborg.

2926) Noureddine Shamsi Idriss, Hillerød.

2927) Hayat Yakho Ieshooaa, Aarhus.

2928) Tahir Iftikhar, Albertslund.

2929) Salado Dahir Igal, København.

2930) Chi-Chi Igbo, Hjørring.

2931) Ubah Ahmed Iid, Rudersdal.

2932) Mulki Suudi Iidle, Kolding.

2933) Akachukwu Ikpegbu, Faxe.

2934) Chidiebere Alvin Ikpegbu, Gentofte.

2935) Aqsa Ikram, København.

2936) Neela Ilham, Aarhus.

2937) Hussein Mahamud Ilmi, Herning.

2938) Gilbert Abril Ilumin, Hvidovre.

2939) Ismail Imanov, Herlev.

2940) Yegane M K Y Imanova, Herlev.

2941) Lisa Olatoun Imariagbe, Rødovre.

2942) Arsim Imeri, Holstebro.

2943) Shukrije Imeri, Frederiksberg.

2944) Muhammad Imran, København.

2945) Malini Inpanathan, Esbjerg.

2946) Haider Iqbal, København.

2947) Imran Iqbal, Albertslund.

2948) Javed Iqbal, Albertslund.

2949) Javed Iqbal, Vallensbæk.

2950) Mudassar Iqbal, Fredericia.

2951) Qasim Iqbal, Hvidovre.

2952) Saima Iqbal, Gladsaxe.

2953) Zafar Iqbal, Ishøj.

2954) Youssra Iraki, Odense.

2955) Ariyanayagam Iramu Sinnadurai, Vejle.

2956) Mahdie Daoud Iraqi, Odense.

2957) Bi Boli Irie, København.

2958) Mariana Corina Irimia, Aalborg.

2959) Entesar Irvani, København.

2960) Wafaa Kasim Irzeij, Ringkøbing-Skjern.

2961) Eftekhar Ahmad Isakhail, Ballerup.

2962) Attaullah Isakhayl, Gladsaxe.

2963) Mohammad Juma Isaq Ali, Slagelse.

2964) Cut Eri Murniati Ishak, Vejle.

2965) Eyvan Nano Ishak, Aarhus.

2966) Merna Ishaq, Syddjurs.

2967) Qaisar Ishaq, Silkeborg.

2968) Ritta Khaled Ishaq, Aarhus.

2969) Petrit Ishmi, Mariagerfjord.

2970) Adnan Dalil Isho, Egedal.

2971) Hanan Albert Said Isho, Aalborg.

2972) Daniel Akhaiqar Isho-Barwari, Aarhus.

2973) Muhammad Ishtiaq, København.

2974) Aida Isic, Sønderborg.

2975) Rene Cornepillo Isip, Fredericia.

2976) Nurul Islam, Furesø.

2977) Wahidul Islam, København.

2978) Zahra Islami Alishah, Aarhus.

2979) Fawzeyiah Hasan Ismaeal, Aarhus.

2980) Neam Salim Ismaeel, Køge.

2981) Abubakir Ismaeeli, Aalborg.

2982) Sahera Ibrahim Ismaeil, Odense.

2983) Ali Khader Ismael, København.

2984) Ihsanallah Hassan Ismaeli, Aarhus.

2985) Zeynab Ismaelie, Skive.

2986) Abdulahi Ahmed Ismail, Frederiksberg.

2987) Alaa Khaled Ismail, Odense.

2988) Farhad Shamo Ismail, Odense.

2989) Fawzia Rashid Ismail, København.

2990) Hatif Bashbush Ismail, Odense.

2991) Ibrahim Mohammed Ismail, Tårnby.

2992) Ismawar Ismail, Hjørring.

2993) Khaled Shokr Ismail, Nyborg.

2994) Mohanad Aboud Ismail, Rudersdal.

2995) Mustafa Jalil Ismail, København.

2996) Niwar Mustafa Ismail, Køge.

2997) Rasha Faiz Ismail, Syddjurs.

2998) Salam Ibrahim Ismail, Roskilde.

2999) Zahra Ali Ismail, København.

3000) Zrar Bakr Ismail, Ringkøbing-Skjern.

3001) Haidar Ismaili, Billund.

3002) Farhan Farax Isman, Aalborg.

3003) Tural Ismayilov, Aarhus.

3004) Magamed Israilov, Allerød.

3005) Abdel Hassan Issa, Næstved.

3006) Afif Issa, Holstebro.

3007) Ikhlas Issa, København.

3008) Incherah Issa, København.

3009) Jama Mossa Issa, Odense.

3010) Munther Akram Issa, Odder.

3011) Saad Ibrahim Issa, Dragør.

3012) Hellen Paito Issac, Viborg.

3013) Khiriya Aziz Issac, Næstved.

3014) Abas Haji Isse, Aalborg.

3015) Abey Ali Isse, Aarhus.

3016) Fardowsa Yusuf Isse, København.

3017) Idil Abdulqadir Isse, Odense.

3018) Ubah Jama Isse, Herning.

3019) Fadumo Barre Isaaq, Holbæk.

3020) Milica Ivanovic, Hillerød.

3021) Naima Mohamed Iyaye, København.

3022) Tajaldin Yussef Izaddin, Aarhus.

3023) Shamsi Izadi Hassanabad, København.

3024) Murchdeh Izoa, Odense.

3025) Amin Jihad Jabar, Glostrup, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.

3026) Jaber Mezher Jabar, Kalundborg.

3027) Kafia Jabarkhail, Ballerup.

3028) Mohammad Haroon Jabarkheil, Viborg.

3029) Abdul Ahmad Jabarkhel, Kolding.

3030) Najiba Jabarkhel, Kolding.

3031) Sabora Jabarkhil, Solrød.

3032) Suzan Star Jabary, Frederiksberg.

3033) Gharanay Jabarzy, Faaborg-Midtfyn.

3034) Ali Hussein Jabbar, Holstebro.

3035) Ghazala Yasmeen Jabbar, København.

3036) Niamatullah Jabbar, København.

3037) Riadh Marzouk Jaber, Odense.

3038) Sara Nahed Jaber, København.

3039) Ruth Wanjiku Jacobi, Rødovre.

3040) Danielly Jacobsen, Allerød.

3041) Lena Kirsten Maria Jacobsen, Zychlin i Polen. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3042) Akram Jadid, København.

3043) Juan Adnan Mohammad Jaf, Fredensborg.

3044) Khawar Safar Hamid Jaf, Horsens.

3045) Lamei Jafar, København.

3046) Manijah Aziz Ibrahim M Jaff, Aarhus.

3047) Mohsen Jaffari, Aalborg.

3048) Mirvice Shah Jahan, København.

3049) Ashok Kumar Jakhu, Herlev.

3050) Maria Magdalena Alorro Jakobsen, Sermersooq.

3051) Sarah Haled Jakobsen, Aarhus.

3052) Wafa'a Sabri Jakobsen, Middelfart.

3053) Hamza Jalal, København.

3054) Karimi Jalal, Aarhus.

3055) Alireza Jalali, Gladsaxe.

3056) Pashtana Jalaly, Kolding.

3057) Muska Jalalzai, Gentofte.

3058) Behnam Jalili, Esbjerg.

3059) Abdiwahid Mohamed Jama, København.

3060) Abdullahi Abdi Jama, København.

3061) Amina Yussuf Jama, Odense.

3062) Dahabo Rage Jama, Aarhus.

3063) Fardowsa Abdi Jama, Aarhus.

3064) Halima Mahamud Jama, Aarhus.

3065) Khadija Farah Jama, Randers.

3066) Khadija Guled Jama, Aarhus.

3067) Khadija Omar Jama, Odense.

3068) Muhideen Dahir Jama, København.

3069) Muse Farah Jama, København.

3070) Ron Omar Jama, Odense.

3071) Safio Elmi Jama, København.

3072) Sahra Mahdi Jama, Odense.

3073) Ahmad Rambiz Jamal, Kerteminde.

3074) Maya Mahmoud Jamal, Skive.

3075) Naser Jamal, Fredericia.

3076) Zhelwan Jamal, Aarhus.

3077) Kurdistan Jambala Ali, Aalborg.

3078) Ihsan Jambali Ali, Aalborg.

3079) Dalill Sabbar Jamil, København.

3080) Ibtihal Yasin Jamil, Fredericia.

3081) Kutaiba Fayek Ibrahim Jamil, Fredericia.

3082) Layla Yousef Jamil, Næstved.

3083) Rabia Fayek Ibrahim Jamil, Fredericia.

3084) Suhar Turki Jamil, Faxe.

3085) Turki Abed Jamil, Faxe.

3086) Zuher Sabbar Jamil, Næstved.

3087) Fadia Youssef Jammal, København.

3088) Salma Jan, København.

3089) Ayla Janbaz, Herlev.

3090) Hananya Janthanan, Fredensborg.

3091) Luisana Mazzei Jantzen, Aarhus.

3092) Batoor Jaquri, Glostrup.

3093) Sadek Jarallah, København.

3094) Amany Hezam Jasem, Herning.

3095) Jarah Hezam Jasem, Herning.

3096) Nayef Hezam Jasem, Herning.

3097) Bardh Jashari, Horsens.

3098) Mevlude Jashari, Egedal.

3099) Senade Jashari, Næstved.

3100) Hanan S Jasim, København.

3101) Hayat Jalil Jasim, Odense.

3102) Rasha Jamil Jassem, Rudersdal.

3103) Binta Jassey, Odense.

3104) Ali Shebban Jassim, Vejle.

3105) Ousman Jatta, København.

3106) Silla Daniel Jatta, København.

3107) Hadi Javadi Torabi, Aarhus.

3108) Sabina Ali Javadova, Ringsted.

3109) Afsheen Javaid, Høje-Taastrup.

3110) Talib Javed, Gladsaxe.

3111) Zia Gul Javed, Slagelse.

3112) Lamia Kadhim Jawad, København.

3113) Muha Ali Jawad, Vejle.

3114) Rafah Mohammad Jawad Ahmed, Rødovre.

3115) Elhamuddin Jawar Momand, Køge.

3116) Ahmad Jawed, Vejle.

3117) Shaikh Farooq Jawed, Aalborg.

3118) Susan Jawid, Køge.

3119) Kathrin Jedrys, Rudersdal.

3120) Arina Vadimovna Jensen, Hedensted.

3121) Aylin Jensen, Roskilde.

3122) Carlos Jensen, Vejle.

3123) Irina Benetyté Stange Jensen, København.

3124) Irina Dobychina Lambæk Jensen, Stevns.

3125) Ma Cristina Laron Jensen, Randers.

3126) Maria Jensen, Frederiksberg.

3127) Maria de Las Nieves Jensen, Aarhus.

3128) Mildred Lwambu Jensen, Guldborgsund.

3129) Patricia Verónica Jensen, Ringsted.

3130) Rosana Margarita Jensen, Aalborg.

3131) Shashitu Haile Dingle Jensen, Helsingør.

3132) Simona Jensen, Roskilde.

3133) Tatyana Leslie Jensen, Brøndby.

3134) Veronica Lacson Jensen, Skanderborg.

3135) Vivian Cayetano Jensen, Slagelse.

3136) Rimma Jensen-Bech, Gladsaxe.

3137) Raluca Iuliana Jeppesen, Kalundborg.

3138) Lyubov Jepsen, Viborg.

3139) Simone Martina Neda Jepsen, Helsingør.

3140) Le Thi Cam Jessen, Odense.

3141) Ranchana Jeyatharan, Mariagerfjord.

3142) Li Jiang, Gladsaxe.

3143) Rasmya Jiaz, Fredensborg.

3144) Saoud Ali Jiaz, Fredensborg.

3145) Amino Ahmed Jimale, København.

3146) Hawo Ali Jimale, København.

3147) Zahra Mohamed Jimale, Odense.

3148) Alfredo José Jiménez Mena, København.

3149) Faduma Muhamoud Jimaale, København.

3150) Ibrahim Hanna Sadik Jirko, Aarhus.

3151) Maryen Abdi Jirre, Nyborg.

3152) Ahmed Koll Mohamed Joamer, Aarhus.

3153) Gilas Joanroy, Slagelse.

3154) Fatoumata Jobarteh, Gladsaxe.

3155) Nadezda Jochumsen, Køge.

3156) Ana Jocic, København.

3157) Esar Ali Jognoo, Sønderborg.

3158) Rita Jovaraite Schiøtt Johannsen, København.

3159) Cinthia Moothedath Johansen, Gladsaxe.

3160) Malani Johansen, Sorø.

3161) Amer Ali Joma, Hørsholm.

3162) Najat Faleh Jomah, Halsnæs.

3163) Mukdad Taher Jomaa, Frederiksberg.

3164) Kristin Hildur Jónsdóttir, Odense.

3165) Rabia Jorf, Albertslund.

3166) Gabriele Jorgensen, Gentofte.

3167) Mladen Josipovic, København.

3168) Jamal Agergaard Joudeh, Sorø.

3169) Maha Jradi, Aarhus.

3170) Fadel Juanmiry, København.

3171) Jocelyn Juhl, Vallensbæk.

3172) Marija Juksa, København.

3173) Kalwad Julaan-Kalef, Odense.

3174) Mohamed Ahmed Juma, Aalborg.

3175) Artat Jumniu, København.

3176) Ali Iljas Al Jundi, Odense.

3177) Pasa Jusic, Kolding.

3178) Carlos Alberto Justino, København.

3179) Felicia Cuzum Juul, Odense.

3180) Dela Deborah Jøkladal, Fuglafjørður.

3181) Lejla Cikic Jørgensen, Aarhus.

3182) Lenah Wambui Jørgensen, Rebild.

3183) Maria Jørgensen, Aabenraa.

3184) Myrna Jørgensen, Ærø.

3185) Ruth Maria Jørgensen, Vejle.

3186) Zarah Barut Jørgensen, Odense.

3187) Mostafa Jaafar, Brøndby.

3188) Acmed Abdi Jaamou, København.

3189) Nasser Hussein Redha Kababi, København.

3190) Ferdinand Kabambi, Roskilde.

3191) Mutela Kabangu, Holstebro.

3192) Nadine Zawadi Kabayu, Skanderborg.

3193) Ilham Kabet, Odense.

3194) Alaudin Kabiljagic, Faaborg-Midtfyn.

3195) Sabina Kabiljagic, Faaborg-Midtfyn.

3196) Parnyan Kabir, Viborg.

3197) Faozia Kabiri, Fredensborg.

3198) Mahmoud Kablan, København.

3199) Johnny Kabongo, Skive.

3200) Ayfer Kacar, Odense.

3201) Kadife Kaciu, Horsens.

3202) Diana Kaczmarek, Aarhus.

3203) Wojciech Kaczmarek, Aarhus.

3204) Ibtisam Kaddoura, København.

3205) Naziha Kaddoura, Helsingør.

3206) Arsalan Kassem Kader, Aarhus.

3207) Shirine Kader Abdulla, Horsens.

3208) Duaa Jawad Kadhem, København.

3209) Alaa Raid Kadhim, København.

3210) Ban Jawad Kadhim, Odense.

3211) Kadhim Mahdi Kadhim, Odense.

3212) Makkia Abed Kadhim, Furesø.

3213) Saossn Mattar Kadhim, København.

3214) Soad Jasim Kadhim, Brøndby.

3215) Ban Mohammad Kadhum, Lyngby-Taarbæk.

3216) Ayser Ahmed Kadir, Ringkøbing-Skjern.

3217) Hozan Kadir, Aalborg.

3218) Shaalan Marzouk Kadir, Odense.

3219) Argjent Kadriu, Esbjerg.

3220) Hamsa Laith Kadum, Furesø.

3221) Ahlaam Hadi Kahdem, Odense.

3222) Hassanin Sami Kahil, København.

3223) Justeen Edwin Chomba Kahindi, København.

3224) Mohammed Saleh Kahttab, København.

3225) Patrick Benedict Kaikai, Høje-Taastrup.

3226) Ekaterina Kaiser, Sorø.

3227) Sabahudin Kajevic, Esbjerg.

3228) Sadika Kajkus, Lolland.

3229) Sead Kajkus, Lolland.

3230) Cefser Kajtazaj, Odense.

3231) Madhav Kakani, København.

3232) Mohammed Waseem Kakar, Køge.

3233) Nelofer Kakar, Tårnby.

3234) Hamid Kakawaysi, Aarhus.

3235) Irina Kakhoun, Aarhus.

3236) Suhad Adam Kalaf, Aalborg.

3237) Youns Kalay, Odder.

3238) Esma Kalem, Helsingør.

3239) Damir Kalesic, Brøndby.

3240) Kian Kalhur, Køge.

3241) Mohamud Kalif Nor, Slagelse.

3242) Emiyou Asmamaw Kallenbach, Fredensborg.

3243) Anastasie Muteba Kalonji, Viborg.

3244) Kore Isidore Kalou, Randers, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2011 og 2014.

3245) Harvinder Kalra, Tårnby.

3246) Suhila Kalsh, Slagelse.

3247) Hawa Kamara, København.

3248) Unisa Abubakarr Kamara, København.

3249) Victoria Mbalu Kamara, København.

3250) Deea Kamaran Al-Jaf, Hørsholm.

3251) Berkant Kamilov, Gladsaxe.

3252) Sivakumar Kanakarathnam, Fredericia.

3253) Wadad Sami Kanawati, Herning.

3254) Iman Kanbar, Roskilde.

3255) Yogeswary Kandasamy, Kolding.

3256) Jegarubanathan Kandiah, Helsingør.

3257) Donatien Kangoye, Rebild.

3258) Sinnarajah Kanthaiya, Viborg.

3259) Edita Kapetanovic, Aalborg.

3260) Salih Kapic, Horsens.

3261) Disha Kapoor, København.

3262) Awil Ali Kar, Odense.

3263) Sevda Kara, København.

3264) Ajub Mairbekovich Karaev, Aabenraa.

3265) Muhammed Ergin Karahan, Perstorp i Sverige.

3266) Arafat Karakaya, Horsens.

3267) Esra Karakaya, Rødovre.

3268) Orhan Karakus, Holbæk.

3269) Abdulkarim Murad Karam, Aarhus.

3270) Asmahan Omar Karam, Rudersdal.

3271) Jaffar Sadeq Karam, Aarhus.

3272) Satar Jalil Karam, København.

3273) Erhan Karaman, Ringkøbing-Skjern.

3274) Gevork Karapetian, Silkeborg.

3275) Viktor Karapetian, Ringkøbing-Skjern.

3276) Narine Karapetyan, Rudersdal.

3277) Evrim Karatay, Odense.

3278) Bahra Omar Kareem, Roskilde.

3279) Fatima Ajail Kareem, Odense.

3280) Khadieja Hassan Kareem, Slagelse.

3281) Ira Karic, Aarhus.

3282) Fatma Karie, Haderslev.

3283) Zeinab Karie, København.

3284) Fadi Ismail Karim, Fredensborg.

3285) Ganen Abbas Taha Karim, København.

3286) Hemen Karim, Albertslund.

3287) Joumaa Saber Karim, Greve.

3288) Morsal Karim, Aarhus.

3289) Nassmia Khadem Karim, Furesø.

3290) Nisreen Abdul Zahra Karim, København.

3291) Nourah Abdul Hussain Karim, København.

3292) Rafika A Karim, Ballerup.

3293) Rania Karim, Aarhus.

3294) Rosol Samer Kenoun Karim, København.

3295) Samer Shafi Kenoun Karim, København.

3296) Sara Karim, Aarhus.

3297) Sausan Taleb Karim, Aarhus.

3298) Sherwan Abobakr Karim, Vordingborg.

3299) Yousef Mahmoud Karim, Esbjerg.

3300) Batoul Muhammed Sahib Karimi, Gentofte.

3301) Framarz Karimi, Syddjurs.

3302) Friborz Karimi, Syddjurs.

3303) Huma Karimi, Vejle.

3304) Mahbooba Karimi, Hillerød.

3305) Mirzamorad Karimi, Syddjurs.

3306) Mohammad Sharif Karimi, Næstved.

3307) Sabiha Ali Ahmad Karimi, Aarhus.

3308) Shafeequllah Karimi, Odense.

3309) Shewa Karimullah, Kolding.

3310) Eva Helene Karlsen, Faaborg-Midtfyn.

3311) Malene Karnib, Aalborg.

3312) Hafizullah Karokhail, Frederikssund.

3313) Raghav Karol, København.

3314) Slaheddine Ben Mohamed Karoui, København.

3315) Ilham Mahmud Karu, Køge.

3316) Sergey Karyagin, Høje-Taastrup.

3317) Gulsan Mostafa Majied Kasab, Fredensborg.

3318) Ibrahim Ali Kashlook, Rødovre.

3319) Khairia Abed Kasim, Faxe.

3320) Mohamed Kasim Agil Al Salmi, Odense.

3321) Ahmad Abdul-Rahman Kassabieh, Odense.

3322) Layali Ghazy Kassed, Brøndby.

3323) Mohamed Chazy Kassed, Odense.

3324) Hassan Mohamad Kassem, København.

3325) Mahmoud Said Kassem, Roskilde.

3326) Samir Abdulla Kassem, Hørsholm.

3327) Amine Kassim, Ærø.

3328) Jundi Rasho Kasso, Odense.

3329) Nebahate Kastrati, Svendborg.

3330) Mohammad Fazel Katawazi, Aarhus.

3331) Hajigol Kateh, Aarhus.

3332) Preeyanut Katesidhi, København.

3333) Boris Kats, Sønderborg.

3334) Stuart John Young Kaul, Esbjerg.

3335) Kulwant Kaur, Tårnby.

3336) Manjit Kaur, Vallensbæk.

3337) Manjit Kaur, Rødovre.

3338) Ranjit Kaur, Hvidovre.

3339) Anisa Zahra Kausar, Frederiksberg.

3340) Shamyla Kauser, Aarhus.

3341) Dondü Kaya, Furesø.

3342) Züleyha Kaya, Frederiksberg.

3343) Sule Kaymaz, København.

3344) Affat Kaypour, Aarhus.

3345) Wissam Amer Kazal, Hillerød.

3346) Hamad Kazem, Fredericia.

3347) Hamid Abdulwahed Kazem, Rudersdal.

3348) Reem Kazem, Fredericia.

3349) Afsaneh Kazemi Nigcheh, Aarhus.

3350) Assad Mohammad Keblawi, København.

3351) Salim Moustapha Kebrit, København.

3352) Habibou Keita, Lyngby-Taarbæk.

3353) Oguzhan Kekec, Aarhus.

3354) Ali Kelawi, Odense.

3355) Ghirmay Josef Keleta, Aarhus.

3356) Richard Francis Kelly, Assens.

3357) Khadra Kerdi, Sønderborg.

3358) Dzenita Keric, Odense.

3359) Ali Mohammad Kerim, Næstved.

3360) Hussein Ali Mirza Kervanzi, Gentofte.

3361) Gholamreza Keshtkar, Aarhus.

3362) Hanim Keskin, Holbæk.

3363) Azhar Abdulrahim Mohamed Kesta, Esbjerg.

3364) Mohammed Kathem Khachan Al-Zerij, Frederiksberg.

3365) Najmia Khadem, Aarhus.

3366) Najat M A Khader, Aarhus.

3367) Qasem Abdelkarim Khader, Odense.

3368) Ilham Hadi Khadim, Holbæk.

3369) Imad Khairandesh, Roskilde.

3370) Nayeemoddin Khaja, København.

3371) Ghulabuddin Khaksar, Brøndby.

3372) Ahmed Abdelrazak Khalaf, Høje-Taastrup.

3373) Ali Almuthanna Khalil Ebrahim Khalaf, Silkeborg.

3374) Ali Mohammad Khalaf, Hjørring.

3375) Jamela Abdul Madi Khalaf, Horsens.

3376) Mahammad Abdul Hadi Khalaf, Ringsted.

3377) Nora Mohammad Khalaf, Aarhus.

3378) Rashid Khalaf, Favrskov.

3379) Suhilaha Khalaf, Lyngby-Taarbæk.

3380) Hassan Abdulfatah Khaled, Aarhus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.

3381) Mohammad Monawaruddin Khaled, Aalborg.

3382) Hager Khaled Almas Ahmad, Aarhus.

3383) Khedher Khaled Ishaq, Aarhus.

3384) Manshad Khaled Shekhran, Herning.

3385) Alimohammad Khaleghi, København.

3386) Abu Nasir Mohammad Abdul Khalek, København.

3387) Abdulla Khalid, Svendborg.

3388) Hafida Abdul Khalid, Aarhus.

3389) Osama Khalid, Rudersdal.

3390) Habiba Molan Khalif, Odense.

3391) Bahjat Mirza Khalifa, Odense.

3392) Dalal Khalifa, Odense.

3393) Sami Aabdin Ahmed Mohamed Khalifa, Favrskov.

3394) Inji Medzhidovna Khalifajeva Sørensen, Svendborg.

3395) Alaa Idris Khalil, Ishøj.

3396) Basima Hadi Hussein Ibrahim Khalil, Roskilde.

3397) Fadwa Hikmat Khalil, Hillerød.

3398) Fatna Khalil, Næstved.

3399) Hala Khalil, København.

3400) Haval Nuri Khalil, Høje-Taastrup.

3401) Kheiriyeh Khalil, Ringsted.

3402) Muna Ibrahim Khalil, Gentofte.

3403) Abdel Fattah Khallad, Vesthimmerland.

3404) Lakhlifa Khallad, København.

3405) Haji Khalyar, Brønderslev.

3406) Haroon Khalyar, Brønderslev.

3407) Awafi Mohamed Ahmed El Nour Khamis, Brøndby.

3408) Michael Georges Khamis, Skanderborg.

3409) Adel Khan, Aarhus.

3410) Aisha Ata Khan, København.

3411) Ali Khurram Khan, København.

3412) Balquees Fatima Khan, Odense.

3413) Humayun Sarwar Khan, Allerød.

3414) Kashif Mohammad Khan, Hvidovre.

3415) Khurram Mahboob Khan, København.

3416) Nairah Maqaddas Khan, København.

3417) Sharafat Khan, København.

3418) Tayyabah Ahmed Khan, København.

3419) Zeti Iram Khan, Hillerød.

3420) Garib Youssef Mohamad Khan Ali, Odense.

3421) Qais Youssef Mohamad Khan Ali, Odense.

3422) Youssef Mohamad Khan Ali, Odense.

3423) Hajar Khan Amiri, Tårnby.

3424) Muhammad Amer-Aziz Khan Durrani, København.

3425) Ali Hussain Matroud Khanjer, Odense.

3426) Julet Geniabos Khasim, Odder.

3427) Seid Hossein Tabatabee Khatambahsh, Roskilde.

3428) Durgh Maya Khatri, Guldborgsund.

3429) Fatme Khattab, Hillerød.

3430) Fatme Khattab, Aalborg.

3431) Fatme Khattab, København.

3432) Mahmoud Bilal Khattab, Gentofte.

3433) Khadiza Khatun, Dragør.

3434) Kasma Hasan Khawaiber, Odense.

3435) Tahmina Khawajazada, Gentofte.

3436) Esa Khawarikash, Aalborg.

3437) Sabawoon Khawarikash, Ballerup.

3438) Nasra Ibrahim Khayr, Lyngby-Taarbæk.

3439) Allan Mohammad Khdir, Aarhus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2011.

3440) Abdullah Salim Kheder, København.

3441) Sadeq Khedri, Køge.

3442) Shakila Khedri, Køge.

3443) Boonarith Khem, Rødovre.

3444) Samran Khem, København.

3445) Ahmad Faisal Khesrawi, København.

3446) Nada Ismail Khidhir, Slagelse.

3447) Bayan Shaaban Khled, Odense.

3448) Mohammad Khodayar, København.

3449) Ibrahim Mohamad Khodr, Aarhus.

3450) Malik Ali Zaib Khokhar, Aalborg.

3451) Rohayel Molan Kholeif, Odense.

3452) Marva Khorami, Esbjerg.

3453) Mobineh Khorami, Faxe.

3454) Hamida Noor Khorrami, Sønderborg.

3455) Mufid Osman Khorshid, Aarhus.

3456) Aprem Moshi Khoshaba, Silkeborg.

3457) Julijan Iyo Khoshaba, Aarhus.

3458) Marina Muayad Khoshaba, Aarhus.

3459) Mariyam Ashana Khoshaba, Aarhus.

3460) Amir Khosravi-Eghbal, København.

3461) Bashir Khosrawi, Horsens.

3462) Bilquis Khosrawi, Køge.

3463) Hazhar Khosrawi, Horsens.

3464) Anwar Khozaeh, Aarhus.

3465) Lal Ram Khua Kian, Bornholm.

3466) Ali Rahim Khudayer, København.

3467) Nasrin Yassin Khudeir, Odense.

3468) Ali Shaker Khudoir, Odense.

3469) Noor Ahmad Khurrami, Herlev.

3470) Noor Mohammad Khurrami, Høje-Taastrup.

3471) Shirin Jan Khurrami, Høje-Taastrup.

3472) Saheb Bahgat Khurshed, Aarhus.

3473) Aslan Burhan Khurshid, Brøndby.

3474) Darioush Kianian, Fredericia.

3475) Dogan Kilic, Hillerød.

3476) Hüdaverdi Kilic, Bornholm.

3477) Ercan Kilinc, Furesø, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2010 og 2013.

3478) Gabriel Amadeo Kipengele, Køge.

3479) Ayse Gül Kiran, Ishøj.

3480) Hulisi Turgut Kirkan, Hillerød.

3481) Alexei Kirkine, København.

3482) Bigi Marcel Kishinge, Vesthimmerland.

3483) Slaven Kisic, Ballerup.

3484) Cigangu Kizito, Høje-Taastrup.

3485) Natalya Klark, København.

3486) Anna Klementieva, Aarhus.

3487) Saad Kliban Ali, Esbjerg.

3488) Tatyana Victorovna Klitmøller, Vordingborg.

3489) Zeineb Naser Kllef, Odense.

3490) Valeriya Klyapovskaya, København.

3491) Veselin Knezevic, Odense.

3492) Mara Knezovic, Runavíkar.

3493) Adriana Benedita Lourinho Knudsen, Randers.

3494) Mavis Frimpong Knudsen, Ikast-Brande.

3495) Wan Man Ko, Brøndby.

3496) Olga Kobbernagel, Holbæk.

3497) Maria Martina Koch, Lejre.

3498) Kawakeb Taleb Kodhaier, København.

3499) Kwaku Kodua, Rødovre.

3500) Rosalie Babo Diatta Kofod, Gentofte.

3501) Ahmad Samim Kohestani, Kolding.

3502) Asefeh Golam Said Kohestani, Frederikssund.

3503) Fawzia Kohestani, Aarhus.

3504) Mohammad Sharif Kohestani, Kolding.

3505) Pilwasha Kohestani, Kolding.

3506) Seamen Kohestani, Kolding.

3507) Shikeb Kohistani, Sorø.

3508) Ramezan Kohistany, Kalundborg.

3509) Salam Yunis Korial Koja, Aarhus.

3510) Delveta Koko, Lolland.

3511) Zejnelabidin Koko, Slagelse.

3512) Master Anan Kongtontea, Kolding.

3513) Arna Konjaric, København.

3514) Wida Koofi, Kolding.

3515) Bashaer Kooravand Takht Sabzy, København.

3516) Serkan Kopmaz, Glostrup.

3517) Tasnim Koravand Takhtsabzy, København.

3518) Mohammad Koravand Takhtsbzy, København.

3519) Muaiad Mahmod Al- Korawe, Næstved.

3520) Monika Korek, Odense.

3521) Sevan Hanna Hormoz Korkis, Aarhus.

3522) Kübra Korkmaz, Fredensborg.

3523) Oksana Korniyenko, København.

3524) Irina Korshunova, Høje-Taastrup.

3525) Mehmet Kosar, Ballerup.

3526) Viktoria Kostoeva, Egedal.

3527) Ardiana Kota, Aarhus.

3528) Igor Kotko, Brøndby.

3529) Hala Mohammad Kott, Aarhus.

3530) Olga Nikolaevna Kounkel, Aalborg.

3531) Wangnina Irene Kounouho, Gentofte.

3532) Azemina Kovacevic, Aalborg.

3533) Mukhadin Kovtarov, Rudersdal.

3534) Anwar Osman Kowdan, Odense.

3535) Besa Koxha, Aarhus.

3536) Elvan Koyuncu, Albertslund.

3537) Nermina Kozlicic, Randers.

3538) Agim Krasnici, Aalborg.

3539) Hysni Krasnici, Aabenraa.

3540) Merima Krasnici, Guldborgsund.

3541) Sanije Krasnici, Aalborg.

3542) Fikrije Krasniqi, Vejle.

3543) Sadbere Krasniqi, Syddjurs.

3544) Shaban Krasniqi, Silkeborg.

3545) Nazlije Krasniqi-Alija, Silkeborg.

3546) Stefka Gantcheva Krasteva, København.

3547) Najia Kribii, Kalundborg.

3548) Anil Appunni Krishnan, Brøndby.

3549) Ritu Anil Krishnan, Brøndby.

3550) Andrea Frohwirth Kristensen, Thisted.

3551) Doaa Kristensen, Lyngby-Taarbæk.

3552) Elizabeth Kristensen, Gribskov.

3553) Emma Cecilia Celis Kristensen, Aarhus.

3554) Jackline Jepchirchir Kristensen, Varde.

3555) Marilou Cataquis Kristensen, Ikast-Brande.

3556) Wararat Yodintha Kristensen, Køge.

3557) Olena Steinmejer Kristoffersen, Guldborgsund.

3558) Anastassia Krotova, Aarhus.

3559) Praphaphan Kruse, Gladsaxe.

3560) Argjent Kryeziu, Kolding.

3561) Swati Rajiv Kshirsagar, Lyngby-Taarbæk.

3562) Anastasia Ktsoeva, København.

3563) Thomas Kubo Kisitu, Brøndby.

3564) Aleksandra Kudojare, Ikast-Brande.

3565) Teo Kudra, Sønderborg.

3566) Belal Kuhi, Aarhus.

3567) Aleksandr Kulkov, Ringsted.

3568) Abdalla Ahmed Muslih Kullab, Aarhus.

3569) Widad Mahmoud Muslih Kullab, Aarhus.

3570) Poonam Kumar, Hvidovre.

3571) Xhevahire Kuqi, København.

3572) Özlem Kurar, København.

3573) Salahattin Kurnaz, Rødovre.

3574) Sükran Kurnaz, Rødovre.

3575) Jawdat Kurshid, Aarhus.

3576) Makbule Kurtaran, Rødovre.

3577) Yunus Kurtaran, Rødovre.

3578) Feriz Kurteshi, Kolding.

3579) Arijeta Kurti, Lolland.

3580) Merima Kurtovic, Viborg.

3581) Alina Kuyucu, Aabenraa.

3582) Ramya Kweder, Greve.

3583) Shwan Karim Kwestani, Aalborg.

3584) Mofida Salama Kwismi, Randers.

3585) Zehra Kücükavci, Glostrup.

3586) Aysegül Kücükkart, Stevns.

3587) Selim Kücükkart, Albertslund.

3588) Yasin Kücükkilic, Hvidovre.

3589) Meltem Kücükyildiz, Furesø.

3590) Mersida Kühn, Odense.

3591) Ibrahim Kütük, Herlev.

3592) Harald Hans Vindum Kögler, Aarhus.

3593) Gamze Kökkiran, Brøndby.

3594) Tugba Köse, Høje-Taastrup.

3595) Ismihan Fatma Köylü, Ishøj.

3596) Viktoria Kaas, København.

3597) Rady Labib Makar Mina, København.

3598) Juanita Philis Ladelund, Vejen.

3599) Hadya Fouad Ladki, Glostrup.

3600) Lafifa Ajaj Lafta, Kerteminde.

3601) Najat Hussein Lafta, Holbæk.

3602) Farkondeh Lagha Amiri Houmouzki, Rudersdal.

3603) Mohammed Laghzal, København.

3604) Stivani Peto Lagin, Silkeborg.

3605) Hicham Lahchich, Frederikssund.

3606) Hamoud Hamid Lahmoud, Odense.

3607) Atal Laho, Solrød.

3608) Orbal Laho, Solrød.

3609) Maryam Lahooti, København.

3610) Haale Laith Awda, Nyborg.

3611) Analiza Perez Lajgaard, Skive.

3612) Valbone Lajqi, Gentofte.

3613) Najia Lakanval, Svendborg.

3614) Monika Lalevic, Gladsaxe.

3615) Ranjan Lama, København.

3616) Emmanuel Lamptey, Rødovre.

3617) Nina Ianeva Lang, Frederiksberg.

3618) Agnes Langkilde, Sønderborg.

3619) Amalia Michala Larsen, København.

3620) Anatoliy Larsen, Herning.

3621) Anne-Rachel Mombo Larsen, København.

3622) Catherine Miltersen Larsen, Odense.

3623) Martha Amalia Larsen, Læsø.

3624) Milana Larsen, Faaborg-Midtfyn.

3625) Kate Larsson, Ringsted.

3626) Lacrimioara-Aurelia Lascan, Vejle.

3627) Midzay Mariela Lassen, Aarhus.

3628) Mohamad Mahmoud Lasur, Høje-Taastrup.

3629) Sarmad Samir Lateef, København.

3630) Keeda-A Latef, København.

3631) Saman Latiari, Odense.

3632) Roxana Daniela Latif, Halsnæs.

3633) Shakil Latif, København.

3634) Sohila Orya Latif, Aarhus.

3635) Hameed Latifi, Skanderborg.

3636) Mohammed Rais Latifi, Skanderborg.

3637) Nicole Lau, Aabenraa.

3638) Tina Lykke Laurberg, Kentfield i USA.

3639) Hoa Lauritsen, Aarhus.

3640) Marcel Lavaei, Fredericia.

3641) Silifatu Tayewo Lawal, Kolding.

3642) Jeena Kaissar Lazar, Næstved.

3643) Saadia Lazim Qader Al-Saad, Aarhus.

3644) Khadouj Lazraq, Frederiksberg.

3645) Kevin Le, Aalborg.

3646) Loan Kieu Nguyen Le, Aarhus.

3647) Thanh Thai Le, Rødovre.

3648) Thi Duong Le, Aarhus.

3649) Thien Thanh-Doan Le, Hjørring.

3650) Truong Minh Le, København.

3651) Van Dung Le, Aarhus.

3652) Pierre Francois le Riche, Stevns.

3653) Joo Young Lee, Frederikshavn.

3654) Hanna Jadwiga Lehrmann, Gentofte.

3655) Timur Leinum, Sønderborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3656) Ismeta Lekic, Lyngby-Taarbæk.

3657) Taulant Lelaj, Gentofte.

3658) Zinaida Lenivii, Aarhus.

3659) Filip Lents, København.

3660) Lisa Lents, Frederiksberg.

3661) Nikola Levandis, Glostrup.

3662) Bomin Li, Egedal.

3663) Gang Li, København.

3664) Guan Li, Furesø.

3665) Ina Li, Aarhus.

3666) Jingkun Li, Frederiksberg.

3667) Jiong Li, Aarhus.

3668) Kang Li, København.

3669) Li Li, Ringsted.

3670) Shuo Li, Lyngby-Taarbæk.

3671) Stephen Hu Li, Gentofte.

3672) Tianlu Li, Ballerup.

3673) Xiaofan Li, København.

3674) Xining Li, Egedal.

3675) Yang Li, Herlev.

3676) Yuhua Li, København.

3677) Zhen Li, Furesø.

3678) Dehua Liang, København.

3679) Zuofei Liao, Gladsaxe.

3680) Iwona Liberna, København.

3681) Aldis Liepa, Aarhus.

3682) Rita Lima Fernandes, Esbjerg.

3683) Daniela Lima Guido, Hjørring.

3684) Daorong Lin, Tårnby.

3685) Fen Lin, København.

3686) Zhiping Lin, København.

3687) Jana Lindahl, Aalborg.

3688) Aida Victoria Lindberg, Frederikshavn.

3689) Ganna Jurijivna Lindhard, Favrskov.

3690) Lina Lipsjavicute, Rødovre.

3691) Maria Lisskov, Horsens.

3692) Ink Pitchapa Ingemann Littler, København.

3693) Queenie Liu, Høje-Taastrup.

3694) Shufeng Liu, Sønderborg.

3695) Yu-Zhen Andra Jeanina Liu, København.

3696) Delia Negrito Lloren, København.

3697) Reynaldo Jurilla Lloren, København.

3698) Bobby Zhao Sheng Lo, København.

3699) Bahador Logari, Ballerup.

3700) Suhanya Logathas, København.

3701) Tiia Lond, Frederiksberg.

3702) Abdul Ahmad Loodi, Kolding.

3703) Bibi Shirin Loodi, Kolding.

3704) Benita C Lorica, København.

3705) Bienvenue Martine Christelle Loua, København.

3706) Ghrood Hassan Loubani, Odense.

3707) Ghada Fawsi Louis, Lyngby-Taarbæk.

3708) Abdelkader Loukili, København.

3709) Tourya Loukili, København.

3710) Nadia Lrhezzioui, Fredericia.

3711) Son Dinh Lu, Kolding.

3712) Yingdi Lu, Rudersdal.

3713) Noerine Namwanje Lubowa, Ikast-Brande.

3714) Xianhua Ludvigsen, København.

3715) Ushindi Dieu-Merci Lukaba, Lyngby-Taarbæk.

3716) Peter Lukac, Aarhus.

3717) Mila Lukic, København.

3718) Genelyn Bauson Lund, Gribskov.

3719) Kadri Lundbeck, Aarhus.

3720) Thuy Bich Thi Ly, Aarhus.

3721) Aïcha Lyassimi, Aarhus.

3722) Shukri Yusuf Macalin, Holbæk.

3723) Elizabeta Macic, København.

3724) Beslan Amdievich Madashev, Odense.

3725) Madina Madasheva, Odense.

3726) Doreen Kedibone Madonsela, København.

3727) Damaris Ana-Maria Wagner Madsen, Viborg.

3728) Luisa Monteiro Madsen, Lolland.

3729) Lydia Muthoni Madsen, Thisted.

3730) Abdul Fawad Maeson, Hvidovre.

3731) Wajood Shared Maezar, Odense.

3732) Yasmin Yousef Magames, Køge.

3733) Christa Mubamba Magbity, København.

3734) Nimo Hassan Mahad, København.

3735) Fadumo Mahamud Mahadalle, Aarhus.

3736) Abdi-Aziiz Mahamud Mahamed, Høje-Taastrup.

3737) Abdirisak Hassan Mahamed, København.

3738) Ahmed Asad Sharif Mahamed, Randers.

3739) Alwan Asad Sharif Mahamed, Randers.

3740) Amina Asad Sharif Mahamed, Randers.

3741) Amino Sheekh Abdulahi Mahamed, København.

3742) Hani Mahamud Mahamed, Esbjerg.

3743) Mulki Abdisalan Mahamed, Aarhus.

3744) Sahid Mahamoud Mahamed, Odense.

3745) Sahra Ahmed Mahamed, Odense.

3746) Hakiina Cosbole Mahamoud, Odense.

3747) Safiyo Mahamoud, Aarhus.

3748) Ebla Abdi Mahamud, Odense.

3749) Halimo Abdullahi Mahamud, København.

3750) Hussein Abdullahi Mahamud, Aarhus.

3751) Sharmarke Mahamed Mahamud Ali, København.

3752) Liibaan Mohamed Mahamuud, Aarhus.

3753) Ali Mahboob, København.

3754) Abdul Mahboub, Billund.

3755) Naman Mahboub, Billund.

3756) Nessa Naima Mahdaoui, Ishøj.

3757) Ali Abbas Mahdi, København.

3758) Araa Mohammad Salih Mahdi, Brøndby.

3759) Basim Dauud Mahdi, København.

3760) Bushra Saheb Mahdi, Hillerød.

3761) Fawaz Abdulla Mahdi, Odsherred.

3762) Halima Mahamad Mahdi, Aarhus.

3763) Hanaa Mahdi, København.

3764) Nawal Saleh Mahdi, Holbæk.

3765) Vania Mahdi, København.

3766) Rasarani Mahendran, Ikast-Brande.

3767) Maryam Maher, København.

3768) Santhiraleka Maheswaran, Ballerup.

3769) Aqeel Zubair Mahmood, København.

3770) Aseel Kassim Mahmood, Odense.

3771) Aysha Mahmood, Ishøj.

3772) Emal Mustafa Mahmood, Lejre.

3773) Hena Mahmood, København.

3774) Joanna Mahmood, Ballerup.

3775) Kamran Tariq Mahmood, Aarhus.

3776) Khawar Mahmood, København.

3777) Nazakit Mahmood, København.

3778) Sajid Mahmood, Brøndby.

3779) Shahbaz Mahmood, København.

3780) Zainab Ali Mahmood, Aarhus.

3781) Imran Mahmoodi, Aarhus.

3782) Ameer Mahmoud, Odense.

3783) Badri Abdellatif Mahmoud, Odense.

3784) Maher Tarek Mahmoud, Aarhus.

3785) Mariam Mahmoud, Odense.

3786) Mohammed Hussein Mahmoud, Brøndby.

3787) Naserin Salah Mahmoud, Gladsaxe.

3788) Nawal Fadhel Mahmoud, Roskilde.

3789) Polo Yousef Mahmoud, Esbjerg.

3790) Roohullah Mahmoud, Brøndby.

3791) Samer Ali Mahmoud, Aarhus.

3792) Thamer Shaker Mahmoud, Gentofte.

3793) Wafaa Hadi Mahmoud, Gladsaxe.

3794) Yadegar Mahmoud Faraj, Hillerød.

3795) Shafagh Mahmoudi, Egedal.

3796) Faeza Mohammad Mahmud, Næstved.

3797) Mahmud Shah Mahmudi, Aarhus.

3798) Vasim Imtaz Mahomed, Herlev.

3799) Mohamed Mahouch, København.

3800) Yousif Abdul-Amir Ramadan Maielo, Horsens.

3801) Nelly Lishishar Maimo, Lyngby-Taarbæk.

3802) Sediqa Maisam, Hjørring.

3803) Khorshid Majdzada, Kolding.

3804) Rasha Majed Abedali Al-Suhaili, Næstved.

3805) Eman Kareem Majeed, Høje-Taastrup.

3806) Menjia Amin Majeed, Aarhus.

3807) Saba Karim Majeed, Næstved.

3808) Salama Shalash Majeed, Ringsted.

3809) Majeed Barkho Majey, Syddjurs.

3810) Nasrin Ahmad Majhol, Næstved.

3811) Hayat Abdullah Majid, Aarhus.

3812) Kamal Outhman Majid, Rødovre.

3813) Osman Hussein Majid, Silkeborg.

3814) Masih Ullah Majidzada, Kolding.

3815) Ibtisam Abdulkader Maki, Holbæk.

3816) Asim Nadem Tawfik Makiya, Næstved.

3817) Mariam Hassan Makki, København.

3818) Kays Nafeé Maksabou, Vejle.

3819) Dmitri Makut, Hedensted.

3820) Dhia Issa Zakaria Malakha, Aarhus.

3821) Yawar Malaki, Aarhus.

3822) Adnan Abdul Malek, Aalborg.

3823) Lotfi Mohamed Malek-Shah, Gladsaxe.

3824) Zahra Ali Malek-Shah, Gladsaxe.

3825) Samina Malekzada, Kalundborg.

3826) Motawakela Malekzadeh, Aarhus.

3827) Sahar Malekzadeh, Sønderborg.

3828) Palwasha Malekzai, Aarhus.

3829) Saheb Rasul Malekzai, Køge.

3830) Nur Maow Malele, Aarhus.

3831) Anderios Aprim Malham, Silkeborg.

3832) Aprim Anderios Malham, Silkeborg.

3833) Anna Sana Malik, Odense.

3834) Arslan Mohammad Malik, Esbjerg.

3835) Bushra Malik, Odense.

3836) Jahangir Babar Malik, København.

3837) Muhammad Naveed Afzal Malik, København.

3838) Mahdi Ahmed Malin, Odense.

3839) Sukesh Reddy Mallepalli, Herlev.

3840) Agheleh Malyar, Frederiksberg.

3841) Mohammad Aref Hasen Mamakhel, Aarhus.

3842) Margaret Mamikonian, Holbæk.

3843) Rasad Mammador, København.

3844) Seymur Mammadzade, Brøndby.

3845) Elvira Mandal, Nordfyn.

3846) Saiddah Gul Mandozai, København.

3847) Ahmad Walid Mangal, Albertslund.

3848) Nirmalani Mani, Skanderborg.

3849) Kanthan Maniam, Horsens.

3850) Gheda Methri Manshad, Vejle.

3851) Khelda Shakhran Manshad, Herning.

3852) Sabiha Jabbar Manshad, Aarhus.

3853) Adawiah Mkheileh Manshed, Odense.

3854) Hassan Mohamad Issa Mansia, Køge.

3855) Ahmad Shah Mansoor, Aarhus.

3856) Ahmad Zia Mansoor, Aarhus.

3857) Ghaida Shamon Mansoor, Syddjurs.

3858) Najat Yousif Mansoor, Esbjerg.

3859) Chadi Mohamad Mansour, Vejle.

3860) Hanna Mansour, Skive.

3861) Josephen Mansour, Skanderborg.

3862) Mariam Mansour, Aarhus.

3863) Lina Abdulahad Manssour, Aarhus.

3864) Rivan Jangi Mansurbeg, København.

3865) Tariq Mohammad Issa Mansyah, København.

3866) Abdul Khaliq Maqsudi, Roskilde.

3867) Emanuela Marchetti, Odense.

3868) Johan Sabri Marcus, Aarhus.

3869) Snezana Marelja, Esbjerg.

3870) Khadija Marhoum, København.

3871) Rkia Marhoum, København.

3872) Sasa Maric, Aalborg.

3873) Nasreen Marjan, Aarhus.

3874) Luka Marjanovic, Odense.

3875) Samia Markanti, Aarhus.

3876) Hadi Matti Maroki, Aarhus.

3877) Satie Danyal Maroki, Randers.

3878) Waseem Marrogi, Aalborg.

3879) Hussein Marruf Omer, Vordingborg.

3880) Mercedes Ofelia Martinez Morel, Rødovre.

3881) Tommy Olabode Martins, Brabrand.

3882) Heyam Abbas Amran Marza, Ballerup.

3883) Annemarie Masana, Ikast-Brande.

3884) Mohammad Wasim Mashir, København.

3885) Tahmina Mashir, Ikast-Brande.

3886) Fahima Masoomi, Nordfyn.

3887) Aram Masoudi, Aarhus.

3888) Mayada Masri, København.

3889) Sharifa Masumi, Viborg.

3890) Amal Hussein Matar, Vejle.

3891) Hadhin Motashar Matar, Svendborg.

3892) Hussein Hamid Hassan Matar, Vejle.

3893) Tamara Mathiesen, Aarhus.

3894) Bassim Edwar Eskandar Matloub, Horsens.

3895) Hassiba Kazem Mattar, Odense.

3896) Djiki Maturin, Helsingør.

3897) Nice Inthyo Matwara, Odense.

3898) Beata Mauritzen, Aabenraa.

3899) Wajih Maweid, Hillerød.

3900) Mari Mayeh, Aarhus.

3901) Sohaila Mayel, Fredensborg.

3902) Massih Mayeli, Egedal.

3903) Sanaz Mazaheri, København.

3904) Omid Mazinan, Odense.

3905) Grace Kabalu Mbombo, Aarhus.

3906) Elshan Mcmudow, Allerød.

3907) Maethem Abdel-Hadi Mebder, Aarhus.

3908) Antonieta Patricia Medeiros De Rodas, København.

3909) Suljo Medic, Randers.

3910) Anel Karina Medina Varelas, København.

3911) Abdul Karim Jabar Meeragha, Rudersdal.

3912) Midhad Mehanovic, Næstved.

3913) Alham Mostafa Altahhan Mehdi, Hvidovre.

3914) Fatema Mehdi, Randers.

3915) Nadia Abdul Rahman Mehdi, Helsingør.

3916) Elvir Mehic Bech, Skive.

3917) Drenusha Mehmeti, Aalborg.

3918) Nafije Mehmeti, Haderslev.

3919) Sadija Mehmeti, Aabenraa.

3920) Nagem A Mehmod, Lyngby-Taarbæk.

3921) Mubashir Mehmood, Odense.

3922) Saqib Mehmood, København.

3923) Baqir Mehr, Fredericia.

3924) Mehr Ali Mehr, Fredericia.

3925) Karina Mehrabyan, Aabenraa.

3926) Shaker Hussain Mehrali, Vejle.

3927) Neeraj Mehrotra, Gentofte.

3928) Zainab Khalaf Mehsen, Holbæk.

3929) Narges Sadeghi Meier, Hjørring.

3930) Maria Alekseevna Mejlhede, Aarhus.

3931) Bahtije Mekolli, Odense.

3932) Murselj Mekolli, Odense.

3933) Eveleen Melham, Aarhus.

3934) Abulfaz Melikov, Horsens.

3935) Melik Melikov, Horsens.

3936) Nafis Memedoski, Horsens.

3937) Teferi Mengesha, København.

3938) Melke Mengiste, Aarhus.

3939) Doris Mensah, Ishøj.

3940) Maysa Menshed, Rudersdal.

3941) Moses Meombo Ngomba, Odense.

3942) Arita Meraku, Kalundborg.

3943) Nora Meraku, Slagelse.

3944) Rufina Mercado, Solrød.

3945) Yagmur Mercan, Aarhus.

3946) Muntaha Kassem Merdas, Ballerup.

3947) Jamila Nano Merkes, Aarhus.

3948) Luiza Mernica, Næstved.

3949) Sukri Mernica, Næstved.

3950) Basha Majid Merza, Odense.

3951) Majida Said Merza, Aarhus.

3952) Zakieh Ali Merza, København.

3953) James Tawiah-Kofie Mettle, Albertslund.

3954) Salwa L Mften, København.

3955) Fadya Mhana, Haderslev.

3956) Daniel Arthur Michelson, København.

3957) Karolina Anna Mieszczanek, København.

3958) Arbresha Miftari, Silkeborg.

3959) Avdi Miftari, Holbæk.

3960) Medzit Miftari, Holbæk.

3961) Javed Mihakhil, Køge.

3962) Mariam Thamir Salim Kokab Mikha, Aarhus.

3963) Sabbar Jamil Mikha, Næstved.

3964) Thamir Salim Mikha, Aarhus.

3965) Mina Rateb Anter Mikhail, København.

3966) Shooni Iskharia Mikhail, Norddjurs.

3967) Jamilla Gorgis Mikho, Helsingør.

3968) Aleksandrina Mikkelsen, Vordingborg.

3969) Alex Mikkelsen, Odense.

3970) Antonetta Mikkelsen, Bornholm.

3971) Irina Sergeevna Mikkelsen, Favrskov.

3972) Mathilde Rupia Mikkelsen, Viborg.

3973) Ramuné Mikuckyté, Lejre.

3974) Tony Milan, Albertslund.

3975) Nikola Milanovic, København.

3976) Dusica Miljkovic, København.

3977) Georgios Millinge, Svendborg.

3978) Dragica Mimovic, København.

3979) Nassimeh Mir, Brønderslev.

3980) Ahlam Saleh Mirahmad, Aarhus.

3981) Ayman Mohammad Mirahmad, Aarhus.

3982) Shahrooz Mirchi, Skanderborg.

3983) Nasir Ahmad Mirdadi, Esbjerg.

3984) Shamin Mirdadi, Odense.

3985) Abdirahman Abdullahi Mire, Herning.

3986) Zahra Mirkarimi, Aarhus.

3987) Ali Faris Mirza, Aarhus.

3988) Mohamad Said Mirza, Aarhus.

3989) Nazia Sajid Mirza, Albertslund.

3990) Sara Ali Faris Mirza, Aarhus.

3991) Senan Ali Mirza, København.

3992) Fauzia Hassan Mirzad, Gentofte.

3993) Zobaideh Mirzad, Aalborg.

3994) Ahmad Zia Mirzadah, Kolding.

3995) Darya Mirzaei, København.

3996) Abdul Wali Mirzakhail, Aarhus.

3997) Fargana Mirzaliyeva, København.

3998) Eadaa Thaeif Mishkor, Fredericia.

3999) Xheneta Misini, Frederiksberg.

4000) Hashmatullah Mitra, Furesø.

4001) Srdan Mitrovic, Lyngby-Taarbæk.

4002) Naser Mitrovica, Lolland.

4003) Erkan Mizrak, Horsens.

4004) Anayda Mjibal, Fredericia.

4005) Khalaf Hassan Mjibil, Fredericia.

4006) Sarra Abu Mneajil, Roskilde.

4007) Faiso Abdullahi Moalim, Aarhus.

4008) Lacaga Ismail Haji Moalin, København.

4009) Shakur Abdulahi Moalin, Aarhus.

4010) Eman Kezayer Moawed, Odense.

4011) Zinab Mobalegh, Brøndby.

4012) Mohammad Qobat Mobarez, Furesø.

4013) Todd Chambers Mobley, København.

4014) Clarita Abantao Mogensen, København.

4015) Adnan Nori Mohamad, Frederiksberg.

4016) Ahmad Hamid Mohamad, Rødovre.

4017) Ahmad Hazem Mohamad, Furesø.

4018) Akram Youssef Mohamad, Aarhus.

4019) Al-Fadel Al-Bushra Mohamad, Herning.

4020) Ammar Aziz Mohamad, Gladsaxe.

4021) Awaz Rashid Mohamad, Aarhus.

4022) Ezzedine Jomaa Mohamad, Aarhus.

4023) Hayfa Mohmoud Mohamad, Høje-Taastrup.

4024) Jomana Fadhel Mohamad, Aarhus.

4025) Kalji Aziz Mohamad, Aarhus.

4026) Leina Mohamad, Aarhus.

4027) Madi Mahmoud Mohamad, Gladsaxe.

4028) Mariam Mohamad, Aarhus.

4029) Mariem Majid Mohamad, Aarhus.

4030) Media Fateh Mohamad, Furesø.

4031) Mustafa Kamal Mohamad, Aarhus.

4032) Nuura Muqtaar Mohamad, Aarhus.

4033) Omed Said Mohamad, Aarhus.

4034) Rashid Sharif Ali Mohamad, Aalborg.

4035) Salwa Ali Mohamad, Odense.

4036) Sara Hashim Mohamad, Odense.

4037) Shahnaz Faqi Mohamad, Aarhus.

4038) Tmarra Hazem Mohamad, Ringsted.

4039) Wafa Jassem Mohamad, Frederikssund.

4040) Wafika Amin Mohamad, Aarhus.

4041) Warde Ali Mohamad, København.

4042) Kafah Mohamad Ali, København.

4043) Adnan Fares Mohamad-Ali, Aarhus.

4044) Fanoz Mohamadi, Vejen.

4045) Hossain Mohamadi, Aarhus.

4046) Antonio Mohamadi Zarei Moghanlou, Aarhus.

4047) Abdi Abdullahi Mohamed, Ringkøbing-Skjern.

4048) Abdillahi Mohamed, Slagelse.

4049) Abdirashid Jama Mohamed, København.

4050) Abubeker Yousif Mohamed, København.

4051) Aiman Abouelenein Abdelwahed Mohamed, Fredensborg.

4052) Ambaro Shamis Haji Mohamed, Odense.

4053) Amina Adan Mohamed, Viborg.

4054) Anab Abdi Mohamed, Esbjerg.

4055) Bassam Youssef Mohamed, Odense.

4056) Fatuma Sufi Shekh Mohamed, Odense.

4057) Hani Iskandar Mohamed, Frederiksberg.

4058) Hassan Abdullahi Mohamed, Esbjerg.

4059) Hassan Ali Mohamed, Aarhus.

4060) Hassan Sahal Mohamed, København.

4061) Hodan Mohamed, Odense.

4062) Ibrahim Sheekh Mohamed, Fredericia.

4063) Jama Mohamud Mohamed, Odense.

4064) (Udgået).

4065) Khadija Ahmed Mohamed, Kolding.

4066) Laila Tawfiq Rasheed Mohamed, Odense.

4067) Laima Mohamed, Aarhus.

4068) Maryan Ibrahim Mohamed, Holbæk.

4069) Mohamed Hussein Mohamed, Aarhus.

4070) Muhiyadin Abdi Mohamed, Aarhus.

4071) Mulki Maow Mohamed, Holbæk.

4072) Omar Jirow Mohamed, Aarhus.

4073) Rasoul Redha Wais Mohamed, Aarhus.

4074) Sa'ad Sufian Mohamed, Nordfyn.

4075) Safiya Abdullahi Mohamed, Aarhus.

4076) Said Ali Mohamed, Ishøj.

4077) Sefiya Idris Mohamed, Haderslev.

4078) Serwan Hadaet Mohamed, Holbæk.

4079) Seynab Abdi Mohamed, Aarhus.

4080) Shugri Adan Mohamed, København.

4081) Sucadu Sheekh Osman Mohamed, Holbæk.

4082) Yassir Abdelwahab Babiker Mohamed, Ringsted.

4083) Bestoun Mohamed Ahmad, Aarhus.

4084) Abdiaziz Mohamed Ali, København.

4085) Anduz Mohamed Araraza, Aarhus.

4086) Saynab Mohamed Said, Aarhus.

4087) Tareq Anwar Sardar Mohamed-Jawad, Aarhus.

4088) Fatima Abdel-Alim Mohamednur, Odense.

4089) Abdul Salam Abdul Rasoul Mohammad, Herning.

4090) Afnan Abdurahman Mohammad, Ringsted.

4091) Ahmad Abdo Mohammad, København.

4092) Aziz Jalil Mohammad, Gribskov.

4093) Fadhila Karim Mohammad, Aarhus.

4094) Farid Mohammad, Hillerød.

4095) Farouk Ali Mohammad, Ishøj.

4096) Ferial Mohammad, Odense.

4097) Haidar Neama Mohammad, Ballerup.

4098) Jabbar Yarhassan Mohammad, Frederiksberg.

4099) Jawad Kathem Mohammad, Greve.

4100) Mahdi Mohammad, Frederikssund.

4101) Mohammad Abed Al Amier Mohammad, Frederiksberg.

4102) Nadia Murad Mohammad, Aarhus.

4103) Najwa Rachid Mohammad, Hillerød.

4104) Nazanin Saleh Mohammad, Ishøj.

4105) Omar Fateh Mohammad, København.

4106) Radia Ismail Mohammad, Frederiksberg.

4107) Sima Mohammad, Hillerød.

4108) Wazira Ibrahim Mohammad, Aarhus.

4109) Yalda Mohammad, Lyngby-Taarbæk.

4110) Zainab Ali Mohammad, Odense.

4111) Boshra Mirza Mohammad Ali, Gladsaxe.

4112) Nabeha Nemat Mohammad Ali, København.

4113) Wesen Mohammad Ali, Odense.

4114) Hamin Abdollah Mohammad Amin, København.

4115) Hawar Mohammad Amin Mohammad Ali, Gentofte.

4116) Fatema Mohammad Hassan, Holbæk.

4117) Najia Mohammad Jan, Haderslev.

4118) Nasren Mohammad Mustafa, Sønderborg.

4119) Belgheis Mohammad Rasoul, Viborg.

4120) Zakiya Mohammad Tahir, Aarhus.

4121) Zahra Mohammad Zadeh, København.

4122) Ahmed Zia Mohammad Zaher, Hvidovre.

4123) Baynat Mohamad-Ali Majid Mohammad-Ali, København.

4124) Amal Shamseddin Mohammad-Amin, Aarhus.

4125) Janbaz Mohammad-Ghani, Sønderborg.

4126) Maiwand Mohammad-Ghani, Aarhus.

4127) Maeda Nader Mohammad-Gholaminia, København.

4128) Morsal Mohammadi, Odense.

4129) Seyed Abbas Mohammadi, Nordfyn.

4130) Zahra Mohammadi, Herlev.

4131) Hamid Mohammadkhani-Ghiasvand, Glostrup.

4132) Zahra Mohammadkhani-Ghiasvand, København.

4133) Ali Jassem Mohammed, København.

4134) Amir Nouralddin Mohammed, Aarhus.

4135) Berivan Zirar Mohammed, Odder.

4136) Chenar Kakel Mohammed, Odder.

4137) Dega Hassan Mohammed, Slagelse.

4138) Eaman Kahlifeh Mohammed, København.

4139) Faisal Yousef Mohammed, Odense.

4140) Hannah Abdulahi Mohammed, Roskilde.

4141) Huda Hadi Mohammed, Næstved.

4142) Nadia Sabah Mohammed, Høje-Taastrup.

4143) Rabiha Jasim Mohammed, Faxe.

4144) Sabah Abdul Jabbar Mohammed, København.

4145) Sabah Mirza Mohammed, Odense.

4146) Sawsan Baker Mohammed, Gladsaxe.

4147) Selaiman Tahir Mohammed, Aarhus.

4148) Shahbal Karim Mohammed, Sønderborg.

4149) Mahmud Mohammed Jamil, Vordingborg.

4150) Gul Mohammedi, Roskilde.

4151) Jalal Mohammedi, København.

4152) Hanan Mohamoud Ahmed, København.

4153) Abdinasir Mohamed Mohamud, Frederiksberg.

4154) Abdul Kadir Mohamed Mohamud, Odense.

4155) Ahmed Omar Mohamud, Aarhus.

4156) Amina Abdulle Mohamud, Odense.

4157) Faisa Hassan Mohamud, København.

4158) Habibo Sicow Mohamud, Holbæk.

4159) Hamdi Mohamud, København.

4160) Hibo Mohamed Mohamud, København.

4161) Ibado Hussein Mohamud, København.

4162) Isse Hassan Mohamud, København.

4163) Nasteha Hassan Mohamud, Aarhus.

4164) Omar Muse Mohamud, Aarhus.

4165) Qaasim Ali Mohamud, Aalborg.

4166) Shukri Rashid Mohamud, Odense.

4167) Alireza Mohebi, Odense.

4168) Diana Moheimanian, København.

4169) Dhay Adel Mohsen, København.

4170) Iman Ali Tarish Mohsen.

4171) Abtisam Mohsen Rashed, København.

4172) Jawid Mohseni, Vejle.

4173) Miragha Mohseni, Roskilde.

4174) Reza Mojabi, Aarhus.

4175) Zarghona Mojadeddi, Brøndby.

4176) Samir Mojib, København.

4177) Seyed Mojri, Aarhus.

4178) Panara Mok, Frederikshavn.

4179) Mary Jane Molina á Ørg, Sørvágur.

4180) Fatima Ogai Momandzai, Aarhus.

4181) Watanyar Momandzai, Aarhus.

4182) Nazar Bebe Mondozay, Fredericia.

4183) Saraf Mondozay, Fredericia.

4184) Ahmed Ali Aziz Morad, Aarhus.

4185) Aida Alka Morad, Hørsholm.

4186) Amira Hidji Morad, Gladsaxe.

4187) Sabah Khudarahum Mohammad Morad, Aarhus.

4188) Shamsa Agha Morad, Aarhus.

4189) Iman Moradi, København.

4190) Tamina Moradi, Jammerbugt.

4191) Mozhgan Moradiabolverdi, København.

4192) Zahra Moravej, Aarhus.

4193) Edon Morina, Næstved.

4194) Ilir Morina, Ringkøbing-Skjern.

4195) Mirzeta Morina, Næstved.

4196) Sabah Ibrahim Morrad, Aarhus.

4197) Fadhila Warda Moshe, Aarhus.

4198) Isabella Moslehi, København.

4199) Eunice Moss, Frederiksberg.

4200) Barin Shamal Mohammed Mostafa, Gladsaxe.

4201) Seyed Valiollah Mostafavi, København.

4202) Salma Mostamandi, København.

4203) Nour Mutleq Mousa Hasan Motlaq, Rødovre.

4204) Rabeha Kazar Motlaq, Rudersdal.

4205) Sahed Srier Motlek, Rudersdal.

4206) Rakesh Moturi, Hvidovre.

4207) Uta Sabine Motz, Svendborg.

4208) Mahdi Majid Jalwi Mouamin, Køge.

4209) (Udgået).

4210) Helda Mouna, Aarhus.

4211) Faten Toufic Mounzer, København.

4212) Khaled Wali Mourad, Glostrup.

4213) Maraz Khaled Mourad, Aalborg.

4214) Sabah Mir Mourad, Aarhus.

4215) Souad Tawfik Mourad, Aarhus.

4216) Taufig Abdel Kader Mourad, Aarhus.

4217) Walid Said Hama Mourad, Aarhus.

4218) Houda Mousa, København.

4219) Saleha Kasim Mousa, Odense.

4220) Safaa Mohamed Mousleh, Sønderborg.

4221) Ghayeb Ahmad Moussa, Vejen.

4222) Noureddin Kanbar Moussa, Aarhus.

4223) Sabiha Omran Moussa, København.

4224) Diya Fadel Hussein Moussawi, Odense.

4225) Diana Namisango Mpagi, Vallensbæk.

4226) Hamod Majbel Msayer, Ringsted.

4227) Nikoloz Mtchedlishvili, Rudersdal.

4228) Marlin Mubarak, Hillerød.

4229) Raju Muchanthula, København.

4230) Japhet Mucondo, Herlev.

4231) Mohammad Abbas Muflih, København.

4232) Tito Frank Muga, Horsens.

4233) Aidah Sabri Mughir, Holbæk.

4234) Ahlam Abdelkarim Muhabash Al-Zayad, Odense.

4235) Jamal Abbas Muhamed, Aarhus.

4236) Sulayman Faki Muhamed Ali, Aarhus.

4237) Arshad Muhammad, Herlev.

4238) Ilham Ali Muhammad, København.

4239) Sanabel Mahmoud Ahmad Muhammad, Lyngby-Taarbæk.

4240) Tarmizi Muhammad Yunus, Vesthimmerland.

4241) Fadumo Dhodi Muhammed, Aarhus.

4242) Chantal Uwimana Muhawenimana, Frederiksberg.

4243) Abdulkareem Ahmed Muhedin, Vejle.

4244) Pirshink Ibrahim Muhi-Addean, Varde.

4245) Haedar Jabbar Muhsen, Rudersdal.

4246) Haydar Abdul-Razzaq Muhsin, Sønderborg.

4247) Rajaa Naim Muhsin, Frederikssund.

4248) Ibrahim Shiik Ahmed Muhumad, Gladsaxe.

4249) Rahim Jan Mujahid, Roskilde.

4250) Francoise Mukagatare, Holbæk.

4251) Diane Mukagitare, Horsens.

4252) Lul Ali Muke, Kalundborg.

4253) Dmitriy Mukhamedov, Randers.

4254) Tadjbibi Mukhtar, Herlev.

4255) Leila Asunye Muki, Frederiksberg.

4256) Raghava Rao Mukkamala, København.

4257) Jasmine Mukuzimana, Kalundborg.

4258) Jehona Mulaj, København.

4259) Srinivasulu Reddy Mule, Ballerup.

4260) Joseph Mulenka, København.

4261) Flamur Mullalija, Kolding.

4262) Derrick John Muller, Struer.

4263) Olga Mun, København.

4264) Nabeh Ahmed Munasser Mohamed, Aarhus.

4265) Delphine Munezero, Aalborg.

4266) Seada Farah Munir, Brøndby.

4267) Kaho Muqtar, Fredericia.

4268) Rafik Mohammed Murad, København.

4269) Salwa Kano Murad, Glostrup.

4270) Emine Murati, Glostrup.

4271) Hamide Murati, Sønderborg.

4272) Tymur Muratov, Gribskov.

4273) Mireille Murengerantwari, København.

4274) Irma Muric, Randers.

4275) Abdurahman Muridi, Esbjerg.

4276) Naema Mursal, Odense.

4277) Ajbanis Murtuzova, Rødovre.

4278) Amina Hashi Musa, Odense.

4279) Aziz Ahmad Musa, Aarhus.

4280) Kenan Musa, Kolding.

4281) Samira Ahmad Musa, Aarhus.

4282) Hayle Hassan Muse, København.

4283) Mohamed Adan Muse, Aalborg.

4284) Mohamed Jama Muse, Odense.

4285) Muhammad Usman Mushtaq, København.

4286) Meliha Musinovic, Guldborgsund.

4287) Rana Musleh, Syddjurs.

4288) Ayat Khaled Muslem, Roskilde.

4289) Hussein Mohammad Muslim Al-Meriti, Ballerup.

4290) Gjyka Musliu, Svendborg.

4291) Emira Musovic, Brøndby.

4292) Hussein Hassan Mussa, Ishøj.

4293) Hussein Abdule Musse, Ringkøbing-Skjern.

4294) Nadifo Abdulkadir Musse, Furesø.

4295) Ahmad Ismail Ahmed Mustafa, Aarhus.

4296) Fljamur Mustafa, Holstebro.

4297) Ismail Ahmed Mustafa, Aarhus.

4298) Manar Ali Mustafa, København.

4299) Mohammad Rashid Abdul Rahman Mustafa, Høje-Taastrup.

4300) Salah Hameed Mustafa, Frederiksberg.

4301) Salim Halim Mustafa, Greve.

4302) Sediq Mohammad Mustafa, Aarhus.

4303) Hajriz Mustafaj, Næstved.

4304) Semra Mustafi, Høje-Taastrup.

4305) Romeo Mustafovski, København.

4306) Ghada Hussein Mustapha, Lyngby-Taarbæk.

4307) Merveille Kamuanya Musungay, Faxe.

4308) Didier Mwingambe Muteji, Viborg.

4309) Jocelyne Mutekulwa, Lyngby-Taarbæk.

4310) Thatheswararajah Muthiah, Horsens.

4311) Selma Mutilovic, Vejle.

4312) Vanessa Joy Mutoni, Albertslund.

4313) Khader Muttafiqi Adib, Køge.

4314) Abdullahi Habane Muuse, Aarhus.

4315) Grace Møller, Greve.

4316) Obdulia Lilly Møller, Viborg.

4317) Lauren Bøhme Möller, Herning.

4318) Maksymilian Møller Jacobsen, Zychlin i Polen. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4319) Waldemar Møller Jacobsen, Zychlin i Polen. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4320) Hodan Muhumed Maalin, Odense.

4321) Najate Maarouf, København.

4322) Mouna Nabhan, Aarhus.

4323) Rabab Nabhani, København.

4324) Rabia Nabi, Albertslund.

4325) Ghasem Nabibakhsh, Hvidovre.

4326) Simah Nabizada, Kolding.

4327) Mohammad Nader, Høje-Taastrup.

4328) Seema Nader, Høje-Taastrup.

4329) Mahsouma Naderi, Roskilde.

4330) Khawer Khoda-Rahim Nadhar-Ali, Aarhus.

4331) Ahmad Mohammad Nadir, Høje-Taastrup.

4332) Siran Moh'd Nadir, Randers.

4333) Somia Nadir, Lyngby-Taarbæk.

4334) Sandiramoorthy Nagamuthu, Holstebro.

4335) Sayanthirathan Nagamuthu Thampiaiah, Holbæk.

4336) Premila Naganathan, Middelfart.

4337) Nikethan Nagarathnam, Horsens.

4338) Rona Naghizadeh, Aarhus.

4339) Maha Abbas Nagi, Aalborg.

4340) Khaldun Gassem Nagras, København.

4341) Nazdana Naimi, Kalundborg.

4342) Marzieh Najafi, Ballerup.

4343) Ali Reza Najafpour, Norddjurs.

4344) Ali Abdallah Najem, Vejle.

4345) Jian Najem, Aarhus.

4346) Nahidah Saddiq Najim, Aarhus.

4347) Lamia Jamil Hana Najjar, Aalborg.

4348) Raed Habib Hanna Hermez Najjar, Aalborg.

4349) Elezabeth Jakeb Najm, København.

4350) Nimo Mohamed Nalaiya, Esbjerg.

4351) Dona Mbaka Nambishi, Favrskov.

4352) Munibe Namik, Silkeborg.

4353) Oliver Esther Nankya, Ballerup.

4354) Ganaa Nasan, Lemvig.

4355) Mahdieh Nasehi, Lyngby-Taarbæk.

4356) Naser Karim Naser, Herlev.

4357) Ahmaddin Naseri, Holbæk.

4358) Ali Naseri, Gladsaxe.

4359) Farid Naseri, København.

4360) Mohammad Homajon Naseri, Furesø.

4361) (Udgået).

4362) Hanan Nasser Khalifa Nashmy, Ringkøbing-Skjern.

4363) Zainab Nasser Khalifa Nashmy, Ringkøbing-Skjern.

4364) Fozia Nasim, Brøndby.

4365) Hashmatullah Nasimi, Odense.

4366) Noor Wali Nasimi, Aarhus.

4367) Zahra Jaber Nasir, Odense.

4368) Hassan Nasiri, Holbæk.

4369) Sameer Ahmad Nasiri, Faaborg-Midtfyn.

4370) Shahpesand Nasiri, Gladsaxe.

4371) Rajiha Kadhem Nasrallah, Glostrup.

4372) Allah Gul Nasrat, Fredericia.

4373) Hasibullah Nasrat, Fredericia.

4374) Amar Yasser Nasrawi, Aarhus.

4375) Yasser Nasrawi, Aarhus.

4376) Majid Nasreazadani, Aarhus.

4377) Abida Nasreen, Albertslund.

4378) Jalal Nasri, Aarhus.

4379) Fasiha Nasrullah, Aarhus.

4380) Jalva Nasrullah, Aarhus.

4381) Mohammed Ibrahim Nasrullah, Aarhus.

4382) Nayfe Mohamad Nassar, København.

4383) Amal Daoud Nasser, Odense.

4384) Faida Sadik Nasser, Odense.

4385) Hamid Sadik Nasser, Odense.

4386) Salah Nasser, Odense.

4387) Shakiba Nasseri, Solrød.

4388) Vijaya Natarajan, Frederiksberg.

4389) Arezou Navak, Fredensborg.

4390) Mahmood Nawabi, Ringsted.

4391) Subea Nawaz, København.

4392) Zahid Nawaz, Esbjerg.

4393) Ibrahim Abbas Nawkhas, Ballerup, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2006 og 2010.

4394) Haji Mohammad Nawzadi, Aarhus.

4395) Antonia Zhekova Naydenov, Gladsaxe.

4396) Samina Naz, København.

4397) Sabiha Nazar, København.

4398) Abdul Jabar Nazari, Aarhus.

4399) Basira Nazari, Aarhus.

4400) Deena Nazari, Ikast-Brande.

4401) Kabir Nazari, Holbæk.

4402) Omid Nazari, Herning.

4403) Wahdatullah Nazari, Holstebro.

4404) Wahedullah Nazari, Aalborg.

4405) Amir Nazari Nik, Gentofte.

4406) Zarghona Nazary, Aarhus.

4407) Javanshir Nazemi, Aarhus.

4408) Elaha Nazir, Køge.

4409) Mohammad Nazir, Køge.

4410) Mohamed Mahmoud-Farag Nazmy, Ballerup.

4411) Ibrahima Ndione, København.

4412) Gaston Nduwayo, Lejre.

4413) Abdullah Nedaei, Lyngby-Taarbæk.

4414) Fateme Nedaei, Rudersdal.

4415) Zeynab Nedaei, Lyngby-Taarbæk.

4416) Tirungo Adem Neguse, Aarhus.

4417) Thongbai Nehm, Tårnby.

4418) Aicha Nejmaoui, København.

4419) Ghulam Ali Nekzad, Høje-Taastrup.

4420) Nadia Abdelhussein Nema, København.

4421) Fatima Nematzada, Hjørring.

4422) Ljudmila Nersisjan, Aalborg.

4423) Samad Mohamad Ali Nerwa, Frederikssund.

4424) Shaima Abdul Hussain Nezal, København.

4425) Faiz Nezam, Kolding.

4426) Maryam Nezam, Kolding.

4427) Soheila Nezam, Kolding.

4428) Amina Nezami, Ringsted.

4429) Jackson Nganga, Vejle.

4430) Ton Chi Ngo, Aarhus.

4431) Cuong Van Nguyen, Svendborg.

4432) Evá Nguyen, København.

4433) Hanh Hong Thi Nguyen, Aalborg.

4434) Hoa Thi Nguyen, Aarhus.

4435) Jens Thanh Nguyen, Viborg.

4436) Ngan Kim Phan Nguyen, Aalborg.

4437) Ngoc Hue Thi Nguyen, Hedensted.

4438) Ngoc Huynh Nguyen, Struer.

4439) Oanh Ngoc Thi Nguyen, Kolding.

4440) Shatin Nguyen, København.

4441) Thi Hoang Tram Nguyen, Svendborg.

4442) Thi Sen Nguyen, Odense.

4443) Thi Tuyet Mai Nguyen, Odense.

4444) Thi Xuan Thu Nguyen, Høje-Taastrup.

4445) Thom Thi Nguyen, Svendborg.

4446) Thuan Hoa Nguyen, Vejle.

4447) Thuy Bich Nhung Nguyen, Odense.

4448) Tram Bao Ngoc Nguyen, Aarhus.

4449) Truong Hung Nguyen, Odense.

4450) Tuan Hung Nguyen, Aalborg.

4451) Tuong Khanh Nguyen, Odense.

4452) Van Anh Ngoc Nguyen, Kolding.

4453) Xuan Thi Thanh Nguyen, Aarhus.

4454) Lan Nhan, Odense.

4455) Khatira Niamati, København.

4456) Ahmad Siar Niazi, København.

4457) Krishma Niazi, København.

4458) Mohammed Omar Niazi, Kolding.

4459) Pari Niazi, Køge.

4460) Parwana Niazi, Aarhus.

4461) Ala Niazy, Esbjerg.

4462) Cassidy Lauren Nichum, Fredericia.

4463) Margaret Chin Niclassen, Sørvágur.

4464) Elizabeth Pineda Florentin Nieland, Favrskov.

4465) Ana Bertha Nielsen, Horsens.

4466) Becky Nielsen, København.

4467) Dung Kim Nielsen, Frederikshavn.

4468) Flor Mercado Nielsen, Mariagerfjord.

4469) Galina Nielsen, Glostrup.

4470) Jonas Majlund Nielsen, Aabenraa.

4471) Karolis Mikuta Nielsen, Aalborg.

4472) Martina Hvidberg Nielsen, Stamford i Storbritannien.

4473) Melissa Jo Ann Nielsen, Frederiksberg.

4474) Naima Nielsen, København.

4475) Nonna Valentinovna Nielsen, Kolding.

4476) Olena Nielsen, Lolland.

4477) Olga Nielsen, Slagelse.

4478) Peter Thougaard Nielsen, Egedal.

4479) Rocio Elena Nielsen, Brøndby.

4480) Simina Marinela Negrescu Nielsen, Struer.

4481) Thoa Kim Thi Nielsen, Lyngby-Taarbæk.

4482) Heshmat Nikkhou, Rudersdal.

4483) Eldin Nikocevic, Thisted.

4484) Xhylishahe Nikoci, Ballerup.

4485) Kumrije Nikqi, Odense.

4486) Lundrim Nikqi, Odense.

4487) Shaqir Nikqi, Odense.

4488) Istref Nimani, Randers.

4489) Yvonne Akrasi Nimpong, København.

4490) Belma Nisic, København.

4491) Gardanni Youssef Nissan, Aarhus.

4492) Tim Lindholm Nittka, Svendborg.

4493) Irene Clairia Niyongabo, Solrød.

4494) Olga Anne Joanna Niyongabo, Solrød.

4495) Viktoriia Njargel, København.

4496) Amaka Lucy Nnamani, Greve.

4497) Ravind Hassan Noaf, Vordingborg.

4498) Roslin Hassan Noaf, Vordingborg.

4499) Ahmad Majid Nokhas, Aarhus.

4500) Amad Rasoul Ramadan Noma, Jammerbugt.

4501) Sislia Slaiwa Nona, Syddjurs.

4502) Nafisa Noor, Aarhus.

4503) Zahra Hassan Noor, København.

4504) Nouriyeh Noor Mohamad, Ishøj.

4505) Ghodsieh Noorani, Ringsted.

4506) Benafsha Noori, København.

4507) Khetaba Noori, Billund.

4508) Nasima Noori, Albertslund.

4509) Nasreen Kabir Noori, København.

4510) Parivash Noori, Assens.

4511) Sulaiman Kabir Noori, København.

4512) Talal Abdul-Malek Noori, Aarhus.

4513) Shiryali Noori Kohistani, Sorø.

4514) Hamed Nooristani, Slagelse.

4515) Masood Nooristani, Slagelse.

4516) Noorullah Nooristani, Aarhus.

4517) Masooda Noorzad, Brøndby.

4518) Rohina Noorzae, Hørsholm.

4519) Saliha Noorzae, Lyngby-Taarbæk.

4520) Sara Noorzai, Hjørring.

4521) Shekila Noorzai, Hjørring.

4522) Mariam Noos, Slagelse.

4523) Ahmad Monir Noristani, Aarhus.

4524) Mahmoud Noroozi Pour Hafez Kalam, København.

4525) Maria Pura Norup, Odsherred.

4526) Loubna Chahrour Nouf, Haderslev.

4527) Houria Nouioua, Aarhus.

4528) Sahra Muhomed Nour, Odense.

4529) Noria Mohammad Nour Allah, Lyngby-Taarbæk.

4530) Issam Abdelkhaleq Noura, Aarhus.

4531) Fereshta Nourestani, Sønderborg.

4532) Mohamad Karim Nourestani, Sønderborg.

4533) Gholam Nouri, Køge.

4534) Khatera Nouri, Lyngby-Taarbæk.

4535) Mehdi Nouri, Aarhus.

4536) Razieh Nouri, Køge.

4537) Zahra Nouri, Vejle.

4538) Ziba Nouri, Vejle.

4539) Gholam Reza Nouri Araghi, København.

4540) Mohammad Esmail Nourzai, Herning.

4541) Hassan Noutfia, Slagelse.

4542) Stanislav Novitski, København.

4543) Farida Nowroz, Roskilde.

4544) Mohammad Yassin Nowrozali, Hjørring.

4545) Abdul Razagh Nowruzi, Esbjerg.

4546) Torpekai Nowzadeh, Aarhus.

4547) Maryam Nozar Tayeb, Aarhus.

4548) Ali Mohammad Nozhat, Faaborg-Midtfyn.

4549) Nail Nozic, Slagelse.

4550) Eric Nshimye, Roskilde.

4551) Franck Arnaud Ntaho, Gladsaxe.

4552) Francois Ntakiyimana, Holbæk.

4553) Nicole Kadianzeba Ntumba, Faxe.

4554) Therese Ntumba, Aarhus.

4555) Amela Nukic, Fredensborg.

4556) Asha Abukar Nur, København.

4557) Luul Adan Nur, Aarhus.

4558) Mohamed Yasin Mohamed Nur, Aarhus.

4559) Jamilah Kuda Rahm Mohamed Nurad, Odder.

4560) Asrin Nurgostar, Herning.

4561) Asli Khalif Nuur, Aarhus.

4562) Dahabo Warsame Nuur, København.

4563) Khadija Adan Nuur, Aalborg.

4564) Masbal Mahamed Nuur, Aalborg.

4565) Nasra Hassan Nuur, Herning.

4566) Bogdan Nuzhnyy, Sønderborg.

4567) Jane Kamsie Nwakodo Johnsen, London i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4568) Gbati Kodjo N'Witcha, Hvidovre.

4569) Joseph Young Nyamadi, Greve.

4570) Jesca Nyamwihura, København.

4571) Ka Lai Nyborg, Fredericia.

4572) Georgette Kasongo Nyembwe, Haderslev.

4573) Magaly del Carmen Nygaard, Kalundborg.

4574) Nelly Nzitonda, Gentofte.

4575) Lina Nzoramba, Hvidovre.

4576) Maximilian Georg Ludwig Nørmark, Kalundborg.

4577) Fawaz Naalwa, Kalundborg.

4578) Najah Naser Awda Naalwa, Kalundborg.

4579) Atab Shadood Naas, Hillerød.

4580) Abdel-Aziz Jamal Shihab Obaid, Tårnby.

4581) Kris Obraniak-Hansen, Hillerød.

4582) Hatice Ocak, Roskilde.

4583) Ugur Ocak, Roskilde.

4584) Angela Naa-Shika Ocquaye, Brøndby.

4585) Joanna Oder, Aalborg.

4586) Carmelita Tadena Odgaard, Herning.

4587) Patience Ukulu Odidi, Rødovre.

4588) Sulala Odis, Horsens.

4589) Michael Oduro-Kwarteng, Gladsaxe.

4590) Samer Saad Majeed Said Ogla, København.

4591) Saad Majeed Said Ogla, København.

4592) Nouras Oklah, København.

4593) Yusuf Okutan, Glostrup.

4594) Asli Sheikh Mahd Olat, Aarhus.

4595) Liliana Olesen, Horsens.

4596) Nancy Gathoni Olesen, Randers.

4597) Olena Anatoliivna Olesen, Esbjerg.

4598) Jarosslava Sergeevna Olisova, Hillerød.

4599) Rashidi Olivier, København.

4600) Armina Olsen, Gentofte.

4601) Daniel Dolonny Olsen, København.

4602) Diana Olsen, Brøndby.

4603) Jie Olsen, Ringsted.

4604) Ranee Mok Olsen, Aalborg.

4605) Velta Olsen, Egedal.

4606) Abdirashid Dahir Omar, Rudersdal.

4607) Adan Abdi Omar, København.

4608) Ali Imad Omar, Aarhus.

4609) Amena Omar, Vejle.

4610) Ayhan Omar, Aarhus.

4611) Dahabo Mohamed Omar, Odense.

4612) Fathiya Liban Omar, Esbjerg.

4613) Mohamed Mowlid Omar, København.

4614) Salahaldin Fadil Omar, Fredericia.

4615) Shukriya Hamid Omar, Vejle.

4616) Suad Othman Omar, Aarhus.

4617) Yasin Mohamed Omar, Aalborg.

4618) Mohand Omari, København.

4619) Seyed Mozafar Omari, Billund.

4620) Siham Omarie, Aarhus.

4621) Ibrahim Omar Omarieh, Aarhus.

4622) Abdul Sadeq Omarkheil, Randers.

4623) Liza Khaled Omaryri Al-Muhanna, Rødovre.

4624) Mahwash Omarzad, Aarhus.

4625) Suad Mohamed Omeer, Kolding.

4626) Zlatan Omercehajic, Vejle.

4627) Abdul Mateen Omid, Aalborg.

4628) Hikmat Omran, Kolding.

4629) Winnifred Onen, København.

4630) Carolyne Ajwang Onyango, Køge.

4631) Cherlyn Cabizares Casane Opstrup, Skive.

4632) Jihad Orabi, Odder.

4633) Abdalbari Ishaq Oraha, Syddjurs.

4634) Ban Najib Oraha, Køge.

4635) Samira Mansour Oraha, Syddjurs.

4636) Ishkhan Eshaghzadeh Ordeshahi, Aalborg.

4637) Ausama Orow, Varde.

4638) Hyrije Oruqi, Haderslev.

4639) Najiba Jarjes Osa, Aalborg.

4640) Vera Osei-Tutu, Syddjurs.

4641) Yama Osmai, København.

4642) Abdullahi Mohamed Osman, Aarhus.

4643) Abaas Mahamed Osman, Viborg.

4644) Amal Abdelhamed Osman, Roskilde.

4645) Anisa Mohamed Haji Osman, Aarhus.

4646) Bile Hassan Osman, Frederiksberg.

4647) Fauzia Osman, København.

4648) Khadra Mohamed Osman, København.

4649) Mohammad Osman, Kolding.

4650) Rona Osman, Kolding.

4651) Roza Jamal Osman, Vordingborg.

4652) Sabah Kamal Osman, København.

4653) Flamur Osmani, Randers.

4654) Hanifa Osmanzai, Køge.

4655) Nabiullah Osmanzai, Køge.

4656) Zabihullah Osmanzai, Faxe.

4657) Mustafa Osso, København.

4658) Gabriel Lukas Ostrowicki, Tønder.

4659) Amran Mohamed Othman, Aarhus.

4660) Nawshim Othman, Hedensted.

4661) Siham Sulaiman Othman, Aarhus.

4662) Zozan Othman, Aarhus.

4663) Mona Otrok, København.

4664) Paul Otto, Viborg.

4665) Orawan Laoam Ottonello, Gladsaxe.

4666) Olga Ottosen, Ringsted.

4667) Adel Ben Abdel Majid Ouaghlani, Sønderborg.

4668) Abdelqader Ouazene, København.

4669) Fatima Hounni Ouchrif, Odense.

4670) Seham Taleb Ouda, Sønderborg.

4671) Catherine Oueid, Hillerød.

4672) Mourad Ouhbi, Guldborgsund.

4673) Abdelmajid Oulad Si Amar, Helsingør.

4674) Keltouma Oussaidi, København.

4675) Razieh Ghasemi Ovesen, Sønderborg.

4676) Alexey Ovsyannikov, Tårnby.

4677) Souad Hanna Eilia Owaied, København.

4678) Shiva Owfi, Sønderborg.

4679) Emriye Ozcan, Sønderborg.

4680) Kasim Ozcelik, Horsens.

4681) Ferdi Ozdemir, Frederiksberg.

4682) Said Salem Pacha, Køge.

4683) Rexhep Pacolli, Aabenraa.

4684) Darya Padabed, Albertslund.

4685) (Udgået).

4686) Mohammad Shoaib Paiman, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2004, 2007 og 2008.

4687) Negeena Paiman, Kolding.

4688) Sharifullah Sharif Paiwand, Vejle.

4689) Siavash Pakbeen, Lyngby-Taarbæk.

4690) Hasan Pakirdas, København.

4691) Aisha Palani, Aarhus.

4692) Akhtar Palani, Aarhus.

4693) Akram Palani, Aarhus.

4694) Habib Palani, Aarhus.

4695) Majid Palani, Aalborg.

4696) Mohammed Palani, Aarhus.

4697) Nader Palani, Aarhus.

4698) Zienat Palani, Aalborg.

4699) Anupam Palit, København.

4700) Leila Pamuk, Høje-Taastrup.

4701) Chao Pan, Furesø.

4702) Ming Pan, København.

4703) Bogdan Cosmin Panaitescu, Ballerup.

4704) Khadija Panawandi, Aalborg.

4705) Deepak Pandey, Solrød.

4706) Hakima Panjsheri, Assens.

4707) Inna Pankratova, København.

4708) Hatixhe Pantina, Aabenraa.

4709) Mihrije Pantina, Aabenraa.

4710) Vjollca Pantina, Aabenraa.

4711) Svetlana Papakul, København.

4712) Manana Papashvili, København.

4713) Asmatullah Parand, Solrød.

4714) Thayamathi Pararajasingam, Tårnby.

4715) Azra Pardes, Frederikssund.

4716) Sekrija Pardesjar, Aarhus.

4717) Gharzai Pardesyar, Aarhus.

4718) Gulshan Pardesyar, Aarhus.

4719) Sakina Pardesyar, Aarhus.

4720) Nina Pauline Parker, San Francisco i USA.

4721) Diaco Partico, København.

4722) Elnaz Parwaei, Rødovre.

4723) Abdul Qayum Parwani, Sorø.

4724) Fahhima Parwani, Sorø.

4725) Abdul Jamil Parwanta, Gladsaxe.

4726) Unchalee Pasgaard, Favrskov.

4727) Kawian Abdelaziz Nour-Mohammad Pashtiwan, Viborg.

4728) Viktoriya Pastarus, Lyngby-Taarbæk.

4729) Amrit Paul, Rudersdal.

4730) Toma Odisho Paulus, Odder.

4731) Filippo Pavan, Helsingør.

4732) Lailuma Pazhman, Kolding.

4733) Assadullah Pearash, Lyngby-Taarbæk.

4734) Sarah Pearson, New York City i USA.

4735) Fitnete Peci, Helsingør.

4736) Alexandra Pedersen, København.

4737) Beata Friis Pedersen, Syddjurs.

4738) Didem Pedersen, Skive.

4739) Edna Pedersen, Ringkøbing-Skjern.

4740) Elizabeth Gallardo Pedersen, Herning.

4741) Florence Wambui Pedersen, Assens.

4742) Ina Pedersen, Faaborg-Midtfyn.

4743) Jongsiri Pedersen, København.

4744) Lauryna Pedersen, Aarhus.

4745) Melinda Pedersen, Viborg.

4746) Olaf Schulze Pedersen, Næstved.

4747) Olga Pedersen, Slagelse.

4748) Paween Phuangphikul Pedersen, København.

4749) Pelin Gundogan Pedersen, Viborg.

4750) Ryan Daryl Pedersen, Aabenraa. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4751) Tenzin Nordon Gielsager Pedersen, Allerød.

4752) Virginija Abnizovaite Pedersen, Thisted.

4753) Michelle Peled, Frederiksberg.

4754) Zuljbija Pelivani, Lolland.

4755) Franceny Alexander Peña Umaña, Ringsted.

4756) Ronald Eduardo Peralta Ceron, Gentofte.

4757) Saharay Carmenate Perez, Viborg.

4758) Niivethaa Perinpanathan, Aalborg.

4759) Marc André Jozef Persoons, Aarhus.

4760) Zoran Perunovic, København.

4761) Syed Hamayun Pervez, Norddjurs.

4762) Dafine Pervizaj, Aabenraa.

4763) Soran Peshbahar, Herning.

4764) Andrej Pesic, Jammerbugt.

4765) Irina Peters, Slagelse.

4766) Nina Peters, Middelfart.

4767) Anastasia Petersen, Allerød.

4768) Arabella Javid Petersen, Aabenraa.

4769) Gina Abonita Petersen, Brøndby.

4770) Katrine Schack Petersen, Aabenraa.

4771) Leonora Edrada Petersen, Aalborg.

4772) Malte Kunar Keller Petersen, Norddjurs.

4773) Valentyna Petersen, Aalborg.

4774) Mariya Tsvetanova Petkova, København.

4775) Anton Petrenko, Gentofte.

4776) Olga Petrosyan, Greve.

4777) Sejla Pezic, Aarhus.

4778) Cao Tri Pham, Kolding.

4779) Cecilie Ngoc Pham, Aarhus.

4780) Danh Ngoc Pham, Aarhus.

4781) Duong Thi Pham, Odense.

4782) Ha Thu Thi Pham, Silkeborg.

4783) Huu-Duoc Pham, Aarhus.

4784) Naomi Nha Pham, Aarhus.

4785) Nathalie Diem Hang Thi Thu Pham, Aalborg.

4786) Silke Hong Thi Pham, Roskilde.

4787) Thi My Hanh Pham, Kolding.

4788) Thuy Ngan Pham, Sønderborg.

4789) Ian Andrew Phillis, Rebild.

4790) Waldemar Jaroslaw Piekarski, København.

4791) Gesine Maria Piepgras-Ross, Aarhus.

4792) Doron Pikri, Billund.

4793) Metin Pinarbasi, Horsens.

4794) Hussein Abdollah Piralinya, Egedal.

4795) Amin Piramoon, København.

4796) Ezzat Pirani, Greve.

4797) Qemajl Pirraku, Aalborg.

4798) Elena Pirumova, Stevns.

4799) Laila Pirzada, Aarhus.

4800) Ramesh Pishgah-Hadian, Brønderslev.

4801) Fatmire Plakolli, Haderslev.

4802) Kastriot Plakolli, København.

4803) Flurije Pllana, Horsens.

4804) Jan Poborák, København.

4805) Daria Alexandrovna Podtelejnikova, Odense.

4806) Cenk Daniel Polat, Slagelse.

4807) Kartal Polat, Aarhus.

4808) Ibtisam Koshaba Polis, Egedal.

4809) Selvaratnam Ponnar, Struer.

4810) Marwa Popal, Dragør.

4811) Mohammad Davood Rahim Popal, Dragør.

4812) Pana Popal, Solrød.

4813) Shukria Popal, Aarhus.

4814) Svitlana Popova, Roskilde.

4815) Karoline Popovic, Halsnæs.

4816) Petar Popovski, Aalborg.

4817) Chokyi Poulsen, København.

4818) Dörthe Krausse Poulsen, Halsnæs.

4819) Janin Poulsen, Kolding.

4820) Madeleine Poulsen, Vejle. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4821) Milvian Poulsen, Eiði.

4822) Nicolas Poulsen, Vejle. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

4823) Thandeka Cynthia Poulsen, Horsens.

4824) Cheng Sorng Poun, Rødovre.

4825) Sedigheh Pour Attar, Skanderborg.

4826) Gholam Hossein Pouraskari, Aarhus.

4827) (Udgået).

4828) Ebrahim Pourya, Ringsted.

4829) Asvini Prasanth, Herning.

4830) Kumuthini Prithviraj, Herning.

4831) Gerald William Lovell Procter, Aarhus.

4832) Iryna Pshenychna, København.

4833) Oleksandr Pshenychnyy, København.

4834) Iwona Urszula Pyza, Greve.

4835) Jena Kouznetsov Paaskesen, Esbjerg.

4836) Sanela Qablan, Frederiksberg.

4837) Jehad Fateh Qader, Hvidovre.

4838) Almaz Qader Saleh, Fredericia.

4839) Mohammed-Amin Qader-Zadeh, Frederikssund.

4840) Golnaz Rasheed Qadir, Aarhus.

4841) Riza Gull Qadiry, Ringsted.

4842) Ashfaq Qaisar, Frederiksberg.

4843) Morteza Qalkhani, Varde.

4844) Samir Ahmad Qanbour, Favrskov.

4845) Khatozen Werya Qanee, Vejle.

4846) Sedef Sabah Qasem, Aarhus.

4847) Mursal Qasemi, Gladsaxe.

4848) Jossef Poles Shaaia Qasha, Aarhus.

4849) Sarwat Qasir, Høje-Taastrup.

4850) Hamza Qassem, Assens.

4851) Najah Awad Qassem, Helsingør.

4852) Haval Hassan Qawal, København.

4853) Mohammad Quader Qayumi, Køge.

4854) Fazl Ullah Qazizada, Køge, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2013.

4855) Venus Kaissar Qazo, Næstved.

4856) Weimin Qi, København.

4857) Yujun Qian, Gribskov.

4858) Yong Feng Qiu, Odense.

4859) Farida Qoriyshi, Herning.

4860) Fatima Quame, Kolding.

4861) John Alexander Quintero Lancheros, Lolland.

4862) Abdalla Shikhan Quli, Høje-Taastrup.

4863) Nemat Qurbani, Næstved.

4864) Lu le Quyen, Frederikshavn.

4865) Arsalan Quyumi, Høje-Taastrup.

4866) Ali Rabbany, Herlev.

4867) Rima Rabeh, København.

4868) Hayam Rabiei, København.

4869) Malika Rachad, København.

4870) Mohamed Rachad, Gladsaxe.

4871) Houda Mohamad Rachid, Aarhus.

4872) Hans Jørn Radbin, Silkeborg.

4873) Hadeel Mohamad Radhi, København.

4874) Najlaa Radhi, Brøndby.

4875) Salma Shanan Radhi, Fredericia.

4876) Abdelhalim Rashid Radhwan, Hillerød.

4877) Maia Radu, København.

4878) Ihab Radwan, Hillerød.

4879) Lyudmyla Radzivil, Køge.

4880) Basire Rafek, København.

4881) Galina Ivanovna Rafiq, Holbæk.

4882) Mohamad Rafiq, Holbæk.

4883) Vasanthamalar Ragavan, Haderslev.

4884) Eman Nayef Raheem, Hjørring.

4885) Miysim Kh Raheem, København.

4886) Masika Ibrahim Rahhal, København.

4887) Abdul Rahim, Rudersdal.

4888) Khasro Rashid Rahim, Herlev.

4889) Majedeh Majid Rahim, Slagelse.

4890) Munaim Halim Rahim, Hørsholm, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2002.

4891) Nazifa Rahim, Skanderborg.

4892) Salma Majid Rahim, Køge.

4893) Ylimaz Sabar Rahim, Silkeborg.

4894) Amanullah Rahimi, Holstebro.

4895) Bacri Gul Rahimi, Aalborg.

4896) Bibi Nahida Rahimi, Gladsaxe.

4897) Mamad Rahimi, Kolding.

4898) Mohammad Jamal Rahimi, Herning.

4899) Mohammad Mehdi Rahimi, Vesthimmerland.

4900) Nadira Rahimi, København.

4901) Najia Rahimi, Aarhus.

4902) Said Ullah Rahimi, Aalborg.

4903) Mohammad Rahimnaz, Odense.

4904) Khatul Rahimzai, Sønderborg.

4905) Mohammad Shafi Abdul Rahimzai, Skanderborg.

4906) Habib Rahman, Aarhus.

4907) Manija Rahman, Fredericia.

4908) Naela Talal Abdel Rahman, Gladsaxe.

4909) Roshanak Rahmani, Fredensborg.

4910) Abdul Hadi Rahmati, Fredericia.

4911) Hasina Rahmati, Aarhus.

4912) Mujgan Rahmati, Aarhus.

4913) Mastoora Rahmatullah, Næstved.

4914) Oybek Rahmonov, København.

4915) Agnesa Rahte, Syddjurs.

4916) Falah Hassan Rajab, Aarhus.

4917) Haval Fatah Rajab, Vallensbæk.

4918) Nazek Fatah Rajab, Vallensbæk.

4919) Vasantharajan Rajaratnam, Holstebro.

4920) Sivagini Rajasingam, Viborg.

4921) Srilogaranjini Rajasooriyar, Ikast-Brande.

4922) Vasanthamalar Rajenthram, Horsens.

4923) Ranka Rajovic, Ballerup.

4924) Fatme Khaled Rakha, Køge.

4925) Lidija Rakic, Favrskov.

4926) Amir Rakovic, Bornholm.

4927) Min Khit Ral Mon, Lejre.

4928) Arunthathy Ramachandran, Herning.

4929) Gengatharan Ramachandran, Herning.

4930) Asya Ramadan, Frederiksberg.

4931) Hussein Ali Ramadan, Odense.

4932) Shahd E Ramadan, København.

4933) Ajshe Ramadani, Fredericia.

4934) Aldena Ramadani, Middelfart.

4935) Emine Ramadani, Aabenraa.

4936) Enis Ramadani, Vejle.

4937) Lavdrim Ramadani, Herlev.

4938) Luljeta Ramadani, Egedal.

4939) Rifadije Ramadani, Sorø.

4940) Salmedin Ramadani, Vejen.

4941) Eqbal Ramahi, København.

4942) Sherin Taj Ramaki, Aarhus.

4943) Roginy Ramamoorthy, Ærø.

4944) Elmina Ramic, Sønderborg.

4945) Ahmad Parwiz Ramin, Horsens.

4946) Mohammad Yusof Ramin, Fredericia.

4947) Karimeh Rammahi, Odense.

4948) Zahra Rammahi, Odense.

4949) Tasneem Akhtar Rana, Sorø.

4950) James Denritius Ranch, Gladsaxe.

4951) Sumathini Ranganathan, Vesthimmerland.

4952) Sagia Rangeen, Middelfart.

4953) Arian Kamal Raouf, Sorø.

4954) Rana Abou Ras, Kalundborg.

4955) Ali Rasatmeh, Odense.

4956) Mohammed Rashed, Herning.

4957) Nooria Rashed, Aalborg.

4958) Zaineb Abed Zaid Rashed, København.

4959) Ali Alakabar Thabit Rasheed, Odense.

4960) Ali Mohammed Amin Rasheed, Odense.

4961) Sara Ali Mohammed Amin Rasheed, Odense.

4962) Farid Ahmed Rasheed-Ali, Aarhus.

4963) Ali Ahmad Rashid, Odense.

4964) Enas Bashir Rashid, København.

4965) Hassan Ahmed Rashid, København.

4966) Hassan Ismael Rashid, Ikast-Brande.

4967) Israa Lokman Rashid, Brønderslev.

4968) Khalid Kadir Rashid, Aarhus.

4969) Layla Atieh Rashid, Herning.

4970) Muhamad Rashid, Aarhus.

4971) Narmen Abubakir Rashid, Ringsted.

4972) Nashwan Hamid Rashid, Næstved.

4973) Nihad Abdulla Rashid, Horsens.

4974) Samir Hamid Rashid, Aarhus.

4975) Samira Ahmad Rashid, Odense.

4976) Ayob Rashid Ahmad, Aarhus.

4977) Abdul Qahar Rashidi, Faxe.

4978) Shakila Rashidi, Faxe.

4979) Sonita Rashidi, Skanderborg.

4980) Ibrahim Khalil Rashou, Køge.

4981) Anna Rasmussen, København.

4982) Cristina Silverio Rasmussen, København.

4983) Gleb Kjær Rasmussen, Furesø.

4984) Janet Somera Rasmussen, Aalborg.

4985) Jurgina Rasmussen, København.

4986) Minor Mauricio Green Rasmussen, København.

4987) Mint Rasmussen, Lyngby-Taarbæk.

4988) Nathalie Francine Emilie Marie Blom Rasmussen, Solrød.

4989) Olena Rasmussen, Ishøj.

4990) Rebecca Intong Rasmussen, Kolding.

4991) Roksolana Kost Rasmussen, Silkeborg.

4992) Thi Bich Phuong Rasmussen, Ringsted.

4993) Bibi Sanam Rasooli, Ballerup.

4994) Khalid Rasoul, Gladsaxe.

4995) Asadullah Rasul, Frederikssund.

4996) Sahib Rasul, Frederikssund.

4997) Seraja Rasul, Frederikssund.

4998) Hatam Rasul Rustam, Aarhus.

4999) Arezu Rasuli, Roskilde.

5000) Mohammad Hussain Mohammad Razaq Rasuli, Silkeborg.

5001) Muhammad Jaafar Rasyit, Brønderslev.

5002) Thavarajah Ratnasingam, Ringsted.

5003) Mohamad Kazi Rauf, Aarhus.

5004) Lallah Ravand, Aarhus.

5005) Yogarany Ravichandran, Vejle.

5006) Indrakala Ravikanth, Herning.

5007) Fahad Ahmad Rawdan, København.

5008) Sounia Rawze-Baqi, Esbjerg.

5009) Wakil Ahmad Rawze-Baqi, Herning.

5010) Ameneh Razaee, Esbjerg.

5011) (Udgået).

5012) Maseeh Razban, Solrød.

5013) Mohd Bashir Razban, Brøndby.

5014) Asma Abdul Razzaq, Høje-Taastrup.

5015) Cristian Hemdrup Rebedeu, København.

5016) Tajieh Mehammad Rebh, København.

5017) Majeda Ali Reda, Frederiksberg.

5018) Tesfaye Gebre Mariam Reda, Gladsaxe.

5019) Jinan Jabbar Abdul Redha, Odense.

5020) Sarmad Razak Mohamad Redha, Aarhus.

5021) Stephanie Redmond Scriven, København.

5022) Harpreet Kaur Reehal, Brøndby.

5023) Shimon Refaely, Horsens.

5024) Ahmad Darwich Refai, Herning.

5025) Samia Reghis, Aarhus.

5026) Saada Shamoun Rehana, Syddjurs.

5027) Fakhria Rehman, Herlev.

5028) Tasadduq-Ul Rehman, Hvidovre.

5029) Uzma Rehman, København.

5030) Ajla Rekovic, Randers.

5031) Amer Rekovic, Randers.

5032) Richard Fulgence Renzaho, Fredensborg.

5033) Edisona Rexha, Aarhus.

5034) Qamile Rexha, Haderslev.

5035) Nazmije Rexhepi, Haderslev.

5036) Abdol Razagh Rezaie, Furesø.

5037) Tahir Riaz, Aalborg.

5038) Eman Nouralddin Ridha, København.

5039) Khawar Statar Agha Ridha, Aarhus.

5040) Dirk Hans Gert Rieger, Ikast-Brande.

5041) Rifaieh Ali El Rifai, Holbæk.

5042) Fecadu Tecle Riggio, Samsø.

5043) Najia Rihani, Rudersdal.

5044) Laura Panduro Riis, København.

5045) Mick Alex Toft Riis, Aarhus.

5046) Pablo Ignacio Riismøller, Aabenraa.

5047) Lilian Xiaoman Rimestad, Brøndby.

5048) Maria Auxiliadora Bernardes Rink, Ringsted.

5049) Tahereh Rivjam, Fanø.

5050) Bakt Bibi Rizae, Aabenraa.

5051) Nooria Rizae, Hvidovre.

5052) Zabihullah Rizae, København.

5053) Kodo Rizgar Abdullah, København.

5054) Pascal Suleiman Rizk, København.

5055) Mediha Rizvanovic, Holstebro.

5056) Muhammad Rizwan, Glostrup.

5057) Anwar Jabbar Salih Rmam, København.

5058) Aqeel Radhi Hamza Robei, København.

5059) Mary Anne Grace Robert Kennedy, Skanderborg.

5060) Nassim Bazeghi Roberts, Gladsaxe, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2007 og 2011.

5061) Ahmed Muhidin Roble, Aarhus.

5062) Fadumo Khalif Roble, Aalborg.

5063) Hawo Farah Roble, Aarhus.

5064) Mahad Muhidin Roble, Aarhus.

5065) Nuur Mohamed Roble, Aarhus.

5066) Sebastian Rodas Medeiros, København.

5067) Jose Luis Roman-Andersen, København.

5068) Ananthy Romejal, Syddjurs.

5069) Fernando Calvo Roque, Sønderborg.

5070) Vanja Fuglsig Peles Rosenfeldt, Haderslev.

5071) Jamil Roshaan, København.

5072) Mariana Eugenia Roslyng-Jensen, København.

5073) Rene Alejandro Roso Bermudez, Herning.

5074) Vandeclecio Roso Pinheiro, Gentofte.

5075) Amalie Rostam, Skive.

5076) Avan Rostam, Herlev.

5077) Dariush Rostami, Rudersdal.

5078) Majid Rostami, Rudersdal.

5079) Sviatoslav Roublev, Odense.

5080) Rohina Roya, København.

5081) Muzhgan Roystayee, Aarhus.

5082) Aric Placidus Rozario, Hvidovre.

5083) Monika Doktor Rozek, Fredericia.

5084) Lea Rozena, Skanderborg.

5085) Mina Rudatval, Fredericia.

5086) Mohammaddin Rudatval, Fredericia.

5087) Said Rudkarami, Frederiksberg.

5088) Dina Maria Ruedel, Ulm i Forbundsrepublikken Tyskland.

5089) Grazyna Malgorzata Ruminska, Middelfart.

5090) Bekir Runjeva, Nyborg.

5091) Luljeta Runjeva, Nyborg.

5092) Sevime Rusiti, København.

5093) Senait Russom Awalom, København.

5094) Dalila Khada Raheem Rustem, Odense.

5095) Shereen Khuda Rahim Rustom, Odense.

5096) Slavisa Ruzeskovic, Halsnæs.

5097) Anna Anatoliyevna Rvantsova, Helsingør.

5098) Violeta Rydland, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2003 og 2007.

5099) Cung van Hmun Sa Thin, Gladsaxe.

5100) Fayza Jabbar Hassan Sabah, Egedal.

5101) Jamila Sabah, Esbjerg.

5102) Majed Abedali Sabah, Køge.

5103) Siljan Sabah Hasan, Aarhus.

5104) Zinwar Sabah Haydar, Odense.

5105) Denis Sabanovic, Aalborg.

5106) Nazira Ahmad Sabbsabi, Ringsted.

5107) Jalank A Saber, København.

5108) Mustapha Saber, København.

5109) Imad Mustafa Sabir, Aarhus.

5110) Khattari Sabor, København.

5111) Farhad Sabouni Aghdam, Haderslev.

5112) Taiba Sabri, Aalborg.

5113) (Udgået).

5114) Madiha Salman Sabty, Herning.

5115) Sinan Hassan Al-Jezani Sacht, Vejle.

5116) Joan Johnson Sheno Maisom Sada, Esbjerg.

5117) Ajmal Sadat, Brøndby.

5118) Taslima Sadat, Odense.

5119) Gulomar Sadati, Aarhus.

5120) Homaira Sadati, Aarhus.

5121) Najat Mustafa Sadeek, Hedensted.

5122) Raeda Sadegh, Fredensborg.

5123) Sana Sadegh, København.

5124) Narges Sadeghi, Esbjerg.

5125) Sabria Kasim Sadek, Aarhus.

5126) Shiva Sadeqi, Ishøj.

5127) Zainab Sadeqi, Ishøj.

5128) Abdul Hakim Sadid, Lyngby-Taarbæk.

5129) Basil Hanna Sadik, Aarhus.

5130) Nawal Hanna Sadik, Aarhus.

5131) Zainab Sadik, København.

5132) Shamshad Sadiq, Gladsaxe.

5133) Thikra Hanna Sadiq, Aarhus.

5134) Lahigan Sadiq Taha, København.

5135) Sarajhudin Sadiqa, Køge.

5136) Shaima Sadiqi, Kolding.

5137) Abdulilah Moosa Sadk, Aarhus.

5138) Bushra Karim Sadoun, København.

5139) Mohamadin Sadri, Ballerup.

5140) Mohammad Osman Sadri, Brøndby.

5141) Fekret Sadriju, Mariagerfjord.

5142) Fatmir Sadriu, Horsens.

5143) Rasid Sadzak, København.

5144) Dlkhwaz Saeed, Albertslund.

5145) Faria Saeed, Silkeborg.

5146) Hassan Sacht Al-Jezani Saeed, Fredericia.

5147) Raghad Rashid Saeed, Aarhus.

5148) Wasjma Saeed, Silkeborg.

5149) Zabi Saeed, Silkeborg.

5150) Ahmad Fawad Saeedi, Vejle.

5151) Farhangais Saeedi, Vejle.

5152) Niklas Johannes Saers, Esbjerg.

5153) Thitiphon Sae-Ung, Dragør.

5154) Zeina Abed Safadi, Haderslev.

5155) Mounir Khaled Safah, Odense.

5156) Mahmoud Safar, Odense.

5157) Rida Mahmoud Safar, Odense.

5158) Zahya Reda Safar, Odense.

5159) Haq Murad Safari, Haderslev.

5160) Ramin Safdari, Faaborg-Midtfyn.

5161) Abdol Majid Safi, Aarhus.

5162) Belqees Safi, Favrskov.

5163) Gul Hussain Safi, Høje-Taastrup.

5164) Ikramuddin Safi, Høje-Taastrup.

5165) Khatira Safi, Aarhus.

5166) Mariam Safi, Esbjerg.

5167) Mohammad Akbar Safi, Frederiksberg.

5168) Mohammad Harif Safi, Solrød.

5169) Nooria Safi, Frederiksberg.

5170) Pashtana Safi, Faaborg-Midtfyn.

5171) Rabia Safi, Aalborg.

5172) Sadudin Safi, Kolding.

5173) Zarguna Safi, Gentofte.

5174) Olga Safonova, Hørsholm.

5175) Yaima Safora Pereira, København.

5176) Tamader Abbas Saget, Holstebro.

5177) Neama Mohd Sagga, Herlev.

5178) Mohammad Hussein Saghian, Aarhus.

5179) Tanju Saglam, Høje-Taastrup.

5180) Jayashree Sahana, Viborg.

5181) Mehdi Sahar, Horsens.

5182) Natallia Sahari, Sønderborg.

5183) Abdulreda Hamad Saheb, Ishøj.

5184) Hayder Mohammed Saheb, Odense.

5185) Fada Saheb Mohammad Ali, Gladsaxe.

5186) Muhmad Essa Sahebzada, Slagelse.

5187) Dakhel Batikh Sahi, Ringkøbing-Skjern.

5188) Zahra Naji Sahi, København.

5189) Ali Sahin, Slagelse.

5190) Songül Sahin, Ishøj.

5191) Yasin Sahin, Esbjerg.

5192) Harvinder Kaur Sahota, Rødovre.

5193) Zoheir Sahwil, Brøndby.

5194) Dahir Absuge Said, København.

5195) Fowsiya Momen Said, Aarhus.

5196) Haitham Said, Odense.

5197) Haydar Aqil Said, Tårnby.

5198) Khalil Said, Skanderborg.

5199) Nidal Abdelnafeh Said, København.

5200) Nshteman Jamal Said, København.

5201) Omar Sheikh Said, Gladsaxe.

5202) Sherkw Mohammad Said Mohyddin, København.

5203) Daim Saidi, København.

5204) Sehare Saidi, København.

5205) Zeba Nama Saidian, Tårnby.

5206) Masuma Saifi, Odense.

5207) Kayvan Saifoori, Frederiksberg.

5208) Sukhwinder Singh Saini, Rødovre.

5209) Nora Thajeb Sajet, Holbæk.

5210) Muhammad Sajjad, Vallensbæk.

5211) Watjara Sakares, Aalborg.

5212) Amir Mohammad Gulam Sakhi, Gladsaxe.

5213) Gholam Resa Sakhizada, Aarhus.

5214) Najibeh Sakhizadeh, Brønderslev.

5215) Houda Khalil Sakr, Herning.

5216) Faduma Abdi Salah, København.

5217) Khaled Salah, Fredericia.

5218) Mari Salah, Høje-Taastrup.

5219) Omer Kaseem Salahadeen, Svendborg.

5220) Tamilla Salahli, Ringkøbing-Skjern.

5221) Kamel Mohamad Salam, Aarhus.

5222) Khanzadeh Salarzei, Allerød.

5223) Khadija Warsame Saleban, Odense.

5224) Khaled Hassan Saleem, Gribskov.

5225) Muhammad Saleem, Rødovre.

5226) Saad Hamid Hasan Saleem, Herning.

5227) Abdul Salam Mohamad Saleh, Aarhus.

5228) Abdulhakim Saleh, København.

5229) Fareq Younes Saleh, Aalborg.

5230) Haider Saleh, København.

5231) Harim Kader Saleh, Næstved.

5232) Hashim Saleh, København.

5233) Iman Younes Saleh, Silkeborg.

5234) Maref Hassan Saleh, Ringsted.

5235) Maysa' Salah Mlawi Saleh, Høje-Taastrup.

5236) Mofak Isa Saleh, Glostrup.

5237) Mohammed Amin Saleh, Aalborg.

5238) Nadia Ahmed Saleh, Aarhus.

5239) Nehad Mohamad Saleh, Syddjurs.

5240) Rasha Salah Mlawi Saleh, København.

5241) Saleh Kader Saleh, Ishøj.

5242) Samir Joan Saleh, Gladsaxe.

5243) Sertip Shawkat Saleh, Vordingborg.

5244) Tara Adel Saleh, Furesø.

5245) Yashar Jihad Saleh, Ballerup.

5246) Yasir Saleh, Høje-Taastrup.

5247) Jenar Mohammed Saleh Mahmoud, Odense.

5248) Basira Salehi, Haderslev.

5249) Faisal Mohammad Salehi, Kolding.

5250) Karim Salehi, Silkeborg.

5251) Mohsen Salehi, Frederikshavn.

5252) Nour Bibi Salehi, Kolding.

5253) Zarghoona Salehzai, Holbæk.

5254) Hanna Mohammed Abdel Latif Salem, København.

5255) Jamal Ahmad Salem, København.

5256) Jan Mohammad Salem, Aarhus.

5257) Manar Hamid Salem, Fredericia.

5258) Razima Salem, Aarhus.

5259) Rustum Taher Salem, Allerød.

5260) Wafa'a Mohammed Abdel Latif Salem, København.

5261) Mirna Salfiti, Brønderslev.

5262) Salah Hadi Salh, Ballerup.

5263) Esma Salhi, København.

5264) Fawzia Abed Al Zahra Salih, Odense.

5265) Ried Salih, Lyngby-Taarbæk.

5266) Salahaldin Mohamad Salih, Ballerup.

5267) Shadman Salih, Aarhus.

5268) Shazad Hassan Mahmoud Salih, Køge.

5269) Sozan Gharib Salih, Aarhus.

5270) Zakiya Hassan Salih, Helsingør.

5271) Merita Salihi, Randers.

5272) Sheride Salihu, Randers.

5273) Ali Ghazi Salim, Frederikssund.

5274) Belgin Salim, København.

5275) Deliar Ibrahim Salim, Helsingør.

5276) Hazem Jamil Salim, København.

5277) Jalil Dawood Salim, Næstved.

5278) Asim Salim Malik, København.

5279) Aumeed Salimi, Guldborgsund.

5280) Khawar Salimi, Syddjurs.

5281) Shamsa Salimi, Aarhus.

5282) Mirnel Salkic, Tønder.

5283) Olja Salkic, Odense.

5284) Khamis Sallal, Odense.

5285) Rima Sallallah, Slagelse.

5286) Almas Ibrahim Salman, Aarhus.

5287) Ikbal Taleb Salman, Rudersdal.

5288) Maysoon Younis Salman, Guldborgsund.

5289) Monzer Abdulmoniem Salman, København.

5290) Radhia Ibrahim Salman, København.

5291) Salem Salman, København.

5292) Fadela Salman Sanam, Odense.

5293) Alan Robert Salter, Lejre.

5294) Maisaa Mohammad Youssef Salaam, Ballerup.

5295) Ahmad Jawid Samadi, Køge.

5296) Mohammad Fahim Samadi, Gentofte.

5297) Omid Samadi, København.

5298) Shiela Samadi, Gentofte.

5299) Nadia Samak, København.

5300) Mohammad Samani Pour, Favrskov.

5301) Botan Barre Samatar, København.

5302) Majedeh Majid Samin, Hørsholm.

5303) Fawzia Samin Ali, Aarhus.

5304) Lina Samman, Horsens.

5305) Mohammed Ahmed Samson, Hvidovre.

5306) Minsozi Samupofu, Lyngby-Taarbæk.

5307) Don Samura, Gladsaxe.

5308) Nataliya Sandberg, Vejle.

5309) Tara Sandic, Halsnæs.

5310) Pathmarani Sangaralingam, Fredericia.

5311) Ghais Sangari, København.

5312) Zohal Zarna Sangari, Lyngby-Taarbæk.

5313) Salima Sankary, Næstved.

5314) Sami Sanulari, Guldborgsund.

5315) Camile Sanullari, Guldborgsund.

5316) Mahir Sanullari, Guldborgsund.

5317) Nait Sanullari, Guldborgsund.

5318) Valeriya Sapunova, København.

5319) Nazmije Saqiri, Lolland.

5320) Arezo Sarajuldin, Aarhus.

5321) Ibrahim Sargsian, Fredensborg.

5322) Antesar Abdul Hamed Sarhan, Roskilde.

5323) Shakir Ahmed Sarhan, Varde.

5324) Yakob Fayez Sarhan, Odense.

5325) Mortada Fadel Jalil Sarheed, Aarhus.

5326) Handan Sari, København.

5327) Meryem Sariyar, Aarhus.

5328) Irina Sarkisian, Køge.

5329) Svetlana Sarkisian, Ringkøbing-Skjern.

5330) Salem Oraha Sarko, Lejre.

5331) Nasibollah Sarvari, Odense.

5332) Sayyareh Sarvari, Odense.

5333) Sousan Sarvari, Odense.

5334) Darvin Vedanayagam Sarvedagam, Middelfart.

5335) Mohammad Sarwar, København.

5336) Torpaykari Mir Ghulam Sarwar, Aabenraa.

5337) Ali Hassan Sarwari, Favrskov.

5338) Gholam Mohiaddin Sarwari, Kolding.

5339) Vesna Sarwari, Rødovre.

5340) Demet Satilmis, København.

5341) Ali Abdul Sattar, Horsens.

5342) Joanna Bozena Saurbrey, København.

5343) George Ibrahim Sawa, Holbæk.

5344) Nahla Sawas, København.

5345) Mohammed Sawmy, Herning.

5346) Nadia Murad Ali Say Ali, København.

5347) Amina Noori Sayad, Aarhus.

5348) Jamshid Sayad, Aarhus.

5349) Khalid Sayad, Aarhus.

5350) Razia Sayad, Fredericia.

5351) Issam Sayam, Aarhus.

5352) Wael Issam Sayam, Aarhus.

5353) Paivastoon Sayed, København.

5354) Edres Sayed Sayedi, Odense.

5355) Ghybullah Sayedi, Ballerup.

5356) Khisrow Sayed Sayedi, Ballerup.

5357) Myrna Zarsoza Schack, Sønderborg.

5358) Annet Scheper-Baars, Viborg.

5359) Ang'e Essau Schmidt, Gentofte.

5360) Estrella Manjares Schneevoigt, Brønderslev.

5361) Kathrin Wiebke Fröhlich Schroeder, Sønderborg.

5362) Wuttipong Schrøder, Vallensbæk.

5363) Isabella Judith Schwan, Gentofte.

5364) Baris Secilmis, Høje-Taastrup.

5365) Hussin Ahmed Sedam, Guldborgsund.

5366) Nahri Ahmad Seddik, Aalborg.

5367) Sediqa Seddiqi, Lyngby-Taarbæk.

5368) Abdulnafi Sedighi, Nordfyn.

5369) Jasmin Sedighi, Aalborg.

5370) Shahla Sedighi, Sønderborg.

5371) Shewaz Sedik, Horsens.

5372) Khan Mohammad Sediq, Randers.

5373) Mohammad Afzal Sediq, Køge.

5374) Seediqulla Sediqi, Ballerup.

5375) Sakhi Ahmad Sefat, Randers.

5376) Fahd Dahham Faza Seghayer, Vejle.

5377) Fazila Seham, Lyngby-Taarbæk.

5378) Mariam Seham, Lyngby-Taarbæk.

5379) Mohammad Nasir Seham, Lyngby-Taarbæk.

5380) May Mehdi Seirup, Rødovre.

5381) Fjolla Sejdiu, Kolding.

5382) Gulay Sekeroglu, Lejre.

5383) Sevilay Sekeroglu, Frederiksberg.

5384) Ellen Owusua Sekyere, Albertslund.

5385) Siva Selathurai, Syddjurs.

5386) Samer Ibrahim Ahmad Ibrahim Seliman, Vejle.

5387) Agron Selimi, Aabenraa.

5388) Leutrim Selimi, København.

5389) Daniel Selimovic, Holstebro.

5390) Amanda Seljimi, Næstved.

5391) Satkunasingam Sellathurai, Gentofte.

5392) Satkurunathan Sellathurai, Slagelse.

5393) Brahim Selmi, Herning.

5394) Vasanthamalar Selvakathiramalai, Billund.

5395) Najah Karim Semin, Ringkøbing-Skjern.

5396) Fatma Hussein Semsmani, Aarhus.

5397) Jihan Ahmad Sendi, Aarhus.

5398) Salwa Badawi Ibrahim Sengab, København.

5399) Sarah Senyonga, København.

5400) Badar Naser Serhan, Odense.

5401) Mohamad Kamel Seria, Køge.

5402) Faten Kamel Serie, Lejre.

5403) Emira Sero, Vejle.

5404) Lamin Sesay, København.

5405) Adjo Sefako Sessi, Roskilde.

5406) Basil Jamil Setrak, Aarhus.

5407) Dalia Basil Jamil Setrak, Aarhus.

5408) Hamzeh Seyed, Kolding.

5409) Nastaran Seyed Danesh, Frederiksberg.

5410) Djafar Seyed Nasrolla, København.

5411) Babbak Seyedin, Holbæk.

5412) Seyed Shah Seyedzad, Hillerød.

5413) Diana Seyffart, Odense.

5414) Svetlana Anatolievna Shaba, Aarhus.

5415) Elife Shabanaj, Horsens.

5416) Sahro Guuleed Shabeel, Aarhus.

5417) Mohammad Shabeer, København.

5418) Murayad Guled Shabel, Kolding.

5419) Soadad Saadi Hamdi Shafik, Odense.

5420) Sivan Shafiq, Furesø.

5421) Manijah Shah, Sønderborg.

5422) Syed Sakhawat Hussain Shah, Brøndby.

5423) Tawakel Shah Hamkar, Fredericia.

5424) Parween Shahabi, Høje-Taastrup.

5425) Shahzia Shaheen, Odense.

5426) Mohammed Shahid, København.

5427) Mohsin Altaf Shahid, København.

5428) Frohar Shahin, Odense.

5429) Malene Shahin, Vejen.

5430) Mohammad Samim Sorosh Shahin, Viborg.

5431) Shaki Shahin Baghazar, Guldborgsund.

5432) Tahmineh Shahrivar, København.

5433) Jamila Abdulla Shahwar, Aarhus.

5434) Abdul-Bassit Khalef Shaie, Struer.

5435) Fatemeh Ali Khani Shakeel, Sønderborg.

5436) Tamim Hussain Shakeel, Sønderborg.

5437) Ahmad Moayad Shaker, Faxe.

5438) Salah Shaker, Rudersdal.

5439) Yaser Mandhil Shaker, Næstved.

5440) Sanaa Shaker Malek, Odense.

5441) Taghreed Shakir Mahmud, København.

5442) Mohammad Shakoor, Hvidovre.

5443) Shahid Khan Shakoor, Helsingør.

5444) Halima Dirie Shakul, Aarhus.

5445) Bese Shala, Mariagerfjord.

5446) Dashurim Shala, Randers.

5447) Idriz Shala, Middelfart.

5448) Lumturije Shala, Middelfart.

5449) Servet Shala, Randers.

5450) Mohammed Noori Shalal, Aabenraa.

5451) Emad Hassan Shamaely, Køge.

5452) Abdulkhalik Kazem Motaleb Al- Shamari, Gentofte.

5453) Majid Shamcizadh, Kalundborg.

5454) Iman Kamel Shamel, Vejle.

5455) Khaled Lafta Shamkhi, København.

5456) Samir Shamma, Brøndby.

5457) Ferial Louis Yousif Shamoon, København.

5458) Jolit Oud Yeshou Shamoon, Aarhus.

5459) Zahid Jebraeel Shamoon, Næstved.

5460) Shameran Shams Alden, Aarhus.

5461) Bushra Shukur Shamsallah, Brøndby.

5462) Ahmad Ali Shamseldin, Odense.

5463) Warda Abdeljabbar Shamseldin, Odense.

5464) Ahmad Sayar Abdul Hakim Shamsuddin, Roskilde.

5465) Minghui Shan, København.

5466) Rasha Qadim Shanoof, København.

5467) Sahar Ghaleb Shaoutha, Lyngby-Taarbæk.

5468) Mariam Sharafmal, Vejle.

5469) Qotboddin Sharafmal, Vejle.

5470) Ala Kamel Sharef, Holstebro.

5471) Najeeba Mohammad Sharef, Sønderborg.

5472) Ali Hossein Sharif, Holstebro.

5473) Bakir Mohamed Ahmed Sharif, København.

5474) Dana Abdulrahman Mohammad Sharif, København.

5475) Fatima Mohamad Sharif, Rødovre.

5476) Mikail Rasul Sharif, Vejle.

5477) Mohammad Dawood Sharif, Aarhus.

5478) Nazar Atwan Sharif, Fredericia.

5479) Qassem Mohamed Ahmad Sharif, København.

5480) Rakawt Mahamad Sharif, Høje-Taastrup.

5481) Sabah Mohamad Sharif, København.

5482) Usama Zuhair Sharif, Stevns.

5483) Wahid Dawood Sharif, Odense.

5484) Kamela Sharifi, Aarhus.

5485) Mohammad Mumen Sharifi, Aarhus.

5486) Zahra Sharify, Holbæk.

5487) Safa Sharifyar, Brønderslev.

5488) Mir Mohammad Sulaiman Sharza, København.

5489) Fayez Zowaid Shatb, Herning.

5490) Mahmood Shaukat, Høje-Taastrup.

5491) Khalid Jobber Shaweel, Odense.

5492) Nahid Jobber Shaweel, Odense.

5493) Glizar Tawfik Shawkat, Favrskov.

5494) Ahmed Sherif Mahmoud Shawky, Aarhus.

5495) Kamal Jamal Shawqi, Aarhus.

5496) Mark Khoshaba Shawshin, Aarhus.

5497) Ali Mahali Shaya, Rudersdal.

5498) Josephine Boulos Shaya, Aarhus.

5499) Sulieman Mahali Shaya, Rudersdal.

5500) Yousif Mahali Shaya, Rudersdal.

5501) Hamid Salem Shaye, Fredericia.

5502) Ziaratgul Shayestagul, Aarhus.

5503) Mariam Souro Shbaira, Mariagerfjord.

5504) Giancarlo Shedan Pedersen, Thisted.

5505) Hawa Ahmed Sheekh-Ali, Aarhus.

5506) Florije Shefiku, Herning.

5507) Sahar Rahomi Shehab, Kolding.

5508) Tarik Saaid Shehabi, Aarhus.

5509) Amné Jamal Shehaiber, København.

5510) Deqa Saylac Sheikh, Kolding.

5511) Mulki Ahmed Sheikh, Aarhus.

5512) Rahma Mohamed Sheikh Aden, København.

5513) Abdelrazzak Majid Sheikh Agha, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.

5514) Nasteha-Nasra Ali Sheikh Hussein, Odense.

5515) Hassan Abdikarim Sheikh Ibrahim, København.

5516) Ziryan Omar Shekhala, København.

5517) Sergik Shellunts, Aalborg.

5518) Salia Shemshedin Yousuf, Aarhus.

5519) Sven Ewan Shepstone, Struer.

5520) Manal Abbas Shereef, København.

5521) Mohammad Rafik Taha Sherif, Lejre.

5522) Shpetim Sherifi, Albertslund.

5523) Ksenia Sherkhonova, Skanderborg.

5524) Vishal Phuntsok Sherpa, Aalborg.

5525) Olga Sherstyuk, København.

5526) Najeeba Sherzad, Sønderborg.

5527) Pekay Sherzai, Kolding.

5528) Razia Sherzaman, Aalborg.

5529) Sherjan Sherzaman, Aalborg.

5530) Shapor Shewa, Kolding.

5531) Shoaib Shewa, Kolding.

5532) Hawo Barqadle Shibane, Kolding.

5533) Adel Zaidan Shibary, Rudersdal.

5534) Abdikhani Mahamed Shidane, Odense.

5535) Thaya Ivana Shiels, København.

5536) Ahmednuur Ibrahim Shiik Ahmed, Gladsaxe.

5537) Abshiro Mohamed Shiikh Hassan, Aarhus.

5538) Mohamed Ali Shil, København.

5539) Arseny Shilikhin, Frederiksberg.

5540) Najlaa Ali Ibrahim Shimari, Næstved.

5541) Sunyee Shin, Hørsholm.

5542) Marofa Shir, Aarhus.

5543) Roqya Shir, Aarhus.

5544) Shir Ali Shir, Aarhus.

5545) Roohakhtar Shirani, Viborg.

5546) Nafisa Shirdel, Brøndby.

5547) Fadumo Mohiyadin Shire, København.

5548) Hidayo Mohamud Shire, Slagelse.

5549) Ali-Reza Shiripour, Tårnby.

5550) Shadi Shiripour, Glostrup.

5551) Halimo Isahaq Shirwa, Aarhus.

5552) Niaz Mustafa Kader Shkur, Halsnæs.

5553) Kezayer Moawed Shlash, Odense.

5554) Amena Hasan Shnbara, Odense.

5555) Nadir Shoejaeyfar, Aarhus.

5556) Shiana Shoejaeyfar, Aarhus.

5557) Nasrin Shojaeipoor, Aarhus.

5558) Sevah Shojaeipoor, Aarhus.

5559) Faima Shojaeipour, Kolding.

5560) Ashraf Rahaim Faraj Shouker, Haderslev.

5561) Amera Abdullah Shraf, Faxe.

5562) Adel Khairulla Melik Shukri, Stevns.

5563) Zamzam Nuur Shuriye, København.

5564) Soran Jasim Mohamad Shuwany, København.

5565) Oleksandr Shvets, Næstved.

5566) Mohammad Rasoul Ahmad Shwan, Favrskov.

5567) Gulala Shwani, Helsingør.

5568) Hazha Shwani, Helsingør.

5569) Ramina Martin Siamandu, Skanderborg.

5570) Praveen Siddabathini, Herlev.

5571) Mohammad Mahdi Siddiqui, Gladsaxe.

5572) Aboubacar Sidiki, København.

5573) Ajmira Sidiki, Randers.

5574) Illaha Sidiki, Randers.

5575) Khowja Habibulrahman Sidiqi, Aarhus.

5576) Nagina Sidiqi, Odense.

5577) Salsala Sidiqi, Odense.

5578) Shakila Sidiqi, Køge.

5579) Nagla Sidiqui, Silkeborg.

5580) Fareshta Syedd Sikandari, København.

5581) Suzana Simnica, Silkeborg.

5582) Ibrahim Simsek, Aalborg.

5583) Yunus Simsek, Aarhus.

5584) Betu Singh, Vallensbæk.

5585) Hardev Singh, Aalborg.

5586) Harjeet Singh, Albertslund.

5587) Harpreet Singh, Vallensbæk.

5588) Labh Singh, Greve.

5589) Mejor Singh, Gladsaxe.

5590) Thevanayagi Sinnarasa, Viborg.

5591) Kandasamy Sinnathamby, Kolding.

5592) Chenthooran Sinnathurai, Herning.

5593) Gulsum Sinzai, Frederiksberg.

5594) Josephine Sioma, Næstved.

5595) Munever Sisic, Frederiksberg.

5596) Nalayini Sivagnanasundram, Middelfart.

5597) Thavarani Sivapatham, Randers.

5598) Kalaichchelvi Sivarajah, Middelfart.

5599) Sutharsan Sivasatkunanantham, Vejen.

5600) Sailaja Sivasothy, Kolding.

5601) Nirupanan Sivasubramaniam, Helsingør.

5602) Abdullahi Mohamud Siyad, København.

5603) Saida Abdullahi Mohamud Siyad, København.

5604) Abdisamad Geedi Siyaad, København.

5605) Warda Fatah Siza, København.

5606) Elena Leon Sizova, København.

5607) Khapta Husainovna Sjavhalova, Kolding.

5608) Mirsada Skaljic, Slagelse.

5609) Andrea Panzer Skjønnemann, Aabenraa.

5610) Rowena Trumata Martinez Skov, Skive.

5611) Kamila Sladek, Odense.

5612) Qays I Slayman, Gentofte.

5613) Aisha Mirza Sleiman, Brøndby.

5614) Laila Sleiman Sleiman, Greve.

5615) Nazmie Sleiman, Helsingør.

5616) Abdullah Slemankhel, Skanderborg.

5617) Abasin Slemankhil, Skanderborg.

5618) Sabavoun Slemankhil, Skanderborg.

5619) Shahla Slemankhil, Skanderborg.

5620) Sondus Nona Slewa, Skanderborg.

5621) Souad Ishak Sliwa, Aarhus.

5622) Halid Smajlovic, Norddjurs.

5623) Haris Smajlovic, Aalborg.

5624) Aleksandrs Smilgins, Frederiksberg.

5625) Carlina Esneda Smith, Tårnby.

5626) Willie Richardo Hviid Smith, Lenox i USA.

5627) Patryk Smurzynski, Næstved.

5628) Camilia Snounou, København.

5629) Javad Sobhkhiz, Aarhus.

5630) Horia Mustafa Sofi, Aalborg.

5631) Amira Ali Soghir, København.

5632) Shazia Sohail, København.

5633) Mohammad Kamin Sohil, Randers.

5634) Morteza Omar Solaimankheil, Frederikssund.

5635) Mohamad Soleiman, Odense.

5636) Hassan Isaq Soleman, Odense.

5637) José Francisco Soler Lucas, København.

5638) Abdul Mumeen Solhjou, Billund.

5639) Waheda Solhjou, Billund.

5640) Latifa Tabaan Solloum, Herning.

5641) Fatemeh Soltani, Aarhus.

5642) Ghulam Haidar Soltani, Skanderborg.

5643) Naeam Soltani, Herning.

5644) Walid Soltani, Skanderborg.

5645) Zahra Soltani, Aarhus.

5646) Phary Som, Slagelse.

5647) Malarvannan Somasundram, Horsens.

5648) Niyan Sommer, Køge.

5649) Serdar Ümit Soncan, København.

5650) Guangxi Song, Odsherred.

5651) Shanshan Song, Rudersdal.

5652) Dilek Sonsuz, Fredensborg.

5653) Ismael Sori, Roskilde.

5654) Lingathasan Ramalingam Sornalingam, Frederikshavn.

5655) Yashar Soroudi, København.

5656) Maziar Soroush, København.

5657) Maria Alexandrovna Sosnovskaia, København.

5658) Souad Khemaies Souissi Lajmi, Aarhus.

5659) Rafika Saboi Hassan Sourji, Aarhus.

5660) Aleksandra Spasojevic, Aalborg.

5661) Richard Cornelis Henricus Sprengers, København.

5662) Subodhinee Sritharan, Ballerup.

5663) Valeriya Michailovna Stadnicki, Nyborg.

5664) Matthew Farshchi Monfared Stagstrup, Mariagerfjord.

5665) Soneta Stamnesfet, Helsingør.

5666) Anna Maria Leal Stange, Allerød.

5667) Kristijan Stanojevic, Haderslev.

5668) Ekaterina Starovoytova Venned, Vága.

5669) Haxhere Statovci, Odense.

5670) Nayre Estefan Stefanian, Gentofte.

5671) Nadezda Steffensen, Kolding.

5672) Pauline Paulinas Small Stentoft, Herning.

5673) Aleksandra Alderighi Stepanenko, Gladsaxe.

5674) Paulina Stephano, Aalborg.

5675) Olga Stephensen, København.

5676) Aleksandar Stojanovik, København.

5677) Nebojsa Stojkovic, København.

5678) Jasmina Stojkovski, Ballerup.

5679) Mathilde Rossa Stokholm Andersen, Hongkong i Folkerepublikken Kina. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

5680) Olena Strebna, Allerød.

5681) Olga Shishkina Struve, Vallensbæk.

5682) Anna Strøbæk, Slagelse.

5683) Veronica Isabelle Stubberud, Aarhus.

5684) (Udgået).

5685) Frederik Fabricius Stærmose, Odense.

5686) Jinglan Su, Frederiksberg.

5687) Maria Sasipim Suan-Ngam, København.

5688) Yasmine Hussein Ali Subhie, København.

5689) Sadia Ali Sufer, Herlev.

5690) Ijja Suhidi, Frederiksberg.

5691) Adnan Edris Sulaiman, Aalborg.

5692) Erfat Mohamad Sulaiman, København.

5693) Bassima Youssef Sulayman, Lyngby-Taarbæk.

5694) Maryan Ali Suldan, Odense.

5695) Asha Yusuf Suleban, Odense.

5696) Abdulhamid Mohamad Suleiman, Nyborg.

5697) Amina Farah Suleiman, København.

5698) Ibrahim Ahmad Ibrahim Suleiman, Vejle.

5699) Khaled Suleiman, København.

5700) Satsita Salamanovna Sulejmanova, Ringkøbing-Skjern.

5701) Yousif Majed Humoud Suliman, København.

5702) Kadir Suljic, Viborg.

5703) Aygül Sulkova, København.

5704) Muhammad Sultan, København.

5705) Talat Saleem Sultan, København.

5706) Mohammad Ibrahim Sultan Mohammad, Hillerød.

5707) Kanwell Sultana, Brøndby.

5708) Nazir Ahmad Sultani, Aarhus.

5709) Zarghuna Sultani, Kolding.

5710) Alisa Dzijaudinovna Sulumova, Allerød.

5711) Rita Aslambekovna Sulumova, Hvidovre.

5712) Bingsai Sun, Holbæk.

5713) Na Sun, København.

5714) Yuelian Sun, Aarhus.

5715) Sujanthan Sundaralingam, Ikast-Brande.

5716) Gracia Ngoyi Sungua, Aarhus.

5717) Leila Juganovna Sunjaeva, København.

5718) Senthi Kanna Suntharalingam, Middelfart.

5719) Phramahasunthorn Sunthornthammo, Egedal.

5720) Dinaesh Suppar Suntharan, København.

5721) Nirmalathevy Surendran, Billund.

5722) Hermiz Khamo Surisho, Middelfart.

5723) Lolakhon Suzuk, Vejle.

5724) Lasse Walther Svendsen, København.

5725) Magnus Wiktor Svendsen, København.

5726) Jia Svenstrup, Gentofte.

5727) Yaser Sweilem, Næstved.

5728) Magdalena Swiercz, Horsens.

5729) Erdal Sülük, København.

5730) Magdalena Barbara Szreder, Aarhus.

5731) Rosalinda Vanessa Marion Sztankó, Frederiksberg.

5732) Jennet Kamara Søndergaard, Ringkøbing-Skjern.

5733) Renate Søndergaard, Aabenraa.

5734) Maja Sønderskov, Aarhus.

5735) Anna Josephine Sørensen, Aarhus.

5736) Anni Maria Senjanthichai Sørensen, Aalborg.

5737) Jennifer Sargon Sørensen, Aalborg.

5738) Katrin Sørensen, Aarhus.

5739) Larysa Sørensen, Skive.

5740) Liliya Sørensen, Brøndby.

5741) Lioubov Iourievna Sørensen, Haderslev.

5742) Magdalena Sørensen, Vejle.

5743) Niels Peder Sørensen, Odense.

5744) Rafal Boguslaw Sørensen, Aarhus.

5745) Tatjana Sørensen, Norddjurs.

5746) Ibtisam Saad, København.

5747) Roula Khalil Saad, Thisted.

5748) Salah Mohammad Saad, Holbæk.

5749) Safa Saad Hamid, Herning.

5750) Nisrin Mohamad Saada, Aarhus.

5751) Hawa Nasser Saadaq, Kolding.

5752) Sami Rahim Saaie, København.

5753) Tuyet Trang Ta, Herning.

5754) Fraz Tabassam, Greve.

5755) Imad Afif Tabbara, Odense.

5756) Zahra Abdul Hussein Taghawi, Hvidovre.

5757) Abdelkarim Ben Mohamed Taghouti, Aalborg.

5758) Eiman Hashem Taha, Aarhus.

5759) Hamda Saleh Taha, Aarhus.

5760) Majeda Ali Taha, København.

5761) Rami Taha, Køge.

5762) Salar Idris Taha, Odense.

5763) Mohboba Tahari, Sorø.

5764) Nasima Safi Tahcill, Aarhus.

5765) Abdelelah Haji Taher, Aarhus.

5766) Raid Abdulamir Mohammad Taher, Jammerbugt.

5767) Talar Mohamad Taher, Holstebro.

5768) Raid Karim Tahir, København.

5769) Samreen Tahir, København.

5770) Sanaa Rahim Tahir, Roskilde.

5771) Shadan Jamal Tahir, Aarhus.

5772) Elaha Tahiri, Faaborg-Midtfyn.

5773) Naser Tahirovic, Bornholm.

5774) Jamila Rahmatah Faidahallah Tahmas, Aarhus.

5775) Shirkhan Tahmasabi, Vejle.

5776) Hiyam Abdallah Taies, Odsherred.

5777) Aliha Taj, Middelfart.

5778) Hamdieh Takhtravandeh, Ringsted.

5779) Faiza Hussein Taki, Hvidovre.

5780) Nagham Abdel-Rida Taki, Furesø.

5781) Ahmed Talat, København.

5782) Ali Jawad Hassan Taleb, København.

5783) Roozbeh Talebi, Silkeborg.

5784) Angelika Renata Talib-Kopec, København.

5785) Kamila Maria Talib-Kopec, København.

5786) Minela Dervisevic Talic, Randers.

5787) Jamal Mahmoud Talluzi, Helsingør.

5788) Myassar Talouzi, Helsingør.

5789) Sohaileh Tamimi, Aarhus.

5790) Nicoline Shokofeh Tamjidi, Gladsaxe.

5791) Mahmoud Ali Tanana, Aarhus.

5792) Hai Qing Tang, Aarhus.

5793) Abdullah Taner Tankal, København.

5794) Faten Sleiman Tanturi, Odense.

5795) Wu Tao, Herlev.

5796) Shkelqim Taraboshi, Aarhus.

5797) Thaer Majeed Taresh, Glostrup.

5798) Nasir Ahmad Tarin, Silkeborg.

5799) Imran Tariq, København.

5800) Sofia Hussein Tarran, Vordingborg.

5801) Arife Tas, Slagelse.

5802) Mohammad Zahir Tasal, Fredericia.

5803) Hicham Tascour, København.

5804) Oznur Taskin, Helsingør.

5805) Kambiz Tavakoli Kolori, Gladsaxe.

5806) Tawfik Abdel Karim Tawfik, København.

5807) Jamal Nasser Taya, Viborg.

5808) Amel Halim Tayeh, Gladsaxe.

5809) Milad Halim Tayih, Glostrup.

5810) Yuksel Ahmad Zain Tazaly, København.

5811) Farouq Mohamad Ali Tazli, Aarhus.

5812) Nicolae Tcacenco, Aalborg.

5813) Olga Alexandrovna Tchijevitch, Horsens.

5814) Williams Daniel Tchomgo, Bornholm.

5815) Alain Berntrand Tchomtchoua, Lyngby-Taarbæk.

5816) Alev Tecer, Herning.

5817) Yohannes Teclu, Gentofte.

5818) Graciela Zayas Teglgaard, Ringkøbing-Skjern.

5819) Zainab Ibrahim Tehaibech, København.

5820) Madel Tejano Debes, Sørvágur.

5821) Cenk Tekbas, Guldborgsund.

5822) Raif Tekin, Herning.

5823) Gebremichael Tekle, Gladsaxe.

5824) Saadi Khalil Ibrahim Tekriti, Odense.

5825) Olga Teles Neves, København.

5826) Olesya Telyatitskaya, Ballerup.

5827) Anton Borislavov Tepavicharov, Svendborg.

5828) Elvisa Terzic, Haderslev.

5829) Ghenet Teklemicael Tesfaslasie, Herlev.

5830) Tsehay Gebrezgihir Tesfay, Vejen.

5831) Bukuru Teti, Albertslund.

5832) Mohamed Ramadan John Texas, Vejle.

5833) Minh Tha Thach Thi, København.

5834) Munerah Qanash Thahir, Køge.

5835) Athràa Seud Thamer, Herning.

5836) Satgunasingham Thampimuthu, Aarhus.

5837) Cho Cho Than, Viborg.

5838) Jeyanthy Thanabalan, Herning.

5839) Tharija Thanabalan, Aalborg.

5840) Gajendran Thavarajah, Ringsted.

5841) Karthiga Thavarajah, Ringsted.

5842) Jeyamalini Thayparan, Viborg.

5843) Mary Euphracia Thevarajah, Herning.

5844) Hua Thi Minh Thuy, Svendborg.

5845) Saad Thiab, Ballerup.

5846) Shiromini Thineshkumar, Randers.

5847) Yogamalar Thiraviyarajah, Herning.

5848) Tatiana Thomasen, Silkeborg.

5849) Mallika Kumari Thomsen, Hillerød.

5850) Marjory Soriano Thomsen, Vejle.

5851) Yanhua Thomsen, København.

5852) Mingming Tian, Furesø.

5853) Jens Zue Uei Tien, Odsherred.

5854) Fatima Sattar Rida Timimi, København.

5855) Khwanruean Timkruajeen, Tvøroyri.

5856) Nataliya Tkachenko, Rudersdal.

5857) Marian Józef Tkacz, Brøndby.

5858) Amin Ahmed Tofiq, Allerød.

5859) Bright Djemba Toguefai, Næstved.

5860) Sevket Serhan Tokay, Aabenraa.

5861) Kadejeh Tokhi, Hvidovre.

5862) Gonca Gül Tokmak, Helsingør.

5863) Najia Aman Tolo, Gladsaxe.

5864) Bashar Mekhail Toma, Odder.

5865) George Yousif Toma, Aarhus.

5866) Hasina Khaya Toma, Aarhus.

5867) Salar Abdulilah Toma, Vejle.

5868) Wael Roxy Elies Tomana, Brøndby.

5869) Benfang Tong, Helsingør.

5870) Marian Salem Tooma, Aarhus.

5871) Jugraj Singh Toor, Rødovre.

5872) Saqib Sohail Toor, Aalborg.

5873) Luljete Topalli, Sønderborg.

5874) Sonam Topgyal, Roskilde.

5875) Gunul Topko, Odense.

5876) Dilek Toprakkale, København.

5877) Eftekhar Torab, Hillerød.

5878) Mahbouba Bent Mohamed Hedi Torkhani, København.

5879) Ahmad Aboudi Abbas Torki, København.

5880) Ali Osman Torlak, Ishøj.

5881) Young Ran An Tornby, Randers.

5882) Carmen Torpenhow, Gentofte.

5883) Jose Francisco Torres Rodriguez, København.

5884) Dogan Tosun, København.

5885) Bourhene Ben Amor Toumi, Vordingborg.

5886) Wael Tounsi, København.

5887) Zaineb Tounsi, København.

5888) Raewyn May Town, Svendborg.

5889) Ergûn Toy, Frederiksberg.

5890) Amal Mahmoud Toza, Aarhus.

5891) Anita Trajkovski, Ballerup.

5892) Felix Pham Cuong Tran, Odense.

5893) Kafi Farhoud Tran, Frederiksberg.

5894) Thi Minh Nguyet Tran, Odense.

5895) Thi Tuyet Loan Tran, Aarhus.

5896) Hòa Phuoc Phò Tràn, Aarhus.

5897) Mai Tran Thi Ngoc, Odense.

5898) Garaba Rasmussen Traore, København.

5899) Kady Sylviane Trazier, København.

5900) Aliaksei Troelsen, Herning.

5901) Andrei Trubach, Holbæk.

5902) Myrabella Cabellon Truelsen, Lolland.

5903) Lisbeth Kim Phung Truong, Aarhus.

5904) Phi Hai Truong, Svendborg.

5905) Minh Que Thi Tu, Aarhus.

5906) Zeinab Siyad Tube, København.

5907) Safiyo Haji Tubec, Aarhus.

5908) Octavian Constantin Tudora, København.

5909) Damu Tufa, Sønderborg.

5910) Abbas Hussein Mohammad Ali Tujar, Roskilde.

5911) Fady Sabah Stephan Tumakka, Aarhus.

5912) Selma Turan, Høje-Taastrup.

5913) Al-Mustapha Turfeh Mohamad, Aarhus.

5914) Mehmet Grønbech Turgay, Greve.

5915) Rima Turke, Slagelse.

5916) Zahra Turkmani, Sønderborg.

5917) Yasmeen Turyalai, Aarhus.

5918) Rabie Tusha, Aabenraa.

5919) Vladimir Shalvovich Tutisani, Frederiksberg.

5920) Sura Mesafer Motasher Twayg, Brøndby.

5921) Ayse Türkyilmaz, Vejle.

5922) Georgeta Cornelia Tæstensen, Tønder.

5923) Ashwaq Ubeid, Holbæk.

5924) Kevser Ucar, Slagelse.

5925) Dany Uch, Rødovre.

5926) Aldin Ugarak, København.

5927) Armin Ugarak, København.

5928) Siang Hnem Sung Uk Nawl, Bornholm.

5929) Gjejlane Uka, Silkeborg.

5930) Zenel Uka, Silkeborg.

5931) Arlinda Ukshini, Slagelse.

5932) Ehsan Ullah, Høje-Taastrup.

5933) Sana Ullah, København.

5934) Hans-Hermann Ullbrich, Tønder.

5935) Helena Seiketso Ulrik, Egedal.

5936) Nawal Dhaher Uoaid, Hedensted.

5937) Humaira Usman, Odense.

5938) Mubasher Usman, København.

5939) Nooria Usman, Kolding.

5940) Salmiati Usman, Hjørring.

5941) Khidir Usubjan, Lejre.

5942) Sivajini Uthayarajah, Hjørring.

5943) Tuba Utlu, Vejle.

5944) Grace Ange Uwamaliya, Albertslund.

5945) Olcay Uysal, Rødovre.

5946) Dragana Vacic, Hillerød.

5947) Alina Vagele, København.

5948) Elcin Vahabov, København.

5949) Maryam Vahedi, Køge.

5950) Sivarajah Vairamuthu, Silkeborg.

5951) Walliammai Vaithilingam, Aarhus.

5952) Azam Rezaei Vala, Herlev.

5953) Andrea Valente, Odense.

5954) Vanessa Rosa Valeria Villamil, København.

5955) Ahmad Mohammad Valli, Aarhus.

5956) Hoang Nguyen Van, Aarhus.

5957) Zhanna Vaist van der Steen, Odense.

5958) Sjoukje van der Veen, Svendborg.

5959) Elisabeth Wilhelmina Maria van Lankveld, Vesthimmerland.

5960) Sueli Telles van Leijden, Aalborg.

5961) Jaime Vasconcelos Tellez, København.

5962) Sara Vasic, Brøndby.

5963) Ivan Aleksandrovitj Vasilevskikh, Egedal.

5964) Hayat Vayssy, Aarhus.

5965) Hosnieh Vazeh Kerdari, København.

5966) Anja Ruban Vedsmand, Køge.

5967) Meera Velalagan, Hedensted.

5968) Naveen Kumar Vemula, Aarhus.

5969) Sreekanth Vemula, Egedal.

5970) Diego Rafael Vergara, Kolding.

5971) Antigona Veseli, Stevns.

5972) Flamir Veseli, Stevns.

5973) Xhevdet Veseli, København.

5974) Vesna Veselinovski, Hvidovre.

5975) Svitlana Vestermark, Assens.

5976) Natasa Vidakovic, Aalborg.

5977) Tatiana Nascimento Vidal, København.

5978) Radu Lucian Vijdea, Kolding.

5979) Þórkatla Eva Víkingsdóttir, Odense.

5980) Girlie Grace Tayo Villaceran, Esbjerg.

5981) Patrick Liarte Villena, Helsingør. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

5982) Munadel Villey, Frederiksberg.

5983) Rangitham Vimalanathan, Fredericia.

5984) Kashif Munir Virk, Gladsaxe.

5985) Azam Vismeh, Varde.

5986) Maryna Vitchenko, Faaborg-Midtfyn.

5987) Thi Xuan Canh Vo, Aalborg.

5988) Adriana Daniela Voda, Tórshavn.

5989) Firouzeh Rahim Zadeh Voll, Odense.

5990) Prantip Vongvattanakun, Vordingborg.

5991) Hami Vu, Sønderborg.

5992) Hoang Phuc Vu, Kolding.

5993) Attila Vural, Brøndby.

5994) Memet Vural, Brøndby.

5995) Margarida Nzuzi Waco, København.

5996) Khadijeh Waddi, Nyborg.

5997) Khadije Wadi, Sønderborg.

5998) Sara Wadi, Odense.

5999) Gulrahman Wafa, Halsnæs.

6000) Juma Khan Wafa, Svendborg.

6001) Ronak Karim Wahab, Horsens.

6002) Sheyme Wahab, Silkeborg.

6003) Abdul Ghani Wahedi, København.

6004) Basir Wahedi, København.

6005) Safiullah Wahedi, Allerød.

6006) Bushra Hasan Abdel Wahid, København.

6007) Hamideh Wahidi, Aarhus.

6008) Nilofar Wahidi, Køge.

6009) Ahmad Shah Wahidy, Køge.

6010) Saleha Waizi, København.

6011) Montaha Mirweh Wajaan, København.

6012) Amal Ibrahim Waked, København.

6013) Jassem Elewi Walhan, Kolding.

6014) Sawsan Tageddine Wali, Roskilde.

6015) Suado Aden Wali, København.

6016) Mohammad Nirwais Walizada, Haderslev.

6017) Sediqa Walizada, Haderslev.

6018) Hongdan Wang, Rødovre.

6019) Linlin Wang, Gentofte.

6020) Lixia Wang, Gladsaxe.

6021) Naiting Wang, Odsherred.

6022) Nan Wang, Holstebro.

6023) Qiang Wang, Odsherred.

6024) Wei Wang, Aarhus.

6025) Xiaoyu Wang, Gentofte.

6026) Yang Wang, Gribskov.

6027) Ying Wang, Roskilde.

6028) Rophina Mark Wanga, Hjørring.

6029) Boonta Wannakhot, Holstebro.

6030) Akram Banno Warda, Syddjurs.

6031) Wahida Wardag, Ballerup.

6032) Fadumo Ali Wardhere, København.

6033) Asli Warsame, Aarhus.

6034) Fahmo Ashkir Warsame, Odense.

6035) Nimco Abdi Warsame, Aalborg.

6036) Roda Mahamed Warsame, København.

6037) Jawad Abdul-Jaleel Wash, Rudersdal.

6038) Mervet Abdul Amir Washash, Brøndby.

6039) Mujeeb-Ur-Rahman Wasiq, København.

6040) Lisa Watts, København.

6041) Shawen Sarbast Waysi, Aarhus.

6042) Pasoon Wazire, Favrskov.

6043) Khadija Waziri, Aarhus.

6044) Mirwais Waziri, Herning.

6045) Bebe Hassina Waziry, Herning.

6046) Safio Ismail Weeyrah, Aarhus.

6047) Sawsan Wehbe, Aarhus.

6048) Muhiadien Weisi, Kolding.

6049) Negar Weisi, Aarhus.

6050) Hussein Ali Weli, Thisted.

6051) Rosa Maria Wennerwald, Rødovre.

6052) Titina Weregemere, Esbjerg.

6053) Jolanta Halina Westermann, Faaborg-Midtfyn.

6054) (Udgået).

6055) Entesir Kathem Wile, Køge.

6056) Myo Win, Esbjerg.

6057) Kinga Veronika Windelin, Fredensborg.

6058) Tor Winston, Arlington i USA.

6059) Laarni Salceda Winter, Glostrup.

6060) Dinarosa Wissing, Gentofte.

6061) Tatjana Ivancova Witzell, Holbæk.

6062) Emilia Wodzka, Lyngby-Taarbæk.

6063) Pauline Stephanie Wong, Aarhus.

6064) Rosaline Manenge Kissob Woufack, Mariagerfjord.

6065) Sandie Sofie Wrona, København.

6066) Luciana Maria Wraae, Aarhus.

6067) Katarzyna Matzko Wulfsberg, København.

6068) Fehmije Xhafa, Haderslev.

6069) Isa Xhafa, Guldborgsund.

6070) Naxhije Xhafa, Guldborgsund.

6071) Fjolla Xhemaili, Kolding.

6072) Ava Xhigoli, Rebild.

6073) Xia Xia, Gentofte.

6074) Yan Xie, Herlev.

6075) Yiqi Xing, København.

6076) Qinghong Xiu, København.

6077) Min Ya, Kolding.

6078) Amir Abdulrahman Yaba, Gladsaxe.

6079) Serhan Yagci, Frederikshavn.

6080) Mostafa Yahya, Kolding.

6081) Nadia Yakhchi, Hedensted.

6082) Anwar Toma Yakoob, Hillerød.

6083) Aqil Mohsen Yakoub, Lyngby-Taarbæk.

6084) Latif Yako Zora Yaldiko, Aarhus.

6085) Mostafa Yamil, Vejle.

6086) Nikara Yamoudi, København.

6087) Shi Yan, Gladsaxe.

6088) Jinfang Yang, Odsherred.

6089) Pedro Alejandro Yang Ruiz, Vejle.

6090) Havva Yapici, Ishøj.

6091) Mehmet Yapici, Aalborg.

6092) Madina Yaqin, Odense.

6093) Mohammad Basir Yaqin, Odense.

6094) Dina Yaqubi, Aarhus.

6095) Abdiaziz Nur Yarow, Fredericia.

6096) Seyed Wahidallah Yasami, Aalborg.

6097) Dilan Yasar, Randers.

6098) Almaza Mohammed Yasin, Gentofte.

6099) Edyan Hazem Yasin, Silkeborg.

6100) Abdul Sattar Abdul Jabbar Yasir, Horsens.

6101) Raheela Yasmin, Glostrup.

6102) Antesar Hussein Yasr, Holbæk.

6103) Naif Hamoud Yasser, Odense.

6104) Kifah Yassin, Aalborg.

6105) Khazna Homod Yathoob, Odense.

6106) Laila Yavari, København.

6107) Ziba Yavari, Vallensbæk.

6108) Seref Yayla, Fredericia.

6109) Jamile Ali Yazbeck, Hvidovre.

6110) Aliakbar Yazdani, Ishøj.

6111) Ameneh Yazdanpanah, Gladsaxe.

6112) Murat Ücler, København.

6113) Chi Kwong Yeung, København.

6114) Arif Yildirim, Horsens.

6115) Ferhat Yildirim, Roskilde.

6116) Mikail Yildirim, Vejle.

6117) (Udgået).

6118) Yusuf Yildirim, Ringsted.

6119) Fadime Yilmaz, Gentofte.

6120) Yijia Yin, Gladsaxe.

6121) Jeyaruban Yogarajah, Ikast-Brande.

6122) Adewa Yohannes, København.

6123) Edward Georges Yokhana, Aarhus.

6124) Ornilla Orha Misho Yokhana, Vejle.

6125) Wilson Yokhana, Aarhus.

6126) Ianna Georgieva Yordanova, København.

6127) Elvan Yorulmaz, København.

6128) Nefaí Yorulmaz, Høje-Taastrup.

6129) Ramia Rabban Younan, Egedal.

6130) Suad Ishak Younan, Silkeborg.

6131) Younan-Deryawesh Younan, Syddjurs.

6132) Aseel Abdel Elah Younes, København.

6133) Khawla Younes, Aarhus.

6134) Youssef Younes, Aarhus.

6135) Hussam Jalal Younis, København.

6136) Muna Tarek Younis, Hillerød.

6137) Sunds Butrus Younis, Aarhus.

6138) Javed Yousaf, Odense.

6139) Aeva Yousef, København.

6140) Dima Cheikh Yousef, Aarhus.

6141) Masoumeh Yousef Poor, København.

6142) Abdolghader Yousefi, Aarhus.

6143) Gholam Ali Yousefi, Sønderborg.

6144) Hajar Yousefi, Aalborg.

6145) Hlima Yousfi, Rudersdal.

6146) Enjeel Benjamin Yousif, Aarhus.

6147) Hamdi Abdelrhman Yousif, Roskilde.

6148) Hwaida Yousif, København.

6149) Kamal Esho Yousif, Egedal.

6150) Lamiaa Matti Yousif, Aarhus.

6151) Samiha Abdullah Yousif, Odense.

6152) Matiullah Yousofi, Køge.

6153) Diyar Hassan Youssef, Kerteminde.

6154) Intisar Youssef, Aarhus.

6155) Jamal Saleh Youssef, Helsingør.

6156) Majed Rafou Youssef, København.

6157) Mustafa Ahmed Youssef, København.

6158) Saiar Ibrahim Youssef, Allerød.

6159) Shahd Youssef, København.

6160) Wissam Kiriakos Youssef, Syddjurs.

6161) Tsegereda Yowhanns Medin, København.

6162) Maola Yu, København.

6163) Xiulin Yu, Holbæk.

6164) Jing Yun, København.

6165) Dinara Yurttas, Glostrup.

6166) Abdi Shidane Yussuf, København.

6167) Ali Jama Yusuf, Aarhus.

6168) Ayantu Usmael Yusuf, Aarhus.

6169) Husein Farah Yusuf, Slagelse.

6170) Mahamed Abdi Yusuf, Aarhus.

6171) Yusuf Mohamud Yusuf, Esbjerg.

6172) Malalai Yusufzai, Kolding.

6173) Ramzan Magomedovich Yusupov, Ringkøbing-Skjern.

6174) Gülsen Yüce, Aarhus.

6175) Gültekin Yücel, Ballerup.

6176) Necip Fazil Yüksek, Aarhus.

6177) Hilly Rose Zabil Luai, Herning.

6178) Mohsen Zaboli, Gladsaxe.

6179) Abobakir Mohammed Zada, Ringsted.

6180) Snoor Mohammed Zada, Ringsted.

6181) Rawaa H Zadan, Odense.

6182) Namik Zade, Furesø.

6183) Osman Qader Zadeh, Faaborg-Midtfyn.

6184) Abdullah Zadran, Skanderborg.

6185) Aziz Zadran, Skanderborg.

6186) Dunya Zadran, Odense.

6187) Kamina Zadran, Horsens.

6188) Habib Zafary, Viborg.

6189) Nikolai Zagorsky, København.

6190) Narmine Nabhan Zahed, Haderslev.

6191) Nizar Nabhan Zahed, Haderslev.

6192) Zahra Mohammed Hussain Rasoul Hussain Zahed, København.

6193) Salwa Chehade Zaher, Aarhus.

6194) Abdellah Zahid, København.

6195) Nihad Zahirovic, Aalborg.

6196) Sena Zahirovic, Nordfyn.

6197) Ayman Ibrahim Aly Zahran, Viborg.

6198) Khalid Zahrazine, Slagelse.

6199) Nahren Shimon Zaia, Aarhus.

6200) Zainab Muhsin Zaidan, Viborg.

6201) Rachid Zaimi, Frederikshavn.

6202) Muhammad Adam Zainal, Hjørring.

6203) Malgorzata Zajchowski, Odense.

6204) Mohammed Zakaria, Furesø.

6205) Motiah Mohsen Zakaria, Aarhus.

6206) Farzana Zaki, Sønderborg.

6207) Malgorzata Zakrzewska, Kolding.

6208) Filip Mariusz Zakrzewski, Kolding.

6209) Krzysztof Karol Zakrzewski, Kolding.

6210) Mariusz Bernard Zakrzewski, Kolding.

6211) Maleha Zalmai, Stevns.

6212) Mohammad Ahmad Zamel, Ballerup.

6213) Abdulkader Yadullah Zangana, Allerød.

6214) Payman Zangana, Hillerød.

6215)