Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:

Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

1) Fardoza Abade, Fredericia.

2) Mahnoor Abbas, Odense.

3) Samir Abdalas, København.

4) Mamed Sulaiman Abdalla, København.

5) Alaa Abdallah, Ringkøbing-Skjern.

6) Hiba Abdallah, Ringkøbing-Skjern.

7) Woroud Ezzat Kamel Abdelhasan, København.

8) Ahmad Abdella, Allerød.

9) Mohamed Hassane Ahmed Abdelrasoul, Sermersooq.

10) Ali Abdelrazaq, Tårnby.

11) Hassan Soud Abdelrazzak, Tårnby.

12) Mohamed Mamdouh Rashed Abdelsalam, København.

13) Isir Shariff Abdi, København.

14) Semir Abdiji, Herlev.

15) Leema Abdol, Sønderborg.

16) Somayeh Abdolmaleki, Aarhus.

17) Betul Abdul-Al Hussein, København.

18) Hodan Ali Abdule, Aarhus.

19) Esin Abdulghani, Slagelse.

20) Akeel Taher Ahmad Abdullah, Brøndby.

21) Delshad Amin Abdullah, Ballerup.

22) Zain Abdullah, Silkeborg.

23) Ayan Abdullahi, Aalborg.

24) Shamso Osman Abdullahi, København.

25) Amina Abdullahi Hussein, København.

26) Hodan Abdullahi Hussein, København.

27) Naja Abdullatif, Helsingør.

28) Mohamad Monzer Abdulmoniem, København.

29) Jan Khaled Abdulrahman, Favrskov.

30) Ena Abduzaimovic, Odense.

31) Mirna Abduzaimovic, Esbjerg.

32) Mortaza Abed, Hvidovre.

33) Fowsio Ahmed Abocar, Gentofte.

34) Feven Abraham, København.

35) Billie Lynn Abrams, Allerød.

36) Yoav Abras, Aalborg.

37) Veziha Abtahi, Roskilde.

38) Emily Zaher Abu Lail, Kolding.

39) Maria Abu-Ramadan, Kolding.

40) Istaahil Wali Abaas, Herning.

41) Jacqueline Anne Maria Acda, København.

42) András Sándor Ács, Vordingborg.

43) Kaida Adel, Aarhus.

44) Robert Dale Aden, Vesthimmerland.

45) Sahra Miri Aden, Holstebro.

46) Nerma Adilovic, Aalborg.

47) Femi Adisa, København.

48) Andrei Adonis-Ganea, København.

49) Abdikarim Mohamed Afrah, Aarhus.

50) Ghani Afzal, København.

51) Hiba Afzal, København.

52) Nabila Agazadeh, Slagelse.

53) Armaghan Agharazi, Odense.

54) Vezir Agovic, Vejle.

55) Mia Agustina, København.

56) Wendy Agyekum, København.

57) Jean-Claud Grandy Agyemang, Ishøj. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

58) Maryam Ahangar, Holbæk.

59) Spogmay Ahengar, Randers.

60) Asos Pirot Ahmad, Helsingør.

61) Mohammad Ali Ahmad, Aarhus.

62) Silan Hassan Ahmad, Køge.

63) Suhad Mohammed Ahmad, Tårnby.

64) Tabish Ahmad Akhizada, Egedal.

65) Aziza Ahmadi, København.

66) Mariyam Ahmadi, Sønderborg.

67) Nazifeh Ahmadi, Aarhus.

68) Ajmal Ahmadzai, Frederikssund.

69) Abdi Fahed Ahmed, Aarhus.

70) Abdimalik Yassin Ahmed, Odense.

71) Fatima Frida Omer Ahmed, Køge.

72) Hibag Musa Ahmed, København.

73) Ifrah Ahmed, Aarhus.

74) Lavin Ahmed, Horsens.

75) Mohamed Mohamud Ahmed, Aalborg.

76) Sacdiyo Ahmed, Rudersdal.

77) Sajjad Ahmed, København.

78) Shamso Ahmed, Aarhus.

79) Zana Mustafa Ahmed, Ballerup.

80) Ajdin Ahmespahic, Tårnby.

81) Jani Ahmetaj, Furesø.

82) Yllnora Ahmetaj, København.

83) Sanober Aijaz, Gladsaxe.

84) Abbas Ali Ajeel, Høje-Taastrup.

85) Syed Sohail Ajmal, København.

86) Nevin Ajrulovska, København.

87) Tansu Akan, Høje-Taastrup.

88) Meryem Kübra Akbulut, Aarhus.

89) Sumeyra Akbulut, Aarhus.

90) Okan Akdag, Aarhus.

91) Shehzad Akhtar, Gladsaxe.

92) Canan Akkaya, København.

93) Yaw Akoto-Bamfo, Rødovre.

94) Andriy Aksenov, Silkeborg.

95) Ebu Bekir Aktas, København.

96) Merve Aktas, København.

97) Larin Al Arabi, Svendborg.

98) Tulin Maher Al Arabi, Svendborg.

99) Ahmad Al Ashkar, Furesø.

100) Hind Rasheed Medhaloum Al Awsy, Lyngby-Taarbæk.

101) Ali Hussein Lawaf Al Badri, Helsingør.

102) Adnan Mohammad Basel Al Haj Saed, Fredericia.

103) Ibtisam Abdullah Bader Al Halfi, Aarhus.

104) Zaid Waleed Younis Al Khairi, Lyngby-Taarbæk.

105) Naja Mutasem Al Mawed, Slagelse.

106) Haitham Ahmad Abdalla Al Shamasneh, Haderslev.

107) Linda Rezeq Hasan Al Subih, København.

108) Sara Rezeq Hasan Al Subih, København.

109) Zaina Rezeq Hasan Al Subih, København.

110) Thekreit Karim Al-Absawi, Køge.

111) Adnan Ibrahim Al-Adhami, Frederiksberg.

112) Miral Refat Alahmad, Jammerbugt.

113) Esraa Haidar Kadhum Al-Ali, Brønderslev.

114) Saif Ali Dawoud Al-Amir, Vesthimmerland.

115) Atyaf Fakhary Al-Anbary, København.

116) Maged Al-Araj, København.

117) Karar Najem Abed Alassadi, Gladsaxe.

118) Ahmad Abbas Al-Assadi, København.

119) Ali Saadi Ali Al-Badri, København.

120) Iman Al-Badri, Odense.

121) Nour Al-Hoda Salih Ataya Al-Badri, København.

122) Mohaned Ali Abdulmahdi Al-Barmaky, Horsens.

123) Asaad Jaleel Ibraheem Al-Batat, København.

124) Noor Al-Bayati, Køge.

125) Ornuma Sorngate Albertsen, København.

126) Nada Al-Bidani, Frederikssund.

127) Muhammed Walid Al-Boustani, Hvidovre.

128) Layla Saleh Mahdee Al-Dainy, Vordingborg.

129) Sham Aldasouki, Assens.

130) Ali Farzdaq Mohammad Al-Dehlagi, København.

131) Natalija Aleksandrova, Gentofte.

132) Anne Wilson Alexander, Helsingør.

133) Haifa Khaled Ibrahim Alfellwah, København.

134) Mariam Ammar Al-Gharawi, Rudersdal.

135) Adam Alghazali, Hvidovre.

136) Bashar Amin Yosef Al-Haj, Svendborg.

137) Ahmed Mayeh Al-Hamdani, Odense.

138) Karar Al-Hashimi, Gribskov.

139) Mohammed Al-Hasnawi, København.

140) Feras Yousef Eskandar Al-Helou, Aalborg.

141) Ahmed Gani Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.

142) Ali Gani Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.

143) Azra Gani Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.

144) Mariam Gani Al-Hillo, Lyngby-Taarbæk.

145) Marva Al-Hilo, København.

146) Ayan Ahmed Ali, Odense.

147) Esra Mahmoud Khader Ali, København.

148) Faraj Kamel Ali, København.

149) Hamdi Khalif Ali, København.

150) Iftekhar Ali, Brøndby.

151) Imran Ali, Brøndby.

152) Milla Ali, Aarhus.

153) Nadia Said Mohamud Ali, København.

154) Sam Aiyad Ali, Aalborg.

155) Shaukat Ali, Hvidovre.

156) Syed Umair Ali, Aalborg.

157) Zain Alabdin Hussein Ali, København.

158) Ahmed Gheta Ali Mohamed, Køge.

159) Ajla Alibasic, Aarhus.

160) Jasmin Alibasic, Slagelse.

161) Laris Alibasic, Randers.

162) Sabahudin Alic, Kolding.

163) Göksu Alici, Aarhus.

164) Alen Aligrudic, Frederiksberg.

165) Admir Alikalfic, Svendborg.

166) Muhamed Alili, Ballerup.

167) Victor Alimasi, Holstebro.

168) Maha Aliq, Silkeborg.

169) Marius Aliuskevicius, Aalborg.

170) Darya Aliyeva, Aalborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

171) Mostaq Alizadeh, Sønderborg.

172) Zahra Abdulnabi Hashim Khalaf Al-Jabery, Gentofte.

173) Naja Aljarhi, Skanderborg.

174) Zahra Abdulfattah Hassan Al-Juboori, Guldborgsund.

175) Juud Mohanad Abed Alkader, Faxe.

176) Taem Mohamad Al-Karami, Roskilde.

177) Mariam Maath Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.

178) Mena Maath Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.

179) Sally Maath Sadoun Al-Khadhar, Holbæk.

180) (Udgået).

181) Lara Kamal Allan, Vejle.

182) (Udgået).

183) Huda Jassem Ali Al-Mandy, Gladsaxe.

184) Georg Friedrich Almasy, Aarhus.

185) Janina Al-Menshed, Albertslund.

186) Basma Al-Obaidi, Hvidovre.

187) Mustafa Sadi Muslem Alwan Al-Ramahi, Køge.

188) Jeanne Almeida de Oliveira Alring, Slagelse.

189) Taleen Rasheed Alsadi, Glostrup.

190) Mashail Hashim Al-Salmy, Esbjerg.

191) Bana Ammar Al-Shaer, Frederikshavn.

192) Lana Ammar Al-Shaer, Frederikshavn.

193) Diana Alshamari, Furesø.

194) Ahmad Refaat Alsharrah, Odder.

195) Amjad Turki Hussain Al-Shemary, København.

196) Lan Xuan Thi Alsted, Aalborg.

197) Thamer Mejbel Lafi Al-Saad, Kalundborg.

198) Cemre Nur Altay, Rødovre.

199) Fahad Haytham Altayeh, København.

200) Esra Altintas, Odense.

201) Nazif Altintas, Odense.

202) Jana Shadi Altouba, Mariagerfjord.

203) Tamara Carolina Alves Campos, Esbjerg.

204) Mohamed Gawed Kazem Al-Wali, Rudersdal.

205) Shekah Gawed Kazem Al-Wali, København.

206) Alissar Iyad Alzaet, København.

207) Lana Ismael Khaleel Al-Zehhawi, Aarhus.

208) Adem Riyad Fadel Al-Zuheiri, Allerød.

209) Khaled Mohamad Amer, Silkeborg.

210) Szymon Michal Amilianowicz, Skive.

211) Davian Amin, Herlev.

212) Mohammad Harris Amiri, Aarhus.

213) Nibal Amiri, Aarhus.

214) Yasin Amunya, Aarhus.

215) Youssef Amzourh, Gladsaxe.

216) Cristina Ana, Sønderborg.

217) Dalshad Anayati, Lyngby-Taarbæk.

218) Angel Dave Morelos Andersen, Gribskov. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

219) Araceli Abuan Winther Andersen, Odense.

220) Benjamin Hayiaw Andersen, Køge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

221) Christine Ruth Andersen, Syddjurs.

222) Claudia Aabjørn Andersen, Køge.

223) Daniela Baboi Andersen, Helsingør.

224) Diana Riise Andersen, Faaborg-Midtfyn.

225) Dorota Andersen, Vejen.

226) Emil Alexander Sherman Andersen, København.

227) Eric Clayton Andersen, Rudersdal.

228) Erik Raymond Andersen, København.

229) Ewa Katarzyna Andersen, Hørsholm.

230) Karol Andersen, København.

231) Luciana Maria Santos Andersen, Hjørring.

232) Nantana Andersen, Randers.

233) Nina Anaie Andersen, Helsingør.

234) Olena Ivanovna Andersen, København.

235) Patricia Joan Andersen, København.

236) Pavlina Mitkova Andersen, Solrød.

237) Renata Andersen, Helsingør.

238) Saipin Andersen, Guldborgsund.

239) Sheila Saavedra Andersen, Lolland.

240) Sonam Andersen, Frederiksberg.

241) Teodora Arconcil Andersen, Gentofte.

242) Emma Andersen Rodriguez, Barcelona i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

243) Ingrida Izaka Andersson, Tårnby.

244) Kathleen Fumiko Andersson, Holbæk.

245) Anne Andreasen, Svendborg.

246) Tussaneewan Andreasen, Aalborg.

247) Vladislav Chekalskij Andreasen, Nyborg.

248) Martina Andreassen, Odense.

249) Tsvetelina Parvanova Andreeva, Rudersdal.

250) Kesinee Chanpanya Andresen, Sorø.

251) Nikita Andresen, Aarhus.

252) Christina Anne Andrew, Tønder.

253) Herinirina Aime Viviane Andriamanampisoa, Gladsaxe.

254) Naveed Anjum, Hvidovre.

255) Essam Qais Ramadan An-Neseri, Odense.

256) Ildikó Antal, Kolding.

257) Dirk Anthonisen, Kalundborg.

258) Francelini Antunes, Frederiksberg.

259) Bibi Waraporn Khajatphai Anuchat, Aalborg.

260) Haroon Anwar, København.

261) Tahira Anwar, København.

262) Muska Anwari, Billund.

263) Nilla Anwari, Odense.

264) Amal Aoude, Aarhus.

265) Andrii Apolskyi, Holstebro.

266) Jennifer Mary Appave, Syddjurs.

267) Eugenia Appiah, København.

268) Saz Aram, Hillerød.

269) Alma Arapovic, Vejle.

270) Andrew Simon Archer, Frederiksberg.

271) Fazilet Ari, Skanderborg.

272) Aldin Arifi, Holbæk.

273) Florian Arifi, Ballerup.

274) Qendresa Arifi, Næstved.

275) Gülden Arik, Ishøj.

276) Ramazan Arik, Høje-Taastrup.

277) Buket Arikan, Aarhus.

278) Lajs Arisha, Odense.

279) Daniil Arkhipov, Tórshavn.

280) Selma Arnautovic, Odense.

281) Marcia Arp, Odense.

282) Saad Shahzad Arshad, København.

283) Ivan Arsic, Viborg.

284) Iris Brejner Arslan, Fredensborg.

285) Azra Arslani, København.

286) Baskim Arslani, København.

287) Mariyane Onik Artinyan, Kolding.

288) Kumariee Arulampalam, Halsnæs.

289) Susana Arustamyan, Odense.

290) Fazil Hasib Arzoo, Furesø.

291) Esmatullah Aseem, Aarhus.

292) Shaista Asir, Kolding.

293) Sehriban Aslan, Frederiksberg.

294) Derek Uche Asonze, København.

295) Rafi Asraf, København.

296) Anna Andreevna Astakhova, København.

297) Reza Ataei, Herning.

298) Numan Ahmet Atalay, København.

299) Fadime Ataman, Favrskov.

300) Sümeira Erciyas Ataman, Aarhus.

301) Mohammed T. M. Atatri, Sønderborg.

302) Nermina Atic, Kolding.

303) Anwar Youssef Atik, København.

304) Fevzi Atik, Albertslund.

305) Alikhan Aushev, Hillerød.

306) Velina Spasova Autzen, Roskilde.

307) Selma Avdic, Horsens.

308) Lalitha Avlund, Furesø.

309) Olga Arthurovna Avramenko, Guldborgsund.

310) Octavian Avramsen, Aalborg.

311) Viorica Malina Avramut, Aalborg.

312) Abdullah Hussein Awad, København.

313) Tahany Hussain Mahmood Awad, København.

314) Tahir Ashraf Awan, Mariagerfjord.

315) Nihal Sabih Awda, Halsnæs.

316) Rosina Axelsen, Norddjurs.

317) Adam Ayoub, Greve.

318) Natalie Ali Ayoub, Syddjurs.

319) Yasemin Aytac, Helsingør.

320) Bavel Abdullah Mamend Aziz, København.

321) Saeed Ali Aziz, Odense.

322) Saja Hameed Aziz, København.

323) Minu Azizi, Roskilde.

324) Ramin Azizi, Syddjurs.

325) Samiha Azzabi, Kolding.

326) Ania Aso Baban, København.

327) Clea Jessamine Bolibol Bach, Aarhus.

328) Ina Bachun, Randers.

329) Amir Bacic, Herlev.

330) Mathis Backen, Gladsaxe.

331) Rayan Ahmad Badawi, Randers.

332) Yanal Ahmad Badawi, Randers.

333) Silviu Andrei Badelita, Aarhus.

334) Jake Badger, Roskilde.

335) Hosy Badloon, Aarhus.

336) Behrad Talari Bagherihagh, Aalborg.

337) Brian Neil Bagley, Hvidovre.

338) Karin Bagni, København.

339) Forouzan Bahador, Furesø.

340) Kevin Bahnsen, Langeland.

341) Elyas Bassam Bahodi, Aalborg.

342) Nora Bahro, Aarhus.

343) Isaac Sam Baidoo, Brøndby.

344) Faruk Bajraktari, Lolland.

345) Edisa Bajramovic, Tønder.

346) Hatidza Bajric, Ballerup.

347) Anela Bajric-Hodzic, København.

348) Nikolett Bajusz, Roskilde.

349) Mariko Yoshino Bak, Silkeborg.

350) Viktor Bak, København.

351) Marie Zirihonon Baka, Odense.

352) Bibi Sarah Shabir Bakar, Esbjerg.

353) Hamida Shabir Ahmad Bakar, Esbjerg.

354) Isak Shabir Bakar, Esbjerg.

355) Stephen Baker, København.

356) Reza Bakhtiarifard, Fredensborg.

357) Mariam Mohamad Abdel Baki, Aarhus.

358) Abbas Bakkal, Aarhus.

359) Alexander Baklanov, København.

360) Malek Wael Bakrawi, Aarhus.

361) Timothy James Baldwin, Silkeborg.

362) Soheil Maleki Balesini, København.

363) Timea Balla, Vejle.

364) Larysa Ballo, Kerteminde.

365) Wimonrat Klaykaew Balswel, Gladsaxe.

366) Martin Hristov Baltov, Aalborg.

367) Henryk Banachiewicz, Aarhus.

368) Kannika Banthoengjai, Hjørring.

369) Ahmad Ricardo Barakat, Herlev.

370) Josef Danyel Barakat, Herlev.

371) Hankija Barakovic, Horsens.

372) Lutvija Barakovic, Aalborg.

373) Erdal Baran, Glostrup.

374) Carmen-Dana Barbateskovic, Helsingør.

375) Silvia Barbateskovic, Helsingør.

376) Samuel Michel Barbé, Odense.

377) Tamara del Carmen Barberan Carmenate, Bornholm.

378) Lewis Corneel Bardt, Ringkøbing-Skjern.

379) Marcus Bardt, Aarhus.

380) Sona Barid, Odense.

381) Susan Parr Barkley, Bornholm.

382) Timea Bartok, Norddjurs.

383) Sadik Bas, Aarhus.

384) Bora Basbayraktar, Silkeborg.

385) Timor Basha, Glostrup.

386) Moska Basharyar, Sønderborg.

387) Medina Basic, Randers.

388) Selma Basic, Kolding.

389) Semira Basic, København.

390) Linda Rita Baszczak, Aalborg.

391) Samir Hanna Bato, Aarhus.

392) Nausheene Batool, København.

393) Vlas Batura, Aalborg.

394) Vega Elisabeth Baumann, Aalborg.

395) Andrea Bautz, København.

396) Alateng Taogese Bay, Gentofte.

397) Sahar Bayat, Ringsted.

398) Mevlut Baykal, Randers.

399) Rasem Daood Gorgis Bazi, Ikast-Brande.

400) Amar Beba, Faaborg-Midtfyn.

401) Sabahudin Beba, Faaborg-Midtfyn.

402) Samija Beba, Faaborg-Midtfyn.

403) Saniya Bech, Hvidovre.

404) Adnan Becirovic, Nyborg.

405) Majda Becirovic, Lolland.

406) Alexander Beckmann, Ferney-Voltaire i Frankrig. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

407) Asajme Bedzeti, København.

408) Lennart Beeck, Frederiksberg.

409) Michael Steven Begovich, København.

410) Sandra Magdy Behnam Habashy, Allerød.

411) Meike Tomesch Behzadi, Aalborg.

412) Sanela Bekirova, Gladsaxe.

413) Ercan Bektas, Aarhus.

414) Lisa Engel Belhage, Helsingør.

415) Olusola Patrick Bello, København.

416) Anouar Ben Abdallah, Silkeborg.

417) Sahbi Ben Ali, København.

418) Najah Ben Khalifa, Horsens.

419) Jean de Castro Thomsen Bendix, Aalborg.

420) Svetlana Bendixen, Aarhus.

421) Donna Gail Benjamin, Aarhus.

422) Solange Siqueira Bento, Hørsholm.

423) Elmira Djafarova Bentsen, Hillerød.

424) Carrie Ann Valentine Benwell, Fredericia.

425) Besmire Beqaj, Haderslev.

426) Fatlinda Beqaj, Kalundborg.

427) Pranvera Beqaj, Haderslev.

428) Agnesa Beqiri, Herning.

429) Mirnesa Beqiri, Herning.

430) Pawel Stefan Berezowicz, Fredericia.

431) Olga Berg, Frederikssund.

432) Yury Berg, Frederikssund.

433) Edi Berisha, København.

434) Bayram Berk, Odense.

435) Eunices Yuruvi Bermudez Castillo, Brøndby.

436) Lars Bernack, Roskilde.

437) Cynthia Victoria Bernstorff-Gyldensteen, Nordfyn.

438) Elena Berthelsen, Allerød.

439) Maija Bertule, København.

440) Madara Bérzina, København.

441) Azra Besic, Odense.

442) Jasminka Besic, Slagelse.

443) Mohammad Baysanghar Besmalahi, Ballerup.

444) Jonathan William Bettger, Aarhus.

445) Run Ceu Bik, Bornholm.

446) Zuhra Bilalovic, Brøndby.

447) Sadina Bilanovic, Kolding.

448) Tetyana Bilyayeva, Viborg.

449) Vera Tourieva Bilyk, Herning.

450) Ferdane Binaku, Haderslev.

451) Vy Do Binau, København.

452) Stiig Hans Ernest Helgens Binggeli, Gentofte.

453) Nomer Biongan, Vejen.

454) Nora Mary Birger Good, London i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

455) Veronique Jacqueline Marie Louise Bisgaard, Frederiksberg.

456) Idman Bisle, Aalborg.

457) Paula Cristina Tataru Bjerg, Aarhus.

458) Cristina Maria Filipe Bjerre, Silkeborg.

459) Sven Bjerregaard, Varde.

460) Maya Bjerre-Nielsen, Brighton i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

461) Oliver William Bjerre-Nielsen, Brighton i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

462) Ruth Bjørk, Rudersdal.

463) Nicholas David Blackburn, Helsingør.

464) Frederick Andrew Blackwell, Frederiksberg.

465) Olena Blagovierna, Herning.

466) Alon Blum, Aarhus.

467) Godfred Kwadwo Boateng, København.

468) Joyce Boateng, Gladsaxe.

469) Clara Luz Boberg, Frederiksberg.

470) Alexander Bock, Horsens.

471) Eckhard Johann Christoph Bodenstein, Aabenraa.

472) Wiebke Bodenstein-Niemax, Aabenraa.

473) Bronwen Lynn Boe, Seattle i USA.

474) Andrei Bogdanov, Frederiksberg.

475) Volodymyr Bogdanovych, Horsens.

476) Oleksandr Bogodukhov, Favrskov.

477) Marinela-Mirela Boia, Aarhus.

478) Anne Kristine Boigues, København.

479) Sara-Niola Anabel Sunshine Boisen, Gentofte. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

480) Sofie-Ryan Asanti Ty'Nae Boisen, Gentofte. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

481) Zelaikha Bokharaie, Morsø.

482) Katja Boll, København.

483) Bosco Bonane, Randers.

484) Reni Todorova Boncheva, Ishøj.

485) Elke Cornelia Borchardt, Aarhus.

486) Delia Bordeanu, Vejle.

487) Magdalena Janina Boreta, Helsingør.

488) Enisa Boric, Aalborg.

489) Pamela Bork, Hjørring.

490) Margaryta Borring, Gribskov.

491) Collins Momanyi Bosire, København.

492) Jelena Andric Boskov, Silkeborg.

493) Frits Botman, Næstved.

494) Livia Maria Botoi, Holstebro.

495) Badia Boudiar, Kalundborg.

496) Anfissa Bougoulova, Tårnby.

497) Svetlana Bougoulova, København.

498) Omar Khodor Bouhiri, Helsingør.

499) Natalia Alexandrovna Boxall, Aarhus.

500) Olesya Anatolievna Boysen, Fredensborg.

501) Darko Bozanovic, Hillerød.

502) Atanas Lyubenov Bozhikov, København.

503) Ali Efe Bozkurt, Albertslund.

504) Demet Bozkurt, Ishøj.

505) Colin Lund Brackley, Hillerød.

506) Beata Brammer, København.

507) Angelika Teresa Brandt, Svendborg.

508) Maibritt Braukmann, Aabenraa.

509) Erik Braun, Gladsaxe.

510) Jadwiga Maria Breinrod, Esbjerg.

511) Allison Lee Brewster, Fredensborg.

512) Lars Benedict Britz, Aarhus.

513) Asim Brka, Syddjurs.

514) Gordana Brkic, Albertslund.

515) Elizabeth Brock, Helsingør.

516) Alicia Genevieve Laurence Brockhoff, Aarhus.

517) Lena Sophie Brockhoff, Gentofte.

518) Kristina Brodersen, Aarhus.

519) Malgorzata Mariola Brodersen, Silkeborg.

520) Helmut Werner Broe-Richter, Sønderborg.

521) Julia Anne Wolf Broge, Hillerød.

522) Jeffery Owen Brown, Aarhus.

523) Tomasz Brudek, København.

524) Sergiu Brumar, Aarhus.

525) Gabriel Robert Brumaru, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2013.

526) Beate Bruss, København.

527) Iryna Bryukhanova, Ringkøbing-Skjern.

528) Olga Brøchner, Aarhus.

529) Heiko Buch-Illing, Middelfart.

530) Dana Bucuk, Odense.

531) Hong Anh Thi Bui, Assens.

532) Huong Thi Bui, Køge.

533) Eugenia Bundgaard, Herning.

534) Olgica Bungurdjiev, Furesø.

535) Malgorzata Wanda Bura, Aarhus.

536) Alina Burgaard, Billund.

537) Tatiana Semenovna Burkhanova, Vejle.

538) Victor Emilov Burnev, Næstved.

539) Noliah Noole Busch, Aarhus.

540) Marijana Butarevic, Hillerød.

541) Mohammad Eshtiaq Butt, Ballerup.

542) Aida Hadzimahovic Buzdalek, Randers.

543) Wilhelm Büchele, Odense.

544) Indre Bylaite, Gladsaxe.

545) Janina Bünck, Sønderborg.

546) Nuri Büyükyorulmaz, Albertslund.

547) Eva Bækgaard, København.

548) Olga Bøgely, Odense.

549) Chendong Cai, København.

550) Chenxi Cai, Tårnby.

551) Julia Patricia Cajahuaman Beltran, Rødovre.

552) Tamer Cakaloglu, Aarhus.

553) Gerry Ondus Calba, København.

554) Ricardo Camara Hurtado, Egedal.

555) Hamish Grant Lorne Campbell, Helsingør.

556) Travis Damgaard Campbell, Vejle.

557) Fidan Can, Esbjerg.

558) Nazli Can, Esbjerg.

559) Darren Cann, Frederiksberg.

560) Dilong Cao, Tårnby.

561) Sueli Aparecida Caporali, Frederikssund.

562) Justin Cameron Carella, København.

563) Irma Carkovic, Lolland.

564) Olla Anna Carlsen, Aarhus.

565) Stephen James Carney, Furesø.

566) Raphael Gery Olivier Caron, København.

567) Gülsüm Cartilli, Odense.

568) Dora Lisette Carvajal Barriga, Lyngby-Taarbæk.

569) Erodys Castillo Borrero, Horsens.

570) Laura Virginia Castillo Figueroa, København.

571) Karolina Maria Cebula, København.

572) Marko Celicanin, Gladsaxe.

573) Aydin Celik, Faaborg-Midtfyn. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

574) Sevda Celik, Odense.

575) Ömercan Çelik, Frederiksberg.

576) Semra Cengic, Odense.

577) Bahar Ceran, Hillerød.

578) Alexei Cernenco, Hillerød.

579) Maria Cerveneac, Vestmanna.

580) Charles Guillaume Cespedes, København.

581) Hasan Ensar Cetin, Vallensbæk.

582) Leyla Cetin, Ringsted.

583) Amine Cevirici, Horsens.

584) Ünal Ceylan, Aarhus.

585) Dania Wisam Chabaani, Nyborg.

586) Dmytro Chadayev, Gentofte.

587) Tanios Gebran Chaghouri, Aalborg.

588) Maria Chahine, Kolding.

589) Nui Yupharat Chalasri, Fredensborg.

590) Rachael Chali, Aarhus.

591) Shaimaa Chamali, Aarhus.

592) Karen Lilian Bjørnskov Chamberlain, Gentofte.

593) Christophe Paul Jean-Marie Georges Chamerat, København.

594) Samar Ali Chamseddine, Kolding.

595) Berend Curtis Chappell, Aalborg.

596) Charoon Chareonrum, Herlev.

597) Dipendra Chaudhary, Gladsaxe.

598) Lizeth Chavez Flores, Frederikshavn.

599) Nikolay Ivanov Chavov, Aalborg.

600) Kirill Chebotarev, Gentofte.

601) Mira Chehade, Nyborg.

602) Yousef Ghassan Chehade, Helsingør.

603) Bingjing Chen, København.

604) Juntao Chen, København.

605) Si Chen, Fredericia.

606) Ying Chen, Kolding.

607) Lilach Chen Bracha, København.

608) Zhou Cheng, Gribskov.

609) Valery Fernandes Chernomorchenko, Aarhus.

610) Natalya Chernomorenko, Odense.

611) Nataliya Cheshenko, Aalborg.

612) Vladimir Chesnokov, Silkeborg.

613) Angelina Kathet Chhetri, Hedensted.

614) Nataliya Chichkova, Gentofte.

615) Elisheva Kandelker Jakobsen Chievitz, Silkeborg.

616) Aurel Chiorian, Hedensted.

617) Ioulia Chiriaeva, Frederiksberg.

618) Tatyana Yurievna Chistyakova, Norddjurs.

619) Moe Moe Chit Myint, Gribskov.

620) Kanokwan Chitchop, København.

621) Khopfa Chitphumisak, København.

622) Ifeoma Augustina Chizube, Glostrup.

623) Iwona Agnieszka Chodubska, Vejen.

624) Krzysztof Chodubski, Vejen.

625) Grace Yeong Choi Ee, København.

626) Oleksandr Chornenkiy, Fredericia.

627) Phongchai Chou, København.

628) Gabriela Choukri, København.

629) Kooi Foong Chow, Allerød.

630) Bang-on Christensen, Holbæk.

631) Charlotte Maria Beatrice Christensen, Gentofte.

632) Elizabeth Ann Benedict Christensen, København.

633) Emma Christensen, København.

634) Ewelina Magda Christensen, Odense.

635) Gerda Christensen, Rudersdal.

636) Katerina Tarnovska Christensen, Hjørring.

637) Katherine Christensen, Gribskov.

638) Lumpang Christensen, Skanderborg.

639) Oksana Christensen, Haderslev.

640) Phannipha Christensen, Køge.

641) Somnuk Phengrungruangwong Christensen, Randers.

642) Supattra Sang-Ngam Christensen, Aarhus.

643) Victoria Christian, Gentofte.

644) Alicja Anastazja Tamiz Christiansen, København.

645) Arrate Sousa Christiansen, Sønderborg.

646) Barbara Magdalena Baran Christiansen, Guldborgsund.

647) Daoruang Arunram Christiansen, Jammerbugt.

648) Klaus Rune Christiansen, København.

649) Lea Katharina Christiansen, København.

650) Melitta Christiansen, Faxe.

651) Sarah Bang Christiansen, København.

652) Gali Christophersen, Lyngby-Taarbæk.

653) Guanghao Chu, Aabenraa.

654) Wipakamon Chuaynukoon, Høje-Taastrup.

655) Pawel Jacek Chwarscianek, Guldborgsund.

656) Magdalena Cichocka, Greve.

657) Jasmin Cilas, Slagelse.

658) Ionela Pusa Cislianu, Ballerup.

659) Andrei Ciubotariu, Aalborg.

660) Sorin Costel Ciubotariu, Silkeborg.

661) Barry Melvyn Claridge, Gribskov.

662) Jacquelyn Nadine Clarke-Andersen, Holbæk.

663) Peter Michael Coates, Aarhus.

664) Andrea Cobis, Aarhus.

665) Ian Colotla, Gentofte.

666) Indira Comakci, København.

667) Camilla Olis Conche, Syddjurs. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

668) Brid Christina Conneely, København.

669) Scott Anthony Connors, Frederikshavn.

670) Violeta Constantinescu, Haderslev.

671) Alison Cooper, Silkeborg.

672) Olga Cooper, Jammerbugt.

673) Panya Corell, Kalundborg.

674) Melisa Mesic Coric, Odense.

675) Decebal Horia Cornean, Aalborg.

676) Haibo Liu Cornow, Gladsaxe.

677) Tezcan Coskun, Fredensborg.

678) Maya Michele Coulson, København.

679) Stacey Marie Cozart, Aarhus.

680) Nicoleta Craciunel, Aarhus.

681) Gyorgyi Csato, København.

682) Michael Daniel Patrick Cullen, Skanderborg.

683) Henry Anderson Culp, København.

684) Maria Antonella Curvaia, Vejen.

685) Zan Cyganov, Ikast-Brande.

686) Agnieszka Olga Czajkowska, Næstved.

687) Malgorzata Czajkowska, Næstved.

688) Elzbieta Iwona Czajkowska-Szorc, Rudersdal.

689) Peter Sebastian Czesnik, København.

690) Izabela Maria Czubat, København.

691) Lukasz Jakub Czyzewski, Horsens.

692) Alara Ayse Cömert, København.

693) Reda Dachati, Esbjerg.

694) Denis Dacic, Helsingør.

695) Christian Roman Dadulla, Køge.

696) Punyanut Daenchai, Silkeborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

697) Jessica Dahal, Middelfart.

698) Marina Dahl, Furesø.

699) Marie Elena Dahlstrøm, Assens.

700) Jamal Mohamad Dahpoor, Hvidovre.

701) Ahmed Samir Daif, Køge.

702) Eman Hamed Dakhel, Roskilde.

703) Mary Dakhel, Ringkøbing-Skjern.

704) Ali Hamed Dakhil, Køge.

705) Julaporn Damborg, Aalborg.

706) Jintana Damgaard, Ringsted.

707) Vincent Damoh, Frederiksberg.

708) Pemisa Damsbølle, Odense. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

709) Klaudija Dan, Ringsted.

710) Hoang Diem Dang, Aarhus.

711) Martina Danker, Hjørring.

712) Oliver Danvig Bøgh, Barcelona i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

713) Sergiy Danylyuk, Hedensted.

714) Iman Daoud, Vejle.

715) Elvir Dapo, Aarhus.

716) Semir Dapo, Aarhus.

717) Larissa Isabell Rieber Darrell, København.

718) Talal Feras Darwish, Randers.

719) Anna Maria Daszkiewicz-Rasmussen, Aarhus.

720) Jailani Muhammed Daud, Hjørring.

721) Gilda Daugaard, Hvidovre.

722) Arife Dauti, København.

723) Armira Dauti, København.

724) Zana Dauti, København.

725) Mersiha Dautovic, Odense.

726) Leila Davari, Kolding.

727) Morgan Renan Brieuc David, København.

728) Elif Dayioglu Davidsen, Aarhus.

729) Lee Davis, Frederiksberg.

730) Aleksander Tytus Dawidowicz, Aalborg.

731) Hanan Mohamed Dawud El-Hajj, Odense.

732) Rudi Gaston Emma De Groof, København.

733) Agnieszka de Linde, Favrskov.

734) Robert De Vallier, Odense.

735) Luc de Visme, Rudersdal.

736) Moreno Dei Rossi, Odder.

737) Laura Marinela Delcea, Aalborg.

738) Danijel Deletic, København.

739) Burak Delibal, Gladsaxe.

740) Özlem Delibal, København.

741) Armend Deliu, Helsingør.

742) Djenela Delkic, Køge.

743) Michela Della Negra, København.

744) Abdul Wase Delsoz, Helsingør.

745) Mohammad Khyber Delsuz, Ringsted.

746) Eridona Demaj, Guldborgsund.

747) Svetlana Anatoljevna Demidova, Middelfart.

748) Ayse Demircioglu, Odense.

749) Zübeyde Demirezen, København.

750) Kenan Demirovic, Sønderborg.

751) Martha Demissie, Aarhus.

752) Marina Jacoba den Engelsman, Mariagerfjord.

753) Dilan Deniz, Guldborgsund.

754) Amanda Melanie Dennehy, Frederikshavn.

755) Pavel Deshevykh, København.

756) Luis David Despaigne Portuondo, København.

757) Hamide Deveci, Høje-Taastrup, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2002.

758) Yrma Caridad Díaz Bautista, Aalborg.

759) Karla Patricia Diaz Ordoñez, Lyngby-Taarbæk.

760) Iryna Didenko, Faxe.

761) Nikki Dilling-Hansen, Moskva i Den Russiske Føderation. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

762) Maria Dimaki, Albertslund.

763) Dobrinka Ivanova Dimitrova, Kolding.

764) Elena Pophristova Dimitrova, Aarhus.

765) Chi Si Dinh, Brønderslev.

766) Maryan Jama Diriye, Odense.

767) Tatiana Dissing, Vesthimmerland.

768) Helen Ditlevsen, Herning.

769) Bego Djapo, Tønder.

770) Elena Djekic, Gladsaxe.

771) Diyor Djumáev, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2010 og 2013.

772) Jelena Djuricanin, Allerød.

773) Michael Docherty, København.

774) Anna Doda-Nielsen, Aarhus.

775) Seda Dogan, Køge.

776) Peter Dolog, Aalborg.

777) Andriy Donchulyesko, Aalborg.

778) Antoniya Georgieva Doneva, Aarhus.

779) Dariusz Dorau, Haderslev.

780) Marzena Dorau, Haderslev.

781) Ryan dos Santos Sabroe Jensen, Guldborgsund. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

782) Maria Doubrovskaia, Odense.

783) David Towers Douglas, Vesthimmerland.

784) Seydou Doumbia, København.

785) Andrea Fabiana d'Ovidio, Morsø.

786) Oleksandr Drachko, København.

787) Oksana Dragalchuk, Aarhus.

788) Jovana Dragicevic, København.

789) Sabine Guste Brigitte Dragsted, Lyngby-Taarbæk.

790) Nada Draskovic, Gladsaxe.

791) Alevtina Drexel, Frederiksberg.

792) Jaroslaw Wlodzimierz Drozdowski, Guldborgsund.

793) Pawel Grzegorz Drozdowski, Guldborgsund.

794) Andrew Allan du Plessis, Aarhus.

795) Sara Dugoni, København.

796) Klaudija Dukic, Roskilde.

797) Yasar Dul, Frederiksberg.

798) Bajram Duljaj, Næstved.

799) Dim Htang Dum Daw, Odsherred.

800) Naw Seng Dum Daw, Odsherred.

801) James Tait Dunbar, Gentofte.

802) Jennifer Amy Duncan-Bendix, Frederiksberg.

803) Roza Dimitrova Georgieva Dupont, Glostrup.

804) Melika Duradbegovic, Aabenraa.

805) Maria Elizabeth Lopes Durães, Frederiksberg.

806) Christophe Jean Michel Duret, Frederiksberg.

807) Ebru Durmus, Høje-Taastrup.

808) Jana Maslikova Duvander, Greve.

809) Suzanne Wendy Schoaf Duxbury, Gribskov.

810) Osman Dügec, Esbjerg.

811) Nicolai Soungaris Dyhr, Silkeborg.

812) Valentina Dynnesen, København.

813) Helen Frances Dyrbye, Furesø.

814) Arton Dzeladini, København.

815) Peter Andrew Eagleson, København.

816) Joel Visser Earnest-DeYoung, Allerød.

817) Katherine Marie Earnest-DeYoung, Allerød.

818) Klaus Eberhardt, Aalborg.

819) Kathrin Regula Eberle, Odense.

820) Lars René Eckhardt, Hannover i Forbundsrepublikken Tyskland.

821) Marius Ecsner, Ikast-Brande.

822) Godwin Sunder Edwin, Runavik.

823) Stella Yuyevna Efimova, Vordingborg.

824) Helena Eghbal, Frederikssund.

825) Natalia Ehlers, Guldborgsund.

826) Alice Alla Trukhanova Ehrenreich, Fredericia.

827) Kaja Hannelore Ursula Ehricke, Aabenraa.

828) Majd Eishah, Faaborg-Midtfyn.

829) Ladan Eivazi, Hillerød.

830) Paula Najma Ejdier, København.

831) Natalia Vileichik Ejlertsen, Halsnæs.

832) Hasna El Bouchtaoui, København.

833) Najat El Bouirmani, Brøndby.

834) Mohamed Salem El Fallaki, Aarhus.

835) Nadia El Ghoufairi, Aarhus.

836) Assia El Mazaai, København.

837) Abdellatif El Mokadim, Albertslund.

838) Yamamah El Rabiy, Karbala i Irak. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

839) Rayan El Yassin, Odsherred.

840) Jihad Ahmad Elali, København.

841) Ghassan Mohamad El-Chayeb, Aarhus.

842) Ayman Eleya Shafeek Zaki, Furesø.

843) Menduha Elezaj, Lolland.

844) Khaled Mohamed Elghawi, Furesø.

845) Jory Walid El-Hajj-Moussa, Odense.

846) Mohamad El-Hazzaa, Roskilde.

847) Delor Khalil Elias, Aarhus.

848) Elisabetta Eliseo, Aarhus.

849) Bilal Ayman El-Jomaa, Haderslev.

850) Kifah Fethi El-Khatib, København.

851) Daria Kirillovna Ellgaard, Frederikshavn.

852) Boujemaa El-Mannouti, København.

853) Mohamed Elmi, Odense.

854) Shukri Hirsi Elmi, Odense.

855) Sulekha Abdi-Kadir Osman Elmi, Aarhus.

856) Susanne Fawaz El-Omari, Køge.

857) Chamuke Emajake, Odense.

858) Gafur Emini, Lolland.

859) Hadis Emini, Lolland.

860) Pierre Enaux, København.

861) Jasmin Amanda Endrina, Pak Kret i Thailand. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

862) Irina Michelle Enemark, Aarhus.

863) Ai Tashiro Enevoldsen, Gentofte.

864) Rabiab Jaranil Enevoldsen, Hedensted.

865) Omer Er, København.

866) Yuan Michelle Song Eriksen, Herning.

867) Mustafa Tuncay Ermis, Høje-Taastrup.

868) Lenke Eross, Hvidovre.

869) Efraim Esati, Gladsaxe.

870) Cagribey Esen, Lyngby-Taarbæk.

871) Fatma Nur Esen, Aarhus.

872) Filiz Esen, Aarhus.

873) Ilhan Esen, Aarhus.

874) Ahmet Esgici, Hedensted.

875) Alev Esgici, Ringsted.

876) Türel Esgici, Hedensted.

877) Saleem Qeryaqoos Buttrus Esho, Favrskov.

878) Zorayah Jose Eslabon, Horsens.

879) Barbara Monika Espersen, Gladsaxe.

880) Marta Estañ Cubillas, Odense.

881) Barbara Catherine Eugster Ben Gazi, Sharm el-Sheikh i Egypten.

882) Richard Mark Evans, København.

883) Temenuzhka Kirilova Evers, Gladsaxe.

884) Tri Inayanti Eysturberg, Hvalba.

885) Barbara Fabretti, København.

886) Miami Zeyad Faisal, Fredericia.

887) Shivan Rashid Faizallah, Odense.

888) Jacqueline Anne Falkenberg, Allerød.

889) Panthita Fallesen, Vejen.

890) Rahileh Farajzadeh Moghanjoughi, København.

891) Egzon Farizi, Frederiksberg.

892) Nighat Farooq, Høje-Taastrup.

893) Qamar Farooq, København.

894) Dorgol Fatah, Odense.

895) Hammouda Tarek Mohammad Fatayerji, Aalborg.

896) Rahimi Gooshlavandani Fatemeh, Furesø.

897) Davar Fathullah, Horsens.

898) Aleksandra Fatic, Gladsaxe.

899) Danijela Fatic, Ballerup.

900) Jelena Fatic, Gladsaxe.

901) Tairis Mendoza Faurby, København.

902) Michelle Harriett Fay, Dragør.

903) Muhammad Fayyaz, Greve, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2007, 2010 og 2011.

904) Hartwin Carsten Feddersen, Aarhus.

905) Jekaterina Fedorenko, København.

906) Anastassia Michailovna Fedorova, Esbjerg.

907) Natalia Fedorova, København.

908) Sergey Fedosov, Aarhus.

909) Natalia Fedosova, Aarhus.

910) Orsolya Sarolta Fejes, København.

911) Ruohua Feng, København.

912) Tony Susgaard Fergusson, København.

913) Oliviya Fernandes, Gentofte.

914) Edilene Heloisa Ferreira, Ballerup.

915) Claudia Ferrer Abella, Herning.

916) Ihssan Fikli, Frederiksberg.

917) Nikola Filipovski, København.

918) Sergii Filoniuk, Holstebro.

919) Galen David Fisher, Ringkøbing-Skjern.

920) Elizabeth Aisling Fitzmaurice, Silkeborg.

921) Christine Anne Fleming, Aarhus.

922) Benjamin Fligor, Jammerbugt.

923) Jessica Florence, Aarhus.

924) Rogelio Flores Aguirre, København.

925) Casper Pawel Florin, Odder.

926) Romulus Fodor, Guldborgsund.

927) Rita Folkmane, Aarhus.

928) Olena Fomina, Helsingør.

929) Dan Shan Foo, København.

930) Andreas Forrer, Horsens.

931) Andre Ricardo Fosbæk, Svendborg.

932) Michel Jean Fournier, Aarhus.

933) Emily Ann Fowler, København.

934) Agnieszka Helena Fraije, Aarhus.

935) Inna Baskakova Frandsen, Ringsted.

936) Grzegorz Bartlomiej Frass, Furesø.

937) Faith Frederiksen, Frederiksberg.

938) Nga Thi Quynh Frederiksen, Greve.

939) Oana-Veronica Frederiksen, Viborg.

940) Sven Uhrenholdt Frenzel, København.

941) Pierre Freudendal, Avignon i Frankrig. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

942) Benjamin Frey, Hjørring.

943) Ida Friis, Varde.

944) Jared Alexander Stubbs Frisendahl, København.

945) Qiang Fu, Gentofte.

946) Jidapa Furland, Greve.

947) Melanie Jene Gabanto, København.

948) Aneta Barbara Gabara-Forsström, Kerteminde.

949) Cälin Radu Gabor, Vestmanna.

950) Daniela Eugenia Gabor, Vestmanna.

951) Naoimi Daniela Gabor, Vestmanna.

952) Lemelyn Maguigad Gaddi, København.

953) Gabriela Galea, Sønderborg.

954) Mirsada Galic, Randers.

955) Bartosz Galkowski-Hjorth, Helsingør.

956) Olga Anatolievna Gammelgaard, Gentofte.

957) Frank Michael Garbelmann, Randers.

958) Renier Garcia Torres, København.

959) Iryna Garvanko, Greve.

960) Altin Gashi, Vejle.

961) Payam Gasm, Hvidovre.

962) Dragica Gavric, Halsnæs.

963) Milosava Manojlovic Gavric, Gladsaxe.

964) Hala Gazi Shadad Fares, Kolding.

965) Codruta Geerthsen, Kolding.

966) Bruno Gehrig, Hillerød.

967) Ali Muse Gelle, København.

968) Svetlana Anatolievna Gerasimova, Aabenraa.

969) Anne Liv Gerber, København.

970) Wolfgang Hermann Heinrich Gerdau, Tønder.

971) Vildana Gerzic, Aalborg.

972) Mahin Ghaderi, Egedal.

973) Nayyer Ghaffarian Eidgahi Moghaddam, Rødovre.

974) Yama Ghafuri, Skanderborg.

975) Ali Ahmad Ghanem, København.

976) Tiberiu Gheorghe, Gladsaxe.

977) Mehdi Ben Mohamed Ghezel, Faaborg-Midtfyn.

978) Andreea-Georgiana Ghilea, Esbjerg.

979) Sahil Ghimire, Horsens.

980) Sanjar Ghorban, København.

981) Nicholas Mathew Gillings, Ringsted.

982) Martha Zakaria Israel Girgis, Gladsaxe.

983) Steven Glazer, Frederiksberg.

984) Katerina Gniazdo, København.

985) Bruce Michael Golding, Fredericia.

986) Marina Golemac, København.

987) Natalia Golubeva, København.

988) Daniel James Gomez-Windshuttle, København.

989) Juana Gonzalez Mendez, Glostrup.

990) Hugo Edson Gonzalez Villalba, Lyngby-Taarbæk.

991) Erica Taylor Goodwin, Hillerød.

992) Marzena Gorniak, Aarhus.

993) Justyna Gorzecka, Morsø.

994) Tatiana Gourbo-Novik, Helsingør.

995) Maciej Ireneusz Graczyk, København.

996) Todd Allen Grady, Odense.

997) Annegret Graehn-Mittmann, Sønderborg.

998) Cheryl Dianne Graham, Bornholm.

999) Douglas Norman Graham, Lyngby-Taarbæk.

1000) Darika Gram, Furesø.

1001) Nadejda Gram, Esbjerg.

1002) Cristina Isabel Granja de Matos, Lyngby-Taarbæk.

1003) Bozena Grasela-Haslund, København.

1004) Malgorzata Maria Grau, Frederiksberg.

1005) Evelyne Emilie Elise Gravier, Faxe.

1006) Viktoria Grebennikova, Lyngby-Taarbæk.

1007) Angkhana Gregersen, Hillerød.

1008) Nadiya Pavlisyuk Gregersen, Horsens.

1009) Marina Greis, København.

1010) Rubina Grewal, Tårnby.

1011) Svetlana Gricane, Gladsaxe.

1012) Claire Vania Grimshaw, Lyngby-Taarbæk.

1013) Ewa Grochowska, København.

1014) Pauline Susan Grolin, Odense.

1015) Kirill Gromov, København.

1016) Sarah Silvany Grot, Tårnby.

1017) Fabienne Odette Camille Grousset, Lejre.

1018) Isak Grozdanic, Guldborgsund.

1019) Nermana Grozdanic, Guldborgsund.

1020) Grzegorz Krzysztof Grubiak, Aabenraa, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2009.

1021) Noi Grundvad, Aarhus.

1022) Susann Romy Gröbner, København.

1023) Bianca Ribeiro Grønbech, São Gonçalo i Republikken Brasilien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1024) Natasha Ribeiro Grønbech, São Gonçalo i Republikken Brasilien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1025) Chenghao Gu, Aarhus.

1026) Clement Nicolas Guasco, København.

1027) Fanny Guay, Tårnby.

1028) Erick Gervais Guimbi-Zambi, Fredericia.

1029) Katrin Vald Guldberg, Aarhus.

1030) Mohammad Husain Gulmir, Esbjerg.

1031) Elissar Gumah, Vordingborg.

1032) Katja Fana Gundersen, Randers.

1033) Euzanir Ferreira Gundtoft, Slagelse.

1034) Ashias Gurung, København.

1035) Eric Rolf Guthey, Rudersdal.

1036) Johannes Rolf Guthey Schwartzkopff, København.

1037) Santiago Gutierrez Bolio, Hillerød.

1038) Megan Rose Guttesen, Sant'Elia a Pianisi i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1039) Trisha Mae Guttesen, Sant'Elia a Pianisi i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1040) Melida Astrid Guzman Cubillos, Fredensborg.

1041) Felicia Gyamfuaa, København.

1042) Mine Er Gültekin, Épinay-sur-Seine i Frankrig.

1043) Mirac Günay, Furesø.

1044) Erdinc Güngör, København.

1045) Ernst Paul Günther, Frederiksberg.

1046) Katharina Marion Cläre Göbel, Aarhus.

1047) Signe Selcan Gök, Frederiksberg.

1048) Fikret Gölcek, Albertslund.

1049) Ya-Hua Gøtzsche, Lyngby-Taarbæk.

1050) Joke-Gesine Habben, Aarhus.

1051) Gul Barg Hadaf, Hvidovre.

1052) Nimro Hadim, Odense.

1053) Redifa Hadzic, Horsens.

1054) Pia Bodil Haecky, Helsingør.

1055) Katarzyna Haenschke, København.

1056) Ajmal Hafizi, Randers.

1057) Anke Hagen, Roskilde.

1058) Gladys Nyokabi Hagen, Helsingør.

1059) Emma Lara Haglund, Struer.

1060) Amina Saadun Towfiq Haidari, Sønderborg.

1061) Sohrab Haidary, Sønderborg.

1062) Dzemal Hajdarevic, Esbjerg.

1063) Saida Hajoui Achour, København.

1064) Soheila Hajrostami, Herlev.

1065) Niorn Halberg, København.

1066) Admir Halilovic, Odense.

1067) Amra Halilovic, Vejle.

1068) Ema Halimic, Assens.

1069) Rimon Halloun, København.

1070) Uday Hamid, Slagelse.

1071) Aja Hamid-Ali, Herlev.

1072) Stephen Jacques Hamilton Dutoit, Aarhus.

1073) Shaun Curt Hammargren, Aalborg.

1074) Clemence Hamuli, Odense.

1075) Elvane Hamza, København.

1076) Sali Hamza, Vordingborg.

1077) Sumaia Hamzaei, Faaborg-Midtfyn.

1078) Mohammad Asif Hamzai, Odense.

1079) Yara Mohammad Hamzeh, Aalborg.

1080) Pwint Lin Han, Svendborg.

1081) Xiang Han, Lyngby-Taarbæk.

1082) Yingchou Han, København.

1083) Ajla Handanagic, Kolding.

1084) Malik Kamran Hanif, Aarhus.

1085) Walter Hannemann, København.

1086) Ailsa Margaret Hansen, Gentofte.

1087) Brigitte Katharina Hansen, Odense.

1088) Carmen Salor Hansen, Aalborg.

1089) Dana Valentina Hansen, Esbjerg.

1090) Elena Hansen, Frederiksberg.

1091) Fabrícia Diniz Primo Hansen, København.

1092) Irina Hansen, København.

1093) Jocelyne Therese Marie Madeleine Hansen, Ballerup.

1094) Kirstin Erica Hansen, Kerteminde.

1095) Ladda Hansen, Aarhus.

1096) Leonida Yarova Hansen, Svendborg.

1097) Margarita Hansen, København.

1098) Marina Hansen, Kolding.

1099) Maritza Ysabel Hansen, Viborg.

1100) Monica Olivia Hansen, Vesthimmerland.

1101) Monija Mrgan Hansen, Middelfart.

1102) Napa Hansen, Hedensted.

1103) Natia Hansen, Bornholm.

1104) Nicole Hansen, Frederikshavn.

1105) Nittaya Hansen, Gribskov.

1106) Oksana Mykolaevna Ryabokon Hansen, Greve.

1107) Pauline Anne Hansen, Odense.

1108) Stepanka Hansen, Tårnby.

1109) Sukanya Hansen, København.

1110) Tamâra Minor Hansen, Faxe.

1111) Tatiana Hansen, Gladsaxe.

1112) Veronika Hansen, København.

1113) Wioletta Dorota Hansen, Ballerup.

1114) Yanisa Hansen, Helsingør.

1115) Yolette Cetoute Hansen, Herning.

1116) Ziarmal Haqmal, Aarhus.

1117) Nelly Romulo Balid Haraldsen, Vágar.

1118) Sarah Haris, Allerød.

1119) Leslie Diane Harrison, Næstved.

1120) Susanna Harutyunyan, Randers.

1121) Haci Hasbolat, Aarhus.

1122) Melika Hasecic, Aarhus.

1123) Mlena Hashem, Esbjerg.

1124) Razia Bibi Hashem, Aarhus.

1125) Seyed Morteza Hashemi, Billund.

1126) Ayan Ismail Hashi, Aarhus.

1127) Dzemila Hasic, Herning.

1128) Sabine Hasløv, Allerød.

1129) Mirna Hasna, Aarhus.

1130) Abdiwahab Hassan, København.

1131) Axlam Faizal Hassan, Aalborg.

1132) Hiba Rahman Ghazi Hassan, Roskilde.

1133) Maha Faisel Hassan, Odense.

1134) Maria Walid Hassan, Frederikssund.

1135) Mirna Walid Hassan, Frederikssund.

1136) Musarat Hassan, Hvidovre.

1137) Sabir Saleban Hassan, København.

1138) Sadik Saleban Hassan, København.

1139) Mona Hassanein, Aarhus.

1140) Ahmad Zia Hassani, Tårnby.

1141) Maryam Hassani, Billund.

1142) Mina Rezhne Hassani, Greve.

1143) Moses David Haule, Skive. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1144) Anna Szymkowiak Have, Furesø.

1145) Shqipe Havolli, Norddjurs.

1146) Reihaneh Hazara, København.

1147) Bruce Dunean Heath, København.

1148) Navid Hedayati, Lyngby-Taarbæk.

1149) Henrietta Fink Lützow Hedegaard, Herning.

1150) Veselina Blagoeva Malamova Hedegaard, Solrød.

1151) Emil Heeb, Sønderborg.

1152) Inka Carolin Heinrich-Paludan, København.

1153) Daria Gulceva Helgogaard, Holbæk.

1154) Dren Helshani, Helsingør.

1155) Drilon Helshani, Helsingør.

1156) Oliver Hendricks, Sønderborg.

1157) Douglas Scott Henningsen, Bornholm.

1158) Sonja Marisa Hermann, København.

1159) Magdalena Katarzyna Hermansen, Høje-Taastrup.

1160) Rimon Waad Hermez, Aalborg.

1161) Izebel Sanchez Hernandez, Randers.

1162) Carolina Medina Hernández, Favrskov.

1163) David Edward Herron, Bornholm.

1164) Jannis Merlin Herschbach, København.

1165) Nora Amelie Herschbach, København.

1166) Ganna Babych Hessner, Randers.

1167) Mela Ali Hesso, Svendborg.

1168) Magdalena Anna Hestbech, Aarhus.

1169) Andrea Hila, Middelfart.

1170) Nevila Hila, Middelfart.

1171) Emilie Zoe Hilse, Horgen i Schweiz. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1172) Omar Ahmad Himmo, Gentofte.

1173) Ratree Kerdsuk Hjelm, Mariagerfjord.

1174) Afrah Faraj Hmod, Ringsted.

1175) Biak Hmun, Ringkøbing-Skjern.

1176) Mai Linh Ho, Aalborg.

1177) Belma Hodzic, Aarhus.

1178) Nerma Hodzic, Aarhus.

1179) Nermin Hodzic, Næstved.

1180) Egon Hoffmann, Næstved.

1181) Elena Holm, Næstved.

1182) Sydelle Marie Holmgaard, Aarhus.

1183) Chuchart Homsombut, København.

1184) Volodymyr Honchar, Varde.

1185) Marc John Honoré, Horsens.

1186) Solvej Kirsten Herber Horsbøl, Tønder. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1187) Edona Hoti, Ishøj.

1188) Emine Hoti, Odense.

1189) Simone Hoti, Ishøj.

1190) Geoffrey Ames Houser, Frederikssund.

1191) Darren John Howard, Helsingør.

1192) Denis Hoxha, Fredericia.

1193) Azra Hozic, Vejen.

1194) Carola Hrubenja, København.

1195) Alma Alaa Aldeen Hseen, Vordingborg.

1196) Zulan Huang, Esbjerg.

1197) Julia Hubaveshka, København.

1198) Elizabeth Huisman, Viborg.

1199) Haris Hujic, Odense.

1200) Tea Hujic, Nordfyn.

1201) Karl Sigve Hult, Roskilde.

1202) Margaret Louise Hunter, København.

1203) Asili Huseen, Aarhus.

1204) Hajro Husic, København.

1205) Abdul Kareem Mohamed Hussain, Gribskov.

1206) Ahmet Hussein, Helsingør.

1207) Farida Hussein, Viborg.

1208) Filsan Hussein, Kolding.

1209) Hefei Hussein, Lolland.

1210) Ibrahim Hadi Hussein, Horsens.

1211) Layal Ali Hussein, Aarhus.

1212) Safia Abdulqadir Hussein, Aalborg.

1213) Stella Hussein, Viborg.

1214) Namthip Huusom, Helsingør.

1215) Nhu Hong Huynh, Høje-Taastrup.

1216) Kanda Suwannarat Hvas, Lemvig.

1217) Olga Valeryevna Hybholt, Solrød.

1218) Daniel Hägi-Pedersen, Næstved.

1219) Verena Maria Hättenschwiler, Favrskov.

1220) Susanne Häußlein, Ringkøbing-Skjern.

1221) Mariecon Høgsted, Halsnæs.

1222) Raluca Høirup, Odense.

1223) Aleksej Høyrup, Hillerød. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1224) Timour Ianqourazov, Lyngby-Taarbæk.

1225) Angela Margaret Iarussi, Frederiksberg.

1226) Allan Mikael Ibrahim, Gladsaxe.

1227) Ibrahim Adan Ibrahim, Gladsaxe.

1228) Eszter Zsuzsanna Idorn, Aarhus.

1229) Bekim Idrizi, København.

1230) Waseem Iftikhar, København.

1231) Mariana Mirkova Ignatov, Frederiksberg.

1232) Ayesha Ijaz, København.

1233) Gulshan Yasmin Ijaz, Furesø.

1234) Tsvetomira Milkova Ilieva, Furesø.

1235) Cenap Inci, København.

1236) John Richard-Aquah-Harrison Indome, København.

1237) Yupin Insuran, Frederiksberg.

1238) Claudiu Ionita, Aalborg.

1239) Urooj Iqbal, Faaborg-Midtfyn.

1240) Muhammad Irfan, København.

1241) Bilal Irshed, Frederikssund.

1242) Georgy Vasilyevich Isaev, Køge.

1243) Aida Isakovic, Faaborg-Midtfyn.

1244) Juso Isakovic, Faaborg-Midtfyn.

1245) Merima Isakovic, København.

1246) Luljeta Iseni, København.

1247) Rufije Iseni, København.

1248) Mohammad Faisal Ishak, Brønderslev.

1249) Suhanah Ishak, Brønderslev.

1250) Eiki Ishizaki-Larsson, Næstved.

1251) Rita Adnan Isho, Egedal.

1252) Ajla Islamovic, Horsens.

1253) Nashmil Ismaeli, Aalborg.

1254) Bilind Ismail, Guldborgsund.

1255) Falastin Ismail Hannestad, København.

1256) Emrije Ismaili, Rudersdal.

1257) Chaima Samir Issa, Hillerød.

1258) Nashad Ahmed Issa, Aarhus.

1259) Sham Issa, Frederikssund.

1260) Merci Angela Issac, Hjørring.

1261) Abubakar Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1262) Adan Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1263) Adna Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1264) Ahlam Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1265) Anas Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1266) Ayub Abdi Isse Oog, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1267) Issa Iversen, Vejle.

1268) Dejan Ivkovic, Frederiksberg.

1269) Milena Ivkovic, København.

1270) Irina Izutina, Frederikshavn.

1271) Sarah Jabar, København.

1272) Anna Izabela Jacobsen, Odense.

1273) Edgar Roberto Jacobsen, København.

1274) Guifang Yu Jacobsen, Køge.

1275) Jennifer Mari Jacobsen, Frederiksberg.

1276) Miroslava Gancheva Jacobsen, Odense.

1277) Olga Skorochkina Jacobsen, Assens.

1278) Pumla Jacobsen, Rudersdal.

1279) Vernon George Jacobsen, København.

1280) Sonia Maria Reindl Jacques, København.

1281) Catherine Galay Jade, Rebild.

1282) Dayanand Suryabhan Jadhav, København.

1283) Arkadiusz Grzegorz Jadwiszczak, Næstved.

1284) Maesim Abdel Hassan Jafir, Holbæk.

1285) Fatou Jah, Frederiksberg.

1286) Dinesh Kumar Jaiswal, Gentofte.

1287) Indrani Jaiswal, Gentofte.

1288) Amanda Jakobsen, Hillerød.

1289) Elena Jakobsen, Roskilde.

1290) Hajnalka Krisztina Jakobsen, Greve.

1291) Mirjana Jakobsen, Ballerup.

1292) Svetla Georgieva Jivkova Jakobsen, Frederiksberg.

1293) Aleks Jakobsons, Gladsaxe.

1294) Edin Jakubovic, Horsens.

1295) Hodan Dahir Jama, København.

1296) Mohamed Khadra Jama, Aarhus.

1297) Samira Jami, Favrskov.

1298) Shahid Jamil, Aarhus.

1299) Sibin Jankovic, Odense.

1300) Adriana Jansen, Sønderborg.

1301) Stefan Gerhard Jansen, Sermersooq.

1302) Kacper Januchta, Aalborg.

1303) Neringa Januseviciute, Gentofte.

1304) Alex Jardim Rodrigues, København.

1305) Sanela Jasarevic, Vejen.

1306) Nevrija Jashari, Næstved.

1307) Dorota Jaskólka, Kolding.

1308) Marija Andonovska Jaskov, København.

1309) Karamjit Singh Jassar, Ishøj.

1310) Patrick Joseph Rene Denis Jaumonet, København.

1311) Soraya Medina Javanmiri, Høje-Taastrup.

1312) Mahjabeen Javed, Slagelse.

1313) Maaidah Javed, Odense.

1314) Nazanin Javed, Slagelse.

1315) Duniya Jawanmiri, Ikast-Brande.

1316) Maysam Asaad Jebara, Odense.

1317) Celina Jeckel, Schwelm i Forbundsrepublikken Tyskland. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1318) Kristian Jeffery, Kalundborg.

1319) Chun Chih Jeng, Aarhus.

1320) Agata Ewa Jensen, Allerød.

1321) Agnieszka Jurkiewicz Jensen, Stevns.

1322) Aleksandra Jensen, Lolland.

1323) Alena Jensen, Faxe.

1324) Anna Jensen, Lolland.

1325) Belinda Kamthong Jensen, København.

1326) Dörte Møller Jensen, Thisted.

1327) Jason Jensen, København. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1328) Jurate Jensen, Haderslev.

1329) Loke Valenzuela Jensen, Cebu City i Filippinerne. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1330) Lydia Lynette Jensen, Rudersdal.

1331) Lyubov Jensen, Lolland.

1332) Magdalena Anna Detz Jensen, Vejle.

1333) Malwina Tranholm Jensen, Aalborg.

1334) Maria Paulina de Oliveira Azevedo Jensen, Kalundborg.

1335) Maria Pozdnyakova Jensen, Aarhus.

1336) Marina Haals Jensen, Esbjerg.

1337) Mariola Jensen, Holstebro.

1338) Nina Jensen, Frederikssund.

1339) Nonglak Jensen, Aarhus.

1340) Olga Jensen, Køge.

1341) Phon-Ek Maneekorn Jensen, Vejle. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1342) Suchi Vatsa Jensen, København.

1343) Sylvia Elisabeth John Jensen, Aalborg.

1344) Valdemar Jack Jensen, Lolland.

1345) Wanpen Jensen, Hillerød.

1346) Wioleta Sylwia Jensen, Horsens.

1347) Ngoc Thuy Jensen Le, Aalborg.

1348) Mileidys Josefina Hernandez Jeppesen, Odense.

1349) Denni Agid Jerjes, Vejle.

1350) Malgorzata Anna Jespersen, Furesø.

1351) Ruoyi Ravn Zhou Jessen, København.

1352) Elena Sergeyevna Jigla, København.

1353) Asif Jilani, København.

1354) Mohamad Zeki Jneinati, Odense.

1355) Raymond Skaustein Johannessen, Aarhus.

1356) Neli Vasilyevna Johansen, Kolding.

1357) Frederique Marie Anne Johnsen, Ringkøbing-Skjern.

1358) Wiebke Helene Magda Johnsen, Tønder.

1359) Tihomir Jolic, Ballerup.

1360) Brindusa Elena Joltea, Horsens.

1361) Karam Jomaa, Høje-Taastrup.

1362) David Thomas Jones, Aalborg.

1363) Dylan Michael William Jones, Slagelse.

1364) Marcus Rudolf Karl Peter Armand Clifford Jones, København.

1365) Nadi Jonuzi, Ballerup.

1366) Jasmine Calista Joseph, Aalborg.

1367) Deborah Ann Josephson, Aalborg.

1368) Deepak Joshi, København.

1369) Florence Helene Joubert, København.

1370) Dominik Jovanoski, Rudersdal.

1371) Stefan Jovanoski, Rudersdal.

1372) Srdjan Jovanovic, København.

1373) Boguslawa Juhl, Esbjerg.

1374) Dietrich Jung, København.

1375) Stefanie Jäke-Pedersen, København.

1376) Barbara Delgado Jørgensen, Viborg.

1377) Dasa Loumann Jørgensen, Aarhus.

1378) Ewa Monika Jørgensen, Aalborg.

1379) Gabriela Jørgensen, Køge.

1380) Heloiza Helena Jørgensen, Aalborg.

1381) Julalak Jørgensen, Brønderslev.

1382) Krystyna Katarzyna Jørgensen, Hedensted.

1383) Lioudmila Jørgensen, Albertslund.

1384) Maria Soledad Dela Cruz Jørgensen, Allerød.

1385) Mlada Alexandrovna Samkova Jørgensen, Gribskov.

1386) Tatiana Leonidovna Jørgensen, Vejle.

1387) Alain Mutewa Kabango, Faxe.

1388) Bibiche Ngabo Kabango, Faxe.

1389) Tarik Kabiljagic, Faaborg-Midtfyn.

1390) Derya Kacar, København.

1391) Mahmoud Omar Kader, Helsingør.

1392) Sundus Kadhim, Aarhus.

1393) Shirin Abdul Amir Kadim, Roskilde.

1394) Rohlat Kadoura Mater, Assens.

1395) Mariola Kajkowska, Herning.

1396) Amir Kajtazi, Hjørring.

1397) Hajrudin Kajtazovic, Favrskov.

1398) Sami Abdallah Ahmed Mosleh Kalab, Vesthimmerland.

1399) Alina Veronica Kalanj, Guldborgsund.

1400) Mustafa Thamer Kamil, Furesø.

1401) Isaac Kamurasi, Aarhus.

1402) Andriy Kamuz, Aabenraa.

1403) Liubov Dmytrivna Kan, København.

1404) Uthayakumar Kanagaratnam, Aarhus.

1405) Vishnuga Kandiah Veluppillai, Aarhus.

1406) Ajaz Aziz Kanoun, Næstved.

1407) Madeleine Kanyama, København.

1408) Sanela Kapetanovic, Guldborgsund.

1409) Adnan Kapic, Randers.

1410) Amir Kapic, Norddjurs.

1411) Selma Kapic, Randers.

1412) Alexander Alexandrovich Kapitonov, Hørsholm.

1413) Deniz Kaplan, Aarhus.

1414) Marcus Faber Kappendrup, København.

1415) Simona Andreea Luca Kapteina, Aalborg.

1416) Anilde Chilala Kaputu, Aalborg.

1417) Firdevs Kara, Faxe.

1418) Metin Kara, Furesø.

1419) Aysun Karademir, Aalborg.

1420) Aida Karadza, Bornholm.

1421) Dzevad Karadza, Bornholm.

1422) Nedim Karahodzic, Odense.

1423) Yasin Karakaya, København.

1424) Bahtiyar Can Karatas, København.

1425) Turgay Karatas, Glostrup.

1426) Ramel Kardasevic, Kolding.

1427) Sawsan Kardosh, København.

1428) Eliane Karecki, Sønderborg.

1429) Nsimire Ange Christelle Choisie Karekezi, Gladsaxe.

1430) Arzoo Abdul Karim, Ishøj.

1431) Sukna Taha Karim, Gladsaxe.

1432) Elaheh Karimi, København.

1433) Sharifa Karimi, Aarhus.

1434) Yaqoub Karimi, Aarhus.

1435) Robina Karimmi, Ikast-Brande.

1436) Patrycja Magdalena Karker, Furesø.

1437) Shiba Karki, København.

1438) Anastasia Karpinskaya, København.

1439) Anne Elizabeth Karstensen, Ringkøbing-Skjern.

1440) Rita Kasmere, Norddjurs.

1441) Mersija Kasumovic, København.

1442) Andriy Kasyanenko, Vejle.

1443) Kiran Kumar Katakam, København.

1444) Breshna Katawazi, Aarhus.

1445) Marie-Jose Madeleine Odette Katborg, Thisted.

1446) Greta Maclean Katona, Albertslund.

1447) Gurbax Kaur, Greve.

1448) Jasmin Kaur, København.

1449) Monika Kavarskaite, Høje-Taastrup.

1450) Svitlana Kavun, Tønder.

1451) Aysan Kaya, Herning.

1452) Haydar Kaya, Hvidovre.

1453) Gözde Kayis, København.

1454) Rishiram Kaylayanathan, Aalborg.

1455) Tadeo Regan Kayongo, Aarhus.

1456) Mahammad Hamed Kazemi, Ballerup.

1457) Obaidullah Kazemi, København.

1458) Rajathi Keerthapongalan, Halsnæs.

1459) Timothy Joseph Kehoe, Lyngby-Taarbæk.

1460) Bilgen Kekeç, Glostrup.

1461) Eva Petros Kereakos, Næstved.

1462) Jana Hamza Abdulla Kerho, Syddjurs.

1463) Ryker Derin Nielsen Kessell, Twentynine Palms i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1464) Anita Ketharanathan, Horsens.

1465) Onur Kevek, Aarhus.

1466) Anna Khachaturyan, Herning.

1467) Abdul Mateen Khalid, Høje-Taastrup.

1468) Naja Khalid, Svendborg.

1469) Sadiya Mohamed Abdi Khalif, København.

1470) Celin Sami Khalil, Brønderslev.

1471) Lian Abdulhadi Khalil, Rudersdal.

1472) Mohammad Ismail Khalil, Kolding.

1473) Alexander Khalileev, Frederiksberg.

1474) Lina Khalyar, Brønderslev.

1475) Sonia Khalyar, Brønderslev.

1476) Zalina Khamitsaeva, København.

1477) Sabah Khan, Gladsaxe.

1478) Sameera Khan, København.

1479) Sardar Mohammed Naeem Khan, Greve.

1480) Zahir Khan, Høje-Taastrup.

1481) Himanshu Khandelia, Odense.

1482) Hanin Ali Hussain Khanjer, Odense.

1483) Olena Kharitonova, København.

1484) Artem Oleksandrovych Kharkivskyy, Favrskov.

1485) Mahmod Mohammad Khartabil, Odense.

1486) Arian Mohammad Kheder, Syddjurs.

1487) Samaneh Khoshnevis Zadeh, Silkeborg.

1488) Karwan Khosrawi, Horsens.

1489) Aroonrat Khowdannour, Gribskov.

1490) David Abou Khraibe, Hvidovre.

1491) Theo Khumsan, Næstved.

1492) Chakri Khumthip, Aalborg.

1493) Jeyaruban Kiddinan, Randers.

1494) Nicholas Boyd Kiellberg, Tårnby.

1495) Thomas Kiesche, Gentofte.

1496) Rossal San Andres Kiilerich, København.

1497) Beyza Kilic, Vejle.

1498) Eda Kilic, Vejle.

1499) Ömer Gazi Kilic, Vejle.

1500) Dong Hyun Kim, Aalborg.

1501) Riyong Kim, Lyngby-Taarbæk.

1502) Frank Kirchwehm-Jensen, Aarhus.

1503) Olesya Kireeva, Frederiksberg.

1504) Oksana Kiriakos, Randers.

1505) Zeynep Kirkan, Hillerød.

1506) Marta Kirkegård, Odense.

1507) Irina Kirkegaard, København.

1508) Bengül Kisioglu, Randers.

1509) Ümmügül Kisioglu, Randers.

1510) Hülya Kizil, Aabenraa.

1511) Annet Kjærgård, Horsens.

1512) Teeranan Klangindach, Herning. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1513) Wendy Ann Bellmore Klausbo, Frederiksberg.

1514) Igor Klein, Klaksvík.

1515) Myroslava Klein, Klaksvík.

1516) Tatiana Klein, Frederiksberg.

1517) Sureerat Klinmontha, København.

1518) Kerstin Klintøe, Lyngby-Taarbæk.

1519) Antonina Kloster, Aarhus.

1520) Nojdar Klot, Guldborgsund.

1521) Anthony Peter Knapp, København.

1522) Lynne-Deanne Knightley, København.

1523) Edina Ildikó Knopp-Bording, Herning.

1524) Carol Ann Knudsen, Aalborg.

1525) Lidiya Borisovna Knudsen, Odense.

1526) Marina Kirkegaard Høy Knudsen, København.

1527) Olga Knudsen, Randers.

1528) Por Peerawat Knudsen, Faaborg-Midtfyn. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1529) Sarinya Phunagsap Knudsen, Holstebro.

1530) Teresa Lee Knudsen, Aarhus.

1531) Ying Chanthip Kumthalang Knudsen, Frederikssund.

1532) Mikail Koc, Høje-Taastrup.

1533) Soner Koca, Aarhus.

1534) Victoria Koch, Odense.

1535) Davyd Kochoyan, Aalborg.

1536) Hasan Koco, Nyborg.

1537) Amir Kodro, Aarhus.

1538) Predrag Kokanovic, Aalborg.

1539) Yana Kokholm, Morsø.

1540) Lyudmyla Kolomiyets, Odense.

1541) Orsolya Kolonics, Aalborg.

1542) Yaroslav Komel, Silkeborg.

1543) Anna Judit Komoróczy, Middelfart.

1544) Sedat Komürcü, København.

1545) Dina Kondokelwa, Aarhus.

1546) Igor Konyk, Frederikssund.

1547) Osman Koparan, Guldborgsund.

1548) Daniela Sloth Kopeliovitch, Mazkeret Batya i Israel.

1549) Christoph Koppmann, Lyngby-Taarbæk.

1550) Berivan Korkmaz, Ishøj.

1551) Oleksii Korniienko, Holstebro.

1552) Dmytro Korniychuk, Aarhus.

1553) Emmanuelle Simone Kortholm, København.

1554) Abdulkadir Kosan, Aarhus.

1555) Noreen Kosar, Frederiksberg.

1556) Malgorzata Kosatka, Vejle.

1557) Roman Karol Koscianski, Greve.

1558) Emina Kosovac, Vejle.

1559) Nebojsa Kostic, Esbjerg.

1560) Boguslaw Stanislaw Koszman, Klaksvík.

1561) Monika Kotecha, Gladsaxe.

1562) Marek Kotolowski, Allerød.

1563) Olesya Kotsyuba, Odense.

1564) Lavinia Madalina Kotthoff, København.

1565) Luc Boris André Kouadio, København.

1566) Oskar Koudinov, København.

1567) Olga Vassiljevna Kourbatova, Hjørring.

1568) Kalliopi Kourentzi, København.

1569) Meliha Kovac, Hjørring.

1570) Istvan Zsolt Kovacs, Aalborg.

1571) Agnieszka Kowalewska, Favrskov.

1572) Marcin Ryszard Kowalski, Vesthimmerland.

1573) Dilan Koyuncu, Herlev.

1574) Irem Koyuncu, Hvidovre.

1575) Smail Kozarcanin, Aarhus.

1576) Anton Kraev, København.

1577) Dion Krasniqi, Aabenraa.

1578) Granit Krasniqi, Vejle.

1579) Loris Krasniqi, Aabenraa.

1580) Irina Hristova Kratchmarova-Blagoeva, Odense.

1581) Tilo Krause, København.

1582) Tristan Krebs, Celle i Forbundsrepublikken Tyskland.

1583) (Udgået).

1584) Alexandra Redzkina Kristensen, Sønderborg.

1585) Anna Kristensen, Jammerbugt.

1586) Elisabeth Saidi Beroukhia Kristensen, Lyngby-Taarbæk.

1587) Gilda Mariana Contreras Kristensen, København.

1588) Irina Kristensen, Guldborgsund.

1589) Michala Kristensen, Struer.

1590) Pratthana Kristensen, Silkeborg.

1591) Elizabeth Lopes Engenheiro Wagner Kristiansen, København.

1592) Somrerg Kristiansen, Kalundborg.

1593) Maria Helena Kristmundsdóttir, Ballerup.

1594) Vladimir Kristmundsson, Ballerup.

1595) Sara Virginia Kristoffersen, Morsø.

1596) Irina Kronholm, Lyngby-Taarbæk.

1597) Alexey Kropotin, København.

1598) Anna Renata Krosnowska, København.

1599) Bekim Kruezi, Fredericia.

1600) Ibrahim Kruezi, København.

1601) Jürgen Robert Klaus Krüger, Sønderborg.

1602) Sofie Krynetskaya, Lyngby-Taarbæk.

1603) Ada Maria Krzak, Kolding.

1604) Jan Maciej Krzak, Kolding.

1605) Hubert Krzyslak, Aalborg.

1606) Marcin Mariusz Krzysztofik, Frederiksberg.

1607) Marisa Khambungklang Krøyer, København.

1608) Wioletta Kubicka, Roskilde.

1609) Jelena Kuburovic, København.

1610) Vladyslav Kucheruk, Favrskov.

1611) Oleksandr Kudelko, Ikast-Brande.

1612) Ulla Bismark Kullab, Aalborg.

1613) Rakesh Kumar, Svendborg.

1614) Ketheeswaran Kumarasamy, Fredericia.

1615) Katarzyna Anna Kurnik, Horsens.

1616) Rafal Kurnik, Horsens.

1617) Annette Kurzawa, København.

1618) Ilan Kusiatin, Jammerbugt.

1619) Dalia Kutkaite, Aarhus.

1620) Fatma Kutlu, Frederikssund.

1621) Victoria Kuzina, Gladsaxe.

1622) Magdalena Jadwiga Foldager Kvols, Sorø.

1623) Magdalena Kwiatkowska, Vejen.

1624) Stanislaw Kwiatkowski, Vejen.

1625) Arafa Kücükkilic, Ishøj.

1626) Nora Köhler, Aarhus.

1627) Torben Jesper Köhler, København.

1628) Fatma Kömürcü, København.

1629) Till Jesper Heinz König, Frederiksberg.

1630) Akin Köycü, Odense.

1631) Cecilie Kaan, Middelfart. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1632) Mariavaleria Lacorte, København.

1633) Sofia Clara Ladefoged, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1634) Elton Ladu, Jammerbugt.

1635) Irena Laebel, Tårnby.

1636) Ajmal Laho, Høje-Taastrup.

1637) Adriana Ioana Laios, Guldborgsund.

1638) Helen Thomas Laizer, Odder.

1639) Lazar Lakic, København.

1640) Iwona Lakoma, København.

1641) Mohadullah H. Lalmohad, Roskilde.

1642) Thi Nhi Lam, Esbjerg.

1643) Sangye Lhamo Lama, København.

1644) Caroline Naa Lamiley Lamptey, Aarhus.

1645) Tamás Langó, Ishøj.

1646) Shay Lape, Hillerød.

1647) Anna Beata Lapinski, Gentofte.

1648) André Laramée, Aarhus.

1649) Alexander Larsen, Gentofte.

1650) Angelina Deposa Leg Larsen, København.

1651) Asuncion Castino Larsen, København.

1652) Elena Claudia Larsen, Aalborg.

1653) Ildeni Rejane de Sá Larsen, København.

1654) Ivy Angelica Eslabon Larsen, Kerteminde.

1655) Natallia Gudun Larsen, Næstved.

1656) Orathai Larsen, Lejre.

1657) Rima Vayner Larsen, Rudersdal.

1658) Valdete Larsen, Silkeborg.

1659) Victoria Larsen, Vallensbæk.

1660) Violetta Maria Larsen, Aalborg.

1661) Magdalena Janina Laska, Aarhus.

1662) Agata Magdalena Laska-Pihan, Randers.

1663) Mary Catherine Lassen, Aalborg.

1664) Ruth Jane Laugesen, Favrskov.

1665) Jelena Lauridsen, Vejle.

1666) Manon Lauritsen, Faxe.

1667) Iulia Alexandra Laursen, Horsens.

1668) Jenifer Laursen, Syddjurs.

1669) Kasia Wachowiak Laursen, Tårnby.

1670) Virginia Raynolds Laursen, København.

1671) Thomas Djernes Lautrup, Aarhus.

1672) Iulia Eva Lazar, Sønderborg.

1673) Radu Dan Lazar, Sønderborg.

1674) Annie Bich Nhi Le, Aarhus.

1675) Dao Anh Le, Odense.

1676) Jacob Tu Anh Le, Aarhus.

1677) Martin Nghia Trong Le, Sønderborg.

1678) Minh Nhat Le, Aarhus.

1679) Simon Chi Thanh Le, Aarhus.

1680) Samantha le Royal Alvarez, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2003.

1681) Clive Andrew Lee, Slagelse.

1682) Michelle Venice Lizada Lee, Favrskov.

1683) Christoph Johannes Leistner, København.

1684) Helen Lema, Helsingør.

1685) William Urra Lemi, Odense.

1686) Meriam Yacob Lemita, Eystur.

1687) (Udgået).

1688) Paul Felix Leszinski, Frederiksberg.

1689) Elena Leth, Randers.

1690) Daniel Herbert Gottfried Leuchtmann, Lemvig.

1691) Elisabetta Leunbach, Aarhus.

1692) Baoshan Li, København.

1693) Dandan Li, Greve.

1694) Na Li, Egedal.

1695) Yuan Liang, Frederiksberg.

1696) Ewa Lichota, Aalborg.

1697) Janna Chtepa Liedtke, Aarhus.

1698) Asli Lillemark, Greve.

1699) Irina Lilova, København.

1700) Xiuzhen Lin, København.

1701) Sandra Lipovac, Aalborg.

1702) Kartarzyna Lira, Egedal.

1703) Mahir Lisakovic, Hvidovre.

1704) Paola Lisborg, Tårnby.

1705) Yulia Lisovaya, Fredensborg.

1706) Oleg Lissovoi, Fredensborg.

1707) Ajten Ljoki, København.

1708) Elisabeth Jeanne Llopis, Odense.

1709) Kathleen Llopis, Odense.

1710) Maria Teresa Lobaina McKenzie, Kalundborg.

1711) Volker Helmut Otfried Loeschcke, Aarhus.

1712) Sutharshini Logiraj, Fredensborg.

1713) Hanène Bent Abdelhamid Lokti, København.

1714) Manhai Long, Aarhus.

1715) Francesco Longo, København.

1716) Markus Georg Lonsdale, København.

1717) Nicolaus Andreas Lorck-Schierning, Kolding.

1718) Oleksandra Nikolina Lorentzen, Frederiksberg.

1719) Jannick Lorenzen, Aabenraa.

1720) Robin Stacey Lorsch, Haderslev.

1721) Oksana Loseva, Odder.

1722) Fardin Lotfi Jeihoun Abadi, Aalborg.

1723) Li-Cheng Daniel Lu, København.

1724) Lilian Lu, Aarhus.

1725) Susanne Bernadette Lucas, Haderslev.

1726) Helmut Lueken, København.

1727) Sofia Luitel, Nyborg.

1728) Yuen Kwan Luk, København.

1729) Thomas Peter Lukaszewicz, Haderslev.

1730) Mara Villegas Lund, København.

1731) Karin Maria Lundahl, Guldborgsund.

1732) Marian Lungeanu, Sønderborg.

1733) Simona Lungeanu, Sønderborg.

1734) Yuqi Luo, Ballerup.

1735) Alan Leslie Lush, Aarhus.

1736) Meryem Lyassini, Aarhus.

1737) Elena Aleksandrovna Kukhta Lybæk, Aalborg.

1738) Sofia Lyngsaa, Sønderborg.

1739) Lioudmila Lyssenko, Kolding.

1740) Thies Axel Kragh Lämmke, Silkeborg.

1741) Hongfei Ma, Esbjerg.

1742) Abdullah Musbah Ma'ali, Herlev.

1743) Ahmad Musbah Ma'ali, Herlev.

1744) Amal Musbah Ma'ali, Herlev.

1745) Maria Cristina Macias Arango, København.

1746) Rachel Mary MacIntyre, København.

1747) Clive Gilmour Maclay, København.

1748) Cecilie Madden, Sønderborg.

1749) Tammy Kirsten Madden, Viborg.

1750) Cora Louise Madsen, Hørsholm.

1751) Malgorzata Agnieszka Madsen, Odense.

1752) Max Madsen, Aarhus.

1753) Monika Maria Madsen, Vejen.

1754) Narut Bell Madsen, Tårnby.

1755) Olga Madsen, Aabenraa.

1756) Pramual Madsen, København.

1757) Riza Lorca Madsen, Esbjerg.

1758) Sasiwimol Madsen, Fredensborg.

1759) Blessing Nonso Madu, Gladsaxe.

1760) Emerald Chinyere Madu, Vejle.

1761) Esther Ogechukwu Madu, Gladsaxe.

1762) Gloria Doris Madu, Gladsaxe.

1763) Eric Maganga, København.

1764) Yahye Abdirizak Mahamed, Aalborg.

1765) Yusuf Abdirizak Mahamed, Kolding.

1766) Shania Mahdi, København.

1767) Margrethe Hassan Mahi, Vejle.

1768) Tariq Mahmood, Brøndby.

1769) Sadaf Mahmoodi, Aarhus.

1770) Tala Mohammed Mahmoud, Helsingør.

1771) Raid Rashid Mahmud, København.

1772) Emina Mahmuljin, København.

1773) Jasmin Mahmutovic, Holbæk.

1774) Sa Thi Mai, Gladsaxe.

1775) Thi Hanh Mai, Faaborg-Midtfyn.

1776) Kamulrat Maiwong, Ringkøbing-Skjern.

1777) Maimoona Majid, Brøndby.

1778) Gabriella Katalin Majorossy, Ringsted.

1779) Daria Makhneva, København.

1780) Maciej Marcin Makinia, Halsnæs.

1781) Guido Makransky, København.

1782) Snezana Maksimovic, Silkeborg.

1783) Nurlan Malaikev, Tórshavn.

1784) Aida del Socorro Maldonado Cardona, København.

1785) Toni Malek, Brønderslev.

1786) Reda Sid Ahmed Malki, København.

1787) Diep Malmberg, København.

1788) Merluch Mampouya-Kilele, Hjørring.

1789) Sarah Joy Mann, København.

1790) Naya Ahmad Mansour, Odense.

1791) Jiehua Mao, Aarhus.

1792) John Marchant, Lyngby-Taarbæk.

1793) Alexandra Jean Callan Marcinkowska, Aarhus.

1794) Binai Omar Maref.

1795) Marija Marelja, København.

1796) Stephen Alexander Margetson, Slagelse.

1797) Ana Maria Mora Marquez, Frederiksberg.

1798) Jackie Augustine Kristensen Mariager, Brøndby.

1799) Neda Takht Ravandeh Marica, København.

1800) Larisa Ioana Marinescu, Herlev.

1801) Nadia Karolina Marjan, Aarhus.

1802) Vadzim Markau, Sønderborg.

1803) Frederic Harvey Maron, Rødovre.

1804) Jacob Maroun, Gladsaxe.

1805) Anastasija Marsenic, Gladsaxe.

1806) Sandra Marsenic, Ballerup.

1807) Tijana Marsenic, Gladsaxe.

1808) Robert Antony Marsh, Frederiksberg.

1809) Alice Martucci, København.

1810) Sandra Enøe Mashoff-Køgelbø, Aarhus.

1811) Adnan Maslo, Herning.

1812) Amina Maslo, Ikast-Brande.

1813) Forugh Masoumi, Odense.

1814) Rozhan Masudi, Aarhus.

1815) Teresa Masznicz, Esbjerg.

1816) Mirela Matei, Hillerød.

1817) Marie Purisimel Mateo, København.

1818) Rizza Ranido Gaylawan Mathiassen, Odsherred.

1819) Tetyana Mathiesen, Tønder.

1820) Gaëlle Aganze Matwara, Odense.

1821) Susan Forde Matyjasik, Rudersdal.

1822) Sergiy Matyushenko, Zhytomyr i Ukraine.

1823) Helene Ai Matzen, Faaborg-Midtfyn.

1824) Susan Matzen, Furesø.

1825) Diana Mauersberger-Skrijelj, Viborg.

1826) Joud Bassam Mawed, Næstved.

1827) Jonas Raphael May, Aarhus.

1828) Stefan Mayer, Frederiksberg.

1829) Kazbek Mazaev, Næstved, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2001.

1830) Grace Alphonse Fasili Kabungulu Mbilizi, Randers.

1831) Lawrence Theodore Damurgo Mc Gosh, Aarhus.

1832) Grant Lyle Mc Kinstry, Hillerød.

1833) Robert Marshall McCulloch, Sønderborg.

1834) Katherine Anne McGirr, Sorø.

1835) Mary Carmel McGovern, Frederiksberg.

1836) Garry James McIntyre, København.

1837) Christopher David McKay, Guldborgsund.

1838) Julieanne McMillan, Ringkøbing-Skjern.

1839) Kenneth Michael Mead, Aalborg.

1840) Maryam Abdullah Meajeel, Hillerød.

1841) Alexandres Medeiros, København.

1842) Haris Medosevic, Esbjerg.

1843) Arlind Mehmeti, Vejle.

1844) Shahira Mehmorzada, Lyngby-Taarbæk.

1845) Elena Meineche, Norddjurs.

1846) Jonathan Michael Meineke, Aarhus.

1847) Natalia Mellergaard, Frederikshavn.

1848) Gohar Memarzadeh, Ballerup.

1849) Rametula Memedi, København.

1850) Ensar Memic, Kolding.

1851) Kadrija Memic, Kolding.

1852) Lejla Memisevic, Esbjerg.

1853) Mehmed Memisevic, Esbjerg.

1854) Shpresmir Memisi, Aarhus.

1855) Olga Mendizabal Aragones, København.

1856) Mark Jonathan Haciñas Mendoza, København.

1857) Dina Muscat Meng, København.

1858) Tetyana Mengelis, Lemvig.

1859) Irene Menzi, Assens.

1860) Beth Merit, Aarhus.

1861) Selcuk Mert, København.

1862) Riklef Merz, Esbjerg.

1863) Pensri Metaronarat, Aarhus.

1864) Mark John Metcalfe, Kalundborg.

1865) Eren Deniz Metin, Aarhus.

1866) Milagros Roxana Aguilar Meza, Frederikssund.

1867) Jia Miao, Gentofte.

1868) Jihan Ibrahim Miari, Aarhus.

1869) Tomasz Miazgowski, Roskilde.

1870) Janina Michaelsen, Herning.

1871) Danuta Urszula Michalak, Aalborg.

1872) Radoslaw Lech Mielko, Middelfart.

1873) Sergio Cesario Miglioranza, Furesø.

1874) Ana Sorina Mihalache, Holstebro.

1875) Wojciech Andrzej Mijas, Odense.

1876) Anna Olivera Mikkelsen, Holstebro.

1877) Krueawan Mikkelsen, Svendborg.

1878) Sakulna Mikkelsen, Silkeborg.

1879) Tatyana Sergeevna Mikkelsen, Favrskov.

1880) Osip Mikunis, Frederiksberg.

1881) Milena Milanovic, Lyngby-Taarbæk.

1882) Milan Milenkovski, Gladsaxe.

1883) Ioanna Milidou, Aarhus.

1884) Maria Leonora Millan Orozco, Lyngby-Taarbæk.

1885) Lara Catherine Miller, København.

1886) Donald Paul Milligan, Egedal.

1887) Olga Milouchkina, Lyngby-Taarbæk.

1888) Vladan Milovanov, Esbjerg.

1889) Dina Mihaela Minculescu, København.

1890) Michal Ministr, Egedal.

1891) Francesco Minopoli, Rudersdal.

1892) Natalia Mishkina, Hillerød.

1893) Goran Misic, Høje-Taastrup.

1894) Fatmir Misimi, København.

1895) Katarzyna Mitoraj, Middelfart.

1896) Sofia Mitropolskaya, København.

1897) Gilad Mizrahi, Roskilde.

1898) Slavica Mladenovic, Halsnæs.

1899) Muarrab Abu Mneajil, Lyngby-Taarbæk.

1900) Afsoon Moatari Kazerouni, Køge.

1901) Sabina Mocevic, København.

1902) Cindy Emma Mogensen, Bornholm.

1903) Sabine Elisabeth Rüfenacht Mogensen, Ringkøbing-Skjern.

1904) Tatiana Mogensen, Aalborg.

1905) Sarah Mohamd, Syddjurs.

1906) Asil Haji Mohamed, København.

1907) Ifrah Farah Mohamed, Frederiksberg.

1908) Leyla Hussein Mohamed, Aarhus.

1909) Liban Khalif Mohamed, Aarhus.

1910) Saynab Said Mohamed, Esbjerg.

1911) Shahida Mohamed, Høje-Taastrup.

1912) Nafisa Mohamed Muse, København.

1913) Farhad Ali Mohammad, Gribskov.

1914) Masa Mohammad, Viborg.

1915) Rodem Mohammad, Faxe.

1916) Mursal Mohammad Homayoun, Greve.

1917) Lawja Jawad Mohammadi, Horsens.

1918) Nur Habizah Binti Mohammed Musa, Esbjerg.

1919) Malalai Mohmand, Herning.

1920) Abdirihin Mohumed, Odense.

1921) Mihai Moldovan, Dragør.

1922) Henry Cristhian Molina-Flores, Randers.

1923) Keith Birongo Momanyi, Aabenraa.

1924) Maria del Carmen Roca Momocobo, Halsnæs.

1925) Daniel Momtahanny, København.

1926) Joyceline Beauty Annan Mondrup, Aarhus.

1927) Lucas Vincent Moniuk, København.

1928) Gilliespie Shane Monrad, Aarhus.

1929) Virgilio Montes Martinez, Frederiksberg.

1930) Melanie Montgomery, Hillerød.

1931) Thuraia Moradi, Albertslund.

1932) Maria Valeria Moraes Hansen, Aarhus.

1933) Helga Susana Moreira David, Frederiksberg.

1934) Yasser Morejon Pino, København.

1935) Jay Liam Morgan, Seattle i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1936) Tâm Loan Nguyen Morgenstjerne, Lyngby-Taarbæk.

1937) Besfort Morina, Horsens.

1938) Butrin Morina, Silkeborg.

1939) Milaim Morina, Kolding.

1940) Janko Moritz, Slagelse.

1941) Lydia Moritz, Slagelse.

1942) John Corey Morris, Aarhus.

1943) Alina Mortensen, København.

1944) Annelise Piderit Mortensen, Køge.

1945) Donatha Umulisa Mortensen, Lyngby-Taarbæk.

1946) Georgeta Zenovia Mortensen, Herning.

1947) Ioulia Pankratova Mortensen, København.

1948) Kerstin Elisabeth Mortensen, Hillerød.

1949) Kristin Mortensen, København.

1950) Teddy Mortensen, Holstebro.

1951) Maricica-Elena Mortensgaard, Silkeborg.

1952) Sara Lenea Mortensgaard, Holstebro.

1953) Svenja Nørgaard Morthorst, Aalborg.

1954) Hind Morzogh, Aalborg.

1955) Walid Morzogh, Holstebro.

1956) Izabela Ewa Mosakowska, Silkeborg.

1957) Zeinab Fadhel Mosawi, København.

1958) Mylady Moscoso Roldan de Adelsbæk, Lolland.

1959) Lena Maria Rosa Moser, Aarhus.

1960) Peter Moskvitin, Esbjerg.

1961) Sham Houssam Ahmad Mougari, Nordfyn.

1962) Cherry Francisco Mouridsen, Gladsaxe.

1963) Henrik Kamp Mouritsen, Hillerød.

1964) Markéta Mouritsen, Svendborg.

1965) Nadiia Mozgova, Ikast-Brande.

1966) Oleksandr Mozgoviy, Ikast-Brande.

1967) Elizabeth Mroz, Rudersdal.

1968) Arthur Mstoyan, Egedal.

1969) Aram Qusai Mubarak, København.

1970) Omer Muharemovic, Hillerød.

1971) Ajla Mujacic, Randers.

1972) Armin Mujacic, Aalborg.

1973) Merima Mujacic, Norddjurs.

1974) Nermin Mujkanovic, Kolding.

1975) Ednan Mulalic, Køge.

1976) Maja Mulalic, Aalborg.

1977) Damme Mulatu, Aarhus.

1978) Mariam Mulindwa, Jammerbugt.

1979) Michael Finbarr Mullins, København.

1980) Nadezda Mulvad, Aabenraa.

1981) Hasiba Muminovic, Esbjerg.

1982) Hava Muminovic, Odense.

1983) Sanel Muminovic, Horsens.

1984) Stella Jørgensen Munzer, Stevns.

1985) Nedime Murati, København.

1986) Mediha Murguz, Randers.

1987) Asma Mushtaq Satti, København.

1988) Mirsada Muslimovic, Mariagerfjord.

1989) Nehat Mustafi, Frederiksberg.

1990) Lejla Mustafic, Silkeborg.

1991) Cyrus Martin Mutale, Aalborg.

1992) Tatjana Aleksejevna Muusmann, Aabenraa.

1993) Pewanyambe Muyongo, Lyngby-Taarbæk.

1994) Dorcas Wangari Mwangi, Slagelse.

1995) Olesya Mykytyuk, Vejle.

1996) Mona Lisa Müller Hansen, Malmø i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1997) Butsarakham Naopakaprom Møgeltoft, Ringsted.

1998) Andreas Møller, Aabenraa.

1999) Iryna Mykhaylivna Bandrivska Møller, København.

2000) Lidia Møller, København.

2001) Yulia Møller, Skive.

2002) Jana Måhmoud, København.

2003) Taisir Rida Hafez Badr Nabulsi, Gladsaxe.

2003 A) Abdallah Hussein Maannaki, Holstebro.

2004) Sharon Nadayao, Aalborg.

2005) Nataliya Nadberezhna, Ikast-Brande.

2006) Azadeh Naderi, Køge.

2007) Mahtab Naderi, Ballerup.

2008) Nadia Abbas Nagi, Aalborg.

2009) Estifan Farhad Najem, Frederiksberg.

2010) Sumalee Nakoon, Viborg.

2011) Michelle Ann Nardone, Aarhus.

2012) Ahmad Mah D. Khaled Yousef Naser, Kalundborg.

2013) Suad Mustafa Moussa Naseri, Odense.

2014) Farzana Nashar, Dragør.

2015) Sita Nasiri, København.

2016) Faruq Nasrullah, Aarhus.

2017) Mussarat Nawaz, København.

2018) Pamela Ann Naylor, Sønderborg.

2019) Manzur Nazhaev, Odense.

2020) Peter Azie Nche, Furesø.

2021) Adam Lewis Tulinius Neail, Lyngby-Taarbæk.

2022) Dijana Nedeljkovic, København.

2023) Emira Sibic Nedergaard, Thisted.

2024) Danut Vasile Negru, Vestmanna.

2025) Miruse Neimi, København.

2026) Sergii Nekh, Randers.

2027) Natasa Nenezic, Odense.

2028) Natasha Neoupaney, Faxe.

2029) Navya Neoupaney, Faxe.

2030) Argjend Nesimi, København.

2031) Dmytro Nesterenko, Haderslev.

2032) Jay Lal Neupane, Gladsaxe.

2033) Emilienne Domethie Ngitti, København.

2034) An Fong Nguyen, København.

2035) Binh Loc Nguyen, Assens.

2036) Ngoc Thuy Linh Nguyen, Hjørring.

2037) Nhung Thi Nguyen, Kolding.

2038) Thanh Vuong Nguyen, Aarhus.

2039) Thi Kim Lan Nguyen, København.

2040) Thi Thuy van Nguyen, Odense.

2041) Thuan Duc Nguyen, Silkeborg.

2042) Thuy le Thi Nguyen, Aalborg.

2043) Truong Luan Nguyen, Aalborg.

2044) Van Minh Nguyen, København.

2045) Davila Guimbi Niangui, København.

2046) Zaynab Niazi, Randers.

2047) Robin David Nicholson, Randers.

2048) Andreas Natthawut Nickelsen, Silkeborg.

2049) Farzana Nicktbakht, Syddjurs.

2050) Aleksandra Aleksandrovna Nielsen, Roskilde.

2051) Aliona Nielsen, Ishøj.

2052) Almarea Gonzales Nielsen, Høje-Taastrup.

2053) Anita Vizina Nielsen, Rudersdal.

2054) Anna Maria Nielsen, Greve.

2055) Benjanee Nielsen, Aalborg.

2056) Carla Concetta Nielsen, København.

2057) Elena Nielsen, Ballerup.

2058) Ellie Marie French Bucana Nielsen, Rebild.

2059) Eric Hans Nielsen, Esbjerg.

2060) Honey Nielsen, Silkeborg.

2061) Ilona Nielsen, Skive.

2062) Jessica Nielsen, Høje-Taastrup.

2063) Jintana Nielsen, Hillerød.

2064) Kassareuya Yamthong Nielsen, Ringkøbing-Skjern.

2065) Kati Nielsen, København.

2066) Lidia Nielsen, Høje-Taastrup.

2067) Liis Nielsen, Aarhus.

2068) Livia Bougan Nielsen, Sønderborg.

2069) Ludmila Nielsen, Køge.

2070) Luisa Patricia Øland Nielsen, København.

2071) Maria Nielsen, Silkeborg.

2072) Maria Teresa Nielsen, Brøndby.

2073) Mariana Cristina Nielsen, Holbæk.

2074) Marina Bjerregaard Nielsen, Ringkøbing-Skjern.

2075) Mihaela Nielsen, Egedal.

2076) Monika Tatiana Matuszewska Nielsen, Aarhus.

2077) Onusa Nielsen, Holbæk.

2078) Paula Hartvig Nielsen, Hillerød.

2079) Regina Maria Nielsen, Aarhus.

2080) Reina Fabiola Marcano Nielsen, Assens.

2081) Rosalie Lucero Nielsen, København.

2082) Ruth Malen Christensen Nielsen, Lyngby-Taarbæk.

2083) Tanja Maria Beek Nielsen, Vejen.

2084) Teresa Maria Nielsen, Aarhus.

2085) Trang Hoang Nielsen, Aalborg.

2086) Violet Muyumba Nielsen, Odense.

2087) Veronica Dioso Niemenen, Egedal.

2088) Mensah Nii Quaye, København.

2089) Lilja Nika, Guldborgsund.

2090) Olga Nikitina, København.

2091) Viktor Nikolic, Frederiksberg.

2092) Marjan Nikolovski, København.

2093) Dragana Nilsson, København.

2094) Olesya Nimak, København.

2095) Fatbardha Nimani, Horsens.

2096) Sejla Nisic, Aalborg.

2097) Ekaterina Nissen, Aabenraa.

2098) Erika Nissen, Aabenraa.

2099) Oleksandra Nissen, Aarhus.

2100) Sasireka Nithialagan, Randers.

2101) Annonciata Niyomubyeyi, Lolland.

2102) Chinonso Emilia Nnamani, Rødovre.

2103) Nor Ali Nor, Aalborg.

2104) Irina Norberg, København.

2105) Saima Noreen, København.

2106) Peter Wood Norris, Egedal.

2107) Mohammad Yousof Nourzai, Herning.

2108) Rahima Nourzai, Herning.

2109) Ildiko-Julia Novak, Jammerbugt.

2110) Stanimira Simeonova Novakova, København.

2111) Volodymyr Novitsky, Haderslev.

2112) Rusmir Novljanin, Herning.

2113) Karina Maria Nowowiejska, København.

2114) Shadia Nshimirimana, Albertslund.

2115) Anges Kapinga Ntambwa, Aarhus.

2116) Augustin Ntunungu, Aalborg.

2117) Praparat Nuangchomphu, Greve.

2118) Ismet Nuhanovic, Kolding.

2119) Edita Nukovic, Odense.

2120) Senada Nukovic, Favrskov.

2121) Elma Nurkovic, Aabenraa.

2122) Emrah Nurkovic, Aarhus.

2123) Selveta Nurkovic, Aabenraa.

2124) Gloria Adaku Iheme Nweke, København.

2125) Ma Thet Htet Nyein, Gribskov.

2126) Lisette Tonia Nygaard, Rudersdal.

2127) Amos Ochieng Nyindha, Sønderborg.

2128) Scholastique Nyiragwaneza, København.

2129) Levente Nyitrai, Kolding.

2130) Jonas Lyder Nürnberger, Gladsaxe.

2131) Shiko Nzorubara, Lyngby-Taarbæk.

2132) Michaela Nørby, Furesø.

2133) Krisztina Nørbæk, København.

2134) Jennifer Ann Oakley, Lyngby-Taarbæk.

2135) Nasim Odeh, Roskilde.

2136) Adeoye Kehinde Emmanuel Odumosu, Nyborg.

2137) Zen Mohamad Odwan, Randers.

2138) Kwabena Titi Ofei, Herlev.

2139) Emmanuel Onyebuchi Okoye, Hvidovre.

2140) Daniela Isabella Olafsson, Rudersdal.

2141) Jekaterina Oleinika, Odense.

2142) Darilgin Moreno Rull Olesen, Frederikshavn.

2143) Isabel Olesen, Odense.

2144) Phafan Olesen, Lyngby-Taarbæk.

2145) Claudia Olkowski, Odense.

2146) Salvador Job Olmos Rangel, Aalborg.

2147) Anchalee Olsen, Holstebro.

2148) Catalina Roxana Olsen, Holbæk.

2149) Inga Guzevska Olsen, København.

2150) Kamila Olsen, Aarhus.

2151) Kittirath Olsen, Sorø.

2152) Maria Elena Secheres Olsen, Aalborg.

2153) Natalia Kouznetsova Olsen, København.

2154) N'Guessan Christiane Yolande Olsen, København.

2155) Nickolai Andaya Olsen, Bornholm. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2156) Teresa Evangelista Hernandez Olsen, København.

2157) Ivan Kawa Omar, Kolding.

2158) Ursula Yossef Hossam Omar, Sorø.

2159) Amal Khaled Omari, Aalborg.

2160) Edin Omic, Guldborgsund.

2161) Gouriji Omidi, Randers.

2162) Daniela Alexandra Monteiro de Oliveira Ommen, Viborg.

2163) James Ekhorutomwen Omuemu, København.

2164) Casper On, Haderslev.

2165) Leyla Hazal Onurlu, København.

2166) Zeljka Opsenica, Herning.

2167) Lukas Tarek Oriwohl, Aabenraa.

2168) Valentina Orllati, Aalborg.

2169) Chittichai Orrasingha, Sorø.

2170) Adam Ryszard Osipowski, Esbjerg.

2171) Jolanta Barbara Osipowski, Esbjerg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2004.

2172) Fatima Osman, København.

2173) Ilyas Mohamed Moalin Osman, Aarhus.

2174) Jusuf Osmani, København.

2175) Ajdin Osmanovic, Odense.

2176) Aldin Osmanovic, Greve.

2177) Kathleen Dizon Osol, Tårnby.

2178) Khadije Toufik Osseili, Herlev.

2179) Bogdan Ostapenko, Herning.

2180) Vicki Theresa Ostenfeld, Vordingborg.

2181) Polina Ottesen, København.

2182) Karima Ourikou, Aarhus.

2183) Maria Ovakimian, Odense.

2184) Maria Ian Macua Overballe, København.

2185) Katharina Overgaard, Viborg.

2186) Vladlena Ovtchinnikova, Vejle.

2187) Sarah Achieng Owuor, Esbjerg.

2188) Michael Owusu, København.

2189) Gatis Ozols, Frederiksberg.

2190) Grzegorz Jaroslaw Pacyk, Aalborg.

2191) Malgorzata Agata Pacyk, Aalborg.

2192) Vanessa Paho Nyamba, Thisted.

2193) Brian Normandia Palad, Slagelse.

2194) Bahar Palani, Kolding.

2195) Karwan Palani, Aarhus.

2196) Faris Paldum, Frederikshavn.

2197) Heather Maria Palen, Gladsaxe.

2198) Erzsebet Hajnalka Palhegyi, Ringkøbing-Skjern.

2199) Birte Steer Pallesen, Ballerup.

2200) Robert Stanley Palmer, Aarhus.

2201) Evarist Palushani, Frederiksberg.

2202) Dominik Andrzej Pampuch, Odense.

2203) Anna Ida Panariti, Frederiksberg.

2204) Nikhil Mohan Pande, Gladsaxe.

2205) Gracika Pandey, Skanderborg.

2206) Gar Fai Pang, København.

2207) Shabana Panjshiri, Gentofte.

2208) Potjamas Pansri, Aarhus.

2209) Iulia Maria Pantea, Skanderborg.

2210) Zoe-Maria Pantea, Skanderborg.

2211) Emmanouil Papadakis, København.

2212) Christopher-Julian Leue Pape, Brønderslev.

2213) Svitlana Paramonova, Frederiksberg.

2214) Laura Berena Pardo Vera, Viborg.

2215) Carolina Paredes Huaman, Gladsaxe.

2216) Santiago Paredes Pinzón, København.

2217) Tasmia Parveen, Vallensbæk.

2218) Aida Alibegovic Pasalic, Langeland.

2219) Sabina Pasalic, Vejen.

2220) Slawomir Paszkowski, København.

2221) Maciej Pasztor, Frederikshavn.

2222) Mirale Pauch, København.

2223) Volodymyr Pavlenko, Randers.

2224) Yuliana Koleva Pavlova-Vasileva, København.

2225) Anna Konieczny Pedersen, Favrskov.

2226) Chandrika Kalluri Pedersen, København.

2227) Dalva Maliza Omar Wing Pedersen, Kerteminde.

2228) Elen Pedersen, København.

2229) Emma Geromo Darwin Pedersen, Lejre.

2230) Izabela Teresa Pedersen, Ringsted.

2231) Jolanta Spejeraite Pedersen, Svendborg.

2232) Mieke Hermien Lucas Pedersen, Varde.

2233) Natalia Gennadievna Pedersen, Aarhus.

2234) Nataliia Vigh Levchenko Pedersen, Silkeborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2000.

2235) Nataliya Tsankova Pedersen, Aalborg.

2236) Neema Ezekiel Pedersen, Aalborg.

2237) Nicolas Jones Pedersen, København.

2238) Olena Victorivna Pedersen, Vejen.

2239) Patrycja Pedersen, Aarhus.

2240) Patthamaphan Pedersen, Lejre.

2241) Phapada Taksinbut Pedersen, Hedensted.

2242) Sansanee Pedersen, Stevns.

2243) Sonja Agnieszka Pedersen, København.

2244) Suriyu Kanram Pedersen, Ishøj.

2245) Svitlana Seredyuk Pedersen, Hjørring.

2246) Uraiwan Deesongkram Pedersen, Vejle.

2247) Varvara Reck Pedersen, Fredensborg.

2248) Wanlaya Saengsawat Pedersen, København.

2249) Wipanan Pedersen, Slagelse.

2250) Yaona Pedersen, Randers.

2251) Yuwadee Pedersen, Aarhus.

2252) Yuwathida Yalangsi Pedersen, København.

2253) Maryam Peikar, Herning.

2254) Alfredo Peña Díaz, København.

2255) Nasly Vanesa Penilla Puerta, Aarhus.

2256) Agata Peplinska, Odense.

2257) Jakub Peplinski, Guldborgsund.

2258) Karolayne Christina Pereira da Silva, Esbjerg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2259) Halawathage Natasha Dhanangani Perera, Aarhus.

2260) Emmanuel Pérez, Ballerup.

2261) Dijana Peric, Helsingør.

2262) Goran Perovic, Lyngby-Taarbæk.

2263) Sorina Roxana Persa, Aalborg.

2264) Kasia Persson, Faaborg-Midtfyn.

2265) Nevruz Pervizaj, Aabenraa.

2266) Qader Abdul Aziz Abdul Peshrou, Aalborg.

2267) Andrea Zsuzsanna Petersen, København.

2268) Anneca Payadi Petersen, Angeles City i Filippinerne. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2269) Constance Anne Petersen, Fredensborg.

2270) Hans Peter Petersen, Sønderborg.

2271) Irina Ljvovna Petersen, Hvidovre.

2272) Kanyawee Petersen, København.

2273) Karolina Kimberly Arnasiute Petersen, Haderslev.

2274) Nittiya Petersen, Slagelse.

2275) Oke Johannes Petersen, Aarhus.

2276) Olga Vladimirovna Petersen, Frederiksberg.

2277) Pascale Marie Raymonde Petersen, København.

2278) Renoo Petersen, København.

2279) Rowena Paz Villaceran Petersen, Fredensborg.

2280) Stefka Nikolaeva Stoimenova Petersen, Kolding.

2281) Vladyslav Vyshnevskyy Petersen, Aarhus.

2282) John Jay Peterson, Skive.

2283) Bojana Petkovic, Gentofte.

2284) Milica Petkovic, Hillerød.

2285) Suzana Petkovic, Halsnæs.

2286) Diana Zdravkova Petrova, Rødovre.

2287) Ieva Petterson, Nyborg.

2288) Jay Phanmeythee, Gladsaxe.

2289) Maria Dimitrova Philipsen, Vejle.

2290) Natcha Phoungporn, Esbjerg.

2291) Thananya Phromwongsa, Odense.

2292) Francois Pierre Pichon, København.

2293) Hans Christian Pickney, Tórshavn.

2294) Alexander Piechota, Frederikssund.

2295) Felicia Piechota, Frederikssund.

2296) Elma Pilakovic, Odense.

2297) Stephanie Michelle Pilgaard, Ikast-Brande.

2298) Florian Pilz, København.

2299) Noelle Suzanne Pind, Gladsaxe.

2300) Andrine Njoki Pinderup, Halsnæs.

2301) Wanwisa Pinkaew, Aalborg.

2302) Kritsana Pinpimai, Tårnby.

2303) Amina Pitarevic, Randers.

2304) Jean Jacques Piton, Aarhus.

2305) Oleksandr Pivtoratskiy, Hedensted.

2306) Marek Lukasz Piwonski, Rudersdal.

2307) Selma Pizovic, Odense.

2308) Krzysztof Piotr Placzkowski, Morsø.

2309) Rexhep Plakolli, Haderslev.

2310) Peter Herbert Plaskett, Gentofte.

2311) Kanjana Plewthong, Kolding.

2312) Marlena Anna Plocharska, Aarhus.

2313) Maciej Plocharski, Aalborg.

2314) Alexandre Podtelejnikov, Odense.

2315) Katarzyna Polaszczyk, Helsingør.

2316) Battal Polat, Furesø.

2317) Pavlo Polishchuk, Odense.

2318) Agathe Gerwina Elena Pollmann, Aalborg.

2319) Haneen Waleed Idrez Poloz, Aarhus.

2320) Varnie Isaac Ponder, Guldborgsund.

2321) Volodymyr Ponomarchenko, Randers.

2322) Kerli Pool, København.

2323) Györgyi Poór, Slagelse.

2324) Liana Pop, København.

2325) Ghesal Popal, Horsens.

2326) Zulaika Popal, Randers.

2327) Biljana Popovic, Hillerød.

2328) Luiz Carlos Vinkler Post, Horsens. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2329) Gordon Winston Potter, Holstebro.

2330) Eva Sørum Poulsen, Holstebro.

2331) Liudmyla Poulsen, Gladsaxe.

2332) Olga Poulsen, København.

2333) Rehab Poulsen, Frederikssund.

2334) Susanne Poulsen, Thisted.

2335) Uta Susanne Poulsen, Sønderborg.

2336) Vera Kuzina Poulsen, Furesø.

2337) Vicky Lam Poulsen, Tårnby.

2338) Gholam-Reza Pourghafar, Aabenraa.

2339) Hajrudin Pranjga, Aalborg.

2340) Naruebet Praphothithang, Rebild.

2341) Faria Naznin Prapti, København.

2342) Clara Prats Gavalda, København.

2343) Alma Magdalene Precht, København.

2344) Johanna-Maria Precht, Sønderborg.

2345) Marko Prelevic, Gladsaxe.

2346) Elena Pribylova, Aalborg.

2347) Edgaras Prilipa, Silkeborg.

2348) Ernestas Prilipa, Silkeborg.

2349) Kamau Ayodele Webster Prince, København.

2350) Victor Pripas, Guldborgsund.

2351) Adrian Prohnitchi, Frederiksberg.

2352) Carlo Domenico Prola, Aarhus.

2353) Francis William Prosser, Viborg.

2354) Marcin Overgaard Ptaszynski, Sønderborg.

2355) Gatkuoth Gony Pur, Vejen.

2356) Samin Puric, Varde.

2357) Vanessa Lamia Puric, Varde.

2358) Nasteho Omar Qalimow, Odense.

2359) Asma Qamar, Gladsaxe.

2360) Habiba Qamar, Rødovre.

2361) Rana Rafou Qassem, Aarhus.

2362) Hreen Sultan Qayum, Hvidovre.

2363) Ahmad Qeis, Aarhus.

2364) Evis Qeska, Rødovre.

2365) Muzi Qin, Rudersdal.

2366) Shuyuan Qin, Lyngby-Taarbæk.

2367) Adam Quari, Vejen.

2368) Manuel Jr. Cabanayan Racraquin, Hillerød.

2369) Anna Raczkowski, København.

2370) Sreeram Kottumuklu Radhakrishnan, Esbjerg.

2371) Svitlana Mykhaylivna Radionova, Langeland.

2372) Luka Radosavljevic, Tvøroyri.

2373) Layan Khaled Raeean, Morsø.

2374) Chotika Raemlee, Faaborg-Midtfyn.

2375) Leen Saleh Rafea, Ringkøbing-Skjern.

2376) Osman Rafiq, Frederiksberg.

2377) Florence Domfeh Ragborg, Frederikssund.

2378) Mohammed Raghis, Tårnby.

2379) Morin Judy Ragunathan, Vejle.

2380) Victor Raguzin, Tårnby.

2381) Katrine Rahal, Nyborg.

2382) Arozo Rahimi, Aalborg.

2383) Hanna Rahimi, Aarhus.

2384) Ali Abdul Rahman, Aarhus.

2385) Hassan Abdul Rahman, Aarhus.

2386) Hussien Abdul Rahman, Aarhus.

2387) Sanaa Abdul Rahman, Aarhus.

2388) Jörn Malte Rahn, Odense.

2389) Resulj Raifi, Hvidovre.

2390) Deepthi Rajan, København.

2391) Dijana Rajovic, Gladsaxe.

2392) Sandra Rajovic, Gladsaxe.

2393) Driton Ramadani, Horsens.

2394) Sakeeja Ramesh, Ringkøbing-Skjern.

2395) Amir Ramic, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2014 og 2015.

2396) Eldina Ramic, Sønderborg.

2397) Sahiba Ramic, Middelfart.

2398) Vehid Ramic, Middelfart.

2399) David Ramirez Gomez, Aarhus.

2400) Encarnacion Ramos Camacho, Nordfyn.

2401) Monica Ramos Gallego, Tårnby.

2402) Ahmad Hisham Ramzi, Aarhus.

2403) Sasa Randelovic, Viborg.

2404) Servet Raofi, Fredericia.

2405) Nishanthi Rasayogam, Syddjurs.

2406) Adela Rasekh, Horsens.

2407) Afrah Rashid, København.

2408) Aliya Rashid, København.

2409) Aliza Rashid, København.

2410) Maria Rashid, København.

2411) Tahir Rashid, Albertslund.

2412) Alina Delia Andronache Rasmussen, Kerteminde.

2413) Ioana Alexandra Rasmussen, Aalborg.

2414) Jerri Anna-Lise Rasmussen, Tårnby.

2415) Lisa Dianne Rasmussen, Allerød.

2416) Mabelle Paredes Rasmussen, København.

2417) Mikolaj Rasmussen, Frederiksberg.

2418) Nicoleta Mihaela Mihalcea Rasmussen, Thisted.

2419) Phoebe Rasmussen, Ringsted.

2420) Sviatlana Shtykava Rasmussen, København.

2421) Kale Hamed Rasul, Aalborg.

2422) Chanchai Ratanahon, Randers.

2423) Martin Hubert Raussen, Dragør.

2424) Siyamala Ravendran, Holbæk.

2425) Cynthia Guyjoco Ravn, Ikast-Brande.

2426) Siddhartha Raychaudhuri, Allerød.

2427) Mustafa Razaq, Gribskov.

2428) Ronald Dannon Redd, Vejen.

2429) Junieta Magdalena Marintan Reduan, Odense.

2430) Besmira Redzepi, København.

2431) Bujamin Redzepi, København.

2432) Julia Reenberg, København.

2433) Albrecht Reimann, Aarhus.

2434) Laura Jayne Reininger, København.

2435) Uwe Remisch, Ringkøbing-Skjern.

2436) Gerda Repeckaite, Aabenraa.

2437) Mattis Marian Reppmann, Aarhus.

2438) Adis Resic, Odense.

2439) Marina Rets, Gentofte.

2440) Julia Rettig, Aabenraa.

2441) Sergii Reva, Ikast-Brande.

2442) Vanessa Revita, København.

2443) Endrit Rexhepi, Svendborg.

2444) Victoria Loreley Rey Castillo, Slagelse.

2445) Mohaned Aman Rezai, Aalborg.

2446) Michael Rézmüves, Hillerød.

2447) Alfred George Richards, Gladsaxe.

2448) Marc-Etienne Francois Ridler, København.

2449) Volker Fritz Bidstrup Riedlin, København.

2450) Patcharawan Singse Riisager, Frederikssund.

2451) Neal Geoffrey Riley, Odder.

2452) Svitlana Rintza, Greve.

2453) Giovanni Riscaldini, København.

2454) Julijana Ristevska, København.

2455) Tina Ristic, Herning.

2456) Raúl Enrique Rivera Zárate, Frederiksberg.

2457) Suljo Rizvanovic, Odense.

2458) Maryia Roberts, Randers.

2459) Miranda Pearly Geethamani Robin Chandra Kumar, Aalborg.

2460) Christopher Andrew Robinson, København.

2461) Hector Britten Robinson, Ballerup.

2462) Norman Robson, Kalundborg.

2463) David Alan Roden, Esbjerg.

2464) Raffaele Rodogno, Aarhus.

2465) Shad O'Hara Nation Roe, Herning.

2466) Sylwia Skwarek Roed, Høje-Taastrup.

2467) Sophie Marlene Roessler, Frederiksberg.

2468) Laura Rogova, Guldborgsund.

2469) Justyna Rogowska-Teclaw, Horsens.

2470) Armandas Rokas, Allerød.

2471) Evgeny Mikhajlovich Romanov, Aarhus.

2472) Alexandra Maja Romanowska, Aalborg.

2473) Anna Maria Romanski, Guldborgsund.

2474) Michael Romanski, Aalborg.

2475) Soumaya Waslati Ep Ben Romdhan, København.

2476) Johanna Rose Rosendahl, Ringkøbing-Skjern.

2477) Linda Ann Rosendahl, Silkeborg.

2478) Brigitte Christine Rosenkranz, København.

2479) Colin Samuel Rosenthal, Aarhus.

2480) Pawel Lukasz Rosiak, Vejle.

2481) Louis Arthur Ross, Furesø.

2482) Ajda Rostami, Fredensborg.

2483) Sara Rostami, Fredensborg.

2484) Anna Katarzyna Rosul, Sorø.

2485) Vatslav Roudnitski, Sorø.

2486) Veronique Marie Anne Therese Rouvrais, København.

2487) Bokul Roy Chowdhury, Fredensborg.

2488) Irina Orshava Palludan Ruberg, Gribskov.

2489) Nandi Rudaj, Randers.

2490) Victoria Rudenko, Norddjurs.

2491) Rolly Rulona, Aarhus.

2492) Dmitry Rusak, Gladsaxe.

2493) Kenneth Michael Rushe, Frederiksberg.

2494) Andrew Mark Russell, Svendborg.

2495) Met Rustemi, København.

2496) Barbara Teresa Ryczkowska, Horsens.

2497) Robert Franciszek Ryczkowski, Horsens.

2498) Lesya Rykhalska, Frederikssund.

2499) Ivan Rykhlo, Ringkøbing-Skjern.

2500) Géraldine Jenny Andréa Rylander, Roskilde.

2501) Hana Malá Rytter, København.

2502) Cristina Mirela Rønfeldt, Syddjurs.

2503) Selma Langvad Raahede, Furesø. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2504) Blerim Sabani, København.

2505) Pablo Saborio Vargas, København.

2506) Natalia Nicolaevna Grigorenko Sacan, Silkeborg.

2507) Anel Sacic, Middelfart.

2508) Bekim Saciri, København.

2509) Eimal Sadat, København.

2510) Negina Sadat, Vallensbæk.

2511) Marina Samih Sadiek, Fredensborg.

2512) Dejan Sadikovic, Herning.

2513) Venera Sadiku, Faaborg-Midtfyn.

2514) Ramiz Sadovic, Nyborg.

2515) Marlena Sadowska, Aarhus.

2516) Liridona Sadriu, Randers.

2517) Omar Adham Saeed, København.

2518) Maryam Saeedi, Randers.

2519) Soledad Eliana Saenz Perez, Aarhus.

2520) Haseebullah Safi, Esbjerg.

2521) Ismail Safi, Høje-Taastrup.

2522) Lida Safi, Gladsaxe.

2523) Omid Safi, Roskilde.

2524) Muammer Saglam, København.

2525) Duygu Sahin, Aarhus.

2526) Mehmet Sahin, Randers.

2527) Onur Sefik Sahin, Herlev.

2528) Sadik Kadir Sahin, Slagelse.

2529) Zeynep Sahin, Randers.

2530) Ömer Sahin, Aarhus.

2531) Gülsen Sahiner, Greve.

2532) Edona Sahiti, Hørsholm.

2533) Sunanya Saibun, Aarhus.

2534) Abdalla Mohamed Sharif Said, Aalborg.

2535) Sinan Mouaayad Abdulaimma Said, Viborg.

2536) Andrijana Sajnjanovic, Hillerød.

2537) Aura Hamad Sakran, Odense.

2538) Deqa Ali Salad, Odense.

2539) Zyhra Deari Salai, København.

2540) Irjan Salak, Odense.

2541) Samey Rahim Salal, Brønderslev.

2542) Hanadi Salamah, København.

2543) Nawaz Salamat, København.

2544) Manal Ibrahim Mohammad Salameh, Helsingør.

2545) Aydee Salas Millan, Helsingør.

2546) Nasriin Mohamud Saleban, København.

2547) Karmen Saleh, Furesø.

2548) Sofiya Hamud Saleh, Odense.

2549) Ahensa Adel Salih, Aarhus.

2550) Edita Salihovic, Bornholm.

2551) Maida Salihovic, Esbjerg.

2552) Fidahije Saliji, København.

2553) Alton Salimusa, Vejle.

2554) Diellëza Salimusa, Vejle.

2555) Medina Salimusa, Vejle.

2556) Sergio Daniel Salina Kuraitis, Morsø.

2557) Admir Salkic, Allerød.

2558) Armin Salkic, Esbjerg.

2559) Mersija Salkic, Fredensborg.

2560) Mirnesa Salkic, Fredensborg.

2561) Hüseyin Salkim, København.

2562) Ilmidina Sallai, Lyngby-Taarbæk.

2563) Maria Latif Salman, Odense.

2564) Merna Latif Salman, Odense.

2565) Celena Saloum, Aalborg.

2566) Afshin Samani, Aalborg.

2567) Aseel Raed Sammar, København.

2568) Jacqueline Margaret Sampson-Kjeldsen, København.

2569) Sanita Herca Sanati, København.

2570) Jacqueline Josefina Sánchez, Esbjerg.

2571) Chava Lea Sanderson, Rudersdal.

2572) Karamjit Kaur Sandhu, Aalborg.

2573) Leyla Sandzhari, Faxe.

2574) Pietro Enrico Giovanni Sanguini, Egedal.

2575) Sitang Santana, Aarhus.

2576) Carla Santini, Gentofte.

2577) Michalakis Santis, Aalborg.

2578) Eduardo Jorge Santos Soares Costa, Vejle.

2579) Sebastien Santurette, Frederiksberg.

2580) Anastasia Sarasibar, Aalborg.

2581) Delene Sarawan, København.

2582) Maria Sarwar, Lyngby-Taarbæk.

2583) Zainab Sattar Atta, Hørsholm.

2584) Mohammad Fouad Saumtally, København.

2585) Aaron Marc Saunders, Aarhus.

2586) Emmanuelle Jocelyne Marie-Jeanne Saunier, København.

2587) Maryam Savari, Hvidovre.

2588) Andrej Savin, København.

2589) Ahmet Serdar Sayman, Vejle.

2590) Justin Glenn Scanlon, København.

2591) Mette Louise Schadegg, København.

2592) Suwit Scheel-Hincke, Odense.

2593) Joost Schelling, Aarhus.

2594) Oana Angelica Schirach, Struer.

2595) Aura Birke Houlind Schlachter, Zürich i Schweiz. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2596) Brian Leroy Schluckebier, København.

2597) Cree Welch Snyder Schmidt, Aarhus.

2598) Mirian del Socorro Ruiz Schmidt, Odense.

2599) Thomas Andersen Schmidt, København.

2600) Lars Schnoor, Odense.

2601) Britta Scholz, Vejle.

2602) Cecilia Coreta Camborda Schomacker, Egedal.

2603) Alida Maria Schothorst, Tønder.

2604) Robin May Schott, København.

2605) Roeland Wilhelmus Theodorus Schouten, Gentofte.

2606) Günther Klaus Schrader, Aarhus.

2607) Stefanie Schroeter, Bornholm.

2608) Alma Molina Schrøder, Aalborg.

2609) Michael Schröer, Herning.

2610) Rodica Schulma, Næstved.

2611) Frances Ida Schwartzkopff, Rudersdal.

2612) Sebastian Schwarz, Viborg.

2613) Thomas Beiersdorf Schwarz, Gentofte.

2614) Holm Schwarze, Rudersdal.

2615) Barbara Schweitz, København.

2616) Barbara Halina Schøn, Greve.

2617) Lara Scolari, København.

2618) Craig Peter Scott, København.

2619) Leonard Seabrooke, Gentofte.

2620) Michael Paul Sears, Fredensborg.

2621) Margareta Claudia Secher, Sønderborg.

2622) Seda Secilmis, Ishøj.

2623) Mongi Ben Abdallah Seddik, København.

2624) Punyisa Seenual, Holbæk.

2625) Sevilla Seker, Holstebro.

2626) Maria Camelia Cocis Selling, Vordingborg.

2627) Kandasamy Selvachandran, Herlev.

2628) Sudeera Nilakshi Hamine Sembukutti Arachchige, Thisted.

2629) Jana Semenova, København.

2630) Evgenia Semochkina, Odense.

2631) Lisa Habib Sepahizada, Syddjurs.

2632) Antonietta Sepe, Aarhus.

2633) Yelena Sergejuk, Aalborg.

2634) Flavio Serra, Frederikshavn.

2635) Sule Serubugo, Aalborg.

2636) Klara Sestini-Andersen, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2637) Gerhard Settgast, Tønder.

2638) Yildirim Seving, Fredensborg.

2639) Laura Ileana Sfintes, København.

2640) Hassan Shabbir, København.

2641) Munnawar Shah, Sønderborg.

2642) Shmaila Munnir Shah, Brøndby.

2643) Syed Makhdum Shazad Hussain Shah, Brøndby.

2644) Esra Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.

2645) Noor Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.

2646) Safa Abdallah Shamasneh, Ringkøbing-Skjern.

2647) Samira Majid Shamcizadh, Kalundborg.

2648) Hanna Shandruk, København.

2649) Hind Mustafa Hasan Shannak, Sønderborg.

2650) Ghaleb Shaoutha, København.

2651) Razma Sharafmal, Vejle.

2652) Sabrin Saad Sharif, Ringsted.

2653) Ashok Sharma, Rødovre.

2654) Sabaoon Sharza, København.

2655) Elina Andreevna Shashmolova, Hillerød.

2656) Einat Shatz, Kalundborg.

2657) Maha Jobber Shaweel, Odense.

2658) Afnan Maher Shawiish, Egedal.

2659) Tatiana Shcherbak, Hvidovre.

2660) Zhanna Sheludyakova, Odsherred.

2661) David Anthony Sherman, København.

2662) Tashi Sherpa, Herning.

2663) Natalya Shevchuk, Fredericia.

2664) Olesya Shevchuk, Rebild.

2665) Vitaliy Shevchuk, Rebild.

2666) Kareem Shhab, Sønderborg.

2667) Ahmad Ammar Shhada, Assens.

2668) Muiasar Shibli, København.

2669) Jamil Gulmann Shihab, København.

2670) Saja Shihab, Aalborg.

2671) Hamid Reza Shir Mohammadi, Odense.

2672) Giyan Salim Shiro, Struer.

2673) Dany Shmelzer, Billund.

2674) Pujan Shrestha, København.

2675) Svitlana Shvets, Favrskov.

2676) Ian Douglas Wyndham Sich, Aarhus.

2677) Avistar Sidiqi, Odense.

2678) Marwa Sidiqi, Ballerup.

2679) Svetlana Sidorova, Rudersdal.

2680) Karolina Iwona Sikala, Aarhus.

2681) Anna Monika Larsen Sikora, Skanderborg.

2682) Aneta Sikora-Maciuszek, Vejle.

2683) Tetiana Silinska, Thisted.

2684) Sergii Silinskyi, Thisted.

2685) Greta Simnica, Randers.

2686) Stephanie Simonsen, Ringsted.

2687) Teo Simovic, Skanderborg.

2688) Hasret Simsek, Favrskov.

2689) Nadia Aicha Sinanovic, Odense.

2690) Sanel Sinanovic, Aarhus.

2691) Amar Deep Singh, København.

2692) Gurpreet Singh, Aarhus.

2693) Harwinder Singh, Rødovre.

2694) Narinder Singh, Høje-Taastrup.

2695) Ioulia Eugenyevna Sinodskaia, Herning.

2696) Sorawit Siripak, Favrskov. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2697) Alina Sivova, København.

2698) Tek Nath Siwakoti, København.

2699) Krzysztof Mateusz Siwiec, Varde.

2700) Nai Skafte, Silkeborg. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2701) Maria Skau, Haderslev.

2702) Cynthia Zuniga Skipper, Vejle.

2703) Joanna Dorota Skjoldhammer, Aarhus.

2704) Irina Skjærbæk, Ringkøbing-Skjern.

2705) Adriana Skjødsholm, Aalborg.

2706) Yessica Christina Panzer Skjønnemann, Aarhus.

2707) Nikolay Sklyarevskiy, Sønderborg.

2708) Jasmina Skoric, Horsens.

2709) Hiroko Skov, København.

2710) Marija Skrbic, Hillerød.

2711) Sandra Roksanda Skrbic, Hillerød.

2712) Nedim Skrijel, Odense.

2713) Agnieszka Skwara-Biela, Billund.

2714) Ahmed Sleiman, Norddjurs.

2715) Asmaa Bilal Sleiman, Aarhus.

2716) Michael Anthony Slinger, Frederikshavn.

2717) Nadiya Slotman, Vejen.

2718) Iryna Sluchak, Holstebro.

2719) Dorotea Smesnjak, Aarhus.

2720) Mark Smit, Frederikssund.

2721) Deborah Jean Smith, Gladsaxe.

2722) Anita Softic, Aalborg.

2723) Dorota Joanna Soinska, København.

2724) Jekaterina Sokolova, Stevns.

2725) Armin Solies, Fredericia.

2726) Olga Solodovnikova, København.

2727) Markus Sommer, Frederiksberg.

2728) Pitchayanun Somprasirt, København.

2729) Joyce Myra Soren, København.

2730) Zoubida Souifi, København.

2731) Nasser Hamza Souleiman, Slagelse.

2732) Taylan Tamer Soydan, Albertslund.

2733) Meaghan Elizabeth Spedden, Frederiksberg.

2734) Werner Hugo Ernst Helmut Egon Sperschneider, Hvidovre.

2735) Ugis Spilbergs, Stevns.

2736) Dina Spillner, Vejle.

2737) Henner Spillner, Vejle.

2738) Helen Christina Springall, København.

2739) Jiri Srba, Aalborg.

2740) Vanda Srbova, Aalborg.

2741) Saowalak Sribunmi, Bornholm.

2742) Anna Sriwongsa, Hedensted. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2743) Radomirka Stage, Odense.

2744) Jonas Stamm, København.

2745) Mathias Stan, Aabenraa.

2746) Mariana Hristova Stancheva, Næstved.

2747) Stanimir Rumenov Stanev, Aarhus.

2748) Hristo Stantchev, Næstved.

2749) Lioubov Vianorovna Steensen, Vesthimmerland.

2750) Christiane Marguerite Denise Steenstrup, Frederiksberg.

2751) Stela Stefanova, København.

2752) Aura Steffen-Hansen, København.

2753) Josephine Navaja Steinfeldt, Odense.

2754) Ute Ulrike Carmen Stemmann, København.

2755) Bartosz Zenon Stempinski-Nielsen, Fanø.

2756) Constanze Monica Stengert, København.

2757) Krzysztof Jerzy Stenpin, Holbæk.

2758) Irini Stepanidou, Gentofte.

2759) Iuliia Stetsyuk, Ringkøbing-Skjern.

2760) Vasyl Stetsyuk, Ringkøbing-Skjern.

2761) Andrew John Stevens, København.

2762) Xiaoyan Zhang Stjernholm, Kolding.

2763) Malina Zhivkova Stoimenova, København.

2764) Sanja Stojko, Guldborgsund.

2765) Christina Stoll, Faaborg-Midtfyn.

2766) Natalie Anne Useche Storm, København.

2767) Hilda Eliya Stouenberg-Kruse, Frederikssund.

2768) Danuta Irene Strand, Esbjerg.

2769) Antje Strandbygaard, Ringkøbing-Skjern.

2770) Elena Quirit Cabrera Street, Tårnby.

2771) Katarzyna Strzelecka, Helsingør.

2772) Andrea Stubkjær, Skive.

2773) Jenny Soledad Ugarte Baldeon Studt, Gribskov.

2774) Angkana Støttrup, Roskilde.

2775) Olivia Rose Sublett, København.

2776) Andres Alberto Suescun Bustos, København.

2777) Visnja Sukara, Aarhus.

2778) Naser Sulaiman, Gladsaxe.

2779) Alban Sulejmani, Herlev. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2780) Art Sulejmani, Herlev.

2781) Elfat Sulejmani, København.

2782) Belmin Sulejmanovic, Aalborg.

2783) Ewa Maria Sulkowska, Slagelse.

2784) Malik Sultan, København.

2785) Kausar Sultana, Aarhus.

2786) Naznin Sultana, Glostrup.

2787) Christian Gelu Sulugiuc, Frederiksberg.

2788) Amanda Jane Summerfield, København.

2789) Mai Sun, Rudersdal.

2790) Xuan Sun, Fredensborg.

2791) Saowalak Sunthorn, Aabenraa.

2792) Thatdao Sunthorn, Vejen.

2793) Almir Suplja, Kolding.

2794) Mihaela Liana Suru, Rudersdal.

2795) Katarina Susa, København.

2796) Aldina Suskic, Ikast-Brande.

2797) Mirza Suskic, Ikast-Brande.

2798) Naida Suskic, Ikast-Brande.

2799) Rasim Suskic, Ikast-Brande.

2800) Siriwan Sutha-Att, Thisted.

2801) Mark Terrell Sutton, Frederikssund.

2802) Cassandra Araya Wain Svensson, Hillerød. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2803) Svetlana Svijic, Helsingør.

2804) Jeremy Howard Switzer, Favrskov.

2805) Tetyana Sydorova, København.

2806) Diana Symonova, Frederiksberg.

2807) Aynur Sütcü, Furesø.

2808) Katarzyna Waclawa Szewczynska-Petersen, Egedal.

2809) Mateusz Bernard Szulczik, Viborg.

2810) Aldona Szwebs, Aalborg.

2811) Isaac Jónas Sævarsson, Aarhus.

2812) Hayley Jo Monk Søndergaard, Kolding.

2813) Phornthip Søndergaard, København.

2814) Aksana Sørensen, Randers.

2815) Barbara Sørensen, Frederiksberg.

2816) Betina Sørensen, Silkeborg.

2817) Chiyuki Kobayashi Sørensen, Furesø.

2818) Deylin Carolina Sørensen, Hvidovre.

2819) Elizabeth Anne Sørensen, Høje-Taastrup.

2820) Helen Connor Sørensen, København.

2821) Isamarie Sørensen, Fredensborg.

2822) Jeanette Corpin Sørensen, Odense.

2823) Lakkana Sørensen, Frederikssund.

2824) Mali Sørensen, Aarhus.

2825) Margaret Vesterhouen Sørensen, Silkeborg.

2826) Olga Aabo Sørensen, Aalborg.

2827) Poul Skjørring Sørensen, Aarhus.

2828) Ruobing Li Sørensen, Vejle.

2829) Saule Sørensen, Rudersdal.

2830) Yaowapha Sørensen, Horsens.

2831) Yasin Söyler, Hvidovre.

2832) Rand Haidar Saadoun, København.

2833) Wadha Rahim Saaie, Holbæk.

2834) Thi Thin Ta, Svendborg.

2835) James Taban, Frederikshavn.

2836) Seyed Mojtaba Tabatabaeipour, Gladsaxe.

2837) Ivana Tadic, Helsingør.

2838) Vivian Najeeb Sweilem Tadros, Frederiksberg.

2839) Masomeh Tahery, København.

2840) Aziz Tahiri, Guldborgsund.

2841) Fariba Tahmasbi, Hørsholm.

2842) Aobo Tai, Haderslev.

2843) Aoran Tai, Haderslev.

2844) Mahdi Tajdiny, København.

2845) Zofia Tamimi-Sarnikowska, Guldborgsund.

2846) Yasemin Tanatar, Furesø.

2847) Syeda Noreen Taqi, København.

2848) Mariam Tarin, Aarhus.

2849) Rijah Tariq, Brøndby.

2850) Umar Hayyat Tariq, Glostrup.

2851) Stephen Roy Tarry, Holbæk.

2852) Halima Tars, København.

2853) Cevdet Tatlici, København.

2854) Rania Salem Tatta, Horsens.

2855) Renata Tautavicé, Roskilde.

2856) Tay Zar Tay, Esbjerg.

2857) Jalalvand Tayebeh, Sermersooq.

2858) Jawad Kazem Tayeh, København.

2859) Michal Teclaw, Horsens.

2860) Beniamin Iosif Calin Tecsa, Brøndby.

2861) Carolina Tecsa, Brøndby.

2862) Güven Alperen Teke, Høje-Taastrup.

2863) Tülin Teke, Tårnby.

2864) Amir Tekesinovic, Vordingborg.

2865) Murat Tekgül, Høje-Taastrup.

2866) Anastassia Tereta, København.

2867) Beata Maria Riise Terp, Odense.

2868) Armina Terza, Aalborg.

2869) Olga Tessum, Gribskov.

2870) Abdullah Tezcan, Herlev.

2871) Cheng Lai Tham, København.

2872) Kio Thang, Nyborg.

2873) Kayooran Thavarajah, Ringsted.

2874) Suneesh Thavarool Puthiyadath, Aalborg.

2875) Sirimaya Thegler, København.

2876) Lina Grace Villaruel Theilgaard, Sorø.

2877) Inkaran Theivendram, Holbæk.

2878) Harison Thevarajah, Vejle.

2879) Diana Thiel, Viborg.

2880) Bol Cen Hai Tun Thin Tuep, Faaborg-Midtfyn.

2881) Abdoulaye Thiongane, Frederikssund.

2882) Beenu Thomas, Gentofte.

2883) Steven Darrah Thomas, Gentofte.

2884) Lenie Aldawiza Thomassen, Slagelse.

2885) Iveta Thomsen, Esbjerg.

2886) Jurgita Thomsen, Thisted.

2887) Patricia Kacz Thomsen, Egedal.

2888) Thanalak Thomsen, Skive.

2889) Viola Thomsen, Holbæk.

2890) Johannes Thon, Rudersdal.

2891) Cherry Lyn Chua Thorsen, Tårnby.

2892) (Udgået).

2893) Juthamas Thosanthia, Vejle.

2894) Christophe Thouin, Aalborg.

2895) Max Thrane, Odense.

2896) Umpa Thungmanee, København.

2897) Angsumalin Thuratham, Viborg.

2898) Melisa Tihic, Odense.

2899) Natalia Borisovna Tihova, Hedensted.

2900) Timothy Antony David Timmins, Randers.

2901) Khin Hnin Aye Tin, København.

2902) Win Min Hein Tin, Roskilde.

2903) Johanna Verena Tind, Odense.

2904) David Manuel Quijada Tineo, Randers.

2905) Mary Rose Tiong, Roskilde.

2906) Bekir Tirpan, Aalborg.

2907) Artem Tishchenko, Egedal.

2908) Anton-Serban Toader, Sønderborg.

2909) Kaled Awad Toama, Fredericia.

2910) Firas Tobiya, Holstebro.

2911) Lina Tobiya, Esbjerg.

2912) Gergina Toshkova Todorova, Rudersdal.

2913) Iwona Tokarski, Aalborg.

2914) Kathrine Tokarski, Aalborg.

2915) Halil Turhan Tokay, Silkeborg.

2916) Gulshanoy Tolipova-Gourdin, Aarhus.

2917) Jestus Tama Tomeh, Slagelse.

2918) Raymond Cornelius Toney, Frederiksberg.

2919) Emre Topal, København.

2920) Hannah Tophøj, Berlin i Forbundsrepublikken Tyskland. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2921) Jolanta Topolska, Sønderborg.

2922) Larissa Toropova, København.

2923) Irina Torres, København.

2924) Bartosz Torzynski, Aarhus.

2925) Krzysztof Torzynski, Esbjerg.

2926) Judit Toth, København.

2927) Yves Cyineza Toto, Furesø.

2928) Rita Touarcheva, Vejle.

2929) Aleksandra Ivanoska Trajcevski, København.

2930) Hong Tuan Tran, Esbjerg.

2931) Kim van Tran, Hvidovre.

2932) Thi Huyen Trang Tran, Gladsaxe.

2933) Thuy Linh Thi Tran, Randers.

2934) Teresa Tranholm, Aalborg.

2935) Steven William Trier-Tett, København.

2936) Ruslan Trifonov, Odense.

2937) Jennifer Troelsen, Aabenraa.

2938) Ievgen Trokoz, Silkeborg.

2939) Tetyana Trokoz, Silkeborg.

2940) Paul Alan Trumble, Lyngby-Taarbæk.

2941) Camilla Truong, Aarhus.

2942) Linh My Thi Truong, Aarhus.

2943) Irina Anatolievna Tsvetkova, Odense.

2944) Luka Tsypyashchuk, Silkeborg.

2945) Stefan Tudoran, Køge.

2946) Gelane Tufa, Sønderborg.

2947) Berta Luiza Tukiendorf, Esbjerg.

2948) Mirnes Tulic, Aalborg.

2949) Lidija Turanovic, Næstved.

2950) Mirsad Turkanovic, Middelfart.

2951) Ganna Turkoman, Randers.

2952) Mark Jennings Turner, Gentofte.

2953) Amel Tursunovic, Odense.

2954) Amela Tursunovic, Odense.

2955) Madalina Laura Turturica, Zollikerberg i Schweiz.

2956) Monika Tusinska, Kolding.

2957) Aleksandra Barbara Tutak, Ikast-Brande.

2958) Waclaw Franciszek Tyborski, Silkeborg.

2959) Ceyda Türk, København.

2960) Blanka Dorota Tøndering, Nordfyn.

2961) Antonio Cruz Ugaz-Simonsen, Maputo i Mozambique.

2962) Ali Umar, Albertslund.

2963) Hataichanok Unphon, København.

2964) Melisa Arslan Ural, Høje-Taastrup.

2965) Monika Anna Urbanska-Grubiak, Aabenraa.

2966) Adriana Cristina Urda, København.

2967) Pawel Wincenty Utko, København.

2968) Anouctka Uwimuhwe, København.

2969) Sebajet Jakupi Uzairi, København.

2970) Artur Vagapov, Rudersdal.

2971) Fernanda Maria de Oliveira Vagner, Fredensborg.

2972) Krisztina Vago, Lyngby-Taarbæk.

2973) Samir Vahid Alavi, Helsingør.

2974) Samira Vahid Alavi, Helsingør.

2975) Sebastian Alvarez Valdez, Høje-Taastrup.

2976) Alina Valean, Mariagerfjord.

2977) Michelle Valencia Figueroa, Brøndby.

2978) Muzhgan Vali Mohammad, Køge.

2979) Maria Luisa van Binsbergen, Aarhus.

2980) Michel van den Berg, Viborg.

2981) Ellis Agatha van den Brink, Aalborg.

2982) Caroline Christine Van der Beek, Esbjerg.

2983) Maria Cristina van Deurs, Herlev.

2984) Albert van Harten, Varde.

2985) Tom Edward van Zanten, Odense.

2986) Zsolt Varga, Aalborg.

2987) Marina Vasileska, Albertslund.

2988) Natasa Vasiljevic, Hillerød.

2989) Lioudmila Vassilieva, Gentofte.

2990) Irma Albolario Vedsted, Dragør.

2991) Naida Velikonja, Odense.

2992) Zoran Velkoski, Lyngby-Taarbæk.

2993) Jurgita Versiackaite-Pedersen, Allerød.

2994) Laurent Patrick Pierre Vessaz, Middelfart.

2995) Beatrice Wangari Vestergaard, Alicante i Spanien.

2996) Iryna Vesth-Hansen, Lyngby-Taarbæk.

2997) Ruchell Fernando Victorino, Frederiksberg.

2998) Dragana Vidakovic, København.

2999) Kinga Vig, Haderslev.

3000) Natalya Viggaard, Allerød.

3001) Sarah Priscila Villa Serborga, Gentofte.

3002) Lina Rebeca Villegas Medellin, Gentofte.

3003) Krystyna Vind, Silkeborg.

3004) Tomas Vlk, København.

3005) Phi Hung Vo, Horsens.

3006) Georgeta Voldum, Ikast-Brande.

3007) Iryna Volkova, Frederiksberg.

3008) Onno Rasmus Severin Vollers, København.

3009) Igor Nikolaevich Voloshin, Hedensted.

3010) Monika von Arenstorff, Sønderborg.

3011) Detlef von Holst, Holbæk.

3012) Nicolas Sebastian von Weitzel-Mudersbach, Aarhus.

3013) Yevheniy Vorobyov, Vejle.

3014) Andrey Voronkin, Greve.

3015) Boris Vuksanovic, Lyngby-Taarbæk.

3016) Igor Vuksanovic, Gentofte.

3017) Regina Vyshemirskaya, Holbæk.

3018) Abdirahman Mohamed Hussein Wahaliye, Viborg.

3019) Sagal Wahib, Nyborg.

3020) Marefat Wahidi, København.

3021) Kelvina Wairimu, Taastrup.

3022) Justyna Anna Walaszek, Egedal.

3023) Kevin Erik Walsh, Fredensborg.

3024) Malgorzata Wanat-Krzak, Kolding.

3025) Yan Wang, Vesthimmerland.

3026) Zhipeng Wang, Frederiksberg.

3027) Belle Caroline Warming, Fredensborg.

3028) Abdirahman Abdikadir Warsame, Faaborg-Midtfyn.

3029) Lara Ann Waters, Frederiksberg.

3030) Aksel Satyajeet Watson, København.

3031) Alexander Abhijeet Watson, København.

3032) Brett Turner Watson, Furesø.

3033) Shubhada Bhave Watson, Furesø.

3034) Timothy Gordon Watson, Svendborg.

3035) Linda Clare Wayboer, Faaborg-Midtfyn.

3036) Khushbo Wazire, Odense.

3037) Martin Weber, Svendborg.

3038) Sarah Rebekah Weber, København.

3039) Ratchanee Weeratoon, Herning.

3040) Zhetao Wei, Silkeborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2015.

3041) Kusumawathie Weibel, Ikast-Brande.

3042) Alexander Allan Friis Weiss, København. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3043) Daniela Weiss, Ringsted.

3044) Ferdinand Frederik Friis Weiss, København. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3045) Hakon Wellnitz, Aarhus.

3046) Adriana Marta Wenda, Odense.

3047) Robert Werner, Aarhus.

3048) Lamyai West, Slagelse.

3049) Evelien Westert, Bruxelles i Belgien.

3050) Malgorzata Joanna Wettergren, Hillerød.

3051) Thomas Guy Whelan Jr., Aabenraa.

3052) Monika Anna Widlak-Sørensen, Halsnæs.

3053) Emmanuel Widmer, Hillerød.

3054) Kaya Lucy Widmer, København. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3055) Anna Maria Wieclawik-Sinnathamby, Aarhus.

3056) Martina Gabriela Wieland, Aabenraa.

3057) Jörg Willen, Aarhus.

3058) Jessica Joan Williams, Odense.

3059) John Buchanan Williams, Aarhus.

3060) Michael Ross Williamson, København.

3061) Kim Jerry Bjørnholt Wilson, Hillerød.

3062) Neal John Wilson, Horsens.

3063) Virginia Cracroft Wilson, Frederiksberg.

3064) Jonathan Matthew Winch, Gentofte.

3065) Elena Wind, København.

3066) Mark Christopher Winslow, Tårnby.

3067) Huong Nguyen Winther, Aalborg.

3068) Karen Marie Winther, Lyngby-Taarbæk.

3069) Peter Harold Wismer, Ottawa i Canada.

3070) Maria Krassimirova Wistoft, Fredensborg.

3071) Maria Agnieszka Witesik-Melonik, Esbjerg.

3072) Marta Paulina Witt, Aarhus.

3073) Rosinete Wodschow, Hillerød.

3074) Natalia Laura Wojciechowicz, København.

3075) Thanaporn Wongsakhorn, Kolding.

3076) Susan Jane Woodman, Viborg.

3077) Nicola Jayne Woodvine, Aarhus.

3078) Sunisa Wora-In, Aarhus.

3079) Chunming Wu, København.

3080) Haiyan Wu, Allerød.

3081) Qi Wu, Rødovre.

3082) Stephan Wüstenhagen, Odense.

3083) Silva Xhiku, København.

3084) Xu Xiaoling, Egedal.

3085) Shuo Xu, Greve.

3086) Taim Ghassan Yacoub, Faaborg-Midtfyn.

3087) Anis Ben Mohamed Ali Yacoubi Ghrissi, Kolding.

3088) Ganna Yakusheva, Vejle.

3089) Harun Yalcin, Brøndby.

3090) Elena Yalovenko, København.

3091) Sophie Dufraise Tchikou Yammeni, Aalborg.

3092) Yordanka Mihaylova Yanakieva, Favrskov.

3093) Yinhang Yang, Halsnæs.

3094) Reindolf Yao Delasi Deku, Tórshavn.

3095) Mohsen Yaqubi, Kolding.

3096) Natallia Yarashevich, Herning.

3097) Valentyn Yasynetskyy, Lemvig.

3098) Sergiy Yavorskyy, Ikast-Brande.

3099) Hanim Yellidag, Ishøj.

3100) Mohammad Yellidag, Hvidovre.

3101) Duran Yeltürk, Aarhus.

3102) Enver Sabit Yildirim, Rødovre.

3103) Sinan Yildirim, Aalborg.

3104) Burak Yilmaz, Gladsaxe.

3105) Hakcan Yilmaz, Ballerup.

3106) Pelin Emine Yilmaz, Ishøj.

3107) Serap Yilmaz, Aarhus.

3108) Ugur Yilmaz, Egedal.

3109) Huang Yingdan, Aarhus.

3110) Boris Todorov Yordanov, Ballerup.

3111) Omar Haval Yossef, Vejen.

3112) Shamon Daryawesh Younan, Skanderborg.

3113) Lamis Younes, København.

3114) Ahmad Emad Younis, Viborg.

3115) Amr Yousef Mohammed Yousef, Odense.

3116) Mawaddah Amir Yousef, Fredensborg.

3117) Mohamad Omar Yousef, Syddjurs.

3118) Asinat Nidal Yousif, Thisted.

3119) Mayameen Abas Youssef, Saida i Libanon. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3120) Abdulqadir Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3121) Fadumo Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3122) Hamse Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3123) Umulkhayr Mohamed Yousuf, Dandan i Somalia. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3124) Hsiu-Nu Yu, Greve.

3125) Shujun Yu, Greve.

3126) Sussan Tajaldin Yussef, Halsnæs.

3127) Cumar Haaji Yuusuf, Holbæk.

3128) Semira Yücel, Hillerød.

3129) Anna Zabski, Esbjerg.

3130) Ashna Mahmood Zada, Aalborg.

3131) Mashal Zafar, Frederikssund.

3132) Yousif Jehad Zaghir, Rudersdal.

3133) Felix Zagrean, Aarhus.

3134) Shaghayegh Zahra, Allerød.

3135) Olga Zaikovska, Aarhus.

3136) Rina Zaiti, Brøndby.

3137) Yulia Zakharova, Gentofte.

3138) Laila Zalali, København.

3139) Teunissina Wilhelmina Zandbergen, Rudersdal.

3140) Raivis Zandovskis, København.

3141) Anna Zaremba, Aalborg.

3142) Daniel Michael Zaya, Aarhus.

3143) Michael Zaya, Aarhus.

3144) Zohal Zazei, København.

3145) Fatma Abd El Azim Zeidan Abd El Azim, Ishøj.

3146) Ulrich Lothar Zeidler, Vordingborg.

3147) Kamil Zelechowski, Aalborg.

3148) Fitore Zeneli, Odense.

3149) Demokrat Zeqiri, Randers.

3150) Jiehua Zhang, Furesø.

3151) Yichun Zhao, København.

3152) Xiaoning Zheng, Aarhus.

3153) Oxana Zhernova, Horsens.

3154) Anna Zhukouskaya, Hillerød.

3155) Katiarina Zhukouskaya, Lyngby-Taarbæk. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

3156) Julia Zhukova, Hjørring.

3157) Taibe Ziberi, Herlev.

3158) Radoslaw Borys Zielinski, Aabenraa.

3159) Omar Zina, Rudersdal.

3160) Arlene Zisco, Slagelse.

3161) Jasmina Zizak, Horsens.

3162) Leonid Zorin, Aalborg.

3163) Bryan Sicong Zou, København.

3164) Meining Zou, København.

3165) Meliha Zukanovic, København.

3166) Muamer Zukanovic, Kolding.

3167) Haljim Zulbeari, Furesø.

3168) Anna Aleksandra Zurek, Odense.

3169) Fredy Zurfluh, Ærø.

3170) Linda Ärgale, Ballerup.

3171) Simon Øer-Andersen, Holstebro.

3172) Rabiye Öksün, Brøndby.

3173) Cristina Ørum, Tårnby.

3174) Dana Østergaard, Rudersdal.

3175) Kseniya Marozava Østergaard, Ringsted.

3176) Michaela Stefancikova Østergaard, Ikast-Brande.

3177) Murat Özdemir, Aarhus.

3178) Brygida Lucyna Marczak Özketen, Silkeborg.

3179) Adam Aabaoui, København.

3180) Nina Johanna Åberg-Jensen, København.

3181) Karin Elizabeth Aaen, Odense.

3182) Anong Sadlaen Aagaard, København.

3183) Anna Aaresøn, Guldborgsund.

3184) Araan Lee Aarup, Ringkøbing-Skjern.

3185) Thussawan Aastrup, Vordingborg.

§ 2. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.

Givet på Christiansborg Slot, den 19. december 2017

Under Vor Kongelige Hånd og Segl

MARGRETHE R.

/ Inger Støjberg