Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Oversigt (indholdsfortegnelse)
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

 

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:
Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

  1. Richard Marquez Abarnas, Gladsaxe.
  2. Rolla M Abas, København.
  3. Elvir Abaz, Odense.
  4. Ljatif Abazi, København.
  5. Milomir Abazovic, Skanderborg.
  6. Kassem Khadeir Abbas, Frederiksberg.
  7. Saleh Mohammad Bakir Abbas, Fredericia.
  8. Saad Ali Abbas, København.
  9. Azhar Abbas Mohamad, København.
  10. Aziza Abdaime, Ringsted.
  11. Adil Ali Abdalla, Odense.
  12. Majed Majid Abdalla, Herlev.
  13. Sufi Mohamed Abdalla, Tølløse.
  14. Ahmed Abdellaoui, København.
  15. Fidaa Abdel-Latif Abul-Foul, København.
  16. Abdelrazak Abdeljabar Abdelrazak, København.
  17. Shada Abdeljabar Abdelrazak, København.
  18. Mohammad Abd Abdelaal, Slagelse.
  19. Abdi Omar Abdi, Århus.
  20. Abdirisak Ahmed Abdi, København.
  21. Barlin Mohamed Abdi, Aalborg.
  22. Fereshteh Abdi, København.
  23. Hashi Dahir Abdi, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1991.
  24. Hassan Ahmed Abdi, Slagelse.
  25. Hassan Mohamuud Abdi, København.
  26. Khadija Mohamed Abdi, Odense.
  27. Mahad Sheikh Mahamad Abdi, København.
  28. Mohammed Omar Abdi, Aalborg.
  29. Said Yussuf Abdi, Esbjerg.
  30. Zainab Ali Abdi, Odense.
  31. Maqsud Abdi Afrah, Århus.
  32. Sousan Abdi Pour, Åbybro.
  33. Moge Farah Abdiaziz, Middelfart.
  34. Ahmed Hussein Abdikadir, København.
  35. Nafiso Alasow Abdikarim, Kolding.
  36. Nawal Mohamed Abdillahi, Frederiksberg.
  37. Rahma Barkad Abdillahi, Århus.
  38. Deeqa Osman Abdille, Odense.
  39. Abdirahman Isse Abdirahman, Odense.
  40. Ladan Yusuf Abdirahman, Odense.
  41. Mohammed Mohammud Abdirizaq, Randers.
  42. Mahamed Farah Abdisalan, København.
  43. Jamilla Abdo, Gråsten.
  44. Babak Abdollahi, Århus.
  45. Soosan Abdollahy, Esbjerg.
  46. Fowzya Ali Abdow, Århus.
  47. Sanya Abdul Al, Århus.
  48. Khalis Ahmed Abdul Aziz, Ringsted.
  49. Nazar Abdul Khaliq, Aalborg.
  50. Sardar Abdul Khaliq, Løkken-Vrå.
  51. Souhaila Mohammad Abdul Razek, København.
  52. Awatif-L Abdul Rudha, Gladsaxe.
  53. Loay Hazim Abdulahad, København.
  54. Ronak Hamaamin Abdulkader, Rødovre.
  55. Rage Abdulkadir, Århus.
  56. Sabah Ahmed Abdulkadir, Frederiksberg.
  57. Safia Abdulkadir Mohamed, Århus.
  58. Aram Abdulkarim Aziz, Århus.
  59. Mohamed Ahmed Abdullahi, Århus.
  60. Jina Ala Abdullatif, Rødovre.
  61. Zeynab Mahdi Abdulle, Aalborg.
  62. Saynab Abdulle Mohamed, Århus.
  63. Fatme Saleh Abdul-Malek, Aalborg.
  64. Hewa Aziz Abdulrahman, København.
  65. Naip Abdurahmani, København.
  66. Abid Ali Abid, København.
  67. Latifa Habib Abid, Århus.
  68. John Chris Abigabirwa, Ringsted.
  69. Khadra Yusuf Abokor, Hvidovre.
  70. Houda Abou Chakra, Helsingør.
  71. Samira Abou El Foul, Sønderborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  72. Jihad Abou-Ariche, Odense.
  73. Souhail Aboul-Kheir, København.
  74. Imad Abouraqba, Slagelse.
  75. Armen Khorenovich Abramian, Albertslund.
  76. Milan Abrasevic, Frederiksværk.
  77. Sofija Abrasevic, Frederiksværk.
  78. Zahra Addow Absuge, Esbjerg.
  79. Amin Rezgar Abu-Baker, Greve.
  80. Halah Abu-Ramadan, København.
  81. Sabah Sadeq Achir, København.
  82. Zivka Ackar, Aalborg.
  83. Zakaria Musa Khamis Adam, København.
  84. Maciej Jakub Adamczyk, Århus.
  85. Farhiyo Mahamed Adan, Nykøbing F.
  86. Haweya Mohamud Adan, Odense.
  87. Sahra Farah Adan, København.
  88. Adem Ademi, København.
  89. Damir Ademovic, Nykøbing F.
  90. Edin Ademovic, Nykøbing F.
  91. Goran Ademovic, Hadsund.
  92. Lejla Ademovic, Hadsund.
  93. Razija Ademovic, Hadsund.
  94. Abdi Nur Aden, Århus.
  95. Halimo Ali Aden, Århus.
  96. Saida Ahmed Aden, Århus.
  97. Saado Farah Aden, Greve.
  98. Ubah Mohammed Aden, Greve.
  99. Lul Aden Bile, Aalborg.
  100. Muse Aydrus Aden Muse, København.
  101. Adiba Adham, København.
  102. Aziza Adham, København.
  103. Hadil Adham, Lyngby-Taarbæk.
  104. Amira Adilovic, Brøndby.
  105. Rahmo Adilovic, Brøndby.
  106. Danijela Adulovic, Silkeborg.
  107. Haris Adulovic, Silkeborg.
  108. Fatima Agaroum, København.
  109. Aida Agassi, Aalborg.
  110. Emir Agic, Nordborg.
  111. Vinka Agic, Nordborg.
  112. Raza Agovic, Nyborg.
  113. Mark Agyei, København.
  114. Fawzia Ahadi, Greve.
  115. Nour-Ahmad Ahadi, Greve.
  116. Said Ahdidouch, København.
  117. Narumol Ahle, Ølstykke.
  118. Badran Ali Ahmad, Haderslev.
  119. Fawziya Hussain Rasheed Ahmad, Århus.
  120. Mumtaz Ahmad, København.
  121. Salma Ahmad, Rødovre.
  122. Alwalid Alser-Mohamad Ahmad-Hassa, Rødovre.
  123. Abdi Shugri Ahmed, Odense.
  124. Abdiladif Adan Ahmed, København.
  125. Abdul Aziz Osman Ahmed, Esbjerg.
  126. Abdullah Isse Ahmed, København.
  127. Abdullahi Yusuf Ahmed, Århus.
  128. Abida Shafi Ahmed, København.
  129. Ali Ahmed, Frederiksberg.
  130. Amino Sayid Ahmed, København.
  131. Cheeman-Rasheed Ahmed, Esbjerg.
  132. Gusar Abdi Ahmed, København.
  133. Hassan Mohamed Ahmed, Århus.
  134. Hussein Ali Ahmed, Århus.
  135. Ifrah Hussein Ahmed, Gladsaxe.
  136. Imtiaz Ahmed, København.
  137. Khadija Mohamed Ahmed, Århus.
  138. Khalid Hassan Ali Ahmed, Fredericia.
  139. Mahamed Abdi Ahmed, Viborg.
  140. Mahamed Omar Ahmed, Thisted.
  141. Mohamed Abdulahi Ahmed, Fredericia.
  142. Mohamed Osman Ahmed, Holbæk.
  143. Monir Ahmed, København.
  144. Muna Abdi Ahmed, København.
  145. Saeed Mohamed Sobhi Ahmed, Århus.
  146. Sheraz Ahmed, København.
  147. Tanwir Ahmed, Holbæk.
  148. Hinda Ahmed Abdi-Kadir, Ballerup.
  149. Nizamedin Ahmedi, København.
  150. Vebi Ahmedi, København.
  151. Edina Ahmetagic, Sorø.
  152. Naim Ahmeti, København.
  153. Sabina Ahmetspahic, Brøndby.
  154. Nadjia Ahonseri, Århus.
  155. Afsaneh Ahounbehi, København.
  156. Milad Ainain, Køge.
  157. Adel Ajanovic, Odense.
  158. Amra Ajanovic, Ikast.
  159. Mirsad Ajanovic, Ikast.
  160. Esat Ajdari, København.
  161. Ifeta Ajhorn, Sønderborg.
  162. Admin Ajkunic, Karlebo.
  163. Besima Ajkunic, Karlebo.
  164. Mevludin Ajkunic, Karlebo.
  165. Abdelilah Akalai, København.
  166. Said Akaroum, København.
  167. Rahim Ullah Akbari, Århus.
  168. Hasheem Akhavan, Tønder.
  169. Naseem Akhtar, København.
  170. Ahida Marwan Akkari, Århus.
  171. Roula Akkari, Århus.
  172. Naeem Akram, Hvidovre.
  173. Nasrin Akrami, København.
  174. Basil Abed Mizyad Al Amiri, Herning.
  175. Mohsen Al Asadi, Skive.
  176. Rasha Al Dalawi, Århus.
  177. Leila Al Ebad, Gladsaxe.
  178. Samira Al Issa, København.
  179. Iman Al Jazair Li, København.
  180. Asma Al Shehabi, København.
  181. Sharif Jumaa Khadem Al Siaedi, København.
  182. Hussein Ali Abbas Alabiidi, Køge.
  183. Sivaranjini Alagaratnam, Herning.
  184. Mariam Ali Al-Ahmad, Århus.
  185. Manal Al-Ajouz, Odense.
  186. Khandoker Rakibul Alam, København.
  187. Mahmood Alam, Odense.
  188. Hoda Al-Amood, Birkerød.
  189. Talal Wafic Alaouie, Århus.
  190. Omar Ali Khodeir Al-Aqidi, Århus.
  191. Telmo Patricio Alarcon Vasquez, Bredebro.
  192. Safa Al-Asadi, Skive.
  193. Sarmed Farhan Haloob Al-Atia, København.
  194. Sami Abdul Kader Mahmod Mahamad Al-Atrash, København.
  195. Laith Mohamad Ali Al-Attar, København.
  196. Hussein Mahmoud Alawie, København.
  197. Albert Suresh Albert Jeyaras, Herning.
  198. Thevaki Albert Jeyaras, Mariager.
  199. Amir Alborz, København.
  200. Ibtisam Ali Aboud Al-Chefagi, Rødovre.
  201. Mohamed Adib Ahmad Al-Ezzi, Greve.
  202. Ayad Hussein Al-Faklawi, København.
  203. Nojoud Said Al-Far, Helsingør.
  204. Abbas Mosa Sadiq Al-Fatlawi, Rødovre.
  205. Imad Abdelmajid Abd-Ali Al-Gassas, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  206. Sahra Al-Gassas, Aalborg.
  207. Hamzia Abid Burhan Al-Ghiraity, Sønderborg.
  208. Hassan Abdul Hadi Muhsin Al-Ghiraity, Sønderborg.
  209. Abbas Naem Aziz Al-Ghizi, Viborg.
  210. Taha Mohammad Hussein Taki Al-Haidari, København.
  211. Aiman Nayef Al-Hajj, Greve.
  212. Wafaa Jawad Hassan Al-Hassani, Brøndby.
  213. Awas Al-Helo, Tårnby.
  214. Aboud Abdel Mohsen Al-Hilw, København.
  215. Jamil Abdul Hamid Jassim Al-Hirz, Vejle.
  216. Sabri Mohammed Abdul Al-Hirz, Vejle.
  217. Abbas Salman Al-Hulo, Esbjerg.
  218. Hamed Noor Hamed Al-Hulo, København.
  219. Mahmoud Al-Hulo, Esbjerg.
  220. Ahmed Huseen Ali, København.
  221. Amina Sharif Ali, Silkeborg.
  222. Amira Lotof Ali, København.
  223. Bafrin Haydar Ali, Aalborg.
  224. Chaman Ali, Roskilde.
  225. Dahir Hagi Ali, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  226. Faduma Mohamoud Ali, Frederiksberg.
  227. Fahma Ahmed Ali, Sejlflod.
  228. Farah Adan Ali, København.
  229. Farhiya Mahamed Ali, København.
  230. Fartum Abdirahman Mohamed Ali, Århus.
  231. Gani Younis Ali, København.
  232. Ghada Mohamad Ali, Århus.
  233. Gul-E-Rana Ali, Albertslund.
  234. Hamid Abdullahi Ali, Odense.
  235. Hassan Mohamed Ali, Odense.
  236. Hussein Hassan Ali, København.
  237. Idris Abdel-Karim Ahmed Ali, Odense.
  238. Ikhlas A Ali, København.
  239. Imtiaz Ali, Århus.
  240. Jabbar Mohammad Ali, København.
  241. Liban Muse Ali, Århus.
  242. Mahamed Abdullahi Ali, København.
  243. Mohamed Farah Ali, Århus.
  244. Mustafa Kamal Ali, Skibby.
  245. Piruza Ali, Århus.
  246. Suad Salad Ali, København.
  247. Yasmin Ahmed Ali, København.
  248. Zeinab Mohamed Ali, Århus.
  249. Souad Ali Abdillahi, København.
  250. Anisa Mohamed Ali Gama, Århus.
  251. Shoukri Ali Hagi, Aalborg.
  252. Abdul Majed Ali Morad, Næstved.
  253. Ashwaq Ali Nagi, Nykøbing F.
  254. Mejra Alibasic, Rødovre.
  255. Haris Alibegovic, Høje-Taastrup.
  256. Alisa Alic, Thisted.
  257. Idriz Alic, Randers.
  258. Sead Alic, Møn.
  259. Zabiba Mohamed Alicaoir, Odense.
  260. Samir Alickovic, Skive.
  261. Orhan Alijagic, Horsens.
  262. Udgår.
  263. Parvin Alimoradi, Høje-Taastrup.
  264. Dhiya Mohsin Jassim Al-Issa, Horsens.
  265. Aziz Arayby Murad Al-Jaderi, København.
  266. Ayman Mohammed Ahmed Al-Jammal, København.
  267. Ahmad Mohamad Salih Al-Jawadi, København.
  268. Firaz Al-Jazrawi, Frederikssund.
  269. Mujo Aljic, Vejen.
  270. Abd Alamer Radi Al-Juboury, Esbjerg.
  271. Samar Alkayal, København.
  272. Moslem Homod Abbas Al-Kenani, København.
  273. Balsam Jasim Mohamad Al-Khafaji, København.
  274. Jasim Mohammed Al-Khafaji, København.
  275. Khadair Abbas Abdul Al-Khafaji, København.
  276. Muslem Mohammed Al-Khafaji, København.
  277. Salah Mohamed Abdul Al-Khafaji, København.
  278. Khalil Ahmad Al-Khalil, Århus.
  279. Kami Qasem Hassan Naseh Al-Khazaal, Odense.
  280. Tahsin Abdel-Saheb Al-Majrawi, Roskilde.
  281. Kirill Almatlouh, Næstved.
  282. Sanaa Al-Mostapha, Århus.
  283. Ghaleb Mohammad Hashem Al-Musawi, Randers.
  284. Allaa Kassem Hussein Al-Naqach, København.
  285. Kassem Hussein Al-Naqach, København.
  286. Saad Ahmad Al-Omar, Århus.
  287. Zeinab Saad Al-Omar, Århus.
  288. Juliana Jeanette Aloysious, Hvalsø.
  289. Thomaspillai Aloysious, Hvalsø.
  290. Hassan Abd Al-Jabbar Al-Rabii, København.
  291. Abd Al-Karim Abd Alamir Al-Saleh, København.
  292. Majed Al-Salman, Brøndby.
  293. Ayad Muzahim Hussain Al-Samarraie, Greve.
  294. Massar Al-Saoudi, København.
  295. Dalia Fadhel Alsaudi, Helsingør.
  296. Fadhel Rasoul Alsaudi, Helsingør.
  297. Laila Nagi Alwan Alsaudi, Helsingør.
  298. Wala Hussein Hamoud Alshahayib, København.
  299. Sabah Al-Shididi, København.
  300. Rashid Hamid Al-Takmaji, Gladsaxe.
  301. Virginia H Alterado, Greve.
  302. Oroba Al-Wakeel, Odense.
  303. Husnieh Al'We, København.
  304. Neem Qassim Mohammed Al-Zaidy, København.
  305. Ali Sabri Hajil Al-Aaridhi, Odense.
  306. Daolat Mustapha Amairi, Århus.
  307. El Hassan Amajjan, Glostrup.
  308. Comfort Yawa Amankwa, Rødovre.
  309. Nasser Mahmoud Amche, Århus.
  310. Issa Abd El-Wahed Mohammed Amin, Århus.
  311. Narges Amin, Brøndby.
  312. Sawsan Hamid Amin, Nykøbing F.
  313. Malika Amiri, Holbæk.
  314. Manmohan Singh Amrit, Helsingør.
  315. Shugre Hassan Amy, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.
  316. Emma Qingjie Andersen, Eidsvåg i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
  317. Grace Andersen, Tjele.
  318. Irena Andersen, Odense.
  319. Rungarun Andersen, Aalborg.
  320. Tatiana Vladimirovna Andersen, Århus.
  321. Olga das Dores Anderson, København.
  322. Djoko Andric, Hvidovre.
  323. Kamran Anjum, Rødovre.
  324. Kamilini Anojan, Ulfborg-Vemb.
  325. Shamini Anthonipillai, Grindsted.
  326. Kavindran Anthony Sylvester, Solrød.
  327. Marena Anton Thavarajah, Århus.
  328. Ibrahim Ahmad Aoude, Århus.
  329. Said Aoulad Boutaieb, Frederiksberg.
  330. Abdeslam Aoulad Hammou, Frederiksberg.
  331. Richard Appiah, Rødovre.
  332. Maria Lourdes P Aquino, København.
  333. Souheir Arabi, Helsingør.
  334. Mahmoud Arezoushad, København.
  335. Sonia Yadira Argueta, Skive.
  336. Muhammed Arif, København.
  337. Mohammad Daud Ariyubi, Gladsaxe.
  338. Mohammad Mustafa Ariyubi, Gladsaxe.
  339. Amir Arnautovic, Maribo.
  340. Nedzad Arnautovic, Hørsholm.
  341. Flora Sirakan Aroian, Haderslev.
  342. Aram Aroutiounian, Munkebo.
  343. Ricardo Danilo Arrieta Lopez, Århus.
  344. Samel Arslanagic, Lyngby-Taarbæk.
  345. Vesna Arslanovic, Haderslev.
  346. Majda Artak, Randers.
  347. Nenad Artak, Randers.
  348. Cyril Jeyaratnam Arulappu, Vejen.
  349. Shiromi Arlene Arulnesarasa, Egvad.
  350. Wijayaratham Arunthathy, Møldrup.
  351. Amar Ali Asad, København.
  352. Sengul Asanovska, København.
  353. Severdzan Asanovska, København.
  354. Andrews Asante, Herning.
  355. Dawlat Adel Ashaq, Næstved.
  356. Mazin Jamel Ashk, Næstved.
  357. Nadia Salim Ashk, Næstved.
  358. Mohammad Asif, København.
  359. Udgår.
  360. Ali Reza Aslan Darjazini, København.
  361. Mary Margret Asokrenithas, Farum.
  362. Homa Assadzadeh, Tønder.
  363. Abir Mohammad Assaf, Odense.
  364. Nawal Mohamad Assaf, Odense.
  365. Fardouza Abdi Ateye, Århus.
  366. Mako Mohumed Agli Ateye, Århus.
  367. Samir Atic, Brøndby.
  368. Zijada Atic, Brøndby.
  369. Ramzi Issa Atie, Fakse.
  370. Mohamad Moussa Atrache, Slangerup.
  371. Sagida Attaha, København.
  372. Ahmad Mohamad Auda, Helsingør.
  373. Maivis Amanouel Auker, Skive.
  374. Armen Avakian, Roskilde.
  375. Zarui Avakian, Roskilde.
  376. Haik Avanesian, København.
  377. Adem Avdagic, Frederiksberg.
  378. Aida Avdagic, Frederiksberg.
  379. Vasva Avdagic, Frederiksberg.
  380. Emira Avdic, Brøndby.
  381. Osman Avdic, Haderslev.
  382. Farduus Ahmed Awad, Gladsaxe.
  383. Manahel Awad, Århus.
  384. Ahmed Sheik Mohamed Aw-Ali, Aalborg.
  385. Etidal Yaakoub Ayyub, Aalborg.
  386. Azmat Azam, København.
  387. Naima Azarkan, København.
  388. Anita Azemi, Maribo.
  389. Hamid Mustafa Aziz, København.
  390. Asadullah Azizi, Albertslund.
  391. Iman Azizi Chamazkati, Århus.
  392. Masama Azizzadeh, Århus.
  393. Lamiaa Anwar Baba Murad, Århus.
  394. Ruzanna Zjorajevna Babajan, København.
  395. Mojgan Babayary, København.
  396. Robert Babic, Gladsaxe.
  397. Anisa Babovic, Slagelse.
  398. Mimount Bachiri, København.
  399. Sousanna Badalian, Køge.
  400. Ahmad Hassan Badran, Sønderborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  401. Jihad Said Badran, Helsingør.
  402. Wadad Mahmoud Badran, Høje-Taastrup.
  403. Sita Nikola Ghazar Badrosian, Farum.
  404. Ana Maria Baeza Barrera, Albertslund.
  405. Gagik Bagdasarian, Aalborg.
  406. Seyd Abbas Bagheri, Næstved.
  407. Rouia Bahadori, Ølstykke.
  408. Pevand Bahramzy, Søllerød.
  409. Shahla Bahramzy, Søllerød.
  410. Dagmar Baig, København.
  411. Zafar Baig, København.
  412. Branka Bajagic, Aalborg.
  413. Amel Bajagilovic-Viuff, København.
  414. Sanda Bajgoric, København.
  415. Nedim Bajramovic, Rønde.
  416. Zajko Bajramovic, Kolding.
  417. Sabina Bajrektarevic, Holbæk.
  418. Konrad Antoni Bak, Odense, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  419. Muntaha Moh'd Baker, Odense.
  420. Afsaneh Bakhshi-Sarighieh, Odder.
  421. Hammadi Bakhti, Glostrup.
  422. Mohamed El Amine Bakhti, København.
  423. Anka Bakic, Ringsted.
  424. Loganayagy Balakumar, Herning.
  425. Varatharany Balamanokaran, Fredensborg-Humlebæk.
  426. Jasna Balorda, København.
  427. Ali Mohamed Bandal, København.
  428. Goran Bandovic, Ballerup.
  429. Mileva Bandovic, Ballerup.
  430. Joseph Bangurambona, Høje-Taastrup.
  431. Cindy Banh, København.
  432. Noureddine Ben Salah Bannani, Næstved.
  433. Mohammad-Baqer Ubaid Hassan Barakat, København.
  434. Ali Khalil Barakgi, Birkerød.
  435. Maha Ahmad Barakgi, Birkerød.
  436. Lioudmila Baranovskaia, Frederiksberg.
  437. Mikhail Baranovskii, Frederiksberg.
  438. Snezana Barbaca, Brøndby.
  439. Zdenko Barbaca, Brøndby.
  440. Marija Barbu, Ringsted.
  441. Sanja Barbulovic, Hillerød.
  442. Tihomir Barbulovic, Hillerød.
  443. Vesna Barbulovic, Hillerød.
  444. Ahmed Ibrahim Bare, København.
  445. Domenico Barilaro, Odense.
  446. Mubera Barimac, Viborg.
  447. Osman Barimac, Viborg.
  448. Mudan Mahamed Barkhadle, Slagelse.
  449. Atika Barki, København.
  450. Amal Gerges Baroud, Frederiksberg.
  451. Maria de Lourdes Barraza Candas, Vejle.
  452. Jamal Mohamed Barre, Odense.
  453. Shamzo Mahamed Barre, Århus.
  454. Hidajeta Barucic, Odense.
  455. Amina Basharat, Hvidovre.
  456. Asif Bashir, København.
  457. Shafqat Bashir, Helsingør.
  458. Denis Basic, København.
  459. Esma Basic, Helsingør.
  460. Goran Basic, København.
  461. Palma Basic, København.
  462. Vezuv Basic, Ikast.
  463. Zijad Basic, Helsingør.
  464. Muhammed Abdul Basit, København.
  465. Luigi Bassi, Greve.
  466. Tahereh Bayati-Moghaddam, København.
  467. Cecilia Bech, København.
  468. Ibrahim Mohammed Bechtawi, Odense.
  469. Ismet Becic, Christiansfeld.
  470. Jasmin Becic, Brønderslev.
  471. Mevlida Becic, Christiansfeld.
  472. Razija Becic, Brønderslev.
  473. Rusmir Becirbasic, Esbjerg.
  474. Snjezana Becirbasic, Esbjerg.
  475. Muharem Beciri, København.
  476. Dzevida Becirovic, Vejle.
  477. Jasmin Becirovic, Brædstrup.
  478. Mirzet Becirovic, Vejle.
  479. Adile Bedzeti, Frederiksberg.
  480. Sacir Bedzeti, Frederiksberg.
  481. Sadan Bedzeti, København.
  482. Senad Beganovic, Kolding.
  483. Admir Begic, Maribo.
  484. Saliha Begic, Maribo.
  485. Edina Begovic, Nyborg.
  486. Rusmina Begovic, Nyborg.
  487. Sanela Begovic, Ringkøbing.
  488. Nazir Begum, Albertslund.
  489. Tanveer Begum, København.
  490. Vahida Beharic, Herning.
  491. Zoja Behram, Brøndby.
  492. Mevlida Behramovic, Sønderborg.
  493. Auður Mariá Behrend, Aalborg.
  494. Emira Bejdic, Fanø.
  495. Muhamed Bejdic, Fanø.
  496. Jasminka Bek, Helsingør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  497. Anel Bektas, Aalborg.
  498. Denisa Bektas, Aalborg.
  499. Abdessamad Belhaj, København.
  500. Lhassan Bellouch, København.
  501. Epi Augustine Kotchi Belstrup, Ballerup.
  502. Maruja N Beltran, København.
  503. Ali Ben Brahim Ben Brahim, Frederiksberg.
  504. Driss Ben Jelloun, Frederiksberg.
  505. Fatima Zohra Ben Marzouk, København.
  506. Rhimou Ben Masoud, Frederiksberg.
  507. Samir Benaouisse, Næstved.
  508. Aziza Benjelloun, Hvidovre.
  509. Fedjrije Berisa, Sønderborg.
  510. Nevrije Berisa, Nordborg.
  511. Siretalil Berisa, Nordborg.
  512. Mehreme Berisha, Sønderborg.
  513. Selim Berisha, Sønderborg.
  514. Björgvin Ragnar Berndsen, Helsingør.
  515. Gisela Catharina Bertelsen, Jægerspris.
  516. Adnan Denis Beslija, Ballerup.
  517. Amira Beslija, Vejle.
  518. Rifat Beslija, Vejle.
  519. Adela de Gracia Bettencourt, Vallensbæk.
  520. Aniss Bhatti, Høje-Taastrup.
  521. Maqbool Husain Bhatti, Gladsaxe.
  522. Ahmed Emfeddal Biari, København.
  523. Gordana Biberovic, Horsens.
  524. Marin Biberovic, Horsens.
  525. Tanveer Bibi, Greve.
  526. Alma Bibuljica, Hvidovre.
  527. Farshid Bidariyan, København.
  528. Gordana Bijelic, Lyngby-Taarbæk.
  529. Aki Bilali, København.
  530. Mirjeta Bilali, København.
  531. Samir Bilalovic, Brøndby.
  532. Dervisa Bilanovic, Otterup.
  533. Iris Bilanovic, København.
  534. Nerma Bilanovic, Otterup.
  535. Refik Bilanovic, Otterup.
  536. Gurjeet Binning, København.
  537. Hermann Georg Manfred Binøder, Vejen.
  538. Andre Bios, København.
  539. Almir Biscevic, København.
  540. Nusrat Bivi, Brøndby.
  541. Gordana Bjelancevic, Sydfalster.
  542. Miroslav Bjelancevic, Sydfalster.
  543. Aida Bjelosevic, Vejle.
  544. Jasmin Bjelosevic, Vejle.
  545. Tatyana Bjerre, Lemvig.
  546. Annabelle Albaytar Bjerrisgaard, Sorø.
  547. Frida Lotta Maria Björling, København.
  548. Katja Dominique Bartholmè Bladt, Sydals.
  549. Ljubinka Blagojevic, Hillerød.
  550. Thierry Armand Blo, København.
  551. Chaudhry Atta Subhani Bobby, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1996.
  552. Alen Bogdanic, Brøndby.
  553. Biljana Bogdanic, Brøndby.
  554. Meho Bogdanic, Brøndby.
  555. Rabija Bogojevic, Skive.
  556. Bojana Bojanovic, København.
  557. Hamid Reza Bolourchi Ghavi, Århus.
  558. Hassan Osman Bonaya, Brøndby.
  559. Mijo Bonic, Slagelse.
  560. Konsomolka Borongic, Hillerød.
  561. Amela Boskovic, Kolding.
  562. Irma Boskovic, Kolding.
  563. Nihada Boskovic, Brøndby.
  564. Denis Bosnjak, Brøndby.
  565. Merima Bosnjak, Brøndby.
  566. Hannelore Dorothea Margarete Bossemeier, Nyborg.
  567. Abdelghaniben Hamid Bouaziz, Græsted-Gilleleje.
  568. Ahmed Chawki Bouchikhi, København.
  569. Rachid Boudart, Frederiksberg.
  570. Mohamed Awke Bouh, København.
  571. Hassan Bouloum, Ishøj.
  572. Saida Bouloum, Hvidovre.
  573. Negma Boumalal, København.
  574. Ana Boysen, Frederiksberg.
  575. Marija Bozovic, Ballerup.
  576. Atija Brackovic, Hals.
  577. Benjamin Brackovic, Aalborg.
  578. Jasmina Brackovic, Aalborg.
  579. Abdenour Brahimi, København.
  580. Thomas Gutzon Brand, Gentofte.
  581. Ana Bratic, København.
  582. Branka Bratic, Greve.
  583. Radoje Bratic, Greve.
  584. Simo Bratic, Tårnby.
  585. Stana Bratic, Tårnby.
  586. Calisto Lourenco Braz, København.
  587. Katharina Maria Brejning, Sønderborg.
  588. Kemal Breko, Løgstør.
  589. Zorica Breko, Løgstør.
  590. Bozidarka Brinjak, Helsingør.
  591. Vlado Brinjak, Helsingør.
  592. Sandra Nan Britz, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  593. Ilija Brkic, Skive.
  594. Tamara Brkic, Skive.
  595. Zdravka Brkic, Skive.
  596. Maja Bruvo, Roskilde.
  597. Susana Angelica Brøggler, København.
  598. Somboon Buasri, København.
  599. Dragan Bubic, Frederikshavn.
  600. Tatjana Bubic, Frederikshavn.
  601. Gerhard Buchholzer, Viborg.
  602. Camila Budimovic, Herning.
  603. Esad Budimovic, Herning.
  604. Kristina Budin, København.
  605. Van Cong Bui, Vojens.
  606. Zenun Bujupaj, Greve.
  607. Lina Bukeviciùte, København.
  608. Adnan Buljubasic, Frederiksberg.
  609. Ambreen Butt, Rødovre.
  610. Arif Hameed Butt, Søllerød.
  611. Mohamed Buzquurz, Brøndby.
  612. Fadil Bytici, Vordingborg.
  613. Mirlinda Bytici, Vordingborg.
  614. Raba Bytici, Vordingborg.
  615. Ram Bytygi, Aalborg.
  616. Imer Bytyqi, Aalborg.
  617. Viet Phu Cai, Ryslinge.
  618. Amira Cajlakovic, Kolding.
  619. Ramiz Cajlakovic, Kolding.
  620. Sacir Camo, Hjørring.
  621. Gorm Carstensen, Tønder.
  622. Silvia Florentina Casas Casanova, København.
  623. Radojka Catic, Gråsten.
  624. Hilmo Catovic, Møn.
  625. Nihad Catovic, Brøndby.
  626. Dijana Cavdar, København.
  627. Jasmina Cavrk, Frederiksberg.
  628. Olivera Ceha, Hørsholm.
  629. Ermin Cehajic, Holmegaard.
  630. Esma Cehajic, Holmegaard.
  631. Fuad Cehajic, Holmegaard.
  632. Haris Cehajic, Albertslund.
  633. Ernad Cehobasic, Aabenraa.
  634. Mirzet Cejvanovic, København.
  635. Stojanka Cejvanovic, København.
  636. Darijana Ceric, Randers.
  637. Edin Ceric, Randers.
  638. Mohamed Chabbary, København.
  639. Izdihar-Salam Chabouni, København.
  640. Asmik Chagoian, Frederiksberg.
  641. Bahia Yaser Chahin, Odense.
  642. Prathum Chairak, København.
  643. Lahcene Chaki, Frederiksberg.
  644. Latifa Chakir, København.
  645. Valarmathy Chandrakumar, Nyborg.
  646. Banumathy Chandramohan, Horsens.
  647. Charif Chanta, Århus.
  648. Amna Charif, Frederiksberg.
  649. Abdelouahed Chat, Viborg.
  650. Abdellatif Chatt, København.
  651. Ngoc Ngan Chau, Vejle.
  652. Qaisar Imran Chaudhry, Århus.
  653. Fatme Ata Chehade, Århus.
  654. Rima Chehade, Århus.
  655. Thiraviyamalar Chelliah, Herning.
  656. Donghui Chen, København.
  657. Yanling Chen, København.
  658. Yi Long Chen, København.
  659. Sry Cheng, Rødovre.
  660. Mansour Chergui, Glostrup.
  661. Ahmed Chouikhi, København.
  662. Rima Chour, Albertslund.
  663. Jane Gliceria Chrestensen, Kolding.
  664. Akissi Marcelle Christensen, Århus.
  665. Elizabeth Doronila Christensen, Randers.
  666. Kaakyo Christensen, Aalborg.
  667. Marites Christensen, Nordborg.
  668. Megdonia Felizardo Christensen, Brørup.
  669. Nora Bermudo Christensen, Næstved.
  670. Thitima Christensen, København.
  671. Vivian Anette Christensen, Portland i USA.
  672. Xiaohong Christensen, København.
  673. Aleksandra Stanislawa Christiansen, Ishøj.
  674. Arpaporn Christiansen, København.
  675. Brana Christiansen, Frederiksværk.
  676. Sharon Ann Mary Christiansen, Tórshavn .
  677. Stiliani Christiansen, Hvidovre.
  678. Belinda M Christoffersen, Slagelse.
  679. Hung-Lie Chung, København.
  680. Slawomir Ciechanowski, Århus.
  681. Azra Ciric, København.
  682. Aid Cizmic, Næstved.
  683. Zemka Cizmic, Næstved.
  684. Sladjana Clausen, Odense.
  685. Jose Cheiron Coelho, København.
  686. Ivana Colic, Helsingør.
  687. Azemina Corbic, Karlebo.
  688. Mirsad Corbic, Karlebo.
  689. Jasmina Cormehic, Nykøbing F.
  690. Adonis Taggaoa Corpuz, Albertslund.
  691. Dragomir Cosic, Sønderborg.
  692. Tanya Marie Couture, Creve Coeur i USA.
  693. Almir Crneta, Frederiksberg.
  694. Kanageswary Croos, Horsens.
  695. Jose Alfredo Cruz Flores, Skærbæk.
  696. Cmiljka Cubrilo, Nyborg.
  697. Miroslav Cubrilo, Nyborg.
  698. Draga Cululejevic, Frederiksværk.
  699. Amila Curovic, Ballerup.
  700. Amra Curovic, Ballerup.
  701. Edin Curovic, Ballerup.
  702. Balal Mohamed Cusman, Århus.
  703. Milada Custovic, Kolding.
  704. Sladjana Dabetic, København.
  705. Nino Dadash Khanlo, Høje-Taastrup.
  706. Kenedid Abdi Dahir, Kolding.
  707. Najamo Abdirahman Dahir, Odense.
  708. Viktoriya Dahl, Slagelse.
  709. Abdelaziz Dahman, København.
  710. Arife Dajakaj, Sønderborg.
  711. Qazim Dajakaj, Sønderborg.
  712. Benjamin Dajic, Århus.
  713. Udgår.
  714. Newal Abda Mohammad Dakhlallah, Haderslev.
  715. Jamila Bent Mohamed Dalhoumi, København.
  716. Avzi Dalifi, Frederiksværk.
  717. Meniver Dalifi, Gladsaxe.
  718. Fatemeh Ali Damavandi, Ishøj.
  719. Carmen Lina d'Ambrocio Arana, Frederiksberg.
  720. Soraya Danesteh, Århus.
  721. Van Be Dang, Viborg.
  722. Samir Daraei, Aalborg.
  723. Leila Darwish, København.
  724. Fatima Dautovic, Horsens.
  725. Saghra Davari-Toochaie, København.
  726. Mahbooba Davodi, Roskilde.
  727. Mohammad Hassan Davodi, Roskilde.
  728. Gabriela Davtian, Køge.
  729. Salih Yahia Daw Eibat, Horsens.
  730. Ghalia Ali Jassin Dawoud, Bramming.
  731. Sonia Regina de Araujo, Farum.
  732. Juan Martin de Elizalde, Århus.
  733. Jundell G de Guzman, København.
  734. Sharon de Visscher, Grenaa.
  735. Fahret Dedic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  736. Fahrudin Dedic, København.
  737. Fatima Dedic, Holbæk.
  738. Sabahudin Dedic, Holbæk.
  739. Senija Dedic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  740. Nehat Dehari, Herlev.
  741. Faketa Deli, Nordborg.
  742. Shaban Deli, Nordborg.
  743. Sejfudin Delic, Gedved.
  744. Selima Delic, Karlebo.
  745. Valentina Delic, Gedved.
  746. Arben Deliu, Ikast.
  747. Mirsada Deliu, Ikast.
  748. Jose Maria Dematte Lemes, København.
  749. Alma Demirovic, Brøndby.
  750. Suad Demirovic, Hvidovre.
  751. Suada Demirovic, København.
  752. Petrus Rudolphus Johannes den Elzen, Jernløse.
  753. Indir Denic, Aaskov.
  754. Veyis Deprem, Slagelse.
  755. Rashid Osman Deria, Høje-Taastrup.
  756. Adisa Deronic, Sønderborg.
  757. Edin Dervisevic, Nørre Alslev.
  758. Edina Dervisevic, Nørre Alslev.
  759. Julian Rafael Despaigne Rodriguez, København.
  760. Gurdish Dhaliwal, Gladsaxe.
  761. Jatinder Singh Dhaliwal, Gladsaxe.
  762. Fadl Mahmoud Diab, København.
  763. Shaghik W Sarkis Diertavitian, Farum.
  764. Abderrahim Dif, København.
  765. Thai Hien Dinh, Farum.
  766. Sarwat Ismail Dino, København.
  767. Haweyo Ahmed Dirie, Aalborg.
  768. Maryan Khalaf Dirie, København.
  769. Haris Dizdarevic, København.
  770. Blagoje Djekic, Hvidovre.
  771. Danka Djekic, Hvidovre.
  772. Udgår.
  773. Almir Djelilovic, Vejen.
  774. Artour Djoulakian, Kolding.
  775. Indira Djumisic, Vinderup.
  776. Ines Djuranovic, Fanø.
  777. Zarko Djuranovic, Fanø.
  778. Vinh Hien Do, Gladsaxe.
  779. Linda Doan, Odense.
  780. Tommy Doan, Odense.
  781. Robert Frans Doeleman, Birkerød.
  782. Stoja Dokic, Tårnby.
  783. Muhamed Doljancic, Odense.
  784. Juana Francisca de la Dolorosa Dominguez Vivero, Aalborg.
  785. Esmail Doroudian, Hvidovre.
  786. Haris Drobic, Frederiksberg.
  787. Geofrey Drole, Odense.
  788. Fulvio Drusian, Hirtshals.
  789. Aida Druzic, Lemvig.
  790. Regina Elizabeth Vijinski Ducklas, Ebeltoft.
  791. Amira Dugalic, Herlev.
  792. Emir Dugalic, Herlev.
  793. Aleksandar Duracov, Ballerup.
  794. Mirjana Duranovic, Lyngby-Taarbæk.
  795. Zeljko Duranovic, Lyngby-Taarbæk.
  796. Slobodan Dusmanic, Frederiksberg.
  797. Ljubica Duspara, Vordingborg.
  798. Nikola Duspara, Vordingborg.
  799. Kenan Dzafic, Rønne.
  800. Safeta Dzafic, Rønne.
  801. Elijan Dzankovic, København.
  802. Fadil Dzankovic, Nykøbing F.
  803. Nedzad Dzankovic, Esbjerg.
  804. Vizirka Dzankovic, Nykøbing F.
  805. Sabina Dzapo, Aabenraa.
  806. Adalete Komlan Dzegle, Lyngby-Taarbæk, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.
  807. Sabina Dzeko, Silkeborg.
  808. Michael Dømer, København.
  809. Kamaldevy Easwaran, Skjern.
  810. Mahmoud Ebrahim Ahmadi, Vejle.
  811. Simon Ding Eckhausen, København.
  812. Hassan Egal, Odense.
  813. Ofelia O Ege, Svendborg.
  814. Samvel Egiazarian, Rødby.
  815. Eddy Karen Egizarian, Rødby.
  816. Enisa Egrlic, Nørre Djurs.
  817. Mirsad Egrlic, Nørre Djurs.
  818. Hossein Ehasaeizadeh, Aabenraa.
  819. Maha Mohamad El Akkaoui, Århus.
  820. Ghassan Ahmad El Ali, Ishøj.
  821. Udgår.
  822. Abdelelah El Bakkali, Vejle.
  823. Mohamed Ahmed El Bojaddaini, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  824. Hares Ahmad El Daoud, Århus.
  825. Hiam Ahmad El Daoud, Århus.
  826. Yousef El Emrani, København.
  827. Abdellah El Fadil, København.
  828. Jamile El Far Hammouda, Århus.
  829. Fatima El Fatih, Odense.
  830. Ahmed El Ghazi, Odense.
  831. Ayche El Haj Ali, Odense.
  832. Roueida El Hajj, Næstved.
  833. Adil El Hamss, København.
  834. Mekki El Hankouri, København.
  835. Assia Mohamad El Hassan, Ringsted.
  836. Salma El Issaoui, Køge.
  837. Laila El Jarroudi, København.
  838. Marwan Moustapha El Jomaa, København.
  839. Jassem El Khabaz, København.
  840. Ghlana El Kharraje, Næstved.
  841. Samia Saleh El Khatib, Brøndby.
  842. Jamila El Khattoti, Glostrup.
  843. Abdennacer El Mannouti, København.
  844. Mahmoud El Mannouti, København.
  845. Said El Maataoui, København.
  846. Amal Abbas El Nagar, Brøndby.
  847. Ali Abdeljabbar Mohammad El Rabiy, København.
  848. Issa Mohamad El Saad, Høje-Taastrup.
  849. Tanios Jean El Tawil, Helsingør.
  850. Ibrahim El-Abd, Slagelse.
  851. Ahmene Mohamad El-Abdallah, Århus.
  852. Aziz Elahi, Århus.
  853. Bizhan Elahi, København.
  854. Shahram Elahi Panah, København.
  855. Ayche El-Ahmad, Greve.
  856. Zahra Ahmad El-Ali, Brøndby.
  857. Kelse Natalie Elamin, København.
  858. Walid Awad El-Awad, Århus.
  859. Mounir Kamal El-Ayoubi, København.
  860. Tamador Saleh El-Ayoubi, København.
  861. Mariam Ali El-Baiary, Odense.
  862. Iman Hassan El-Chabti, København.
  863. Salam Mahmoud El-Chatle, Århus.
  864. Thana El-Chatle, Århus.
  865. Maissa El-Cheikh Hassan, København.
  866. Fadi Ghazi El-Eter, Skælskør.
  867. Chama El-Fellak, København.
  868. Dalal Adel Elhaj, Køge.
  869. Hassan Elhaj, København.
  870. Abir Elhajj Daoud, København.
  871. Sobhia Khalil El-Hariri, Høje-Taastrup.
  872. Najibe Nabih El-Hayek, Høje-Taastrup.
  873. Mohamad Ali El-Hussein, Århus.
  874. Issam Hassan El-Jamal, Ballerup.
  875. Elham El-Jendawi, Korsør.
  876. Sakina Eljerbi, København.
  877. Ihtidal El-Jichi, Varde.
  878. Amira Borhane El-Jomaa, Haderslev.
  879. Hafiza El-Kassem, Albertslund.
  880. Mohamad El-Khatib, Greve.
  881. Rezk Baker El-Khatib, Greve.
  882. Hussam Abdel-Raauf El-Khawaga, Nyborg.
  883. Randa El-Mir, Kalundborg.
  884. Rania El-Mir, Kalundborg.
  885. Omar Elouaamari, København.
  886. Huda El-Rashidi, Århus.
  887. Jamil Fouad El-Sabek, København.
  888. Dunia Ali El-Saleh, Århus.
  889. Ali Houssin Eidan Elsalhi, København.
  890. Mohammad El-Sayed, Odense.
  891. Mostapha El-Sebai, Greve.
  892. Arax Elxtannemagari, Århus.
  893. Abdallah Rajab El-Yassir, København.
  894. Sahar El-Zakka, Aalborg.
  895. Sanela El-Zein, Skanderborg.
  896. Hamdia Farehan Ainad El-Zoheri, København.
  897. Hussein Alwan Hamade El-Zoheri, København.
  898. Somporn Emprasit, København.
  899. Sina Sarah Endsleff, Fredensborg-Humlebæk.
  900. Yemar Tesfay Engda, Silkeborg.
  901. Karen Enokian, København.
  902. Darko Eric, Holsted.
  903. Ana Kopinski Eriksen, Græsted-Gilleleje.
  904. Ornela Eriksen, Randers.
  905. Branislav Erski, Herning.
  906. Oganes Arishov Ervandian, Haderslev.
  907. Tesfaye Eshete, Sønderborg.
  908. Zlata Espensen, Randers.
  909. Khadija Esskiyah, Ringsted.
  910. Amal Abdel Rahman Etri, Frederiksberg.
  911. El Mostafa Ettakni, Ringsted, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  912. Amal Youssef Fakih, Helsingør.
  913. Guo-Wen Fang, Hvidovre.
  914. Abdi Fatah Abdullahi Farah, Odense.
  915. Abdirahman Hasan Farah, København.
  916. Aidarus Jama Farah, Gladsaxe.
  917. Asha Adan Aw Farah, Silkeborg.
  918. Fadae Hazem Farah, Slagelse.
  919. Fadi Hazem Farah, Slagelse.
  920. Faduma Jama Farah, Randers.
  921. Hazem Aziz Farah, Slagelse.
  922. Mahamoud Abdullahi Farah, Odense.
  923. Nasra Aden Farah, Esbjerg.
  924. Raid Hassan Farah, København.
  925. Sagal Mohamed Farah, Århus.
  926. Suweys Haji Farah, Odense.
  927. Salado Farah Nur, Frederiksberg.
  928. Mounira Fares Ahmad Faraj, Århus.
  929. Sayama Faramose, Bjerringbro.
  930. Maamoun Khaled Fares, Randers.
  931. Wida Farhat, København.
  932. Sultan Sarwat Farooqui, Høje-Taastrup.
  933. Farahnaz Farrokhi, Hvidovre.
  934. Nazali Farzallahi, Nykøbing F.
  935. Asghar Farzan Kia, Farum.
  936. Akvan Farzaneh, Herning.
  937. Payman Abdulla Fatah, Ringsted.
  938. Abdul-Rehda Ahmad Fathalla, København.
  939. Fariba Fattahi, Kolding.
  940. Gerhard Fritz Walter Faust, Broager.
  941. Mustafa Fayez, Birkerød.
  942. Ali Fayzi, Karlebo.
  943. Faezeh Fazelian, København.
  944. Dzevad Fazlinovic, Varde.
  945. Zagorka Fazlinovic, Varde.
  946. Ali Ferchichi, Skive.
  947. Daryosh Ferghepoush, Herning.
  948. Serif Ferhatbegovic, Fredericia.
  949. Mersad Ferizovic, Haderslev.
  950. Nada Ferizovic, Haderslev.
  951. Jennifer Ines Molina Fernandez, Santa Cruz i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
  952. Maria Esther Fernandez Møller-Holst, Skien i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
  953. Behlul Fetahu, København.
  954. Alen Fific, Aalborg.
  955. Angela Maria Xavier de Jesus Figueiredo, Værløse.
  956. Hamzalija Filipovic, Kolding.
  957. Naida Filipovic, Kolding.
  958. Tomislav Filipovic, Ishøj.
  959. Misoun Filiyan, Århus.
  960. Iskander Rady Aly Fille, Frederiksberg.
  961. Mehrdad Filsoof, Århus.
  962. Zareen Firdous, København.
  963. Desanka Firulovic, Helsingør.
  964. Ghasim Florea, Odense.
  965. Cristina Flores, Brædstrup.
  966. Maria Angela Flores de Elgaard, Ebeltoft.
  967. Aleksandar Floricikic, Fredensborg-Humlebæk.
  968. Katarina Floricikic, Fredensborg-Humlebæk.
  969. Eggers Monga Foighel, Gentofte.
  970. Obberiyage Joe Charuka Devoleen Fonseka, Maribo.
  971. Dejan Fontana, Stenlille.
  972. Collins Adu Fordjour, København.
  973. Kawa Fotouhi, Herlev.
  974. Monika Maria Fournier, Næstved.
  975. Chuqin Frederiksen, Sakskøbing.
  976. Milly Frederiksen, Randers.
  977. Miyae Frederiksen, Nyborg.
  978. Nabih Ahmad Freije, Slagelse.
  979. Tietsia Frishøj, Horsens.
  980. Tenna Ruth Harboe Fröhlich, Horsens.
  981. Kazuhiro Furukawa, København.
  982. Libin Ali Faarah, København.
  983. Hodan Omar Gaboose, Århus.
  984. Stojanka Gacic, København.
  985. Milena Galic, Brøndby.
  986. Stipo Galic, Helsingør.
  987. Tijana Galic, Brøndby.
  988. Zlatko Galic, Brøndby.
  989. Elvira Ganic, Rønne.
  990. Hang Gao, Hvidovre.
  991. Saharla Korfa Garane, Viborg.
  992. Gregorio Concepcion Garcia Leon, København.
  993. Ismet Gashi, Randers.
  994. Kimete Gashi, Randers.
  995. Melita Gasi, Fredericia.
  996. Ramiz Gasi, Børkop.
  997. Suada Gasi, Børkop.
  998. Mulu Zenebe Gebregziabher, Rødekro.
  999. Ferewine Gebremisgel, København.
  1000. Berhan Assefa Gebri, Haderslev.
  1001. Udgår.
  1002. Pavlinka Gelic, København.
  1003. Halima Hassan Gelle, Århus.
  1004. Lyudmyla Gersdam, Greve.
  1005. Ajka Gerzic, Århus.
  1006. Sabina Gerzic, Brøndby.
  1007. Samila Gerzic, Brøndby.
  1008. Samka Gerzic, Brøndby.
  1009. Sead Gerzic, Brøndby.
  1010. Hamdija Gerzig, Kolding.
  1011. Ambartsoum Gevorkian, København.
  1012. Beyhan Gezen, København.
  1013. Nasrin Ghaderi, Hillerød.
  1014. Haleh Ghaemi Tehrani, Kolding.
  1015. Mohamad Ghali, Greve.
  1016. Robabeh Ghannadzadeh, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
  1017. Vahid Ghasemilee, København.
  1018. Mohamad Amin Ghasemiyani, Sydfalster.
  1019. Udgår.
  1020. Nusrat Jabeen Ghauri, Odense.
  1021. Samir Ghazal, Hvidovre.
  1022. Hirity Tuquabo Ghebreigziabiher, København.
  1023. Niloufar Ghelich Afshari, Hvidovre.
  1024. Houda Ahmad Ghoneim, Århus.
  1025. Inaam Ghoneim, Høje-Taastrup.
  1026. Horani Ghossoun, Lyngby-Taarbæk.
  1027. Parvin Gilijardi, Odense.
  1028. Amira Ali Giumale, København.
  1029. Hatidza Glavas, Fredensborg-Humlebæk.
  1030. Jasmina Glavovic, København.
  1031. Sanja Gluhovic, Søllerød.
  1032. Vladimir Gluhovic, Søllerød.
  1033. Angele Gnahore, København.
  1034. Gnanajothy Gnanendran, Aalborg.
  1035. Jadranka Golic, Kalundborg.
  1036. Vesna Golubovic, Odense.
  1037. Afshin Gomari, Århus.
  1038. Kpan Harris Gondo, København.
  1039. Isha Odisho Gorgis, Århus.
  1040. Sussan Gorgisefat, København.
  1041. Milivoje Gotovac, Fanø.
  1042. Udgår.
  1043. Akram Goudarzi, Århus.
  1044. Suzan Goulani, Brøndby.
  1045. Pranee Grabkaha, Holmsland.
  1046. Adnana Gracanlic, Brøndby.
  1047. Hazim Gracanlic, Brøndby.
  1048. Remigijus Graziano, København.
  1049. Edin Grebovic, Odense.
  1050. Ahmic Gredelj, Randers.
  1051. Amra Gredelj, Randers.
  1052. Elizabeth Cruz Gregersen, Sejlflod.
  1053. Jasveer Singh Grewal, Slangerup.
  1054. Nelli Saribekovna Grigorian, Køge.
  1055. Nina Grigorian, Rødovre.
  1056. Rouben Grigorian, Køge.
  1057. Peter Grinjko, Nakskov.
  1058. Jasminka Gromila, Esbjerg.
  1059. Rifet Gromila, Esbjerg.
  1060. Jeanette Gröbli-Stäheli, Lupsingen i Schweiz.
  1061. Vishoondayalsing Guddaye, København.
  1062. Ronny Guldseth, Aalborg.
  1063. Yasin Diriye Guled, København.
  1064. Ann Mary Lude Mahilwathy Gunaseelan, Hillerød.
  1065. Jaffer Gunjishke, Århus.
  1066. Safia Abdi Gurhan, Fredericia.
  1067. Sazan Guroon, Helsingør.
  1068. Mahamoud Weli Guraa, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1990.
  1069. Rashid Abdi Guraa, Århus.
  1070. Bosko Gusak, Hillerød.
  1071. Drazenko Gusak, Hillerød.
  1072. Mara Gusak, Hillerød.
  1073. Medzip Gutic, Sæby.
  1074. Robert Gvozdenovic, Hørsholm.
  1075. Lydia Gyamfi, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  1076. Tenpa Gyurmey, København.
  1077. Nasra Esse Gaal, Allerød.
  1078. Ali Mansour Habib, Odense.
  1079. Mohamad Kamal Hachem, Frederiksberg.
  1080. Najat Haddou Temsamani, København.
  1081. Huda Mahmoud Hadi, København.
  1082. Amir Hadziahmetovic, København.
  1083. Mirza Hadzibegovic, Esbjerg.
  1084. Suad Hadzibegovic, Esbjerg.
  1085. Zumreta Hadzibegovic, Esbjerg.
  1086. Alen Hadzic, København.
  1087. Kadira Hadzic, Brøndby.
  1088. Alen Hadzikadunic, Esbjerg.
  1089. Almasa Hadzimuratovic, Herning.
  1090. Mirela Hadzimuratovic, Herning.
  1091. Irina Haferbier, Hadsund.
  1092. Khamkong Hagstrøm, Frederiksberg.
  1093. Ghulam Haidar Haidari, Gladsaxe.
  1094. Almaz Haile, Gråsten.
  1095. Hedi Ben Haj Sassi, Århus.
  1096. Muhiyadin Dheere Haji, Holbæk.
  1097. Said Adirahin Mumin Haji, Odense.
  1098. Sakariya Mohamed Haji, København.
  1099. Roda Mohamed Haji Elmi, København.
  1100. Amino Jeilani Haji Osman, Hvalsø.
  1101. Valdete Hajrizi, Assens.
  1102. Samir Hajro, Århus.
  1103. Fatima Hakim, Horsens.
  1104. Homa Hakimi, København.
  1105. Hawo Mohamed Halane, Odense.
  1106. Goran Halas, Frederiksværk.
  1107. Munir Halil, København.
  1108. Abdulkarim Abdulkadir Halimah, Århus.
  1109. Mei-Kuan Halkjær, København.
  1110. Tawfic Halwani, Sønderborg.
  1111. Chian Omar Hama Salah, Greve.
  1112. Adel Ahmed Hamad, Odense.
  1113. Nour Elagied Mohamed Hamad, København.
  1114. Koussay Mohammad Hamandi, København.
  1115. Cha'Ariya Toufic Hamarech, Næstved.
  1116. Manushak Hambarian, Odense.
  1117. Mkrtij Maksimi Hambarian, Odense.
  1118. Abdulhusain Hameed, Århus.
  1119. Wafa Hamid, Helsingør.
  1120. Mounir Ben Ali Hammami, Århus.
  1121. Luming Pan Hammeken, Lyngby-Taarbæk.
  1122. Marites Ader Soriano Hammer, Eidi.
  1123. Ata Ali Hamud, Brøndby.
  1124. Faten Mahmoud Hamwi, Odense.
  1125. Mohamed Radi Hamza, København.
  1126. Sommer Mohamed Ali Hamza, København.
  1127. Sabahudin Hamzic, Brøndby.
  1128. Hodan Hassan Handulle, København.
  1129. Adna Handzar, Esbjerg.
  1130. Parichat Hannibal, Strassen i Luxembourg.
  1131. Conny Hansen, Høje-Taastrup.
  1132. Danas Stankevicius Hansen, Skælskør.
  1133. Dinaz Hansen, Køge.
  1134. Elena Isabel del Carmen Hansen, Faaborg.
  1135. Eliane Hansen, Ringkøbing.
  1136. Elvira Etac Hansen, Odense.
  1137. Fatoumata Hansen, Slagelse.
  1138. Jeanette Susanne Hansen, Hadsten.
  1139. Maureen Joy Inventor Hansen, Sydfalster.
  1140. Patricia Ester Hansen, København.
  1141. Phayom Hansen, København.
  1142. Ratna Prasad Hansen, Århus.
  1143. Noorulhaq Haqani, Ishøj.
  1144. Maria Teresita Hardt, Næstved.
  1145. Mansour Hassan Hariri, København.
  1146. Faisal Harouachi, København.
  1147. Faik Muhammad Hasan, København.
  1148. Dzanita Hasanagic, Odense.
  1149. Emir Hasanagic, Odense.
  1150. Raza Hasanagic, Odense.
  1151. Azra Hasanbegovic, Vejle.
  1152. Esad Hasanbegovic, Vejle.
  1153. Xhavit Hasani, Fredericia.
  1154. Xheladin Hasani, Fredericia, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
  1155. Najah Jaber Hashem, Odense.
  1156. Said Ismail Hashemi, Aalborg.
  1157. Abdikadir Ahmed Hashi, Odense.
  1158. Deqo Abdinur Hashi, Rødovre.
  1159. Fadumo Dahir Hashi, Ringsted.
  1160. Hiba Abdulqadir Hashi, København.
  1161. Hibo Mohamed Hashi, Odense.
  1162. Emina Hasic, København.
  1163. Nowrie Hussein Hasno, Herlev.
  1164. Abdirrizak Hirsi Hassan, Esbjerg.
  1165. Abdulahi Ahmed Hassan, Odense.
  1166. Bisharo Ali Hassan, Gladsaxe.
  1167. Fatouma Saleh Hassan, Århus.
  1168. Hania Mohamad Hassan, Korsør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  1169. Ibrahim Moalin Hassan, København.
  1170. Ifrah Mohammed Hassan, Roskilde.
  1171. Isho Haji Mohamed Hassan, Viborg.
  1172. Isman Mohamud Haji Hassan, Århus.
  1173. Leyla Mohamed Hassan, Århus.
  1174. Mohamed Ali Hassan, Århus.
  1175. Mukhtar Mahamud Hassan, Odense.
  1176. Nariman Hassan, Ballerup.
  1177. Sahal Elmi Hassan, Odense.
  1178. Said Ahmed Hassan, Frederiksberg.
  1179. Sami Hassan, Århus.
  1180. Shabi Ul Hassan, København.
  1181. Suraiya Hassan, København.
  1182. Rukia Aklan Ali Hassani, Albertslund.
  1183. Husnie Hassanki, Helsingør.
  1184. Maha Jamal Hatab, Århus.
  1185. Asmir Hatic, Karlebo.
  1186. Mirela Hatic, Karlebo.
  1187. Khelood Hawas, Aalborg.
  1188. Umar Hayat, Odense.
  1189. Gunaydin Hayrullah Hamid, København.
  1190. Khaleq Hazara, Greve.
  1191. Wei Ping He, København.
  1192. Wilawan Hedegaard, Vinderup.
  1193. Lotfi Ben Jaafar Hedhiri, København.
  1194. Amer Ziydan Heidar, Helsingør.
  1195. Gabrielle Heirung, København.
  1196. Fadwa Hemade, Odense.
  1197. Dar Seethanang Henriksen, Frederikshavn.
  1198. Gertrudis Henriksen, Gladsaxe.
  1199. Kongsan Henriksen, København.
  1200. Guadalupe del Socorro Hernandez, Roskilde.
  1201. Abdugadir Khalif Hersi, Århus.
  1202. Jennifer Ruaya Hestbech, Allerød.
  1203. Mirsad Hidic, Randers.
  1204. Muvedeta Hidic, Randers.
  1205. Zurijeta Hidic, Brøndby.
  1206. Abdulrazak Zahed Khalil Higazi, Korsør.
  1207. Muhsin Abbas Hilmi, Randers.
  1208. Fardowsa Hassan Hire, Viborg.
  1209. Samir Hiseni, Frederikshavn.
  1210. Gregoria Hjorth, Hillerød.
  1211. Zhrah-Alrhal Hlal, Århus.
  1212. Abdallah Mohamed Hleihel, Helsingør.
  1213. Tarek Mohammed Hleihel, Helsingør.
  1214. Dlal Hnjora, København.
  1215. Thi Nguyen Loan Hoang, Hirtshals.
  1216. Abedin Hodza, København.
  1217. Admira Hodzic, Holstebro.
  1218. Fatima Hodzic, Greve.
  1219. Maria Aluna Cardiente Holbek, Holbæk.
  1220. Elisabeth Holm, Skanderborg.
  1221. Mostafa Honarkhah, Gentofte.
  1222. Hoshiar Nasroolah Zadeh Hossein, Århus.
  1223. Adelida Hovhanessian, Odense.
  1224. Damir Hren, København.
  1225. Zoran Hristovski, København.
  1226. Diana Hrncic, Sejlflod.
  1227. Senad Hrncic, Fredericia.
  1228. Zeljka Hrncic, Fredericia.
  1229. Elma Hrustic, Albertslund.
  1230. Qin Hu, Tårnby.
  1231. Ming Xiang Huang, Rødovre.
  1232. Shaohua Huang, Brøndby.
  1233. Yusong Huang, Vallensbæk.
  1234. Emina Hubjer, Vordingborg.
  1235. Mohamed Hassan Hubsei, Århus.
  1236. Ozrenko Humackic, Brøndby.
  1237. Vanja Humackic, Brøndby.
  1238. Rozh Husain, Odense.
  1239. Sabira Husic, Vejen.
  1240. Avdo Huskovic, Frederiksberg.
  1241. Asif Hussain, København.
  1242. Babar Hussain, Gladsaxe.
  1243. Chenar Abdullah Hussain, Greve.
  1244. Manzoor Hussain, Albertslund.
  1245. Munavar Hussain, København.
  1246. Mustansar Hussain, København.
  1247. Sajid Hussain, Greve.
  1248. Ali Abdullahi Hussein, Kolding.
  1249. Amran Omar Hussein, Aalborg.
  1250. Imad Mouhammad Hussein, Odense.
  1251. Isman Ahmed Hussein, Farum.
  1252. Maryan Mohamed Hussein, København.
  1253. Yassin Hassan Hussein, Århus.
  1254. Yusuf Ali Hussein, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
  1255. Omer Hussein Ahmed, Aalborg.
  1256. Gazi Hussein Emin, Roskilde.
  1257. Luul Hussein Nur, Esbjerg.
  1258. Sarwen Anwar Hussen, København.
  1259. Damia Høgsborg, Frederiksberg.
  1260. Jing Højgaard, Vallensbæk.
  1261. Ulrika Louisa Hörman, Århus.
  1262. Barbro Haar, Frederiksberg.
  1263. Ahmad Mohammed Hårb, Rødovre.
  1264. Nadiah Abbas Ibraheem, København.
  1265. Aziza Ahmad Ibrahim, Århus.
  1266. Charles Georges Ibrahim, Korsør.
  1267. Edibe Cemal Ibrahim, København.
  1268. Hanan Akbar Ibrahim, København.
  1269. Mahamed Arab Ibrahim, Esbjerg.
  1270. Nariman Jalal Ibrahim, Næstved.
  1271. Orkhan Mahmoud Ibrahim, København.
  1272. Sirad Ali Ibrahim, Greve.
  1273. Suzane Ibrahim, København.
  1274. Asha Ibrahim Mumin, Kolding.
  1275. Zulcufli Ibraimi, København.
  1276. Khouloud Mohamad Ibriq, Århus.
  1277. Hussein Mahamed Ibraahim, Esbjerg.
  1278. Deeka Yusuf Idd, Århus.
  1279. Dragan Idic, Brøndby.
  1280. Jama Duaale Igal, Odense.
  1281. Armine Igitian, Odense.
  1282. Shamim Ijaz, Gladsaxe.
  1283. Sabina Ikanovic, Løgumkloster.
  1284. Abdula Ilazi, København.
  1285. Damir Ilijin, Brovst.
  1286. Irena Ilijin, Brovst.
  1287. Admira Imamovic, Høje-Taastrup.
  1288. Amar Imamovic, Vejle.
  1289. Dzenan Imamovic, Odense.
  1290. Ismahan Iman Sahal, Århus.
  1291. Mohammad Imtiaz, København.
  1292. Kajendran Indrasenan, Bramming.
  1293. Ratthaphon Injaroen, Struer.
  1294. Sarojinithevi Inthirasenan, Herning.
  1295. Babar Jamal Iqbal, Frederiksberg.
  1296. Fehmeda Iqbal, Høje-Taastrup.
  1297. Javed Iqbal, København.
  1298. Kamran Iqbal, København.
  1299. Mazher Iqbal, København.
  1300. Mohammad Iqbal, Høje-Taastrup.
  1301. Shahid Iqbal, Ishøj.
  1302. Ali Abdullahi Abdille Isa, Odense.
  1303. Belma Isanovic, Sønderborg.
  1304. Samir Isanovic, Sønderborg.
  1305. Zina Ishak, Næstved.
  1306. Nifaris Isic, København.
  1307. Nijazija Isic, København.
  1308. Azra Islamcevic, Nyborg.
  1309. Elvir Islamcevic, Nyborg.
  1310. Elvisa Islamcevic, Nyborg.
  1311. Ermedin Islamcevic, Nyborg.
  1312. Emina Islamovic, Ry.
  1313. Emina Islamovic, Brøndby.
  1314. Sejad Islamovic, Ry.
  1315. Abdi Malik Ahmed Ismail, Århus.
  1316. Abdirahman Sheikh Ismail, København.
  1317. Ajib Abdi Ismail, Århus.
  1318. Deeqa Mohamed Ismail, Hvidovre.
  1319. Eman Ismail, Greve.
  1320. Fatouma Moustapha Ismail, Aalborg.
  1321. Kaltun Ahmed Ismail, Vejle.
  1322. Khatra Mohamud Ismail, Frederiksberg.
  1323. Samer Ismail, Fredensborg-Humlebæk.
  1324. Sofia Yussuf Ismail, København.
  1325. Suad Hassan Ismail, København.
  1326. Tanveer Israr, Brøndby.
  1327. Ahmad Mohammad Issa, København.
  1328. Ali Issa, Ribe.
  1329. Ahmed Abdi Isse, Odense.
  1330. Ayan Hassan Isse, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  1331. Ismail Jama Isse, Odense.
  1332. Mohamoud Mohamed Isse, Aalborg.
  1333. Edosa Kelly Isaac, Hvidovre.
  1334. Zada Ivackovic, København.
  1335. Grigori Ivanian, København.
  1336. Fadimo Muse Iversen, Fredericia.
  1337. Fatima Azzahra Iversen, Lyngby-Taarbæk.
  1338. Udgår.
  1339. Manzah Jabeen, København.
  1340. Firyal Hassan Jaber, Nykøbing F.
  1341. Zeinab Azim Kanbar Ali Jaber, Ringsted.
  1342. Birgitte Kähler Jacobsen, København.
  1343. Dora Helene Jacobsen, Ølstykke.
  1344. David Jadidi, Århus.
  1345. Roger Jadyoun, Brønderslev.
  1346. Mohammed Jafar, Hvidovre.
  1347. Marzieh Jafar Zadah Vaskas, København.
  1348. Dariuosh Jafari, København.
  1349. Benjamin Jahic, København.
  1350. Haris Jahic, København.
  1351. Mirela Jahic, Ringkøbing.
  1352. Daryush Jalalvand, København.
  1353. Victoria Poles Jalda, Gentofte.
  1354. Abdulqadir Adan Jama, Gladsaxe.
  1355. Falis Diriye Jama, Kolding.
  1356. Hassan Ahmed Jama, Roskilde.
  1357. Ismail Hassan Jama, Esbjerg.
  1358. Mohamed Abdi Jama, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2000, 1989 og 2001.
  1359. Mohamed Aden Jama, København.
  1360. Muhudin Mohamud Jama, Aalborg.
  1361. Nimo Omar Jama, Aalborg.
  1362. Jamshid Jamali, Helsingør.
  1363. Sh Mohammad Jamil, København.
  1364. Shahla Jamshidi Pour, Århus.
  1365. Faiz-Un-Nisa Jan, Aabenraa.
  1366. Amrik Jandu, Gladsaxe.
  1367. Aamir Khalil Janjua, København.
  1368. Amadej Jankovic, Frederiksværk.
  1369. Dubravka Jankovic, Frederiksværk.
  1370. Gordana Jankovic, Frederiksberg.
  1371. Milivoje Jankovic, Silkeborg.
  1372. Radoslav Jankovic, Frederiksberg.
  1373. Udgår.
  1374. Maha Rafik Jarada, Ringsted.
  1375. Cesar M Jaro, København.
  1376. Tamara Jatic, Brøndby.
  1377. Tariq Javed, København.
  1378. Mohammadreza Javid, Århus.
  1379. Forough Jazayeri, Sønderborg.
  1380. Bashar Jazrawi, Frederikssund.
  1381. Bushra Jazrawi, Frederikssund.
  1382. Ahmed Ben Tahar Jebali, København.
  1383. Joseph Jebanesan, Fredericia.
  1384. Damir Jelic, København.
  1385. Dobrila Jenic, Hillerød.
  1386. Vidosav Jenic, Hillerød.
  1387. Felma Buen Jensen, Brøndby.
  1388. Kesorn Jensen, Slagelse.
  1389. Liudmila Stepanovna Jensen, Aakirkeby.
  1390. Maria Iris Jensen, København.
  1391. Marissa Tarifa Jensen, Tårnby.
  1392. Perla Ampoloquio Jensen, Egvad.
  1393. Pranee Jensen, Kalundborg.
  1394. Roselle Jensen, Thisted.
  1395. Saijai Thiraksawong Jensen, Møldrup.
  1396. Shahin Jensen, Aalborg.
  1397. Zenaida Josefina Jensen, Vojens.
  1398. Elena Jeppesen, København.
  1399. Omar Anders Zejlund Jessen, København.
  1400. Slavka Jevric, København.
  1401. Rasikala Jeyabalachandran, Bjerringbro.
  1402. Santhaloosia Jeyapalan, Vejle.
  1403. Mary Skolastica Jeyaseelan, Grindsted.
  1404. Fadumo Nuur Jiirow, Kolding.
  1405. Yvonne Johannesen, Hvidovre.
  1406. Faouzia Johannsen, Albertslund.
  1407. Irina Johansen, Odense.
  1408. Pranee Johansen, Odense.
  1409. Vinka Johansen, Odense.
  1410. Dilajla Jordan, Tønder.
  1411. Stjepan Jordan, Tønder.
  1412. Leyla Daniel Joseph, Odense.
  1413. Marijesu Bernarda Florida Joseph, Århus.
  1414. Pushparajah Joseph, Egvad.
  1415. Marieden Josephsen, Høje-Taastrup.
  1416. Maslah Salman Jousef, København.
  1417. Merita Jumerovska, København.
  1418. Adonis Jusufovic, Helsingør.
  1419. Kenan Juzbasic, Thisted.
  1420. Frank Jäger, Dragsholm.
  1421. Arunee Jørgensen, Aalborg.
  1422. Gabriele Jørgensen, Tinglev.
  1423. Ngamsom Jørgensen, Greve.
  1424. Tanya Chaikengdee Jørgensen, Jernløse.
  1425. Vera Lucia Ribeiro Jørgensen, Fredericia.
  1426. Idman Xasan Jaamac, Aalborg.
  1427. Nawal Hussein Kaddoura, Helsingør.
  1428. Bayan Jafar Kadem, Hvidovre.
  1429. Mohamad Jazei Ali Kader, Herlev.
  1430. Mirzet Kadic, Juelsminde.
  1431. Muhamed Kadrovic, Møn.
  1432. Samija Kadrovic, Møn.
  1433. Fuad Kafedzic, Helsingør.
  1434. Mona Kahil Fehd, Sønderborg.
  1435. Amir Kahrimanovic, Helsingør.
  1436. Enes Kahrimanovic, Aabenraa.
  1437. Selma Kahrimanovic, Fredericia.
  1438. Margaret Kaikai, Greve.
  1439. Himzo Kaja, Vejle.
  1440. Suganthy Kajendran, Albertslund.
  1441. Jadranko Kajic, Rønne.
  1442. Fazlija Kajtaz, Esbjerg.
  1443. Naila Kajtaz, Nysted.
  1444. Olga Kajtaz, Esbjerg.
  1445. Khetam Abdul Razzak Hussein Kaka, København.
  1446. Haydar Omar Kakasur, Værløse.
  1447. Hedayatollah Hozhabr Kalali, Gladsaxe.
  1448. Zahra Shayesteh Kalantary, Nyborg.
  1449. Manoochehr Kalbasi, København.
  1450. Jasmina Kalesic, Brøndby.
  1451. Hawa Hassan Kalif, Odense.
  1452. George William Kalisa Kasaija, Frederiksberg.
  1453. Akhtar Kalsoom, København.
  1454. Asaad Kamali, Aalborg.
  1455. Musa Mela Kamara, København.
  1456. Ashoori Kambiz, Fredensborg-Humlebæk.
  1457. Scholastique Kamikazi, Fuglebjerg.
  1458. Fadil Suleiman Kamounah, København.
  1459. Huda Kanan, København.
  1460. Vathsala Kandakumar, Middelfart.
  1461. Mohanathasan Kandasamy, Nyborg.
  1462. Valiantsina Kandaskal, Brøndby.
  1463. Babu Kandiah Thambirajah, Horsens.
  1464. Amon Ahua Kanga, Hjørring.
  1465. Tijana Kanlic, Vordingborg.
  1466. Navaratnam Kanthan, Århus.
  1467. Samir Kapetanovic, Brøndby.
  1468. Admir Kapic, København.
  1469. Milorad Karadzic, Hvidovre.
  1470. Biljana Karahusic, Fanø.
  1471. Edin Karahusic, Fanø.
  1472. Alma Karalic, Nyborg.
  1473. Izet Karalic, Nyborg.
  1474. Artour Karapetian, Køge.
  1475. Diana Oganesovna Karapetian, København.
  1476. Sousanna Karapetian, Frederiksberg.
  1477. Ali Karim, København.
  1478. Khadija Karim, København.
  1479. Mathyalakan Karthigesu, Sæby.
  1480. Nasir Ahmad Karzoun, Århus.
  1481. Sanaa Kassem, Aalborg.
  1482. Bedrija Katana, Aabenraa.
  1483. Sandeep Kaur, København.
  1484. Sarbjit Kaur, Glostrup.
  1485. Samia Jamil Kayed, København.
  1486. Armen Kazarian, Frederiksberg.
  1487. Adnan Kazic, Tønder.
  1488. Basima Kazou, Næstved.
  1489. Qingxiang Keel, København.
  1490. Udgår.
  1491. Dragan Kesic, København.
  1492. Jasmin Kesic, Grindsted.
  1493. Sefik Kesic, Grindsted.
  1494. Daahir Cisman Keynan, Korsør.
  1495. Ali Yusuf Khaireh, Århus.
  1496. Aziz Ahmad Khaksar, Kolding.
  1497. Roya Najem Khaksar, Kolding.
  1498. Batol Khalaf, Århus.
  1499. Sameera Khalid, København.
  1500. Sabah Ibrahim Khalifa Al-Khalidy, Aalborg.
  1501. Daad Mufaddi Khalil, Århus.
  1502. Khalil Khalil, Køge.
  1503. Lina Hussein Khalil, Århus.
  1504. Faten Khalil Kamakh, Århus.
  1505. Mohammad Khaliq, København.
  1506. Mian Khan, Herlev.
  1507. Mohammad Azhar Khan, København.
  1508. Mohammad Tariq Khan, København.
  1509. Sabah Merza Hamah Khan, Odense.
  1510. Fakhra Khanam, København.
  1511. Fariba Khanjani, København.
  1512. Hani Khalaf Nahi Khanjer, Odense.
  1513. Amal Mustapha Kharfan, København.
  1514. Saleh Eddine Mohamad Khartabil, Høje-Taastrup.
  1515. Mohamed Jama Khayre, København.
  1516. Saynab Jama Kheireh, København.
  1517. Kaariye Mocow Kheyre, Lyngby-Taarbæk.
  1518. Krishna Singh Khinchi, Holbæk.
  1519. Andranik Khodjayan, København.
  1520. Samira Khodr, Odense.
  1521. Yasamin Tork Khorzoughi, København.
  1522. Sedigheh Khosh-Kholg, København.
  1523. Artur Gagikovitj Khosrovian, Næstved.
  1524. Diana Grigorevna Khosrovian, Næstved.
  1525. Valerij Khridin, Roskilde.
  1526. Iryna Khridina, Roskilde.
  1527. Balamanokaran Saravanamuththu
    Khrishnapillai
    , Fredensborg-Humlebæk.
  1528. Mohammed Barkate Khuda, Frederiksberg.
  1529. Khalid Khyjman, Assens.
  1530. Susan Kiani Rad, Kolding.
  1531. Hatidza Kikic-Corjusufovic, Horsens.
  1532. Nasir Kikic-Corjusufovic, Horsens.
  1533. Jacob Kirschenbaum, Orinda i USA.
  1534. Kandiah Kirupathas, Herning.
  1535. Senija Kismetovic, Vejle.
  1536. Talat Bashir Kiyani, Gladsaxe.
  1537. Blenda Kizza, København.
  1538. Julia Kjær-Pedersen, Brøndby.
  1539. Luan Jesy Forbes Kjær-Rasmussen, Roskilde.
  1540. Nazim Klica, Kalundborg.
  1541. Nemka Klica, Kalundborg.
  1542. Rejhan Klica, Kalundborg.
  1543. Naw Htoo Klinder, Rødovre.
  1544. Jiraporn Klongbungkla, Århus.
  1545. Igor Knezevic, København.
  1546. Milka Knezevic, Aaskov.
  1547. Phao Knudsen, Silkeborg.
  1548. Peninah Kobusingye, Dronninglund.
  1549. Jacqueline Kocamahhul-Stäheli, Zunzgen i Schweiz.
  1550. Magdalena Helena Kocent, Odense.
  1551. Edina Koco, København.
  1552. Edo Koco, København.
  1553. Boni Francis Koffi, Aalborg.
  1554. Zoran Kojic, Hundested.
  1555. Rüdiger Walter Kolz, Viborg.
  1556. Alexei Kondoskal, København.
  1557. Nelia Tchemerinska Konieczny, Randers.
  1558. Fahrudin Konjuvca, Greve.
  1559. Elfete Konjuvci, Greve.
  1560. Davorka Koprivica, Hvidovre.
  1561. Holger Korb, Sønderborg.
  1562. Jean Philippe Kore, København.
  1563. Enver Korjenic, Løgstør.
  1564. Mina Korjenic, Løgstør.
  1565. Goran Kosic, Randers.
  1566. Gajk Kotcharian, Ballerup.
  1567. Milica Kotevska, Gladsaxe.
  1568. Dobrivoje Kotevski, Gladsaxe.
  1569. Emmanuil Kotzias, Ishøj.
  1570. Sihem Kouas Aouadni, Århus.
  1571. Amer Kovacevic, Kolding.
  1572. Djana Kovacevic, Kolding.
  1573. Jelena Kovacevic, København.
  1574. Sanida Kovacevic, Randers.
  1575. Sanjin Kovacevic, Randers.
  1576. Nevenka Kresojevic, Løgstør.
  1577. Betty Andrua Krispino, Odense.
  1578. Yurika Raquel Ramon Kristensen, Albertslund.
  1579. Linnea Mimi Walsted Kristiansen, Fredensborg-Humlebæk.
  1580. Gnanamalar Kristoffer, Frederikshavn.
  1581. Pedro Pablo Kriznjak, København.
  1582. Fatmata Kronby, Frederiksberg.
  1583. Victoriya Borisovna Kropinova, Århus.
  1584. Dzemal Krupic, Brøndby.
  1585. Edvin Krupic, Brøndby.
  1586. Melina Krupic, Kolding.
  1587. Mirsada Krupic, Brøndby.
  1588. Sadmir Krupic, Kolding.
  1589. Milan Krzanovic, Hillerød.
  1590. Vladica Krzanovic, Hillerød.
  1591. Dragoljub Kuburovic, Gladsaxe.
  1592. Snezana Kuc, København.
  1593. Pathmajah Kugathason, Nykøbing-Rørvig.
  1594. Hidaet Kujovic, Odense.
  1595. Lejla Kujovic, Odense.
  1596. Kandakumar Kulandaivalu, Middelfart.
  1597. Stojanka Kuljevan, Ringkøbing.
  1598. Martine Kumana, Hvidovre.
  1599. Anil Kumar, Ishøj.
  1600. Kavitha Kumarakulasingam, Bjerringbro.
  1601. Padmini Kumarasamy, Frederikshavn.
  1602. Adis Kunic, Esbjerg.
  1603. Azra Kunic, Esbjerg.
  1604. Emina Kunic, Esbjerg.
  1605. Jasmin Kunic, Esbjerg.
  1606. Milorad Kunovac, Kalundborg.
  1607. Alija Kurbasic, Fredericia.
  1608. Alen Kurjak, Hobro.
  1609. Gazmend Kurshumliu, Horsens.
  1610. Salih Kurt, Esbjerg.
  1611. Vedrana Kurt, Esbjerg.
  1612. Ajten Kurtis, Frederiksberg.
  1613. Sven Kurzweg, København.
  1614. Tonje Renate Kvam, København.
  1615. Tabitha Nyawira Kyndbo, København.
  1616. Edith Küster, Ølstykke.
  1617. Thi Ngoc Anh La, Silkeborg.
  1618. Bernard Quashie Ladzekpo, Odense.
  1619. Boniphace Laizer, Århus.
  1620. Sonia Argueta Esperanza Lajgaard, Skive.
  1621. Hassan Lakhdar, København.
  1622. Adnan Lalicic, Esbjerg.
  1623. Sau Lam, Slagelse.
  1624. Van Loi Lam, Odense.
  1625. Huu Tai Lang, Odense.
  1626. Glenda Canto Langkilde, Værløse.
  1627. Borka Larsen, Græsted-Gilleleje.
  1628. Jogem Marie D Larsen, Munkebo.
  1629. Lucina Larsen, Fredericia.
  1630. Marissa Creer Larsen, København.
  1631. Simone Maria da Silva Larsen, Kolding.
  1632. Susanne Larsen, Sæby.
  1633. Wilhelmina Hendrika Larsen, Gundsø.
  1634. Joseph Larsey, Kjellerup.
  1635. Muhammad Latif, Aabenraa.
  1636. Kristina Laugesen, Horsens.
  1637. Mary Jane Lauridsen, Varde.
  1638. Rosalinda Hecto Laursen, Vejen.
  1639. Branislav Lazarevic, Brøndby.
  1640. Joan Lazari, Fredensborg-Humlebæk.
  1641. Dusica Lazic, København.
  1642. Suzana Lazic, Ballerup.
  1643. Zeljko Lazic, Ballerup.
  1644. Thi Cuc Le, Århus.
  1645. Thi Hong Dao Le, Århus.
  1646. Thi Hong Ha Le, Odense.
  1647. Thi Ngoc Ha Le, Odense.
  1648. Thuan Le, Kjellerup.
  1649. Keon Young Lee, Frederiksberg.
  1650. Asep Edwar Oktavian Leonak, Odense.
  1651. Pichai Lertrit, Århus.
  1652. Chengan Li, Hvidovre.
  1653. Liang Ying Li, København.
  1654. Sabrie Libaan Ali, Århus.
  1655. Giuseppe Liccardi, Brønderslev.
  1656. Ursula Lienhard-Stäheli, Oberwill i Schweiz.
  1657. Kim Por Lim, Greve.
  1658. Jian Lan Lin, København.
  1659. Wei Lin, København.
  1660. Jesper Linge, Svendborg.
  1661. Darko Liovic, Aalestrup.
  1662. Zeljka Lipovac, Vejle.
  1663. Katja Lipp, Århus.
  1664. Rejun Liu, Aalborg.
  1665. Ljatif Ljatifi, Ballerup.
  1666. Nizajet Ljatifi, Ballerup.
  1667. Amdiarif Ljuti, København.
  1668. Shiella David Lloren, København.
  1669. Winze David Lloren, København.
  1670. Belinda Loncar, Sakskøbing.
  1671. Faruk Loncar, Kolding.
  1672. Ilhana Loncar, Kolding.
  1673. Mirsad Loncar, Kolding.
  1674. Slobodan Loncar, Sakskøbing.
  1675. Berina Loncaric, Tønder.
  1676. Jasenko Loncaric, Tønder.
  1677. Fehim Losic, Ringkøbing.
  1678. Mojdeh Lotfi, Gladsaxe.
  1679. Kiet Trieu Lu, Århus.
  1680. Steffani Ludmann, Odense.
  1681. Abderrahim Lyassimi, Århus.
  1682. Abdelhadi Laaroussi, København.
  1683. Eldin Macak, Maribo.
  1684. Sabina Macak, Maribo.
  1685. Suad Macic, Kolding.
  1686. Raid Mahmoud Madiyeh, Hvidovre.
  1687. Danguole Madsen, København.
  1688. Surangrat Madsen, Stenlille.
  1689. Vello Nakintu Madsen, Helle.
  1690. Zhanetta Madsen, Hvidovre.
  1691. Alma Madzak, Viborg.
  1692. Ferid Madzak, Viborg.
  1693. Fadumo Salan Magan, Rødovre.
  1694. Sevda Magarlamova, Hvidovre.
  1695. Edina Maglajac, Århus.
  1696. Miralem Maglajac, Haderslev.
  1697. Suvada Maglajac, Haderslev.
  1698. Amra Maglic, København.
  1699. Ibrahim Hassan Mahad, København.
  1700. Ayan Abuukar Mahamed, Esbjerg.
  1701. Abdinasser Ahmed Mahamud, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1995, 1993 og 1997.
  1702. Fahiya Abdisalam Mahamud, København.
  1703. Ahmed Mahamed Mahamuud, København.
  1704. Sahra Abdullahi Mahamuud, Høje-Taastrup.
  1705. Suhama Shaker Mahdi, Brøndby.
  1706. Sulojana Mahendran, Herning.
  1707. Youssef Abdelqader Beneouda Mahi, Århus.
  1708. Asmae Mahir, Århus.
  1709. Abbas Sadeq Mahmood, Ringsted.
  1710. Amjad Mahmood, København.
  1711. Arshad Mahmood, Greve.
  1712. Rahat Mahmood, Fredensborg-Humlebæk.
  1713. Sadia Mahmood, Brøndby.
  1714. Shaukat Mahmood, København.
  1715. Oguz Mahmoud, Brøndby.
  1716. Rahma Ali Mahmoud, Odense.
  1717. Bahar Haci Mahmud, Aalborg.
  1718. Edin Mahmutovic, Horsens.
  1719. Emir Mahmutovic, Horsens.
  1720. Cyril Adebumi Herbert Mahoney, Bjerringbro.
  1721. Mohamed Mai, Frederiksberg.
  1722. Thi Kim Dung Mai, Århus.
  1723. Thi Xuan Huong Mai, Århus.
  1724. Drazenka Majdandzic, Randers.
  1725. Barzan Hussain Majid, Greve.
  1726. Kamal Majid, Gentofte.
  1727. Valentin Mitrofanovits Makogonov, Køge.
  1728. Tatiana Makogonova, Køge.
  1729. Miralem Malagic, Brøndby.
  1730. Azhar Malekshahi, København.
  1731. Fazlollah Malekzadeh-Nohi, Århus.
  1732. Marko Malic, Slagelse.
  1733. Fozia Naz Malik, Odense.
  1734. Jasmina Malkoc, Holbæk.
  1735. Nedzad Malkoc, Holbæk.
  1736. Saddika Sulaiman Malla, Næstved.
  1737. Cyril Joseph Manogaran, Holbæk.
  1738. Shanthithevy Manoharan, Farum.
  1739. Khawla Mohammad Issa Mansia, København.
  1740. Adam Mansour, Herning.
  1741. Fadumo Mao Haji Mohammed, København.
  1742. Sajjad Maqsood, Frederiksberg.
  1743. Marina Maravic, Vordingborg.
  1744. Tiago Marchezi, Herning.
  1745. Mehran Mardoukhi, Odense.
  1746. Armine Margarian, Munkebo.
  1747. Ramadan Omar Mari, Århus.
  1748. Mira Maric, Helsingør.
  1749. Tanja Maric, Holsted.
  1750. Udgår.
  1751. Juan Segundo Marin, København.
  1752. Dusanka Marinovic, Holmegaard.
  1753. Izedina Marinovic, Brøndby.
  1754. Svetozar Marinovic, Holmegaard.
  1755. Vesna Marinovic, Helsingør.
  1756. Zlatko Marinovic, Brøndby.
  1757. Mimoun Markouch, København.
  1758. Lioudmila Markussen, Rødovre.
  1759. Azra Marukic, Esbjerg.
  1760. Nathalia Bettina Masiero, Lyngby-Taarbæk.
  1761. Nada Maslmani, København.
  1762. Ibrahim Omar Masri Eltraboulsi, Århus.
  1763. Mohamad Massoud, København.
  1764. Mohamed Mastor, Høje-Taastrup.
  1765. Tamaanant Mastor, Høje-Taastrup.
  1766. Ernest Matanovic, Nyborg.
  1767. Milinko Matanovic, Nyborg.
  1768. Senija Matanovic, Nyborg.
  1769. Meho Mataradzic, Slagelse.
  1770. Jacob Wilmar Mathiesen, København.
  1771. Jeyaledchumy Mathyalakan, Sæby.
  1772. Zeljko Matic, Otterup.
  1773. Vladimir Matkovic, Nakskov.
  1774. Zeljka Matkovic, Nakskov.
  1775. Jeafar Ali Hossein Matok, Holbæk.
  1776. Nantiane Augusta Matzen, Gråsten.
  1777. Uwe Matzen, Gentofte.
  1778. Pushpakanthi Mayendraraj, Ballerup.
  1779. Baig Mazhar, København.
  1780. Samuel Birhane Measho, København.
  1781. Zenfira Mechadi-Zade, Frederiksberg.
  1782. Ismet Mednolucanin, Grindsted.
  1783. Suvada Mednolucanin, Grindsted.
  1784. Ana Mehakovic, Esbjerg.
  1785. Denis Mehakovic, Esbjerg.
  1786. Salko Mehakovic, Esbjerg.
  1787. Zlatan Mehakovic, Esbjerg.
  1788. Wassim Mehanna, Haderslev.
  1789. Esma Mehanovic, Haderslev.
  1790. Nisver Mehanovic, Esbjerg.
  1791. Nizam Mehanovic, Haderslev.
  1792. Reuf Mehanovic, Svendborg.
  1793. Mensur Mehdi, Ballerup.
  1794. Nada Mehic, Karlebo.
  1795. Salcin Mehic, Odense.
  1796. Sejfudin Mehic, Karlebo.
  1797. Faruk Mehinagic, Frederiksberg.
  1798. Elira Mehmedovic, Hvidovre.
  1799. Mirsad Mehmedovic, Hvidovre.
  1800. Afrim Mehmeti, Haderslev.
  1801. Nahid Mehrabi, Glostrup.
  1802. Jan Meister, Gentofte.
  1803. Kambiz Melat, Lyngby-Taarbæk.
  1804. Vahan Melgonian, Odense.
  1805. Dasurije Memisi, København.
  1806. Søren Meng, Århus.
  1807. Mariam Nayef Merhi, Gladsaxe.
  1808. Ibrahim Mohammed Meroufel, Århus.
  1809. Kenan Merusic, Kolding.
  1810. Arben Merxha, Vejle.
  1811. Hamid Mesak, Slagelse.
  1812. Iza Mesak, Slagelse.
  1813. Mirza Mesak, Slagelse.
  1814. Esmeralda Mesic, Vejen.
  1815. Ismar Mesic, København.
  1816. Muamir Mesic, Vejen.
  1817. Amir Meskovic, Hillerød.
  1818. Smbat Mesrobian, Odense.
  1819. Henrik Christian Meyer, Bov.
  1820. Said Mhadden, Brøndby.
  1821. Mbarka Mhamdi, Skive.
  1822. Anika Mihic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  1823. Momcilo Mihic, Greve, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  1824. Miroslav Mijic, Lyngby-Taarbæk.
  1825. Galina Gataullayevna Mikkelsen, Frederiksberg.
  1826. Henrisia Pamela Mikkelstrup, Bjerringbro.
  1827. Miroslav Miladinovic, Frederiksværk.
  1828. Mirjana Miletic, København.
  1829. Anka Milicic, Horsens.
  1830. Dorde Milicic, Blaabjerg.
  1831. Drago Milicic, Horsens.
  1832. Sanjana Milicic, Horsens.
  1833. Snjezana Milicic, Varde.
  1834. Tamara Milicic, Blaabjerg.
  1835. Zdenka Milicic, Blaabjerg.
  1836. Oliver Miljanovic, Ringkøbing.
  1837. Josip Milosevic, København.
  1838. Luka Milosevic, København.
  1839. Melita Milosevic, København.
  1840. Obrad Milosevic, Karlebo.
  1841. Frane Milutin, Rødovre.
  1842. Mire Ali Mire, København.
  1843. Sadia Aziz Mirza, Århus.
  1844. Eteri Organesovna Misakjan, Gråsten.
  1845. Jasmina Mitrovic, København.
  1846. Margrethe Hoff Mittet, København.
  1847. Fouad Ben Habib Mkada, Gladsaxe.
  1848. Armen Mkhitarjan, København.
  1849. Forough Moabed, København.
  1850. Mohammad Omar Moalem, Tølløse.
  1851. Nouha Moalla, Frederiksberg.
  1852. Udgår.
  1853. Yolanda Galan Mogensen, Høng.
  1854. Omar Hussein Mogge, København.
  1855. Iman Mosbah Mogharbel, København.
  1856. Mohammad-Ali Mohagheghzadeh, Gladsaxe.
  1857. Refiloe Khauhelo Mohaleroe, København.
  1858. Amne Mohamad Mohamad, Ringsted.
  1859. Khalil Ibrahim Mohamad, Høje-Taastrup.
  1860. Maher Mohamad, Århus.
  1861. Mariwan Jomma Mohamad, København.
  1862. Nesrine Mohamad, Århus.
  1863. Nur Jama Mohamad, København.
  1864. Reda Mohamad, Næstved.
  1865. Waleed Samin Mohamad, Århus.
  1866. Zaineb Mohamad, København.
  1867. Samira Mohamad Merie, Aalborg.
  1868. Abdi Ghani Mohamed, Faaborg.
  1869. Abdighani Sheikh Esmael Mohamed, Århus.
  1870. Abdinasib Mohad Mohamed, Gladsaxe.
  1871. Abdinor Abdillahi Mohamed, Struer.
  1872. Abdulaziz Gurhan Mohamed, Odense.
  1873. Abdullahi Abdi Mohamed, Århus.
  1874. Ali Abdulqadir Mohamed, Århus.
  1875. Ali Rashid Mohamed, København.
  1876. Ali Said Mohamed, København.
  1877. Amina Maalim Mohamed, København.
  1878. Amina Rashid Mohamed, Odense.
  1879. Anisa Hirad Mohamed, Herlev.
  1880. Ardo Qorane Mohamed, Århus.
  1881. Faduma Ali Mohamed, Århus.
  1882. Fadumo Nur Mohamed, Odense.
  1883. Fardows Hariir Mohamed, Århus.
  1884. Habiba Farah Mohamed, Århus.
  1885. Halima Hassan Mohamed, Århus.
  1886. Idil Said Mohamed, Århus.
  1887. Khalid Ibrahim Mohamed, Hvidovre.
  1888. Khayrto Jaylani Mohamed, København.
  1889. Mohamud Hassan Mohamed, Odense.
  1890. Nasra Mohamud Mohamed, Viborg.
  1891. Qasin Ali Mohamed, Vejle.
  1892. Rahma Hussein Mohamed, Holbæk.
  1893. Roda Mohamed, Århus.
  1894. Roda Jama Mohamed, Tårnby.
  1895. Run Abdulahi Mohamed, Aalborg.
  1896. Said Aden Mohamed, Århus.
  1897. Saida Hersi Mohamed, Aalborg.
  1898. Salemann Haaji Mohamed, Aalborg.
  1899. Yurub Muhumed Mohamed, Glostrup.
  1900. Zeynab Haji Mohamed, Århus.
  1901. Fardowsa Mohamed Egal, København.
  1902. Abdulkarim Mustafa Mohammad, Næstved.
  1903. Ahmad Ali Mohammad, Århus.
  1904. Amira Majid Mohammad, Århus.
  1905. Mayada Mohammad Mohammad, Helsingør.
  1906. Rezan Ali Mohammad, Greve.
  1907. Suhaila Ahmad Ali Mohammad, København.
  1908. Tariq Mohammad, København.
  1909. Ipo Hussein Mohammad Ali, København.
  1910. Jinan Mirza Mohammad Ali, København.
  1911. Sadraddin Mohammad Mohammad, Brøndby.
  1912. Majid Mohammadkhani-Ghiasvand, København.
  1913. Sohad Mohammady, København.
  1914. Khulood Ibrahim Mohammed, Haderslev.
  1915. Abdul-Karim Mustafa Mohammed Ali, Nykøbing F.
  1916. Najat Rasheed Mohammed-Rida, Århus.
  1917. Faisal Adan Mohamoud, Silkeborg.
  1918. Mokhtar Osman Mohamoud, Århus.
  1919. Duniyo Ismail Mohamud, Aalborg.
  1920. Ise Shamso Mohamud, Århus.
  1921. Koshin Abdulahi Mohamud, København.
  1922. Sahra Mohamed Mohamud, Århus.
  1923. Saynab Abdulahi Mohamud, Varde.
  1924. Asha Mohamed Mohamuud, Kolding.
  1925. Brij Mohan, Albertslund.
  1926. Sasan Mojmale-Vallaee, Århus.
  1927. Taghrid Molla Vali, København.
  1928. Hataitip Momsen, København.
  1929. Joannis Moraitis, København.
  1930. Shyhrete Morina, Egvad.
  1931. Victoria Sable Mortensen, Thyborøn-Harboøre.
  1932. Mina Mortezaie Zanjani, København.
  1933. Gail Mary Moses, Svendborg.
  1934. Randa Hassan Mosleh, Nykøbing F.
  1935. Marie Nathalie Motet, Tårnby.
  1936. Sousanna Moukoutchian, Århus.
  1937. Lailla Mourad Hussein, Brøndby.
  1938. Fakhrolsadat Mousavi Pakdaman Tehrani, Århus.
  1939. Hanan Mousawi, København.
  1940. Ljiljana Mrak, Vejle.
  1941. Veljko Mrak, Vejle.
  1942. Nikica Ivo Mrsic, Kolding.
  1943. Pepica Mrsic, Kolding.
  1944. Rael Kagwiria M'Thamutia, Nykøbing F.
  1945. Imad Hamid Aziz Mualla, Rødovre.
  1946. Muhammad Ali Muhammadei, København.
  1947. Kifaya Sabri Muhouwas, København.
  1948. Amino Anab Ali Muhumad, Odense.
  1949. Amel Mujacic, Frederikshavn.
  1950. Bajro Mujacic, Frederikshavn.
  1951. Tarik Mujacic, København.
  1952. Jasmin Mujazinovic, Grenaa.
  1953. Marina Mujazinovic, Grenaa.
  1954. Jasmin Mujcinovic, Sorø.
  1955. Radojka Mujcinovic, Sorø.
  1956. Sonja Mujcinovic, Sorø.
  1957. Lejla Mujinovic, København.
  1958. Danijel Mujkanovic, Præstø.
  1959. Edin Mujkanovic, Præstø.
  1960. Jasmin Mujkanovic, Horsens.
  1961. Manda Mujkanovic, Præstø.
  1962. Said Mujkanovic, Billund.
  1963. Senaida Mujkanovic, Horsens.
  1964. Amil Mujnovic, Fredericia.
  1965. Sabiha Mujnovic, Fredericia.
  1966. Jagruti Vipul Mukhawala, Greve.
  1967. Samir Mulalic, Hedensted.
  1968. Mirsad Mulaosmanovic, Brøndby.
  1969. Nermina Muminovic, Viborg.
  1970. Rizo Muminovic, Viborg.
  1971. Abdul Karim Khuda Raheem Shah Murad, Århus.
  1972. Admir Muratovic, Herning.
  1973. Blazenka Muratovic, Herning.
  1974. Farah Mohammad Ali Murghi, København.
  1975. Mehrije Muric, Helsingør.
  1976. Safet Muric, Helsingør.
  1977. Avni Murtezaj, Tornved.
  1978. Gazi Mansour Musa, Århus.
  1979. Mohamud Jama Musa, Ballerup.
  1980. Ismail Nabat Musbeh, Århus.
  1981. Izet Music, Vejle.
  1982. Meliha Music, København.
  1983. Sevleta Music, Vejle.
  1984. Sami Muslii, København.
  1985. Melika Muslijevic, Randers.
  1986. Amina Muna Mahmoud Musse, København.
  1987. Arafo Shirde Musse, København.
  1988. Hewa Baker Mustafa, Greve.
  1989. Kulshan Ahmed Mustafa, Fredericia.
  1990. Suada Mustagrudic, København.
  1991. Poopalasingam Muthan, Horsens.
  1992. Ndima Mwanabo, Viborg.
  1993. Jean Vasthy Mundadi Dadi Mwepele, Ringsted.
  1994. Lasse Christian Mühlbradt, Roskilde.
  1995. Emma Pelagie Møller, Greve.
  1996. Maria Teresa O Møller, København.
  1997. Abdeslam Maali, København.
  1998. Djedje Jean-Claude Armand Nabeu, Rødovre.
  1999. Jamila Nabih, Herning.
  2000. Joweliya Nabuliba, Aalborg.
  2001. Athra Hussein Majid Nadaf, Rødovre.
  2002. Navaratnam Nadarajah, Hillerød.
  2003. Tehmina Naeem, Albertslund.
  2004. Mohammad Nafees, København.
  2005. Rasiah Panchalingam Nagalingam, Herning.
  2006. Subas Chandra Bose Nagamuthu, Odense.
  2007. Nagarasa Nagamuttuponnampalam, Fredericia.
  2008. Komaladevi Nagaraja, Svendborg.
  2009. Manonmany Devi Nagarajah, Helsingør.
  2010. Sathianandan Nagarajah, Brande.
  2011. Masoumeh Naghavi Alhosseini, København.
  2012. Pawan Hameed Najeeb, Århus.
  2013. Nadia Najmi, Kolding.
  2014. Chintana Nakabutr, København.
  2015. Tereka Harriet Irene Nakalema, Tommerup.
  2016. Mary Nammanda, Frederikssund.
  2017. Arnad Nargilic, København.
  2018. Shahid Naseem, København.
  2019. Kamel Nasr, Korsør.
  2020. Nor-Eddine Nasrati, København.
  2021. Infal Nasser, Næstved.
  2022. Wafa Navasser, Tårnby.
  2023. Abdul Fattah Nawabi, Helsinge.
  2024. Mohammad Hashim Nawabi, Lyngby-Taarbæk.
  2025. Mohammad Nawaz, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1998.
  2026. Batoul Nayer, København.
  2027. Assadullah Nazhat, Høje-Taastrup.
  2028. Rashed Nazhat, Høje-Taastrup.
  2029. Kausar Nazmi, Brøndby.
  2030. Faida Youssef Nazzal, Århus.
  2031. Sleiman Ahmad Nazzal, Århus.
  2032. Jean de Dieu Ndayisaba, Fuglebjerg.
  2033. Francoise Ndimuruvugo, Høje-Taastrup.
  2034. Semira Mohamed Tume Negash, Rødovre.
  2035. Edna Vartanovna Nersesjan, Herlev.
  2036. Rafik Khatjikovitj Nersesjan, Herlev.
  2037. Vladimir Nevolin, Rødovre.
  2038. Nastaran Nezarati, Århus.
  2039. Borislav Nezic, Løgstør.
  2040. Mina Nezic, Løgstør.
  2041. Ozren Nezic, Aalborg.
  2042. Mustafa Nezir, Århus.
  2043. Hong Mei Ng, København.
  2044. Cong Tri Ngo, Herning.
  2045. Madeleine Ngo Nyemb, København.
  2046. Anh Tuan Nguyen, Århus.
  2047. Fatima Nguyen, Esbjerg.
  2048. Huong Bach Thi Nguyen, Kolding.
  2049. Huu Phat Nguyen, Århus.
  2050. Kim So Nguyen, Esbjerg.
  2051. Lan-Anh Thi Nguyen, Vojens.
  2052. Nga Thuy Thi Nguyen, Århus.
  2053. Ngoc Binh Nguyen, Ribe.
  2054. Ngoc Diep Nguyen, Århus.
  2055. Phuoc Thien Nguyen, Horsens.
  2056. Phuong Thi Kim Nguyen, Horsens.
  2057. Thanh Phuc Nguyen, Horsens.
  2058. Thi Gai Nguyen, Odense.
  2059. Thi Khai Nguyen, Odder.
  2060. Thi Minh Chau Nguyen, Gladsaxe.
  2061. Thi Ngoc Ha Nguyen, Odense.
  2062. Thi Nhung Nguyen, Århus.
  2063. Van Hanh Nguyen, Hirtshals.
  2064. Van Nuong Nguyen, Odder.
  2065. Van Thanh Nguyen, Årslev.
  2066. Mohammad Niaz, København.
  2067. Naesae Nidah, Holbæk.
  2068. Aida Nielsen, Fredericia.
  2069. Eleonor Decena Nielsen, Hvidovre.
  2070. Gamaliel Nielsen, Stenlille.
  2071. Ginalyn Absulio Dahl Nielsen, Hedensted.
  2072. Helena Cecilie Nielsen, Mathopen i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
  2073. Ibrahim Vincent Nielsen, Køge.
  2074. Somtawil Lund Nielsen, Tårnby.
  2075. Tara-jayne Aurora Wilson Nielsen, Dar es Salaam i Tanzania. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 28 af 15. januar 1999.
  2076. Thi Thu Huong Nielsen, Helsingør.
  2077. Kamran Nikkhah, København.
  2078. Mahtab Nikmaram, Helsingør.
  2079. Biserka Nikolic, Sorø.
  2080. Goran Nikolic, Odense.
  2081. Semir Nikontovic, Nykøbing F.
  2082. Dragisa Ninic, Fredensborg-Humlebæk.
  2083. Marija Ninic, Helsingør.
  2084. Vlastimir Ninic, Helsingør.
  2085. Inga Ninkovic, Herning.
  2086. Ozren Ninkovic, Herning.
  2087. Naveed Nisar, København.
  2088. Shaheen Nisar, København.
  2089. Karl Nissen, Vamdrup.
  2090. Lilian Nissen, Greve.
  2091. Tamara Afanasievna Nissen, Vamdrup.
  2092. Kanasaraswathy Nithiyananthan, Horsens.
  2093. Bernardine Nivyabandi, Bjergsted.
  2094. Esmat Khanom Nobari, Vejle.
  2095. Murat Nogo, Næstved.
  2096. Refija Nogo, Næstved.
  2097. Abu Hassan Noor, Hvalsø.
  2098. Lul Abdullahi Noor, Århus.
  2099. Homaira Noori, København.
  2100. Hamid Norasi, Århus.
  2101. Eric Nii Noi Nortey, Løgstør.
  2102. Ahmad Abdel-Baki Noura, Århus.
  2103. Roqaya Abdelkhalek Noura, Århus.
  2104. Mostafa Sabah Nour-Eddin, Odense.
  2105. Ellada Nourieva, København.
  2106. Boris Novak, Frederiksberg.
  2107. Piroska Novakovic, Helsingør, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  2108. Rada Novakovic, Brøndby.
  2109. Hodan Yusuf Nuh, Farum.
  2110. Roda Ali Nuh, Århus.
  2111. Dinko Nuhanovic, Slagelse.
  2112. Selma Nuhanovic, Sydthy.
  2113. Becira Nuhovic, Haderslev.
  2114. Sabit Nuhovic, Haderslev.
  2115. Muzafer Nukovic, København.
  2116. Fany Yadira Nunez Carranza, København.
  2117. Christina Nussbaumer, Les Diablerets i Schweiz.
  2118. Abdimahad Diriye Nuur, København.
  2119. Abshir Mahamed Nuur, København.
  2120. Amin Sh Ali Nuur, København.
  2121. Udgår.
  2122. Caroline Nyaguthii, København.
  2123. Irene Joanna Nybroe, Tårnby.
  2124. Olga Nygren, Sakskøbing.
  2125. Marija Obradovic, København.
  2126. Rajko Obradovic, Odense.
  2127. Nicolasa Obregon de Torvisco, København.
  2128. Atom Oganesian, Køge.
  2129. Nebiat Habte Ogbazighi, Haderslev.
  2130. John Kwame Ohemeng, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  2131. Kerstin Olesen, Esbjerg.
  2132. Sasa Olesen, Odense.
  2133. Brigitte Daniela Oling, Dornach i Schweiz.
  2134. Evelyn Lapuz Olsen, Ballerup.
  2135. Aras Omanovic, Varde.
  2136. Enisa Omanovic, Varde.
  2137. Suljo Omanovic, Varde.
  2138. Amina Haji Omar, Odense.
  2139. Khaled Gemal Chehada Mahmoud Omar, København.
  2140. Kheira Omar, Odense.
  2141. Yusuf Ali Omar, Esbjerg.
  2142. Aamino Muhamud Omar, Århus.
  2143. Fatuma Hemedi Omari, Rosenholm.
  2144. Admir Omeragic, Rødovre.
  2145. Dijana Omerbasic, København.
  2146. Emina Omerinovic, Støvring.
  2147. Samir Omerinovic, Støvring.
  2148. Alija Omerovic, Nakskov.
  2149. Vildana Omerovic, Næstved.
  2150. Bahram Omrani Eshtelagh, København.
  2151. Mohammad Daud Onib, København.
  2152. Alma Oprasic, Vejle.
  2153. Agron Oruqi, Horsens.
  2154. Victoria Osei, Helsingør.
  2155. Abdihakim Hodey Osman, Odense.
  2156. Aicha Ali Osman, Århus.
  2157. Dahabo Ali Osman, Kolding.
  2158. Fatmeh Khaled Osman, Århus.
  2159. Hamdi Abdi Osman, København.
  2160. Jawahir Siyaad Osman, København.
  2161. Kawsar Haji Osman, Esbjerg.
  2162. Majida Osman, Karlebo.
  2163. Nazih Ahmad Osman, Aalborg.
  2164. Sadia Mahamed Osman, Odense.
  2165. Cristilyn Osol, København.
  2166. Salma Abdallah Ossman, Roskilde.
  2167. Georgina Adomaa Otzen, Hvidovre.
  2168. Ou Ou, København.
  2169. Amine Ouadah, København.
  2170. David Ouchikh, Brøndby.
  2171. Lalla Fatima Oussaidi, København.
  2172. Elma Ozegovic, København.
  2173. Udgår.
  2174. Jegatheeswary Packiyarajah, Struer.
  2175. Damir Paco, Munkebo.
  2176. Nijaz Paco, Munkebo.
  2177. Samir Paco, Odense.
  2178. Sefika Paco, Munkebo.
  2179. Armenoui Palandjian, Kolding.
  2180. Besim Palic, Ringkøbing.
  2181. Mihreta Palic, Ringkøbing.
  2182. Palmir Palo, Skanderborg.
  2183. Ahmet Pandza, Sønderborg.
  2184. Ilija Paradzik, Vordingborg.
  2185. Ljubica Paradzik, Vordingborg.
  2186. Kristoffer Parnapas, Frederikshavn.
  2187. Sajjida Parveen, Albertslund.
  2188. Alma Pasalic, Vejen.
  2189. Agha Javad Pashaei, Svendborg.
  2190. Amel Pasic, Hørsholm.
  2191. Amela Pasic, Hørsholm.
  2192. Ibro Pasic, Hørsholm.
  2193. Mersija Pasic, Hørsholm.
  2194. Miroslava Pavlovic, Ballerup.
  2195. Natasa Pavlovic, Frederiksværk.
  2196. Svetlana Pavlovic, Frederiksværk.
  2197. Zeljko Pavlovic, Næstved.
  2198. Hasan Peci, Kolding.
  2199. Christiana Appiah Pedersen, Århus.
  2200. Jocelyn Federis Delena Pedersen, Næstved.
  2201. Maria Nuria Panella Pedersen, Hinnerup.
  2202. Phuangthong Pedersen, Frederikshavn.
  2203. Sladjana Mihajlovic Pedersen, Odense.
  2204. Valentina Pedersen, Horsens.
  2205. Wilailuk Pedersen, Slagelse.
  2206. Annakkarage Sudath Rohan Prasad Peiris, København.
  2207. Elvir Pelesevic, Allerød.
  2208. Edin Pelo, Svendborg.
  2209. Vesna Pelo, Svendborg.
  2210. Patricia Barbosa Frazao Pereira, København.
  2211. Liyanage Prasanna Chandika Perera, København.
  2212. Besima Pereula, Randers, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1992.
  2213. Almasa Pervan, København.
  2214. Shagufta Perveen, Odense.
  2215. Ana Maria Petersen, Støvring.
  2216. Dobrila Petersen, Ballerup.
  2217. Justine Petersen, Brøndby.
  2218. Udgår.
  2219. Maria Auxiliadora Petersen, København.
  2220. Marilou Macapaz Petersen, Faaborg.
  2221. Osvaldina Ramona Caballero Petersen, Gøtu.
  2222. Pavel Hamletovich Petrosjan, København.
  2223. Gordana Petrovic, Hillerød.
  2224. Nikola Petrovic, Hillerød.
  2225. Stevo Petrovic, Vejle.
  2226. Veljko Petrovic, Frederiksværk.
  2227. Abdollah Peyrovi, Århus.
  2228. Cong y Pham, Århus.
  2229. Lan Thi Pham, Rødekro.
  2230. Thi Khanh Liem Pham, Aalborg.
  2231. Van Sa Pham, Horsens.
  2232. Kim Minh Phan, Odense.
  2233. Detlef Pickenhagen, København.
  2234. Refik Pilakovic, Vejle.
  2235. Safet Pilavac, Brøndby.
  2236. Samira Pilavac, Brøndby.
  2237. Meri Piliposian, Vojens.
  2238. Anto Piljic, Nordborg.
  2239. Asim Piric, Nyborg.
  2240. Josip Plancic, København.
  2241. Alisa Plavotic, Slagelse.
  2242. Selma Podrug, Nakskov.
  2243. Nermin Pojskic, Esbjerg.
  2244. Alla Dimitrievna Tsjurik Pomazanov, København.
  2245. Mohan Henry Michael Ponnaiah, Aalborg.
  2246. Shanmuganathan Poopalasingham, Vejle.
  2247. Anita Popic, Aalestrup.
  2248. Goran Popic, Aalestrup.
  2249. Ljiljana Popic, Aalestrup.
  2250. Mirko Popovic, Haderslev.
  2251. Rada Popovic, Haderslev.
  2252. Asmik Ashikovna Potikjan, Odense.
  2253. Manaf Poyendeh, København.
  2254. Vigneswaramoorthy Praisoodi, Vejle.
  2255. Ajsa Pranjic, Aalborg.
  2256. Davor Pranjic, Aalborg.
  2257. Katica Pranjic, Sorø.
  2258. Marko Pranjic, Sorø.
  2259. Lejla Prasovic, Aabenraa.
  2260. Alma Premilovac, Bramming.
  2261. Maria Prokesch, Sorø.
  2262. Maria Joanna Pröschold, Nexø.
  2263. Sladana Pudar, Frederiksberg.
  2264. Bahrija Puhalovic, Frederiksberg.
  2265. Thanaluxmy Pulandiran, Viborg.
  2266. Pas Hennedige Thamari Nandana Punchihewa, Frederiksberg.
  2267. Slavisa Puric, København.
  2268. Mersad Purivatra, Ribe.
  2269. Suhanthini Puwaneswaran, Rønde.
  2270. Bachira Qader, Farum.
  2271. Iqbal Rahim Abdul Qadim, Århus.
  2272. Avin Salih Qadr, Roskilde.
  2273. Zainab Qasim, Brøndby.
  2274. Emuag Hasem Qosse, Odense.
  2275. Regjep Qukiq, Svendborg.
  2276. Sadaf Qureshi, Albertslund.
  2277. Bendy Rachid, København.
  2278. Emtiaz A Radhi, København.
  2279. Rouya Rafi Zadeh Hamedani, Århus.
  2280. Ouafae Rafii, Sønderborg.
  2281. Enver Rahic, Skive.
  2282. Wahidollah Rahimi, København.
  2283. Mehdi Rahimi Porsannejad Moghaddam, Slagelse.
  2284. Ali Reza Rahimian, København.
  2285. Amela Rahimic, Kolding.
  2286. Edvard Rahimic, Kolding.
  2287. Hafizullah Rahmatyar, Århus.
  2288. Zarigul Rahmatyar, Århus.
  2289. Zorica Raicevic, Albertslund.
  2290. Rufat Raimovski, Sorø.
  2291. Elham Rajabi, København.
  2292. Jeyasulosana Rajanathan, Ebeltoft.
  2293. Bapugi Rajaratna Iyer, Helsingør.
  2294. Premkumar Rajaratnam, Nykøbing F.
  2295. Senthilnathan Rajaratnam, Brande.
  2296. Sumathi Rajasegaram, Randers.
  2297. Roopavathana Rajasekaran, Herning.
  2298. Dijana Rajovic, København.
  2299. Milanka Rajovic, Herlev.
  2300. Milo Rajovic, Ballerup.
  2301. Noja Rajovic, Ballerup.
  2302. Sunanda Rajpal, København.
  2303. Ervaje Rakipi, Glostrup.
  2304. Awf Abdul Rahman Mohammad Ramadan, Odense.
  2305. Erol Ramadanovic, Rønne.
  2306. Sivapatham Nagappar Ramalingam, Rougsø.
  2307. Pramote Ramanudom, Gladsaxe.
  2308. Harun Ramcilovic, Sydthy.
  2309. Resmija Ramcilovic, Sydthy.
  2310. Mehmedalija Ramic, Greve.
  2311. Melida Ramic, Greve.
  2312. Nana Ramochi, København.
  2313. Shamsi Ramsing, Greve.
  2314. Faiza Mahmood Ramzi, Høje-Taastrup.
  2315. Mohammad Younas Rana, Albertslund.
  2316. Mohammad Ali Ranjbar Sarvandani, Vejle.
  2317. Andrija Rankovic, Odense.
  2318. Mirsada Rankovic, Odense.
  2319. Rajita Camileen Rasamanickan, Horsens.
  2320. Talib Abdul-Khalik Rasheed, Frederiksberg.
  2321. Abdul Rashid, Greve, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999, 1996, 1994 og 2001.
  2322. Najmeldine Sayed Nouri Rashid, Roskilde.
  2323. Rabaa Jalal Rashid, Århus.
  2324. Arfan Shaykhil Rashied, Greve.
  2325. Rasakumar Rasiah, Vejen.
  2326. Lanelle Rae Valera Rasmussen, Ballerup.
  2327. Radmila Rasmussen, Maribo.
  2328. Vivienne Joyce Rasmussen, Odense.
  2329. Mohammad Navin Rasouli, Århus.
  2330. Mohammad Reza Rasteh, København.
  2331. Fedor Rastic, Svendborg.
  2332. Manan Rauf, Gladsaxe.
  2333. Babykumary Raviraj, Vejle.
  2334. Farzana Razaq, Hvidovre.
  2335. Tara Omar Razha, Næstved.
  2336. Nehmeh Abou Rdaini, Greve.
  2337. Khalil Zuhair Redha, København.
  2338. Sawsan Tarek Abdul Redha, Greve.
  2339. Svetlana Mikhajlovna Refsgaard, Glostrup.
  2340. Kamla Nayef Rehayel, Bjergsted.
  2341. Syed Nabeel-Ur Rehmann, Frederiksværk.
  2342. Klaus Theodor Rehse, Tønder.
  2343. Sandra Rehse, Tønder.
  2344. Mariluci Reinholdt, København.
  2345. Zahra R Rejab, København.
  2346. Fahra Reko, Greve.
  2347. Refik Reko, Greve.
  2348. Francisca Requejo Marchan, København.
  2349. Ester Fortuna Reyes, Gladsaxe.
  2350. Myrian Evelyn Reyes Arcos, Lyngby-Taarbæk.
  2351. Fattah Reyhani, Hillerød.
  2352. Abdul Satar Rezaie, Århus.
  2353. Lotfi Riahi, København.
  2354. Mirsad Ristemoski, Haderslev.
  2355. Vahdeta Ristemoski, Haderslev.
  2356. Milica Ristic, København.
  2357. Aida Rizvanovic, Aalborg.
  2358. Bragi Róbertsson, København.
  2359. Milton Daniel Rodriguez, København.
  2360. Amer Rogonja, Esbjerg.
  2361. Veronica del Carmen Rojas Cifuentes, Århus.
  2362. Bernard Lucien Rene Romain, Nexø.
  2363. Alex Enrique Rombado Rojas, København.
  2364. Vathsala Rominikan, Odense.
  2365. Arom Rosberg, København.
  2366. Ioannis Emmanouil Roussis, Åbybro.
  2367. Sephora Nadia Route, Gladsaxe.
  2368. Zlatica Rozajac, Sønderborg.
  2369. Hojat Rozbahani, København.
  2370. Roch Rutondiye, Fuglebjerg.
  2371. Wolfgang Fritz Albert Rønneburg, Holbæk.
  2372. Jeyakunaratnam Sabapathy, Århus.
  2373. Ibrahim Dhiab Sabih, København.
  2374. Nidzara Sacic, Århus.
  2375. Adil Sadaq, Århus.
  2376. Raja Anzal Saddique, Albertslund.
  2377. Farida Azad Sadek, København.
  2378. Mohamad Hussein Sadek, København.
  2379. Bedri Sadiku, Sønderborg.
  2380. Melihate Sadiku, Sønderborg.
  2381. Fatima Sadouk, København.
  2382. Mohammad Tawfik Mousseib Saed, Birkerød.
  2383. Azar Safaeieh, Århus.
  2384. Kariman Safar, Odense.
  2385. Manoucher Safer Ali, København.
  2386. Amanollah Saffi, København.
  2387. Rashida Saffi, København.
  2388. Abdallax Salim Sagar, Rosenholm.
  2389. Gagik Sahakian, Vojens.
  2390. Farhiyo Abdi Mohamoud Sahar, Viborg.
  2391. Latifa Sahebzadeh, Brøndby.
  2392. Rahmatullah Sahebzadeh, Greve.
  2393. Bekir Sahin, Kalundborg.
  2394. Toufik Sahraoui, Århus.
  2395. Fazal Mohammed Saidi, Brøndby.
  2396. Seyed Asghar Sajadian, Århus.
  2397. Slobodan Sajn, Helsingør.
  2398. Selva Sakanovic, Kolding.
  2399. Mohanad Kais Khodair Sakar Al-Haydar, Køge.
  2400. Mahmut Salahovic, Hals.
  2401. Mukelefa Salahovic, Hals.
  2402. Muhamed Salama, Randers.
  2403. Celia Salamanca Tejada, Hammel.
  2404. Hassiba Melhem Salame, Kalundborg.
  2405. Aamar Latif Saleemi, København.
  2406. Ghada Saleh, Fredensborg-Humlebæk.
  2407. Halo Abdul Rahman Mohamad Saleh, København.
  2408. Mohamed Mahdi Saleh, Frederiksberg.
  2409. Bayan Saleh Gibrael, Brøndby.
  2410. Ahmad Salehi, Odense.
  2411. Antonio Salic, Ringkøbing.
  2412. Bakhtiar Mohamad Salih, København.
  2413. Delair Salih, Hørsholm.
  2414. Bahrija Salihbasic, Haderslev.
  2415. Fedja Salihbasic, Haderslev.
  2416. Maid Salihbasic, Haderslev.
  2417. Muhamed Salihbasic, Haderslev.
  2418. Nasrat Abdel-Ahad Salim, Næstved.
  2419. Sahira Abdelahad Salman, Slagelse.
  2420. Frank Naabanyin Sam, København.
  2421. Shamis Abdi Samantar, Greve.
  2422. Elvedina Samardzic, Brøndby.
  2423. Nina Samardzic, Brøndby.
  2424. Semir Samardzic, København.
  2425. Zijo Samardzic, Brøndby.
  2426. Faisa Daahir Samatar, Århus.
  2427. Hamid Sami, København.
  2428. Maher Sami Ali, Roskilde.
  2429. Samira Samrawi, Greve.
  2430. Saroja Samuel, Hadsten.
  2431. Edina Sandic, Vejle.
  2432. Tihomir Sandic, Vejle.
  2433. Alma Sanni, Ølgod.
  2434. Raufu Bayo Sanni, Ølgod.
  2435. Beisa Santic, Vejle.
  2436. Dalal Mohamed Zouhair Saourani, Århus.
  2437. Muhamed Sarajcic, Lemvig.
  2438. Adnan Saran, København.
  2439. Miralem Saran, Slagelse.
  2440. Vahida Saran, Slagelse.
  2441. Sadegh Sarayani, Lyngby-Taarbæk.
  2442. Nedzad Saric, Karlebo.
  2443. Tankosava Saric, Karlebo.
  2444. Zineta Saric, Kolding.
  2445. Masis Wanittan Sarkis, Farum.
  2446. Asmik Sarkisian, Rødby.
  2447. Almir Sarvan, Hørsholm.
  2448. Samir Sarvan, Svendborg.
  2449. Prakrit Sattasuwan, København.
  2450. Jasminka Savic, København.
  2451. Ranko Savic, København.
  2452. Snezana Savic-Plancic, København.
  2453. Tracy Dalene Schamberg, Hyde Park i USA.
  2454. Rüdiger Scheid, Ledøje-Smørum.
  2455. Isabella Diana Ismailovska Schneekloth, Frederiksberg.
  2456. Ingo Schroll, Kolding.
  2457. Regina Maria de Oliveira Schumann, Glostrup.
  2458. Usa Schweitz, København.
  2459. Jegathees Waran Seevaratnam, Vejen.
  2460. Sivakumar Seevaratnam, Ikast.
  2461. Sabahudin Seferovic, Esbjerg.
  2462. Demitela Segner, Dragør.
  2463. Fahrija Sehic, København.
  2464. Selma Sehic, Albertslund.
  2465. Adisa Seho, Viborg.
  2466. Irhan Sehovic, Brøndby.
  2467. Amal Seif, Århus.
  2468. Kirsten Marie Seitz, St. Louis i USA.
  2469. Bahra Sejdic, Brøndby.
  2470. Seip Seji, Aalborg.
  2471. Mohamed Ben Nessaud Sekratti, København.
  2472. Refik Selaci, Fredericia.
  2473. Kemal Selimovic, Odense.
  2474. Sergej Selimovic, Thisted.
  2475. Sasikala Selvachandrarajah, Vamdrup.
  2476. Vimaleswary Senthilnathan, Brande.
  2477. Alberto Jose' Araujo de Mattos Serejo, Århus.
  2478. Masoumeh Setayesh Afrouz, Odense.
  2479. Chanatip Setsuwan, Greve.
  2480. Marjan Seyari, Århus.
  2481. Faiza Mohamed Shabel, Kolding.
  2482. Anahit Shad Far, Broager.
  2483. Babak Shadravan, Høje-Taastrup.
  2484. Asif Munir Shah, København.
  2485. Munir Hussain Shah, Brøndby.
  2486. Syed Sabir Hussain Shah, Odense.
  2487. Syeda Nighat Firdous Shah, København.
  2488. Alavi Shahabedin, København.
  2489. Shamiha Shahanaz, København.
  2490. Rukhsana Shaheen, Albertslund.
  2491. Ali Shahverdi, Høje-Taastrup.
  2492. Mohammad Shahverdi, Greve.
  2493. Alireza Shahzeydi, Århus.
  2494. Leila Shahzeydi, Århus.
  2495. Widad Shakir, København.
  2496. Suyatha Shanmuganathan, Herning.
  2497. Intisak M A Shareef, Aalborg.
  2498. Shabnam Shariatmadari, Glostrup.
  2499. Farhiya Abdi Sharif, Kolding.
  2500. Jamal Jawad Sharif, Hvidovre.
  2501. Mohammad Sharif, København.
  2502. Rega Othman Sharif, København.
  2503. Veenu Sharma, København.
  2504. Norman Sharo, København.
  2505. Abdel-Karim Paula Shaya, Århus.
  2506. Sabohi Shazad, Hvidovre.
  2507. Bashir Abdirahman Sheekhnuur, Aalborg.
  2508. Ismail Abdirahman Sheikh, Aalborg.
  2509. Mohamed Abdirahman Sheikh Ahmed, Rødovre.
  2510. Ayan Sheikh Ibrahim, Odense.
  2511. Mohammad Saleh Shemshaki, Århus.
  2512. Fathaya Awes Sheq, Esbjerg.
  2513. Zheng Shi, Hvidovre.
  2514. Zahra Shiri Nikoo, København.
  2515. Hosai Shirzad, Gladsaxe.
  2516. Mohammad Ibrahim Shirzad, Gladsaxe.
  2517. Mostafa Shokri-Shirvani, Århus.
  2518. Ubah Adam Shuriye, Aalborg.
  2519. Hassib Khalid Shwan, Århus.
  2520. Samuel Sicard, Århus.
  2521. Beant Sidhu, Rødovre.
  2522. Nikolaj Serafimovitj Sidorevitj, Hvidovre.
  2523. Alin Victor Silaghi, Aalborg.
  2524. Luminita-Claudia Silaghi, Aalborg.
  2525. Maria Silaghi, Aalborg.
  2526. Lena Siljanoski, København.
  2527. Anna Sanasarovna Simonian, Stenlille.
  2528. Kent Karen Simonian, Stenlille.
  2529. Borko Simonovski, Helsingør.
  2530. Lorna Simonsen, Glostrup.
  2531. Guljan Warishmina Babrakzai Sina, Ramsø.
  2532. Shams Sina, Ramsø.
  2533. Kuldip Singh, København.
  2534. Manjit Singh, Århus.
  2535. Rita Singh, Herlev.
  2536. Satbinder Singh, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1992 og 1986.
  2537. Tharatorn Sinnachit, København.
  2538. Selvachchivananthan Sinnathurai, Frederikshavn.
  2539. Mohammad Miftah Salah Sinousi, København.
  2540. Salim Hussein Sirie, Århus.
  2541. Nasrin Sirouspour, Århus.
  2542. Irma Sisic, Frederiksberg.
  2543. Senka Sisic, København.
  2544. Santhaseelan Sivaguru, Lunderskov.
  2545. Thavamalar Sivaguru, Dianalund.
  2546. Shanthi Sivakumar, Billund.
  2547. Anusha Sivalingam, Ølgod.
  2548. Arumugasamy Sivalingham, Herning.
  2549. Vasanthakumari Sivanyanam, Middelfart.
  2550. Nageswary Sivarajah, Skævinge.
  2551. Lejla Sjanic, Fredericia.
  2552. Emelia Anastasia Skjalm, Korsør.
  2553. Samira Skjærbæk, Frederikshavn.
  2554. Marijana Skoric, København.
  2555. Rossey Skovgaard, Haderslev.
  2556. Esad Skrijelj, Maribo.
  2557. Esma Skrijelj, Maribo.
  2558. Ulfeta Skrijelj, Korsør.
  2559. Snjezana Skrivanek, Frederiksværk.
  2560. Zoran Slamnjakovic, Vinderup.
  2561. Mohamad Darwich Sleiman, Ringsted.
  2562. Fares Skharia Sleou, Slagelse.
  2563. Edin Smajic, København.
  2564. Nermina Smajlagic, Ishøj.
  2565. Florim Smajli, Horsens.
  2566. Minire Smajli, Horsens.
  2567. Behija Smajlovic, Esbjerg.
  2568. Mubera Smajlovic, København.
  2569. Rasim Smajlovic, Løgumkloster.
  2570. Samka Smajlovic, Løgumkloster.
  2571. Senahid Smajlovic, Esbjerg.
  2572. Tanja Smajlovic, København.
  2573. Birgit Jennifer Laetitia Smeenk, Seattle i USA.
  2574. Atto Smith, Høje-Taastrup.
  2575. Nadia Mohammad Snounou, Karlebo.
  2576. Ewa Sobanek, Århus.
  2577. Branko Soc, Hundested.
  2578. Momcilo Soc, Hundested.
  2579. Vladimir Sofilj, Frederiksberg.
  2580. Sirhan Softic, Frederiksberg.
  2581. Corinna Sohns, København.
  2582. Gajane Sohrabjan, Rødovre.
  2583. Peter Radon Anthony Solidum, Aalborg.
  2584. Soroush Soltani, Frederiksberg.
  2585. Ampikaibalan Somasundaram, Struer.
  2586. Jovica Sombic, Hjørring.
  2587. Noel Sondhi, Frederiksberg.
  2588. Majooran Sornavelananthan, Karup.
  2589. Rkia Soudari-Hansen, København.
  2590. Hana Soueidan, Århus.
  2591. Sabra Souilem, Middelfart.
  2592. Joleit Francis Soukal, Esbjerg.
  2593. Elmira Soukiasian, Aabenraa.
  2594. Alexandre Souproun, Høje-Taastrup.
  2595. Imane Soutari, Århus.
  2596. Kanita Spahic, Svendborg.
  2597. Muriz Spahic, Nyborg.
  2598. Mohammad Musa Speher, Roskilde.
  2599. Milica Spirovska, Herlev.
  2600. Kampol Sributr, Stenløse.
  2601. Navambikai Srinanthalogen, Vejle.
  2602. Alina Elena Vlad Stadeager, Gentofte.
  2603. Mira Stajbel, Horsens.
  2604. Radivoje Stajbel, Horsens.
  2605. Olivia G Stangerup, Helsingør.
  2606. Svetlana Stanic, Brøndby.
  2607. Vahida Stanic, Vejle.
  2608. Zoran Stanic, Vejle.
  2609. Semira Stanisavic, København.
  2610. Titomir Stanisavic, København.
  2611. Nenad Stanisic, København.
  2612. Nikola Stankovski, Værløse.
  2613. Sanja Stanojevic, Svendborg.
  2614. Lena Stefanovic, København.
  2615. Bernd Horst Willi Stein, Esbjerg.
  2616. Dejan Stevanovic, Esbjerg.
  2617. Ljubica Stevanovic, Silkeborg.
  2618. Marina Stevanovic, Esbjerg.
  2619. Velimir Stevanovic, Esbjerg.
  2620. Zoran Stevanovic, Silkeborg.
  2621. Adem Stinjanin, Herning.
  2622. Jovica Stojanovic, Rødovre.
  2623. Wolfgang Karl Streib, Ebeltoft.
  2624. Ankica Strkalj, Vejen.
  2625. Anja Strøm, Odense.
  2626. Sivapackiam Subas Chandrabose, Odense.
  2627. Nermina Subasic, Vordingborg.
  2628. Vamadevi Subramaniam, Kjellerup.
  2629. Piratheepan Subrumaniyam, Faaborg.
  2630. Ravisankar Sugathevan, Herning.
  2631. Mohammad Kadhim Sulaiman, København.
  2632. Ashraf Abdulhamid Suleiman, Nyborg.
  2633. Nariman Al-Haj Suleiman, Ringsted.
  2634. Amira Sulejmanovic, Aabenraa.
  2635. Ensar Sulejmanovic, Stenløse.
  2636. Mersad Sulejmanovic, København.
  2637. Mula Sulejmanovic, København.
  2638. Junifer Sulejmanovska, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
  2639. Alena Suljevic, Esbjerg.
  2640. Adisa Suljkic, Århus.
  2641. Kasim Suljkic, Århus.
  2642. Nermina Suljkic, Århus.
  2643. Javed Sultan, Tårnby.
  2644. Bilal Suman, Kolding.
  2645. Pedro Ceferino Sunesen, Odense.
  2646. Nasser Mobarak Surur, København.
  2647. Pathmawathy Suthaharan, Svinninge.
  2648. Roman Svitek, Århus.
  2649. Mensur Svraka, Brøndby.
  2650. Mirzet Svraka, Brøndby.
  2651. Ali Sheraz Syed, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997 og 1994.
  2652. Margaret Wambui Sønderup, Glostrup.
  2653. Jovanka Sørensen, Helsingør.
  2654. Nanthawan Jomthong Sørensen, Esbjerg.
  2655. Phannee Sørensen, København.
  2656. Mona Saad, Aalborg.
  2657. Radhia Mohamed Rachid Saadaoui Yessine, Tønder.
  2658. Mirsad Tabakovic, Ringkøbing.
  2659. Rizwana Tabassum, København.
  2660. Shirin F Taher, København.
  2661. Jamila Tahir, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997, 1996, 1994 og 2001.
  2662. Mohammad Baber Ali Tahir, Brøndby.
  2663. Mohammad Ali Tajadod Hosseini, Århus.
  2664. Parvin Tajbakhsh, Århus.
  2665. Timayare Abdile Takar, Esbjerg.
  2666. Mona Taki Jawad, København.
  2667. Khaldoun Taklas, Holbæk.
  2668. Mohammed Tanji, København.
  2669. Avdyl Tanushaj, København.
  2670. Chan Vi Tao, Frederiksberg.
  2671. Mona Mohammad Ali Taras, Næstved.
  2672. Elmir Tartic, København.
  2673. Samira Tartic, København.
  2674. Praksia Tchobanian, Odense.
  2675. Fathi Ben Hedi Tebina, Hvidovre.
  2676. Sasa Tepavcevic, Brønderslev.
  2677. Nikola Tepsic, Fredensborg-Humlebæk.
  2678. Bajro Terzic, Frederikshavn.
  2679. Renata Terzic, Frederikshavn.
  2680. Emebet Tesfaya, Gråsten.
  2681. Abraham Habteghebriel Tesfazghi, Haderslev.
  2682. Asima Tesnjak, Ringkøbing.
  2683. Mustafa Tesnjak, Ringkøbing.
  2684. Belmin Tetaric, Aalborg.
  2685. Van Manh Thai, Farum.
  2686. Srinanthalogen Thambiayah, Vejle.
  2687. Pathmini Thambirajah, Horsens.
  2688. Valarmathy Thamov, Holstebro.
  2689. Thayakumar Thangarajah, Holstebro.
  2690. Raggie Tharmakulasingam, Sundeved.
  2691. Sahaya Crosteenamma Thayalan, Skanderborg.
  2692. Geronima Gida Therkildsen, København.
  2693. Piyaporn Thiamsoong-Noen, Pandrup.
  2694. Virgilita Thirstrup, Holmegaard.
  2695. Puvaneswary Thiruchelvam, Næstved.
  2696. Sugirtha Thiruchelvam, Næstved.
  2697. Krishnavathani Thisaianatathan, Randers.
  2698. Premalogine Thiyagaraj, Herning.
  2699. Arne Thomle, Kerteminde.
  2700. Eunice Azony Thomsen, Århus.
  2701. Vera Lucia Thomsen, Sønderborg.
  2702. Anna Thoren, Lyngby-Taarbæk.
  2703. Jørgen Juri Thoren, Lyngby-Taarbæk.
  2704. Kanagambihai Thuraisingam, Herning.
  2705. Thomas Thy Christensen, Monterey i USA.
  2706. Tahereh Tighdoust Pirbazari, Frederiksberg.
  2707. Rahif Tiraoui, Høje-Taastrup.
  2708. Latifa Tiro, Fredericia.
  2709. Sanela Tiro, Fredericia.
  2710. Hasena Tirovic, Odense.
  2711. Sakhon Tjustrup, Korsør.
  2712. Khoan Sang To, Fredericia.
  2713. Samvel Arakelovitj Tomakjan, Gråsten.
  2714. Stepan Arakelovitj Tomakjan, Gråsten.
  2715. Akram Habeeb Naoum Tome, Brøndby.
  2716. Lidija Tomic, Farsø.
  2717. Robert Tomic, København.
  2718. Xinxin Tong, Hvidovre.
  2719. Mirsad Topic, Ikast.
  2720. Ergin Topko, Kerteminde.
  2721. Muhiba Toric, Vejle.
  2722. Eduardo Torvisco Contreras, København.
  2723. Lars Totzauer, Græsted-Gilleleje.
  2724. Milan Trailovic, Næstved.
  2725. Can Thanh Tran, Aalborg.
  2726. Duc Thuan Tran, Odense.
  2727. Hai Anh Tran, Greve.
  2728. Quang Vinh Tran, Assens.
  2729. Thi Ly Ly Tran, Haderslev.
  2730. Thi Mong Yen Tran, Lyngby-Taarbæk.
  2731. Steva Trenov, Bjerringbro.
  2732. Zoran Trenov, Bjerringbro.
  2733. Sasa Trumic, Horsens.
  2734. Zijad Trumic, Nyborg.
  2735. Ingolf Trüdemann, Gram.
  2736. Kiu Tsang, København.
  2737. Giditte Tugsen, Ishøj.
  2738. Monaaza Tuhid, Brøndby.
  2739. Ericca Bintu Turay, Greve.
  2740. Mejrima Turkanovic, Ringkøbing.
  2741. Muzafera Turkovic, Sønderborg.
  2742. Sefkija Turkovic, Sønderborg.
  2743. Jolis Tusla, Brøndby.
  2744. Howhannes Tutundjan, Rødovre.
  2745. Grace Amoaben Twum, Hillerød.
  2746. Anna Leliva Tyszkiewicz, Grenaa.
  2747. Maria Sheila Tæstensen, Sønderborg.
  2748. Deborah Tøndering, Vamdrup.
  2749. Dara Uch, Herning.
  2750. Ratharany Uch Ratharany, Rødovre.
  2751. Ehsaan Ul Haq, Gladsaxe.
  2752. Martin Ulisse, Aarup.
  2753. Gineska Ulloa, Århus.
  2754. Josie Maestrado Ulricht, Fjends.
  2755. Nefize Useinovska, København.
  2756. Bogoje Usturojevic, Helsingør.
  2757. Selvagowri Uthayakumaran, Århus.
  2758. Ibrahim Musa Uthman, Hillerød.
  2759. Bushra Uz Zaman, Hvidovre.
  2760. Sicerije Uzeiri, København.
  2761. Qamar Uz-Zaman, Brøndby.
  2762. Hayatollah Vafadar, København.
  2763. Laleh Vafaei, København.
  2764. Hamid Vahid, Greve.
  2765. Visnu Vairamuthu, Horsens.
  2766. Anesa Vaizovic, Aalborg.
  2767. Tarik Vaizovic, Aalborg.
  2768. Amihan Antonio Valenzuela, København.
  2769. Simin Vali, Kolding.
  2770. Jasmina Valjevcic, Aabenraa.
  2771. Muzafera Valjevcic, Brøndby.
  2772. Nedzad Valjevcic, Brøndby.
  2773. Natali Sand Vallespir, Odense.
  2774. Rasamalar Vallipuram, Århus.
  2775. Armen Sasjevetj Vardanian, København.
  2776. Gagik Vardanian, Sønderborg.
  2777. Emma Lazrevna Vardanjan, Aalborg.
  2778. Dragana Varenica, Hillerød.
  2779. Drago Varenica, Hillerød.
  2780. Slavica Varenica, Hillerød.
  2781. Amela Varmaz, Aabenraa.
  2782. Ismal Varmaz, Aabenraa.
  2783. Isminka Varmaz, Aabenraa.
  2784. Karen Martirosovich Vartanjan, København.
  2785. Oganes Martirosovitch Vartanjan, Odense.
  2786. Thayalagowry Vasantharasah, Haderslev.
  2787. Maria Teresa Vasconcelos, Fredensborg-Humlebæk.
  2788. Vidosav Vasiljevic, Frederiksværk.
  2789. Rasalingam Veerakathy, Struer.
  2790. Nalayini Velautham, Horsens.
  2791. Ahmedin Veletanlic, Kolding.
  2792. Sabahudin Veletanlic, Kolding.
  2793. Indira Velic, Billund.
  2794. Lutefi Veliqi, Randers.
  2795. Nedzat Veseli, København.
  2796. Ljiljana Vidovic, Holsted.
  2797. Sivanesamalar Vigneswaramoorthy, Vejle.
  2798. Shamini Vijayakumar, Nykøbing-Rørvig.
  2799. Thanusha Vijayakumaran, Skjern.
  2800. Rajarajeswary Vijendran, Nyborg.
  2801. Leila Ahmed Vilgren, Allerød.
  2802. Mandana Vilmar, Gentofte.
  2803. Mangaleswary Vimalanathan, Faaborg.
  2804. Selvarangini Vinayagamoorthy, Vejen.
  2805. Sirirat Saman Vintersborg, Langebæk.
  2806. Nahid Vismohammadi, Odense.
  2807. Emira Viso, Aalborg.
  2808. Husnija Viso, Aalborg.
  2809. Igor Drljevic Vlacic, Ballerup.
  2810. Dung van Vo, Aalborg.
  2811. Huu Khoa Vo, Hirtshals.
  2812. Long Phi Vo, Århus.
  2813. Milan Vojinovic, Frederiksværk.
  2814. Vanja von Holstein-Rathlou, København.
  2815. Spiridon Voulgaris, Nexø.
  2816. Merlina Vranic, Odense.
  2817. Dinh Vuong Vu, Kolding.
  2818. Vuong Nguyen Dinh Vu, København.
  2819. Kelemete Katudrau Vueti Naigani, Hillerød.
  2820. Zikrija Vujinovic, Slagelse.
  2821. Djordje Vukosav, Ærøskøbing.
  2822. Ivka Vukovic, Vordingborg.
  2823. Radinko Vukovic, Vordingborg.
  2824. Silvia Margarita Vaaben, København.
  2825. Irena Wacker, Roskilde.
  2826. Wilawan Wagner, Gladsaxe.
  2827. Anke Ruth Wagner-Todorovic, Odense.
  2828. Amir Waheed, Glostrup.
  2829. Azad Nasrelden Wali, København.
  2830. Xiaorong Wang, Tårnby.
  2831. Xiaozhu Wang, København.
  2832. Hasna Warde, Greve.
  2833. Abdulqadir Farah Warsame, Odense.
  2834. Lila Osman Warsame, København.
  2835. Lul Abdullahi Warsame, København.
  2836. Mahamuud Cabdille Warsame, København.
  2837. Iftikhar Wasim, Frederiksberg.
  2838. Hawa Waziri, Århus.
  2839. Homa Waziri, Århus.
  2840. Khyber Waziri, Århus.
  2841. Mohammad Ebrahim Waziri, Århus.
  2842. Najila Waziri, Århus.
  2843. Sarajuddin Waziri, Århus.
  2844. Fadia Wehbi, København.
  2845. Liban Abdullahi Weheliye, Roskilde.
  2846. Sahra Ali Weheliye, Århus.
  2847. Ardo Ali Wehliye, København.
  2848. Günther Weidinger, Otterup.
  2849. Dung Kim Thi Weiglin, Århus.
  2850. Samang Wellendorf, Lyngby-Taarbæk.
  2851. Saadia Westing, Odense.
  2852. Zia Widenborg, Holbæk.
  2853. Markus Wilian, Lyngby-Taarbæk.
  2854. Klaudia Wilsted, Nyborg.
  2855. Andrew Wisman, Karlebo.
  2856. Bärbel Witt, Aalborg.
  2857. Zewdu Daniel Woube, Kalundborg.
  2858. Madonna Anita Manjula Xavier, Fredericia.
  2859. Beihua Xu, Brøndby.
  2860. Huang Sheng Xu, Horsens.
  2861. Kewei Xu, Værløse.
  2862. Li Xu, Hvidovre.
  2863. Ahmed Musse Yalahow, Bjerringbro.
  2864. Hong Yun Yang, Tårnby.
  2865. Ruosheng Yang, Frederiksberg.
  2866. Jwan Mohamed Yasin, Brøndby.
  2867. Tahira Yasin, Hvidovre.
  2868. Soghra Yazdani, København.
  2869. Chun di Ye, København.
  2870. Xinrong Ye, København.
  2871. Habte Ghebresellaissie Yehdego, Århus.
  2872. Indira Yogachandiran, Frederikshavn.
  2873. Senait Yohannes, Odense.
  2874. Gailan Hassan Yonis, Aalborg.
  2875. Mikhail Youman, Birkerød.
  2876. Pnoael Younan, Fredensborg-Humlebæk.
  2877. Robina Younis, Brøndby.
  2878. Feryal Behnam Yousef, Århus.
  2879. Mahyar Yousefi, Fredericia.
  2880. Ali-Shah Yousefizada, København.
  2881. Zeinab Mohamud Yousuf, København.
  2882. Fatuma Jama Yussuf, Odense.
  2883. Fouzia Ismail Yussuf, Århus.
  2884. Hussein Ismail Yussuf, Århus.
  2885. Sadeeq Mohamed Yussuf, Holbæk.
  2886. Safia Mohaemed Yussuf, Holbæk.
  2887. Abdi Farah Yusuf, Odense.
  2888. Abdinassir Bashir Yusuf, Århus.
  2889. Fauzia Mohamed Yusuf, Holbæk.
  2890. Ikran Hussein Yusuf, Herlev.
  2891. Mohamed Bashiir Yusuf, København.
  2892. Mohamed Dahir Yusuf, København.
  2893. Mohammad Firooz Yusuf, Herlev.
  2894. Sahra Hussein Yusuf, Rødovre.
  2895. Nimo Yusuf Ainan, København.
  2896. Mohamed Zabane, Varde.
  2897. Honohio Constance Zabehi, Slagelse.
  2898. Behnaz Zaboli, Lyngby-Taarbæk.
  2899. Jean Louis Zadi, Århus.
  2900. Fahim Uz Zafar, København.
  2901. Fatemeh Zafari, København.
  2902. Udgår.
  2903. Fadia Talbe Zaher, Skive.
  2904. Scala Suleiman Zana, København.
  2905. Touran Valinegad Zanjirah, Viborg.
  2906. Ezzat Zarbakhsh, Kolding.
  2907. Abdul Zareen, Farum.
  2908. Peyman Zargari, Silkeborg.
  2909. Aurang Zeb, Glostrup.
  2910. Abir Mahmoud Zein, Odense.
  2911. Wasfiya Ghafour Zeinal, Århus.
  2912. Leila Zeineddine, Nyborg.
  2913. Dragan Zelen, Odense.
  2914. Esada Zemanic, Karlebo.
  2915. Midhad Zemanic, Karlebo.
  2916. Suraya Zemar, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1993 og 1990.
  2917. Bukuroshe Zeneli, København.
  2918. Djo Zeregbe, København.
  2919. Yitbarek Zerihun, Slagelse.
  2920. Samir Zgonic, Kolding.
  2921. Huijuan Zhang, København.
  2922. Jinping Zhang, Værløse.
  2923. Kambiz Ziabakhsh, Holbæk.
  2924. Senada Ziga, Ikast.
  2925. Suvada Zilic, Esbjerg.
  2926. Faical Zine, Brøndby.
  2927. Raffaele Zivadinovic, København.
  2928. Miodrag Zivanovic, København.
  2929. Vladan Zivanovic, Frederiksberg.
  2930. Branislava Zivkovic, Næstved.
  2931. Lela Zivkovic, Maribo.
  2932. Sinisa Zivkovic, Maribo.
  2933. Ziad Bachir Zo El-Ghina, København.
  2934. Abbas Zolfaghari, Herning.
  2935. Mahmoud Saleh Zoorob, København.
  2936. Edita Zoric, Grindsted.
  2937. Nebojsa Zoric, Grindsted.
  2938. Sead Zornic, Brøndby.
  2939. Edita Zovko, Sønderborg.
  2940. Abdulkareem Kamil Zrir, København.
  2941. Mirsada Zukanovic, Skanderborg.
  2942. Mudasar Zulfiqar, Herlev.
  2943. Senahat Zulfovski, Lyngby-Taarbæk.
  2944. Anesa Zulic, Slagelse.
  2945. Suljo Zuna, Aalborg.
  2946. Huda Zaabalawi, Nordborg.
  2947. Rachid Zaatri, Århus.
  2948. Prescila Ørnskov, København.
  2949. Zamzam Öztek, København.
  2950. Mohammed Aaliye, Gentofte.
  2951. Najima Aarab, København.

§ 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2004 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:

  1. Fatima Farhat Acosta, Frederiksværk.
  2. Akin Adiyaman, Aalborg.
  3. Noshin Afsar, Århus.
  4. Sara Kay Ahlefeldt-Laurvig, Sydlangeland.
  5. Mariana Camelia Ahmad, Odense.
  6. Dondü Akbas, Helsingør.
  7. Ridvan Akbas, Helsingør.
  8. Cayan Akbina, Holstebro.
  9. Isa Akdag, Århus.
  10. Senol Akdeniz, København.
  11. Nuran Akgoren, Frederiksberg.
  12. Mehriban Akoglu, København.
  13. Mine Aktas, Rødovre.
  14. Roula Issam Adalla Mahmoud Al Subaihi, København.
  15. Hilaneh Al-Abhari, Brøndby.
  16. Ülbiye Alay, Odense.
  17. Senay Alici, Vejle.
  18. Malgorzata Al-Sheikhly, København.
  19. Sabiar Altunpinar, Glostrup.
  20. Kostadin Pantaleev Andersen, Maribo.
  21. Maxim Alexander Andersen, Gladsaxe.
  22. Wiestawa Andersen, Frederikshavn.
  23. Deborah Anthony, Høje-Taastrup.
  24. Malgorzata Anthony Sylvester, Solrød.
  25. Meral Arabaci, Rødovre.
  26. Nazmi Ari, Høje-Taastrup.
  27. Ofer Aroch, Kolding.
  28. Orhan Arslan, Ballerup.
  29. Saadet Arslan, Greve.
  30. Nabil Sabet Gorgeos Astafanos, København.
  31. Mariana Atofani, København.
  32. Osman Avci, Århus.
  33. Yadigar Avci, Århus.
  34. Sadik Avsever, Tårnby.
  35. Servet Avsever, Tårnby.
  36. Fadime Aydin, Lyngby-Taarbæk.
  37. Ismet Aytac, Vejle.
  38. Chucky Aziza, København.
  39. Nosheen Azram, Vordingborg.
  40. Gamal Taha Abdel Ghaffar Azzam, Kolding.
  41. Susan Berry Baca, Aalborg.
  42. Jody Lynn Bach, København.
  43. Adel Atef Mohamed Badawi, København.
  44. Nadejda Todorova Baharova-Ivanova, Værløse.
  45. Angelika Ewelina Bakvoll, Maribo.
  46. Leonard Banescu-Pryds, København.
  47. Dorota Barakat, København.
  48. Necla Baran, Rødovre.
  49. Nilüfer Baran, Vallensbæk.
  50. Ayse Bardakci, Aalborg.
  51. Stephen Orlando Barrow, København.
  52. Nevzat Barut, Høje-Taastrup.
  53. Hasan Eyüp Bas, København.
  54. Sebahattin Bas, Ringsted.
  55. Erman Basaran, Ballerup.
  56. Birdane Basel, Århus.
  57. Gürcü Basel, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.
  58. Fatma Basoda, Albertslund.
  59. Haci Basoda, Rødovre.
  60. Dilek Batak, København.
  61. Sevda Batbayli, Holbæk.
  62. Mahmut Bayhan, Ishøj.
  63. Serpil Bayhan, Ishøj.
  64. Kezban Baykan, København.
  65. Ilhami Baysal, Esbjerg.
  66. Radosavca Benski, Ishøj.
  67. Ekber Bicak, Hedensted.
  68. Gülser Bicak, Hedensted.
  69. Nimet Bicen, København.
  70. Irena Bocquet, Ringsted.
  71. Anna Borowska, København.
  72. Elena Borozdina, København.
  73. Hugh Allison Boyd, Farum.
  74. Rasim Bozkurt, Odder.
  75. Munira Said Abdulrahman Baalawi, Århus.
  76. Filiz Cakir, Fredericia.
  77. Orhan Cakir, Fredericia.
  78. Lawratou Camara, København.
  79. Selami Can, Slagelse.
  80. Mehmet Canbaz, København.
  81. Daniela Carrig, Frederiksberg.
  82. Günsel Catalgøl, Herning.
  83. Selim Cavdar, Odense.
  84. Hayrettin Muharrem Celepli, Ballerup.
  85. Aysel Celik, Odense.
  86. Cemile Celik, Høje-Taastrup.
  87. Erol Celik, Høje-Taastrup.
  88. Fatma Celik, Ishøj.
  89. Yakup Celik, Farum.
  90. Ziya Celik, Odense.
  91. Nadire Celim, Høje-Taastrup.
  92. Hami Cenikli, Holbæk.
  93. Nurhan Cenikli, Holbæk.
  94. Niyazi Cepe, Ishøj.
  95. Mustafa Ceran, København.
  96. Necmi Sait Ceran, København.
  97. Ramazan Ceran, Ishøj.
  98. Burhan Cetin, Randers.
  99. Nadire Cetin, Greve.
  100. Sevail Cetin, Frederikssund.
  101. Olcay Cetinkaya, Gladsaxe.
  102. Süleyman Cetinkaya, Gladsaxe.
  103. Süheyla Cetintürk, Fredericia.
  104. Yung Chang, Glostrup.
  105. Anastassia Ivanovna Christensen, Søndersø.
  106. Krystyna Barbara Christensen, Støvring.
  107. Ludmila Christensen, Aalborg.
  108. Zsuzsanna Andrea Christensen, København.
  109. Jadwiga Maria Christiansen, Høje-Taastrup.
  110. Natalia Christiansen, Ærøskøbing.
  111. Huseyin Cift, Greve.
  112. Elmas Ciftci, Høje-Taastrup.
  113. Hamdi Ciftci, Høje-Taastrup.
  114. Cornelia Cimpian, Greve.
  115. Haydar Cinar, Ishøj.
  116. Daria Ciubotaru, Frederiksberg.
  117. Lilian John Clausen, Frederiksberg.
  118. Nurettin Clausen, København.
  119. Colin Campbell Clinch, Frederiksberg.
  120. Halis Coban, Greve.
  121. Yacov Cohen, Hvidovre.
  122. Erol Colak, Helsingør.
  123. Sevim Colak, Helsingør.
  124. Gülhan Comakci, København.
  125. Nese Comakci, København.
  126. Mustafa Corap, København.
  127. Recep Corap, Svendborg.
  128. Bilal Coskun, Hvidovre.
  129. Yusuf Coskun, Høje-Taastrup.
  130. Michael Tom Cottrell, Aaskov.
  131. Arife Cümen, Brøndby.
  132. Selami Dalan, Rødovre.
  133. Elana Dale, Hadsund.
  134. Yehuda Udi Daniel, Vejle.
  135. Simona Daniela Danielsson, Horsens.
  136. Adama Darboe, København.
  137. Suhair Ibrahim Moh'd Deeb, Karlebo.
  138. Sevda Degirmenci, Ballerup.
  139. Bozena Janina Dejgaard, Helsingør.
  140. Esme Demir, Herlev.
  141. Mehmet Zeki Demir, Odense.
  142. Orhan Demir, København.
  143. Ibrahim Demirbas, Karlebo.
  144. Zeynep Demirezen, Gladsaxe.
  145. Mustafa Demirhan, København.
  146. Kemal Deveci, Brøndby.
  147. Ømer Deveci, Frederikssund.
  148. Husniyeh Ibrahim Ali Diab, Lyngby-Taarbæk.
  149. Quang Giung Dinh, Viborg.
  150. Ayse Dogan, Roskilde.
  151. Kemal Dogan, Holstebro.
  152. Semiha Dogan, Ishøj.
  153. Ufuk Dogan, København.
  154. Jan Dolynny, København.
  155. Ky Chi Dong, Odense.
  156. Miora Doxi, Nykøbing F.
  157. Necmeddin Duman, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1984.
  158. Mustafa Duran, Fredericia.
  159. Yigal Duran, Viborg.
  160. Tekin Dursun, Slagelse.
  161. Fatma Dørttepe, Ringsted.
  162. Mehmet Ece, Århus.
  163. Aly Khalil Ahmed El Lakany, København.
  164. Mohamed Ahmed El Mesiny, København.
  165. Soraida El Sebai, Frederiksværk.
  166. Ashraf Mustafa Kamal El-Beshbishy, Ravnsborg.
  167. Margarita Elkjær, København.
  168. Fathy Badawy Elsayed, Frederiksberg.
  169. Petru Dorin Epure, København.
  170. Zeliha Er, Århus.
  171. Fetin Erdem, København.
  172. Medine Erdem, København.
  173. Nurcan Erdem, Glostrup.
  174. Sehnaz Adile Erdem, Ishøj.
  175. Fatih Erdogan, Roskilde.
  176. Mehmet Erdogan, Roskilde.
  177. Eugenia Erimia, Aalborg.
  178. Ayse Erman, København.
  179. Mehmet Eroglu, Albertslund.
  180. Abdil Erpolat, København.
  181. Burhan Eryilmaz, Sorø.
  182. Omer Eryürük, Horsens.
  183. Vural Esgici, Ringsted.
  184. Cemalettin Evcil, Svendborg.
  185. Anna Stanislawa Falkenstrøm, Frederikssund.
  186. Essam Abd El Monem Mohamed Ahmed Farghaly, Frederiksberg.
  187. Isa Fener, Helsingør.
  188. Murat Fener, Helsingør.
  189. Carlann Mary Fiil, Kalundborg.
  190. Ømer Firinci, Greve.
  191. Stuart Murray Flanders, Frederiksberg.
  192. Mihaela Cornelia Focseneanu, København.
  193. Svetlana Jurevna Frederiksen, Juelsminde.
  194. Orlean Fruerled, Roskilde.
  195. Nicolae Vasile Galea, Århus.
  196. Armin Wilbert Geertz, Ebeltoft.
  197. Natalia Ghasrghandi, Herlev.
  198. Bogumila Glos-Bojarska, Frederiksberg.
  199. Neslihan Gok, Ballerup.
  200. Sadet Gok, Vordingborg.
  201. Sadi Gok, Vordingborg.
  202. Ayse Gokce, Albertslund.
  203. Güllüsah Gokce, Albertslund.
  204. Ibrahim Gokce, Albertslund.
  205. Iwona Grazyna Gram, Esbjerg.
  206. Viktoria Gromova, Assens.
  207. Florina Grundt, Sønderborg.
  208. Aysegul Gur, Farum.
  209. Bünyamin Gül, Helsingør.
  210. Elife Güldiken, Silkeborg.
  211. Ünal Günes, Århus.
  212. Hanim Gürbüz, Solrød, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  213. Mevlide Gürel, Brøndby.
  214. Rukiye Gøk, Odense.
  215. Sultan Gøktepe, Ishøj, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  216. Gülüzar Gøvercile, Århus.
  217. Elena Hansen, Esbjerg.
  218. Elzbieta Hansen, Næstved.
  219. Ewa Hansen, Høng.
  220. Grazyna Hansen, København.
  221. Jolanta Anna Hansen, Slangerup.
  222. Pavel Hansen, Lemvig.
  223. Hidayet Harman, Helsingør.
  224. Raed Abdel Jabbar Abdel Ra'Ouf Hasan, København.
  225. Filiz Hastürk, Holbæk.
  226. Osman Hayal, Albertslund.
  227. Monika Angelika Hein, Århus.
  228. Ramou Hughes, København.
  229. Ahmed Mohamed Fathy Ahmed Hussein, Kolding.
  230. Labiba Aly Hussein, Børkop.
  231. Thi Kim Tuyen Huynh, Odder.
  232. Sayeda Ibrahim Marzok Ibrahim, København.
  233. Mahir Inci, Hillerød.
  234. Sih Mustafa Inekci, Albertslund.
  235. Alexandra Inselmann, Odense.
  236. Ugur Ipek, Hvidovre.
  237. Marsha Valerievna Irgasheva, Værløse.
  238. Rasit Isikli, Albertslund.
  239. Imam Nour El-Din Ismaiel Idris, Albertslund.
  240. Amnah Abdel Fatah Jabr, Tårnby.
  241. Jankeh Jaiteh, København.
  242. Albert Jensen, Frederiksberg.
  243. Ewa Jensen, Horsens.
  244. Roumiana Jensen, Bjergsted.
  245. Ashura Mohamed Jongo, København.
  246. Jadwiga Jørgensen, Silkeborg.
  247. Marianna Jørgensen, Herlev.
  248. Vedat Kacamaz, Gladsaxe.
  249. Elif Kantin, København.
  250. Yüksel Kantin, Frederiksberg.
  251. Meng-Lun Kao, Frederiksberg.
  252. Gülgün Kaplan, Århus.
  253. Hanim Kaplan, Ishøj.
  254. Mukaddes Kaplan, Ishøj.
  255. Selcuk Kaplan, Brøndby.
  256. Bilal Kara, Frederikssund.
  257. Ramazan Kara, Ishøj.
  258. Fatma Karadas, Sønderborg.
  259. Olga Karagozian, København.
  260. Mehmet Karaman, Horsens.
  261. Nadriye Karaman, Horsens.
  262. Dogan Karatas, Karlebo.
  263. Feyzi Karatas, København.
  264. Hanife Karatus, Karlebo.
  265. Udgår.
  266. Elife Kartal, Brøndby.
  267. Hursicliye Karaagac, København.
  268. Mehmet Ali Kaya, Greve.
  269. Suzan Kaya, København.
  270. Türkan Kaya, Albertslund.
  271. Nuran Yildiz Kayis, Køge.
  272. Resul Kaymak, Høje-Taastrup.
  273. Saniye Kaymak, Høje-Taastrup.
  274. Coustantinos Kayyal, Århus.
  275. Mesut Kazik, København.
  276. Cemile Kesen, København.
  277. Murat Kesgin, København.
  278. Ali Keskin, Haslev.
  279. Ramazan Keskin, Allerød.
  280. Suzan Keskin, Slangerup.
  281. Tevfik Keskin, Allerød.
  282. Aladdin Ahmed Mahmoud Khairalla, Nykøbing F.
  283. Hüseyin Kibar, Farum.
  284. Saime Kilinc, Karlebo.
  285. Asir Kiraz, Herlev.
  286. Mustafa Kirici, Svendborg.
  287. Hakan Kisadag, Ballerup.
  288. Beyhan Kitir, Høje-Taastrup.
  289. Hasan Kitir, Farum.
  290. Osman Kizilkaya, Ishøj.
  291. Ramazan Kizilkaya, Brøndby.
  292. Krystyna Zofia Kiær, København.
  293. Helen Elizabeth Anne Kjersgaard, København.
  294. Elmas Koc, København.
  295. Haci Koc, Brøndby.
  296. Metin Koc, Holbæk.
  297. Yusuf Koc, Brøndby.
  298. Emine Kocak, Ballerup.
  299. Turgay Kocan, Fredericia.
  300. Muzaffer Koctas, Holstebro.
  301. Nuriye Kolcak, Helsingør.
  302. Sadullah Kolcak, Helsingør.
  303. Hacer Komürcü, Vallensbæk.
  304. Rafet Komürcü, Vallensbæk.
  305. Bogumila Kopsen, Brøndby.
  306. Hasan Korkmaz, Helsingør.
  307. Vladislav Vladimirovitch Korobeinikov, København.
  308. Tevfik Kose, Ishøj.
  309. Sylwia Kowalczyk, Stenløse.
  310. Ayse Koyuncu, København.
  311. Siddik Kozan, Slagelse.
  312. Betina Jane Kristensen, København.
  313. Wioletta Kuc, København.
  314. Fatma Kurt, Roskilde.
  315. Mehmet Kurt, Roskilde.
  316. Sevgi Kurt, Tårnby.
  317. Okyay Kuyucu, Brædstrup.
  318. Danuta Maria Kuzdak-Ledin, Lyngby-Taarbæk.
  319. Dogan Kücük, Ishøj.
  320. Mustafa Küçükavci, Herlev.
  321. Semsettin Kücükgøncü, Værløse.
  322. Mustafa Kücükkilic, Karlebo.
  323. Emel Kücükyildiz, København.
  324. Nail Kömürcü, Vallensbæk.
  325. Erol Køse, Frederiksberg.
  326. Kenan Køylü, Greve.
  327. Sa Huy Lam, Slagelse.
  328. Thi My-Le Lam, Haslev.
  329. Irina Larsen, København.
  330. Margaret Munk Larsen, Munkebo.
  331. Rukia Kibwana Larsen, København.
  332. Thi Kim Hoa Le, Herlev.
  333. Thi Ngoc Dung Le, Esbjerg.
  334. Justyna Anna Lerborg, Fredensborg-Humlebæk.
  335. Elzbieta Lidwin, Odense.
  336. Tram Kieu Lien, Hjørring.
  337. Frederik Taso Likaj, Køge.
  338. Anelia Gueorguieva Lillie, Ishøj.
  339. Olga Lochmann, København.
  340. Kim Huong Tran Ludvigsen, Fladså.
  341. Rebecca Onyinye Lumby, Egtved.
  342. Steven Ly, København.
  343. Andrei Madsen, København.
  344. Svetlana Madsen, Tårnby.
  345. Virginia Magda, Slangerup.
  346. Ion Marin, København.
  347. Judith Marton, Søllerød.
  348. Ildiko Mateiu, Århus.
  349. Jeffrey James Meek, Solrød.
  350. Naser Abouelyazid Meiz, Rødding.
  351. Azime Mercan, Odder.
  352. Ejder Mercan, Odder.
  353. Mustafa Mercan, Kalundborg.
  354. Rahime Mercan, Kalundborg.
  355. Meyer Miara, København.
  356. Fatou Mikkelsen, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  357. Kristian Cort Mikkelsen, Næstved.
  358. Alexandra Miler-Chebli, Nykøbing F.
  359. Vladimir Mintchev, Vallensbæk.
  360. Metin Mor, København.
  361. Udgår.
  362. Przemyslaw Pawel Moskwa, Løgumkloster.
  363. Anastassia Mouratova, København.
  364. Musa Mumcu, Ishøj.
  365. Andrei Musteata, København.
  366. Sufyan Ahmed Hassan Mutlaq, Gladsaxe.
  367. Mageswary Nadesan, Frederiksberg.
  368. Whye Chee Ng, Purhus.
  369. Dinh Quynh Tram Ngo, Aabenraa.
  370. Duy Ngoc Nguyen, Århus.
  371. Manh Hung Nguyen, Svendborg.
  372. Tao Cong Nguyen, Århus.
  373. Thanh Binh Nguyen, Aabenraa.
  374. Thanh Duy Nguyen, Aalborg.
  375. Thi So Nguyen, Århus.
  376. Thi Thanh Thiep Nguyen, Esbjerg.
  377. Thi Thanh Tuyen Nguyen, Albertslund.
  378. Thi Thao Anh Nguyen, Albertslund.
  379. Thi Truc Loan Nguyen, Odense.
  380. Thi Tuyet Tram Nguyen, Hirtshals.
  381. Thi Xiem Nguyen, Århus.
  382. Lydia Mashidiso Nicolajsen, Hjørring.
  383. Aurelia Nielsen, Holbæk.
  384. Lioudmila Nielsen, København.
  385. Anna Otolia Nissen, København.
  386. Sainabou Kabba Njie, København.
  387. Godson Nnaji, København.
  388. Chinweuba Samuel Nwafor, København.
  389. Valentina Alexandrovna Nørgaard, Aalborg.
  390. Paul Obazuaye, København.
  391. Matthew Maduwuba Oche, Århus.
  392. Khalid T M Odeh, København.
  393. Dudu Oguz, Ringsted.
  394. Slawomir Olczak, Herning.
  395. Renata Jadwiga Oldenbjerg, Tommerup.
  396. Rosemary Oriakhi, Aabenraa.
  397. Anthony Onyemauche Orji, Vallensbæk.
  398. Maria Orzechowska, Ledøje-Smørum.
  399. Mirela Osan, Aalborg.
  400. Aneta Maria Oszust, Århus.
  401. Shimshon Ovadja, København.
  402. Haci Ozdemir, Ishøj.
  403. Sami Ozdemir, Greve.
  404. Hikmet Ozel, Farum.
  405. Dilaver Ozer, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1985.
  406. Yasemin Ozkaya, Ikast.
  407. Kemal Oztürk, København.
  408. Rafal Stanislaw Pacyna, Frederiksberg.
  409. Norly Elizabeth Palacios Sarta, Næstved.
  410. Constantin Paulescu, Næstved.
  411. Freddy Enevold Pedersen, Helle.
  412. Marzanna Pedersen, Fuglebjerg.
  413. Rhoda Carolyn Linda Pedersen, Struer.
  414. Ayten Pekdemir, Slangerup.
  415. Mehmet Pekerman, København.
  416. Daniellah Petersen, Helsingør.
  417. Elzbieta Krystyna Petersen, Ishøj.
  418. Zucet Elvira Petersen, Rødovre.
  419. Huy Que Pham, Gladsaxe.
  420. Thi Kim Loan Pham, Ry.
  421. Trieu Thi Ngoc Pham, Silkeborg.
  422. Dhanrajie Pharous, Ringsted.
  423. Udgår.
  424. Bilal Polat, Slagelse.
  425. Muzaffer Polat, København.
  426. Lilla Przybycien, Solrød.
  427. Yuan-Lan Chou Rasmussen, Bov.
  428. Krystyna Raunstrup, Århus.
  429. Amina Mahmoud Rawdha, Brøndby.
  430. Clara Lucia Revsbech, København.
  431. Diana Riise, Aalborg.
  432. Magdalena-Maria Ruxanda, København.
  433. Stanislaw Antoni Rydzewski, Gladsaxe.
  434. Serguei Ryholt, København.
  435. Hatice Saday, Holbæk.
  436. Ayse Sahan, Århus.
  437. Kiraz Sahin, Kalundborg.
  438. Saban Sahin, Horsens.
  439. Sakire Sahin, Høje-Taastrup.
  440. Ürfet Sakal, Århus.
  441. Dilek Sakiroglu, Frederiksberg.
  442. Moh'd Abdel Wahab Ali Abu Salem, København.
  443. Ramadan Moustafov Saliev, Hinnerup.
  444. Erdogan Sarac, København.
  445. Mustafa Sarac, København.
  446. Mehmet Sari, Ishøj.
  447. Neslihan Sari, Brøndby.
  448. Yavuz Sari, Høje-Taastrup.
  449. Cavus Savran, Gladsaxe.
  450. Fatma Savran, Karlebo.
  451. Nusret Savran, København.
  452. Latife Savuran, Brøndby.
  453. Christopher John Seal, Viborg.
  454. Nurullah Selvi, Roskilde.
  455. Figen Sen, Helsinge.
  456. Nurdan Sen, Helsinge.
  457. Esma Senen, Århus.
  458. Mehmet Vehbi Sener, Ishøj.
  459. Müzeyyen Sener, Ishøj.
  460. Fadime Sert, Karlebo.
  461. Kenan Sevim, København.
  462. Bekir Simsek, København.
  463. Maksim Smeljov, Odense.
  464. Violetta Sommer, København.
  465. Zeynep Soyak, Århus.
  466. Amy Kimball Stoddard, Middelfart.
  467. Irena Maria Sulim, Århus.
  468. Hisham Rajab Mohammad Suqi, København.
  469. Udgår.
  470. Yücel Sülük, København.
  471. Ayten Sütcü, Ishøj.
  472. Mulla Sütcü, Ishøj.
  473. Barbara Szmydynski, Roskilde.
  474. Galina Victorovna Sørensen, Brædstrup.
  475. Gouzel Feliksovna Sørensen, Aabenraa.
  476. Kim Hoa Sørensen, Langebæk.
  477. Marlena Teresa Sørensen, Brønderslev.
  478. Natalja Anatolievna Sørensen, Randers.
  479. Murat Tabur, Aabenraa.
  480. Oulviia Taguieva, Søllerød.
  481. Emine Tamer, Holbæk.
  482. Rüstem Tamer, Holbæk.
  483. Joanna Maria Tanas, Århus.
  484. Hanife Tas, Greve.
  485. Metin Tas, Brøndby.
  486. Nevruz Tas, Hillerød.
  487. Safinaz Tas, Brøndby.
  488. Peruza Tasdemir, Køge.
  489. Serkan Taspinar, Birkerød.
  490. Sherif Fahmi Tawdrous Girgis, Karlebo.
  491. Anthony Arthur Taylor, Århus.
  492. Seyfettin Temiz, Hillerød.
  493. Ali Riza Teniz, Brøndby.
  494. Cristina-Rodica Teodor, Gladsaxe.
  495. Sunay Tetik, Helsingør.
  496. Zuzanna Tilewska, Aalborg.
  497. Grzegorz Romuald Tilewski, Frederikshavn.
  498. Hakan Tilki, Århus.
  499. Sakir Titrek, Ballerup.
  500. Zeliha Titrek, Ballerup.
  501. Gøkhan Tokmak, Helsingør.
  502. Beate Tomaszewska, Hørsholm.
  503. Ayla Topcu, Århus.
  504. Fevzi Topcu, Højer.
  505. Melek Topcu, Højer.
  506. Osman Toplu, Ballerup.
  507. Ivan Tourlakov, Frederiksberg.
  508. Iliana Tourlakova, Frederiksberg.
  509. Viktoria Tourlakova, Frederiksberg.
  510. Ai My Tran, Odense.
  511. Kim Xuyen Tran, Vejle.
  512. Lieu Thi Tran, Haderslev.
  513. Stefania-Magdalena Tran, Århus.
  514. Thi Bich Phuong Tran, Karlebo.
  515. Thi Mang Truong, Pandrup.
  516. Thi Thanh Loan Truong, Odense.
  517. Thi Thuy Truong, Horsens.
  518. Maria Trzemecka, København.
  519. Necattin Tulumcu, Ringsted.
  520. Erdal Turan, København.
  521. Mustan Turan, Holbæk.
  522. Nimet Turan, Holbæk.
  523. Türkan Turan, Brøndby.
  524. Emel Türkyilmaz, København.
  525. Sahin Türkyilmaz, Vejle.
  526. Tevabil Türkyilmaz, Vejle.
  527. Özlen Ucak, Århus.
  528. Ersin Ucarkus, Holbæk.
  529. Nese Ucarkus, Holbæk.
  530. Livinus Ifeanyi Ugwoke, Viborg.
  531. Chukwudi Prince Ukpaka, Herlev.
  532. Yucel Ulusan, Horsens.
  533. Yakup Uzunel, Gladsaxe.
  534. Cornelis van der Poel, Århus.
  535. Thomas James Verniere, København.
  536. Andrejs Visockis, København.
  537. Joan Dorothea von Essen, København.
  538. Vladimir Voronine, København.
  539. Thi My Lien Vu, Aabenraa.
  540. Victor Watson, Århus.
  541. Maria Welber, København.
  542. Sandra Margaret West, Nykøbing F.
  543. Ann Elise Wiese, Frederiksberg.
  544. Vera Wodskou, København.
  545. Allison Earl Woessner, København.
  546. Bogdan Wojtulski, Århus.
  547. Olga Wolf, Hundested.
  548. Maya Yacov, Odense.
  549. Perihan Yandim, Vordingborg.
  550. Mehibe Yapici, Ishøj.
  551. Mensure Yapici, Herlev.
  552. Fong Yin Yapp, København.
  553. Tajudean Owolabi Yaqub, København.
  554. Siddika Yasar, København.
  555. Haci Yavas, Farum.
  556. Udgår.
  557. Elif Hanim Yelliday, Ishøj.
  558. Seyhan Yener, Aalborg.
  559. Salih Yeser, Ølstykke.
  560. Ferhat Yesil, Odense.
  561. Ismail Yesildal, København.
  562. Nedim Yildirim, København.
  563. Sevgi Yildirim, Herning.
  564. Erdeniz Yildiz, Århus.
  565. Erhan Yildiz, København.
  566. Mustafa Yildiz, Hammel.
  567. Aysel Yilmaz, København.
  568. Derya Yilmaz, Silkeborg.
  569. Lin Tai Yip, Glostrup.
  570. Hatice Yldirim, Dragsholm.
  571. Hüseyin Yldirim, Dragsholm.
  572. Emin Ünlü, Esbjerg.
  573. Emine Ünlü, Esbjerg.
  574. Fazilet Üret, Randers.
  575. Mustafa Üstün, Ballerup.
  576. Ayse Yurdakul, Vejle.
  577. Dogan Yurdakul, Nykøbing-Rørvig.
  578. Nuran Yurdakul, Frederiksberg.
  579. Tevfik Yurdakul, Hvidovre.
  580. Sevdiye Yüksel, Brøndby.
  581. Mehmet Üzel, København.
  582. Ibrahim Zafer, København.
  583. Anatoly Zhukov, Århus.
  584. Marina Zytnik, København.
  585. Fevzi Ödevci, Ballerup.
  586. Canan Øz, Odense.
  587. Sevgi Öz, Svendborg.
  588. Ali Özbek, Middelfart.
  589. Bahar Øzcan, Esbjerg.
  590. Musa Øzcan, Esbjerg.
  591. Muzafer Øzcan, Esbjerg.
  592. Zelika Øzcan, Esbjerg.
  593. Faruk Özcan, Karlebo.
  594. Mehmet Özcan, Horsens.
  595. Mehmet Akif Özdemir, Hvidovre.
  596. Tuncay Øzer, Århus.
  597. Havva Özer, Vordingborg.
  598. Filiz Øzkarsli, Holbæk.
  599. Ibrahim Özogul, København.
  600. Kadime Özogul, København.
  601. Ali Öztürk, Brøndby.
  602. Gürsel Öztürk, Horsens.
  603. Hülya Öztürk, Horsens.
  604. Sultan Öztürk, Brøndby.

§ 3. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.

Givet på Christiansborg Slot, den 8. maj 2002

Under Vor Kongelige Hånd og Segl

Margrethe R.

/Bertel Haarder