Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Oversigt (indholdsfortegnelse)
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

 

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:
Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

1) Tamim Ahmad Abawi, Vallensbæk.

2) Admir Abaz, Esbjerg.

3) Zajim Abaz, Esbjerg.

4) (Udgået).

5) Khadija Ahmed Mohamed Abdalla, Randers.

6) Farah Mahamed Abdalle, Gladsaxe.

7) Abdalrahman Hamza Abdalrahim, Horsens.

8) Khaled Mahmoud Abdel Rahman, Odense.

9) Rawaa Matti Abdel-Ahad, Næstved.

10) Wazir Hamma Saleh Abdel-Hakim, Skanderborg.

11) Ridha Ben Habib Abdelkader, København.

12) Youssef Abdelbaqi Abdelrahman, København.

13) Maissam Abdel-Wahab, Helsingør.

14) Abdiwahid Abdullahi Abdi, Herning.

15) Abdullahi Ali Abdi, København.

16) Abdullahi Hashi Abdi Abdi, København.

17) Ali Ahmed Abdi, Odense.

18) Farhiya Hussein Abdi, Odense.

19) Hawa Osman Abdi, København.

20) Khadijo Ali Abdi, Fredericia.

21) Miski Mohamed Abdi, Albertslund.

22) Mohamed Ali Abdi, Fredericia.

23) Mohamed Guled Abdi, Odense.

24) Munna Ahmed Abdi, Tårnby.

25) Mustaf Ali Abdi, København.

26) Safiya Abdulqadir Abdi, Struer.

27) Sahra Mahamed Abdi, Silkeborg.

28) Suleeko Arte Abdi, Albertslund.

29) Yassin Mohamoud Abdi, Esbjerg.

30) Zahra Hassan Abdi, København.

31) Faiso Abdiaziz, København.

32) Abdirahman Hussein Abdikadir, Odense.

33) Anisa Ahmed Abdikadir, Ballerup.

34) Ayan Abdi Abdillahi, Aalborg.

35) Amina Ysuf Abdirahman, Kolding.

36) Osman Shekh Abdisalan, Aalborg.

37) Masumeh Abdollahi, Helsingør.

38) Hanin Ahmad Abdou, Odense.

39) Faisa Mohamed Abdul, Odense.

40) Ali Abdul Rahman Hassan, Århus.

41) Mohamad Abdulla Abdul Razaq, Aalborg.

42) Fatime Abdulahu, Sønderborg.

43) Ahmad Al Maher Abdul-Amir, Hvidovre.

44) Samah Abdul-Aziz, Ballerup.

45) Yusra Salim Abdul-Jalil, Brøndby.

46) Fadumo Mohamed Abdulkadir, Kjellerup.

47) Wafa Poulus Abdulkarim, Slagelse.

48) Adel Karim Abdulla, Slagelse.

49) Mamakhan Karim Abdulla, Århus.

50) Lukman Mustafa Abdullah, København.

51) Farhiya Abdullahi, Gladsaxe.

52) Kaltuma Hassan Abdulle, Slagelse.

53) Mohammed Deq Ibrahim Abdulle, Århus.

54) Rawaa Jalil Abdul-Redha, Hvidovre.

55) Hamid Abedin-Moghanaki, Randers.

56) Aiesha Abrahim Abidallah, Århus.

57) Radhia Abidi Zorgui, Kolding.

58) Khalil Abou Al Sakan, Vejle.

59) Aycha Abou Atieh, Grenaa.

60) Safaa Abou Chaker, Aalborg.

61) Imane Tayssir Abou Dahech, Kolding.

62) Imad Khalil Abou Hichme, Karlebo, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2001.

63) Imad Abou Hussein, Århus.

64) Samir Abdallah Abou Hussein, Århus.

65) Joumana Moussa Abou Sabha, Aalborg.

66) Sihama Mohamed-Yerow Aboukar, Odense.

67) Selamawit Abraham, Odense.

68) Marian Mohamed Abukar, Aalborg.

69) Humeira Achakzai, Høje Taastrup.

70) Betty Monica Achola, Tårnby.

71) Natasa Acimovic, Ikast.

72) Zoran Acimovic, Ikast.

73) Amal Ahmed Adam, København.

74) Cali Sheekh Adan, København.

75) Khadra Mohamed Adan, Odense.

76) Mahamed Abdisalan Adan, København.

77) Mohamoud Mohamed Adan, Århus.

78) Sadia Moalim Adan, Odense.

79) Ali Salah Adem, Haderslev.

80) Deka Mohamed Aden, Gentofte.

81) Mahamed Ali Aden, Gentofte.

82) Mulki Mohamed Aden, Aalborg.

83) Yussuf Mohammoud Aden, Herlev.

84) Fartun Aden Nur, København.

85) Hashin Mohamed Adhan, Korsør.

86) Hasna Hassan Adlouni, Aalborg.

87) Rifat Adrovic, Kolding.

88) Mate Adum, Aalborg.

89) Arslan Adzioski, Rødovre.

90) Farhiyo Abdi Afrah, Århus.

91) Maimum Mohamad Afrah, Århus.

92) Wazirgol Afriday, Århus.

93) Adjo Akpe Agbetowoka, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

94) Mohammad Azam Khan Agha, Århus.

95) Ibrahim Awad Ahmad, Karlebo.

96) Mouna Mohamad Ahmad, København.

97) Salam Sadek Ahmad, København.

98) Aamira Naz Ahmad, Brøndby.

99) Tauga Ahmad Amin, København.

100) Farideh Ahmadi, København.

101) Akram Ahmadi Moshtagh, København.

102) Maryam Alsadat Ahmadian, Hvidovre.

103) Abdul Aziz Ahmed, Sønderborg.

104) Ali Isse Ahmed, København.

105) Amin Ahmed, Rødovre.

106) Amina Nur Ahmed, Århus.

107) Balqis Saeed Mana Ahmed, København.

108) Duniya Abdi Ahmed, Århus.

109) Fatumo Abdi Ahmed, København.

110) Halwa Mohamed Ahmed, Odense, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.

111) Hassan Aden Ahmed, Herning.

112) Hodan Mohamed Ahmed, Odense.

113) Muhubo Mohamed Ahmed, Aalborg.

114) Najeeba Ahmed, Hillerød.

115) Raees Uddin Ahmed, Glostrup.

116) Salad Mohamed Ahmed, Odense.

117) Sofia Ahmed, Århus.

118) Abdikani Ahmed Hassan, Esbjerg.

119) Ahmed Shah Ahmedzay, Holbæk.

120) Jiyan Khedir Ahmet, Skive.

121) Eldin Ahmetagic, Randers.

122) Hakija Ahmetagic, Randers.

123) Xhevdet Ahmeti, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.

124) Milada Ahmetspahic, Brøndby.

125) Sevkija Ahmetspahic, Brøndby.

126) Nesib Ahmuljic, Randers.

127) Mohammad Ahour, Vejen.

128) Khadija Ait Ben Ahmed, København.

129) Ayad Akbar, Ballerup.

130) Hajar Mustapha Akhlaf, København.

131) Khadija Akhsay, Albertslund.

132) Shamim Akhtar, København.

133) Maria Nadeem Akhter, Værløse.

134) Elmira Akopian, Køge.

135) Sajjad Akram, København.

136) Haris Aksamija, Odense.

137) Mehmed Aksamija, Roskilde.

138) Nermina Aksamija, Odense.

139) Nasreen Yousef Al Abtah, Kalundborg.

140) Mohammad Hassan Al Asadi, Skive.

141) Mohammad Al Nairab, Herlev.

142) Kawthar Al Rabiy, København.

143) Saad Abd Al Aziz Ali Al Zubaidi, Århus.

144) Youssef Saleh Al-Adawi, Aalborg.

145) Alen Alagic, Hadsund.

146) Manal Alakr, Køge.

147) Mohammad Asef Alam, Hillerød.

148) Hanadi Al-Amood, Søllerød.

149) Malaica Sabine Ingke Albert, Haderslev.

150) Rathika Albert Jeyaras, Mariager.

151) Haydar Hadi Albu Arabi, København.

152) Mirko Aleksic, Gladsaxe.

153) Samuel Alemayehu, Haderslev.

154) Saief Mohammed Al-Faour, Næstved.

155) Ali Rasoul Jaffer Al-Ghreri, København.

156) Kossar Mahmoud Alhajeh, København.

157) Asil Adnan Jassem Al-Hajija, Tårnby.

158) Ehsan Alhakim, København.

159) Taghrid Resan Al-Hamid, Aalborg.

160) Hazem Saleh Hassan Al-Hashemi, Høje Taastrup.

161) Hussain Al-Hussaini, København.

162) Abdirazak Fahrah Ali, Aalborg.

163) Amal Aden Ali, Frederiksberg.

164) Amina Mohamed Ali, København.

165) Asghar Ali, København.

166) Hani Abdirizak Ali, Århus.

167) Hani Mohamed Ali, Rødovre.

168) Idiris Ahmed Ali, Gladsaxe.

169) Imad Hussein Ali, Helsingør.

170) Jamila Khaled Ali, Århus.

171) Liaqat Ali, København.

172) Mohamed Abdi Ali, Fredericia.

173) Mohammad Kazem Ali, Hvidovre.

174) Mohamud Ahmed Ali, Kolding.

175) Muhammad Hamid Ali, Odense.

176) Nuuro Abdullahi Ali, Kolding.

177) Rahiima Ali, Århus.

178) Semsa Ali, København.

179) Wajdan Sahib Ali, Odense.

180) Zamzam Ahmed Sheikh Ali, Hinnerup.

181) Admira Alihodzic, København.

182) Mohammad Aref Alimi, Kolding.

183) Karima Ibrahim Ali-Murad, Hundested.

184) Isak Aliti, Ballerup.

185) Sanie Aliti, København.

186) Fakir Aljic, Odense.

187) Samir Abdulshahid Al-Karawi, Esbjerg.

188) Nawras Jasim Mohamad Al-Khafaji, København.

189) Narmin Yousif Allaweardi, Slagelse.

190) Ali Kamel Allo, Odense.

191) (Udgået).

192) Sonia Allouch, Hjørring.

193) Abdelmajid Abdeslam Allouchi, København.

194) Amna Ayad Al-Meshaiki, Odense.

195) Aliya Abbas Kareem Al-Mosawi, Hobro.

196) Zeinab Muslim Abdel Amir Al-Musawi, København.

197) Shahena Begum Alom, København.

198) Ali Abdul Hussain Al-Oqaily, Skive.

199) Ebithal Hussein Abdali Al-Qaragholi, Odense.

200) Rania Mohammad Al-Safi, Århus.

201) Ali Awad Naffa Al-Salimi, Sønderborg.

202) Leqa Khalil Abrahim Al-Sharqy, København.

203) Rasha Abdelkadhem Al-Saaidi, Århus.

204) Hamid Ibrahim Hassan Al-Takmaji, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

205) Haytham Abdelredha Hamid Al-Tayar, Hvidovre.

206) Luzbetty Altermann, Sønderborg.

207) Suhar Alwan, Ringsted.

208) Zainab Mohamed Daifalla Al-Ward, Esbjerg.

209) Iman Mokhawer Al-Wain Al-Yassiry, Esbjerg.

210) Diaa Said-Botros Al-Yonan, Odense.

211) Alyaa Mohamed Abdul Alzahra, Odense.

212) Zainab Alzahra, Odense.

213) Mohamed Amajjan, København.

214) Shahar Banoo Amani, København.

215) Kheira Amara, Århus.

216) Anusooya Amarasingam, Ikast.

217) Haik Ambartsumian, Rødby.

218) Emsa Amed, København.

219) Abdurrezak Ameri, Odense.

220) Safiya Seekh Amiin Mohamed, København.

221) Mohammed Ata Amin, Ballerup.

222) Rawa Ghafour Amin, Roskilde.

223) Samera Mohammad Amin, Vallensbæk.

224) Iman Mohamad Amro, Aabenraa.

225) Aleksandr Ananyeu, Århus.

226) Kirill Ananyeu, Århus.

227) Abdollah Anderakht, Skive.

228) Emalyn Panot Andersen, Hillerød.

229) Namphueng Andersen, Horsens.

230) Zenaide Pereira Andersen, Birkerød.

231) Sonja Andrasevic, Frederiksværk.

232) Sasikala Anpalagan, Odense.

233) Marjaneh Ansari, København.

234) Jegatheeswary Anthonypillai, Skjern.

235) Vera Jevstafievna Antonova, Rødovre.

236) Kumbeswarasothimathy Antony Raj, Fredericia.

237) Elizabeta Anusic, København.

238) Zeljko Anusic, København.

239) Ashwaq Ahmed Aqlan, Albertslund.

240) Abdi Hashi Arab, Tornved.

241) Djevdeta Arapovic, Bornholm.

242) Kala Arasu, Dianalund.

243) Maida Arifovic, Varde.

244) Sajt Arifovic, Varde.

245) Maria Asuncion C Ariz, Høje Taastrup.

246) Ahmad Elmas Hicham Arnaout, København.

247) Mohammad Usman Arshad, København.

248) Sead Arslanagic, Nykøbing Falster.

249) Senita Arslanagic, Nykøbing Falster.

250) Saraswathyammah Arulananthajothie,
Herning.

251) Edward Kennedy Arulanantham, Viborg.

252) Thavarajah Arumugam, Aalborg.

253) Jegatheesan Arunasalam, Herning.

254) Nirshanthi Arunasalam, Bramming.

255) Lutfi Aruqi, Svendborg.

256) Mohammad Asif, København.

257) Mulki Hassan Askar, Odense.

258) Ali Shajeel Aslam, København.

259) Evein Ahmad Assaad, Aalborg.

260) Meyasar Asaad, Odense.

261) Najah Nicola Ataba, København.

262) Soseg Baghdasar Avadis, Ullerslev.

263) Anna Avanesian, København.

264) Dzana Avdic, Århus.

265) Elvir Avdic, Næstved.

266) Esmira Avdic, Nyborg.

267) Jasmin Avdic, Nyborg.

268) Orhan Avdic, Vejle.

269) Elvin Avdihodzic, Vejle.

270) Abdullahi Nuur Awale, Esbjerg.

271) Mohammad Jaffar Sadiq Awan, København.

272) Hamdi Ibrahim Aw-Mohamud, Århus.

273) Mehrnoosh Azadmanesh, Gladsaxe.

274) Tarannum Azam, Tårnby.

275) Ahmad Sameer Azizi, Gladsaxe.

276) Obeidullah Azizi, Brøndby.

277) Ghada Azmarly, København.

278) Fatima Babovic, Slagelse.

279) Tomislav Babovic, Ølstykke.

280) Doges Babu, Horsens.

281) Hanumica Bacic, Slagelse.

282) Vasak Badalian, Rødovre.

283) Fatme Khaled Badra, Århus.

284) Jamal Badran, Hvidovre.

285) Sawsan Badran, København.

286) Davorka Baf, Randers.

287) Muhamedin Bafcari, København.

288) Mustapha Abdallah Bahij, Odense.

289) Feriba Bahir, Århus.

290) Emina Bahtijar, Odense.

291) Ernad Bahtijar, Odense.

292) Suad Mahamed Bainah, København.

293) Esma Bajrektarevic, Greve.

294) Refik Bajrektarevic, Greve.

295) Ibrahim Bajric, Næstved.

296) Atefeh Bakhshaei, Helsingør.

297) Maryam Bakhtiary, Esbjerg.

298) Gholamreza Bakhtiyaripour, København.

299) Maysae Mohammad Bakhtuari, Odense.

300) Sutharsini Balachanthiran, Herning.

301) Eugenia l’Vovna Balagul, Brøndby.

302) Damir Balalic, Odense.

303) Shanthini Balasingam, Vejle.

304) Ermin Balesic, Varde.

305) Lilly Ballan, Næstved.

306) Maria Elvira Balslev, Hinnerup.

307) Blend Salah-Edin Sadik Bamarne, Roskilde.

308) Babak Bandpey, Gladsaxe.

309) Liloma Bandri, Ishøj.

310) Mahboobeh Bani Assad, København.

311) Alma Barakovic, Varde.

312) Zorica Barascuk, Gladsaxe.

313) Slavica Baric, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

314) Inna Barikyan, Sønderborg.

315) Dujana Baroudi, København.

316) Abdisaid Yassin Barre, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2001, 1999 og 1998.

317) Derakhshan Barui, Tønder.

318) Shaima Barzinci, Rødovre.

319) Melita Barzut, Næstved.

320) Fardowsa Mahamed Bashir, Århus.

321) Asminka Basic, Nykøbing Falster.

322) Canka Basic, Karlebo.

323) Elmir Basic, Nykøbing Falster.

324) Emir Basic, Nykøbing Falster.

325) Thenmoly Baskaran, Vamdrup.

326) Muharem Batak, Gedved.

327) Robinah Lukawa Batte, København.

328) Aree Bauerspang, Odense.

329) Samir Bavcic, Haderslev.

330) Merlie R Bay, Frederiksberg.

331) Khalil Mouhammed Bchtawi, Odense.

332) Baba Emile Beakou, Gladsaxe.

333) Ismailj Beciri, København.

334) Amra Becirovic, Langå.

335) Behija Becirovic, Vejle.

336) Munevera Becirovic, Køge.

337) Nedzad Beckovic, Viborg.

338) Fadil Beganovic, Vejle.

339) Salahudin Beganovic, Slagelse.

340) Amir Begovic, Nykøbing Falster.

341) Jasmina Begovic, Nykøbing Falster.

342) Slade Begovic, Munkebo.

343) Marjan Behboudy Chooloo, Odense.

344) Nazika Behmen, Herlev.

345) Emira Bejtovic, Vejen.

346) Melita Bejtovic, Vejle.

347) Raif Bejtovic, Vejle.

348) Dino Bektas, Odense.

349) Selma Bektas, Odense.

350) Polina Belko, Aalborg.

351) Samira Bent Ali Bembli, København.

352) Sonia Ben Mansour, København.

353) Houda Bent Fraj Ben Nafla, København.

354) Mouna Benhaddou, Lyngby-Taarbæk.

355) Zijada Berberovic, Brøndby.

356) Hosnieh Berchalli, Helsingør.

357) Rosa Lucia Berdino-Olsen, Slagelse.

358) Isuf Berisha, Hobro.

359) Salima Berkane, København.

360) Marco Arcecio Bermeo Velastegui, København.

361) Meiqin Yu Bernth, Dianalund.

362) Shahram Beyk, Odense.

363) Ramany Bharathidasan, Skanderborg.

364) Ashok Bhattachan, København.

365) Amer Bijedic, Næstved.

366) Sakineh Bikli, Albertslund.

367) Aida Bilanovic, Kolding.

368) Sebina Bilanovic, Kolding.

369) Lisa-Ann Patrice Bilde, Hørsholm.

370) Sanja Biljali, Maribo.

371) Joan Nomapheto Bindslev, Århus.

372) Svetlana Bindslev, Albertslund.

373) Emira Biser, Kolding.

374) Munevera Biser, Odense.

375) Maida Bjegac, Nykøbing Falster.

376) Zoran Bjegac, Nykøbing Falster.

377) Phayao Bjerre, Bramming.

378) Amra Blazenovic, Århus.

379) Adem Blazevic, Holmegaard.

380) Edina Blazevic, Holmegaard.

381) Gordana Blazevic, Jelling.

382) Jasminka Blazevic, Esbjerg.

383) Nedzad Blazevic, Esbjerg.

384) Stjepan Blazevic, Jelling.

385) Aleksandro Bodlovic, Gladsaxe.

386) Narine Bogusian, Bov.

387) Aisa Bojadzic, Horsens.

388) Antonia Rosa Barradas Bonic, Slagelse.

389) Josip Bonic, Slagelse.

390) Fatanah Borhani, København.

391) Goran Borovnjak, Svendborg.

392) Silvana Borovnjak, Svendborg.

393) Azra Bosnjak, Århus.

394) Ismet Bosnjak, Esbjerg.

395) Mirela Bosnjak, Rosenholm.

396) Asli Ali Botan, Gladsaxe.

397) Vera Lucia Botelho, Odense.

398) Noureddine Bouazza, København.

399) Aziza Bouhsane, København.

400) Iacine Olatunde Hervé Bouraïma, Gentofte.

401) Abdel Hakim Boussif, Gladsaxe.

402) Nemanja Bozic, Frederiksværk.

403) Emin Brackovic, Nyborg.

404) Jasminka Brackovic, Nyborg.

405) Faket Brahimi, Holbæk.

406) Melvin Brakic, København.

407) Maneenet Brodthagen, Frederiksværk.

408) Michael Bartel Bromm, Kolding.

409) Luz Maria Bruhn, Rødding.

410) Sacir Bucuk, Odense.

411) Darko Budes, Albertslund.

412) Dejan Budes, Nakskov.

413) Eva Budes, Nakskov.

414) Zacharie Bukuru, København.

415) Smajl Buliq, Horsens.

416) Akkhadet Bunbuathong, København.

417) Nermin Burek, Slagelse.

418) Elvira Burnic, Slagelse.

419) Waseem Saif Buttar, Albertslund.

420) Elsa Babor Cadelina, Karlebo.

421) Elvir Cajevic, Grenaa.

422) Erick Rodrigo Tzic Calva, Gladsaxe.

423) Jandira Lorena Campos, Frederiksberg.

424) Manuel Jesus Campos Soto, Århus.

425) Lautaro Wilson Cangana Lopez, København.

426) Gustavo Isaac Caplunik, København.

427) Momir Carapic, Ikast.

428) Fabian Carvallo, Frederiksberg.

429) Behija Caskovic, Vejle.

430) Husein Caskovic, Vejle.

431) Luis Alberto Castillo Lopez, København.

432) Armin Catak, Greve.

433) Amer Catovic, Brøndby.

434) Atif Catovic, Brøndby.

435) Alma Causevic, Silkeborg.

436) Samir Causevic, Silkeborg.

437) Maryan Cabdi Cawaale, Slagelse.

438) Arnoldo Cebrero Riquelme, Århus.

439) Mite Cekovski, Hillerød.

440) Edisa Cenanovic, Viborg.

441) Elvisa Cenanovic, Viborg.

442) Vahid Cepic, Svendborg.

443) Zuhra Cepic, Svendborg.

444) Amela Cerimagic, Grenaa.

445) Mirsada Cerovina, Brøndby.

446) Zahid Cesko, Rudkøbing.

447) Hazal Cetinkaya, Frederikshavn.

448) Prasit Champasak, Roskilde.

449) Saranga Chandrasegaram, Århus.

450) Walid Ahmad Charif, Albertslund.

451) Ana Maria Charquero Baez, Albertslund.

452) Thi Ut Chau, Give.

453) Shabraiz Chaudhry, Vallensbæk.

454) Youssef Abdul-Rahman Chehade, Slagelse.

455) Samira Farid Cheheiber, København.

456) Rachida Chelhi, København.

457) Bo Chen, København.

458) Xiaohui Chen, Horsens.

459) Mei Foon Cheung, Århus.

460) Anh Chi, Ishøj.

461) Carla Chimera, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.

462) Assia Ali Chmeis, Ringsted.

463) Songkrod Chokaeo, Hadsund.

464) Maria Choudhary, Ølstykke.

465) Antoinette Nasri Choukair, Hals.

466) Christian Dahl Christensen, Åbybro.

467) Jasmina Christensen, Silkeborg.

468) Lin Christensen, Nyborg.

469) Simone Elisabeth Eva Christensen, Herning.

470) Soekhradji Christensen, Skjern.

471) Enrigue Christensen Betancourt, Villanova del Vallés i Spanien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

472) Amani Christiansen, Helsingør.

473) Eliane Batista Christiansen, Vallensbæk.

474) Ali Chaabi, Vejle.

475) Mirsada Cimirotic, Randers.

476) Aldina Cirak, Haderslev.

477) Sabrija Cirikovic, Haderslev.

478) Desmond Coker, Odense.

479) Branka Cokic, Struer.

480) Dzafer Cokic, Struer.

481) Edin Cokic, Odense.

482) Ermin Cokic, Svendborg.

483) Alma Cokoja, Frederikshavn.

484) Safet Cokoja, Frederikshavn.

485) Sanela Colakovic, København.

486) Ismir Colo, Randers.

487) Nafa Corajevic, Vejle.

488) Senad Corajevic, Vejle.

489) Elmela Corbo, Silkeborg.

490) Jackie Cortez, Skovbo.

491) Roger Antonio Crespo, København.

492) Mirsad Crneta, Gladsaxe.

493) Sabina Crneta, Gladsaxe.

494) Nedzad Crnkic, København.

495) Muamer Curovic, Ballerup.

496) Amir Custovic, Randers.

497) Nermana Custovic, Århus.

498) Sabaheta Cviko, Århus.

499) Mohamad Dabdoub, København.

500) Rafat Mahmoud Dabdoub, København.

501) Eyram Afi Dabla, København.

502) Tamara Dahl, Frederiksberg.

503) Sinisa Dakovic, Vordingborg.

504) Josefina Derla Damasco, København.

505) Siriya Damm, Sydals.

506) Souad Hassan Dandach, København.

507) Ravivun Danesh, Ravnsborg.

508) Mohamed Salah Daoudi, Struer.

509) Djenan Darkulic, Sakskøbing.

510) Rasima Darkulic, Nørre Alslev.

511) Sado Darkulic, Nørre Alslev.

512) Radojko Dasic, Herlev.

513) Waheeda Bibi de Voss, Hillerød.

514) Nani Bhusan Deb, København.

515) Safeta Dedic, Nakskov.

516) Esad Dedukic, Odense.

517) Warly Deguillo, Nørre Djurs.

518) Jelica Dekic, København.

519) Jayson Bondoc del Castillo, København.

520) Alma Delalic, Skanderborg.

521) Fuad Delalic, Lemvig.

522) Seid Delalic, Skanderborg.

523) Amir Delic, Odense.

524) Ifeta Delic, Trehøje.

525) Nermin Delic, Fredensborg-Humlebæk.

526) Sadija Delic, Odense.

527) Dimitar Atanassov Delipavlov, København.

528) Amra Demirovic, Fredensborg-Humle-
bæk.

529) Edin Demirovic, Grenaa.

530) Edita Demirovic, Grenaa.

531) Zijad Demirovic, Fredensborg-Humlebæk.

532) Ma Aubrey Dequillo, Århus.

533) Rima Moujahed Derbas, Århus.

534) Habiba Ahmed Deria, København.

535) Fardowsa Abdullahi Deriye, København.

536) Jasminka Deronic, København.

537) Lejla Deronic, Sønderborg.

538) Azdine Derouich, Gentofte.

539) Garba Diallo, Helsingør.

540) Hasan Barre Diiriye, Århus.

541) Elmin Dilic, Gladsaxe.

542) Abdifitah Ahmed Dirie, København.

543) Hassan Mohamad Dirie, København.

544) Saiido Ahmed Dirie, København.

545) Abdi Wahab Diriye, København.

546) Abdirashid Osman Diriye, Århus.

547) Hersi Madar Diriye, København.

548) Avdija Dizdarevic, Brædstrup.

549) Edin Dizdarevic, Brædstrup.

550) Ervin Dizdarevic, Esbjerg.

551) Milada Dizdarevic, Brædstrup.

552) Güllü Djangirova, Gladsaxe.

553) Svetlana Djekic, Gladsaxe.

554) Zoran Djekic, København.

555) Jovan Djordjevic, Næstved.

556) Djenan Djozlic, Vejle.

557) Goran Djukelic, Horsens.

558) Zekija Djuzelovic, Høje Taastrup.

559) Duc Huy Do, Roskilde.

560) Niculai Doloiu, Helsingør.

561) Hanan Khaled Dorgham, Greve.

562) Elham Dowlatshahi Pirouz, Århus.

563) Sasa Dragic, Ikast.

564) Souad Drief, Horsens.

565) Elvana Drina, Nakskov.

566) Samir Drina, Nakskov.

567) Ahmed Drissi, Gladsaxe.

568) Yasin Mahamed Dualeh, Rødby.

569) Reinhard Wolfgang Duderstadt, København.

570) Raj Kumar Dureja, Greve.

571) Damir Duric, København.

572) Ivan Durmis, Skive.

573) Almir Durutlic, Århus.

574) Nada Duvnjak, Århus.

575) Sabri Dzaferi, Ledøje-Smørum.

576) Edisa Dzaferovic, Sønderborg.

577) Ermin Dzafic, Brøndby.

578) Muhamed Dzambegovic, Rudkøbing.

579) Omer Dzanic, Vejle.

580) Amela Dzanko, Haderslev.

581) Elvir Dzanko, Haderslev.

582) Edina Dzekic, Arden.

583) Alma Dzonlic, Viborg.

584) Midhat Dzubur-Jusufovic, Rudkøbing.

585) Zlata Dzubur-Jusufovic, Rudkøbing.

586) Sobhie Daabas, Odense.

587) Sadio Ali Daauud, København.

588) Sohaila Ebrahimi, Herlev.

589) Abdolhamid Eftekhari, Århus.

590) Naema Egal, Odense.

591) Hanan Assaad Eid, Aalborg.

592) Nargiz Eioubova, Aabenraa.

593) Samir Yusuf Eisho, Horsens.

594) Manal El Ali, Karlebo.

595) Mohamed El Aoufi, Albertslund.

596) Hoda Ali El Rahim El Ayoubi, Odense.

597) El Hassan El Haddouchi, Gladsaxe.

598) Wafia El Houssaini, København.

599) Lama El Hussein, Helsingør.

600) Mariam El Issa, Køge.

601) Hamid El Kaouchi, Nørre Aaby.

602) Hanadi El Kassem, Fredericia.

603) Loubna El Khaldi, Århus.

604) Jamile Sami El Khatib, Århus.

605) Mohamed El Mesbahi, Søllerød.

606) Eman El Mohamad, Korsør.

607) Yasmin El Mohamad, Korsør.

608) Manal Khalil El Mughayer, Karlebo.

609) Sanae El Ouarti, København.

610) Ahmed El-Asri, Kalundborg.

611) Elias Hanna El-Chaer, Århus.

612) Mirsada Elezovic, Nyborg.

613) Hayfaa Hussein Abdallah El-Fatlawi, København.

614) Lama El-Hasan, København.

615) Hiyam El-Helou, Århus.

616) Wadad Mohammad El-Khatib, København.

617) Magda El-Madani, Skive.

618) Nicklas Jorge Elmark, Helsingborg i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

619) Abdulhakim Abdulrahman Elmi, Bjerringbro, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1989 og 1988.

620) Juweria Ahmed Elmi, Aalborg.

621) Kadra Ali Elmi, Rødovre, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2000, 1997, 1996, 1995, 1993 og 1989.

622) Zeinab El-Moussa, København.

623) Jurate Elnef, Sønderborg.

624) Kaoussar Abed El-Sadek, Odense.

625) Aida El-Safadi, Nykøbing Falster

626) Montaha Mostapha El-Youssef, Odense, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

627) Chawki El-Zein, Frederikssund.

628) Nasit Emini, Høje Taastrup.

629) Morten Bruno Engelschmidt, Tårnby.

630) Volodia Epremian, København.

631) Zoran Erdemovic, Gladsaxe.

632) Meral Esati, København.

633) Mojgan Eskandari Yeganeh, Lyngby-Taarbæk.

634) Ezatollah Esmati, Kolding.

635) Cumar Sheekh Haashi Esse, Århus.

636) Fadi Ghazi Esteite, København.

637) Narjes Ezlati, Fredericia.

638) Vojko Fajgelj, København.

639) Mohamad Fakih, Karlebo.

640) Ayaan Mohamed Farah, Herlev.

641) Rodo Bashir Farah, Århus.

642) Bilan Farah Jama, Herlev.

643) Taghi Farazmand, Brøndby.

644) Hanan Fares, København.

645) Sima Farhid, Fredericia.

646) Mahyar Farshi, Odense.

647) Minou Farshi, Odense.

648) Lutfi Fatah, København.

649) Zeerak Mohammed-Saleh Fatah, Brøndby.

650) Jwan Ibrahim Fatam, Ringsted.

651) Mette Christina Fauth, Frederiksberg.

652) Vanja Fazlagic, Sønderborg.

653) Fatima Fazlic, Odense.

654) Samija Fejzic, Horsens.

655) Joseph Vuchiri Felix, Gladsaxe.

656) Nadia Clement Fellah, Lyngby-Taarbæk.

657) Ljuljzim Ferati, Fredericia.

658) Orhan Fetahagic, Randers.

659) Merima Fetic, Randers.

660) Mohammad Umer Feyaz, Frederiksberg.

661) Behrouz Firouzi, Værløse.

662) Fariba Firouzi, Værløse.

663) Midori Fischer, Hvidovre.

664) Zenebeh Fisseha, Herlev.

665) Su’Ada Abdulhafid Fogi, København.

666) Jalal Foulane, Ringsted.

667) Enilson Nobrega Fragoso, Karlebo.

668) Pornsri Frederiksen, København.

669) Mithat Gabela, Sakskøbing.

670) Zemina Gabela, Sakskøbing.

671) Ermin Gacanin, Svendborg.

672) Mili Gacanin, Rudkøbing.

673) Bernad Gacic, Viborg.

674) Justine Nakityo Gad, Frederiksværk.

675) Ngawa Gadeberg, Christiansfeld.

676) Armin Galesic, Odense.

677) Indira Galesic, Odense.

678) Subajini Gandhi, Svinninge.

679) Jasmina Ganic, Køge.

680) Xiao Hong Gao, København.

681) Erna Garanovic, Herning.

682) Antun Gavranovic, Helsingør.

683) Predrag Gavric, Frederiksværk.

684) Abdirisak Ahmed Geelle, København.

685) Marian Yusuf Gelle, Nykøbing Falster.

686) Bella Gevorkian, København.

687) Mehrdad Ghaffari, Århus.

688) Shadan Ali Ghafor, Rødovre.

689) Abdul-Hadi Abdel-Nabi Ghali, København.

690) Mohammad Reza Ghavami, Helsingør.

691) Siavash Ghazipour, Århus.

692) Aurbjit Singh Gill, Albertslund.

693) Dinka Glavas, Nakskov.

694) Wilfried Hugo Heinrich Goecke, Lyngby-Taarbæk.

695) Maryam Gol-Mohammadi, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

696) Branislav Golubovic, Silkeborg.

697) Karsten Gondesen, Langeskov.

698) Mariana Gonzales Saravia, Århus.

699) Qamar-Ul-Zaman Goraya, København.

700) Younan Khoshaba Gorgees, Horsens.

701) Marzieh Goudarzi, København.

702) Nailia Gourbanova, Fredensborg-Humlebæk.

703) Edvin Grcic, Struer.

704) Sanja Grcic, Struer.

705) Aleksandar Grgic, København.

706) Jadranka Grgic, Otterup.

707) Vage Venetikovich Grigorian, Fredericia.

708) Armin Grizovic, Esbjerg.

709) Nikita Alexander Filipp Grunnet, Haslev.

710) Rosa de Las Mercedes Guimay Munoz, Århus.

711) Khadra Hassan Gulaid, Kolding.

712) Luzviminda Andaya Parayno Gullaksen, Klaksvik.

713) Antonny Gumisireza, Vejle.

714) Mustafa Gunic, Tønder.

715) Gene Ylber Starr Magadia Guno, København.

716) Quan-Bin Guo, Greve.

717) Dragoslav Gusatovic, Helsingør.

718) Dzevida Gusic, Brædstrup.

719) Ramona Sayonara Gutierrez Gonzalez, København.

720) Naser Mohamed Guweda, København.

721) Mira Gvozdenovic, Hørsholm.

722) Zenab Shire Gaaje, Gladsaxe.

723) Mohamed Mohamoud Gaas, Karlebo.

724) Deiagool Habassy, Århus.

725) Samina Habib, København.

726) Djenana Habul, Ebeltoft.

727) Senada Habul, Vejle.

728) Hussein Mohamad Hachaem, Ishøj.

729) Zaina Dussene Hachili, Hørsholm.

730) Daida Hadzic, København.

731) Ismir Hadzic, Kolding.

732) Asija Hadzikadunic, Slagelse.

733) Dzemal Hadzikadunic, Slagelse.

734) Edin Hadzikadunic, Randers.

735) Adnan Hadziosmanovic, Vejle.

736) Maida Hadziosmanovic, Farum.

737) Seniha Hadziosmanovic, Birkerød.

738) Azra Hadzisakovic, Tårnby.

739) Ernad Hadzisakovic, Tårnby.

740) Jasminka Hadzovic, Nyborg.

741) Zaim Hadzovic, Nyborg.

742) Zahra Hafari, Århus.

743) Jasminka Hairic, Frederikshavn.

744) Amir Hajdarevic, Brøndby.

745) Beklina Hajdarevic, Tårnby.

746) Fadila Hajdarovic, Sønderborg.

747) Afin Malla Haji, Odense.

748) Bishar Abdinasir Haji, København.

749) Fardowsa Abdullahi Haji, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

750) Safia Ahmed Haji, København.

751) Abdalle Mahamed Haji A’awad, København.

752) Sadegh Hajimoradi, Aalborg.

753) Redo Hajiric, Odense.

754) Fatima Hajric, Kolding.

755) Sabaheta Hajric, Viborg.

756) Zajim Hajric, Viborg.

757) Masbal Huruse Halane, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1987 og 1986.

758) Ahmad Halik, Århus.

759) Daniel Halilovic, Rødovre.

760) Edisa Halilovic, København.

761) Elvir Halilovic, Birkerød.

762) Ermedin Halilovic, Horsens.

763) Anfal Halimah, Århus.

764) Sanije Halimi, Odense.

765) Fadwa Husni Hamdan, Brøndby.

766) Abdulwahab Hameed Rasul, Skive.

767) Shank Abdulwahab Hameed Rasul, Skive.

768) Ali Hassan Hammoud, Holstebro.

769) Athra M Hamood, Brøndby.

770) Alma Hamzic, Kolding.

771) Nidzara Hamzic, Tønder.

772) Olivera Handzar, Esbjerg.

773) Amira Hanic, Ringkøbing.

774) Sedad Hanic, Holmsland.

775) Amnuai Hansen, Nakskov.

776) Fujiko Hansen, Køge.

777) Gerard Gerner Hansen, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1993.

778) Maria Hansen, Jægerspris.

779) Maria Regina Hansen, Fredensborg-Humlebæk.

780) Marion Hansen, Helsingør.

781) Martina Hansen, Thisted.

782) Nongk Hansen, Rødby.

783) Sa-Art Hansen, København.

784) Tingting Hansen, Frederiksberg.

785) Vicente Manuel Mac Hansen, Nairobi i Kenya. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

786) Wandee Hansen, Rødovre.

787) Asadullah Haqani, Ishøj.

788) Hassania Hargane, København.

789) Nesrin Harmankaya, København.

790) Fadumo Abdi Harun, Odense.

791) Ejub Hasanbegovic, Nakskov.

792) Luul Sheikh Ibrahim Hashi, København.

793) Nermin Hasic, Odense.

794) Nermina Hasic, Gladsaxe.

795) Sanel Hasic, Odense.

796) Nevresa Hasicic, Kolding.

797) Merima Haskovic, Thisted.

798) Senad Haskovic, Thisted.

799) Abdi Mahamoud Hassan, Sakskøbing.

800) Abdi Omar Hassan, Silkeborg.

801) Abdullahi Hassan, Herning.

802) Abdullahi Warsame Hassan, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2002, 2000, 1999 og 1998.

803) Aden Farah Hassan, Århus.

804) Ahmed Abdullahi Hassan, København.

805) Amina Abdullah Hassan, Fredericia.

806) Ammar Saed Hassan, Vejle.

807) Amaal Sheikh Hassan, Brande.

808) Asma Abdi Hassan, København.

809) Ayan Abdullahi Hassan, Albertslund.

810) Halima Mohamud Hassan, Ballerup.

811) Hassan Ahmed Hassan, København.

812) Mohamed Mohamoud Hassan, Farum.

813) Mustaf Yusuf Hassan, Rødovre.

814) Najiha Mohamed-Saied Hassan, Roskilde.

815) Sadia Sheikh Ali Hassan, Albertslund.

816) Suban Abdullahi Hassan, Odense.

817) Subhi Mahmoud Hassan, Høje Taastrup.

818) Zaineb Faik Hassan, Roskilde.

819) Zeynab Abad Hassan, Tårnby.

820) Zohreh Hassan Zadeh Baghi, Horsens.

821) Talal Jamil Hawila, København.

822) Enes Hecim, Randers.

823) Asima Helac, Faaborg.

824) Teresita Navaja Helsted, Møn.

825) Muris Herenda, Kolding.

826) Hamdi Abukar Hersi, Århus.

827) Muhamed Hidic, Odense.

828) Manar Abdul-Latif Hijazi, København.

829) Saynab Jaama Hirad, Århus.

830) Vera Hirkic, Helsingør.

831) Faysal Mohamed Hirsi, København.

832) Bao van Hoang, Århus.

833) Vu Anh Hoang, Århus.

834) Nariman Hussein Hodroj, Hjørring.

835) Fikret Hodzic, Nyborg.

836) Hana Hodzic, Hvidovre.

837) Safet Hodzic, Silkeborg.

838) Semso Hodzic, Frederikshavn.

839) Senada Hodzic, Silkeborg.

840) Senada Hodzic, Frederikshavn.

841) Ziba Hodzic, Nyborg.

842) Seung Il Hong, Århus.

843) Azem Horman, Thisted.

844) Jadranka Horman, Thisted.

845) Dejan Horvat, Frederiksværk.

846) Alireza Eskandar Hosseindoust, Århus.

847) Nedzad Hot, Esbjerg.

848) Keti Hristova, Gladsaxe.

849) Nedzad Hrustic, Næstved.

850) Selma Hrustic, Randers.

851) Xiao Dong Hu Yan, Rødovre.

852) Chenxi Huang, Kalundborg.

853) Shao Yu Huang, København.

854) Yimin Huang, København.

855) Ahmad Hussein Hundawi, Århus.

856) Medo Huremovic, Aalborg.

857) Halima Ahmed Husein, Nyborg.

858) Amra Husilovic, Brøndby.

859) Abdulhamza Sayel Hussain, Brøndby.

860) Fadhila K Hussain, Høje Taastrup.

861) Narjes Abdulkarim Saleh Hussain, Brøndby.

862) Wael Yahya Hussain, København.

863) Mustafa Hussan Ahmad, Vallensbæk.

864) Abdirahmaan Mohamed Hussein, Odense.

865) Awat Ali Hama Hussein, Århus.

866) Dania Ali Hussein, Holstebro.

867) Faiza Abdullahi Sheikh Hussein, Århus.

868) Luul Ahmed Hussein, Kolding.

869) Safi Abdi Hussein, Aalborg.

870) Boasteya Hussein Ali, København.

871) Nuria Hussein Saleh, Sønderborg.

872) Thi Be Huynh, Hjørring.

873) Avni Hyseni, Aabenraa.

874) Hadije Hyseni, Aabenraa.

875) Suely Do Carmo Høy, Maribo.

876) Fosiya Mohamed Haaji, Hvidovre.

877) Amina Adan Ibrahim, Odense.

878) Hodan Osman Ibrahim, Århus.

879) Leila Ibrahim Ibrahim, Randers.

880) Maissa Ibrahim, Århus.

881) Yahya Ibrahim, Holmegaard.

882) Abdu Ibrahim Mohd, Århus.

883) Sobhie Ibrahim Rabah, København.

884) Amel Ibrahimovic, Kolding.

885) Belkisa Ibrahimovic, Kolding.

886) Vejsil Ibrahimovic, Ringkøbing.

887) Samir Ibricic, Odense.

888) Amela Idriz, Sorø.

889) Benjamin Idriz, Sorø.

890) Irina Leonidovna Ignatova, Greve.

891) Haki Igrishta, Hobro.

892) Mario Ilic, Randers.

893) Leylo Mahamed Ilqeyte, København.

894) Mensura Imamovic, Tønder.

895) Semsudin Imamovic, Tønder.

896) Ahmed Abdullahi Iman, Aalborg.

897) Khalid Iqbal, København.

898) Nasrin Iran Doust Joveini, Århus.

899) Hassan Ali Iraqi, Helsingør.

900) Majdi K F Irout, Lyngby-Taarbæk.

901) Sabina Isabegovic, Bornholm.

902) Nuh Mahamed Ahmed Isak, København.

903) Petrit Isaku, Fredericia.

904) Cemalj Iseni, København.

905) Ansha Ahmed Ismael, Odense, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

906) Hanan Ismail, Kolding.

907) Said Hersi Ismail, Århus.

908) Nimo Haybe Ismail Ali, København.

909) Fadumo Abdi Isman, Odense.

910) Khaled Issa, Århus.

911) Fadumo Abdullahi Isse, København.

912) Sabah Mohamed Isse, Kolding.

913) Mona Ahmad Istambouli, København.

914) Sahar Zouheir Isteitie, Roskilde.

915) Manimala Ithayaras, Herning.

916) Rimoun Benyamin Iwan, Slagelse.

917) Halimo Siyaad Iye, Aalborg.

918) Josephine Jabra, Århus.

919) Mohammad Gazi Jaff, Odense.

920) Alida Jaganjac, Vejle.

921) Halil Jahic, Odense.

922) Mirsa Jahic, Odense.

923) Nermin Jajovski, København.

924) Ella Jakobsen, Rødovre.

925) Maria Ana Javier Jakobsen, Skovbo.

926) Maricel Jakobsen, Solrød.

927) Vladica Jakovljevic, København.

928) Refki Jakupi, Horsens.

929) Khadija Jalloh, Odense.

930) Ramadan Jalloh, København.

931) Ali Abdelle Jama, Odense.

932) Faduma Mahamed Jama, Fredericia.

933) Mahad Mohamed Jama, Nyborg.

934) Qadra Isse Jama, Århus.

935) Sainab Mohamed Jama, Kolding.

936) Shukri Jama, København.

937) Zahra Mohamed Jama, Silkeborg.

938) Khalil Jamal, Århus.

939) Juliett Janabi, København.

940) Besim Janova, Brøndby.

941) Uthen Jansri, Fredericia.

942) Ahmed Khalid Dakhil Jarah, Århus.

943) Yourtan Mahmoud Jasim, København.

944) Amela Jazvin, Aabenraa.

945) James Rajadurai Jebaraj, Nykøbing-Rørvig.

946) Jeyanthan Jeevaratnam, Herning.

947) Priyatharsini Jeevaratnam, Herning.

948) Alona Briones Jensen, Ringsted.

949) Audronè Jensen, Hals.

950) Ekaterina Jensen, Greve.

951) Eva-Maria Anna Jensen, København.

952) Gladys Cristina Jensen, Skanderborg.

953) Jiraphan Jensen, Sakskøbing.

954) Lina Sofie Jensen, Hals.

955) Lumpong Jensen, Karlebo.

956) Mildred Montero Jensen, Søndersø.

957) Sergei Komnatni Jensen, Århus.

958) Sumiko Jensen, Hørsholm.

959) Mina Jerrari, Århus.

960) Gathatharan Jeyakumar, Dragsholm.

961) Jugadevi Jeyaseelan, Ikast.

962) Huiling Jiang, København.

963) Sahro Osman Jimaale, Tornved.

964) Fadia Yahya Jirjis, Århus.

965) Cassoma Cazombo Joao, København.

966) Karim Joderimojavry, Bjergsted.

967) Oratai Johannessen, Langeskov.

968) Chiaye Johansen, Søllerød.

969) Natallia Lissovskaia Johansen, Rosenholm.

970) Arek Johansson, Roskilde.

971) Jessie Thavanayaki John Baptist, Aabenraa.

972) Milica Jokic, Slagelse.

973) Moussa Ahamed Jomaa, Helsingør.

974) Sebastian Jon, Gladsaxe.

975) Muenes Jonuz, Kolding.

976) Samija Jonuz, Kolding.

977) Dzevair Jonuzi, København.

978) Darko Jordanoski, Odense.

979) Boban Jovanovic, Brøndby.

980) Ljubisa Jovanovic, Fredericia.

981) Sladjana Jovanovic, Brøndby.

982) Khosrow Joze Kabiri, København.

983) Tarza Juan, Esbjerg.

984) Amela Julardzija, Kolding.

985) Hasib Julardzija, Kolding.

986) Fatima Jusufovic, Horsens.

987) Josephine Jørgensen, Kolding.

988) Lucena Jørgensen, Ryslinge.

989) Madeleine Sophie Hassing Jørgensen, Sønderborg.

990) Margaryta Sergeyevna Jørgensen, Præstø.

991) Monica Silvia Jørgensen, Aalborg.

992) Enayatullah Kabiri, Gentofte.

993) Sarkaut Mohamad Kader, Århus.

994) Adnan Kadir, St. Louis i USA.

995) Vian Kadr, København.

996) Rita Bassem Kahil, Aalborg.

997) Enes Kahriman, Kolding.

998) Zineta Kahriman, Kolding.

999) Edin Kahrimanovic, Sønderborg.

1000) Jasmina Kahrimanovic, Sønderborg.

1001) Karunakaran Kailasapathy, Horsens.

1002) Majid Kakawaysi, Århus.

1003) Yahya Kakawaysi, Århus.

1004) Roza Kalabaye, Roskilde.

1005) Tidza Kalaca, Ebeltoft.

1006) Lesya Petrivna Kalajdzic, Silkeborg.

1007) Beisa Kamber, Løgstør.

1008) Mirsad Kamber, Løgstør.

1009) Mark Kamugisha, Vejle.

1010) Pulendradevi Kanagasundram, København.

1011) Aruchchunar Kanapathipillai, Herning.

1012) Kayathri Kanapathippillai, Holbæk.

1013) Jegatheeswary Kandasamy, Århus.

1014) Thirunavukkarasoe Kandiah, Struer.

1015) Nezira Kandzetovic, Esbjerg.

1016) Neel Kanth, København.

1017) Sivagnanawathy Kanthi, Dragsholm.

1018) Camil Kapetanovic, Hobro.

1019) Enver Karabegovic, Grenaa.

1020) Saliha Karabegovic, Grenaa.

1021) Mirsada Karahodzic, Maribo.

1022) Azra Karamehmedovic, København.

1023) Enisa Karamehmedovic, Aalborg.

1024) Masoud Karbasian, København.

1025) Abdulkadir Guled Karshe, Odense.

1026) Sivaparan Karthigesu, Hadsten.

1027) Hiam Ahmad Karzoun, Århus.

1028) Saleh Mahmoud Karzoun, Århus.

1029) Sara Kashani, København.

1030) Aycha Kassab, Århus.

1031) Rijad Kasumovic, Randers.

1032) Siyamala Kathirgamanathan, Struer.

1033) Amandeep Kaur, Albertslund.

1034) Balwinder Kaur, Frederiksberg.

1035) Jasmail Kaur, Vejle.

1036) Thiruchelvam Kaushalya, Næstved.

1037) Mahmoud Said Kayed, Helsingør.

1038) Miryana Salim Kayed, Esbjerg.

1039) Inaam Abass Kazem, København.

1040) Aida Kazic, København.

1041) Edin Kazic, København.

1042) Rami Mohamad Kechtan, København.

1043) Tigist G Hiwot Kelete, København.

1044) Ariat Rubakumary Kennedy, Viborg.

1045) Dzevahira Kepic, Morsø.

1046) Mukadem Kepic, Morsø.

1047) Nowres Kerim, Høje Taastrup.

1048) Sasa Keseric, Helsingør.

1049) Elmir Kevelj, Rudkøbing.

1050) Semir Kevelj, Rudkøbing.

1051) Mohsen Khaki Motlagh, Korsør.

1052) Samiha Khaled, Odense.

1053) Rami Khalib, Århus.

1054) Abdinur Muhumed Khalif, Århus.

1055) Khadija Mansour Khafi Khalif, København.

1056) Sahan Hassan Khalif, Århus.

1057) Fatin Khalil, Odense.

1058) Faiza Khalil Mehdi, København.

1059) Banthoeng Khammee, Albertslund.

1060) Mohammad Yasir Khan, København.

1061) Sajjad Khan, København.

1062) Ziba Khan Ahmad Zadeh, Aalborg.

1063) Farideh Khan-Amiri, København.

1064) Abdul Khaleq Hussain Khanjer, Høje Taastrup.

1065) Safaa Hussain Matroud Khanjer, Rødovre.

1066) Sajida Khanum, København.

1067) Lina Walid Neiwes Ahmad Kharroubi, Fredensborg-Humlebæk.

1068) Riyad Neiwes Ahmad Kharroubi, København.

1069) Zarqa Balal Khiljee, Gentofte.

1070) Jawdat Rashad Khorshid, Odense.

1071) Vergeen Idwar Khoushabeh, Århus.

1072) Mike Kiani, Aalborg.

1073) Oksana Kieffer, Frederiksberg.

1074) Mirko Kilibarda, Skævinge, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1997.

1075) Hae Chang Kim, København.

1076) Charlotte Kirchheiner, København.

1077) Cevat Kirkdeveli, Odense.

1078) Edina Kisevic, Næstved.

1079) Mark Ivan Kiwanuka, Lyngby-Taarbæk.

1080) John Michael Kizza, Dianalund.

1081) Nurdin Klapuh, Varde.

1082) May Cabrera Koch, Aalborg.

1083) Maida Koldzo, Odense.

1084) Esmina Kolubara, Viborg.

1085) Galib Kolubara, Ikast.

1086) Danijela Komarica, Århus.

1087) Joseph Kongonani-Mattia, Ringsted.

1088) Josef Samuel Konnakkottu, Farum.

1089) Nabil Korkaz, København.

1090) Oleksandr Kosarev, Aalborg.

1091) Oleksandr Kosariev, Aalborg.

1092) Adam Tadeusz Kosciuszko, København.

1093) Hajrija Kosovac, Horsens.

1094) Muzafer Kosovac, Horsens.

1095) Najiba Ali Kourbani, Tårnby.

1096) Nariman Niyaze Kouzawile, København.

1097) Mahira Kovacevic, Odense.

1098) Tanja Kovacic, Tårnby.

1099) Fikret Krajisnik, Brøndby.

1100) Djordjina Kraljevic, Aalborg.

1101) Samira Krijestorac, Nakskov.

1102) Sri Selvarani Mutthambi Krishnapil, Aabenraa.

1103) Anna Norlyk Kristensen, Discovery Bay i Hongkong. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

1104) Josie Alcomendras Kristensen, Grenaa.

1105) Mark Norlyk Kristensen, Discovery Bay i Hongkong. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

1106) Lemana Krnic, København.

1107) Mersija Krso, Kolding.

1108) Dijana Krulj, Odense.

1109) Temin Krunesic, Varde.

1110) Ermin Krupic, Århus.

1111) Sanja Krupic, Kolding.

1112) Ysri Kryezi, Holbæk.

1113) Edina Kucuk, Esbjerg.

1114) Baskaran Kulanthivel, Haderslev.

1115) Jegatha Kulasingam, Herning.

1116) Paramanathan Kumarasamy, Brande.

1117) Nermin Kunic, Varde.

1118) Sanela Besirevic Kunic, Varde.

1119) Corinna Kunz, Jona i Schweiz.

1120) Cazime Kurtesi, Skælskør.

1121) Alija Kusundzija, Viborg.

1122) Haris Kusundzija, Skanderborg.

1123) Zeljko Kuzmanovic, Hillerød.

1124) Natalia Vsevolodovna Kvejborg, Gundsø.

1125) Fatima Kassem Kaakouch, København.

1126) Ferid Lagumdzija, Høje Taastrup.

1127) Zlata Lagumdzija, Høje Taastrup.

1128) Nooshindokth Lajevardi, Århus.

1129) Pablita Sarabia Lajot, Randers.

1130) Sanela Lalicic, Struer.

1131) Josephine Nakila Lamhauge, Møn.

1132) Anna-Liis Lankots, Aalborg.

1133) Abdirisaq Odowa Lari, Struer.

1134) Joy Cathrine Larsen, København.

1135) Maria Christina Larsen, København.

1136) Maria Larsson, Tønder.

1137) Blerta Latifi, København.

1138) Drita Latifi, Rødby.

1139) Huda Laz, Århus.

1140) Van Lon Le, Greve.

1141) Van Tuong Le, Skanderborg.

1142) Alfredo Rodrigo Lee Gonzalez, Albertslund.

1143) Ma Marine Mijares Lemche, Gladsaxe.

1144) Kelima Lepenica, Dragsholm.

1145) Semso Letic, Hadsund.

1146) Gregor Philipp Levin, København.

1147) Shawn Ka Kit Li, Århus.

1148) Shuying Lian, København.

1149) Shi Qiang Liang, København.

1150) Marinus Hendrikus Rudolf Liebregt, Brørup.

1151) Jiqing Lin, København.

1152) Simei Lin, Århus.

1153) Yonggui Lin, København.

1154) Rifeta Lindov, Esbjerg.

1155) Michael Lingam, Horsens.

1156) Natalia Litvinova, Gladsaxe.

1157) Waner Liu, København.

1158) Samet Ljatifi, Ballerup.

1159) Amra Ljeskavica, Vejen.

1160) Nurfija Ljubijankic, Aalborg.

1161) Melita Ljubljanac, Thisted.

1162) Sanel Ljubljanac, Thisted.

1163) Jelenka Ljuca, Greve.

1164) Serif Ljutic, Rudkøbing.

1165) Khadija Lomri, Horsens.

1166) Nelson Magirtome Lohide Lotongol, Århus.

1167) Miralem Loznica, København.

1168) Miriam Nakintu Lubega, Rødovre.

1169) Tomislav Lukic, Ølstykke.

1170) Milica Lukijanovic, Frederiksværk.

1171) Bun Hol Lun, Rødovre.

1172) Oleg Sitenko Lund, Aalborg.

1173) Perla Lundin, Gladsaxe.

1174) Sai Phi Luong, Ishøj.

1175) Pascal Julien Lustig, Odense.

1176) Rrahman Luta, Aalborg.

1177) Milouda Laamari, København.

1178) Jasmina Macanovic, Rødovre.

1179) Mirsad Macanovic, Rødovre.

1180) Ahmad-Reza Madjd Ul Islami, Stenløse.

1181) Jacqueline Siphiwe Madsen, Odense.

1182) Sam-Ang Madsen, Frederiksberg.

1183) Uthit Madsen, Aars.

1184) Virginia B Madsen, Høje Taastrup.

1185) Zhaveh Lee Madsen, Gladsaxe.

1186) Burhan Mahad Mohamed, København.

1187) Ayaan Dahir Warsame Mahamed, København.

1188) Mahamud Jama Mahamed, Århus.

1189) Fardawsa Mahamed Hashi, København.

1190) (Udgået).

1191) Abdulahi Mohamed Mahamud, Frederiksberg.

1192) Ahmed Artan Mahamud, Fredericia, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1193) Fahima Abdi Mahamud, Odense.

1194) Idil Shire Mahamud, Aalborg.

1195) Mahamed Ahmed Mahamud, Svendborg.

1196) Rahmo Mahamed Mahamud, Glostrup.

1197) Khadra Siciid Mahamuud-Indhayare, København.

1198) Nigar Mahmood Sharif, Slagelse.

1199) Ahmad Youssef Mahmoud, Karlebo.

1200) Najat Saleh Mahmoud, Køge.

1201) Joseph Jamil Mahmud, Tårnby.

1202) Husein Mahmutovic, Ringkøbing.

1203) Jasmina Mahmutovic, Kolding.

1204) Jusuf Mahmutovic, Næstved.

1205) Malika Mahyou, København.

1206) Akram Mahzon, Herlev.

1207) Khadija H A M Majid, København.

1208) Hanaa Fajr Makhlouf, Horsens.

1209) Goran Maksic, København.

1210) Abier Malalie, Odense.

1211) Ricardo Hector Maldonado, København.

1212) Zahra Ladan Malek, København.

1213) Mouslem Maleki, Esbjerg.

1214) Mahmoud Malki, Sønderborg.

1215) Suwilai Thawapee Malmberg, Rødovre.

1216) Muhibija Mandzo, Nakskov.

1217) Visnja Mandzo, Nakskov.

1218) Kalavathani Manickam, Nykøbing Falster.

1219) Eduard Markovich Manizer, København.

1220) Issa Mohamad Manseyah, Århus.

1221) Shan Mard, Gentofte.

1222) Vian Mard, København.

1223) Dusanka Maric, Nakskov.

1224) Nermin Maric, Odense.

1225) Sladana Maric, Odense.

1226) Slavko Maric, Lyngby-Taarbæk.

1227) Julijan Martinovic, Fredericia.

1228) Tetjana Georgijivna Maruda, Brøndby.

1229) Amela Masovic, Støvring.

1230) Raheleh Mataji, Århus.

1231) Habibo Hassan Matan, Kolding.

1232) Tina Mathiesen, Frederiksberg.

1233) Armen Matinjan, København.

1234) Guido Mattioni, Horsens.

1235) Iman Mawed, København.

1236) Arik Mawien, Hvidovre.

1237) Axmed Ibraahin Maxamed, Århus.

1238) Sarah Mbabazi, Hvidovre, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1239) Annick Mbazumutima, København.

1240) Charlotte Gunilla McLeod, St. Thomas i USA.

1241) Samir Mededovic, Fredericia.

1242) Nerminka Mehakovic, Roskilde.

1243) Armin Mehanovic, Holmegaard.

1244) Dzevdana Mehdic, Nakskov.

1245) Ismet Mehdic, Nakskov.

1246) Amira Mehic, Odense.

1247) Azra Mehic, Vejle.

1248) Jasna Mehic, Vejle.

1249) Maida Mehic, Vejen.

1250) Nihad Mehic, Vejen.

1251) Zlatan Mehic, Rudkøbing.

1252) Nezira Mehicic, København.

1253) Senad Mehicic, Herlev.

1254) Esad Mehinagic, Fredericia.

1255) Lidija Mehinagic, Fredericia.

1256) Hanifa Mehmedovic, Kolding.

1257) Senad Mehmedovic, Kolding.

1258) Nijaz Mehmedspahic, Sallingsund.

1259) Rajiv Mehra, Albertslund.

1260) Diler Mehran, Fakse.

1261) Muedin Memedi, København.

1262) Irakli Menabde, Gentofte.

1263) Edib Menzildzic, Galten.

1264) Nermana Menzildzic, Galten.

1265) Radmila Merdanovic, Svendborg.

1266) Iyad Merhi, Odense.

1267) Hajder Mesic, Tønder.

1268) Vahida Mesic, København.

1269) Meliha Mestrebasic, Randers.

1270) Rezgar Mahmoud Mhedeen, København.

1271) Nusreta Michaelsen, Hals.

1272) Esma Midzic, Nakskov.

1273) Marine Gagikovna Mikaeljan, Fredericia.

1274) Gilian Youssef Mikha, Århus.

1275) Slobodan Milankovic, København.

1276) Gordana Milosevic, Blaabjerg.

1277) Zeljko Milosevic, Blaabjerg.

1278) Mahad Sareeye Ali Mire, Århus.

1279) Miroslawa Misiewicz, Hobro.

1280) Kenan Misimovic, København.

1281) Tarik Misimovic, København.

1282) Flamur Misini, Aalborg.

1283) Rajka Miskovic, Ballerup.

1284) Vjekoslav Miskovic, Ballerup.

1285) Soheila Moadeli, Århus.

1286) Alaa-Eddine Hussein Mohamad, Helsingør.

1287) Anwar A G Mohamad, København.

1288) Jalal Ben Tofig Mohamad, Nykøbing Falster.

1289) Ahmed Saleh Mohamad-Amin, København.

1290) Taoufiq Mohamadi, Århus.

1291) Abdiaziz Hirad Mohamed, København.

1292) Abdirashid Abdulle Mohamed, Kolding.

1293) Abdirisaq Ibrahim Mohamed, Århus.

1294) Ali Ahmed Mohamed, København.

1295) Asli Garad Mohamed, Middelfart.

1296) Ayan Ahmed Mohamed, Skanderborg.

1297) Dhool Ahmed Mohamed, Skanderborg.

1298) Fadumo Ahmed Mohamed, København.

1299) Farhio Mohamud Mohamed, Århus.

1300) Fatimo Ahmed Mohamed, Skanderborg.

1301) Foos Ahmed Mohamed, Rødovre.

1302) Galad Mohamud Mohamed, Århus.

1303) Hinda Abdilahi Mohamed, Århus.

1304) Liban Isak Mohamed, Næstved.

1305) Sahra Sahal Mohamed, Aalborg.

1306) Said Osman Mohamed, Slagelse.

1307) Seid Musse Mohamed, Esbjerg.

1308) Shekh-Nur Mohamed, København.

1309) Sofia Mohamed, Århus.

1310) Fadhumo Mohamed Haid, Århus.

1311) Zahra Mohamed Mohamoud, Århus.

1312) Cholboch Samin Mohammad, Odense.

1313) Layla Rashid Mohammad Ahmad, Århus.

1314) Safia Abdi Mohammed, Herning, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1315) Shirin Fatah Mohammed-Amin, Høje Taastrup.

1316) Addawe Mohamed Mohamoud, Kolding.

1317) Abdulkadir Hagi Mohamed Mohamud, Århus.

1318) Ahmed Mohamed Mohamud, Aalborg.

1319) Farhio Haji Mohamud, Albertslund.

1320) Wil-Wal Abdulkadir Mohamud, Århus.

1321) Iise Sheikh Mohamud Guled, Holbæk.

1322) Madhumati Mohur, Karlebo.

1323) Ammer Ezzedine Mohyedine, Odense.

1324) Zahra Molaei, Aalborg.

1325) Rocio Isabel Mora Mendez, Vissenbjerg.

1326) Azhar Morasel, Herlev.

1327) Melis Mortensen, Herning.

1328) Saloomeh Moslehi Jenabian, Hillerød.

1329) Mehdi Motaghiani, Odense.

1330) Donia Abdel-Sattar Mourad, København.

1331) Mohamad Mouein Mourad, Århus.

1332) Lina B Mousa, København.

1333) Said Moussaid, København.

1334) Bunsai Muensai, København.

1335) Armin Muftic, Slagelse.

1336) Nadina Muftic, Slagelse.

1337) Thierry Mugumyamkiko, Karlebo.

1338) Ruside Muharemi, København.

1339) Sakib Mujanovic, Slagelse.

1340) Amer Mujezinovic, København.

1341) Nijaz Mujezinovic, København.

1342) Suada Mujezinovic, København.

1343) Alen Mujic, Brøndby.

1344) Ksenija Mujic, Brøndby.

1345) Nela Mujnovic, Silkeborg.

1346) Samir Mujnovic, Silkeborg.

1347) Fatima Mulalic, Horsens.

1348) Mohammad Abdullah Mulla-Wali, Helsingør.

1349) Sead Muminovic, Greve.

1350) John Than Munch-Hansen, Århus.

1351) Maria Anabela Cardoso de Almeida Munck, Glostrup.

1352) Juan Enrique Munzenmayer Reyes, Odense.

1353) Kandavanam Murugan, Holstebro.

1354) Sandravathani Murugananthan, Rødekro.

1355) Ahmed Abdiqadir Muse, København.

1356) Fadma Hassan Muse, Farum.

1357) Hawa Abdikarin Muse, Odense.

1358) Esma Music, Herning.

1359) Nezir Music, Herning.

1360) Sanin Musovic, Brøndby.

1361) Abdikarim Mohamed Musse, Aalborg.

1362) Faduma Roble Musse, København.

1363) Abdel Rahman Mohammad Abdel-Rahman Mustafa, København.

1364) Birivan Mohammad Abdel-Rahman Mustafa, København.

1365) Lemia A Mustafa, København.

1366) Nariman Mohammad Abdel-Rahman Mustafa, København.

1367) Vahida Mohammad Abdel-Rahman Mustafa, København.

1368) Sanela Mustedanagic, Odense.

1369) Grace Mutesi, Odense.

1370) Vasulathdevy Muthiah, Horsens.

1371) Camela Mørch, Helsingør.

1372) Gemma Madayag Mørkøre, Eidi.

1373) Marian Mohamud Maalin, Aalborg.

1374) Awat Maaroufi Agha, Skive.

1375) Sriranganathan Nadarajah, Herning.

1376) Vasuki Nadarasa, Hundested.

1377) Mohamad Ali Najem, Haderslev.

1378) Nadia Najmeldin, Ribe.

1379) Lilian Nakalembe, Albertslund.

1380) Solomy Nakirya, Dianalund.

1381) Arasu Nallathamby, Dianalund.

1382) Karim Namazdoust, Århus.

1383) Sheilla Kekimuli Namutebi, København.

1384) Howaida Jehad Nasser, Århus.

1385) Naumce Naumovski, Ballerup.

1386) Amanj Nazar Issa Zarafian, København.

1387) Yasaman Nazardad, Odense.

1388) Sardar Nazary, Kolding.

1389) Christine Ndayishimiye, Kalundborg.

1390) Farkhondeh Nematzadeh, Odense.

1391) Adile Nesimi, København.

1392) Samuel Emad Abdalla Nessim, København.

1393) Medi Neziri, København.

1394) Linh Ha Thu Ngo, Brøndby.

1395) Bac Thi Nguyen, Greve.

1396) Huong Thi Nguyen, Viborg.

1397) Loi Quoc Nguyen, Viborg.

1398) Thanh Tung Nguyen, Århus.

1399) Thi Kim Be Nguyen, Horsens.

1400) Thi Mai Trang Nguyen, Assens, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1401) Thi Truc Thuy Nguyen, Aabenraa.

1402) Van Thanh Nguyen, København.

1403) Karen Nicolajsen, Give.

1404) Warlita Nielsby, Horsens.

1405) Alba Iris Nielsen, Hvidovre.

1406) Clara Rhoda Tailashi Nielsen, Odense.

1407) Elisabeth Johanne Nielsen, Holstebro.

1408) Elizabeth Nielsen, Frederiksberg.

1409) Juliet Connie Nielsen, Viborg.

1410) Leonora Bazar Nielsen, Høje Taastrup.

1411) Lina Nielsen, Stevns.

1412) Naowarat Nielsen, Rødovre.

1413) Silas Munch Nielsen, København.

1414) Teddy Nielsen, Gladsaxe.

1415) Kristin Iris Niemeyer, Rødekro.

1416) Girmay Tewelde Nigiste, Haderslev.

1417) Sarabjit Singh Nijjar, København.

1418) Momir Nikolic, Aaskov.

1419) Spomenka Nikolic, Aaskov.

1420) Zoran Nikolic, Hillerød.

1421) Adnan Nikontovic, Horsens.

1422) Amela Nikontovic, Randers.

1423) Hajdar Nikontovic, Randers.

1424) Chithrabanu Nirmalan, Skanderborg.

1425) Isaac Niyonkinzo, København.

1426) Abdul Naser Noorestani, Farum.

1427) Ahmad Farid Nooristani, København.

1428) Muhubo Warsame Nor, København.

1429) Mohamed Sharif Nour, København.

1430) Jafar Nourouz, København.

1431) Radoslav Novovic, Gladsaxe.

1432) Sainab Duale Nuh, Århus.

1433) Mirsada Nuhanovic, Kolding.

1434) Hawo Elmi Nur, København.

1435) Mahamed Hirsi Nur, Århus.

1436) Bashir Abdi Nuur, Århus.

1437) Iftin Bashiir Nuur, Nykøbing Falster.

1438) Ismail Ahmed Nuur, Århus.

1439) Maryan Mohamed Nuur, Aalborg.

1440) Mohamad Abshir Nuur, Struer.

1441) Mohammed Bashiir Nuur, Nykøbing Falster.

1442) Loreta Nørgaard, Århus.

1443) Cecilia Obdrup, København.

1444) Jelena Obradov, Frederiksværk.

1445) Radisa Obretkovic, København.

1446) Suzana Obretkovic, København.

1447) Dorothy Gladys Ocanda, København.

1448) Anna Oganesian, Nordborg.

1449) Artur Rafikovich Oganesian, Nordborg.

1450) Admira Ogric, Gjern.

1451) Rose Olesen, Odense.

1452) Porntipa Olsen, Tornved.

1453) Ferid Omanovic, Bornholm.

1454) Abdillahi Hussein Omar, Roskilde.

1455) Abdirisaq Sheekh Omar, København.

1456) Farhia Abdulkadir Omar, Århus.

1457) Farhiyo Ahmed Omar, Århus.

1458) Ibrahim Abukar Omar, Århus.

1459) Ourouba Osman Omar, København.

1460) Edina Omeragic, Kolding.

1461) Amra Omerbasic, Arden.

1462) Mehmed Omerovic, Allerød.

1463) Armin Orlic, Høje Taastrup.

1464) Elvis Orman, Bornholm.

1465) Abdirahman Awad Osman, Odense.

1466) Abdirashid Mohamud Osman, Århus.

1467) Habso Ahmed Osman, Esbjerg.

1468) Hawa Abed Osman, Haderslev.

1469) Nima Lid Osman, København.

1470) Nimo Isse Osman, København.

1471) Osman Abdel Hamied Osman, Vallø.

1472) Yusuf Hassan Osman, Århus.

1473) Shino Osman Yarow, Aalborg.

1474) Iljiri Osmani, København.

1475) Adis Osmankovic, Odense.

1476) Becir Osmankovic, Nykøbing Falster.

1477) Fatima Osmankovic, Nykøbing Falster.

1478) Kemal Osmankovic, Odense.

1479) Aida Osmanovic, Bov.

1480) Hasan Osmanovic, Bov.

1481) Hassan Salah Othman, Århus.

1482) Kamle Mahmoud Otrq, Århus.

1483) Chafiaa Oumdjeniba, København.

1484) Aida Ovcina, Silkeborg.

1485) Amedeo Ovcina, København.

1486) Balachandran Padikalingam, Randers.

1487) Maria Lavinia Brito Pagh, Gentofte.

1488) Princely Suresh Pakkiyam, Hørning.

1489) Sheba Sutharshini Pakkiyam, Århus.

1490) Shahriar Pakzamir, København.

1491) Erica Edith Palermo de Larguia, Skanderborg.

1492) Hankusa Palic, Maribo.

1493) Jasmin Palic, Ringkøbing.

1494) Samira Palislamovic, Ikast.

1495) Gerardo Sigfrido Palma Olmazabal, København.

1496) Hou Jin Pang, København.

1497) Alan Pap, København.

1498) Hachili Papa Ali, Hørsholm.

1499) Zoi-Andrianna Papaioannou, Athen i Grækenland. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

1500) Manikkadevi Pararajasingham, Helsingør.

1501) Pankayarnathan Pararasasingam, Gråsten.

1502) Benjamin Parbst, København.

1503) Marie-Louise Parbst, Hørsholm.

1504) Mabel Parker Castell, København.

1505) Kausar Parveen, København.

1506) Ratko Pasajlic, Glostrup.

1507) Edin Pasic, Odense.

1508) Nerma Pasic, Odense.

1509) Rajini Josephine Paul Kumaran, Videbæk.

1510) Dragana Paunovic, Hillerød.

1511) Belma Pavlovic, Ballerup.

1512) Radmila Pavlovic, Gladsaxe.

1513) Zoran Pecipajkovski, Ballerup.

1514) Daravarn Pedersen, Værløse.

1515) Latifa Pedersen, Vordingborg.

1516) Philipp Pawlowski Pedersen, Hedensted.

1517) Rajna Pedersen, Silkeborg.

1518) Sabina Pedersen, Frederikshavn.

1519) Tatyana Anatolievna Pedersen, Hinnerup.

1520) Veronica Mistal Pedersen, Nakskov.

1521) Ozana Pehlic, Esbjerg.

1522) Petra Pejcic, Nykøbing Falster.

1523) Jasmina Pejkic, Helsingør.

1524) Sanja Perko, Hørsholm.

1525) Selma Pervan, København.

1526) Shahda Perveen, København.

1527) Michaela Petersen, Nykøbing Falster.

1528) Misao Petersen, Greve.

1529) Sara del Carmen Guerra Petersen, Kolding.

1530) Susan Mutale Petersen, Ringsted.

1531) Tamara Petrosian, København.

1532) Lora Gamletovna Petrosyan, Karlebo.

1533) Vanja Petrovic, København.

1534) Veljko Petrovic, København.

1535) Vesna Petrovic, København.

1536) Zahra Pezeshkian, Kolding.

1537) Samir Pezic, Hobro.

1538) Senada Pezic, Hobro.

1539) Anh Kim Thi Pham, Århus.

1540) Sinh van Pham, Greve.

1541) Thi Hoa Pham, Horsens.

1542) Thi Luong Pham, Horsens.

1543) Van Cuong Pham, Odense.

1544) Rungnapa Phayphim, Fredensborg-Humlebæk.

1545) Sommai Phunnoi, Fredericia.

1546) Mona Jørgensen Pich, Slagelse.

1547) Alem Pilavac, Brøndby.

1548) Bajra Pilavac, Brøndby.

1549) Badema Pilica, Nykøbing Falster.

1550) Dzemal Pilica, Nykøbing Falster.

1551) Enis Pilica, Odense.

1552) Haris Pilica, Nykøbing Falster.

1553) Karina Plouzian, København.

1554) Idajeta Pobric, Greve.

1555) Ingrida Pojemiatskas, Århus.

1556) Senka Pojskic, Esbjerg.

1557) Edina Poljak, Skive.

1558) Nurudin Poljakovic, København.

1559) Ramanathan Ponnambalam, Ebeltoft.

1560) Antony Anys Tela Ponraj, Midtdjurs.

1561) Neda Popadic, Odense.

1562) Hanif Popalzai, Aalborg.

1563) Rasim Porcic, Trehøje.

1564) Zinaid Porcic, Trehøje.

1565) Almin Poskovic, Løgstør.

1566) Sidnana Poskovic, Nakskov.

1567) Choosri Poulsen, Gladsaxe.

1568) Violeta Poulsen, Frederiksberg.

1569) Maria Prang, Århus.

1570) Sahza Prljaca, Løgumkloster.

1571) Uzeir Prljaca, Løgumkloster.

1572) Mario Psorn, Kolding.

1573) Dzejlana Pulo, Gladsaxe.

1574) Sakib Puris, Brøndby.

1575) Fahra Purivatra, Ribe.

1576) Jeyanthy Pushparajah, Holstebro.

1577) Ivan Qasha, Århus.

1578) Khalid Qasim, Gladsaxe.

1579) Mah Qayyum, Albertslund.

1580) Peter Charles Asharku Quaye, Kolding.

1581) Sabad Ahmed Rabbi, København.

1582) Hayfa Rachid, Odense.

1583) Dzenana Radaslic, Slagelse.

1584) Dragica Radic, Silkeborg.

1585) Marina Radic, Grenaa.

1586) Saadia Radouani, Hvidovre.

1587) Karim Bashar Rafiq, København.

1588) Shazia Rafique, København.

1589) Lamiaa Ragi, København.

1590) Nadja Rahic, Skive.

1591) Asie Rahimi, Frederiksberg.

1592) Sweetlana Rahin, Holbæk.

1593) Abdul Wahab Rahmani, København.

1594) Ismija Rahmanovic, Aabenraa.

1595) Zemir Rahmanovic, Aabenraa.

1596) Mohammad Aftab Gull Raja, Albertslund.

1597) Neelaveniammal Rajamohan, Herning.

1598) Duangjit Raksa, Sønderborg.

1599) Ravindran Ramachandran, Holbæk.

1600) Sejad Ramadanovic, Helsingør.

1601) Subothini Ramesh, Ebeltoft.

1602) Azra Ramic, Odense.

1603) Samir Ramic, Odense.

1604) Salko Ramljak, Randers.

1605) Abresha Ramovic, Haarby.

1606) Eljjaz Ramovic, Haarby.

1607) Hasima Ramovic, Haarby.

1608) Roberto Rangel Chavez, Solrød.

1609) Bavani Rankarasan, Struer.

1610) Kelly Marie Rankin, Miami i USA.

1611) Delva Raonic, Greve.

1612) Amelia Reyes Lardizabal Rasmussen, Bjergsted.

1613) Fidelia Gano Rasmussen, Silkeborg.

1614) Mahjouba Rasmussen, Gentofte.

1615) Natalia Rasmussen, Otterup.

1616) Thongmuang Rasmussen, Nysted.

1617) Khoshawi Rasool Saleem, Århus.

1618) Ermina Rastoder, Kolding.

1619) Ferhad Rastoder, Kolding.

1620) Ibis Rastoder, Næstved.

1621) Ismeta Rastoder, Næstved.

1622) Noura Rasul, København.

1623) Krishnarajan Ratnasabapathy, Struer.

1624) Gunatheeswary Ravichandran, Nykø-
bing-Rørvig.

1625) Subashinee Ravikumar, Hobro.

1626) Saleem Raza, København.

1627) Mohammad Razaq, Tårnby.

1628) Hind Razoog, Glostrup.

1629) Bahri Redzepi, Næstved.

1630) Mirzeta Redzepi, Næstved.

1631) Khalil Ur Rehman, Albertslund, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999, 1997 og 1995.

1632) Mohammad Ayub Rehman, Vallensbæk.

1633) Selma Repuh, Roskilde.

1634) Ahmed Resic, Farsø.

1635) Shaban Rexha, Svendborg.

1636) Vivian Reyes, København.

1637) Khadija Rhain, København.

1638) Abas Ristemi, Frederiksberg.

1639) Aida Ristic, Nykøbing Falster.

1640) Veronika Ristic, Vejle.

1641) Jinan Mohammad Riza, København.

1642) Arnel Rizvanovic, Struer.

1643) Zumer Rizvanovic, Randers.

1644) Fatima Rizvic, Bornholm.

1645) Qamar Roashan, Stenløse.

1646) Patricia Haydee Robledo Rieiro, København.

1647) Gloria B Robles, Brøndby.

1648) Maria Beatriz Rocha Procopio, København.

1649) Antonio Sanchez Rodriguez, Aalborg.

1650) Farooq Mohammad Rodwal, Århus.

1651) Zarmina Rodwal, Århus.

1652) Faisal Jama Rooble, Odense.

1653) Maryam Roohimanesh, Kolding.

1654) Soumaya Rostom, Hillerød.

1655) Younas Roudani Fezgari, Tårnby.

1656) Sonja Roudneva, København.

1657) Irina Anatolievna Roudnitskaia, Næstved.

1658) Elena Rousanova, Odense.

1659) Jasna Rozic, Lyngby-Taarbæk.

1660) Arife Rrahmani, Sønderborg.

1661) Andrej Rumjancev, Roskilde.

1662) Suna Ruscukic, Frederikshavn.

1663) Nadzije Rusiti, Ishøj.

1664) Jasmina Ryberg, Høje Taastrup.

1665) Vian Rysgaard, Frederikshavn.

1666) Elizabeth Huiarei Rømer, Vejle.

1667) Jesper Raab, København.

1668) Ida Inga Raabye, Aalborg.

1669) Jadranka Sabanagic, Esbjerg.

1670) Safet Sabanagic, Esbjerg.

1671) Tina Sabanagic, Trehøje.

1672) Zehira Sabanagic, Trehøje.

1673) Munevera Sabaredzovic, Vordingborg.

1674) Reinas Joumaa Saber, Tårnby.

1675) Kefah Jasim Sabhan, Vejle.

1676) Edin Sabic, Slagelse.

1677) Nawzad Hussein Sabir, Ringsted.

1678) Safiyo Ali Sabriye, København.

1679) Esad Sacic, Løgstør.

1680) Fatima Sacic, Kolding.

1681) Sayed Heshmat Sadat, Roskilde.

1682) Fadil Sadikovic, Ejby.

1683) Jasmina Sadikovic, Nykøbing Falster.

1684) Suad Sadikovic, Nykøbing Falster.

1685) Sulejman Sadikovic, Viborg.

1686) Diego Anibal Saenz Guerrero, København.

1687) Zeinab Nayef Safar, Odense.

1688) Maziar Safer Ali, København.

1689) Roya Bibi Safi, Birkerød.

1690) Jenat Bibi Sahebzadah, Brøndby.

1691) Ahmad Javid Sahidi, København.

1692) Fikreta Sahinovic, Them.

1693) Skender Sahinovic, Haderslev.

1694) Rami Taha Said, Fredericia.

1695) Said Abdulrahman Said, Gentofte.

1696) Masture Saidi, Brøndby.

1697) Seyedeh Marayam Sajadi Someh, København.

1698) Mohammad Aslam Sajid, Hvidovre.

1699) Dragisa Sajin, Frederiksværk.

1700) Dragisa Sajn, Helsingør.

1701) Zeljko Sajn, Rudkøbing.

1702) Sabah Sakal, Rødovre.

1703) Slavica Sakotic, Næstved.

1704) Ziko Sakotic, Næstved.

1705) Abdirahim Abdi Salah, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2002, 2000 og 1998.

1706) Camila Mustafa Saleh, Odense.

1707) Dhuha Mahdi Saleh, Karlebo.

1708) Hakim Saleh, København.

1709) Matin Ghazi Mohamad Saleh, København.

1710) Nashaat Mohammad Saleh, Silkeborg.

1711) Salwa Abdul-Hussein Saleh, København.

1712) Samira Dob Saleh Mohammad, Århus.

1713) Qanbar Salehi, Varde.

1714) Dawlat Mohammed Saleem Salih, Helsingør.

1715) Jimi Voodoo Salih, Høje Taastrup.

1716) Raaid Abdulrahman Salih, Århus.

1717) Muhabad Salih Mohammad, København.

1718) Aida Salihovic, Vejen.

1719) Meida Salihovic, Holmegaard.

1720) Mejra Salihovic, Maribo.

1721) Engin Salijevski, København.

1722) Haedeh Salimi Sabour, København.

1723) Zohreh Salimy, Odense.

1724) Fajza Taha Salman, Århus.

1725) Kambiz Samadi Reza Gholi Gheshlaghi, Århus.

1726) Farzaneh Samae, København.

1727) Thyagarajah Samasumdaran, Vejen.

1728) Osman Ali Samatar, Århus.

1729) Sainab Ismail Samatar, Odense.

1730) Badr Kassem Samrawi, Greve.

1731) Ligija Samuelsen, Frederiksberg.

1732) Victor Marcelo Sanay Aucancela, København.

1733) Maria Cecilia Sanchez, Helsinge.

1734) Emmanuel C Santos, Frederiksberg.

1735) Sana Sadik Yousif Sanaa, Holbæk.

1736) Ranjith Sarambage, Horsens.

1737) Kathigamanathan Sarawanamuthu,
Struer.

1738) Damir Saric, Odense.

1739) Predrag Saric, København.

1740) Agnes Benedicta Sarquah, København.

1741) Margu Saruhanian, Køge.

1742) Ghulam Sarwar, Hillerød.

1743) Kornelija Sava, Frederikssund.

1744) Darko Savic, Kjellerup.

1745) Mario Savic, Thisted.

1746) Abduallah Mohammad Sayed, Karlebo.

1747) Hashemi Sayed Mahboob, Suså.

1748) Felour Sayedmirza, København.

1749) Dana Sayfaddin, Århus.

1750) Aparecida de Souza Schmidt-Madsen, København.

1751) Uwe Michael Schrader, Gråsten.

1752) Gisela Schwarze, Stubbekøbing.

1753) Hong Yu Schytte, København.

1754) Abaz Seapovic, Juelsminde.

1755) Senada Seferovic, Rudkøbing.

1756) Mevlida Sehic, Næstved.

1757) Sanja Sehovic, Odense.

1758) Masoud Seighami, Kolding.

1759) Jama Hersi Seinab Haji, København.

1760) Anuisya Sellathurai, Horsens.

1761) Ashoka Darshani Selvarajah, København.

1762) Easwary Selvaratnam, Holstebro.

1763) Enes Semanic, Esbjerg.

1764) Kadra Semanic, Esbjerg.

1765) Samira Senicak, Grenaa.

1766) Afsaneh Kashani Sepehr, Esbjerg.

1767) Slina Sepehr, Roskilde.

1768) Arastou Shabani, København.

1769) Ifrah Ismail Shabaa, Odense.

1770) Mazhar Ali Shah, Brøndby.

1771) Rahila Shah, Odense.

1772) Ali Kamal Shaker, Frederiksberg.

1773) Evan Shakir Adnan, Århus.

1774) Parvaneh Shakoori Hajalari, Fredericia.

1775) Luljeta Shala, Nordborg.

1776) Hourieh Tavakoli Shalghoon, København.

1777) Visvamathy Shanmugalingam, Horsens.

1778) Thilothaman Shanmuganantharajah,
Holbæk.

1779) Lalithambikai Shanmuganathan, Aalborg.

1780) Nagham Shaoki, Hørsholm.

1781) Nahid Sharghi Someh, København.

1782) Mahbegon Sharmarvand, Frederiksberg.

1783) Kristian Shee, Prag i Den Tjekkiske Republik. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

1784) Sebastian Shee, Prag i Den Tjekkiske Republik. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

1785) Khadija Cumar Sheekh Ali, Helsingør.

1786) Lul Hassan Sheikden, Århus.

1787) Mohammad Saleem Sheikh, København.

1788) Hong Shi, København.

1789) Halimo Hassan Shigedon, Randers.

1790) Zahra Mohamoud Shiil, Brøndby.

1791) Fadumo Yusuf Shire, København.

1792) Dorani Shirzai, København.

1793) Vivian Dawood Shlaimoon, Århus.

1794) Rahman Shokoufehpour, Hillerød.

1795) Rrahman Shyti, Bov.

1796) Rime Siam, Århus.

1797) Natalia Sichinava, København.

1798) Mohammad Rafatullah Siddiqui, Gladsaxe.

1799) Amalia Siggaard, Brovst.

1800) Edita Sijamhodzic, Viborg.

1801) Amelita Escarda Simonsen, Sæby.

1802) Alida Simovic, Skanderborg.

1803) Izudin Sinanovic, Galten.

1804) Zinata Sinanovic, København.

1805) Nirbhai Singh, København.

1806) Pawan Jit Singh, Århus.

1807) Sarabjit Singh, Hvidovre.

1808) Harikaran Sinnappu Kanagaratnam, Helsingør.

1809) Jeyarajah Sinnathurai, Randers.

1810) Halima Sheikh Khalif Sirad, Frederiksberg.

1811) Babken Sirekanian, Køge.

1812) Hajrija Sisic, Frederiksberg.

1813) Indira Sisic, Frederiksberg.

1814) Anuradha Sithamparathevan, Grindsted.

1815) Maheswary Sivalingam, Herning.

1816) Yogeswary Sivananthan, Struer.

1817) Sadia Dahir Siyad, København.

1818) Wanida Skibsted, Faaborg.

1819) Fadia Hussein Sleiman, Helsingør.

1820) Amra Smailagic, Gudme.

1821) Dino Smailagic, Vordingborg.

1822) Sladjana Smailagic, Vordingborg.

1823) Saliha Smaili, Odense.

1824) Alma Smajic, Karlebo.

1825) Ibro Smajic, Odense.

1826) Midhat Smajic, Karlebo.

1827) Emina Smajilovic, Sorø.

1828) Amir Smajlagic, Otterup.

1829) Fatima Smajlagic, Otterup.

1830) Nusreta Smajlagic, Varde.

1831) Dino Smajlovic, Nyborg.

1832) Edita Smajlovic, Nyborg.

1833) Izeta Smajlovic, Vejle.

1834) Mujo Smajlovic, Vordingborg.

1835) Nizama Smajlovic, Odense.

1836) Melihate Smaka, Maribo.

1837) Olaf Smits, Løgstør.

1838) Imad Sami Snounou, København.

1839) Selma Sofic, Vejle.

1840) Damir Softic, Odense.

1841) Elvis Softic, Odense.

1842) Emin Softic, Nakskov.

1843) Safija Softic, Nakskov.

1844) Suhra Softic, Kolding.

1845) Tetyana Solberg, Søllerød.

1846) Selma Sombic, Hjørring.

1847) Wael Jamil Naaman Somo, Slagelse.

1848) Abdilkadir Yossuf Soora, Hinnerup.

1849) Dilusini Soosai Bernard, Herning.

1850) Mary Piraxy Fatima Soosai Bernard, Herning.

1851) Eric Arturo Sosa Albarran, Århus.

1852) Dubravko Sosic, Nykøbing Falster.

1853) Amela Spahic, Tønder.

1854) Muharem Spahic, Tønder.

1855) Valentina Natalia Spargo Martinez, Ringsted.

1856) Mariatheresa Srirangathurai, Vejen.

1857) Nan Tatcha Stadager, Stevns.

1858) Kazimir Stanimirovic, Helsingør.

1859) Marija Stanimirovic, Helsingør.

1860) Milan Starcevic, Skive.

1861) Rahima Stefanovski, Næstved.

1862) Stojmir Stefanovski, Næstved.

1863) Suthathip Steffensen, Nørre Snede.

1864) Sandi Stojanovski, København.

1865) Åmita Rani Strange, Aalborg.

1866) Aida Stukan, Svendborg.

1867) Favzudin Stukan, Svendborg.

1868) Handrien Sulieman, Odense.

1869) Jasna Suljovic, Esbjerg.

1870) Hector Sullca Huaman, København.

1871) Almir Sumar, Thisted.

1872) Mara Sumar, Thisted.

1873) Seif Mahamed Suo, Esbjerg.

1874) Omar Mohammad Sura, Hillerød.

1875) Charles Kevin Svendsen, Aalborg.

1876) Senad Svraka, Kolding.

1877) Ana Alberto Sørensen, Hørning.

1878) Dennis Tomczak Sørensen, Århus.

1879) Isabel Tapang Inigo Sørensen, Vordingborg.

1880) Ivete Elias Sørensen, Dianalund.

1881) Ladda Sørensen, Horsens.

1882) Leni Beltrao Sørensen, Fredericia.

1883) Phimon Mahawat Sørensen, Aalestrup.

1884) Fata Tabakovic, Nakskov.

1885) Hasan Tabakovic, Nakskov.

1886) Babaei Tahereh, Odense.

1887) Saad Ihsan Mohamed Tahir, Karlebo.

1888) Behnaz Tahsili Zoonozi, København.

1889) Ibis Tairi, København.

1890) Sohila Tajbour, Farum.

1891) Zehra Tajic, Odense.

1892) Elahe Takmar, København.

1893) Hichem Ben Lakhdhar Talbi, København.

1894) Izudin Talovic, Vejle.

1895) Merima Talundzic, Odense.

1896) Liliang Tan, København.

1897) Jian Hua Tang, København.

1898) Songklod Tangworachet, København.

1899) Aners Tarancic, Kolding.

1900) Hajrudin Tarancic, Kolding.

1901) Tifa Tarancic, Kolding.

1902) Samir Taranin, Varde.

1903) Ruzica Tatomirovic, Rødby.

1904) Alexei Tchipanine, Odense.

1905) Tigran Terteryan, Vejle.

1906) Thanh van Thai, Århus.

1907) Parmanand Thakur, København.

1908) Sundaralingam Thambimuthu, Farum.

1909) Selvaratnam Thampan, Holstebro.

1910) (Udgået).

1911) Sureshkumar Thananayagam, Sejlflod.

1912) Thanuson Thangarajah, Viborg.

1913) Samsunnahar Thangavel, Egvad.

1914) Arlind Thaqi, Vejle.

1915) Nanthini Tharumalingam, Bjerringbro.

1916) Baskaran Thevarajah, Nykøbing-Rørvig.

1917) Manonmany Thevathas, Herning.

1918) Khawla Thiab, Lyngby-Taarbæk.

1919) Mayumi Thiele, Århus.

1920) Thanusha Thipakaran, Farum.

1921) Vijayakumaran Thiruchelvam, Nykøbing Falster.

1922) Vigneswaran Thirunavugarasu, Dia-
nalund.

1923) Marion Elizabeth Thomas, Odder.

1924) Yelena Thomsen, Randers.

1925) Kamaleswarie Thyagarajah, Vejen.

1926) Maricruz Tilsted, Tølløse.

1927) Alen Todorovac, Ringkøbing.

1928) Amela Todorovac, Ringkøbing.

1929) Dijana Todorovac, Ringkøbing.

1930) Hanumica Todorovac, Esbjerg.

1931) Selma Tojaga, Esbjerg.

1932) Senad Tojaga, Esbjerg.

1933) Mevlida Tojagic, Kolding.

1934) Osman Tokgoz, Frederiksberg.

1935) Goran Tomic, København.

1936) Jasminka Tomic, Gladsaxe.

1937) Vlora Topallaj, Rødby.

1938) Elvis Topcibasic, Bramming.

1939) Firouzeh Torabi Niaki, Odense.

1940) Avin Farouk Towfiq, Vallø.

1941) Ljubinka Trajkovski, København.

1942) Thi Hien Tran, Bramming.

1943) Sladjana Trenov, Bjerringbro.

1944) Ramiza Tresnjic, Rudkøbing.

1945) Ekrem Trnovac, Århus.

1946) Jasminka Trnovac, Slagelse.

1947) Elvira Trtica, Thisted.

1948) Raea Maria Trustrup, Silkeborg.

1949) Melanie Trüe, Kerteminde.

1950) Tsegaye Burka Tufa, Sønderborg.

1951) Irena Tully, Brøndby.

1952) Senad Tumbul, Sydthy.

1953) Monika Tunic, Næstved.

1954) Radisa Tunic, Næstved.

1955) Dalibor Tunjic, Horsens.

1956) Edisa Tupkovic, Kolding.

1957) Admir Turanovic, Odense.

1958) Nermana Turanovic, Odense.

1959) Sead Tursunovic, Greve.

1960) Rajko Tutic, Randers.

1961) Jela Tørnqvist, Bogense.

1962) Salko Udovicic, København.

1963) Ali Dahir Ugas, Randers.

1964) Ubah Mohamud Ugas, København.

1965) Miran Uka, Randers.

1966) Raha Ali Ulusow, Kolding.

1967) Jeanine Umutesi, Gladsaxe.

1968) Shale Mohamed Un Un, Rødovre.

1969) Jeyasakthy Uthayakumar, Hobro.

1970) Kugawathani Vairamuthu, Horsens.

1971) Faruk Vaizovic, Aalborg.

1972) Muruveta Vaizovic, Aalborg.

1973) Olga Valkevitch, Greve.

1974) Thi Lai Van, Odense.

1975) Ronny van Vliet, Skjern.

1976) Alik Vardanian, Rødovre.

1977) Alvina Vardanian, Rødovre.

1978) Greta Vardanian, Rødovre.

1979) Dragica Vasiljevic, Helsingør.

1980) Benjamin Pedro Vasquez Estrada, Århus.

1981) Christian Alberto Vasquez-Flores, København.

1982) Anatoli Vassilina, København.

1983) Gholamreza Vatankhah-Golazani, Haderslev.

1984) Ene Vejby, Gentofte.

1985) Remza Vejo, Haderslev.

1986) Nuri Vejseli, København.

1987) Ismeta Veletanlic, Kolding.

1988) Hadzere Velii, Hvidovre.

1989) Annatra Vickweshan, Svendborg.

1990) Kiem Ai Vien, Århus.

1991) My Dung Vien, Århus.

1992) My Phung Vien, Århus.

1993) Predrag Vihric, Århus.

1994) Kenan Vilic, Høje Taastrup.

1995) Vijitha Vimala Chandran, Aalborg.

1996) Vinothini Vimalenthiran, Herning.

1997) Jasminka Visnjic, Aabenraa.

1998) Mustafa Vitija, Nykøbing Falster.

1999) Thi Kim Hoang Vo, Århus.

2000) Thi Thu Nga Vo, Odense.

2001) Jose von Bernstorff, Århus.

2002) Melina-Steriani Votsi, Aigina i Grækenland. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

2003) Jasminka Vrbanjac, Kolding.

2004) Ines Vucurevic, Helsingør.

2005) Naida Vugdalic, Karlebo.

2006) Darko Vujevic, Vejen.

2007) Dragica Vukadinovic-Saric, København.

2008) Vaso Danni Vukovic, Gladsaxe.

2009) Tanja Vulevic, Ballerup.

2010) Chinar Shukran Wafiq, København.

2011) Nisran Kareem Wahab, Odder.

2012) Esmael Wahedi, Gentofte.

2013) Mohamed Adan Wais, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2000, 1997, 1996, 1995 og 1993.

2014) Nazar Mohammad Wali, Rosenholm, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1986.

2015) Rukia Ali Wardhere, København.

2016) Amina Abdi Warsame, Brøndby.

2017) Amina Abdulle Warsame, Slagelse.

2018) Asha Hirsi Warsame, Aalborg.

2019) Mohamed Abdullah Warsame, København.

2020) Manal Wehbé, Frederikssund.

2021) Anab Hassan Weheliye, Slagelse.

2022) Darcy Werneck, Århus.

2023) Irdi Elisa Wiegand, Hosvik.

2024) Krzysztof Jan Wiklendt, Allerød.

2025) Elizabeth Cadano Winther, Horsens.

2026) Flaviano Valenzuela Winther, Los Angeles i USA. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 113 af 20. februar 2003.

2027) Greta Wojciechowska, Fredericia.

2028) Surasak Wongmanee, København.

2029) Shouzheng Wu, Århus.

2030) Yuanzi Xing, København.

2031) Yue-Quan Xue, København.

2032) Samir Ben Ismail Yahyaoui, Helsingør.

2033) Zhi Fen Yan, Århus.

2034) Qiulan Yang, Hvidovre.

2035) Sadia Ahmed Yasin, Albertslund.

2036) Mamoona Yasir, Helsingør.

2037) Kouakou Emmanuel Yeboua, Frederiksberg.

2038) Yan-Jie Yin, Gundsø.

2039) Yu Yixuan, Roskilde.

2040) Nanthamalar Yoganathan, Sønderborg.

2041) Kahsay Yohalashet, Herlev.

2042) Ruman Hussein Yosuf, Rødovre.

2043) Leila Yousefi, København.

2044) Fuli Yousf Geedi, Aalborg.

2045) Manshoura Yousoupova, Herlev.

2046) Shulan Yuan, København.

2047) Abdirazaq Mohamed Yussuf, Holbæk.

2048) Abdikarim Mohamed Yusuf, Aalborg.

2049) Abdullahi Beynah Yusuf, Århus.

2050) Amina Muse Yusuf, København.

2051) Deeqa Axmed Xaaji Yusuf, Århus.

2052) Halima Abdi Yusuf, København.

2053) Rahmo Ali Yusuf, Aalborg.

2054) Abdirahman Hassan Yuusuf, København.

2055) Petru Zagrean, Holsted.

2056) Adis Zahirovic, Rudkøbing.

2057) Elvira Zahirovic, Brædstrup.

2058) Irena Zahirovic, Randers.

2059) Merima Zahirovic, Aabenraa.

2060) Tanase Zainea, Gladsaxe.

2061) Elizabeta Zamboni, Holsted.

2062) Darko Zeba, Nykøbing Falster.

2063) Azemina Zehic, Haderslev.

2064) Nedzad Zehic, Haderslev.

2065) Nawal Zeidan, Høje Taastrup.

2066) Avdo Zejcirovic, Sorø.

2067) Damir Zejcirovic, Sorø.

2068) Dejan Zelic, Middelfart.

2069) Mirko Zelic, Middelfart.

2070) Mirsada Zelihic, Kolding.

2071) Nermine Zendeli, Ballerup.

2072) Burhan Zendelovski, København.

2073) Qiang Zhang, Århus.

2074) Yinglan Zhang, Århus.

2075) Mei Li Zhao, København.

2076) Darijo Zilic, Aalborg.

2077) Mohammad Aref Zirak, Kolding.

2078) Safet Zizak, Varde.

2079) Sanela Zizak, Varde.

2080) Ismail Zoufri, København.

2081) Araik Zouloian, Ringsted.

2082) Marijana Zubak, Brovst.

2083) Zoran Zubak, Brovst.

2084) Sanel Zubanovic, Galten.

2085) Bakir Zubcevic, Esbjerg.

2086) Hamid Zubcevic, Nyborg.

2087) Zelkida Zubcevic, Esbjerg.

2088) Elmedina Zujo, Aalborg.

2089) Miralem Zujo, Aalborg.

2090) Edina Zukic, Maribo.

2091) Faruk Zukic, København.

2092) Ferid Zukic, København.

2093) Safet Zulbeari, Gudme.

2094) Sehija Zulbeari, Gudme.

2095) Alisa Zunic, Hasle.

2096) Suzanne Zaatari, Århus.

2097) Mohamed Sheikh Hassan Aadan, Odense.

§ 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2006 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:

2098) Ayman Mohamed Abdelsamie Abdulkarim, Odense.

2099) Laila Mohamed El-Shazli Abou Agwa Badran, København.

2100) Fikri Acar, Århus.

2101) Sükrü Aci, Rødovre.

2102) Tajudeen Adetunji, København.

2103) Cihangir Agar, Slagelse.

2104) Buthaina Raslan Yousef Ajez, København.

2105) Ishak Akbas, Randers.

2106) Hayriye Akdag, Svendborg.

2107) Adile Akin, Ishøj.

2108) Mustafa Akin, Ishøj.

2109) Ali Akinci, Herning.

2110) Nilgun Akkas, Allerød.

2111) Bedia Akkaya, Holstebro.

2112) Dilek Akman, Gentofte.

2113) Natalia Akulenok, Frederiksberg.

2114) Nafeth Khader Falah Abdel Qader Al Ayrot, Lyngby-Taarbæk.

2115) Marwa Rafiq Yahya Al Shami, Høje Taastrup.

2116) Ahmed Cezary Al-Bader, Næstved.

2117) Recai Aldemir, Fredericia.

2118) Aida-Arta Aldilemi, København.

2119) Ismat A A Alhamodt, København.

2120) Ahmed Mohammed Ali Al-Hanafi, Aalborg.

2121) Niyazi Alkan, Århus.

2122) Yadikar Altintas, Helsingør.

2123) Subira Mdoe Amossen, Fredensborg-Humlebæk.

2124) Malgorzata Andersen, Vallø.

2125) Neylan Andersen, Randers.

2126) Hülya Arac, Århus.

2127) Havva Arslan, København.

2128) Mehmet Arslan, Ikast.

2129) Marta Monika Asadi Sohi, Hvidovre.

2130) Yasemin Aslan, Holbæk.

2131) Osman Sami Atas, Aalborg.

2132) Gülten Atici, København.

2133) Idris Atici, København.

2134) Kemal Atici, København.

2135) Ramazan Atici, København.

2136) Mahmut Atik, Albertslund.

2137) Güzel Avci, Hvidovre.

2138) Hasbi Avcil, Ishøj.

2139) Nurcan Aydas, Odense.

2140) Osman Aytaç, København.

2141) Cihan Babacan, Odense.

2142) Sebahattin Bagdat, Esbjerg.

2143) Vicdan Bakbak, København.

2144) Yeter Bakbak, København.

2145) Seref Baran, Hvidovre.

2146) Jolanta Zdzislawa Barbour, København.

2147) Gülsüm Basaran, Tølløse.

2148) Güzel Basaran, Brøndby.

2149) Ali Bayram, Esbjerg.

2150) Nesrin Bayram, Esbjerg.

2151) Sengül Bayram, Esbjerg.

2152) Hatice Baysal, København.

2153) Goksel Berke, Farum.

2154) Güldane Biyik, Slagelse.

2155) Jekaterina Viktorovna Bizova, Ballerup.

2156) Valentina Bork, Struer.

2157) Ahmet Bozkurt, Roskilde.

2158) Ayse Bozkurt, Albertslund.

2159) Thomas Johann Britz, Århus.

2160) Svetlana Vjatjeslavovna Broch, Brædstrup.

2161) Tinh Thi Bui, Kolding.

2162) Nafiye Bulut, Solrød.

2163) Barbara Bushell, København.

2164) Per Jens Butler, Allerød.

2165) Ibrahim Cakmak, København.

2166) Ilhami Can, Brøndby.

2167) Necati Can, Fredericia.

2168) Süleyman Can, Odense.

2169) Taylan Can, Odense.

2170) Mustafa Çanakgöz, Århus.

2171) Fatma Carkaci, Slagelse.

2172) Durmus Ali Cartilli, Holbæk.

2173) Mehmet Çatal, Rødovre.

2174) Yadigar Celik, Esbjerg.

2175) Zekeriya Celik, Esbjerg.

2176) Caner Cengiz, Greve.

2177) Bilal Ceran, Hvidovre.

2178) Ahmet Cetin, Randers.

2179) Neeta Devi Chabert, Slagelse.

2180) Jolanta Ewa Christiansen, Møn.

2181) Sani Cicek, Sønderborg.

2182) Mediha Cici, Odense.

2183) Selma Ciftci, Ishøj.

2184) Leslie James Claxton, Horsens.

2185) Atike Cokcetin, Helsingør.

2186) Nicholas Colic, København.

2187) Emliya Comert, Helsingør.

2188) Mehmet Coskun, Ballerup.

2189) Richard le Roy Cruce, Frederiksberg.

2190) Ismail Cømert, Nyborg.

2191) Nurten Çöne, Høje Taastrup.

2192) Fehmi Dag, Greve.

2193) Neriman Dagdeviren, København.

2194) Agnieszka Anna Dahrup, Næstved.

2195) Ayhan Dalan, København.

2196) Fatma Dasdemir, Næstved.

2197) Erdal Dastan, København.

2198) Mehmet Dastan, København.

2199) Mesut Dastemir, Slagelse.

2200) Ilhan Deinbek, Kolding.

2201) Gülay Delibas, Høje Taastrup.

2202) Hülya Demir, Aalborg.

2203) Mehmet Demir, Ishøj.

2204) Zehni Demirel, Aabenraa.

2205) Sammy Dermer, København.

2206) Ercan Deveci, Rosenholm.

2207) Vehbi Deveci, Brøndby.

2208) Esme Dinc, Struer.

2209) Ioana Marilena Dinesen, Tårnby.

2210) Bozena Dlugolecki, København.

2211) Sam Thanh Do, Hjørring.

2212) Thi Mai Trinh Do, Hvidovre.

2213) Selime Dogan, København.

2214) Bedriye Dogru, Greve.

2215) Ibrahim Dogru, Greve.

2216) Ilyas Dogru, Greve.

2217) Olga Drachmann, Tårnby.

2218) Ramazan Duman, Sønderborg.

2219) Vasile Dumitrache, Århus.

2220) Vivian Duong, Horsens.

2221) Hamza Durak, Næstved.

2222) Ayvaz Durmaz, Næstved.

2223) Onenc Durmaz, Næstved.

2224) Elif Dursun, Århus.

2225) Güllü Dørttepe, Ringsted.

2226) Nuran Ekici, Gladsaxe.

2227) Serap Ekici, Ringsted.

2228) Sibel Ercan, Århus.

2229) Hüseyin Erciyas, København.

2230) Ayse Erdem, Herlev.

2231) Emel Erdem, Slagelse.

2232) Zeliha Erman, Hvidovre.

2233) Serpil Eroglu, Århus.

2234) Ethem Erpolat, København.

2235) Anna Grete Espersen, Skjern.

2236) Hasna’ Al Qasem Fahoum, Viborg.

2237) Ishak Fidan, Næstved.

2238) Grazyna Frederiksen, Middelfart.

2239) John Gallego Patino, Rødovre.

2240) Daniel Gasiorowski, København.

2241) Joy Igbinovia Glindtvad, Frederiksberg.

2242) Andrew John Goggin, Langebæk.

2243) Mihaela Claudia Goncear, Brøndby.

2244) Isabella Gormez, Odense.

2245) Latife Goz, Albertslund.

2246) Iwo Grabowski, København.

2247) Tatiana Katarzyna Grove-Rasmussen, Fredensborg-Humlebæk.

2248) Joanna Grum, Nykøbing Falster.

2249) Anneliza Kristina Guldborg, Helsingør.

2250) Fatma Güldiken, Silkeborg.

2251) Gülten Gülec, Århus.

2252) Sami Güler, Odense.

2253) Necati Gümüs, Hvidovre.

2254) Zafer Günal, Odense.

2255) Hülya Gündüz, Århus.

2256) Nejla Günes, Hørsholm.

2257) Abdullah Gür, Ishøj.

2258) Ali Gök, Holbæk.

2259) Habibe Gøksen, Aabenraa.

2260) Münevver Gömec, København.

2261) Ahmet Gömeç, København.

2262) Aysegül Gønen, Næstved.

2263) Iwona Hachem, Ishøj.

2264) Nhung Thi Hajighassem, Viborg.

2265) Naglaa Ali Hassan Hamed, Frederiksberg.

2266) Azmy Sobaih Zakhary Hanna, København.

2267) Florica Roxana Hansen, Roskilde.

2268) Iuliana Georgeta Hansen, København.

2269) Kamilla Harsanyi Jozsefne, Brøndby.

2270) George Catalin Hategan, Odense.

2271) Joanna Maria Perzanowska Henniges, Dragør.

2272) Linda Elizabeth Hertz, Søllerød.

2273) Csongor Hodos, Vejen.

2274) Gaby Hojman, København.

2275) Magdalena Holm, Ballerup.

2276) Francisca Onyemenam Hougaard, Frederiksberg.

2277) Robin Hutchinson, Gentofte.

2278) Tai Trung Huynh, Randers.

2279) Gilbert Ifergan, Frederiksberg.

2280) Marius Ignat, København.

2281) Hamdi Inal, Brøndby.

2282) Kiyafet Inal, Hvidovre.

2283) Mahmut Inal, Hvidovre.

2284) Pinar Inal, Kalundborg.

2285) Anastasia Isbrand, Frederiksberg.

2286) Türkan Isik, Århus.

2287) Diturije Riza Isufaj, Fredensborg-Humlebæk.

2288) Denis Ivanov, Ebeltoft.

2289) Elzbieta Karolina Iwan, Kolding.

2290) Münevver Izzat, Høje Taastrup.

2291) Izabela Magdalena Jacobsen, Aalborg.

2292) Robert Jacobsen, Århus.

2293) Ushma Chauhan Jacobsen, Fredericia.

2294) Jadwiga Maria Jakobsen, Odense.

2295) Tamara Maria Jakobsen, Skanderborg.

2296) Yagou S Jallow, København.

2297) Anna Katarzyna Jensen, Stenlille.

2298) Jolanta Jensen, Randers.

2299) Kanchana Jensen, Holbæk.

2300) Natalia Jensen, Hvidovre.

2301) Vivien Muriel Pavalam Lee Jensen, Hørsholm.

2302) Evelyn Thembi Johansen, Odense.

2303) Malgorzata Joanna Jowkar, Glostrup.

2304) Amanda Juel, Gladsaxe.

2305) Phuong My Thi Jürgensen, Haderslev.

2306) Tarek Saber Nasr Kadouma, Frederiksberg.

2307) Filiz Kalem, Nyborg.

2308) Ismail Kalkan, Ringsted.

2309) Haci Ahmet Kara, Århus.

2310) Øzlem Karaca, Randers.

2311) Jolanta Karacic, Karlebo.

2312) Züleyha Karakaplan, Svendborg.

2313) Meliha Karakaya, Ringsted.

2314) Serdar Karakoc, Frederikssund.

2315) Elif Karakus, Høje Taastrup.

2316) Mustafa Karaman, Århus.

2317) Mustafa Karaoglan, Pandrup.

2318) Bülent Kaya, Albertslund.

2319) Serdal Kaya, Høje Taastrup.

2320) Seref Kaya, Albertslund.

2321) Tahsin Kaya, København.

2322) Yusuf Kaya, Brøndby.

2323) Özlem Kaya, Albertslund.

2324) Muzaffer Kayhan, Høje Taastrup.

2325) Mehmet Kayis, København.

2326) Thomas Richard Keep, Børkop.

2327) Elife Kekec, Næstved.

2328) Mercan Kekec, København.

2329) Emine Kemerbas, Ikast.

2330) Yasar Kesenel, Brøndby.

2331) Teodora Khaliel, Rødovre.

2332) Ly Thi Khuu, Odense.

2333) Cevriye Kibar, Slagelse.

2334) Gonül Kibar, København.

2335) Bozena Irena Kiehn, Aalborg.

2336) Cihan Kilic, Brøndby.

2337) Richard Arthur King, Karlebo.

2338) Ioan Kirila, Aalborg.

2339) Yasemin Kizilkaya, Brøndby.

2340) Brita Darryl Klingenberg, Gladsaxe.

2341) Aleksandra Kazimiera Kloster, Ringsted.

2342) Istvan Knoll, Århus.

2343) Mevlüde Koca, Slagelse.

2344) Ariela Kochanovski, Hjørring.

2345) Dondü Komürcu, Greve.

2346) Chaim Koritnizky, Frederiksberg.

2347) Asiye Korkmaz, Helsingør.

2348) Feridun Korkmaz, Brøndby.

2349) Hürmet Korkmaz, Brøndby.

2350) Yilmaz Korkmaz, Ishøj.

2351) Yasar Koyuncu, Albertslund.

2352) Carmen Adriana Kristensen, Rønde.

2353) Perkash Kaur Kristiansen, Schoten i Belgien.

2354) Sonat Kutsal, København.

2355) Krystyna Kwapinska, Varde.

2356) Ahmet Kücük, Høje Taastrup.

2357) Murat Kücük, Helsingør.

2358) Ayhan Kücükavci, Ishøj.

2359) Fikret Kücükavci, Hvidovre.

2360) Aynur Külpinar, Høje Taastrup.

2361) Fatma Külpinar, Høje Taastrup.

2362) Ali Köylü, Farum.

2363) Ishak Köylü, Gladsaxe.

2364) Türkan Köylü, Farum.

2365) Ah Chan Joyce Larsen, Lyngby-Taarbæk.

2366) Ewa Anna Larsen, København.

2367) Hà Thi Giang Larsen, Bramsnæs.

2368) Irena Zofia Laumann, Aabenraa.

2369) Jelena Leonova Laursen, Næstved.

2370) Grant Hellier Lawrence, Gentofte.

2371) Anh Hoang Hai Le, Odense.

2372) Thi Dieu Le, Århus.

2373) Thi Loan Anh Le, Hirtshals.

2374) Thi Tin Le, Odense.

2375) Beata Lizakowski, Hundested.

2376) Mui Kuen Lo, Ledøje-Smørum.

2377) Ei Na Lu, Hillerød.

2378) Hi Dung Lu, Århus.

2379) Denys Lund, Næstved.

2380) Vu Anh Tuan Luu, Hvidovre.

2381) Robin Alistair Macdonald, Vallø.

2382) Viktor Yevgenievich Manilo, Århus.

2383) Rania Mohamed Mohamed Mansour, København.

2384) Mariola Mathiassen, Fredericia.

2385) Janina Mazik, Allerød.

2386) Russel Edson William McCarthy, Århus.

2387) Marzena Agnieszka Melsen, Århus.

2388) Fadime Meríc, Holbæk.

2389) Leman Merkit, Høje Taastrup.

2390) Marina Nikolaevna Mikkelsen, København.

2391) Margarita Mnatsakanova, København.

2392) Noha Mohamed Mostafa Zidan, Odense.

2393) Sebastian-Florian Munteanu, Randers.

2394) Jolanta Musielak, Otterup.

2395) Jane George Mwaiko, Tårnby.

2396) Anders Møller, Svendborg.

2397) Natalya Gennadyevna Møller, Lemvig.

2398) Kim Huong Nguyen, Svendborg.

2399) Minh Quang Nguyen, Nykøbing Falster.

2400) Nga Thi Nguyen, Ribe.

2401) Adriana Moraru Nielsen, Svinninge.

2402) Sylwia Dorota Nielsen, Bov.

2403) Dimitrinka Koleva Nikolova, Herlev.

2404) Ionel-Vasile Nistor, Lyngby-Taarbæk.

2405) Mateusz Nowicki, Bov.

2406) Jude Michael Okafor, Greve.

2407) Mustafa Okten, Frederiksberg.

2408) Selda Okten, Frederiksberg.

2409) Fatma Okutan, Fredericia.

2410) Mehmet Okutan, Glostrup.

2411) Yücel Olcay, Albertslund.

2412) Natalia Vladimirovna Olesen, Vojens.

2413) Petra Petia Anguelova Olesen, København.

2414) Anca Olofsen, København.

2415) Lilia Vasilievna Olsen, Rønnede.

2416) Lisa Romer Olsen, Lyngby-Taarbæk.

2417) Soud Suleiman Omar, Gedved.

2418) Osarieme Otasowie, Hvidovre.

2419) Salma Hamza Othman, Rødovre.

2420) Cornel Pascu, Aalborg.

2421) Ekaterina Pedersen, Glostrup.

2422) Eugen Pedersen, Høje Taastrup.

2423) Ram Peleg, Grenaa.

2424) Elena Andrejevna Petersen, Glostrup.

2425) Henryka Petersen, Morsø.

2426) Huu Thanh Pham, Århus.

2427) Van Binh Pham, Esbjerg.

2428) Nguyen van Phan, Svendborg.

2429) Anita Pietkiewicz, København.

2430) Hacer Polat, Albertslund.

2431) Haci Ali Polat, Fredensborg-Humlebæk.

2432) Kasim Polat, København.

2433) Mustafa Polat, Frederiksberg.

2434) Ewa Politowski, Odense.

2435) Dmitri Popov, Århus.

2436) Joy Richard Preuss, Århus.

2437) Diana Maria Puerta Cardona, Århus.

2438) Renata Ewa Rasmussen, Tommerup.

2439) Elzbieta Refshal-Reventhal, Hjørring.

2440) Gerald David Reis, Randers.

2441) Luz Eyiset Valencia Rendon, Silkeborg.

2442) Grazyna Ewa Roguski, København.

2443) Katrina Rojas Gomez, Århus.

2444) Renata Gennadievna Rottenburg, Tinglev.

2445) Mikolaj Rudyk, København.

2446) Mazlum Cem Sahin, Slagelse.

2447) Sakir Sahin, Kalundborg.

2448) Yusuf Sahin, Århus.

2449) Isiknur Sahiner, København.

2450) Hasan Huseyin Samanci, Herning.

2451) Michael Walther Sandeman, Frederiksberg.

2452) Annamaria Sandor, Kolding.

2453) Zeynep Sarac, Århus.

2454) Aysel Sari, Vallensbæk.

2455) Mahmut Sari, Vallensbæk.

2456) Melek Sari, Ishøj.

2457) Recep Sari, Ishøj.

2458) Ahmet Duran Sarikaya, Holbæk.

2459) Elif Savran, Sønderborg.

2460) Gafur Saydam, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2000.

2461) Yusuf Sayli, Odder.

2462) Natalia Schiøttz, Albertslund.

2463) Evanthia Schmidt, Søllerød.

2464) Mieczyslawa Schou, Vamdrup.

2465) Vivien Elisabeth Schydlowsky, Søllerød.

2466) Sultan Secilmis, Albertslund.

2467) David Seebach, Helsingør.

2468) Nazan Seker, Holstebro.

2469) Matlhogonolo Seripe, Nykøbing Falster.

2470) Elzbieta Halina Serpina, Sønderborg.

2471) Johan Marco Emanuele Sganzerla, København.

2472) Simon William Sheldon, Hirtshals.

2473) Tatiana Shoshan, Greve.

2474) Osman Simsek, Århus.

2475) Danuta Skovsen, Broager.

2476) Ilyian Entchev Sotirov, Karlebo.

2477) Jeanette Rita Spielmann, Gubuille i Frankrig.

2478) Fatma Salim Suwed, Frederiksberg.

2479) Marin Ingibjorg Svavarsdottir, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2480) Celebi Sülük, Høje Taastrup.

2481) Aldona Sørensen, Hedensted.

2482) Anetta Izabela Sørensen, Aalborg.

2483) Maria Nikolaevna Sørensen, Ringe.

2484) Svetlana Sørensen, Slagelse.

2485) Serguei Saakadze, København.

2486) Murat Talayhan, Albertslund.

2487) Alp Tanacan, Århus.

2488) Yücel Tas, Ishøj.

2489) Bekir Taskin, København.

2490) Yasemin Taspinar, Esbjerg.

2491) Ashraf Ibrahim Tawfik, Odense.

2492) Elena Tchernitskaia, København.

2493) Anastasiya Tchernychova, Århus.

2494) Nedihat Tekin, Skive.

2495) Cevriye Temurkaynak, Århus.

2496) Metin Temurkaynak, Århus.

2497) Lan Sang Thi, Nykøbing Falster.

2498) Natalia Thuesen, Århus.

2499) Derek Richard Herbert Todd, Stevns.

2500) Lidia Vladimirovna Toft, Sorø.

2501) Dara Tomas Toibin, København.

2502) Mehmet Tok, Brøndby.

2503) Yavuz Tokmak, Brøndby.

2504) Mahir Topal, Ledøje-Smørum.

2505) Perihan Topal, Allerød.

2506) Fadime Topcu, Slagelse.

2507) Sultan Tosun, Helsingør.

2508) Thi Dung Tran, Aalborg.

2509) Duc Tran Anh, København.

2510) Diem Thi Truong, Hvidovre.

2511) Cengiz Tunc, Køge.

2512) (Udgået).

2513) Bayram Turan, København.

2514) Kamil Turan, Farum.

2515) Ramazan Turan, København.

2516) Ellen Kristine Turner, København.

2517) Peter Turner, Bramming.

2518) Temür Tüfekci, Frederiksberg.

2519) Huseyin Ucar, Silkeborg.

2520) Zeliha Ugur, København.

2521) Nuray Tülay Urgan, Ishøj.

2522) Münevver Uzun, København.

2523) Gülay Uzundal, Slagelse.

2524) Zofia Vallentin, Kalundborg.

2525) Do Thi Hong Van, Søllerød.

2526) Lubica Maria Vesterdal, Allerød.

2527) Ekaterina Volodarskij, Århus.

2528) Thi Thu Ngan Vu, København.

2529) Marija Wahl, Hillerød.

2530) Olga Vasilievna Westergaard, Farum.

2531) Yan Cheung Wong, København.

2532) Yasemin Yagci, Holstebro.

2533) Hakan Yarar, Frederiksberg.

2534) Senol Ücer, Fredericia.

2535) Cafer Yildiran, Høje Taastrup.

2536) Gülten Yildirim, Høje Taastrup.

2537) Havva Yildirim, Gladsaxe.

2538) Mehmet Yildirim, Karlebo.

2539) Musa Yildirim, Høje Taastrup.

2540) Gazi Yildiz, Århus.

2541) Nevzat Yilmaz, Roskilde.

2542) Türkan Yilmaz, Esbjerg.

2543) Mediha Ünalan, Køge.

2544) Wafaa Amin Ahmed Youssef, Herlev.

2545) Serpil Yücel, Hillerød.

2546) Aynur Yüksel, Vallensbæk.

2547) Atef Sobhi Zakhary, København.

2548) Marcin Zeitman, Ramsø.

2549) Selma Ziyanak, Silkeborg.

2550) Anna Vladimirovna Zaabalawi, Nordborg.

2551) Siddika Öcal, Brøndby.

2552) Sultan Öksüm, Køge.

2553) Hurriyet Özbek, Aars.

2554) Hayriye Özcan, Maribo.

2555) Elmas Özdemir, Høje Taastrup.

2556) Kenan Özdemir, Holbæk.

2557) Saliha Özel, Farum.

2558) Tamer Özkanal, København.

2559) Saban Özker, Silkeborg.

2560) Remzi Özkul, Høje Taastrup.

2561) Ihsan Öztoprak, Århus.

2562) Türker Öztürk, Albertslund.

2563) Zuhal Öztürk, København.

§ 3. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.

Givet på Christiansborg Slot, den 9. juni 2004

Under Vor Kongelige Hånd og Segl

Margrethe R.

/Bertel Haarder