Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Oversigt (indholdsfortegnelse)
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

 

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:
Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

1) Khatol Abawi, Værløse.

2) Najwa Jabir Abbas, Århus.

3) Kobra Abbasi, København.

4) Afamia Abdalhadi, København.

5) Samer Mohamad Abdelhadi, København.

6) Abdirashid Haji Abukar Abdi, Odense.

7) Ahmed Abdi Abdi, Esbjerg.

8) Ahmed Abdi Abdi, Odense.

9) Fahad Omar Sheikh Abdi, Rødovre.

10) Fartun Hassan Bare Abdi, Århus, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999 og 2000.

11) Istahil Adan Abdi, Odense.

12) Mohamed Hassan Abdi, Bjerringbro.

13) Muna Jama Abdi, Gladsaxe.

14) Sainab Ahmed Abdi, Fredericia, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

15) Shamso Salah Abdi, Odense.

16) Ismahan Haji Hussein Abdillahi, Rødovre.

17) Ahmed Salad Abdirahman, København.

18) Liiban Abdirahman, Odense.

19) Mohamed Ali Abdirahman, Kolding.

20) Dilara Abdul Majeed, Ikast.

21) Rawiya Abdul Rahim, Odense.

22) Senol Abdula, Farum.

23) Suleiman Mohamed Abdulahi, København.

24) Kawthar Abdulhadi, Brøndby.

25) Luka Abdulhady, Næstved.

26) Chopi Ata Mohammad Abdulla, Vejle.

27) Hamidullah Abdullah, Vejle.

28) Sohaila Abdullah, Vejle.

29) Abdiweli Osman Abdullahi, København.

30) Farah Ahmed Abdullahi, Odense.

31) Mohamed Farah Abdullahi, Fredericia.

32) Hindo Abdullahi Warsame, København.

33) Abdulkadir Haji Mohamud Abdulle, Århus.

34) Ali Moalin Hassan Abdulle, Århus.

35) Runn Abdirazak Ali Abdulle, Silkeborg.

36) Erdinc Abdulovski, Ishøj.

31) Tahsin Aziz Abdulrahman, Albertslund.

32) Aiman Abdulwahed, Gentofte.

33) Ali Mohamed Abokor, Århus.

34) Mohamad Abou Radi, Aalborg.

35) Mohamad Moussa Abou Sabha, Aalborg.

36) Mohammad Salim Abou-Chakrah, Herlev.

37) Khouloud Abou-Choucair, København.

38) Sabrine Abou-Jras, Frederiksberg.

39) Nabeil Abd-Alla Ibrahim Mohamed Abou-Mesameh, Herning.

40) Lina Abou-Radaini, København.

41) Wafica Abou-Steite, Sønderborg.

42) Ali Kadhim Abid Abu-Al-Agiel, Aars.

43) Hodda Zahir Mohsin Abu-Al-Agiel, Aars.

44) Shahin Abud Taha, Århus.

45) Saida Mohamed-Yerow Abukar, København.

46) Yolanda Abundo, København.

47) Fatima Acharkaui, Stenløse.

48) Yaw Opoku Acheampong, København.

49) Dragoslav Acimovic, Ballerup.

50) Jelena Acimovic, Ballerup.

51) Nikizad Adamiat, København.

52) Hodan Abdisalan Adan, København.

53) Hodzic Adem, Randers.

54) Abdiqadir Abdi Aden, Odense.

55) Abdullahi Abdi Aden, Struer.

56) Fartun Afi Aden, Århus.

57) Ridwan Awil Aden, Esbjerg.

58) Mayasa Adil, Faaborg.

59) Dzemila Adilovic, Slagelse.

60) Zahra Esmaeili Adregani, Faaborg.

61) Mina Advic, Hjørring.

62) Emir Adzemovic, Skive.

63) Kemira Adzemovic, Odense.

64) Eldina Adzini, København.

65) Fadi Mahmoud Afghani, København.

66) Khadijo Abdi Afrah, Holbæk.

67) Leticia Afriyie, København.

68) Muhammad Afzal, København.

69) Ghada Hassan Agha, København.

70) Mohamad Agha, Aalborg.

71) Nahid Aghasardar, Ballerup.

72) Ermin Agic, Odense.

73) Miralem Agic, Fredericia.

74) Mohamed Aharrar, Århus.

75) Ruben Ahlers, Ikast.

76) Simon Ahlers, Ikast.

77) Azad Sadik Ahmad, Greve.

78) Huda Mahmoud Said Ahmad, København.

79) Jamil Ahmad, Gladsaxe.

80) Khawja Basheer Ahmad, Århus.

81) Mah Pashtun Ahmad, Århus.

82) Mouna Ahmad, København.

83) Mahmoud Ahmadkhani, Aalborg.

84) Abdi Haji Ahmed, Aalborg.

85) Abdiasis Sheekh Ahmed, Århus.

86) Abdulkadir Hussein Ahmed, Aalborg.

87) Abdullahi Ali Ahmed, København.

88) Abshiro Ismail Ahmed, Esbjerg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1990.

89) Adnan Ahmed, Rødovre.

90) Fadumo Ismail Ahmed, Odense.

91) Kefayo Abukar Ahmed, København.

92) Khadiyo Mahamed Ahmed, Århus.

93) Kowsar Mohamoud Ahmed, Frederiksberg.

94) Mahamed Ali Ahmed, Århus.

95) Mohamed Omar Ahmed, Kalundborg.

96) Mustafa Mohamed Ahmed, Frederiksberg.

97) Nuurtu Sharif Ahmed, Viborg.

98) Roda Ahmed, Århus.

99) Sarah Ahmed, Århus.

100) Sarah Omar Ahmed, Svendborg.

101) Sardar Ahmed, Frederiksværk.

102) Suhaila M Ahmed, København.

103) Zafar Iqbal Ahmed, København.

104) Aawad Sahra Ahmed, København.

105) Nafisa Ali Ahmed Abdi, Odense.

106) Cayni Mahamud Ahmedgas, Rødovre.

107) Narges Ahmmadi, Brøndby.

108) Shahnaz Ahooei, Helsingør.

109) Badialjamal Aioubi, Fredericia.

110) Fatima Ajdinovic, Svendborg.

111) Husein Ajdinovic, Svendborg.

112) Nawar Neama Abdulrasoul Ajina, Greve.

113) Zainab Nawar Ajina, Greve.

114) Fouzia Akbar, Frederiksberg.

115) Samira Akbari, København.

116) Vladislav Akhmatov, Fredericia.

117) Perveiz Akhtar, København.

118) Shabana Akhtar, København.

119) Shameem Akhtar, København.

120) Nandjui Eric Akobe, Løgstør.

121) Joanna Akram Habeeb Akobiyan, Greve.

122) Kamran Akram, Gentofte.

123) Mohammad Akram, Høje-Taastrup.

124) Sohail Akram, Albertslund.

125) Anatta Akthera, Odense.

126) Jalal Al Ahmar, Århus.

127) Mohammad Hussain Al Asadi, Skive.

128) Saif Al Ghanemi, København.

129) Mirvat Mohammad Al Haj Ibrahim, Hundested.

130) Hasan Sharhan Dakhil Al Jarrah, København.

131) Ali Khalil Ibrahim Al Kanaani, Århus.

132) Hiba Khalil Ibrahim Al Kanaani, Århus.

133) Hiam Mohamad Al Khalaf, Brøndby.

134) Dalal Mohammed Al Khazraji, Brøndby.

135) Manal Al Nairab, Herlev.

136) Zahra Al Zubaidi, Frederikshavn.

137) Sri Elango Alagaratnam, Vejle.

138) Younus Alam, Hillerød.

139) Jaleel Hussein Kadhim Al-Amiri, Odense.

140) Najla Ahmad R Al-Ani, København.

141) Hanan Abdul-Majeed Al-Aqidi, Århus.

142) Ala Al-Asadi, Skive.

143) Rejaa Al-Ashtari, København.

144) Imad Jafar Hussein Al-Awadi, København.

145) Kifah Abdul-Amir Al-Awadi, Hobro.

146) Nasira Awad Kran Al-Badri, København.

147) Basim Mohammed Ali Al-Baharani, København.

148) Ali Hassoun Kadhum Al-Basri, København.

149) Samar Shakir Al-Bayatti, Holbæk.

150) Abdelmaneim Naser Ali Albuaeli, København.

151) Alaa Sahib Albu-Qais, København.

152) Haidar Akram Hamza Al-Dafaee, Aalborg.

153) Haifaa Hameed Hanoush Al-Dhahiri, Hobro.

154) Hameed Hanoush Hamza Al-Dhahiri, Hobro.

155) Atesembama Alembene, Ballerup.

156) Rita Alembene, København.

157) Saad Riza Hadi Saadi Al-Fadir, København.

158) Aumer Al-Farhan, Morsø.

159) Abdulamir Hussein Al-Ganji, København.

160) Ali Al-Gassas, Aalborg.

161) Karar Baker Mohammed Rida Al-Gharawe, København.

162) Sami Abed Taha Al-Gizani, København.

163) Afrah Al-Habeeb, København.

164) Kadhim Nasser Karim Al-Hajaj, Århus.

165) Mohammad Ali Hussein Al-Hakkak, Gentofte.

166) Najeh Said Al-Harbi, København.

167) Harb Abdalla Hassan Al-Hijan, København.

168) Kamil Sadik Musa Al-Hussain, Horsens.

169) Abdi Ismail Ali, Esbjerg.

170) Abdinur Salad Ali, Aalborg.

171) Abdirahman Mohamed Ali, København.

172) Abdullahi Guled Ali, Århus.

173) Ahmed Ebrahim Ahmed Ali, Århus.

174) Deeqa Abdi Ali, København.

175) Fati Ali, København.

176) Habiba Ali, København.

177) Hassan Ahmed Ali, København.

178) Hodan Husein Ali, Fredericia.

179) Ifrah Abdi Ali, Aalborg.

180) Ismail Majeed Mirza Ali, Odense.

181) Kadega Ali, Århus.

182) Kadija Mohamed Ali, Randers.

183) Luna Ali, Århus.

184) Madina Nur Ali, Århus.

185) Mandek Aden Ali, København.

186) Mohamed Abdi Ali, København.

187) Mohamed Hassan Ali, Århus.

188) Mohamed Mohamud Ali, Odense.

189) Mohamed Salad Ali, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

190) Mohamoud Osman Ali, København.

191) Mohamud Aden Ali, Odense.

192) Muhubo Mohamed Ali, Fredericia.

193) Nadia Aziz Karim Ali, Næstved.

194) Nimo Haji Ali Ali, København.

195) Osman Abdul Rahman Ali, Århus.

196) Qadra Ilkaboqol Ali, København.

197) Safad Ali, København.

198) Sahra Adan Ali, Odense.

199) Shilan Said Ali, Lyngby-Taarbæk.

200) Siham Mustapha Ali, Roskilde.

201) Suad Mohamed Ali, Esbjerg.

202) Ubah Hassan Ganey Ali, Odense.

203) Yasmin Mohamed Ali, Odense.

204) Sahra Mahamed Ali Sheikh, København.

205) Ermin Alibasic, Bornholm.

206) Jusuf Alibegovic, København.

207) Senita Alibegovic, København.

208) Alidra Alic, København.

209) Rasim Alicajic, Billund.

210) Edina Alijagic, Vejle.

211) Mirza Alijagic, Næstved.

212) Favzija Alikalfic, Randers.

213) Hirmilek Alili, København.

214) Ramzi Abdul Kareem Al-Issa, Horsens.

215) Sabri Mohsin Jassim Al-Issa, Horsens.

216) Jawad Kathem Jaafer Al-Jabri, Esbjerg.

217) Wejdan Al-Jaf, Ballerup.

218) Essam Mahmoud Alwan Al-Janabi, Gladsaxe.

219) Ihab Ibrahim Rassoul Al-Janaby, Næstved.

220) Hussain Owaid Al-Jasim, Odense.

221) Mohammad Jasem Al-Jobari, Horsens.

222) Golbahar Al-Joumaa, Vejle.

223) Saeed Homod Abbas Al-Kenani, København.

224) Alaeddine Abbas Reda Al-Khakani, Gladsaxe.

225) Abbas Hassan Jaber Al-Khurasany, Esbjerg.

226) Fryal Hussain Alladad, Brøndby.

227) Nexhmije Alliti, Sønderborg.

228) Tahir Alliti, Sønderborg.

229) Fettouma Allouache, Hvidovre.

230) Randa Allouche, Kalundborg.

231) Marianna Almakayeva, Gladsaxe.

232) Khidir Atta Al-Manan, København.

233) Souhair Jamad Al-Minawi, Slagelse.

234) Abbas Kareem Fahad Al-Mosawi, Hobro.

235) Lamiya Abbas Kareem Al-Mosawi, København.

236) Islam Mohammed Abdelaziz Al-Nassar, Gladsaxe.

237) Hamdi Al-Obaidi, København.

238) Younos Abu-Ali Al-Rakabi, Rødovre.

239) Haider A Finjan Al-Rubaie, København.

240) Iman Al-Sabagh, Rødovre.

241) Laila Al-Sabagh, Herlev.

242) Sara Adraa Alsaegh, København.

243) Omar Al-Salehi, Holbæk.

244) Yusra Ali Al-Shakarje, København.

245) Amal Rahim Youssef Al-Shakerchi, København.

246) Majid Abdullah Motasher Al-Shimmari, Odense.

247) Saad Abed Ghanim Moussa Al-Saadi, Tønder.

248) Abdelkader M Salem Al-Tamimi, Birkerød.

249) Mohammed Ali Saleh Al-Tamimi, København.

250) Juan Jose Frederik Alvarez Nissen, Hørsholm.

251) Victoria Alves Sørensen, Hobro.

252) Saif Ghassan Alyahya, Karlebo.

253) Abbas Jaber Zghayr Al-Zerj, Hobro.

254) Zainab Jabir Zaghiyer Al-Zerjawi, Aalborg.

255) (Udgået).

256) Naim Jabar Shamkhi Al-Zuhairi, Århus.

257) (Udgået).

258) Jwera Mohamad Amin, Århus.

259) Shakawan Abdullah Amin, Skagen.

260) Johar Amiry, København.

261) Jamal Akram Amjad, København.

262) Yann Jean Edouard Amland, Skibby.

263) Minh Joo An, Odense.

264) Pararajasingham Anandam, Helsingør.

265) Shaho Abdollah Anderakht, Viborg.

266) Sherko Abdollah Anderakht, Randers.

267) Fadela Andersen, Frederiksberg.

268) Ivan Andersen, Struer.

269) Maria de Fatima Piedade Andersen, Ledøje-Smørum.

270) Sandi Janjumnong Hedegaard Andersen, Herning.

271) Elmira Borja Andresen, Aabenraa.

272) Mireille Andreu Torres, Gladsaxe.

273) Raja Mohammad Tariq Anjum, København.

274) Wasim Anjum, Glostrup.

275) Messon Habash Antoon, Sønderborg.

276) Abdelaziz Aqri, København.

277) Bellaflor Aquino, Gladsaxe.

278) Ibrahim Salim Arabi, Vejle.

279) Yahye Nur Arale, Århus.

280) Eldina Arapovic, Korsør.

281) Husein Arapovic, Bornholm.

282) Edison Elias Aravena Castro, Århus.

283) Sava Arbutina, Tårnby.

284) Slobodan Arbutina, Tårnby.

285) Raouf Ben Salah Arfaoui, København.

286) Ahmed Ussi Argo, Sønderborg.

287) Claudio Alejandro Maldonado Arias, København.

288) Marjan Ariyubi, Herlev.

289) Vivian Dykie Armah, København.

290) Jatinder Arora, København.

291) Sadena Arora, Vejle.

292) Ruun Qawdhan Artan, Ballerup.

293) Gnanasavunthari Arumugam, Ebeltoft.

294) Yogaranee Arumugam, Midtdjurs.

295) Kantharuban Arunagirinathan, Næstved.

296) Selvakathiramalai Arunasalem, Billund.

297) Cameron Aryanan, Greve.

298) Mirwais Aryobi, Lyngby-Taarbæk.

299) Emmanuel Hudson Kwaku Asare, Frederiksberg.

300) Albert Asatrian, Hvidovre.

301) Rafael Asatrian, Hvidovre.

302) Seda Asatrian, Hvidovre.

303) Rahella Ashna, Ramsø.

304) Said Nasim Ashna, Ramsø.

305) Esad Asimovic, Nakskov.

306) Ahmednur Ali Asir, Aalborg.

307) Mohand Atmani, København.

308) Lydia Attakorah, Birkerød.

309) Simon Avanesian, København.

310) Amra Avdic, Næstved.

311) Elvedina Avdic, Aabenraa.

312) Ramzija Avdic, Gladsaxe.

313) Sevko Avdic, Aabenraa.

314) Amal Hamid Awad, Odense.

315) Ahlam Mohamed Awed, Brøndby.

316) Abba Dinle Aydarus, Odense.

317) Ahmed Dinle Aydarus, Odense.

318) Muna Dinle Aydarus, Aalborg.

319) Youssef Ayoub, Århus.

320) Souheir Azedhamad, Odense.

321) Mohamad Azim Azimi, Herlev.

322) Shamsossadat Azimi, Gladsaxe.

323) Ahmad Zaki Azizi, Roskilde.

324) Hamid Saadat Azizi, Gentofte.

325) Hasibullah Azizi, Herlev.

326) Amelita Manalo Babao, Aabenraa.

327) Viktor Ivanovych Babenko, Karlebo.

328) Ismar Babovic, Høje Taastrup.

329) Razija Sator Babovic, Høje Taastrup.

330) Husein Bacic, Slagelse.

331) Ghulam Hassan Badakhshan, Herning.

332) Hartim Badalli, Sønderborg.

333) Lassina Badolo, København.

334) Saitong Bagge, København.

335) Amine Bahi, Videbæk.

336) Shir Ahmad Bahir, Århus.

337) Zahra Bahrampour Naghany, Århus.

338) Ali Reza Baigi, Tårnby.

339) Abdi Ali Baile, Esbjerg.

340) Osman Bajraktarevic, Rudkøbing.

341) Vahdeta Bajraktarevic, Rudkøbing.

342) Sefik Bajrektarevic, Greve.

343) Victor Bakela, Viborg.

344) Baktiar Mohammad Faraj Towfiq Bakhi, Greve.

345) Batoul Bakhshkon, København.

346) Ragavan Balachandran, Haderslev.

347) Ariana Balouch, Gentofte.

348) Namatulla Balouch, Gentofte.

349) Peter Bamuleete, København.

350) (Udgået).

351) Bibi Saya Bandri, Ishøj.

352) Dennis Banjas, Gladsaxe.

353) Anja Baranovskaia, Roskilde.

354) Wisam Najeb Hermiz Barhani, Aalborg.

355) Farzila Barimac, Viborg.

356) Salko Barimac, Viborg.

357) Karine Barnakyan, Sønderborg.

358) Deega Mohamed Barre, Århus.

359) Khadra Mahamed Barre, København.

360) Lyxandre Barrientos, Nørre Djurs.

361) Mahmud Mala Sabri Barzanji, København.

362) Fatuma Mohamed Bashir, Skanderborg.

363) Emira Basic, Odense.

364) Jamuna Baskaran, Haderslev.

365) Mehmed Batak, Gedved.

366) Zejna Batak, Gedved.

367) Mersija Bavcic, Haderslev.

368) Raquel Bay, Næstved.

369) Abdillahi Ali Bayle, Korsør.

370) Ajsela Bazdar, Varde.

371) Drina Bazina, København.

372) Nael Habib Bearno, Århus.

373) Dzevad Beca, Slagelse.

374) Jasminka Beca, Slagelse.

375) Alijana Becic, Århus.

376) Bahrija Beckovic, Viborg.

377) Ramiza Begic, Slagelse.

378) Sabit Begic, Vejle.

379) Vahid Begic, Slagelse.

380) Jasmina Begovic, Skive.

381) Rukhsana Begum, Brøndby.

382) Lejla Beharic, Vejle.

383) Shahla Behboudi, Århus.

384) Mohamed Zahr-Eddine Belbey, Århus.

385) Faouzi Belhadj, Ishøj.

386) Naser Beluli, Silkeborg.

387) Abderrazak Ben Haddou, København.

388) Hend Bent Mohamed Belhassen Ben Slimane, Odense.

389) Sofiane Benkouider, København.

390) Youssef Benlamqaddem, Næstved.

391) Sanja Benovic, Helsingør.

392) Lwam Berhane, Herlev.

393) Misrak Berhanu, Århus.

394) Arben Berisha, Herlev.

395) Amela Besic, Esbjerg.

396) Ibrahim Besic, Brøndby.

397) Ismeta Besic, Hjørring.

398) Rusmir Besic, Esbjerg.

399) Sead Besirevic, Svendborg.

400) Sunita Besirevic, Svendborg.

401) Valentine Biabula, Viborg.

402) Fariba Bidari Charandabi, Århus.

403) Zarka Bihorac, Esbjerg.

404) Almina Bijedic, Grenaa.

405) Fatima Bijedic, Grenaa.

406) Jasmin Bijedic, Møn.

407) Mustafa Bijedic, Grenaa.

408) Zemira Bilanovic, Otterup.

409) Hassan Bindo, Karlebo.

410) Nuanprang Birk, Birkerød.

411) Atsede-Derso Bishaw, København.

412) Kamalesh Kumar Biswas, Kolding.

413) Emery Bizimana, Frederiksværk.

414) Christina Blankson, København.

415) Edina Blazevic, Fredericia.

416) Ramiz Blazevic, Fredericia.

417) Mercedes Blichfeldt, Gentofte.

418) Dejan Blidarevic, Hillerød.

419) Ljiljana Blidarevic, Hillerød.

420) Mary Bogusian, Bov.

421) Ranko Bojanic, København.

422) Amornrat Boonma, København.

423) Ahmed Jama Bootaan, Herlev.

424) Cabdullaahi Cali Bootaan, Herlev.

425) Samsam Abdikarim Suber Borle, Kolding.

426) Holleh Borumandi, Gladsaxe.

427) Demila Boskovic, Kolding.

428) Rizam Boskovic, Kolding.

429) Emir Bosnjak, Århus.

430) Ermina Bosnjak, Århus.

431) Mustafa Omar Botan, Århus.

432) Hoda Latif Botros, Aalborg.

433) Fatima Bouchiba, Nørhald.

434) Naima Boufollous, København.

435) Ali Bouidar, København.

436) Jamila Bouramdan, København.

437) Fatima Bourjouni, Brøndby.

438) Julie Bjerring Bove, Gentofte.

439) Nebojsa Bozic, Frederiksværk.

440) Cirka Bozovic, København.

441) Medina Brackovic, Aalborg.

442) Milosava Brackovic, Løgstør.

443) Nermin Brackovic, Løgstør.

444) Sianny Brandt, Gentofte.

445) Marina Walican Branth, Ishøj.

446) Mensura Breko, Odense.

447) Chanatip Bretting, København.

448) Sara Inés Breuning, Vejle.

449) Aijan Orunbaevna Brinkmann, Årslev.

450) Arijana Brka, Maribo.

451) Phyllis Konadu Brobbey, Gladsaxe.

452) Maureen Grace Borja Broch, Albertslund.

453) Allan Brochowski, Sønderborg.

454) Othilia Broen, Viborg.

455) Senada Bruun, Vordingborg.

456) Melisa Budimovic, Struer.

457) Mirsad Budimovic, Vissenbjerg.

458) Sedika Budimovic, Vissenbjerg.

459) Maria del Pilar Bugge, Brønderslev.

460) Husein Buhic, Ringkøbing.

461) Malik Buhic, Ringkøbing.

462) Dima Buhl, Brøndby.

463) Thi Lan Bui, Esbjerg.

464) Trinh Hue Thi Bui, Brovst.

465) Aneta Bunic, Århus.

466) Safet Burnic, Slagelse.

467) Benjamin Busuladzic, Brøndby.

468) Haris Busuladzic, Brøndby.

469) Zahir Busuladzic, Brøndby.

470) Yirdaw Bekele Buta, Århus.

471) Abdeslam Buziri, København.

472) Saida Buzquurz, Gladsaxe.

473) Tina Böck, Gretzenbach i Schweiz.

474) Rosangela Bødker, Frederiksberg.

475) Dijana Bøgelund, Gundsø.

476) Noha Darwich Baajour, København.

477) Axmed Xassan Cali, Odense.

478) Almuth Erika Callesen, Bornholm.

479) Edin Camo, Holstebro.

480) Senada Camo, Vejle.

481) Camilla Cantori, Sorbdo i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

482) Mariana Bichuette Cartuliares, Kolding.

483) Francisco Silva Carvalho, Sønderborg.

484) Elzina Omic Caskovic, Vejle.

485) Nehrudin Caskovic, Vejle.

486) Lejla Oscar Castro, København.

487) Enes Catic, Hvidovre.

488) Nusret Catovic, Kolding.

489) Spomenka Cebic, Ry.

490) Aida Cehajic, København.

491) Asima Cehajic, København.

492) Zikret Cehic, Aalborg.

493) Jasmin Cehobasic, Varde.

494) Aida Celikovic, Odense.

495) Sabina Celjo, Brøndby.

496) Nizama Cemo, Nakskov.

497) Berina Cerimagic, København.

498) Elvedin Cerimagic, Grenaa.

499) Ludovica Cervi, København.

500) Zahour Chahin, Brøndby.

501) Charif Ahmad Charif, Holbæk.

502) Iman Sahib Chasib, Høje-Taastrup.

503) Ibrar Ali Chaudhry, København.

504) Ferial Ali Chehade, Rødovre.

505) Fouad Chehaiber, København.

506) Abdullatif Cheikh, Kolding.

507) Bing Ming Chen, Ishøj.

508) Jingjing Chen, Værløse.

509) Long Bin Chen, Hvalsø.

510) Xu Chen, Værløse.

511) Yingqun Chen, Lyngby-Taarbæk.

512) Runchang Cheung, Århus.

513) Bun Chheang Ou, Herlev.

514) Moussa Hussein Chibli, Nyborg, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997, 1999 og 2001.

515) Munir Chihadeh, Esbjerg.

516) Samira Ibrahim Chini, Odense.

517) Julia Chiriaeva, Århus.

518) Jamila Chouiti, København.

519) Monwara Begum Chowdhury, København.

520) Irma Elena Christensen, Vallensbæk.

521) Puangkeo Christensen, Nykøbing Falster.

522) Sunisa Christensen, Fjerritslev.

523) Ranee Udtumthisarn Christensson, København.

524) Raul Ricardo Christiansen, Fjends.

525) Maria Lourdes Christoffersen, Aalborg.

526) Veronica Christoffersen, Frederiksberg.

527) Anselm Christophersen, København.

528) Somsri Chumphoochai, Høje Taastrup.

529) Bi Giong Chung, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

530) Souad Elias Chaaya, Esbjerg.

531) Damir Cikotic, Assens.

532) Namira Cilas, Slagelse.

533) Enver Cimic, Greve.

534) Mirsad Cimirotic, Hadsund.

535) Amira Cirkic, Odense.

536) Nihad Cirkic, Odense.

537) Amir Cirkinagic, Ballerup.

538) Elena Leonidovna Clausen, Odense.

539) John Ole Clausen, Odense.

540) Jasmina Cokic, Odense.

541) Miralem Cokoja, Tørring-Uldum.

542) Enisa Colakovic, København.

543) Omer Colic, Kolding.

544) Jack Phoonthawee Commerou, Egtved.

545) Uthumporn Commerou, Egtved.

546) Xin Phuong Coong, Høje Taastrup.

547) Sanela Coric, Hobro.

548) Gloria Dela Cruz Corse, Brøndby.

549) Alma Covrk, Brøndby.

550) Anes Crnkic, København.

551) Alexandru Csete, Ribe.

552) Valeria Csete, Ribe.

553) Tajana Cupina, Gørlev.

554) Sanela Custic, Odense.

555) Dino Custovic, Odense.

556) Elvedina Custovic, Odense.

557) Branka Cuzulan, Høje-Taastrup.

558) Danilo Cuzulan, Høje Taastrup.

559) Antonia da Silva Coelho, Søllerød.

560) Nur Mohamed Dad, Rødovre.

561) Sladjana Dadaucic, Helsingør.

562) Adnan Aziz Fawsi Dahan, København.

563) Nashwa Najib Labib Dahan, København.

564) Hawra Dahir, Birkerød.

565) Hodan Siciid Dahir, Århus.

566) Sacda Muhamud Makthal Dahir, Herning.

567) Shukri Dahir Ali, Rødovre.

568) Lei Dai, København.

569) Desire Appolinaire Dali, København.

570) Konstantin Dalvig, Brøndby.

571) Dieter Dannegger, Skibby.

572) Dijana Danovic, Randers.

573) Nermin Danovic, Randers.

574) Sarab Darabpour, København.

575) Sulejman Darkulic, Nørre Alslev.

576) Mohamad Zeino Darwich, Varde.

577) Uday Sankar Das, Høje Taastrup.

578) Muharem Dautbegovic, København.

579) Nasir-Ahmad Davar, Farum.

580) Minoosh Davood Beigi, Århus.

581) Arlindo de Gouveia, København.

582) Claire de Guzman, Tårnby.

583) Joao Jose Fernandes de Matos, Vallensbæk.

584) Jeton Deari, Herlev.

585) Dzenan Dedic, København.

586) Jasminka Dedic, Nyborg.

587) Naida Dedic, Nyborg.

588) Safet Dedic, Nyborg.

589) Goran Dejanovic, København.

590) Istahil Yusuf Dek, København.

591) Tarek Nasser Dekmak, Århus.

592) Senka Delalic, Aalborg.

593) Fahimeh Delaram Nikou, København.

594) Elvina Deleut, København.

595) Rasoul Rodolfo Dibaje Delgado, Esbjerg.

596) Irina Delghavi, Frederiksberg.

597) Mersada Delic, Viborg.

598) Nerko Delic, Nakskov.

599) Nermina Delic, Fredensborg-Humlebæk.

600) Ahmed Demirovic, Langå.

601) Jasmina Demirovic, Grenaa.

602) Mirsada Demirovic, Langå.

603) Sabina Demo, Brøndby.

604) Geneti Deressa Ebba, Aalborg.

605) Haseda Dervisevic, Struer.

606) Sead Dervisevic, Silkeborg.

607) Afsoon Despotovic, København.

608) Michael Simenew Desta, København.

609) Jayanirmala Devan, Holstebro.

610) Shahriar Deylami, Århus.

611) Ubah Ismail Dhiis, Århus.

612) Alissar Diab, Frederikshavn.

613) Rajia Khaled Dib, København.

614) Vivyan Dico, Århus.

615) Van Muc Diep, Sønderborg.

616) Ubah Dahir Diini, Århus.

617) Salad Farah Diiriy, København.

618) Awil Hussein Diirshe, København.

619) Dzebrail Dilaver, Aabenraa.

620) Mersiha Dilaver, Odense.

621) Zlata Dilaver, Helsingør.

622) Van Khuong Dinh, Herning.

623) Khalif Sheikh Yusuf Dirie, Århus.

624) Mohamed Hasan Dirie, Tårnby.

625) Saadiyo Mohamud Diriye, Odense.

626) Saranasiri L G D Dissanayake, Brøndby.

627) Bestan Abdullah Mohamed Diyanay, København.

628) Senada Dizdar, Odense.

629) Azra Dizdarevic, Esbjerg.

630) Esad Dizdarevic, Trehøje.

631) Nura Dizdarevic, Trehøje.

632) Rusmira Dizdarevic, Nakskov.

633) Gorica Djinovic, Rødovre.

634) Ljuba Djulabic, Brønderslev.

635) Mladen Djulabic, Brønderslev.

636) Draginja Djuric, Herning.

637) Danijela Djurovic, Ballerup.

638) Thi Hoa Do, Aalborg.

639) Akram Solimani Dogaheh, Middelfart.

640) Bahrija Dolovac, Maribo.

641) Dijana Domazet, Odense.

642) Goddy Bagyina Donkor, København.

643) Miroslav Donlic, Stenlille.

644) Milanka Dordevic, København.

645) Mostafa Doulatshahi-Pirouz, Århus.

646) Jasmina Draganovic, Fakse.

647) Juso Draganovic, Fakse.

648) Bettina Drange, Juvisy-sur-Orge i Frankrig.

649) Dragica Drapic, København.

650) Josefina Dreyer, København.

651) Abdirahman Mahamed Dubul, Aalborg.

652) Suada Dudic, Vejen.

653) Mersiha Dulas, Nykøbing Falster.

654) Ahmet Dulic, Slagelse.

655) Safeta Dulic, Tønder.

656) Sanela Dulic, Slagelse.

657) Alma Duna, Ølstykke.

658) Arnam Duna, Ølstykke.

659) Jasminka Duracov, Ballerup.

660) Bahrija Durakovic, Thisted.

661) Cazim Durakovic, Odense.

662) Edina Durakovic, Thisted.

663) Ednan Durakovic, Bornholm.

664) Munevera Durakovic, Kolding.

665) Aminullah Durani, Brøndby.

666) Nenad Duric, Silkeborg.

667) Marica Durovic, København.

668) Zeljko Durovic, København.

669) Risto Duvnjak, Haderslev.

670) Valentina Duvnjak, Haderslev.

671) Jasmin Duzel, Esbjerg.

672) Tomislav Duznovic, Aalborg.

673) Nandicita Mordeno Dvinge, Slagelse.

674) Ulrich Düdder, Vallensbæk.

675) Ermina Dzanic, Vejle.

676) Hatidza Dzanic, Frederiksberg.

677) Jasmin Dzekic, Arden.

678) Denis Dzelic, Hundested.

679) Selma Dzelic, Helsingør.

680) Senija Dzelic, Hundested.

681) Amel Dzemidzic, København.

682) Ibtisam Mahmoud Daabas, Odense.

683) Maria Corazon Galinato Esteban Ebbesen, Vejle.

684) Jordan Edwin Edlefsen, South Kensington i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

685) Denis Efendic, Brøndby.

686) Abdillahi Mohamad Egeh, København.

687) Birgit Egering, Gråsten.

688) Joshan Ehamparam, Skanderborg.

689) Dariush Ehteshami, Vejle.

690) Said Hama Jawimir Ekhtiar, Århus.

691) Mehmed Ekmic, Rudkøbing.

692) Elhame Ekshela, Aalborg.

693) Khadija El Bahi, Ringsted.

694) Amale El Boudani, Slagelse.

695) Mohamed El Boumassoudi, København.

696) Salam Mohamad Aref El Hamoui, København.

697) Hicham El Khaled, København.

698) Maha Khador El Laham, København.

699) Samira Mohamed El Matmati, Århus.

700) Sarie Hamid El Maanaki, Holstebro.

701) Mohamed El Ouamari, København.

702) (Udgået).

703) Nour-Eddine Elabassi, København.

704) Marie El-Achkar, Brønderslev.

705) Ahlam Khaled El-Achwah, Århus.

706) Hanadi Ali El-Akhdar, Hundested.

707) Sabrine Ahmad Elali, Odense.

708) Vimalarani Elango, Holstebro.

709) Zenia El-Bitar, Kalundborg.

710) Laila El-Chamia, Skive.

711) Fadia El-Chehabi, Århus.

712) Niagara Elezovic, Skanderborg.

713) Azizeh Ahmad Elhaj Moussa, København.

714) Karime El-Haj Moussa, Herning.

715) Noufissa El-Hajji, København.

716) Arife El-Halabi, Århus.

717) Souad El-Hares, Århus.

718) Wendolyn Elias Riofrio, København.

719) Faigh Eliassi, Grenaa.

720) Mette Ellerkamp, Børkop.

721) Mark Ellis, Brooklyn i USA.

722) Nicholas Morgan Ellis, Lexington i USA.

723) Bar Tahlil Elmi, Aalborg.

724) Osman Ali Elmi, København.

725) Janice Galabin Elmkjær, Næstved.

726) Fatiha El-Morabet, København.

727) Dina Ali El-Nazzal, Århus.

728) Imad El-Nazzal, Århus.

729) Oussama El-Safadi, København.

730) Hasan El-Zahawi, Esbjerg.

731) Hussain El-Zahawi, Esbjerg.

732) Nora El-Zahawi, Esbjerg.

733) Fasil Engedawork, Århus.

734) Ahmed Ennajmi, København.

735) Pilasida Premalogini Erasmas Jeevaratnam, Dragsholm.

736) Husnija Erkocevic, Randers.

737) Negar Esmailzadeh, København.

738) Hazratollah Esmati, Herlev.

739) Khosro Esmati, Herlev.

740) Moonesa Esmati, Kolding.

741) Amina Ali Essa, Rødovre.

742) Rachida Esskiyah, Ringsted.

743) Mostafa Estebari, Århus.

744) Joao Jose Esteves Silva, Gundsø.

745) Jamila Ettakni, København.

746) Jan Ezerman, Esbjerg.

747) Fadhel Abbas Fadhel, København.

748) Omelhassan Fathelrhman Fadlelmnan, København.

749) Khadeeja Faizi, Hvidovre.

750) Najib Ahmad Faizzad, Århus.

751) Parvin Fakhrbakhsh, Århus.

752) Thierno Fall, Frederiksberg.

753) Hailun Fang, Bjerringbro.

754) Abdulkadir Haji Jama Farah, Odense.

755) Ali Barre Farah, Sønderborg.

756) Hodan Abdirahman Farah, Esbjerg.

757) Kawsar Abdirahman Farah, København.

758) Mohamud Mohamed Farah, Lyngby-Taarbæk.

759) Safia Mohamed Farah, Glostrup.

760) Badi Nadin Farcuh Acevedo, Århus.

761) Fatima Farhat, København.

762) Essam Zourab Faris, Århus.

763) Camil Farizi, Herlev.

764) Mohammad Farooq, Høje Taastrup.

765) Umar Farooq, København.

766) Fereshiteh Farsimadan, Odense.

767) M’Hamed Fassal, København.

768) Amel Fatic, Odense.

769) Sanja Fatic, Ishøj.

770) Bibi Fatima, København.

771) Mohsena Fazli, Hillerød.

772) Enisa Fazlic, Slagelse.

773) Nedzad Fazlic, Slagelse.

774) Islam Fazliu, Faaborg.

775) Selvete Fazliu, Faaborg.

776) Adin Fejzic, Lyngby-Taarbæk.

777) Edina Fejzic, Odense.

778) Fajko Fejzic, Odense.

779) Hana Fejzic, Nysted.

780) Kemal Fejzic, Nysted.

781) Sara Feldmann, Frederiksberg.

782) Anton Chamindha Fernando, Horsens.

783) Jocelyne Regine Mawricette Feron,
Præstø.

784) Admir Fetahagic, Billund.

785) Ahmed Fetahagic, Esbjerg.

786) Emir Fetahagic, Brøndby.

787) Sabira Fetahagic, Billund.

788) Sakib Fetahagic, Billund.

789) Bushra Tabasim Feyaz, Frederiksberg.

790) Elvedin Filipovic, Skive.

791) Adnan Radhi Finjan, København.

792) Noemia Fink-Jensen, Fredensborg-Humlebæk.

793) Hinda Elmi Firin, København.

794) Christina Fischer, København.

795) Svitlana Volodymyrivna Fjellerad, Ramsø.

796) Lalaine Gerondes Flor, Frederiksberg.

797) Larisa Fløjbo, København.

798) Shiek Ishmael Abass Fofana, København.

799) Rachel Kumba Fofanah, Albertslund.

800) Anka Fontana, Stenlille.

801) Elisabeth Francis Jeyapalan, Hobro.

802) Lilly Jeyaseely Francis Theivendrarajah, Kolding.

803) Lorena Maria Ugas Franck, Højreby.

804) Doreen Arcega Frandsen, Nordborg.

805) Ariella Eleni Galita Frangos-Lehrer, København.

806) Amira Frasto, Otterup.

807) Sanela Frasto, Otterup.

808) Alena Frederiksen, Gundsø.

809) Irina Viktorovna Frenkel, Glostrup.

810) Wolfgang Helmut Georg Frenzel, Bov.

811) Patabendige Mary Chandrani Cooray Fries, Albertslund.

812) Jing Frithioff, Gladsaxe.

813) Olena Oleksandrivna Frolova, Albertslund.

814) Sunisa Frøstrup, Aalborg.

815) Yan Fu, København.

816) Paula Andrea Fuentes Lopez, Århus.

817) Peter Fursa, København.

818) Marcelo Gabriel Gabay, København.

819) Lahaa Hanna Elias Gabbou, Næstved.

820) Laith Hanna Elias Gabbou, Næstved.

821) Marinela Gak, Karlebo.

822) Seetha Ranjanie Galabalannalage, Århus.

823) Dzemal Galijatovic, Løgstør.

824) Radojka Galijatovic, Løgstør.

825) Zlatan Ganic, Galten.

826) Emma Orcullo Gant, Frederiksværk.

827) Denis Gasal, Esbjerg.

828) Ahmet Gashi, Fredericia.

829) Faruk Gashi, Kolding.

830) Fatmir Gashi, Kolding.

831) Andrzej Marian Gasowski, Århus.

832) Fekadegzi Gatachew Gebre, København.

833) Hussein Farah Geddi, Odense.

834) George Gegelashvili, Frederiksberg.

835) Muhidin Gerzic, Kolding.

836) Hasmik Gevorgian, Køge.

837) Korioun Gevorgian, Køge.

838) Ahmad Mohamad Ghamlouch, Århus.

839) Asaad Mohamad Asaad Ghanneim, København.

840) Shadan Noori Gharib, København.

841) Natalia Ghasrghandi, Herlev.

842) Zhara Ghavami, Helsingør.

843) Abla Ghazi, København.

844) Ghrmay Ghebremichael, Herlev.

845) Khadija Hussein Ghedi, Århus.

846) Sedigheh Sadat Ghiai, Fredensborg-Humlebæk.

847) Vajieh Ghobani, København.

848) Tahereh Gholami Moghaddam Mardekheh, København.

849) Foroughakram Ghorbanitabrizi, København.

850) Ali Gjyrevci, Brøndby.

851) Elhame Gjyrevci, Brøndby.

852) Dragomir Glavas, Nakskov.

853) Snezana Glogovac, København.

854) Spasoje Glogovac, Lyngby-Taarbæk.

855) Dragan Gluhajic, Svendborg.

856) Snezana Gluhajic, Svendborg.

857) Thiruchelvem Gnanamuthu, Nykøbing-Rørvig.

858) Gnanassooriyar Gnanapragasam, Suså.

859) Hector Goba, Greve.

860) Tea Gobronidze, Frederiksberg.

861) Iakov Gold, København.

862) Anula Ranjini Peter Gomes, Nykøbing-Rørvig.

863) Oscar Sergio França Gonçalves, København.

864) Najah Gorgees Yago, Århus.

865) Adelaide Gouri, København.

866) Cristina Nucum Gozun, Nyborg.

867) Hocine Graichi, Frederiksberg.

868) Elvira Diaz Gregersen, Brøndby.

869) Nelli Grigorian, Kolding.

870) Viktoria Gromova, Assens.

871) Neelam Kumari Grover, København.

872) Guo Hua Guan, København.

873) Kalianee Guddaye, København.

874) Abdi Ali Guhaad, København.

875) Harcharan Singh Gulati, Glostrup.

876) Abdirisaaq Hashi Guled, København.

877) (Udgået).

878) Sasikamala Gunalinkam, Randers.

879) Ajlan Gunic, Odense.

880) Bakira Gunic, Hvidovre.

881) Jing Qi Guo, Greve.

882) Muris Gusic, Brædstrup.

883) Sead Gutic, Esbjerg.

884) Roger Lenin Gutierrez Martinez, Frederiksberg.

885) Mohammed Karim Kol Mohammed Gwamer, Århus.

886) Abdulkadir Mohamed Gaal, København.

887) Gaston Paulo Gaal, Frederiksberg.

888) Maslah Mahamed Gaanuf, Odense.

889) Thu le Ha, Århus.

890) Ester Habenicht, Blaabjerg.

891) Habibullah Habib, Greve.

892) Sakib Habibovic, Ringkøbing.

893) Ramiz Habul, Vejle.

894) Mohamed Chadhly Ben Laussaief Hachfi Soussi, København.

895) Maroun Haddad, Møn.

896) Maysaa Abdallah Haddad, København.

897) Elvana Hadziahmetovic, Grenaa.

898) Suad Hadziahmetovic, Grenaa.

899) Amila Hadziavdic, Kolding.

900) Esad Hadzic, Vejle.

901) Slada Hadzic, Vejle.

902) Amela Hadzihasanovic, Rudkøbing.

903) Elis Hadzikadunic, Kjellerup.

904) Sabina Hadzikadunic, Kjellerup.

905) Dinko Hadzovic, Århus.

906) Farida Hassan Hagi, Odense.

907) Khadija Yusuf Hagi Abdi, København.

908) Sadio Mohamed Hagi Elmi, København.

909) Ibrahim Ahmed Hagi-Aden, Rødby.

910) Marietta Hagopian, Gråsten.

911) Eman Hamid Haider, Greve.

912) Yrgealem Abraha Haile, Århus.

913) Selima Hairic, Frederikshavn.

914) Suljo Hairic, Frederikshavn.

915) Saediya Guled Haji, Gentofte.

916) Hasan Haji Elmi, Århus.

917) Besim Hajic, Holstebro.

918) Sabina Hajic, Holstebro.

919) Daad Hajo, Skive.

920) Anab Jama Halane, København.

921) Mohammed Olad Halane, Frederiksberg.

922) Ahmet Halilaj, Kolding.

923) Cifeta Halilovic, København.

924) Elvira Halilovic, Slagelse.

925) Sekib Halilovic, Aalborg.

926) Snjezana Halilovic, København.

927) Sheren Amin Hama, Århus.

928) Waim Karim Hamad, Frederiksberg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

929) Sargis Grantovitj Hambartsumyan, Rødby.

930) Halimeh Hamdam, København.

931) Mohamad Farhad Hamdam, København.

932) Ali Hamdan, Høje Taastrup.

933) Adnan Mohammad Hamid, Århus.

934) Cengiz Hamid, København.

935) Fathie Hamid, København.

936) Ferit Hamid, København.

937) Halla Adnan Hamid, København.

938) Abdullah Hamidi, Kolding.

939) Chahida Hamidoun, København.

940) Hoda Hamwi, Odense.

941) Sawsen Mohamed Ali Hamza, København.

942) Kemo Hamzic, Odense.

943) Ziwei Han, København.

944) Christian Llagostera Hansen, Heelands, Milton Keynes, i Storbritannien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

945) Elena Hansen, København.

946) Franklin Villaran Hansen, Sønderhald.

947) Gina Villena Hansen, Farum.

948) Janela Villaran Hansen, Sønderhald.

949) Koudjouye Alewa Hansen, København.

950) Ksenia Khteranovitch Hansen, Brøndby.

951) Lourdes Patricia Hansen, Ebeltoft.

952) Merlie Ramas Hansen, Ryslinge.

953) Sandra Hansen, Thisted.

954) Somkiat Hansen, Stevns.

955) Vesta Hansen, Skælskør.

956) Fahima Haqani, Ishøj.

957) Mohammad Khalid Haqani, Ishøj.

958) Fatme Mohmad Ali Harajli, Århus.

959) Besima Harbas, Fredericia.

960) Izeta Harbas, Vejen.

961) Aliaa Hussein Harbi, Hvidovre.

962) Israa Hussein Harbi, København.

963) Fatima Hardan, København.

964) Ipek Harmankaya, København.

965) Khalid Mehieal Harmiz, Horsens.

966) Thavachchelvi Harris, Struer.

967) Abdi Rashid Hasan, København.

968) Hibo Ali Hasan, Esbjerg.

969) Zaineb Hasan, København.

970) Dusanka Hasanagic, Svendborg.

971) Nedzad Hasanagic, Svendborg.

972) Ismajl Hasani, Vejle.

973) Emina Hasanovic, Ringkøbing.

974) Mensur Hasanovic, Vejle.

975) Nermina Hasanovic, Vejle.

976) Zifo Hasanovic, Ringkøbing.

977) Mirwaiss Hashemi, Vejle.

978) Mohammad Ebrahim Hashemi, Vejle.

979) Atefeh Alsadat Hashemi Nejad, København.

980) Nurtu Hashi, Kalundborg.

981) Melisa Hasic, Horsens.

982) Rabia Hasno, København.

983) Abdi Ashur Hassan, Fredericia.

984) Abdikafi Mohamud Hassan, Århus.

985) Abdirahman Ahmed Hassan, Aalborg.

986) Abdi-Rizak Hassan, Herning.

987) Abdisalan Yussuf Hassan, Odense.

988) Anab Elmi Hassan, København.

989) Asiya Mohamoud Adan Hassan, Odense.

990) Dahabo Sharif Hassan, København.

991) Farhiya Omar Hassan, Odense.

992) Hassan Aways Hassan, Roskilde.

993) Hawo Abshir Hassan, Vejle.

994) Liban Muhammed Hassan, Aalborg.

995) Mahad Mohamed Hassan, Århus.

996) Mohamad Ali Hassan, København.

997) Said Hassan, Odense.

998) Said Ainab Hassan, København.

999) Saida Houssein Hassan, Glostrup.

1000) Salima Mohammad Hassan, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1001) Sarah Ali Hassan, Århus.

1002) Usama Mohammad Nimr Hassan, Århus.

1003) Farhio Hassan Musse, Århus.

1004) Mahmoud Hassan Zadeh Hagh Shenas, Holbæk.

1005) Anwar Hassani, Brønderslev.

1006) Amal Hassoun, Haderslev.

1007) Mahmoud Abdulrazak Hassoun, Haderslev.

1008) Marcelline Hatungimana, Gentofte.

1009) Rosmarie Vera Haxthausen, Lyngby-Taarbæk.

1010) Umar Hayat, København.

1011) Malik Haznadar, Esbjerg.

1012) Makbula Hecim, Rougsø.

1013) Nevzada Hecim, Randers.

1014) Aida Hedzic, Haderslev.

1015) Esad Hedzic, Haderslev.

1016) Mahmoud Ali Hendawi, Odense.

1017) Narumon Henriksen, Horsens.

1018) Sandra Maria Nogueira Henriksen, København.

1019) Ilmedina Herenda, Kolding.

1020) Alexandra Hernandez-Nørgaard, Caracas i Venezuela.

1021) Khadija Ahmed Hersi, Tårnby.

1022) Mahad Abukar Hersi, Fredericia.

1023) Anu Hesselbæk, Kolding.

1024) Ermin Hibic, Kolding.

1025) Anita Maria Hierzmann, Aalborg.

1026) Heba Hindaoui, Kolding.

1027) Khemary Hing, Herlev.

1028) Arthit Lodal Hinklom, Rødovre.

1029) Miriam Hinz, Hoyvik.

1030) Zlatko Hirkic, Helsingør.

1031) Abdi-Salam Hirsi Ahmed, Herning.

1032) Binh van Hoang, Hjørring.

1033) Thi Lan Hoang, Odense.

1034) Enesa Hodic, Vinderup.

1035) Hazim Hodic, Vinderup.

1036) Seada Hodzic, Vinderup.

1037) Frej Miguel Holman-Andersen, Albertslund.

1038) Filomena Holovati, Brøndby.

1039) Abdikadir Abdilaahi Hoosh, Korsør.

1040) Agnes Horumpende, Farum.

1041) Jamaad Hosh, København.

1042) Mina Hossiniyon, Frederiksberg.

1043) Rona Hotaki, Farum.

1044) Fatmire Hoti, Sønderborg.

1045) Husein Hoxhzaj, Albertslund.

1046) Emina Hozo, Aalborg.

1047) Adnan Hrnic, København.

1048) Selma Hrnic, København.

1049) Ying Hu, Fuglebjerg.

1050) Bamei Huang, Ishøj.

1051) Roberta Hubijar, København.

1052) Jasemina Husejnovic, Randers.

1053) Majda Husejnovic, Randers.

1054) Nedret Husejnovic, Randers.

1055) Arnela Husilovic, Brøndby.

1056) Afzala Hussain, Vallensbæk.

1057) Khadam Hussain, Albertslund.

1058) Basim Mohammad Hussein, Århus.

1059) Hamsa Nuh Hussein, København.

1060) Kaoussar Hussein, Sønderborg.

1061) Lul Ismail Hussein, København.

1062) Maryan Salan Hussein, København.

1063) Mohamed Abdirahman Haji Hussein, Herlev.

1064) Thair Mohammed Hussein, Odense.

1065) Farida Husseini, Greve.

1066) Khaleda Husseini, Hillerød.

1067) Ahmed Mohamed Hussen, Skanderborg.

1068) Ngoc Huynh, Hjørring.

1069) Thi Bi Huynh, Ribe.

1070) Azra Huzejrovic, Kolding.

1071) Timka Huzejrovic, Kolding.

1072) Zahida Huzejrovic, Kolding.

1073) Thuy A Hy, Århus.

1074) David Hyldig, København.

1075) Adoyo Claire Nyawade Høeg, København.

1076) Awiti Luna Tengu Nyawade Høeg, Værløse.

1077) Abdullahi Hussein Ibrahim, Århus.

1078) Begard Omar Ibrahim, København.

1079) Fuad Ahmed Ibrahim, Vejle.

1080) Hulouvan Kamal Ibrahim, Næstved.

1081) Laila Ibrahim, Høje Taastrup.

1082) Mohamed Mohamud Ibrahim, Århus.

1083) Munira Khalaf Ibrahim, København.

1084) Saed Ahmed Ibrahim, Esbjerg.

1085) Seade Ibrahim Mohamed Nur, Århus.

1086) Jumni Ibraimi, København.

1087) Loveth Idahosa, Hvidovre.

1088) Jonuz Idrizi, København.

1089) Lejla Idrizovska, København.

1090) Mido Mohamed Iftin, København.

1091) Filsan Ahmed Igeh, Frederiksberg.

1092) Nazmi Igrishta, Maribo.

1093) Fadumo Ahmed Iid, København.

1094) Mohamed Ahmed Ikar, København.

1095) Abdullahi Ahmed Ileye, Rødovre.

1096) Snezan Ilic, København.

1097) Snezana Ilic, Gladsaxe.

1098) Igor Ilincic, Aabenraa.

1099) Mirsada Inajetovic, Slagelse.

1100) Vassiliki Intzilakis, København.

1101) Marco Iovino, Verona i Italien.

1102) Hasnija Isakovic, Esbjerg.

1103) Mensud Isakovic, Esbjerg.

1104) Selma Isakovic, Vissenbjerg.

1105) Mohamed Ahmed Khamees Ishag, Skive.

1106) Abdulasis Hussein Ishak, Århus.

1107) Jeffrey Svend Luz Ishøy, Skagen.

1108) Samira Isic, Fredericia.

1109) Suada Isic, Fredericia.

1110) Arif Islami, Fredericia.

1111) Alae Mohamad Ismail, Århus.

1112) Fathia Yusuf Ismail, København.

1113) Hinda Ahmed Ismail, København.

1114) Sirad Ismail Hassan, Gladsaxe.

1115) Mahmoud Ahmed Ismail Mohamud, Esbjerg.

1116) Nizafete Ismani, Værløse.

1117) Elham Issazadeh, Århus.

1118) Abdinuur Abdullahi Isse, Århus.

1119) Mohamud Maalim Isse, Århus.

1120) Nasra Osman Isse, Randers.

1121) Bruncevic Iudita, Odense.

1122) Cedo Ivanisevic, Esbjerg.

1123) Mara Ivanisevic, Esbjerg.

1124) Milorad Ivanovic, Kalundborg.

1125) Mira Ivanovic, Kalundborg.

1126) Varathaluxmy Iyampillai, Middelfart.

1127) Judith Tharsini Iyatthurai, Dragsholm.

1128) Dega Siyad Iye, Odense.

1129) Bijan Izadian, Hillerød.

1130) Pukalseelan Jacob, Horsens.

1131) Simona del Valle Jacobsen, København.

1132) Rudi Louis Jean-Marie Jadoul, Hvalsø.

1133) Hassan Jafari Kadijani, Høje Taastrup.

1134) Mohammad Ali Jafery, Rødovre.

1135) Senada Jaganjac, Ebeltoft.

1136) Mirsad Jahic, Aabenraa.

1137) Adjoua Rosalie Jakobsen, København.

1138) Alla Jakobsen, Hvidovre.

1139) Angelika Jakobsen, Ølgod.

1140) Yunchao Jakobsen, Greve.

1141) Anel Jakupovic, Middelfart.

1142) Azra Jakupovic, Lemvig.

1143) Enita Jakupovic, Rudkøbing.

1144) Lejla Jakupovic, Middelfart.

1145) Nino Jakupovic, Århus.

1146) Soheila Jalali, København.

1147) Abdul Rahaman Jalloh, Gladsaxe.

1148) Umu Hawa Jalloh, København.

1149) Abdi Ismail Jama, Vejle.

1150) Abdillahi Abass Jama, København.

1151) Anab Ismail Jama, Århus.

1152) Bar Mohamed Jama, Nyborg.

1153) Fadumo Ahmed Jama, Aalborg.

1154) Hayir Farah Jama, Århus.

1155) Lul Mohamed Jama, Odense.

1156) Mohamed Muse Jama, København.

1157) Sadia Mohamed Jama, Odense.

1158) Shamso Said Jamac, Odense.

1159) Siciido Cumar Jamac, Odense.

1160) Razia Jamal, Frederiksberg.

1161) Zainab Fadhel Jamal-Eldine, København.

1162) Khalil Jamalzadeh, Haderslev.

1163) Muktar Jama-Warsame, Odense.

1164) Jasim Mohammad Jamil, Århus.

1165) Mufid Mohammed Jamil, Århus.

1166) Roohi Jamil, København.

1167) Gholmareza Jamshidi, Århus.

1168) Goran Jankovic, København.

1169) Aida Jasarevic, Thisted.

1170) Hacim Jasari, København.

1171) Hamit Jasari, København.

1172) Abeer Muhyi Al Din Jasim, København.

1173) Sihad A Jasim, København.

1174) Morteza Jawanmiri, Tårnby.

1175) Rabia Ghani Jawher, København.

1176) Pushparani Jayaruben, Hobro.

1177) Janarthanan Jeevaratnam, Herning.

1178) Jeevasanthini Jeevaratnam, Herning.

1179) Packiam Jekanathan, Herning.

1180) Mohamed Jele Suber Jele, Kolding.

1181) Aina Monika Jensen, Aalborg.

1182) Birgit Marion Karin Jensen, Kolding.

1183) Duangratt Mahagarn Jensen, Helsingør.

1184) Kathleen Perpetua Vas Jensen, Horsens.

1185) Lindomar Luiz Jensen, Roskilde.

1186) Ma Teresita Bue Jensen, Skørping.

1187) Maria Luisa Rafer Jensen, Gentofte.

1188) Mei Yao Jensen, Lyngby-Taarbæk.

1189) Natthakan Jensen, Kolding.

1190) Sigita Jensen, Ølgod.

1191) Verka Jensen, Silkeborg.

1192) Violeta Maria Macias Jeppesen, Lyngby-Taarbæk.

1193) Johan Jaouad Jepsen, København.

1194) Kæthe Jepsen, Lyngby-Taarbæk.

1195) Rokhaya Jering, Gentofte.

1196) Isabella Yolanda Jespersen, Høje Taastrup.

1197) Franseesan Vijedran Jesuthasan, Holstebro.

1198) Abdi Hassan Jijile, Esbjerg.

1199) Abdi Wali Osmaan Jimale, København.

1200) Hakima Hussein Jimale, Aalborg.

1201) Maryan Ali Jimale, Aalborg.

1202) Shi Qiang Jin, København.

1203) Jinan Akram Jirgis, Næstved.

1204) Pushpa Sharma Johannesen, Svendborg.

1205) Kurt Johannsen, Odense.

1206) Josephine Anita P Johansen, Tårnby.

1207) Mirian Marlene Johansen, København.

1208) Shuko Jonasson, Frederikssund.

1209) Russel Christopher Joseph, Århus.

1210) Peter Gomes Josephu, Nykøbing-Rørvig.

1211) Branka Jovanovic, Silkeborg.

1212) Judy Pajayon Jover, København.

1213) Danijel Jovic, Viborg.

1214) Goran Jovicic, Hillerød.

1215) Dragan Jozic, Silkeborg.

1216) Samir Jupa, Bornholm.

1217) Huse Jusic, Purhus.

1218) Zejna Jusic, Purhus.

1219) Emir Jusubasic, Odense.

1220) Cartoon Jørgensen, Aalborg.

1221) Rita de Cassia Reis Jørgensen, Frederiksberg.

1222) Gloriose Kabareke, Århus.

1223) Eva Kadah, København.

1224) Hafiza Kaddoura, København.

1225) Bafrin Salah Kader, Greve.

1226) Najiba Ibrahim Kader, Næstved.

1227) Hayat Kadim, Frederiksberg.

1228) Lezan A Kadir, Gentofte.

1229) Aldin Kafedzic, Herning.

1230) Jasminka Kahric, Varde.

1231) Muamer Kahriman, Kolding.

1232) Alija Kahrimanovic, Skive.

1233) Edina Kahrimanovic, Odense.

1234) Hilmija Kahrimanovic, Svendborg.

1235) Hasan Kahvedzic, København.

1236) Azmir Kaknjasevic, Odense.

1237) Esed Kaknjasevic, Odense.

1238) Rafat Kalantarisoltanieh, København.

1239) Dobrinko Kaldaras, Helsingør.

1240) Bakr Hassan Kaled, Odense.

1241) Alai Thya Kalel, København.

1242) Dino Kalic, Holmegaard.

1243) Dzehva Kalic, Holmegaard.

1244) Edin Kalic, Holmegaard.

1245) Hamdija Kalic, Holmegaard.

1246) Sivagini Kamalanathan, København.

1247) Alimamy Jabu Wosu Kamara, Helsingør.

1248) Gintaras Audrius Kamarauskas, Århus.

1249) Cynthia Mercedes Kamberi, København.

1250) Enes Kamic, Frederiksberg.

1251) Malmarugan Kanagasabai, Herning.

1252) Eledchumy Kandasamy, Holstebro.

1253) Krishna Kandasamy, Randers.

1254) Murugathas Kandasamy, Herning.

1255) Jegatheswaran Kandiah, Ikast.

1256) Mahesh Kansakar, København.

1257) Chandrasegaram Kanthan, Aalborg.

1258) Gunasegaram Kanthan, Aalborg.

1259) Gisela Kapelke, Tranekær.

1260) Samira Kapic, Vordingborg.

1261) Emira Karabeg, Esbjerg.

1262) Edvin Karaga, Esbjerg.

1263) Emira Karahalilovic, Hanstholm.

1264) Semko Karahalilovic, Hanstholm.

1265) Lejla Karalic, Odense.

1266) Sead Karalic, Odense.

1267) Hossein Karami, Vejen.

1268) Nasrin Masood Kargar, Birkerød.

1269) Elvir Karic, Slagelse.

1270) Emina Karic, Galten.

1271) Dunia Hassan Karim, København.

1272) Hiam Karim, Frederikssund.

1273) Osman Kader Karim, Roskilde.

1274) Sara Hama Karim, Rødovre.

1275) Ifeta Karisik, Frederiksberg.

1276) Cecilia V Karlsson, København.

1277) Zarlasht Karmand, Greve.

1278) Norair Karufanian, Fredensborg-Humlebæk.

1279) Mankayatkarasy Karunaharan, Dianalund.

1280) Envera Karup, Odense.

1281) Haris Kasic, Køge.

1282) Nermina Kasic, Køge.

1283) Nihad Kasic, Køge.

1284) Nina Rajwiya Kastberg, Esbjerg.

1285) Besara Kastrati, Svendborg.

1286) Sony Kasukule, Viborg.

1287) Mirsad Kasum, Sønderborg.

1288) Adem Kasumovic, Sønderborg.

1289) Emina Kasumovic, Sønderborg.

1290) Uthayakumary Kathiravelpillai, Skjern.

1291) Raghd Rasoul Dakhil Katkadhi, København.

1292) Halina Kauders, Roskilde.

1293) Gurbaksh Kaur, Horsens.

1294) Paramjit Kaur, København.

1295) Fahmida Kausar, København.

1296) Farzana Kausar, København.

1297) Naeem Kausar, København.

1298) Naheed Kausar, København.

1299) Shezana Kausar, København.

1300) Fernando Odella Fleming Kayser, Vejle.

1301) Ahlam Khaazal Kazem, København.

1302) Nahid Kazemi Joshghani, København.

1303) Antony Nimalraj Keethapongalan, Ringsted.

1304) Hans-Dieter Keith, Vejle.

1305) Helge Kelkeland, Glostrup.

1306) Helle Kelkeland, Glostrup.

1307) Vesna Keller-Larsen, Ballerup.

1308) Abdennour Kendil, Lyngby-Taarbæk, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1994.

1309) Senad Keranovic, Holmegaard.

1310) Hasan Keserovic, Esbjerg.

1311) Suada Keserovic, Esbjerg.

1312) Houshang Ketabi, Aalborg.

1313) Rajini Ketheeswaran Kumarasamy, Fredericia.

1314) Momoh Kewoule, København.

1315) Roghaya Saheb Khajeh Nemat, København.

1316) Parvin Khajehgari, Frederiksberg.

1317) Hersh Soliman Khaled, Helsingør.

1318) Naziha Abdel-Rahman Khaled, Århus.

1319) Aziz Khalegi, Brande.

1320) Sahra Khalif Abdi, Søllerød.

1321) Nawal Khalifeh, København.

1322) Ahmad Khalil, Aalborg.

1323) Jihad Hussein Khalil, Århus.

1324) Ahmad Sharif Khalo, Odense.

1325) Faisa Mohamed Yusuf Khamis, Hadsten.

1326) Zainab Mohamed Yusuf Khamis, Århus.

1327) Sajjad Mubarik Khan, København.

1328) Zubear Khan, København.

1329) Wafaa Hussain Matroud Khanjer, Skive.

1330) Sehria Khanwal, Rødovre.

1331) Eman A Khashan, København.

1332) Shaham Khatam, Århus.

1333) Omar Ahmad Khattab, København.

1334) Jabar Zaman Khan Khattak, København.

1335) Shahi Kheder, Holbæk.

1336) Vian Kheder, Holbæk.

1337) Ursula Maria Kheta, Aalborg.

1338) Abdul-Gabbar Abdalla Khidir, København.

1339) Suzan Abdel Wahab Khidir, Århus.

1340) Madina Khishman Yousif, Århus.

1341) Nazmieh Kholghi, Randers.

1342) Adnan Mohammed Khuda-Murad, Århus.

1343) Atiqullah Khugyani, Høje Taastrup.

1344) Abdul Wassi Khyjman, Assens.

1345) Gullalai Khyjman, Assens.

1346) Dorcas Nabunya Kibaya, Århus.

1347) Marly Fialho Kierulf, Frederiksberg.

1348) Marta Patricia Morote Kierulff, Gentofte.

1349) Victoria Sabina Kiilerich, Ringe.

1350) Maxwell King, Ølstykke.

1351) Susanne Cubel King, London i Storbritannien.

1352) Gertrude Bazanyisa Kirimuttu, Vallensbæk.

1353) Anibal Antonio Kislo Nielsen, Kolding.

1354) Reza Kiyaninejad, Fredensborg-Humlebæk.

1355) Dolores Arroyo Kjær, Skørping.

1356) Ali Ben Ammar Klai, Frederiksberg.

1357) Nanthawan Kliangklin, Hillerød.

1358) Henrik Andreas Garn Kliche, Skælskør.

1359) Haris Klipo, Odense.

1360) Azra Kljajic, Århus.

1361) Zoran Knezevic, Frederiksberg.

1362) Margaret Wamaitha Knudsen, Århus.

1363) Edina Kobaslic, Kolding.

1364) Jelena Kobaslic, København.

1365) Sanela Kobaslic, Silkeborg.

1366) Zlatana Kobaslic, København.

1367) Salih Kodraliu, Assens.

1368) Amra Kolasinac, Kolding.

1369) Ismail Kolasinac, Kolding.

1370) Alija Konjaric, København.

1371) Damir Konjuhovac, Horsens.

1372) Jaklin Daniel Koorkis, Århus.

1373) Aida Korabi, København.

1374) Ljumni Korcaj, Assens.

1375) Raed Youseef Ahmed Kordiya, København.

1376) Nana Fatma Korycka, København.

1377) Goran Kosaric, Svendborg.

1378) Huso Kosaric, Svendborg.

1379) Nedzad Kosovac, Horsens.

1380) Lilit Kotcharian, København.

1381) Abdelhafid Koulij, København.

1382) Shabana Kousar, Hvidovre.

1383) Mira Mirsada Kovacevic, Lyngby-Taarbæk.

1384) Anna Katharina Krag, Aabenraa.

1385) Katja Marie Kragh, Høje Taastrup.

1386) Patricia Kragh, Høje Taastrup.

1387) Musa Krasniqi, Aalborg.

1388) Servete Krasniqi, Aalborg.

1389) Ferid Krijestorac, Kolding.

1390) Rasenthiran Krishnapillai, Randers.

1391) Aida Hindang Barientos Kristensen, Nørre Djurs.

1392) Gabriella Bruzzichini Kristensen, Give.

1393) Lars Peter Bang Kristiansen, Hundested.

1394) Danka Krizmanic, Herlev.

1395) Aida Krlic, Horsens.

1396) Silvad Krlic, Horsens.

1397) Nadir Krnic, København.

1398) Matheus Gustavo Passos Krogh, Rødovre.

1399) Enes Krupic, Odense.

1400) Nedim Krupic, Nyborg.

1401) Muhammed Krusko, København.

1402) Servete Kryeziu, Holbæk.

1403) Sherije Kryeziu, Nakskov.

1404) Shqipe Kryeziu, Nakskov.

1405) Shqipron Kryeziu, Nakskov.

1406) Tahir Kryeziu, Nakskov.

1407) Ermina Kulaglic, Slagelse.

1408) Meena Kumar, Tårnby.

1409) Uthayakumar Kumarakurunathan, Herning.

1410) Jeyakumar Kumarasamy, Dragsholm.

1411) Angelina Kunac, Viborg.

1412) Menantangu Kunzi Saidou, Århus.

1413) Goran Kurjakovic, København.

1414) Dragana Kurtes, Skævinge.

1415) Kemal Kurtovic, Randers.

1416) Rajfa Kurtovic, Randers.

1417) Stjepan Kus, Aalborg.

1418) Caleb Kuya, Nørager.

1419) Nedim Köycü, Odense.

1420) Hassan Labrini, København.

1421) Norra Lachkar, Århus.

1422) Mara Ladan, Maribo.

1423) Gowsalya Ladchumikanthan, Møldrup.

1424) Said Laftih, Frederiksberg.

1425) Kathrine van Beek Laigaard, Farsø.

1426) Lydon Jacobius van Beek Laigaard, Farsø.

1427) Sanja Lalic, Herlev.

1428) Selma Lalicic, Esbjerg.

1429) Mimoun Lamdaghri, Hvidovre.

1430) Sima Langbak, Århus.

1431) Azmira Langic, Odense.

1432) Enid Langic, Odense.

1433) Sarunas Lapenas, Skjern.

1434) Anne Nungari Larsen, Skævinge.

1435) Biljana Larsen, Høje Taastrup.

1436) Corazon Eslabon Larsen, København.

1437) Dagmar Carolin Adele Larsen, Møn.

1438) Nina Larsen, Juelsminde.

1439) Thandiwe Larsen, Ramsø.

1440) Selma Ramatu Laryea, Århus.

1441) Arkadiusz Stanislaw Laskowski, København.

1442) Sonia Maria Lau, Esbjerg.

1443) Amina Lauritsen, Karlebo.

1444) Massan Adjowoa Laursen, Gladsaxe.

1445) Sandra Maria Laursen, Brovst.

1446) Kim Ly Lay, København.

1447) Danica Lazic, Ry.

1448) Mao Van Le, Fredericia.

1449) Ngoc Trang Dai Le, Århus.

1450) Thi Ngoc Dung Le, Odense.

1451) Thi Tuyet Nhung Le, Århus.

1452) Hong Nhung le Thi, Aalborg.

1453) Jose Anibal Franca Leal, Hørning.

1454) Angelina R Leitritz, Høje Taastrup.

1455) Dragomir Lekovic, Esbjerg.

1456) Belma Lemes, Rødovre.

1457) Ibro Lemo, Thisted.

1458) Umija Lemo, Thisted.

1459) Raul Mario Leni Olivares, København.

1460) Mirsad Lepenica, Maribo.

1461) Vera Lepenica, Maribo.

1462) Milojka Leric, Nykøbing Falster.

1463) Armen Levoni, Vejle.

1464) Qi Li, Gladsaxe.

1465) Ya Ba Li, Odense.

1466) Yu Ping Li, København.

1467) Andrea Paula Cardoso Lima, Roskilde.

1468) Qi Mei Lin, Holstebro.

1469) Ren-Jwu Lin, Ballerup.

1470) Hong Liu, Odense.

1471) Liangkuan Liu, Århus.

1472) Tianshu Liu, Rødovre.

1473) Weiwei Liu, Brøndby.

1474) Hirma Ljeskovica, Esbjerg.

1475) Nevzeta Ljeskovica, Esbjerg.

1476) Vahdet Ljeskovica, Esbjerg.

1477) Nermine Ljoki, København.

1478) Damir Ljubicic, Odense.

1479) Emina Ljubicic, Odense.

1480) Edina Ljutic, Aalborg.

1481) Eduardo Marcelo Llorente Carrillo, København.

1482) Vasinee Lohr, Høje Taastrup.

1483) Cándida Rósa Lopez Behrndt, Tommerup.

1484) Hauke Lorenzen, Nuuk.

1485) Davor Los, Slagelse.

1486) Dzevad Lozic, Bornholm.

1487) Branislav Lozo, Vejle.

1488) Mohammad Ahmad Lubbad, Århus.

1489) Claus Luckmann, Nørre Aaby.

1490) Rocio del Pilar Ludvigsen, Støvring.

1491) Titus Kasujja Luganga, Tornved.

1492) Sergej Lukashov, København.

1493) Fiona Musiime Nantongo Lukwago, Kalundborg.

1494) Sasiporn Lundberg, Ballerup.

1495) Kim Thi Luong, Århus.

1496) Jasmin Lupic, Glostrup.

1497) Alice Beat Lutaaya, Aalborg.

1498) Chindee Ly, Aalborg.

1499) Ngoc-San Ly, Rødovre.

1500) Nhu-Hung Ly, København.

1501) Ridouan Laajab, København.

1502) Baryallay Madjroh, Birkerød.

1503) Maria Guadalupe Madrid, Århus.

1504) Laura Veronica Madsen, Ballerup.

1505) Lixin Madsen, Tølløse.

1506) Plasicia Dingase Madsen, Odense.

1507) Sangsuree Madsen, Horsens.

1508) Jamila Magda, Frederiksberg.

1509) Sonja Magdic, København.

1510) Alma Maglic, Frederiksberg.

1511) Mulki Mahamad Mahad, Aalborg.

1512) Shamso Hirad Mahad, København.

1513) Abdirahman Hassan Mahamed, Århus.

1514) Abdullahi Mahammed Mahammud, Århus.

1515) Asiya Mahamed Mahamud, København.

1516) Farhia Seed Mahamud, Odense.

1517) Amina Abdullahi Mahamuud, Skanderborg.

1518) Faten Hassan Mahdi, Århus.

1519) Tahir Mahmood, København.

1520) Mayssaa Arssan Mahmoud, Ringsted.

1521) Husein Mahmutovic, Skanderborg.

1522) Mirza Mahmutovic, Skanderborg.

1523) Ailing Mai, København.

1524) Shiying Mai, Odense.

1525) Zeinab Majedi, København.

1526) Sajid Majeed, København.

1527) Mohamed Makhoukh, Rødovre.

1528) Ahmo Maksic, Brande.

1529) Fadil Maksuti, København.

1530) Vaide Maksuti, København.

1531) Ali Maktabi, Frederiksberg.

1532) Ali Malek, Vejle.

1533) Azhar Malekshahi, Århus.

1534) Mohammad Ahsan Malik, Odense.

1535) Ahmad Nasser Malik-Shahi, København.

1536) Omar Abdirahman Malim, Aalborg.

1537) Shukri Maliqi, Ishøj.

1538) Ramzie Mohamad Fayez Mallah, Århus.

1539) Semir Mamukic, Randers.

1540) Mimoza Mani, Helsingør.

1541) Kajanthini Manicharasa, Frederiksværk.

1542) Anzhalika Mankouskaya, Ballerup.

1543) Khalil Imad Mansour, Brøndby.

1544) Maher Abdallah Mansour, Odense.

1545) Abid Al Kareem Yousif Mansour Al Mansour, København.

1546) Nazmie Abd Mansoura, København.

1547) Shoaib Manzoor, København.

1548) Lin Mao, København.

1549) Abareess Marashe, Frederiksberg.

1550) Brankica Marelja, Hvidovre.

1551) Jeyaramany Mariyanayagam, Horsens.

1552) Thillaivasan Markandu, Ikast.

1553) Azemina Markovic, Brøndby.

1554) Amer Sabri Markus, Århus.

1555) Imon Marma, København.

1556) Kaew Martinsen, Slagelse.

1557) Ralf Marx, Sydthy.

1558) Nagham Mashrouta, København.

1559) Quaseem Masood, Birkerød.

1560) Shaffa Khamis Shafi Matano, København.

1561) Dafne da Conceicao Mateus Correia, Hørning.

1562) Alphonsus Mathew, Nørre Aaby.

1563) Julia Mathiesen, Kerteminde.

1564) Maleek Brusuelas Mathiesen, København.

1565) Sabesan Mathiyaparanam, Grindsted.

1566) Philip Bosie Matthews, Århus.

1567) Nabeel Salim Matti, Horsens.

1568) Natalia Carol Mauceri, Cernusco sul Naviglio i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1569) Sara Lissi Mauceri, Cernusco sul Naviglio i Italien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1570) Halimo Abukar Mayow, Odense.

1571) Mohamed Mazouz, København.

1572) Rasim Medic, Herning.

1573) Zemka Medic, Herning.

1574) Kadira Mehakovic, Karlebo.

1575) Aida Mehanovic, Holmegaard.

1576) Ilijaz Mehanovic, Holmegaard.

1577) Alia Deeb Mehdawi, København.

1578) Rubya Mehdi, København.

1579) Camila Mehicevic, Slagelse.

1580) Sasa Mehicevic, Skive.

1581) Hadjar Mehiri, Århus.

1582) Halida Mehmedbasic, Sorø.

1583) Adnan Mehmedovic, Gladsaxe.

1584) Fatima Mehmedovic, Odense.

1585) Hanija Mehmedovic, Nykøbing Falster.

1586) Ahmet Mehmeti, Svendborg.

1587) Luljeta Mehmeti, Svendborg.

1588) Nazmije Mehmeti, Svendborg.

1589) Zurafet Mehmeti, Svendborg.

1590) Saywan Mehran, Køge.

1591) Ana Maria Melhim, Frederiksberg.

1592) Susana Ester Mellerup, Århus.

1593) Lejla Memic, Helsingør.

1594) Sajma Memic, Nykøbing Falster.

1595) Besim Memisevic, Varde.

1596) Sheza Menati, Skive.

1597) Koutodjo Amah Mensah, Lyngby-Taarbæk.

1598) Samuel Mensah, Brøndby.

1599) Nina Merdanovic, Odense.

1600) Selma Merdanovic, København.

1601) Salah Jalil Merdas, Århus.

1602) Ljubinka Merdovic, Hvidovre.

1603) Nedzad Merdzanic, Nyborg.

1604) Simin Merikhi, Rødovre.

1605) Emila Mesanovic, Bornholm.

1606) Nedzad Mesetovic, København.

1607) Dzevada Mesic, Assens.

1608) Aida Mesinovic, Randers.

1609) Abdelkader Messaoudi, Glostrup.

1610) Francesca Wissing Meulengracht, Gentofte.

1611) Faiza M’Hamdi, Middelfart.

1612) Witold Michalski, Nykøbing Falster.

1613) Samir Midzic, Nakskov.

1614) Faket Miftari, Holbæk.

1615) Tomislav Mijatovic, Ringe.

1616) Ebambi Milambo, København.

1617) Olivera Milenkovic, Helsingør.

1618) Chamroon Miller, Karlebo.

1619) Natasa Milutinovic, Nyborg.

1620) Slobodanka Miranovic, Herlev.

1621) Mohamed Warsame Mire, København.

1622) Shamso Jama Mire, Kolding.

1623) Yusuf Mahamud Mire, Odense.

1624) Seyed Khalil Mirmasoumi, København.

1625) Afshin Mir-Mojtahedi, Rødovre.

1626) Anzhel Mirzayan, Albertslund.

1627) Petar Misic, Herning.

1628) Senka Misic, Herning.

1629) Aida Misimovic, Brøndby.

1630) Hasret Misirlic, Brøndby.

1631) Nermana Misirlic, Brøndby.

1632) Jovan Mitrovic, Ballerup.

1633) Mohammed Mjahed, Hillerød.

1634) Asim Mlivic, Vejle.

1635) Rafika Moaddine, København.

1636) Rukia Dahir Moalin, Odense.

1637) Medhat Alsadat Kaywan Mobed, Ringsted.

1638) Rade Modric, Odense.

1639) Kamal Mofidian, Odense.

1640) Amran Iman Moga, København.

1641) Narges Mohabbat, København.

1642) Dina Muhsin Mohamad, København.

1643) Mohamad Jomaa Mohamad, Århus.

1644) Diemen Ahmed Saleh Mohamad-Amin, København.

1645) Rondik Ahmed Saleh Mohamad-Amin, København.

1646) Abdalla Osman Mohamed, Korsør.

1647) Abdalle Nuh Mohamed, Nørre Djurs.

1648) Abdi Warsame Mohamed, København.

1649) Abdirashid Yasin Haggi Mohamed, Bjerringbro.

1650) Ahmed Adil Mohamed, Gladsaxe.

1651) Ahmed Hassan Mohamed, Århus.

1652) Ali Ahmed Mohamed, Rødovre.

1653) Aliyo Ahmed Mohamed, Århus.

1654) Amina Abdinasir Mohamed, Århus.

1655) Amina Abshir Mohamed, København.

1656) Bashir Hussein Mohamed, København.

1657) Deeq Ahmed Mohamed, København.

1658) Diina Abdirahman Mohamed, Odense.

1659) Fahmo Dahir Mohamed, København.

1660) Farah Ahmed Mohamed, København.

1661) Fatumo Elni Mohamed, København.

1662) Hamdi Ali Mohamed, København.

1663) Hassan Ismail Mohamed, Nykøbing Falster.

1664) Hodan Ali Mohamed, Odense.

1665) Khadar Hussein Mohamed, København.

1666) Khadijo Shiek Mohamed, København.

1667) Khalid Mohamed, Aalborg.

1668) Maqsud Shukri Mohamed, København.

1669) Mohamed Abdi Mohamed, Aalborg.

1670) Said Mahamud Mohamed, Slagelse.

1671) Saido Ashkir Mohamed, København.

1672) Saphana Jassim Mohamed, Høje Taastrup.

1673) Sareedo Muse Abdi Mohamed, Aalborg.

1674) Seinab Abshir Mohamed, Aalborg.

1675) Suad Ahmed Mohamed, Århus.

1676) Sucdi Aadan Mohamed, København.

1677) Asha Mohamed Musa, Aalborg.

1678) Hodan Mohamed Omar, København.

1679) Nadia Mohammad, Odense.

1680) Shadan Abdul-Rahman Mohammad, Grenaa.

1681) Sonia Mohammad, Næstved.

1682) Tara Gazi Mohammad, Odense.

1683) Ardeshir Mohammadi, København.

1684) Azim Mohammadi, Aalborg.

1685) Farahdokht Mohammadian-Namini, Hillerød.

1686) Abdurhaman Ahmed Mohammed, København.

1687) Goran Ibrahim Mohammed, København.

1688) Lamia Jabar Mohammed, København.

1689) Muhubo Osman Mohamoud, Silkeborg.

1690) Nur Mohamed Mohamoud, København.

1691) Ahmed Abdi Mohamud, København.

1692) Anab Abdiaziz Mohamud, Esbjerg.

1693) Fahia Sheikh Mohamud, Bjerringbro.

1694) Fartun Osman Mohamud, Aalborg.

1695) Hawo Abdi Mohamud, Århus.

1696) Sahro Mohamed Mohamud, Århus.

1697) Zahra Ali Mohamud, Silkeborg.

1698) Ali Mohamed Mohamuud, Århus.

1699) Mohana Tohme Mohana, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1993.

1700) Balasaraswathy Mohanathas, Nyborg.

1701) Anita Viacheslavovna Molbo, Hjørring.

1702) Azar Mombeini, Bov.

1703) Fuzieh Momeni Azad, Fredensborg-Humlebæk.

1704) Fiona Khezaqia Momia, Århus.

1705) Zarghuna Monazam, Kolding.

1706) Ali Morawati, Århus.

1707) Ydalina Maria Moreno, København.

1708) Marya Morevati, Århus.

1709) Zyla Morina, Sønderborg.

1710) Khaled Korail Morkos, Aalborg.

1711) Halla Jabar Morshed, Frederiksberg.

1712) Josephine Mortensen, Egebjerg.

1713) Fardos Kadhum Mosa, København.

1714) Mujbil Mohammad Moslem, København.

1715) Nezha Mouak, Kolding.

1716) Sobhi Saleh Mouh, Aalborg.

1717) Chamsa Mousa, København.

1718) Narges Mousavi Nasab, Odense.

1719) Marzieh Mousavinejad, Ishøj.

1720) Yousef Moussa, Roskilde.

1721) Almir Mrgan, Slagelse.

1722) Admir Mrkalj, Næstved.

1723) Sebiha Mrkalj, Næstved.

1724) Nsrin Mrkbi, Kolding.

1725) Ganni Mette Mucaj, Aalborg.

1726) Branko Mucibabic, København.

1727) Driton Mucolli, Fredericia.

1728) Aftab Muhammad, København.

1729) Samira Muheljic, Hjørring.

1730) Sanela Muhic, Fredericia.

1731) Maria del Pilar Reyes Muhlig, Lunderskov.

1732) Zahir Mujacic, Kolding.

1733) Kemal Mujagic, Esbjerg.

1734) Velida Mujagic, Esbjerg.

1735) Meho Mujan, Odense.

1736) Nazifa Mujan, Odense.

1737) Sanjin Mujan, Odense.

1738) Rukija Mujcic, Odense.

1739) Enisa Mujcinovic, København.

1740) Raif Mujcinovic, København.

1741) Senada Mujevic, Fredericia.

1742) Admir Mujezinovic, København.

1743) Hasan Mujezinovic, Frederikshavn.

1744) Ismeta Mujezinovic, Frederikshavn.

1745) Alma Mujkanovic, Haderslev.

1746) Fikret Mujkanovic, Thisted.

1747) Nafija Mujkanovic, Haderslev.

1748) Nelma Mujkanovic, Haderslev.

1749) Nusret Mujkanovic, Haderslev.

1750) Sarah Mukiibi, København.

1751) Ahmed Mohamed Muktar, Århus.

1752) Samir Mulasalihovic, Holstebro.

1753) Esrefa Muminagic, Herning.

1754) Dijana Muminovic, Brande.

1755) Halid Muminovic, Brande.

1756) Elina Johana Munga, Næstved.

1757) Saadat Ahmed Munir, Fredericia.

1758) Ghadir Munzer, Slagelse.

1759) Ahmad Abdulkarim Murad, Århus.

1760) Haris Muratbegovic, Kolding.

1761) Hamide Murati, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1762) Ewa Murawska, Herning.

1763) Sala Murguz, Aalborg.

1764) Senad Murguz, Hobro.

1765) Kwame Musah, Tørring-Uldum.

1766) Abdi Yusuf Muse, København.

1767) Ali Mohamed Musse, Korsør.

1768) Amina Mohamoud Musse, Maribo.

1769) Ruweyda Muhuyadin Musse, København.

1770) Galawej Haj Qadar Mustafa, København.

1771) Mohamed Mustafa Abdib Mustafa, Aalborg.

1772) Nabaz Taher Mustafa, Esbjerg.

1773) Bari Mustafov, Århus.

1774) Fatman Mustafov, Århus.

1775) Zabehulla Mutadel, Fredericia.

1776) Baryon Muwanga, Assens.

1777) Ilka Marion Eva Müller, Aalborg.

1778) Rosita David Møller-Nielsen, Gjern.

1779) Amalie Josefine Sommerlund Mørk, Haslum i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1780) Kaaho Hassan Maalin, København.

1781) Florence Nabankema, Ringkøbing.

1782) Maamar Nabate, København.

1783) Imorou Nabiga, Tårnby.

1784) Malahet Nabil, Herlev.

1785) Nabiullah Mir Nabil, Herlev.

1786) Mohammed Anwar Nabizada, Århus.

1787) Shamila Anwar Nabizada, Århus.

1788) Ayesha Nadeem, København.

1789) Hussain Naderi, København.

1790) Sivanesan Nadesan, Brande.

1791) Naguleswaran Nadesaratnam, Sønderborg.

1792) Parvaneh Nafar, Odense.

1793) Mary Nagawa, Rødovre.

1794) Shanthy Naguleswaran, Sønderborg.

1795) Razan Nahas, København.

1796) Syeda Rukhsana Nahid, Gladsaxe.

1797) Mohammad Anwar Naibi, Gladsaxe.

1798) Mohammad Naim, Gentofte.

1799) Umar Naim, Gentofte.

1800) Mousa’b Saleh Naje, Birkerød.

1801) Diana Violet Nakabonge, Vejle.

1802) Josephine Nakalema, København.

1803) Samir Mohamad Nakib, København.

1804) Eva Namisango, København.

1805) Zakia Namli, Rødovre.

1806) Matiullah Naqibullah, Brøndby.

1807) Zainab Nasere, København.

1808) Aman Ullah Nasery, Århus.

1809) Hadi Nasibinejad, Århus.

1810) Liaqat Ali Nasir Ali, København.

1811) Maryam Osman Mohamed Nasr, København.

1812) Mohammed Saleh Nassar, Høje Taastrup.

1813) Veneta Nastasijevic, Helsingør.

1814) Mohsen Navabi, Frederikshavn.

1815) Sithaledchumy Navaneetharasa, Ebeltoft.

1816) Thangammah Navaratnam, Århus.

1817) Kavitha Navaratnasamy, Brande.

1818) Muhammad Nawaz, København.

1819) Abdul Razzaq Naz, Høje Taastrup.

1820) (Udgået).

1821) Sahar Nazemian, Aalborg.

1822) Shahin Nazerian, Haderslev.

1823) Mohammad Khalid Nazir, København.

1824) Nadine Ndayahundwa, Greve.

1825) Beneko Ndimuako, Kjellerup.

1826) Susan Harriet Ndizawa, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1827) Guy Leonce Ndizeye, København.

1828) Aleksandr Nelisov, Gentofte.

1829) Helder Emanuel Neves da Silva Cardoso, Nørager.

1830) A van Ngo, Christiansfeld.

1831) Mike Vu Ngo, København.

1832) Sanh Ngo, Århus.

1833) Ba Quang Nguyen, Odense.

1834) Dai Phouc Nguyen, Glamsbjerg.

1835) Hong Thi Nguyen, Silkeborg.

1836) Ngoc Thach Nguyen, Odense.

1837) Ngoc Tuyen Nguyen, Hjørring.

1838) Phi Long Nguyen, Odense.

1839) Tam Duong Nguyen, Assens.

1840) Thanh Tam Nguyen, Odense.

1841) Thi Bich Nguyen, Aalborg.

1842) Thi Phuong Thuy Nguyen, Odense.

1843) Thi To Nga Nguyen, Høje Taastrup.

1844) Tuan van Nguyen, Herning.

1845) Van Bil Nguyen, Svendborg.

1846) Van Khanh Nguyen, Lyngby-Taarbæk.

1847) Alexei Borisovitj Niavro, Frederiksberg.

1848) Rosita Nicalaus-Gunaseelan, Dragsholm.

1849) Sabine Nickel, Tranekær.

1850) Nicolai Nicolaisen, Tinglev.

1851) Gabriel-Marian Nicolau, Gentofte.

1852) Cresilda Nielsen, Frederiksberg.

1853) Fahira Nielsen, Hjørring.

1854) Fatmata Tairu Nielsen, København.

1855) Florence Nielsen, Frederiksberg.

1856) Inge Nielsen, Svendborg.

1857) Josephine Christine Nielsen, Albertslund.

1858) Khatthaleeya Thammala Nielsen, Thisted.

1859) Nayanika Scheherazade Nielsen, Svalöv i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1860) Neil Ncasso Abibu Nielsen, Århus.

1861) Rosario Zuniega Nielsen, Hedensted.

1862) Ruth Franziska Nielsen, Ballerup.

1863) Susan Teresa Nielsen, Ishøj.

1864) Tassanee Nielsen, København.

1865) Telma Müller Nielsen, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1866) Tuna Nielsen, Aalestrup.

1867) Vanilda Nielsen, København.

1868) Winfred Nielsen, Møn.

1869) (Udgået).

1870) Lorena Ximena Nigro, København.

1871) Mile Nika, Helsingør.

1872) Stiv Nika, Helsingør.

1873) Marina Nikolian, Kolding.

1874) Vardan Nikolian, Kolding.

1875) Vanja Nikolic, København.

1876) Munira Nikontovic, Horsens.

1877) Osman Nimani, Horsens.

1878) Karan Nirmalan, Nyborg.

1879) Muhunthan Nithiyanantham, Ebeltoft.

1880) Lea Carine Nitunga, Græsted-Gilleleje.

1881) Laurent Niyungeko, København.

1882) Tajuddin Nizami, Ringsted.

1883) Mohammad Nizamuddin, Rødovre.

1884) Mayasi Nlandu, Kjellerup.

1885) Ali Asgar Nodahi, Århus.

1886) Muhidin Nogic, Middelfart.

1887) Aydrus Osman Nor, Gladsaxe.

1888) Kambiz Nourbakhsh, Tølløse.

1889) Helen Nouri Nasab, København.

1890) Natalija Novakovic, Brørup.

1891) Sead Novakovic, Brørup.

1892) Peter Nnyonjo Ntende, Hvidovre.

1893) Said Farah Nuh, København.

1894) Mujo Nuhanovic, Kolding.

1895) Branko Enrique Nunez Jimenez, København.

1896) Abdi Mohamed Nur, København.

1897) Abdiaziz Hassan Nur, Silkeborg.

1898) Ayan Abdirahman Nur, Odense.

1899) Jamila Sheikh Omar Nur, Fredericia.

1900) Kamaal Abdirahman Nur, København.

1901) Sadio Mimin Nur, Aalborg.

1902) Amal Ahmed Hassan Nuur, Odense.

1903) Saynab Abdirahman Nuur, Randers.

1904) Lydia Nuwagaba, Ringsted.

1905) Bunthaen Nyskjold, Hvidovre.

1906) Narcisa Dela Cruz Alipalo Nøraa, Varde.

1907) Behija Obradovac, Randers.

1908) Mirsad Obradovic, Odense.

1909) John Odhiambo, København.

1910) Rasha Odish, Århus.

1911) Odisho Houssini Odisho, Århus.

1912) Anoit Oganesian, Odense.

1913) Amran Ibrahim Ogleh, Gladsaxe.

1914) Nina Dedei Okine, Ishøj.

1915) Fartun Mohamed Olad, København.

1916) Claudia Andrea Olivares Vistoso, København.

1917) Ladda Olsen, Odense.

1918) Enisa Omanovic, Aalestrup.

1919) Fahrudin Omanovic, Aalestrup.

1920) Mufidina Omanovic, Bornholm.

1921) Abdi Sheikh Omar, Århus.

1922) Fowsiya Nur Omar, Odense.

1923) Hana Abdulkadir Omar, Esbjerg.

1924) Muna Abdi Omar, København.

1925) Rahma Nuur Omar, Aalborg.

1926) Spogmi Wazma Omar, Tølløse.

1927) Balen Omar Abdul Rahim, København.

1928) Na’Iimo Omar Ali, København.

1929) Nuur Omar Ali, København.

1930) Sadio Omar Ali, Gladsaxe.

1931) Abdul-Rahman Omar Omarieh, Århus.

1932) Abdulwase Omer, Herlev.

1933) Dzenita Omeragic, Nakskov.

1934) Berina Omerbasic, Høje Taastrup.

1935) Amela Omerhodzic, Brande.

1936) Jahijad Opardija, Høje Taastrup.

1937) Mehmed Opardija, Høje Taastrup.

1938) Zehra Opardija, Høje Taastrup.

1939) Arkan Yousseff Beno Oraha, Århus.

1940) Elsa Garcia Orbigo, Greve.

1941) Zekira Oruc, København.

1942) Arman Osivandpour, Århus.

1943) Faysal Said Osman, Odense.

1944) Herzi Abdi Osman, Esbjerg.

1945) Mohamed Sheekh Osman, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1987 og 1989.

1946) Sadia Mohamed Osman, Århus.

1947) Samira Bent Salah Osman, København.

1948) Shamsa Yusuf Osman, Århus.

1949) Ubah Ali Osman, København.

1950) Jasmin Osmancevic, Esbjerg.

1951) Nuur Abdulle Osmann, København.

1952) Ole Ostermann, Ilulissat.

1953) Tarek Ouni, Randers.

1954) Georgette G Overballe, Hvidovre.

1955) Simonia Overby, København.

1956) Nune Overgaard, Aalborg.

1957) Muhamed-Medaca Pacuka, Viborg.

1958) Evguenia Vladimirovna Pak, København.

1959) Khalil Palani, Brønderslev.

1960) Khalil Palani, Frederikshavn.

1961) Maryam Palani, Brønderslev.

1962) Amir Palani-Jafi, Brønderslev.

1963) Fahrudin Paldum, Haderslev.

1964) Nizama Paldum, Haderslev.

1965) Branka Palo, Skanderborg.

1966) Velija Palo, Skanderborg.

1967) Anandakumar Paramanandar, Gråsten.

1968) Uthayarupa Paramanantharasa, Haderslev.

1969) Etic Parmach-Nooristani, Brøndby.

1970) Nusrat Parveen, Albertslund.

1971) Mustafa Pasalic, Rudkøbing.

1972) Egita Pasovic, Vejle.

1973) Selim Pasovic, Vejle.

1974) Jennifer Anne Pastor, Longboat Key i USA.

1975) Amogh Chandramohan Patel, Svendborg.

1976) Ljiljana Paunovic, Karlebo.

1977) Sabine Paus, Oftringen i Schweiz.

1978) Andreas Daniel Pavel, Århus.

1979) Dusan Pavlovic, Gladsaxe.

1980) Elisabeth Pedersen, Tønder.

1981) Gordana Pedersen, Egtved.

1982) Julia Pedersen, København.

1983) Susanne Pedersen, København.

1984) Widyatmi Sasanti Unggul Lestari Pedersen, Rødovre.

1985) Worasiri Pedersen, Hørsholm.

1986) Mario Pedranz, Brøndby.

1987) Damir Pejcic, Nykøbing Falster.

1988) Zaklina Pejkic, Helsingør.

1989) Edina Pekic, Herning.

1990) Shouka Pelaseyed, København.

1991) Mediha Pelo, Svendborg.

1992) Jinlian Peng, Århus.

1993) Toni Peretic, København.

1994) Vanitha Periyasamy, Århus.

1995) Erik Vladimir Petersen, Nakskov.

1996) Evangeline Petersen, København.

1997) Helga Monika Petersen, Birkerød.

1998) Lasse Petersen, København.

1999) Regina Petersen, Tinglev.

2000) Ute Ruth Petersen, Vojens.

2001) Christina Marie Petri, Kingston i Jamaica. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2002) Aleksandra Petric, København.

2003) Miomir Petric, Ballerup.

2004) Robert Petrovski, Glostrup.

2005) Elena Petterson, Ishøj.

2006) Laura Damgaard Pettigrew, Eugene i USA.

2007) Nader Peyman, Esbjerg.

2008) Vladimir Pezic, Holstebro.

2009) Duc Pham, Glostrup.

2010) Kasim Piric, Horsens.

2011) Gritt Pitz, Lyngby-Taarbæk.

2012) Miodrag Pjaca, Næstved.

2013) Zorica Pjaca, Næstved.

2014) Indira Pletilic, Kalundborg.

2015) Torge Siegfried Bernd Pohl, Nuuk.

2016) Begzada Poljak, Skive.

2017) Srinavins Ponippas, Nykøbing-Rørvig.

2018) Pulenthirarajah Ponnuthurai, Ringsted.

2019) Fahrije Popaj, Hjørring.

2020) Fatmir Popaj, Hjørring.

2021) Dragan Popovic, Frederiksværk.

2022) Nebojsa Popovic, København.

2023) Rajka Popovic, København.

2024) Snezana Popovic, Gladsaxe.

2025) Svetozar Popovic, Gladsaxe.

2026) Tanja Popovic, København.

2027) Ezana Porcic, Esbjerg.

2028) Zijada Porcic, Trehøje.

2029) Sijbren Walter Posthumus, Juelsminde.

2030) Yupin Poulsen, Hals.

2031) Eduardo Jose Pretel, Frederiksberg.

2032) Phongsai Probst, Brøndby.

2033) Sead Prohic, Maribo.

2034) Armin Prugda, København.

2035) Martin Puljic, Odense.

2036) Abdullahi Ahmed Qaylow, Århus.

2037) Ruhullah Qazizada, Vejle.

2038) Ali Abdulle Qorsul, København.

2039) Thi Dep Quac, Aalborg.

2040) Abdul Qudus, København.

2041) Victor Segundo Quevedo Espinoza, København.

2042) Narong Wongphanit Rabe, Holmegaard.

2043) Kamiran Rachid, Århus.

2044) Morteza Radpay, Søllerød.

2045) Aras Rafek, København.

2046) Nada Rafek, København.

2047) Kanchana Ragu, Herning.

2048) Muhammad Rahail, København.

2049) Widjan Saheeb Rahdi, Frederikssund.

2050) Selver Rahic, Skive.

2051) Momena Rahimi, København.

2052) Soheyla Rahimi, København.

2053) Naghmeh Rahmanfard, Århus.

2054) Abdul Tawab Rahmani, København.

2055) Sweeta Rahmani, København.

2056) Idriz Rahmanovic, Ry.

2057) Senad Rahmanovic, Gedved.

2058) Reihane Rahro Saravani, Århus.

2059) Draga Rajak, Otterup.

2060) Sivananthan Rajalingam, Herning.

2061) Nitin Rajpal, København.

2062) Vlatka Rakic, Ringkøbing.

2063) Selda Rakipovska, Lyngby-Taarbæk.

2064) Emina Rakovic, Fredericia.

2065) Georges Hubert Rama, København.

2066) Ekrem Ramadani, Sorø.

2067) Lirije Ramadani, Kolding.

2068) Ramadan Ramani, København.

2069) Najlaa Ahmad Rammo, Odense.

2070) Bibi Naeimeh Ramyar, København.

2071) Ghazanfar Ahsan Rana, København.

2072) Hassan Ahsan Rana, København.

2073) Mirela Raonic, Ølstykke.

2074) Raoul Raouf, Horsens.

2075) Abdul Majid Raoufi, København.

2076) Maheswaralingam Rasiah, Herning.

2077) Caroline Rasmussen, Århus.

2078) Ermita Aspoen Rasmussen, Struer.

2079) Milomirka Rasmussen, Helsingør.

2080) Atefa Rasooli, Ballerup.

2081) Rahim Rasooli, Ballerup.

2082) Davoud Rasouli, Herlev.

2083) Balen Ahmad Rasul, København.

2084) Pathmanathan Ratnam, Horsens.

2085) Margaret Nyamuiru Raun, Hillerød.

2086) Abida Raza, København.

2087) Khalil Shafik Abdel Razak El-Zahawi, Esbjerg.

2088) Edis Razic, Albertslund.

2089) Jasmina Razic, Rudkøbing.

2090) Osman Razic, Rudkøbing.

2091) Sabira Razic, Slagelse.

2092) Sanela Razic, Rudkøbing.

2093) Miriam del Carmen Rebolledo Lara, Århus.

2094) Anna Maria Rechendorff, Thisted.

2095) Bedri Redzepi, København.

2096) Dasurije Redzepi, København.

2097) Eskandar Rehmati Yamchiloo, København.

2098) Jersyline Maria Remocaldo Cerilles Reitz, Jelling.

2099) Mohamed Reklaoui, København.

2100) Alma Repesa, Augustenborg.

2101) Djamel Rerbal, København.

2102) Ilijas Resulbegovic, Aalborg.

2103) Nicole Shamloo Rezaie, Slangerup.

2104) Shazia Riaz, Ishøj.

2105) Kheirie Rifai, Kolding.

2106) Ali Rinno, Århus.

2107) Lara Ristic, Vejle.

2108) Predrag Ristic, Vejle.

2109) Vesna Ristin, København.

2110) Edis Rizvan, Skive.

2111) Maida Rizvan, Skive.

2112) Amel Rizvanovic, Struer.

2113) Almir Rizvic, Odense.

2114) Khadija Mahamud Roble, Århus.

2115) Maryan Ahmed Roble, Aalborg.

2116) Sirad Sidow Roble, Fredericia.

2117) Sara Rogti, Esbjerg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2118) Robert Marvin Rojas Carranza, København.

2119) Emir Rokic, Aalborg.

2120) Aminta Rold, Aalborg.

2121) Winny Louise Ronneby, Årslev.

2122) Flora Maria Rosentoft, Frederiksberg.

2123) Adriana Rothschild Suarez, København.

2124) Aneta Joanna Rotman, Århus.

2125) Farshid Rouhandeh, Frederiksberg.

2126) Axel Rove, København.

2127) Nasir Roystayee, Århus.

2128) Nergjivane Rrahmani, Sønderborg.

2129) Xheladin Rrahmani, Sønderborg.

2130) Sergije Rudan, Aalestrup.

2131) Zoran Rudez, København.

2132) Heinz Jürgen Rusche, Middelfart.

2133) Rebecca Luna Russel, Frederiksberg.

2134) Anjalie Lakmali Rytter, Høje Taastrup.

2135) Ratnayake Mudiyanselage Appuhamilage Indrani A Rytter, Høje Taastrup.

2136) Karl-Heinz Volker Raatz, Gentofte.

2137) Gjilimser Sabani, København.

2138) Nagip Sabani, København.

2139) Tahir Sabanovic, Middelfart.

2140) Fadila Sabic, Slagelse.

2141) Nedzad Sabitovic, København.

2142) Senita Sabljic, Sønderborg.

2143) Himzo Sacic, Kolding.

2144) (Udgået).

2145) Farhad Sadat, Brøndby.

2146) Mir Arab Shah Sadat, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2147) Hossein Sadegh, Århus.

2148) Kevin Sadeghi, Tornved.

2149) Armin Sadikovic, Vejle.

2150) Sebiha Sadikovic, Vejle.

2151) Azer Sadzak, Nørre Djurs.

2152) Nefa Sadzak, København.

2153) Saeedeh Saedi, Vejle.

2154) Samira Abdelkadir Saeed, København.

2155) Hossein Dad Safar, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1990, 1992 og 1993.

2156) Samar Abdullah Safar, Århus.

2157) Azizollah Saffi, København.

2158) Jamila Saffi, København.

2159) Khan Zaman Safi, København.

2160) Malalai Zaman Safi, København.

2161) Mirwais Safi, Ballerup.

2162) Nadia Hamid Safi, Århus.

2163) Vahida Sahat, Brøndby.

2164) Faiga Sahebzadeh, Gentofte.

2165) Karima Sahibi, København.

2166) Zihni Sahinagic, Nykøbing Falster.

2167) Ilham Sahnoun, Lyngby-Taarbæk.

2168) Beston Mohamed Said, København.

2169) Mohammed Karim Said, København.

2170) Sahra Hassan Said, København.

2171) Artan Saiti, København.

2172) Ehsan Sajadian, Århus.

2173) Aleksandar Sajin, Frederiksværk.

2174) Sandra Sajin, Frederiksværk.

2175) Saban Sakipi, København.

2176) Revajete Salaji, Herlev.

2177) Tahira Saleem, København.

2178) Abir Saleh, København.

2179) Ayyoub Mohammed Saleh, Århus.

2180) Selajdin Salihu, Sønderborg.

2181) Jurik Khalejovitch Salojan, Rødovre.

2182) Erzumana Samardzic, København.

2183) Maja Samardzic, Brøndby.

2184) Mostapha Samhoun, Århus.

2185) Kourosh Sami-Dolatshahi, Kolding.

2186) Mohammed Taher Sammadi, Brøndby.

2187) Mayra Maria Sanchez Covarrubias, Albertslund.

2188) Hosin Abdulkarim Sandos, København.

2189) Suresh Sandrasekaram, Struer.

2190) Fereshtah Sangari, Hvidovre.

2191) Khurshed Sanginov, København.

2192) Chandramathy Sanmukaratnam, Egvad.

2193) Abdul Sanoh, Odense.

2194) Ali Saleh Saqi, Høje-Taastrup.

2195) Paso Sarajcic, Odense.

2196) Sadija Sarajcic, Odense.

2197) Aladin Sarajlic, Odense.

2198) Slavica Sarak, Odense.

2199) Sivarajan Sarasananthan, Struer.

2200) Adnan Sarcevic, København.

2201) Esma Sarcevic, København.

2202) Marianna Sarkisian, København.

2203) Sivaranjini Satchithananthan, Viborg.

2204) Damir Savanovic, Nykøbing Falster.

2205) Duro Savic, Ballerup.

2206) Hala Sawas, Skive.

2207) Ann-Marissa Schacht Andreasen, Skibby.

2208) Bernd Schaedla, Lyngby-Taarbæk.

2209) Nikita Phumphuang Schmidt, Gladsaxe.

2210) Marine David Schrader, Gråsten.

2211) Erwin Schrankenmüller, Augustenborg.

2212) Joachim Schubert, Ebeltoft.

2213) Marco Christian Scimemi, København.

2214) Inthumathy Sebastian, Vejen.

2215) Alex Sedaghat Ravesh, København.

2216) Arian Sedig, Kolding.

2217) Farideh Sedighi, Greve.

2218) Kristina Seduikyte, Odense.

2219) Paskararasan Seenithamby, Viborg.

2220) Sivapatham Seevagan, Aabenraa.

2221) Zijad Sefer, Hobro.

2222) Iris Barbara Sehested, Gentofte.

2223) Alen Sehic, Glostrup.

2224) Edin Sehic, Frederikshavn.

2225) Almedin Sehovic, Brøndby.

2226) Sendi Issa Sehrab, Esbjerg.

2227) Valeria Seiche, Vejen.

2228) Kadira Sejdic, Kolding.

2229) Drita Sejdii, Herlev.

2230) Basri Sejfuli, København.

2231) Mirjana Sekulin, Brøndby.

2232) Kanesalingam Sellathurai, Aabenraa.

2233) Ananthan Selliah, Herning.

2234) Sribaskaran Selliah, Hørsholm.

2235) Punithavathy Selvachandran, Holstebro.

2236) Danko Semic, Brønderslev.

2237) Dahab Semlali, København.

2238) Salam Ismael Semo, København.

2239) Dragutin Senk, Middelfart.

2240) Marcela Carime Sepulveda Boza, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2000.

2241) Mariam Ali Serhan, København.

2242) Diarrassouba Seriba, København.

2243) Ivanka Seric, Maribo.

2244) Demal Setka, Slagelse.

2245) Dinka Setka, Slagelse.

2246) Akram Shabani Tabar, Vordingborg.

2247) Azam Shadkam-Noghabi, Vejle.

2248) Mohammed Shafi, Brøndby.

2249) Syed Mohammad Naeem Shah, Ishøj.

2250) Shahram Shah Hosaini, København.

2251) Rouja Shahlounejad, Fredericia.

2252) Kishwer Shahnaz, Tårnby.

2253) Muzammil Shahzad, Frederiksberg.

2254) Yaljin Khader Shaker, København.

2255) Zyna Barkho Shamshoon, Århus.

2256) Zainab Kassim Mohamad Shareef, København.

2257) Adel Omar Sharif, Roskilde.

2258) Amal Mourad Mohamad Sharif, Århus.

2259) Mohammed Toufik Ahmed Sharif, Århus.

2260) Rehana Sharif, København.

2261) Ruqia Sharif, Høje Taastrup.

2262) Mohammad Amin Sharifi, Kolding.

2263) Fatemeh Sharmarvand, København.

2264) Nuzhat Shaukat, København.

2265) Moik Sheerzad, København.

2266) Abshir Hassan Sheikhdon, Århus.

2267) Jawahir Hassan Sheikhdon, Århus.

2268) Yasmin Hassan Sheikhdon, Silkeborg.

2269) Osman Ali Sheikh-Omar, Viborg.

2270) Sargon Samson Shino, Århus.

2271) Abdi Anod Shire, Esbjerg.

2272) Fadumo Dahir Shire, Århus.

2273) Hami Mahamed Shire, København.

2274) Lida Shirmardan, Århus.

2275) Ziarmal Shirzai, København.

2276) Ilir Shkoza, København.

2277) Ramzi-Georgis Shlimon, Århus.

2278) Ghasan Hikmet Shnawa, Århus.

2279) Thambiratham Shreekumar, Assens.

2280) Khwajanezamudin Sidigi, Greve.

2281) Anchalee Siegfredsen, København.

2282) Christiana Elisabeth Siemhs, Morsø.

2283) Atif Silajdzic, Bornholm.

2284) Sabina Silajdzic, Bornholm.

2285) Gordana Simic, Frederiksberg.

2286) Lindita Simic, Kolding.

2287) Chariot Araba Simmons, København.

2288) Havusha Simnica, Horsens.

2289) Ismet Simnica, Horsens.

2290) Nefa Sinanovic, Horsens.

2291) Jonas Sindayihebura, Århus.

2292) Harvinder Singh, Rødovre, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1992 og 1999.

2293) Kuldip Singh, Frederiksberg.

2294) Pushpinder Jit Singh, København.

2295) Julian Amalarajah Sinnasamy, Viborg.

2296) Kandasamy Sittampalam Sinnathamby, Holstebro.

2297) Nisrit Siraj, København.

2298) Saadia Mohamed Sirat, Odense.

2299) Kapuge Bhagya Dilani Siriwardhana, Horsens.

2300) Kapuge Nalika Dinushi Siriwardhana, Horsens.

2301) Alisa Sisic, Ringkøbing.

2302) Almira Sisic, Aalborg.

2303) Armin Sisic, Randers.

2304) Bahrija Sisic, Ringkøbing.

2305) Nadzida Sisic, Brande.

2306) Kemal Sistek, Kolding.

2307) Mina Sistek, Kolding.

2308) Samir Sistek, Kolding.

2309) Loginy Sithamparanathan, Trehøje.

2310) Sumangala Sithranathan, Viborg.

2311) Piriya Sivakula Suriyar, Slagelse.

2312) Subojini Sivakumar, Billund.

2313) Pushpamala Sivanesan, Randers.

2314) Sritharan Sivarajah, Herning.

2315) Meenakumary Sivarajan, Struer.

2316) Balarajee Sivaruban, Ølgod.

2317) Sivamuhan Sivasambu, Herning.

2318) Komathy Siwasubramaniam, Århus.

2319) Kruawan Skau, København.

2320) Amela Skopljak, Tønder.

2321) Semsudin Skopljak, Tønder.

2322) Maryna Skov, Frederiksberg.

2323) Miroslav Skrba, Haderslev.

2324) Alma Skrijelj, Slagelse.

2325) Sanela Skulj, Vejen.

2326) Izeta Skuljic, Nyborg.

2327) Mirsad Skuljic, Nyborg.

2328) Ona Skaarup, Aabenraa.

2329) Marko Sladoje, København.

2330) Milena Sladoje, København.

2331) Wilhelmina Josina Slierendrecht, Billund.

2332) Zlatana Slinic, Aalborg.

2333) Hanumica Smailagic, Odense.

2334) Melisa Smailagic, Randers.

2335) Samir Smailagic, Gudme.

2336) Ismeta Smajic, København.

2337) Muhamed Smajic, Randers.

2338) Safija Smajic, Odense.

2339) Senada Smajic, Brande.

2340) Zehra Smajlovic, Odense.

2341) Emilio Smedegaard, Hvorslev.

2342) Mariana Isabel Smedegaard, Viborg.

2343) Wendy Smits, Bjerringbro.

2344) Mouna Abdul-Hadi Snounou, Århus.

2345) Mahad Mahamud Sodal, København.

2346) Nejra Softic, Horsens.

2347) Claudia Sohns, København.

2348) Maryam Sohrabi Adel, Kalundborg.

2349) Idriz Sokoli, Kolding.

2350) Oleg Sokolik, Århus.

2351) Lea Sose, Middelfart.

2352) Ljiljanka Sose, Middelfart.

2353) Tea Sose, Odense.

2354) Slavoljub Soskic, Ballerup.

2355) Shanthiny Sriharan, Randers.

2356) Kandiah Srikandarajah, Aabenraa.

2357) Mangaleswary Srikandarajah, Aabenraa.

2358) Atul Srivastava, København.

2359) Bindu Srivastava, København.

2360) Jozo Stanic, Hvidovre.

2361) Kata Stanic, Hvidovre.

2362) Ali Mohamad Staytie, København.

2363) Vidal Alberto Steengaard, Vejle.

2364) Sarkis Vemirovitj Stepanian, Vordingborg.

2365) Anela Stinjanin, Herning.

2366) Emilie Fleur Storm, Haderslev.

2367) Valentina Stosic, Gladsaxe.

2368) Veselinka Stupic, København.

2369) Irina Stærk, Århus.

2370) Aurora G Staalkjær, København.

2371) Chandiran Subramaniam, Randers.

2372) Ragu Subramaniyam, Herning.

2373) Ranjini Suganthan, Sønderborg.

2374) Ghulam Sughra, København.

2375) Najat Suleiman, København.

2376) Abdillahi Adan Suliman, Gentofte.

2377) Zlatan Suljetovic, København.

2378) Nasuf Suljic, Aabenraa.

2379) Enver Suljovic, Esbjerg.

2380) Puvananayaki Sundaramoorthy, Skanderborg.

2381) Baskaran Sundharajan, Bramming.

2382) Sivakumar Sundramoorty, Viborg.

2383) Narcisa Svendsen, Gladsaxe.

2384) Thamilchelvan Swaminathan, Horsens.

2385) Miklos Szentkiralyi, Kolding.

2386) Cæsar Szwebs, Aalborg.

2387) Witold Szwebs, Aalborg.

2388) Benedikta Sørensen, Vejle.

2389) Luzviminda Sayasa Dugan Sørensen, Brædstrup.

2390) Mahumu Sørensen, Glostrup.

2391) Ahmed Saad Musse, Albertslund.

2392) Luis Enrique Saavedra Flores, København.

2393) Alma Tabakovic, Aalborg.

2394) Enesa Tabakovic, København.

2395) Enisa Tabakovic, Ringkøbing.

2396) Hajra Tabakovic, Varde.

2397) Shiva Tabatabaei Rad, København.

2398) Girmay Ayele Tadesse, Rødekro.

2399) Yilma Tadesse Wordofe, Aalborg.

2400) Janice Tagorio, København.

2401) Almas Yasin Taha, Albertslund.

2402) Izdihar Taha, København.

2403) Zrar Azwar Tahir, København.

2404) Adnan Tahirovic, København.

2405) Senada Tahmaz, Frederiksberg.

2406) Muhammad Farooq Taj, Frederiksværk.

2407) Zehrid Tajic, Odense.

2408) Abdellah Talib, Århus.

2409) Walid Mahmoud Talouzi, Helsingør.

2410) Alfred Agbeko Kwashie Tamakloe, Søllerød.

2411) (Udgået).

2412) Ferial Tanjir, København.

2413) Azem Tanovic, Svendborg.

2414) Mohammed Reza Tavasolyan, Århus.

2415) Aldo Tedoldi, København.

2416) Yonas Teklay, København.

2417) Mirela Teofilovic, Helsingør.

2418) Zeljko Tepsic, Svendborg.

2419) Esad Terko, Langå.

2420) Ricardo Walter Terrazos Quinonez, København.

2421) Berhane Tesfagaber, København.

2422) Ithayaras Thambiiya, Herning.

2423) Paramanatharajah Thambirajah, Haderslev.

2424) Joicy Jeyakumary Thanabalasingam, Århus.

2425) Nemina Thanabalasingam, Odense.

2426) Nisam Thanabalasingam, Odense.

2427) Sivajothi Thanabalasingham, Vejen.

2428) Kamalalosini Thangarajah, Vamdrup.

2429) Puvanambikai Thangarajah, Viborg.

2430) Michel Lam Theil, Hongkong. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2431) Sureshkanth Theiventhiran, Nyborg.

2432) Chithra Thevarajah, Nykøbing-Rørvig.

2433) Sommai Thielsen, Greve.

2434) Krishnarajah Thihrajah, Stenlille.

2435) Jayamugan Thiruchelvam, Hørning.

2436) Subbaiah Thiruchelvam, Næstved.

2437) Michelle Tengosia Thomasen, Sønderhald.

2438) Patrizia Thomsen, Odense.

2439) Veronika Aleksandrovna Thorn, Randers.

2440) Ghenet Okbazgi Tirfe, Århus.

2441) Hemin Omar Tofiq, København.

2442) Li Dong Toft, Frederiksberg.

2443) Ladan Toghraei-Dabiri, Århus.

2444) Masoumeh Toluie, København.

2445) Hadeal Akram Habeeb Tome, København.

2446) Fatima Topcibasic, Frederiksberg.

2447) Fatima Toric, Vejle.

2448) Kadir Toric, Vejle.

2449) Sadeta Toric, Vejle.

2450) Amin Torkamani, Gladsaxe.

2451) Tatiana Toungoussova, København.

2452) Vasana Victoria Toxvig, Lemvig.

2453) Anh Dung Tran, Hjørring.

2454) Nam van Tran, Fredericia.

2455) Thi Se Tran, Odense.

2456) Van Quay Tran, Odense.

2457) Djenana Trgo, København.

2458) Anh Linh Vu Trinh, Odense.

2459) Pao-Lung Tsai, København.

2460) Admira Tufekcic, Otterup.

2461) Senad Tufekcic, Otterup.

2462) Admir Tupkovic, Fredericia.

2463) Asmir Tupkovic, Kolding.

2464) Maja Tupkovic, Fredericia.

2465) Samir Turanovic, Odense.

2466) Ilija Turic, Rødovre.

2467) Adem Turkes, Bornholm.

2468) Samira Turkes, Bornholm.

2469) (Udgået).

2470) Fahrije Ujkani, Nykøbing Falster.

2471) Nazmija Ujkani, Nykøbing Falster.

2472) Suthamathy Ulaganathan, Skjern.

2473) Maria Rosenkilde Ulbæk, Galten.

2474) Usman Ullah, København.

2475) Natalja Unnerup, Horsens.

2476) Svetlana Tigranovn Ustjan, Roskilde.

2477) Mohamed Amiin Uulaa, København.

2478) Margareta Uvalic, Munkebo.

2479) Dula Uzunovic, Grindsted.

2480) Leila Vaganian, København.

2481) Seyedeh Mohtaram Vahabi, København.

2482) Hossein Vahedi Fard, Aalborg.

2483) Poobalasingam Vairamuthu, Herning.

2484) Jeyanathan Vairappillai, Ikast.

2485) Juan Segundo Valdebenito Huencho, Ishøj.

2486) Claudio Marcelo Valdebenito Morales, Ishøj.

2487) Juana Andrea Valdebenito Morales, Ishøj.

2488) Patricio Alejandro Valdebenito Morales, Ishøj.

2489) Istvan Valics, Holsted.

2490) Melinda Valics, Holsted.

2491) Aruleeswaran Vallipuram, Middelfart.

2492) Hendrik Manuel van der Does, Billund.

2493) Maarten van Engeland, Gentofte.

2494) Ingrid Vangkilde, København.

2495) Rouzanna Vartanian, København.

2496) Jasmina Vasiljevic, København.

2497) Halil Vatric, Horsens.

2498) Safet Vejo, Haderslev.

2499) Thirumavalavan Velauthan, Viborg.

2500) Lejla Veletanlic, Esbjerg.

2501) Karunaharan Velupillai, Dianalund.

2502) Vijayalakshmi Venkatraman, Rødovre.

2503) Lena Venzin, Biel i Schweiz.

2504) Kunaseelan Verasingam, Fredericia.

2505) Ali Veseli, Herlev.

2506) Fatime Veseli, Fredericia.

2507) Sami Veseli, Fredericia.

2508) Hartmuth Vester, Høje Taastrup.

2509) Sadeta Vidimlic, Aabenraa.

2510) Zorica Vidojevic, Hillerød.

2511) Rahini Vigneswaran, Vamdrup.

2512) Thilages Wary Vigneswaran, Hals.

2513) Avdirahim Vila, København.

2514) Dwight Anthony Virgo, København.

2515) Nada Viskovic, København.

2516) Mara Vistisen, Fladså.

2517) Thanam Visvanathan, Skanderborg.

2518) Adrian Vlad, Roskilde.

2519) Almira Vojnikovic, Rudkøbing.

2520) Danilo Vranjes, Frederikshavn.

2521) Dac Tam Vu, Brøndby.

2522) Thi Ngoan Vu, København.

2523) Zilhad Vukalic, Helsingør.

2524) Dusan Vukovic, Lyngby-Taarbæk.

2525) Zeljka Vukovic, Lyngby-Taarbæk.

2526) Robak Kareem Wahab, Horsens.

2527) Najla Wahedi, Gentofte.

2528) Abdul Wakil, Århus.

2529) Abukar Abdullahi Mohamed Walala, Randers.

2530) Britt Lucia Walenkamp, Sint Pieters Leeuw i Belgien.

2531) Chalchisa Wami Bulto, Aalborg.

2532) Dan Wei Wang, Birkerød.

2533) Jingbin Wang, Greve.

2534) Liwei Wang, Solrød.

2535) Fadumo Isse Wardere, København.

2536) Amina Diriye Warmoge, København.

2537) Abdi Farah Warsame, København.

2538) Ahmed Abdi Warsame, Århus.

2539) Dahir Hashi Warsame, Randers.

2540) Layla Ibrahim Warsame, Esbjerg.

2541) Mohamed Ahmed Hassan Warsame, Århus.

2542) Saado Osman Warsame, København.

2543) Yasmin Hassan Warsame, København.

2544) Piruzeh Watmanzadeh, Næstved.

2545) Deena Niroshani Peiris Weerapurage, København.

2546) Maslah Nuur Wehliye, Vejle.

2547) Daniel Wiberg, Stenlille.

2548) Andrea Elisabeth Wieth, Skive.

2549) Marina Wijenthiran, Holstebro.

2550) Francinah Wilstrup Hansen, Slangerup.

2551) Ying Witt, Gentofte.

2552) Robin Wohner, Solrød.

2553) Zbigniew Wojciechowski, Hørning.

2554) Khanittha Wong-Ong, København.

2555) Mark Christoph Wrobel, Greve.

2556) Shaojie Wu, Roskilde.

2557) Wu Min Wu, Ballerup.

2558) Zhaojin Wu, Korsør.

2559) Zhiming Wu, København.

2560) Samuel C Wuo, Høje Taastrup.

2561) Hibu Ahmed Xalane, København.

2562) Xiang Xianguang, Herning.

2563) Wiish Hagi Yabarow, Vamdrup.

2564) Hanane Yacoubi, København.

2565) Ahmed Yaganehe, Frederiksberg.

2566) Olena Yanytska, København.

2567) Majid Abass Yaseen, Greve.

2568) Rooda Yasin, Rødby.

2569) Amal Yassin, København.

2570) Ibrahim Ababaker Yassin, Frederiksberg.

2571) Mouna Yassin, København.

2572) Zufan Yayeh, København.

2573) Li Ping Ye, København.

2574) Francis Kojo Yeboah, København.

2575) Abdolsatar Pourmorad Yeganeh, København.

2576) Atputharanee Yogarajah, Rødekro.

2577) Pratheeshan Yogarajah, Løgumkloster.

2578) Ravikumar Yogarajah, Varde.

2579) Romel Shaol Yokhena, Århus.

2580) Qiu Yongmei, Odense.

2581) Robert Khamo Youkhana, Århus.

2582) Roni Khamo Youkhana, Århus.

2583) Namrud Gurkiis Younan, Århus.

2584) Raghada Youssef Younis, Århus.

2585) Iman Abed Yousef, Skive.

2586) Franse Gilian Yousif, Århus.

2587) Nargis Yousifi, København.

2588) Alef Yousofi, Greve.

2589) Nasira Yousofi, Greve.

2590) Samir Osman Youssef, København.

2591) Mohamed Suleiman Yousuf, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

2592) Fatima Mohamed Yussuf, Nyborg.

2593) Abdirisak Abdullahi Yusuf, Aars.

2594) Amina Mohamed Yusuf, Høje Taastrup.

2595) Burhan Farah Yusuf, Esbjerg.

2596) Kaamil Ali Yusuf, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2597) Mahamed Bashir Yusuf, Odense.

2598) Maryan Saciid Yusuf, Aalborg.

2599) Mohammed Hassan Yusuf, Søllerød.

2600) Mohamud Osman Yusuf, Holstebro.

2601) Yassin Mahamed Yusuf, Køge.

2602) Mumtaz Yusufi, Gladsaxe.

2603) Hodan Osman Yuusuf, Odense.

2604) Nabil Zahed, Haderslev.

2605) Amila Zahirovic, Esbjerg.

2606) Anes Zahirovic, Randers.

2607) Mohammed Ayman Mohammed Maaz Zahwah, Odense.

2608) Maryam Zamani, Brande.

2609) Nedzad Zdero, Sønderborg.

2610) Selma Zecic, Grenaa.

2611) Albert Zeciri, Helsingør.

2612) Behar Zeciri, Helsingør.

2613) Ismet Zeciri, Horsens.

2614) Safet Zeciri, Horsens.

2615) Senita Zeciri, Horsens.

2616) Rola Zeid, Århus.

2617) Manal Ahmad Zeidan, Kolding.

2618) Selma Zejnic, Vejle.

2619) Bajazit Zekovic, Kolding.

2620) Sabina Zelic, København.

2621) Sasa Zelic, København.

2622) Semir Zelihic, Kolding.

2623) Nebiat Zeray Sium, København.

2624) Nighisti Zerezghi, København.

2625) Ingolf Zeuch, Augustenborg.

2626) Mingxin Zheng, København.

2627) Aleksandr Zhilko, Odense.

2628) Larissa Zhilko, Odense.

2629) Viktor Zhilko, Odense.

2630) Mohammed Zian, Høje Taastrup.

2631) Ramiz Ziberi, København.

2632) Nomuhle Zinck, Århus.

2633) Tatjana Zivanovic, Viborg.

2634) Dragana Zivkovic, Silkeborg.

2635) Ines Zoric, Lyngby-Taarbæk.

2636) Konstantinos Zoumpoulakis, Ishøj.

2637) Elham Zourbakhsh, Odense.

2638) Vernesa Zubcevic, Grenaa.

2639) Ashan Hassan Zubeer, Aalborg.

2640) Serif Zukic, Maribo.

2641) Neat Zumberi, København.

2642) Farhann Raabi Aadan, København.

§ 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2007 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:

2649) Mohamed Abou Bakr El Sayed Abd El Hamid, Aalborg.

2650) Amal Mosad Ibrahim Abou Hussein, Tønder.

2651) Nevin Abrak, Sønderborg.

2652) Moh’d Salim Khalil Abu Al Rous, København.

2653) Hamide Aci, Brøndby.

2654) Kasim Aci, Brøndby.

2655) Krystyna Adams, Odense.

2656) Wael Abd Alla Soliman Ahmed, Rødovre.

2657) Ramazan Akbina, Holstebro.

2658) Esme Akdag, Brøndby.

2659) Zehra Akdeniz, Ishøj.

2660) Sati Akkaya, Hadsund.

2661) Hatice Aktas, København.

2662) Cengiz Akyürek, København.

2663) Pakize Akyürek, Frederiksberg.

2664) Aysun Albayrak, Næstved.

2665) Naglaa Abdou Aly Mohammed Aleraky, Frederiksberg.

2666) Maria Owanye Ally, København.

2667) Ismail Alp, Aalborg.

2668) Alicja Alrø, Århus.

2669) Zahide Altay, København.

2670) Hatice Altun, Ishøj.

2671) Frederic Sylvanus Amoussou, Greve.

2672) Nene Galeh Jeng Andersen, Frederiksværk.

2673) Zeynep Anik, Gladsaxe.

2674) Malgorzata Antczak, Odense.

2675) Leslie Anand Appanna, Frederiksberg.

2676) Arif Ari, Brøndby.

2677) Ayse Arikan, Vejle.

2678) Ian Keith Armstrong, Bornholm.

2679) Hatice Arslan, Hvidovre.

2680) Ifakat Arslan, Glostrup.

2681) Umut Atci, Albertslund.

2682) Ayse Atici, København.

2683) Selahattin Atici, København.

2684) Sibel Atmaca, Odense.

2685) Bülent Atsiz, Værløse.

2686) Irfan Atsiz, Værløse.

2687) Ho Wan Au, Hvalsø.

2688) Ann Lonny Aurø, Hoeilaart i Belgien.

2689) Teresa Jolanta av Oyrabakka, Viborg.

2690) Sami Avci, Aalborg.

2691) Hülya Avsever, København.

2692) Dalal Ismail Awad, Hillerød.

2693) Apil Aydemir, Brøndby.

2694) Ali Aydin, Roskilde.

2695) Karanfil Aydin, Rødovre.

2696) Neriman Aydin, Høje Taastrup.

2697) Sultan Aynaoglu, Farum.

2698) Tahsin Aytac, Høje Taastrup.

2699) Adnan Azak, København.

2700) Recep Bademci, Brøndby.

2701) Cevat Bagiran, Herlev.

2702) Hamza Bakirci, Høje Taastrup.

2703) Seyit Balli, Aabenraa.

2704) Zeynep Balli, Rødekro.

2705) Edibe Baran, Glostrup.

2706) Edip Baran, Greve.

2707) Gülten Baran, København.

2708) Carmen-Dana Barbateskovic, Helsingør.

2709) Virginia Marie Bardenfleth-Hansen, Helsingør.

2710) Natalia Bartsch, Århus.

2711) Hülya Basoda, Høje Taastrup.

2712) Salime Basoda, København.

2713) Tove Rigmor Bekken, Langebæk.

2714) Tatiana Bessmertnaia, Frederiksberg.

2715) Filiz Bicen, Værløse.

2716) Mehmet Bicen, København.

2717) Yildiz Bicen, Albertslund.

2718) Svetlana Bidstrup, København.

2719) Halime Bilen, Albertslund.

2720) Elzbieta Kondras Bjerager, Odense.

2721) Annie Chan Kumarie Blichfeldt, Helsingør.

2722) Thomas Bodemann, Herning.

2723) Esther Bolou Boro, Frederiksberg.

2724) Mehmet Bozboga, Høje Taastrup.

2725) Perihan Bozkurt, Roskilde.

2726) Jonna Brank, Frederiksberg.

2727) Dieter Hans Britz, Århus.

2728) Ai-Chin Brorsen, Gentofte.

2729) Elzbieta Brynjolfsson, Ballerup.

2730) Aneta Joanna Bülow, København.

2731) Mehmet Büyükkartal, Albertslund.

2732) Maciej Byø, Tornved.

2733) Elena Vadimovna Bøg, Tinglev.

2734) Ahududu Cakici, Næstved.

2735) Hüsne Cakiroglu, Høje Taastrup.

2736) Dilek Cakmak, Helsingør.

2737) Hatice Cakmak, Helsingør.

2738) Serafettin Cakmak, Lyngby-Taarbæk.

2739) Sidika Cakmak, København.

2740) Serife Caliskan, Helsingør.

2741) Ali Capkan, Herlev.

2742) Anna Maria Carlsen, København.

2743) Aysel Cartilli, Fredericia.

2744) Erkan Cartilli, Herning.

2745) Fatma Celik, Ringsted.

2746) Zühre Celik, Gladsaxe.

2747) Milena Iwona Chahade, København.

2748) Anat Charaty, København.

2749) Vijayanthimarla Chellakooty, Helsingør.

2750) Wai Hoo Cheng, København.

2751) Alexandre Choub, København.

2752) Cristina Vaduva Christensen, Skanderborg.

2753) Olga Christensen, Roskilde.

2754) Vera Christensen, København.

2755) Evgueni Christiansen, København.

2756) Rodica Christiansen, Tårnby.

2757) Mensure Cicek, København.

2758) Huriye Cifci, København.

2759) Metin Ciftci, Høje Taastrup.

2760) Nurten Ciftci, Ishøj.

2761) Sevim Ciftci, Aalborg.

2762) Edward Francis Clarke, Lyngby-Taarbæk.

2763) Lisa Clarke, København.

2764) Nigar Coban, Vallensbæk.

2765) Ahmet Colak, Greve.

2766) Erdal Colak, Vallensbæk.

2767) Nazli Colak, Vallensbæk.

2768) Deniz Coskun, København.

2769) Fehmi Coskun, Hillerød.

2770) Necdet Coskun, Ballerup.

2771) Badem Cuhadar, Odense.

2772) Piotr Sebastian Czesnik, København.

2773) Fatih Cømert, Helsingør.

2774) Serife Cømert, Helsingør.

2775) Meryem Cömert, Helsingør.

2776) Elmira Dali, Ringsted.

2777) Thi Thuy Trang Dang, Århus.

2778) Ayse Dastan, Ishøj.

2779) Suhair Ibrahim Moh’d Deeb, Karlebo.

2780) Lucia Demant, Odense.

2781) Havva Demir, Hvidovre.

2782) Ayhan Demirbas, Birkerød.

2783) Muzaffer Demirbas, Birkerød.

2784) Murat Demirtas, Brøndby.

2785) Zeliha Deniz, København.

2786) Kemal Derin, Køge.

2787) Ismail Diken, Svendborg.

2788) Ayse Dinc, Køge.

2789) Harry Nasir Dirisu, Vallensbæk.

2790) Ertugrul Dogan, Holstebro.

2791) Van Tai Duong, Horsens.

2792) Dilek Durak, Fakse.

2793) Brian Francis Durant, Jakarta i Indonesien.

2794) Senay Duru, Horsens.

2795) Julie Marie Dyer, Juelsminde.

2796) Vered Døi, Lyngby-Taarbæk.

2797) Veysel Edebali, Århus.

2798) Jacob David Eichler, København.

2799) Ismail Hassan Eid, Løkken-Vrå.

2800) Tülay Eker, Odense.

2801) Yusuf Ekici, Svendborg.

2802) Zübeyde Ekici, København.

2803) Fatma Abdel Monem Abdel Gawad Morsy El Assal, København.

2804) Nadia Mohamed El Sayed El Degwy, København.

2805) Malgorzata Elzbieta El-Hajj-Mahmoud, København.

2806) Cemalettin Erbas, Århus.

2807) Buket Erdogan, Herning.

2808) Kenan Erdogan, Farum.

2809) Ramazan Erdogan, Karlebo.

2810) Dilek Erdogmus, Holbæk.

2811) Ahmet Mesut Erman, Hillerød.

2812) Yusuf Erman, Frederiksberg.

2813) Ømer Esen, Århus.

2814) Bahattin Essiz, Vallensbæk.

2815) Abdou Fatty, Ishøj.

2816) Fatma Fener, Brøndby.

2817) Fehmi Fener, Brøndby.

2818) James Feraru, Thyholm.

2819) Bünyamin Fidan, Næstved.

2820) Daniel Fischer, Sæby.

2821) Alexander Daniel Fomcenco, København.

2822) Asha Ramadhani Froholdt, Glostrup.

2823) Anna Gavrilova, København.

2824) Yasar Gazier, København.

2825) Alicja Wiktoria Gejsing, Esbjerg.

2826) Tihomira Iordanova Ghandforoush, Greve.

2827) Mark Maack Gibson, Farum.

2828) Kevin Bernard Ginn, Lyngby-Taarbæk.

2829) Huseyin Goksu, Farum.

2830) Marta Teresa Gomez-Moriana, Århus.

2831) Alexei Gontcharski, Ramsø.

2832) Iwona Grazyna Gram, Esbjerg.

2833) Louis Grasso, København.

2834) Ndey Marian Gravesen, Albertslund.

2835) Klaudia Gryczkowska, Maribo.

2836) Lotte Stephanie Guise, Møn.

2837) Adile Gülen, Hvidovre.

2838) Ali Ihsan Gültekin, Nykøbing Falster.

2839) Zuhal Günal, Odense.

2840) Mehmet Günel, København.

2841) Ali Günes, Århus.

2842) Hasan Basri Gürel, København.

2843) Murat Güven, Randers.

2844) Behice Gøkdemir, København.

2845) Haci Ahmet Gøz, Næstved.

2846) Suhad Chalib Kamal Muhammad Hamad, Århus.

2847) Rodica Hamadi, København.

2848) Wagdi Nageib Ghabour Hanin, Slagelse.

2849) Anna Hansen, Roskilde.

2850) Daniela Kraeva Hansen, Frederiksberg.

2851) Dina Margrethe Hansen, Århus.

2852) Ekaterina Hansen, Aalborg.

2853) Ewa Hansen, Høng, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1990 og 1992.

2854) Gaudy Yanet Hansen, København.

2855) Hanna Ewa Hansen, Sorø.

2856) Larissa Hansen, Otterup.

2857) Mariana Mihaela Hanu, København.

2858) Stefan-Iosif Hari, Høje Taastrup.

2859) Sylwia Agnieszka Haugaard, Aars.

2860) Yasser Refaat Hassan Hella, København.

2861) Safaa Mostafa Mohamed Hendy, Rødovre.

2862) Jene Allan Johannes Henry, Gladsaxe.

2863) Abdulla My Herzallah, Frederiksberg.

2864) Alexander Daniel Hohwü-Christensen, København.

2865) Nicolae Sebastian Hopris, København.

2866) Thi Tuyet van Huynh, Odense.

2867) Christian Nils Haagensen, Allerød.

2868) James Onyebuchi Ibekwe, Rødovre.

2869) Tumaini Jaffari Idrissa, Brøndby.

2870) Elmas Ilhan, Ishøj.

2871) Nasip Ilhan, Rødekro.

2872) Sinan Inekci, Greve.

2873) Mariyana Jeliazkova Iordanova, Gladsaxe.

2874) Gülnur Isik, Køge.

2875) Beata Teresa Jacobsen, Højer.

2876) Hanna Jacobsen, Køge.

2877) Irina Jalbi, København.

2878) Raidah Kamel Mahmoud Jamous, København.

2879) Arret Jarra, København.

2880) Galina Jensen, Vallensbæk.

2881) Inna Jensen, Århus.

2882) Irina Alexandrovna Jensen, Horsens.

2883) Ludmila Jermolajeva, Esbjerg.

2884) Sharifa Abdi Jessen, København.

2885) Sheikh Tijan Jobe, Århus.

2886) Alan Alexander Jordan, København.

2887) Natalia Juhl, Hørsholm.

2888) Galina Vassileva Jørgensen, Brøndby.

2889) Marianna Jørgensen, Herlev.

2890) Urszula Jørgensen, Værløse.

2891) Harun Seyfi Kalkan, Nykøbing Falster.

2892) Zinaida Kamal Eldin, Gentofte.

2893) Rifat Kaplan, København.

2894) Aliye Kara, Holbæk.

2895) Sinan Kara, Brøndby.

2896) Hüsamettin Karaca, Frederiksberg.

2897) Nurcan Karapinar, Hvidovre.

2898) Hüseyin Karatas, Frederiksberg.

2899) Celalettin Rumi Kart, Frederikssund.

2900) Mehmet Kart, Karlebo.

2901) Umut Kart, Brøndby.

2902) Yasin Kart, Aars.

2903) Ata Hussain Naem Kassab, København.

2904) Keziban Kavak, København.

2905) Müzeyyen Kaya, Farum.

2906) Bistra Georgieva Kayed, Helsingør.

2907) Kiprionos Kayyal, Århus.

2908) Onasius Kayyal, Århus.

2909) Sadettin Kayaalp, København.

2910) Mehmet Keçeci, Vallensbæk.

2911) Ayla Keceli, Århus.

2912) Halime Keceli, Albertslund, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

2913) Szerafin Keresztes, Hadsten.

2914) Ahmet Keskin, Odense.

2915) Mohamed Khalil Moursy Khalil, København.

2916) Mariam Khdeir, Lyngby-Taarbæk.

2917) Tamer Kibar, Ølstykke.

2918) Nadezda Kildentoft, Høje Taastrup.

2919) Ahmet Kilic, Århus.

2920) Yüksel Kilic, Århus.

2921) Murad Kilictas, København.

2922) Mehmet Kilinc, København.

2923) Zeynep Kilinc, København.

2924) Imdat Kiran, Brøndby.

2925) Nazmiye Kirkan, Ishøj.

2926) Dennis Kisa, Hirtshals.

2927) Kenan Kizilkaya, Brøndby.

2928) Saliha Kizilkaya, Ballerup.

2929) Viktoria Aleksandrovna Kjær, Kjellerup.

2930) Wojciech Kloczko, Helsinge.

2931) Danuta Knudsen, Ishøj.

2932) Mecit Koc, Høje Taastrup.

2933) Imzade Koca, Randers.

2934) Rafet Komürcü, Vallensbæk.

2935) Beata Kopec, København.

2936) Jana Koubatian, København.

2937) Olga Koubatian, København.

2938) Emine Koyuncu, København.

2939) Türkan Koyuncu, Herlev.

2940) Liudmila Sergeevna Kristensen, København.

2941) Olga Nikolayevna Kristensen, Århus.

2942) Zoia Nikolova Kristiansen, Fredericia.

2943) Fateh Alper Kutlu, Holbæk.

2944) Nermin Kutlu, København.

2945) Ugur Kutlu, Holbæk.

2946) Oktay Kuyucu, Århus.

2947) Mehmet Kuyulu, København.

2948) Ahmet Kücükavci, Hvidovre.

2949) Nejla Kücükavci, Herlev.

2950) Ayse Nur Kücükgoncü, Værløse.

2951) Agnes Kørvel, Århus.

2952) Mehmet Zeki Köse, Karlebo.

2953) Osman Köse, Frederikshavn.

2954) Yüksel Köse, København.

2955) Adem Köylü, Albertslund.

2956) Thi Thuy Nga Lam, Silkeborg.

2957) Susan Nyborg Lansing, Aalborg.

2958) Grazyna Dorota Larsen, Sydlangeland.

2959) Katarzyna Larsen, Roskilde.

2960) Thi Ngoc Thuong Le, Hjørring.

2961) Tuyet le Thi Bach, Aalborg.

2962) Neneh Lee, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

2963) Gary John George Lemstad, Svinninge.

2964) Annette Norah Leo, Vallensbæk.

2965) Justyna Anna Lerborg, Fredensborg-Humlebæk.

2966) Lukasz Leszek Leszczynski, København.

2967) Anisoara Lilic, Hillerød.

2968) Carol Chisholm Livingstone, Gentofte.

2969) Dominika Aleksandra Loburska, Århus.

2970) John Thomas Long, København.

2971) Zizi Elena Luncasu, Dronninglund.

2972) Lien Ngoc Luu, Aalborg.

2973) Man Yi Elizabeth Madsen, Lyngby-Taarbæk.

2974) Larissa Mariager, Århus.

2975) Anna Monika Marker, Esbjerg.

2976) Elena Markova, Stenløse.

2977) Helena Mikolajska, Frederiksberg.

2978) Roderic McConnell Mills, København.

2979) William Mlangeni, Albertslund.

2980) Amany Mohamed, København.

2981) Ramla Abdulrahman Mohamed, København.

2982) Leokadia Monter, København.

2983) Anjelika Mounzer, Gentofte.

2984) Anastassia Mouratova, København.

2985) Olga Anatol Evna Muhsin, Brøndby.

2986) Marek Mutwil, Herlev.

2987) Patricia Janet Myburgh, København.

2988) Natalia Valentinovna Myrup, Århus.

2989) Nilgün Møller, Ballerup.

2990) Jolanta Nalecz, København.

2991) David John Nelson, Løgstør.

2992) Thi Hoi Ngo, Rødovre.

2993) Bi Thi Nguyen, Århus.

2994) Hanh Thi Phuc Nguyen, Odense.

2995) Phuong Xuan le Nguyen, København.

2996) Thi Hien Nguyen, Århus.

2997) Thi Khiet Nguyen, Svendborg.

2998) Thi Mai Loan Nguyen, Århus.

2999) Maria Chin Nyuk Moi Niclasen, Skálavik.

3000) Boriana Gueorgieva Nielsen, København.

3001) Ester Daniel Nielsen, Fakse.

3002) Heidi Rosa Nielsen, Ramsø.

3003) Lioudmila Nielsen, Årslev.

3004) Mariela Brandusa Narcisa Nielsen, København.

3005) Karolina Cwetelina Nørby, Høje Taastrup.

3006) Pendo Naftal Offersen, Børkop.

3007) Kamilia Awad Mohamed Omar, Rødovre.

3008) Helen Onahinor, København.

3009) Marzena Onat, Århus.

3010) Vefa Kadir Onder, Brøndby.

3011) Zohre Onder, Brøndby.

3012) Malgorzata Ornat, København.

3013) Jelena Otto, Karlebo.

3014) Julija Otto, Karlebo.

3015) Allen Owie, Gentofte.

3016) Mary Magdalene Owolabi, Ølstykke.

3017) Nurten Ozcan, Brøndby.

3018) Güray Ozdemir, Tårnby.

3019) Emine Ozer, Ishøj.

3020) Serkan Ozer, København.

3021) Gokmen Oztürk, København.

3022) Irina Daniela Patrascu, Sønderborg.

3023) Becky Bunmi Pedersen, København.

3024) Ewa Pedersen, Brøndby.

3025) Irena Krystyna Pedersen, Århus.

3026) Marzanna Pedersen, Fuglebjerg.

3027) Zeynep Derya Pedersen, Gladsaxe.

3028) Suna Pehlivan, Helsingør.

3029) Barbara Cecylia Petersen, Grindsted.

3030) Denise Christel Peza, København.

3031) Thi Huong Xuãn Pham, Greve.

3032) Thi Ngoc Lan Pham, Århus.

3033) Thi Thu Huong Pham, Odense.

3034) Thi Tuyet Pham, Århus.

3035) Ernestina Picht, København.

3036) Marie Pierra, København.

3037) Suzan Pinarbasi, Nakskov.

3038) Laura Pjetri, Rødovre.

3039) Anna Plonski, Odense.

3040) Mustafa Polat, Frederiksberg.

3041) Dumitru Popescu, Næstved.

3042) Aki Pekka Paasovaara, Ishøj.

3043) Randa A A Qaddoura, København.

3044) Ranaul Qamar, Glostrup.

3045) Wafa Qwasmi, Århus.

3046) Nadezda Radionova, København.

3047) Eugenia Radiy, København.

3048) Cengiz Absalon Rahadriel, København.

3049) Fatima M A Abdel Rahman, Rødovre.

3050) Rahma Mohamed Ramadhan, Ballerup.

3051) István Géza Rasmussen, Holstebro.

3052) Olga Ligia Rebegea, Aalborg.

3053) Suzelle River, Bornholm.

3054) Johannes Christiaan Roos, Aabenraa.

3055) Marlene Viveca Roscher, Århus.

3056) Alexander Erik Morgan Roslin, Frederiksberg.

3057) Abraham Johannes Andries Roux, København.

3058) Zaide Sahan, Ishøj.

3059) Hamza Sahin, Sønderborg.

3060) Latife Sahin, Greve.

3061) Sebahat Sahin, Roskilde.

3062) Songül Sahin, Greve.

3063) Yilmaz Sahin, Køge.

3064) Anna Samarova, Frederiksberg.

3065) Elife Sarac, Brøndby.

3066) Hamide Sari, Greve.

3067) Serrah Sarr, København.

3068) Turan Savas, Fredericia.

3069) Cengiz Savran, Glostrup.

3070) Sedat Savran, Ishøj.

3071) (Udgået).

3072) Aysel Sayar, Odense.

3073) Nicolina Jakoba Schlichting, Hvidovre.

3074) Fatma Secilmis, København.

3075) Gulnare Seeberg, Søllerød.

3076) Aneta Teresa Seger, København.

3077) Neslihan Seker, Holstebro.

3078) Honorata Seland, Grenaa.

3079) Alla Mikhailovna Semiletova, Brøndby.

3080) Elife Sen, Farum.

3081) Sevim Sert, Farum.

3082) Ömer Sert, Lyngby-Taarbæk.

3083) Moh’d Najib Abdelwaboud Shabaneh, København.

3084) Rami S R Shahrouri, Kolding.

3085) Julia Shami, Rødovre.

3086) Jan Shelepin, København.

3087) Pompilia-Mihaela Shenas, Holbæk.

3088) Cornelia Simonsen, Greve.

3089) Tarik Simsek, Svinninge.

3090) Ahmet Solak, Rødekro.

3091) Ann Louise Sommer, Præstø.

3092) Sarolta Somogyi, Birkerød.

3093) Albana Sopa, Viborg.

3094) Maxim Fadel Soudani, Brøndby.

3095) Hasan Soyak, Århus.

3096) Malgorzata Ewa Steen, Marstal.

3097) Sybil Ruth Stephens, Galten.

3098) Karen Marie Strohm, Helsingør.

3099) Seyfettin Sucu, København.

3100) Ibrahim Suleiman, Karlebo.

3101) Aneta Sulek, Frederikshavn.

3102) Ayse Søndergaard, Tjele.

3103) Nelli Faiek Hanna Zaki Søndergaard, Albertslund.

3104) Urszula Ewa Sørensen, Struer.

3105) David Tajgman, Århus.

3106) Mehmet Talsik, Trundholm.

3107) Jaklin Petkova Taoufik, Odense.

3108) Gabriela Simona Tarnauceanu, Rødding.

3109) Elif Tas, Albertslund.

3110) Fahri Tasci, Høje Taastrup, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 2000.

3111) Cemil Taslicukur, Brøndby.

3112) Gary Edward Taylor, Nørre Djurs.

3113) Dennis Yurjevich Tebenkov, Aabenraa.

3114) Ayse Tekgül, Holbæk.

3115) Alexander Thieme, Assens.

3116) Shakuntala Thilsted, Frederiksberg.

3117) Alena Vladimirovna Thomsen, Glostrup.

3118) Pinar Tilif, Høje Taastrup.

3119) Hasan Tirpan, København.

3120) Alexandre Gueorguiev Todorov, Kolding.

3121) Tuure Veli Toivikko, Gladsaxe.

3122) Huriye Topuz, Høje Taastrup.

3123) Mariama Touray, København.

3124) Mehmet Toy, Næstved.

3125) Brandy Rae Trudslev, Høje Taastrup.

3126) Phuong Thi Truong, Horsens.

3127) Maciej Truszczynski, København.

3128) Songül Tulumcu, København.

3129) Fatma Tuncer, Roskilde.

3130) Ali Erdal Türeli, Århus.

3131) Zerrin Tziouvaras, København.

3132) Sandra Maria Tørressen, København.

3133) Döndü Ucan, København.

3134) Beata Urbanska, Tårnby.

3135) Hacer Uymaz, København.

3136) Cengiz Uzundal, Slagelse.

3137) Johannes Franziskus Verver, Esbjerg.

3138) Barbara Wimalawathi Vijayalath Pedige, Hanstholm.

3139) Thi Ut Vo, Odense.

3140) Tony Nha Thanh Vo, Vejle.

3141) Nina Vladimirovna Volkova, Frederiksberg.

3142) Fetin Vural, Gladsaxe.

3143) Seher Vural, Køge.

3144) Urs Friedrich Leonhard Wagner, Skanderborg.

3145) Elena Wahl, Ramsø.

3146) Brian Romany Walker, Odense.

3147) Antony Terence Ware, Randers.

3148) Stella Welber, København.

3149) Ludmila Anatolievna Westergaard, Egtved.

3150) Offer Dan Wolovsky, Århus.

3151) Carol Lucy Prout Woodall, Helsingør.

3152) Tanja Woolsey, Herlev.

3153) Fatma Yalniz, Nykøbing Falster.

3154) Havva Yavuz, Herning.

3155) Volkan Yigit, Ishøj.

3156) Yusuf Yildirim, Hvidovre.

3157) Yüksel Yildirim, Høje Taastrup.

3158) Latife Yildiz, København.

3159) Oguz Yildiz, København.

3160) Fatma Yilmaz, Brøndby.

3161) Türkan Yilmaz, Brøndby.

3162) Kemal Ülgü, Randers.

3163) Fatma Ünal, Slagelse.

3164) Ossama Mohamed Abdel-Sattar Younes, Slagelse.

3165) Dudu Yurdaer, Aabenraa.

3166) Alexandra Yurkov, København.

3167) Yüksel Yuvanc, København.

3168) Elzbieta Urszula Zach, Brøndby.

3169) Rüstem Zeybek, Silkeborg.

3170) Abdel Naser Mah’d Moh’d Zuraiqi, Tårnby.

3171) Ayse Ötünc, København.

3172) Halil Øzbek, Randers.

3173) Mehmet Øzkan, Roskilde.

3174) Sultan Özkan, Høje Taastrup.

3175) Mustafa Øztoprak, Århus.

3176) Nurhayat Dorthe Öztoprak, Århus.

3177) (Udgået).

§ 3. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.

Givet på Christiansborg Slot, den 20. december 2004

Under Vor Kongelige Hånd og Segl

Margrethe R.

/Bertel Haarder