Senere ændringer til forskriften
Ændrer i/ophæver
Oversigt (indholdsfortegnelse)
Den fulde tekst

Lov om indfødsrets meddelelse

 

VI MARGRETHE DEN ANDEN, af Guds Nåde Danmarks Dronning, gør vitterligt:
Folketinget har vedtaget og Vi ved Vort samtykke stadfæstet følgende lov:

§ 1. Indfødsret meddeles:

1 ) Ahmed Abachri, København.

2 ) Pati Mohammad Abadian, Brøndby.

3 ) Mohamed Aoda Abaid, Århus.

4 ) Sohaila Abawi, Høje Taastrup, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

5 ) Yusuf Sidik Abba, Århus.

6 ) Behnaz Abbassi, København.

7 ) Shamal Juma Abdallah, København.

8 ) Abshiro Ahmed Abdalle, Odense.

9 ) Arev Abdalrahim, Horsens.

10 ) Mohamed Abdals, Hillerød.

11 ) Majed Saheb Abdel-Amir, København.

12 ) Ossama Mohamed Abdelhadi, Frederiksværk.

13 ) Amjad Mohamad-Ali Abdelmajid, Glostrup.

14 ) Abdirahman Ali Abdi, Varde.

15 ) Barrey Aden Haji Abdi, Odense.

16 ) Bashi Hassan Abdi, Randers.

17 ) Deqa Ali Ahmed Abdi, Odense.

18 ) Fadimo Ali Abdi, København.

19 ) Ismail Mohamed Abdi, København.

20 ) Maryan Maalin Abdi, København.

21 ) Nasro Ali Abdi, Århus.

22 ) Sade Ali Abdi, Fredericia.

23 ) Hawo Mahamed Abdille, København.

24 ) Fatima Ibrahim Abdou, København.

25 ) Wahid Abdul, Odense.

26 ) Fadia Salim Abdul Ghani, Århus.

27 ) Nexhmi Abdulahu, Horsens.

28 ) Ahmedkheyr Noor Abdule, Århus.

29 ) Fadi Abdul-Halim, Odense.

30 ) Mahdi Ali Abdul-Hussein, Odense.

31 ) Nasir Abdulkadir Aded, København.

32 ) Abdullahi Mugtar Maalin Abdullahi, Aalborg.

33 ) Foziya Abdullahi, Odense.

34 ) Keiro Yusuf Abdullahi, Århus.

35 ) Sahra Farah Abdullahi, København.

36 ) Afrim Abdullahu, Sønderborg.

37 ) Hayder Abdulamir Abdullatif, København.

38 ) Bakari Koome Abdulrahman, Nyborg.

39 ) Atheer Karim Abed, Odense.

40 ) Samira Jalil Abed, København.

41 ) Ainas Abed Al Amier, Esbjerg.

42 ) Salwa Hasoun Abody, København.

43 ) Hady Abbas Mahmoud Faraq Abou, Skive.

44 ) Mohamad Abou El Zalaf, Frederiksberg.

45 ) Belal Abouarabi, Aalborg.

46 ) Ameed Saadi Aboud, Århus.

47 ) Yehya Moghoul Aboud, København.

48 ) Kassem Abou-Khir, Kolding.

49 ) Ahmad Mustafa Abou-Shakrie, Århus.

50 ) Hussein Ali Hussein Abou-Zaid, Aalborg.

51 ) Mohamed Ali Abtidon, Holbæk.

52 ) Ahmed Mohammed Abukar, Århus.

53 ) Yusuf Ahmed Abukar, Århus.

54 ) Anab Wali Abaas, Aalborg.

55 ) Bashir Abdi Adan, København.

56 ) Harir Ibrahim Adan, Aalborg.

57 ) Nafisa Ali Adan, Maribo.

58 ) Faisa Farah Aden, Odense.

59 ) Seynab Ahmed Aden, Odense.

60 ) Manaf Adil, Farum.

61 ) Ibro Adilovic, Slagelse.

62 ) Eric Kwasi Adjei, København.

63 ) Hassan Ali Adow, Gladsaxe.

64 ) Muska Afghani, Herlev.

65 ) Mohammed Fathi Afif, København.

66 ) Fahmo Ali Afrah, København.

67 ) Babak Afshar, København.

68 ) Siwilai Aggerholm, Munkebo.

69 ) Abdel Karim Ali Ahmad, Tårnby.

70 ) Aras Abdulrahman Ahmad, Næstved.

71 ) Baseer Ahmad, Århus.

72 ) Braw Bakir Ahmad, Ringsted.

73 ) Ch Nisar Ahmad, Albertslund, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

74 ) Iftikhar Ahmad, København.

75 ) Imad Mahdi Ahmad, Birkerød.

76 ) Naseer Ahmad, Århus.

77 ) Syed Mahmood Ahmad, København.

78 ) Rezgar Ahmadi, Vejen.

79 ) Tawfic Ahmadi, Gentofte.

80 ) Abdihakim Ahmed, Kolding.

81 ) Ahmed Muhumad Ahmed, Odense.

82 ) Elhadi Abdel Moula Ahmed, Odense.

83 ) Farhia Ssid Ahmed, Struer.

84 ) Farhiyo Abdullahi Ahmed, Odense.

85 ) Fatma Saleh Ahmed, Odense.

86 ) Hawin Ziwar Ahmed, Næstved.

87 ) Kaltun Mahamoud Ahmed, Holstebro.

88 ) Maisa Ibrahim Ahmed, Odense.

89 ) Mohamed Farah Ahmed, Esbjerg.

90 ) Raja Saleh Ahmed, Århus.

91 ) Ruqiya Haji Ahmed, København.

92 ) Sadideh Hussein Ahmed, København.

93 ) Sahra Hassan Ahmed, Odense.

94 ) Seynab Mohamed Ahmed, Århus.

95 ) Sheikh Zahiruddin Ahmed, Odense.

96 ) Dervis Ahmetovic, Esbjerg.

97 ) Latifa Ahmetovic, Skibby.

98 ) Sacir Ahmetspahic, Brøndby.

99 ) Said Aiboudi, Hundested.

100 ) Salim Ait Bouziaren, København.

101 ) Shadrach Olorunda Ajisafe Ajana, Arden.

102 ) Nazanin Ajir, Århus.

103 ) Malika Akattal, København.

104 ) Nayfeh Akawi, Brøndby.

105 ) Parvaiz Akbar, København.

106 ) Maryam Akbar Shahi, Karlebo.

107 ) Davood Akbari-Baghbaderani, Aalborg.

108 ) Mohammad Saleem Akhtar, København.

109 ) Ahmad Akkari, Århus.

110 ) Afshan Akram, Høje Taastrup.

111 ) Ejaz Akram, København.

112 ) Muhammad Umar Akram, København.

113 ) Ahmed Akrami, København.

114 ) Marija Akrap, Haderslev.

115 ) Hemin Akrawy, Brøndby.

116 ) Margaret Akyiamaa, København.

117 ) Haiffa Al Chattar, København.

118 ) Yosif Al Fakri Raed, Viborg.

119 ) Fatma Al Hilw, København.

120 ) Hukma Al Khafagi, København.

121 ) Brahim Al Marchouhe, København.

122 ) Asmahan Al Zarb, Aalborg.

123 ) Ziad Adel Al-Ahmed, København.

124 ) Maytem Al-Alawi, Lyngby-Taarbæk.

125 ) Aziz Kadhim Khudur Al-Ali, Aalborg.

126 ) Zeynab Razzak Hassan Al-Ali, Odense.

127 ) Hanna Bassem Abed Al-Jabar Al-Amin, Århus.

128 ) Suaad Al-Anzi, København.

129 ) Bahaa Bader Fahd Al-Azawi, Holstebro.

130 ) Ghazi Hamid Ghazi Al-Azzawi, Holstebro.

131 ) Aseel Hussein Ali Al-Bakaa, Sønderborg.

132 ) Waddah Ali Abdulmahdi Al-Barmaky, Horsens.

133 ) Ali Jaafar Ibrahim Albazaz, Odense.

134 ) Mustafa Abdul-Zahra Al-Body, København.

135 ) Mariam Mohammad Jamal Al-Ddine, København.

136 ) Bashir Hasooni Mohamed Mohamood Al-Dejaili, København.

137 ) Saher Mustafa Ahamad Al-Delimi, Karlebo.

138 ) Haider Hameed Hanoush Al-Dhahiri, Hobro.

139 ) Mahmood Saleh Ahmed Al-Doory, Århus.

140 ) Muslim Abdalla Hassan Al-Garawi, København.

141 ) Nadwa Mahdi Wahab Al-Ghaffadi, Aars.

142 ) Ali Abdul Kadhim Borhan Al-Hachamy, Esbjerg.

143 ) Hissam Al-Haj, Albertslund.

144 ) Karim Habib Abdul Al-Hares, Vejle.

145 ) Yaagob Habib Abdul Al-Hares, Vejle.

146 ) (Udgået).

147 ) Iman Hamid Salman Al-Haydar, Holstebro.

148 ) Zakaria Yahya Ahmed Al-Hiriz, Horsens.

149 ) Majida Abdul Hamid Al-Hirz, København.

150 ) Fadhil Al-Hulo, Esbjerg.

151 ) Abdi Abdullahi Ali, København.

152 ) Abdi Hussein Ali, Slagelse.

153 ) Abdi Rahman Ahmed Ali, København.

154 ) Abdulahi Hassan Ali, Hvidovre.

155 ) Ahmed Abdullahi Ali, Odense.

156 ) Ayan Khalid Ali, København.

157 ) Ayaanle Sahal Ali, Slagelse.

158 ) Dayib Hussein Ali, Herning.

159 ) Fartun Hassan Ali, København.

160 ) Fazal Ali, Høje Taastrup.

161 ) Haifa Ali, Kalundborg.

162 ) Hawa Moalim Ali, Århus.

163 ) Haytham Zohair Ali, København.

164 ) Heba Ali, København.

165 ) Hodan Hussein Ali, København.

166 ) Idil Yusuf Ali, Aalborg.

167 ) Imad Ibrahim Ali, Herlev.

168 ) Mahamud Hassan Ali, Odense.

169 ) Miriam Aidid Ali, Århus.

170 ) Mohamed Gasmelseed Ali, Ballerup.

171 ) Mohamoud Mahamed Ali, Odense.

172 ) Najat Kassem Ali, Århus.

173 ) Rawa’a Abdalla Ali, Århus.

174 ) Rehab Ali, København.

175 ) Rojin Ali, København.

176 ) Shidane Dagaal Ali, Sorø.

177 ) Shouket Ali, Glostrup.

178 ) Wiaam Abdul Ridha Ali, København.

179 ) Emina Alibasic, Randers.

180 ) Haris Alibasic, Randers.

181 ) Ramiz Alic, Svendborg.

182 ) Irada Alieva, Fredericia.

183 ) Edin Alijagic, Vejle.

184 ) Majida Alijagic, Grenaa.

185 ) Elma Alikalfic, Aalborg.

186 ) Hanan Ahmad Rashid Ali-Khan, Århus.

187 ) Abdi Osman Alim, København.

188 ) Amir Alisic, Odense.

189 ) Mohammed Abdul-Nabi Al-Issa, Horsens.

190 ) Almira Aliti, Hjørring.

191 ) Mojahed Alizadeh, København.

192 ) Ali Abdul Hassan Al-Jaberi, København.

193 ) Asim Kadhim Wazeir Al-Jabri, Hobro.

194 ) Ali Ajil Khudayer Al-Karagole, København.

195 ) Hussain Yahya Abbas Al-Karagoly, Aars.

196 ) Jakoob Abdul Razaq Al-Kenaani, København.

197 ) Sabah Kassim Hashim Al-Kharssan, Esbjerg.

198 ) Nasreen Al-Khayat, Århus.

199 ) Sabah Darwish Al-Khayat, Svendborg.

200 ) Clarivel Alkil, København.

201 ) Jihad Kadhim Gatia Al-Kaabi, Århus.

202 ) Saad Abdul Ameer Jadi Al-Kaaby, Gladsaxe.

203 ) Linda Ahmad Allao, Odense.

204 ) Mohammad Adham Allouch, Kolding.

205 ) Ahmed Abbas Mousa Al-Mansoori, København.

206 ) Amir Musa Al-Mashkur, København.

207 ) Leith Musa Al-Mashkur, København.

208 ) Muayad Musa Al-Mashkur, København.

209 ) Nasir Musa Al-Mashkur, København.

210 ) Istabregne Abbas Al-Mazni, København.

211 ) Khadija Mohamed Ali Al-Mosawi, Greve.

212 ) Suad Mohsin Mohamed Al-Mosawi, Hobro.

213 ) Hamdi Almusawi, København.

214 ) Jabar Ismail Mohamad Almusawi, København.

215 ) Amer Enad Hussain Al-Mutawak, Allerød.

216 ) Fatma Abdelhasan Mohamad Al-Naqash, København.

217 ) Ghadban Abdul-Karim Al-Nasiri, Aalborg.

218 ) Zeinab Al-Neema, Dragør.

219 ) Rania Al-Rashedi, Ballerup.

220 ) Emal Nuim Ruhi Alrumy, Karlebo.

221 ) Helen Lutfi Al-Saidi, Greve.

222 ) Wafa Al-Sakafi, København.

223 ) Jasim Mohamad Jasim Al-Salam, Helsingør.

224 ) Kadhim Mohamad Al-Saoudi, København.

225 ) Abdul Karim Al-Saraf, Farum.

226 ) Huda Ahmed Ali Al-Shami, Høje Taastrup.

227 ) Abdul-Majied Abdul-Razak Al-Shamy, Esbjerg.

228 ) Omar Turki Hussain Al-Shemary, Esbjerg.

229 ) Hussain Alawi Abdulhur Ibrahim Al-Shiblawy, Vordingborg.

230 ) Ikbal Hashim Al-Saadi, Aalborg.

231 ) Abdul Redha Abbas Al-Tamimi, Glostrup.

232 ) Alia Abed-Ali Aribi Al-Tamimi, Ballerup.

233 ) Salih Abdul Nabi Al-Tamimi, Odense.

234 ) Samir Abed-Ali Aribi Al-Tamimi, Ballerup.

235 ) Safaa Abdulkarim Khodiar Al-Timimi, Odense.

236 ) Sandy Al-Usachy, Århus.

237 ) Abdul Hussain Karim Hammady Al-Waly, København.

238 ) Mazin Mohammad Ali Al-Wizni, Løgstør.

239 ) Awda Yasir Mohammed Al-Waailly, Odense.

240 ) Reza Alyasvand, Brøndby.

241 ) Hussain Jabir Zaghiyer Al-Zerjawi, Hobro.

242 ) Mohammad Jabir Zaghiyer Al-Zerjawi, Hobro.

243 ) Hussain Al-Zeyadi, Odense.

244 ) Farek Mohammad Obaid Al-Zubaydi, København.

245 ) Angelica Alaan, Karup.

246 ) Rabia Amadzai, Tårnby.

247 ) Sivathangar Amarasingam, Ikast.

248 ) Mohamud Aden Amay, Odense.

249 ) Mohamad Fadhel Mohamad Amin, Århus.

250 ) Nadin Sadeq Amin, København.

251 ) Mahbouba Amini, Brøndby.

252 ) Iradj Amini Hajibashi, Odense.

253 ) Kim Josef Haim Aminoff Iversen, Porlamar i Venezuela.

254 ) Janet Amir Dizajtakyeh, Aalborg.

255 ) Atiqullah Amiri, København.

256 ) Gul Maky Amiri, København.

257 ) Karima Amiri, København.

258 ) Mahnaz Amiri, Århus.

259 ) Parvin Amiry, Høje Taastrup.

260 ) (Udgået).

261 ) Farina Amjid, Glostrup.

262 ) Mohamed Amri, København.

263 ) Hyon Joo An, Odense.

264 ) Ahdyah Anayati, Grenaa.

265 ) Genet Andeberhan, Gladsaxe.

266 ) Chochar Abdollah Anderakht, Skive.

267 ) Eevi Andersen, Albertslund.

268 ) Leonila Modesto Verona Andersen, Randers.

269 ) Lucrecia das Gracas Porfirio Andersen, Haderslev.

270 ) Lyudmila Pavlovna Andersen, Vejen.

271 ) Marianna Andersen, Gentofte.

272 ) Marjorie Lucrecio Andersen, Høje Taastrup.

273 ) Marzena Anna Andersen, Nykøbing Falster.

274 ) Nonthawan Andersen, Ikast.

275 ) Ravia Andersen, Søndersø.

276 ) Somjit Andersen, København.

277 ) Svetlana Yevgenyevna Andersen, Vinderup.

278 ) Winfred Priscilla Andersen, Næstved.

279 ) Li Andersson, København.

280 ) Milan Andjelic, Svendborg.

281 ) Goran Andric, København.

282 ) Zora Andric, København.

283 ) Mohamad Jassim Antash, Ramsø.

284 ) Leonardo Santiago Antunes, København.

285 ) Slavica Antunovic, Marstal.

286 ) Vinko Antunovic, Marstal.

287 ) Mohammad Anwar, København.

288 ) Saira Anwar, København.

289 ) Usman Anwar, København.

290 ) Hakim Aoues, Frederiksberg.

291 ) Sabah Fares Rustom Ardha, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

292 ) Gazmend Arifi, Sønderborg.

293 ) Mozhgan Arifi, København.

294 ) Marsha Eunice Armbrister-Hansen, Silkeborg.

295 ) Asim Arnautovic, Ballerup.

296 ) Merima Arnautovic, Ballerup.

297 ) Simran Arora, Gladsaxe.

298 ) Ifeta Arslanagic, Nyborg.

299 ) Mensudin Arslanagic, Nyborg.

300 ) Shanmugavadivel Arulampalam, Karup.

301 ) Yasothai Arumainayagam, Ikast.

302 ) Kamalathasan Arunagirinathan, Næstved.

303 ) Vanathi Arunthava Sivakumar, Vamdrup.

304 ) Rifat Asaf, Brøndby.

305 ) Shehla Asam, Hundested.

306 ) Muhammad Asghar, Hvidovre.

307 ) Shabana Kausar Asghar, København.

308 ) Ehteram Asgharzadeh Kargarnia, København.

309 ) Naheed Ashraf, København.

310 ) Rana Muhammad Saleem Aslam, København.

311 ) Nezir Aslani, Kolding.

312 ) Avni Asllani, Randers.

313 ) Imer Asolli, Horsens.

314 ) Wacoubo Noel Assane, Århus.

315 ) Rabih Abdel Razzak Assoum, Helsingør.

316 ) Samia Atia, Køge.

317 ) Ghayyath Hamed Jawid Atimash, Frederiksberg.

318 ) Mahmoud Abdul Ghani Atout, Esbjerg.

319 ) Mohammad Rezi Attaii, København.

320 ) Fahro Avdagic, Odense.

321 ) Munira Avdagic, Odense.

322 ) Edin Avdic, Gladsaxe.

323 ) Miralem Avdic, Otterup.

324 ) Hinda Ahmed Awad, Gladsaxe.

325 ) Mahmoud Awad, Århus.

326 ) Roda Jama Awad, Thisted.

327 ) Hussein Moussa Awada, Aalborg.

328 ) Sadiya Mahamed Awale, København.

329 ) Abdulrauf Azimi, Gladsaxe.

330 ) Marzieh Azimi, Gladsaxe.

331 ) Mustafa Aziz Aziz, København.

332 ) Nisrin Said Aziz, Århus.

333 ) Safar Azizi, Århus.

334 ) Farzaneh Azizinia, Århus.

335 ) Hayat Azzouzi, København.

336 ) Avag Babagoulian, Køge.

337 ) Mladen Babovic, Helsingør.

338 ) Smajo Babovic, Vejle.

339 ) Luigi Baccalini, København.

340 ) Karl Günter Bacher, Midtdjurs.

341 ) Abdelouahed Bachisse, Søllerød.

342 ) Eman Mohammad Badawi, København.

343 ) Mariam Hassan Badran, Greve.

344 ) Babak Bagheri, Odense.

345 ) Aicha Sleiman Bahlo, København.

346 ) Rezene Gebremdhin Bahta, København.

347 ) Samuel Yaw Baiden, Søllerød.

348 ) Habiba Bair, København.

349 ) Aisa Bajramovic, Frederiksberg.

350 ) Evleta Bajramovic, Holbæk.

351 ) Ramiz Bajramovic, Frederiksberg.

352 ) Wafaa Baker, København.

353 ) Isak Bala, Assens.

354 ) Padma Balachandran, Herning.

355 ) Mirsada Balavac, Glostrup, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2003, 1996 og 1998.

356 ) Suzanne Balbassi, Århus.

357 ) Emir Balic, Høje Taastrup.

358 ) Maria Diaz Baltasar Baltasar, København.

359 ) Alend Salah-Edin Sadik Bamarne, Roskilde.

360 ) Delvin Salah-Edin Bamarne, Roskilde.

361 ) Nivin Salah-Edin Sadik Bamarne, Roskilde.

362 ) Salah Bamarne, Roskilde.

363 ) Salem Ali Mohamad Bamarni, København.

364 ) Lida Bandareyan, Århus.

365 ) Hussein Bangura, Tårnby.

366 ) John S Bangura, København.

367 ) Bibi Banouri, København.

368 ) Hassan Obaid Barakat, København.

369 ) Amal Barake, Herlev.

370 ) Ricardo Antonio Barbosa, København.

371 ) Vijaykumar Pravinbhai Barot, København.

372 ) Pablo Bladimiro Barraza, Ballerup.

373 ) Amina Adan Barre, København.

374 ) Farhiya Ismail Barre, Århus.

375 ) Ediana Barroso Hentze, Tórshavn.

376 ) Katerina Bartova, Odense.

377 ) Tihomir Barzut, Næstved.

378 ) Rugiia Sheik Bascir, København.

379 ) Shahina Bashir, Fredensborg-Humlebæk.

380 ) Djenana Basic, Nykøbing Falster.

381 ) Eldina Basic, Frederikshavn.

382 ) Emir Basic, Frederikshavn.

383 ) Irfan Basic, Nykøbing Falster.

384 ) Jasminka Basic, Frederikshavn.

385 ) Mediha Basic, Frederikshavn.

386 ) Sakib Basic, Aalborg.

387 ) Jeyaranee Baskaran, Struer.

388 ) Kalaichelvi Baskaran, Herning.

389 ) Jean Jacques Rene Diogoye Basse, Farum.

390 ) Lutfia Basyouni, Vejle.

391 ) Selma Batak, Gedved.

392 ) Michel Baya, Frederiksberg.

393 ) Rafi Bayati, København.

394 ) Kamal Bayomi, Helsingør.

395 ) Regina Nansambu Bbaale, København.

396 ) Husein Becic, Århus.

397 ) Jasmin Becirovic, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1999 og 2001.

398 ) Mercy Anofua Bedu-Addo, København.

399 ) Halid Beganovic, Støvring.

400 ) Indira Beganovic, Støvring.

401 ) Elvedina Begic, Slagelse.

402 ) Denis Beglerovic, København.

403 ) Samir Begovic, Helsingør.

404 ) Almas Begum, København.

405 ) Musammath Shanaz Begum, København.

406 ) Zaheda Begum, Ballerup.

407 ) Ajdin Behlic, Holmegaard.

408 ) Sadija Bektovic, Frederiksberg.

409 ) Viktor Belko, Aalborg.

410 ) Khedija Ammar Ben Amor, Ringsted.

411 ) Habib Ben Ahmed Ben Moussa, København.

412 ) Fatna Ben Sebbahia, Odense.

413 ) Raoudha Bent Med Sahbi Ben-Ahmed, København.

414 ) Hafid Bendahman, Ishøj.

415 ) Said Ben-Dali, København.

416 ) Jeanne Bendtsen, Grindsted.

417 ) Rosario C Bennekou, København.

418 ) Phraiporn Bentsen, Dragør.

419 ) Asta Chun Xue Beranek, Simrishamn i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

420 ) Muharrem Berbatovci, Herning.

421 ) Omer Berberovic, Brøndby.

422 ) Danijela Berbic, Holsted.

423 ) Mounir Berchalli, Helsingør.

424 ) Volodymyr Berezin, København.

425 ) Olena Berezina, København.

426 ) Gustav Bergsøe, Gladsaxe.

427 ) Mahta Berhane, Herlev.

428 ) Hanife Berisa, Sønderborg.

429 ) Gadrijan Berisha, Nakskov.

430 ) Sukri Berisha, Morsø.

431 ) Ian Peter Berman, Summit i USA.

432 ) Khodr Mohamad Berri, København.

433 ) Eugene Bertelsen, Dragør.

434 ) Praew Bertelsen, Skørping.

435 ) Melvin Beslagic, Århus.

436 ) Sangeeta Bhushan, Århus.

437 ) Shazia Bibi, Høje Taastrup.

438 ) Zohra Bibi, Rødovre.

439 ) Mustafa Bibovic, Nykøbing Falster.

440 ) Bahrija Bibuljica, Nørre Alslev.

441 ) Mirna Mayté Bie, København.

442 ) Ifrah Abdi Sheekh Bihi, København.

443 ) Senada Bijedic, Grenaa.

444 ) Sylvestre Bikorindagara, Århus.

445 ) Ruqiya Bile Anshuur, Kalundborg.

446 ) Rong Bin, Fredensborg-Humlebæk.

447 ) Violet Edith Biryeri, København.

448 ) Gloria Blom, Vejle.

449 ) Loulou Arsene Bodjo, Odense.

450 ) Mary Andreina Boesen, Herning.

451 ) Monica Carina Bonansegna, Degersheim i Schweiz.

452 ) Svitlana Bondar, Stenløse.

453 ) Nasra Hassan Boobe, Esbjerg.

454 ) Duangdren Boonsri, København.

455 ) Elida Borancic, Brøndby.

456 ) Tamara Borisova, København.

457 ) Amir Borjekhani, Skive.

458 ) Jasminka Borovac, Sakskøbing.

459 ) Dalibor Bosnjak, København.

460 ) Munir Bosnjak, Slagelse.

461 ) Samira Shokry Botros, Rødovre.

462 ) Yahia Bouchahma, København.

463 ) Fadoua Boudlal, København.

464 ) Faustin Boue, København.

465 ) Lahoucine Boufarza, København.

466 ) Mounir Boufarza, København.

467 ) Mohammed Bouhouch, København.

468 ) Mustapha Boukzine, Ringsted.

469 ) Karlien Bouman, Grindsted.

470 ) El Houssine Boutaleb, Kalundborg.

471 ) Samira Boutiba, Brøndby.

472 ) Nourddin Bouziri, København.

473 ) Helene Louise Bradley, London i Storbritannien.

474 ) Sead Brandic, Lemvig.

475 ) Suzana Brandic, Lemvig.

476 ) Tanja Brandt, Broager.

477 ) Waad Daniel Abo Breko, Horsens.

478 ) Barbara Cristina Brocki, Aalborg.

479 ) Johannes Ernst-Friedrich Brost, Høje Taastrup, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

480 ) Edgar Federico Burgos Acevedo, København.

481 ) Mariana Pereira Burmeister, København.

482 ) Terezinha de Jesus Pereira Burmeister, København.

483 ) Kelima Burnic, Slagelse.

484 ) Denis Busuladzic, Brøndby.

485 ) Erma Busuladzic, Vallensbæk.

486 ) Farhat Misbah Butt, København.

487 ) Mohammad Rizwan Butt, København.

488 ) Saga Butt, København.

489 ) Stephane Fabrice Butteux, Ringsted.

490 ) Sanjin Buzdalek, Vejle.

491 ) Shqiponja Bytyci, Ringsted.

492 ) Mjaltim Redzepi Bytyqi, Nakskov.

493 ) Sinisa Cabrilo, Lyngby-Taarbæk.

494 ) Huiru Cai, Høje Taastrup.

495 ) Michelle Agnes P Calasahan, Hvidovre.

496 ) Quoc Cuong Cao, Århus.

497 ) Van Hung Cao, Hjørring.

498 ) Enver Cardaklija, Skørping.

499 ) Elis Cardoso de Almeida, Gentofte.

500 ) Jasmina Cardzic, Kolding.

501 ) Sead Cardzic, Kolding.

502 ) Senad Cardzic, Kolding.

503 ) Munib Catic, København.

504 ) Zinurka Catic, København.

505 ) Izeta Catovic, Broager.

506 ) Rifat Catovic, Broager.

507 ) Fadila Cedic, Aabenraa.

508 ) Ilinka Ceha, Hørsholm.

509 ) Hivzo Cehajic, Albertslund.

510 ) Nihad Cepic, Randers.

511 ) Suada Ceric, Frederiksberg.

512 ) Fatima Cerimagic, Løgstør.

513 ) Ifeta Cerimagic, Løgstør.

514 ) Murat Cerimagic, Løgstør.

515 ) Meriem Chahid, Skive.

516 ) Mounir Chahid, København.

517 ) Abir Chahrour, København.

518 ) Fatma Suzanne Chahrour, København.

519 ) Alia Chanchiri, Odense.

520 ) Ghada Charqiyeth, Sønderborg.

521 ) Ashok Chaudhari, New York i USA.

522 ) Parveen Kumar Chawla, Brøndby.

523 ) Rola Youssef Chebli, København.

524 ) Hayat Mohamad Chehaiber, København.

525 ) Jianbo Chen, Rødovre.

526 ) Jianwang Chen, København.

527 ) Liang Yan Chen, Tårnby.

528 ) Lin Chen, København.

529 ) Mei Qi Chen, Farum.

530 ) Xiaoxun Chen, København.

531 ) Xifang Chen, Odense.

532 ) Maissaa Ahmad Cherida, København.

533 ) June Chiba, Bogense.

534 ) Jihan Ahmad Chihadeh, Vejle.

535 ) Salam Mahmoud Chouweiki, Århus.

536 ) Gifty Christensen, Odense.

537 ) Parichat Christensen, København.

538 ) Finn Karl Christiansen, Bov.

539 ) Hassan Ali Chaabi, Vejle.

540 ) Hussam Chaabi, Vejle.

541 ) Alteria Moral Salomon Clausen, Næstved.

542 ) Goran Cokic, Århus.

543 ) Saida Colakhodzic, Kolding.

544 ) Enisa Colpa, Møn.

545 ) Ibrahim Cosabic, Ry.

546 ) Elvedina Cosovic, Nakskov.

547 ) Hajra Cosovic, Nakskov.

548 ) Nafija Cosovic, Thisted, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

549 ) Mamadou Coulibaly, Gladsaxe.

550 ) Adnan Crneta, Frederiksberg.

551 ) Ferruccio Antonio Crovato, København.

552 ) Ognjen Cupina, Gørlev.

553 ) Nermina Curovic, Kolding.

554 ) Maho Custovic, Haderslev.

555 ) Alejo Cvitanich, Rødovre.

556 ) Leila Dadmal, Greve.

557 ) Wahidulla Dadmal, Greve.

558 ) Stephen Ato Dadzie, København.

559 ) Mohamud Hagi Dahir, Fredericia.

560 ) Muktar Hassan Dahir, København.

561 ) Sagal Hassan Damey, Aalborg.

562 ) Ingrida Damgaard, Kolding.

563 ) Slavisa Dancetovic, Aalborg.

564 ) Anjella Danielian, Glostrup.

565 ) Mary Eden Ponclara Danielsen, Brøndby.

566 ) Jamal Ahmed Danon, København.

567 ) Almin Danovic, Odense.

568 ) Joseph Nouya Daood, Århus.

569 ) Farida Darrazi, København.

570 ) Dina Dautovic, Middelfart.

571 ) Madina Davar, Farum.

572 ) Taregh Davar, Farum.

573 ) Florine Ada Laurentia de Jong, København.

574 ) Skaidre Dechlis, Nørhald.

575 ) Hedija Dedovic, Nyborg.

576 ) Medina Dedovic, Esbjerg.

577 ) Salem Dedovic, Esbjerg.

578 ) Vesna Dedovic, Munkebo.

579 ) Farhat Deeba, Odense.

580 ) Fatima Deghali, Odense.

581 ) Zineta Degirmendzic, Horsens.

582 ) Parvin Dehdar, Fredericia.

583 ) Masoud Alavi Dehkordi, København.

584 ) Reuf Delic, Viborg.

585 ) Senka Delic, Viborg.

586 ) Sabahudin Delkic, Esbjerg.

587 ) Mirsada Demirovic, Marstal.

588 ) Izzet Deniz, Hillerød.

589 ) Suzan Mohamad Derian, København.

590 ) Simohammed Derrous, København.

591 ) Zvezdana Dervisevic, Silkeborg.

592 ) Desa Desancic, Århus.

593 ) Kapil Dev, Ishøj.

594 ) Dhool Abdulle Deylaf, København.

595 ) Fardusa Omar Dhinbil, Århus.

596 ) Astha Boesen Dhole, Hvidovre.

597 ) Shanthilal Thilak Kumara Dias, Odense.

598 ) Rajae Boukhaldi Diawara, København.

599 ) Maria Jose G P Diderichsen, København.

600 ) Zadi Guede George Mathieu Digbeu, Brøndby.

601 ) Andreja Dimitrijevic, Århus.

602 ) Khac Dong Dinh, Viborg.

603 ) Tigran Dinons, Rødby.

604 ) Bita Dinvar Zadeh, Vejle.

605 ) Abdi-Sayed Abdullahi Dirie, Aalborg.

606 ) Aden Omar Dirie, Århus.

607 ) Fartuun Hassan Dirie, Fredericia.

608 ) Hani Abdullahi Diriye, Aalborg.

609 ) Zahra Mahamed Diriye, Odense.

610 ) (Udgået).

611 ) Aida Dizdarevic, Trehøje.

612 ) Denan Dizdarevic, Nakskov.

613 ) Nadmija Dizdarevic, Nakskov.

614 ) Adis Djapo, Skive.

615 ) Rizo Djesevic, Randers.

616 ) Emir Djumisic, Randers.

617 ) Laura Dobra, Herlev.

618 ) Ji Dong, København.

619 ) Zahra Doostan, Gladsaxe.

620 ) Lul Warsame Dore, København.

621 ) Esnef Dragolj, Fredericia.

622 ) Husein Drljevic, Horsens.

623 ) Azra Dubicanac, Skive.

624 ) Natalja Dudok van Heel, København.

625 ) Jelica Dugalic, København.

626 ) Alma Dujso, Ringkøbing.

627 ) Amela Duric, Brøndby.

628 ) Vlatka Duric, Silkeborg.

629 ) Mehmet Sait Durkal, København.

630 ) Mustafa Durmisevic, København.

631 ) Humaira Durrani, Brøndby.

632 ) Shahzada Qaiser Durrani, Gladsaxe.

633 ) Lejla Dzakic, København.

634 ) Murisa Dzanic, Vejle.

635 ) Edin Dzebo, Hjørring.

636 ) Bisera Dzeko, Tørring-Uldum.

637 ) Zhor Daanoune, Næstved.

638 ) Christina Ebbesen, Glostrup.

639 ) Nuria Ebbesen, Kolding.

640 ) Vasileids Efthvmiadis, Sorø.

641 ) Saed Diini Egal, København.

642 ) Natalia Biletska Egemarke, Greve.

643 ) Charlotte Egholm, Albertslund, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1990.

644 ) Alicia Ehrweiss, Rødovre.

645 ) Arne Ehrweiss, Rødovre.

646 ) Jovik Eivazians Babaroudi, Århus.

647 ) Khadija Oussama El Abd, Århus.

648 ) Mohamed El Hadjioui, Albertslund.

649 ) Aziza El Harrab, København.

650 ) Wafaa El Juhaiyem, Køge.

651 ) Faiza El Kabir, København.

652 ) Loubna El Maglouk, Albertslund.

653 ) Kaltoum El Morabit, Lyngby-Taarbæk.

654 ) Khadija El Mouhafidi, København.

655 ) Mahmoud Ahmed Abou El Zalaf, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1989.

656 ) Mouna El Zebde, København.

657 ) Iman El-Ali, København.

658 ) Sinnathampay Elangkumaran, København.

659 ) Darwieh Mouin Elassadi, Hillerød.

660 ) Zahra El-Beik, Næstved.

661 ) Zarife El-Chafei, Odense.

662 ) Mirsad Elezovic, Brande.

663 ) Omer Elezovic, Nyborg.

664 ) Nawal El-Ghaoche, Gråsten.

665 ) Haissam El-Hajj, Esbjerg.

666 ) Zakie Ahmad El-Halabi, Århus.

667 ) Linda Khaled El-Hussein, Århus.

668 ) Imad Hana Elia, Frederiksberg.

669 ) Hadi Eliassi, Grenaa.

670 ) Nasrin Eliassi, Vejen.

671 ) Saidmorad Eliassi, Grenaa.

672 ) Abdeslam Elkhatib, København.

673 ) (Udgået).

674 ) Lilia Ellgaard-Thomsen, Brande.

675 ) Rania Hussein El-Mahmoud, Aalborg.

676 ) Imad Ata El-Mansour, Odense.

677 ) Mohamed Elmezrioui, København.

678 ) Ali Mahamed Elmi, Aalborg.

679 ) Amina Mahamed Elmi, København.

680 ) Jawahir Ahmed Elmi, København.

681 ) Samira Nur Elmi, Århus.

682 ) Shukri Mohamed Elmi, Aalborg.

683 ) Rana Mazen El-Said, Århus.

684 ) Rola El-Salem, Ringsted.

685 ) Hassan Awad El-Sayed, København.

686 ) Fida Mustapha El-Yassine, Århus.

687 ) Nahla Mohammad El-Zaghal, Odense.

688 ) Rasha El-Zahawi, Esbjerg.

689 ) Nouha El-Zein, Gladsaxe.

690 ) Loganathan Alfred Emiliyanuspillai, Fredericia.

691 ) Dzemila Eminovic, Slagelse.

692 ) Vildana Eminovic, Slagelse.

693 ) Duangporn Eriksen, Næstved.

694 ) Jennifer Alda T Eriksen, Allerød.

695 ) Adnan Erkocevic, Århus.

696 ) Mohamed Erramdani, Glostrup.

697 ) Isaac Rustam Ervandian, Århus.

698 ) Nosratollah Esfandiari, Greve.

699 ) Jamileh Esmaeili, København.

700 ) Ubah Mahamed Esman, Gladsaxe.

701 ) Faridh Etthadioskouei, Århus.

702 ) Huda Fadel, København.

703 ) Aziza Faizzad, Århus.

704 ) Latif Ahmad Faizzad, Århus.

705 ) Wahid Ahmad Faizzad, Århus.

706 ) Dana Fallahi, Køge.

707 ) Viktoria Fana, København.

708 ) Yousra Othman Faour, Slagelse.

709 ) Ayan Mohamed Muhumad Farah, Aalborg.

710 ) Hodan Bihi Farah, København.

711 ) Hussein Abdulle Farah, Fredericia.

712 ) Iman Mohamed Farah, København.

713 ) Marian Ali Farah, Odense.

714 ) Mohamed Omar Farah, Fredericia.

715 ) Yasmin Mohamud Farah, Struer.

716 ) Khaleel Abdullah Faraj, Århus.

717 ) John Kelly Farris, Seattle i USA.

718 ) Paul Alexander Farris, West Lebanon i
USA.

719 ) Kaivi Ahmad Fattah, Brøndby.

720 ) Mehmed Fazlagic, København.

721 ) Enver Fejzic, Vejle.

722 ) Senada Fejzic, Vejle.

723 ) Alija Ferhatbegovic, Vejle.

724 ) Tahira Ferhatbegovic, Vejle.

725 ) Kada Ferhatovic, Nakskov.

726 ) Enisa Festa, Odense.

727 ) Hanifa Fetahagic, Horsens.

728 ) Hanka Fetahagic, Brøndby.

729 ) Jorge Jose Figueiredo Carneiro, København.

730 ) Barre Mahamed Fiidow, Århus.

731 ) Azra Filipovic, Brøndby.

732 ) Farah Filipovic, Odense.

733 ) Sanela Filipovic, Brøndby.

734 ) Atigh Firouzi, Værløse.

735 ) Mohammad Ehsan Firouzi, Ikast.

736 ) Senada Fisekovic, Vejle.

737 ) Adisa Fisic, Odense.

738 ) Sefika Fisic, Odense.

739 ) Ruben Olbin Flores Etter, København.

740 ) Frimpong Fordjour, Albertslund.

741 ) Reni Santi Fosberg, Roskilde.

742 ) Lakshini Francis, Horsens.

743 ) Manal Yonan Franso, Horsens.

744 ) Maria Fe Frederiksen, Odense.

745 ) Kate Freeman, København.

746 ) Marcia Iris Ortiz Frometa, Haderslev.

747 ) Ling Fu, København.

748 ) Edgard Waldo Fuentes Castillo, Frederiksberg.

749 ) Fatima Zohra Gadour, København.

750 ) Jinow Abdi Gafane, Ringsted.

751 ) Ernst Peter Gahleitner, Rudbjerg.

752 ) Margie J Gajeto, Tårnby.

753 ) Snjezana Gajic, Herlev.

754 ) Rose Baluyot F Galang, København.

755 ) Sara Gallion, København.

756 ) Omar Eliseo Gamarra Nieves, Odense.

757 ) Lourdes Sabado Gammelgaard, Nordborg.

758 ) Dusan Gan, Haderslev.

759 ) Emin Ganija, Randers.

760 ) Feng Gao, København.

761 ) Yan Ling Gao, Århus.

762 ) Lorna P Garcia, Høje Taastrup.

763 ) Maria de Lourdes Soares Garcia, Odense.

764 ) Menhel Yousif Kiryaks Garmo, København.

765 ) Khalid Garni, København.

766 ) Fikrije Gashi, Nykøbing Falster.

767 ) Mesir Gashi, Nykøbing Falster.

768 ) Ridvan Gashi, Kolding.

769 ) Aman Ibrahim Abraha Gazha, København.

770 ) Agan Warsame Geedi, Helsingør.

771 ) Arevat Geegamian, Suså.

772 ) Maryan Hassan Geele, Århus.

773 ) Hiam Naim Georgis, Slangerup.

774 ) Georg Gevorgian, København.

775 ) Goar Oganesovna Gevorkian, Køge.

776 ) Walid Ghaith, Sønderborg.

777 ) Tamara Ibrahim Ghamlouche, København.

778 ) Petra Ghanem, København.

779 ) Nuzhat Ghani, Gladsaxe.

780 ) Berhanu Ghebrehana, København.

781 ) Kjeld Johan Henrik Ghysels, Århus.

782 ) Senad Gicic, Randers.

783 ) Matthias Giebner, Aabenraa.

784 ) Latif Gjinovci, Haderslev.

785 ) Irena Glamatovic, Brøndby.

786 ) Marko Glamatovic, Brøndby.

787 ) Stanoje Gligoric, Brøndby.

788 ) Naila Glusac, Brøndby.

789 ) Lucie Gnahoua, Høje Taastrup.

790 ) Kumamaheswaran Gnanasekarampillai, Odense.

791 ) Bawane Gnanasooriyar, Suså.

792 ) Hilmija Gojak, Esbjerg.

793 ) Zoran Gojkovic, Søllerød.

794 ) Ehlimana Golic, Aalestrup.

795 ) Kemal Golic, Aalestrup.

796 ) Carolina Jeannette Gonzalez Guillermo, Albertslund.

797 ) Benjamin Dexter Gordon, Los Angeles i
USA.

798 ) Marianne Gramstrup, Gladsaxe.

799 ) Anatolij Grekov, Karlebo.

800 ) Larisa Grekova, Karlebo.

801 ) Elvira Grgic, Skibby.

802 ) Mirsada Grgic, Thisted.

803 ) Nicolai Grunskoi, Hørsholm.

804 ) Nadia Gul, Brøndby.

805 ) Ahmed Ali Guled, Ballerup.

806 ) Faiza Abdulkadir Guled, Odense.

807 ) Guled Abdulkadir Guled, Odense.

808 ) Mahad Nur Guled, Slagelse.

809 ) Saida Mohamed Guled, Varde.

810 ) Prathep Kumar Gunasingam, Odense.

811 ) Ajnur Gunic, Odense.

812 ) Elvedin Gunic, Middelfart.

813 ) Nabanita Datta Gupta, Århus.

814 ) Kadija Ahmed Gure, Århus.

815 ) Said Mohamed Gure, Odense.

816 ) Drago Gusak, Svendborg.

817 ) Ivanka Gusak, Svendborg.

818 ) Edda Gutsche, Høje Taastrup.

819 ) Sebastian Guzicz, Århus.

820 ) Arslan Gvozdar, Skibby.

821 ) Hid Mohammad Habassy, Århus.

822 ) Nagena Habib, Birkerød.

823 ) Alim Abdul Habibi, Herlev.

824 ) Malalei Habibi, Herlev.

825 ) Storai Habibi, Herlev.

826 ) Teresa Habibi, Viborg.

827 ) Zarmineh Habibi, Herlev.

828 ) Admir Habota, Odense.

829 ) Sara Linnea Vinmans Hadenfeldt, Århus.

830 ) Sidse Majken Vinmans Hadenfeldt, Århus.

831 ) Amal Abbas Hadi, Svendborg.

832 ) Mostapha Hadoui, København.

833 ) Fatima Hadziabdic, København.

834 ) Nurka Hadziabdic, Vejle.

835 ) Esad Hadzialijagic, Ølstykke.

836 ) Alma Hadzic, Haderslev.

837 ) Damira Hadzic, Sønderborg.

838 ) Enes Hadzic, Sønderborg.

839 ) Jasminka Hadzic, Sønderborg.

840 ) Nino Hadzic, Esbjerg.

841 ) Mensudin Hadzihasanovic, Sydlangeland.

842 ) Almira Hadzimahovic, Grenaa.

843 ) Merima Hadzimahovic, Grenaa.

844 ) Muzafer Hadzimahovic, Grenaa.

845 ) Elvir Hadziosmanovic, Farum.

846 ) Muzafera Hadziosmanovic, Maribo.

847 ) Alica Hadzovic, Ringkøbing.

848 ) Almedina Hadzovic, Horsens.

849 ) Suad Hadzovic, Horsens.

850 ) Julia Hafizi, København.

851 ) Ratanakorn Hagen, Farum.

852 ) Hasna Haidara, Ishøj.

853 ) Basilisa Nacorda Haincadto, Rødovre, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1995 og 1998.

854 ) Zuhdija Hairic, Frederikshavn.

855 ) Amela Hajdarevic, København.

856 ) Dzafer Hajdarovic, Sønderborg.

857 ) Ibrahim Hajder, Arden.

858 ) Najda Hajder, Arden.

859 ) Parvaneh Haji Agha Bozorgi, Næstved.

860 ) Abdullahi A Haji Bare, København.

861 ) Mayyada Halabi, København.

862 ) Kadre Hussein Halene, København.

863 ) Mesan Halilcevic, Esbjerg.

864 ) Mirsad Halilic, Odense.

865 ) Dervis Halilovic, Grenaa.

866 ) Kimeta Halilovic, Grenaa.

867 ) Flanza Halimi, Svendborg.

868 ) Khamis Said Hamad, København.

869 ) Maisaa Adel Hamad, Odense.

870 ) Mowafak Abdul Majeed Hameed, København.

871 ) Masud Hamid, Roskilde.

872 ) Taraneh Hamidi Shirazi, Århus.

873 ) Adisa Hamidovic, Tårnby.

874 ) Mehmedalija Hamidovic, Tårnby.

875 ) Zejr Hamidovic, Fredensborg-Humlebæk.

876 ) Faten Hamoudah, Tjele.

877 ) Rodi Hani Habo, Næstved.

878 ) Stefan Hankel, Vamdrup.

879 ) Noor Adel Kenk Hanna, Hørning.

880 ) Chalermsri Thammachot Hansen, Mariager.

881 ) Chanlika Hansen, Odense.

882 ) Edward Hansen, København.

883 ) Ena Eunice Hansen, Værløse.

884 ) Margaret Hansen, Århus.

885 ) Ona Hansen, Frederiksberg.

886 ) Petra Hansen, Odense.

887 ) Vida Aquino Hansen, Tårnby.

888 ) Ghazala Haq, Solrød.

889 ) Saban Harbas, Struer.

890 ) Gisela Helga Harboe-Schmidt, Gentofte.

891 ) Syed Muhammed Hasan, Hillerød.

892 ) Vezira Hasecic, Vejle.

893 ) Ashraf Hashemi, København.

894 ) Mustafa Hashemi, København.

895 ) Abdullahi Nuur Hashi, Herning, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1997 og 2000.

896 ) Ismail Abdo Hashi, København.

897 ) Seynab Farah Hashi, Korsør.

898 ) Shkelzen Hasi, København.

899 ) Nedzad Haskovic, Thisted.

900 ) Abdijabaar Nuur Hassan, Århus.

901 ) Abdirazak Omar Hassan, Århus.

902 ) Ahmad Shaker Hassan, Karlebo.

903 ) Amal Abdullahi Hassan, Slagelse.

904 ) Amino Hussein Hassan, Silkeborg.

905 ) Anab Abdi Sheikh Hassan, Silkeborg.

906 ) Asha Mohamed Hassan, Rødovre.

907 ) Khadija Mohamed Hassan, Odense.

908 ) Leila Ali Hassan, København.

909 ) Maryam Hassan, Vordingborg.

910 ) Maryan Ali Hassan, Ringsted.

911 ) Mouhammad Nimr Hassan, Århus.

912 ) Shawkat Hussein Hassan, Frederiksberg.

913 ) Umar Abdi Hassan, København.

914 ) Sadio Hassan Abdulle, Slagelse.

915 ) Ajaan Hussen Hassen, Odense.

916 ) Haider Khairi Hasson, Århus.

917 ) Jun He, Ringsted.

918 ) Shu Ping He, Århus.

919 ) Mirzet Helac, Skive.

920 ) Vanissa Henriksen, Kolding.

921 ) Ramon Jose Hernandez Gonzalez, Midtdjurs.

922 ) Dinora Karlsen Herns, Herning.

923 ) Rahmo Mohamed Hersi, København.

924 ) Sainab Yussuf Alim Hersi, København.

925 ) Abdi Aziz Hersi Halana, Birkerød.

926 ) Bernhard Heutmann, Rødekro.

927 ) Hourmin Heydari, Brøndby.

928 ) Jaleh Heydari, Aalborg.

929 ) Mina Hibic, Randers.

930 ) Najat Hlayhel, København.

931 ) Alan Hodzic, Køge.

932 ) Asmira Hodzic, Nakskov.

933 ) Delila Hodzic, Brøndby.

934 ) Ibro Hodzic, Vinderup.

935 ) Sanel Hodzic, Nyborg.

936 ) Herieth Halima Hokeray, Herning.

937 ) Hanna Leonora Hollesen, Bov.

938 ) Kirsten Hollesen, Bov.

939 ) Hartmut Holtz-Söderberg, Rødekro.

940 ) Hassan Hoortash, Værløse.

941 ) Mouhammad Aminul Hoque, København.

942 ) Ahmo Horozovic, Ebeltoft.

943 ) Senada Horozovic, Ebeltoft.

944 ) Simah Hotaki, København.

945 ) Ali Reza Houshangi, Ballerup.

946 ) Valeriya Puchkova Hovgaard, Randers.

947 ) Mia Vanessa Howard, Baldock i Storbritannien.

948 ) Jiafeng Huang, Thisted.

949 ) Shao Xian Huang, Skovbo.

950 ) Wenhua Huang, København.

951 ) Zhao Xin Huang, Brøndby.

952 ) Zsuzsanna Huber, Ballerup.

953 ) Rizal Kadir Hunta, København.

954 ) Haris Huremovic, Karlebo.

955 ) Bärbel Hurtado Yonson, Hundested.

956 ) Binka Hurtic, Karlebo.

957 ) Bajramka Huskic, Sakskøbing.

958 ) Nazira Abdullah Hussain, Aalborg.

959 ) Rafaqat Hussain, Glostrup.

960 ) Sajid Hussain, Ishøj.

961 ) Tanseela Hussain, Helsingør.

962 ) Wadi Hussain, København.

963 ) Zatoon Hussain, Rødovre.

964 ) Abdulkadir Hassan Hussein, Århus.

965 ) Abshir Omar Hussein, Århus.

966 ) Ahmad Mohammad Hussein, Køge.

967 ) Ali Jama Hussein, Århus.

968 ) Fadila Merza-Mohamad Hussein, København.

969 ) Faduma Jama Hussein, Nyborg.

970 ) Ghada Hussein, København.

971 ) Haifa Abas Hussein, Esbjerg.

972 ) Hassan Dahir Hussein, Århus.

973 ) Hawo Mohamed Hussein, Kolding.

974 ) Hodo Abdirahman Haji Hussein, København.

975 ) Mahad Guled Hussein, Århus.

976 ) Omar Saad Abdelmeneim Hussein, Fredensborg-Humlebæk.

977 ) Salado Adan Hussein, Århus.

978 ) Sara Abdul-Rahman Hussein, København.

979 ) Fatme Hussein Awad, København.

980 ) Saylac Ahmed Hussien, København.

981 ) Dino Marie Hustinx, Ledøje-Smørum.

982 ) Hazim Huzejrovic, Kolding.

983 ) Jens Quan Xin Hyldgaard, Göteborg i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

984 ) Faik Hyseni, Svendborg.

985 ) Nazife Hyseni, Svendborg.

986 ) Dirk Hüttermann, Ringkøbing.

987 ) Eterebhi Lawrenta Iboi, Frederiksværk.

988 ) Abdinur Haji Aden Ibrahim, Albertslund.

989 ) Hayat Kiar Ibrahim, København.

990 ) Holia Ibrahim, Holmegaard.

991 ) Shokran Ehsan Ibrahim, Næstved.

992 ) Azad Ibrahim Ali, Århus.

993 ) Fikret Ibrovic, Maribo.

994 ) Suada Idriz, Sorø.

995 ) Muhammad Haroon Iftikhar, Høje Taastrup.

996 ) Liban Ahmed Igal, København.

997 ) Bahri Igrishta, Maribo.

998 ) Teuta Igrishta, Nakskov.

999 ) Katica Ilijin, Hillerød.

1000 ) Mariam Imam-Mirislamuddin, Farum.

1001 ) Maria Teresa Ingeman-Petersen, Karlebo.

1002 ) Serguei Inkine, Hvidovre.

1003 ) Gerrit Willem Peter Inklaar, Bornholm.

1004 ) Mileva Ioannidis, København.

1005 ) Yasir Iqbal, Gladsaxe.

1006 ) Aamir Iqbal, Odense.

1007 ) Rizwana Iram, Køge.

1008 ) Mohamed Thilan Irshad, København.

1009 ) Haris Isakovic, Esbjerg.

1010 ) Ismet Isakovic, Horsens.

1011 ) Vahida Isakovic, Horsens.

1012 ) Amela Isanovic, Ringkøbing.

1013 ) Murat Islami, Fredericia.

1014 ) Mir Islamuddin, Farum.

1015 ) Ahmed Ismail, København.

1016 ) Amina Dahir Ismail, Frederiksberg.

1017 ) Shukri Hassan Jibaar Ismail, Korsør.

1018 ) Ahmad Ali Issa, Odense.

1019 ) Mohammoud Farah Issa, Odense.

1020 ) Abdirashid Jama Isse, Odense.

1021 ) Ali Osman Isse, Randers.

1022 ) Halimo Mohamed Isse, København.

1023 ) Hawo Farah Isse, Rødovre.

1024 ) Mahad Abdi Isse, København.

1025 ) Maryan Mahamud Shekh-Hashi Isse, Århus.

1026 ) Sabah Mohamed Isse, København.

1027 ) Jaffa Aminoff Iversen, Boca Raton i
USA.

1028 ) Milena Ivkovic, Hillerød.

1029 ) Adnan Melhem Jabr, Aalborg.

1030 ) Kristina Jacobsen, Århus.

1031 ) Sine Siham Jacobsen, København.

1032 ) Kamal Jaddi, Ishøj.

1033 ) Tafida Jaganjac, Esbjerg.

1034 ) Zlata Jaganjac, København.

1035 ) Jela Jahic, København.

1036 ) Josip Jajcevic, Randers.

1037 ) Siham Jakki, Århus.

1038 ) Jorge Vestergaard Gama Jakobsen, Herning.

1039 ) Adel Jakupovic, Middelfart.

1040 ) Azra Jakupovic, Odense.

1041 ) Nataliya Jalali-Chimeh, Odense.

1042 ) Abdirahman Sigad Jama, København.

1043 ) Asia Abdi Jama, København.

1044 ) Deega Suleymaan Jama, Frederiksberg.

1045 ) Faduma Abdi Ismail Jama, Århus.

1046 ) Haney Abdi Jama, Århus.

1047 ) Ifrah Bile Jama, Kolding.

1048 ) Ifrah Mohamed Jama, Århus.

1049 ) Lul Dahir Jama, Randers.

1050 ) Rahma Ahmed Jama, Silkeborg.

1051 ) Salad Farah Jama, Esbjerg.

1052 ) Robert Janda, Børkop.

1053 ) Farhkhanda Naureen Janjooa, Tårnby.

1054 ) Stanoje Jankovic, København.

1055 ) Mohammad Tariq Javaid, Roskilde.

1056 ) Samira Javed, Hvidovre.

1057 ) Emad Jazzar, Sønderborg.

1058 ) Laila Jbouri, Høje Taastrup.

1059 ) Sriskantharaj Jeevanathan, Århus.

1060 ) Yogeswary Jeganathan, Grenaa.

1061 ) Nurjan Vahab Jelil, Holbæk.

1062 ) Kwee Giok Tin Jensen, Kolding.

1063 ) Marli Jensen, Frederikshavn.

1064 ) Mary Rose Mones Jensen, Høje Taastrup.

1065 ) Pismai Jensen, København.

1066 ) Richard Jensen, Aalborg.

1067 ) Shirley Januaria Jensen, Frederiksberg.

1068 ) Gaby Jeppesen, Odense.

1069 ) Ruthai Jeppesen, Rødovre.

1070 ) Silvia Correia Jeppesen, Rødovre.

1071 ) Wattharodom Jack Jerichau, Erith i Storbritannien.

1072 ) Brigitte Jespersen, Brovst.

1073 ) Rupa Jespersen, Herning.

1074 ) Natasa Jevrosimovic, Hvidovre.

1075 ) Vijayaprabakar Jeyakumaran, Aabenraa.

1076 ) Srileka Jeyamuralysarma, Ikast.

1077 ) Bavany Jeyaruban, Herning.

1078 ) Rasa Kumary Jeyatharan, Herning.

1079 ) Dahabo Jibril, Århus.

1080 ) Mengye Jie, Århus.

1081 ) Sanaa Wahbi Jihad, Holmegaard.

1082 ) Aamina Eybakar Jiis, Kalundborg.

1083 ) Halima Hassan Jimale, Aalborg.

1084 ) Jianzhong Jin, København.

1085 ) Dominique Winfield Joachim, Esbjerg.

1086 ) Carmen Luisa Leiva Johannesen, Ryslinge.

1087 ) Natalia Victorovna Johannesen, Middelfart.

1088 ) Adama Johnson, København.

1089 ) Monica Johnson, København.

1090 ) Jamal Ezat Jomeh, Odense.

1091 ) Abbas Kazem Jomaa, København.

1092 ) Fuad Jonuz, Kolding.

1093 ) Ferida Jordamovic, Esbjerg.

1094 ) Kasim Jugo, Viborg.

1095 ) Karin Junker, Høje Taastrup.

1096 ) Annette Wilhelmine Just, Brønderslev.

1097 ) Jusuf Jusufovic, Horsens.

1098 ) Osáma H Jwaiyd, København.

1099 ) Rhoda Lara Jørgensen, Odense.

1100 ) Iimaan Hussein Jaamac, Odense.

1101 ) Anold Peter Kabuuza, Årslev.

1102 ) Rafet Kaciu, Hobro.

1103 ) Pawel Stanislaw Kaczmarek, Nykøbing Falster.

1104 ) Chalak Omar Kader, Roskilde.

1105 ) Fatma Jawad Kadhum, København.

1106 ) Abdulkadir Mahamoud Kadia, København.

1107 ) Sanela Kadic, Randers.

1108 ) Ahmed Kadim, København.

1109 ) Biar Kadir, Hørsholm.

1110 ) Omer Ali Kadir, Høje Taastrup.

1111 ) Zryan A Kadir, Gentofte.

1112 ) Sarah Kadkhodaie, Brøndby.

1113 ) Semsa Kafedzic, Ikast.

1114 ) Eldin Kahrimanovic, Svendborg.

1115 ) Semila Kahrimanovic, Horsens.

1116 ) Janja Kahvedzic, Karlebo.

1117 ) Nermin Kahvedzic, Karlebo.

1118 ) Mohammad Kaikhan, Silkeborg.

1119 ) Adesa Kajevic, Esbjerg.

1120 ) Sanel Kajtaz, Nysted.

1121 ) Burim Kajtazaj, Fredericia.

1122 ) Selvete Kajtazaj, Fredericia.

1123 ) Shewan Mikael Kakaie, Roskilde.

1124 ) Carolyne Nagujja Kakooza, Fredericia.

1125 ) Sarathadevi Kalaivanan, Herning.

1126 ) Jeevamani Kalatharan, Holstebro.

1127 ) Refadija Kalic, Hobro.

1128 ) Muhammad Mustafa Kamal, København.

1129 ) Mercy Wambui Kamara, Søllerød.

1130 ) Irene Dorothy Kamba, Frederikssund.

1131 ) Indira Kamic, Roskilde.

1132 ) Jasminka Kamic, Frederiksberg.

1133 ) Sandi Kamic, Roskilde.

1134 ) Heba Shawqi Kamil, Hørsholm.

1135 ) May Shawqi Kamil, Hørsholm.

1136 ) Beatrice Kyamulabi Kamoga, Frederiksberg.

1137 ) Christopher Kamoga, Aabenraa.

1138 ) Alik Moiseevich Kan, Ledøje-Smørum.

1139 ) Thanabalasingam Kanagaratnam, Århus.

1140 ) Vimalasuntharam Kandasamy, Holstebro.

1141 ) Niranjan Kandiah, Skanderborg.

1142 ) Sivalogini Kannathasan, Odder.

1143 ) Dzenana Kapetanovic, Ry.

1144 ) Mirza Kapetanovic, Ry.

1145 ) Nijaz Kapetanovic, Ry.

1146 ) Remzija Kapic, Horsens.

1147 ) Rizvan Kapic, Horsens.

1148 ) Ramadan Kapllani, Fredericia.

1149 ) Edina Karabegovic, Fredericia.

1150 ) Esad Karabegovic, Fredericia.

1151 ) Mustafa Karabegovic, Brøndby.

1152 ) Selma Karabegovic, Frederiksberg.

1153 ) Rusmir Karahodzic, Maribo.

1154 ) Nedzada Karamehic, Esbjerg.

1155 ) Nusret Karamehic, Esbjerg.

1156 ) Almir Karamehmedovic, Randers.

1157 ) Emir Karamehmedovic, København.

1158 ) Tahir Karamehmedovic, Aalborg.

1159 ) Brankica Karat, Sønderborg.

1160 ) Ismail Aziz Karim, Holbæk.

1161 ) Sebastijan Karimanovic, Bov.

1162 ) Habibollah Karimian Dehaghi, Frederiksberg.

1163 ) Hanae Karimpour, Albertslund.

1164 ) Vida Karimyar, Høje Taastrup.

1165 ) Adisa Karovic, Sønderborg.

1166 ) June Ketcheep Karre, København.

1167 ) Saossan Samih Karroum, Nykøbing Falster.

1168 ) Senad Kartal, Sakskøbing.

1169 ) Siveswary Karunenthiran, Herning.

1170 ) Mahmoud Hussein Menshed Kashawi, Næstved.

1171 ) Hanieh Kashefpour, Århus.

1172 ) Imane Kassem, Hvidovre.

1173 ) Nada Adib Kassem, Herning.

1174 ) Ahlam Ahmad Kassouk, Haderslev.

1175 ) Kirupananthan Kathiravelu, Ikast.

1176 ) Gurmit Kaur, Helsingør.

1177 ) Kanwaljit Kaur, Århus.

1178 ) Prabhjot Kaur, København.

1179 ) Rajwant Kaur, Horsens.

1180 ) Tarwinder Kaur, København.

1181 ) Naheed Kausar, Gladsaxe.

1182 ) Saleba Ali Kayed, Århus.

1183 ) Hadija Kayiwa, Odense.

1184 ) Ahmad Jamil Khaioun Kazem, Odense.

1185 ) Bahman Kazemian, Odense.

1186 ) Hemo Kazic, Tønder.

1187 ) Mensura Kazic, Frederiksberg.

1188 ) Emina Kekic, Brøndby, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1189 ) Hassan Kerzazi, Høje Taastrup.

1190 ) Sharareh Keshtkarghiasabadi, København.

1191 ) Gintautas Kesylis, Århus.

1192 ) Mahad Abdi Keyre, København.

1193 ) Halla Khafaji, København.

1194 ) Mohammad Reza Khaharzadeh-Behroozian, Høje Taastrup.

1195 ) Riadh Jihad Khalaf, Roskilde.

1196 ) Lilit Khalatian, Ringe.

1197 ) Dunia Ahmad Khaled, Odense.

1198 ) Saida Khaled, Vejle.

1199 ) Usman Khalid, Tårnby.

1200 ) Hussein Abdullahi Khalif, Korsør.

1201 ) Sharmarke A Khalif, København.

1202 ) Yasmin A Khalif, København.

1203 ) Inaam Hussien Khalife, Århus.

1204 ) Abir Khalil, København.

1205 ) Amal Khalil, Høje Taastrup.

1206 ) Marwa Abdulmuhsin Abu-Al Khalil, Tårnby.

1207 ) Az-Eddine Khalile, Lemvig.

1208 ) Khamo Youkhana Khamo, Ebeltoft.

1209 ) Ramsin Rommel Khamo, Århus.

1210 ) Rommel Youkhana Khamo, Århus.

1211 ) Asaduzzaman Khan, København.

1212 ) Moazan Raza Khan, København.

1213 ) Khourshida Ahmed Khan Ali, Århus.

1214 ) Kubra Khanam, København.

1215 ) Maria Sadat Tabatabee Khanlo, Roskilde.

1216 ) Najwa Kharbouch, Lemvig.

1217 ) Nashmiya Yare Khatawi, København.

1218 ) Aishan Ali Kheder, København.

1219 ) Miad Hadi Mahdi Khedera, København.

1220 ) Kasim Abdel Wahab Khidir, Århus.

1221 ) Nada Ahmad Khodr, Skælskør.

1222 ) Deyary Fouad Hama Khorshid, København.

1223 ) Mahboubeh Khoshboei, Rosenholm.

1224 ) Mahfoud Khouas, København.

1225 ) Michel Khouri, Århus.

1226 ) Fereba Khwaja, Hvidovre.

1227 ) Sheremet Kiqina, Svendborg.

1228 ) Petar Kisic, Munkebo.

1229 ) Robert Kisic, Munkebo.

1230 ) Slavka Kisic, Munkebo.

1231 ) Seyit Kizil, Kolding.

1232 ) Sucrija Klepic, Skagen.

1233 ) Radmila Klepo, Frederikssund.

1234 ) Marie-France Yvonne Klitgaard, Aalborg.

1235 ) Heike Monika Kluge, Højer.

1236 ) Nora Ney Knudsen, København.

1237 ) Midhat Kobaslic, København.

1238 ) Bülent Nuri Kocaman, Århus.

1239 ) Erden Kocaman, Århus.

1240 ) Edouard Ivanovych Kocheliouk, København.

1241 ) Viktoria Jurevna Kokina, København.

1242 ) Sanela Kolenovic, Hvidovre.

1243 ) Fayez Abdelamir Mohammed Ali Jaafar Korawy, København.

1244 ) Peggy Margriet Kortenbach, Gladsaxe.

1245 ) Fadil Kovacevic, Vejle.

1246 ) Mirsada Kovacevic, Aalborg.

1247 ) Ljubomir Kovazevic, Randers.

1248 ) Inna Kozoulina, Århus.

1249 ) Constance Marina Kpata, København.

1250 ) Sasa Krak, Frederiksberg.

1251 ) Jasmina Krasnic, Kolding.

1252 ) Mirsad Krasnic, Kolding.

1253 ) Kimet Krasniqi, Bov.

1254 ) Sead Krasniqi, Bov.

1255 ) Valbon Krasniqi, Svendborg.

1256 ) Naja Elena Kraus, New Paltz i USA.

1257 ) Senija Krijestarac, Sakskøbing.

1258 ) Ervin Krijestorac, Vejen.

1259 ) Davor Krilic, Lyngby-Taarbæk.

1260 ) Milijana Krilic, Lyngby-Taarbæk.

1261 ) Thamilvanan Krishnan, Randers.

1262 ) Navarubini Krishnapillai, Rønde.

1263 ) Lertluck Kristensen, Herning.

1264 ) Peregrina Kristensen, Randers.

1265 ) Vacharee Kristensen, Vejle.

1266 ) Dijana Krnjic-Suljic, Aabenraa.

1267 ) Gerda Karla Krog, Sallingsund.

1268 ) Vadim Krunitsky, København.

1269 ) Nedzad Krupic, Nyborg.

1270 ) Emira Krvavac, Brøndby.

1271 ) Rebecca Josephine Camilla Siegmund Krüger, Helsingør.

1272 ) Omer Kudra, Sundeved.

1273 ) Amela Kuduzovic, Herning.

1274 ) Sivahari Kugathasan, Rødekro.

1275 ) Sead Kulaglic, Slagelse.

1276 ) Jude Kulas, Aalborg.

1277 ) Milos Kulas, Odense.

1278 ) Denis Kulenovic, København.

1279 ) Usharuby Kumarasamy, Brande.

1280 ) Vijayakumar Kumarasamy, Farum.

1281 ) Damir Kundo, Rudkøbing.

1282 ) Azra Kunic, Ebeltoft.

1283 ) Mirela Kunic, Århus.

1284 ) Nebojsa Kunic, Ebeltoft.

1285 ) Agnes Konadu Kwarteng, København.

1286 ) Hakima Kaaouchi, Børkop.

1287 ) Irena Ladan, Brønderslev.

1288 ) Hassan Lahrech, Esbjerg.

1289 ) Uwe Langelund, Skjern.

1290 ) Abaka Mathias Larsen, Svendborg.

1291 ) Esther Akosua Tetteh Larsen, Slagelse.

1292 ) Gina Collamar Larsen, København.

1293 ) Jean-Luc Habib Sery Larsen, København.

1294 ) Maria Isabel Larsen, Frederiksberg.

1295 ) Monika Larsen, Esbjerg.

1296 ) Noemi Luces Larsen, Aalborg.

1297 ) Thanaphon Kikkenborg Larsen, Aalborg.

1298 ) Yanmei Larsen, Gladsaxe.

1299 ) Tauba Laster, København.

1300 ) Ali Mahmoud Abdullah Lasur, Næstved.

1301 ) Farrukh Latif, København.

1302 ) Sami Latifi, Rødby.

1303 ) Friederike Lauridsen, Varde.

1304 ) Sana Badro Lauridsen, Spøttrup.

1305 ) Ikran Mohamed Layle, Århus.

1306 ) Judith Leegwater, København.

1307 ) René Mendonca Leitao, København.

1308 ) Sonja Lekovic, Esbjerg.

1309 ) Dervis Lepirica, Aalborg.

1310 ) Miralem Leric, Nykøbing Falster.

1311 ) Hatem Ben Bechir Letaief, Århus.

1312 ) Jasminka Letic, Hadsund.

1313 ) Sofia Shuo Levinsen, Bunkeflostrand i Sverige. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

1314 ) Jing Cheng Li, København.

1315 ) Ling Li, Gentofte.

1316 ) Lisha Li, Værløse.

1317 ) Yuren Li, Århus.

1318 ) Myong Sun Lim, Aalborg.

1319 ) Chaoqun Lin, København.

1320 ) Jianhong Lin, Høje Taastrup.

1321 ) Shengqun Lin, København.

1322 ) Yanfen Lin, København.

1323 ) Katja Nicolaeva Lisdorf, Hvidovre.

1324 ) Hong Liu, Værløse.

1325 ) Asmira Ljubijankic, Kolding.

1326 ) Hamdija Ljubijankic, Kolding.

1327 ) Kemal Lojo, Odense.

1328 ) Osfaldo Sisto Lomwang, Skive.

1329 ) Humaira Nadeem Lone, Albertslund.

1330 ) Duraid Fawziy Lovees, Aalborg.

1331 ) Joseph Lukwago, Ringsted.

1332 ) Jovanka Lulic, Ikast.

1333 ) Dimitra Lundsgaard, Ballerup.

1334 ) Yi Luo, København.

1335 ) Adela Lutvikadic, Køge.

1336 ) Dzevad Lutvikadic, Køge.

1337 ) Erivania Luwedde, København.

1338 ) Tetyana Viktorivna Lyngaa, Randers.

1339 ) Cynthia Lønborg, København.

1340 ) Xiaodong Ma, Birkerød.

1341 ) Sonita Macak, Kolding.

1342 ) (Udgået).

1343 ) Farahnaz Madani, København.

1344 ) Nazeepa Madjroh, Birkerød.

1345 ) Beatriz Úran Madsen, Gjern.

1346 ) Maria Patrizia Madsen, Ringsted.

1347 ) Nittaya Madsen, Aalborg.

1348 ) Abdikadir Malin Mahamed, København.

1349 ) Abdirahman Abdullahi Mahamed, Ballerup.

1350 ) Ahmed Dahir Mahamed, Århus.

1351 ) Faadumo Abdullahi Mahamed, Herning.

1352 ) Mahad Ali Mahamed, København.

1353 ) Mahamed Hassan Mahamed, København.

1354 ) Maryan Maalin Mahamed, Aalborg.

1355 ) Milgo Yasin Mahamed, København.

1356 ) Naima Elmi Mahamed, Aalborg.

1357 ) Run Nasib Mahamed, København.

1358 ) Sahra Mahamoud Warsame, Gladsaxe.

1359 ) Ibrahim Osman Mahamud, Odense.

1360 ) Daauud Ahmed Mahamuud, Århus.

1361 ) Abdi Farah Mahdi, Tølløse.

1362 ) Suham Karim Mahdi, Svendborg.

1363 ) Raja Khalid Mahmood, København.

1364 ) Amne Abdullah Mahmoud, København.

1365 ) Ekrem Mahmutovic, København.

1366 ) Vasvija Mahmutovic, Næstved.

1367 ) Fe de Jesus Maido, Aalborg.

1368 ) Maïmouna Maiga, København.

1369 ) Mina Majdoune, Århus.

1370 ) Chnar Ahmad Majed, København.

1371 ) Jasminka Maksimovic, Sønderborg.

1372 ) Sasa Maksimovic, Sønderborg.

1373 ) Arnela Maksumic, Nakskov.

1374 ) Antoinette Daoud Malaki, Aalborg.

1375 ) Arkadiusz Malesa, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1988 og 1996.

1376 ) Enis Mallopolci, Svendborg.

1377 ) Anna Marie Tatlonghari Malmquist, Høje Taastrup.

1378 ) (Udgået).

1379 ) Slobodan Mandaric, Gladsaxe.

1380 ) Ali Moussa Mansour, Vejle.

1381 ) Mariam Mansour, Herning.

1382 ) Nadhim Jawad Maraidi, København.

1383 ) Hana Marchet, København.

1384 ) Mabel Aku Marcussen, Frederiksberg.

1385 ) Hasmik Margaryan, Tårnby.

1386 ) Kalaivanan Markandu, Herning.

1387 ) Variyeswaran Markandu, Vejle.

1388 ) Dragoljub Markovic, Arden.

1389 ) Yinet Martin Correa, Rødovre.

1390 ) Iftiin Mahamuud Masare, København.

1391 ) Imran Mashhood Ahmed, Frederikssund.

1392 ) Borivoje Mastilovic, Svendborg.

1393 ) Mirna Mastilovic, Svendborg.

1394 ) Ildiko Mateiu, Århus.

1395 ) Svetlana Mathiassen, Juelsminde.

1396 ) Babak Matin, Svinninge.

1397 ) Sacaada Muuse Maydhane, Århus.

1398 ) Khadija Abdi Maye, Skanderborg.

1399 ) Aidda Mbazila, Rødovre.

1400 ) Tsiga Mechecha, Aalborg.

1401 ) Almir Medic, Randers.

1402 ) Padma Kumara Gamage Meegoda, Hvidovre.

1403 ) Mustafa Mehakovic, Roskilde.

1404 ) Adil Mehic, Vejle.

1405 ) Almir Mehic, Odense.

1406 ) Zumra Mehic, Vejle.

1407 ) Asma Mehiri, København.

1408 ) Ibrahim Mehmedbasic, Sorø.

1409 ) Robin Mehra, Albertslund.

1410 ) Muhieddine Mekkaoui, Farum.

1411 ) Rusudan Melikba, Gentofte.

1412 ) Edita Memet, Ringsted.

1413 ) Elfete Memeti, Rødovre.

1414 ) Hanene Bent Abdelkerim Menakbi, København.

1415 ) Simone Evelyne Mendrina, Frederiksberg.

1416 ) Adishetu Ali Mengu, Høje Taastrup.

1417 ) Kofi Danquah Mensah, København.

1418 ) Peggy Böhm Mensel, Randers.

1419 ) Naveeda Meraj, Frederiksberg.

1420 ) Azra Merdanovic, Hundested.

1421 ) Halim Meri, Maribo.

1422 ) Nurije Meri, Maribo.

1423 ) Rita Mertens, Gladsaxe.

1424 ) Nesiha Merusic, Kolding.

1425 ) Ghassan Josef Fatohi Hanna Merza, Ballerup.

1426 ) Hazim Mesanovic, Bov.

1427 ) Mirzeta Mesanovic, Bov.

1428 ) Gordana Mesetovic, København.

1429 ) Jameel Abdulaziz Ali Abdulameer Meshaima, Holstebro.

1430 ) Nedzad Meskovic, Nyborg.

1431 ) Sarkis Mesropian, Odense.

1432 ) Gulnara Meralovna Mestojan, Køge.

1433 ) Erik Alfred Metzger, San Francisco i
USA.

1434 ) Juliette Anita Metzger, New York i USA.

1435 ) Marianna Kim Metzger, Closter i USA.

1436 ) Feng Mi, København.

1437 ) Lars Michler, Frederiksberg.

1438 ) Arlyn Clemente Mikkelsen, Odense.

1439 ) Maneewan Mikkelsen, Trundholm.

1440 ) Maria Isela Mikkelsen, Gladsaxe.

1441 ) Valeri Mikkelsen, Gentofte.

1442 ) Lazarela Milicevic, Esbjerg.

1443 ) Mario Milicevic, Esbjerg.

1444 ) Fazil Miljevic, København.

1445 ) Leni Rita Milz, Høje Taastrup.

1446 ) Buakhai Mink, Odense.

1447 ) Saideh Mir Lashari, Brøndby.

1448 ) Ahmed Mohamed Mire, Aalborg.

1449 ) Mahmoudreza Mirsepasi, Høje Taastrup.

1450 ) Sahar Mirzaei, Århus.

1451 ) Teajeni Misago, Lyngby-Taarbæk.

1452 ) Ping Misfeldt, Helsingør.

1453 ) Antonio Kazuto Peter Misir, Frederiksberg.

1454 ) Salih Miskic, Herning.

1455 ) Vasilka Mlivic, Vejle.

1456 ) Ahmad Fahim Mobahriz, København.

1457 ) Mohsen Mobasseri, Fredensborg-Humlebæk.

1458 ) Analyn Bonifacio Mogensen, København.

1459 ) Abdurashid Sheikh Mohamad, København.

1460 ) Ayad Jassem Mohamad, Holstebro.

1461 ) Mohamad Khaled Mohamad, Helsingør.

1462 ) Ryad Abdelnabi Mohamad, Århus.

1463 ) Abdinasir Ahmed Mohamed, Thisted.

1464 ) Abdirizak Hirad Mohamed, Herlev.

1465 ) Abdullahi Hassan Mohamed, Rødby.

1466 ) Ahmedrashid Bille Mohamed, Holstebro.

1467 ) Ali Abdi Mohamed, Århus.

1468 ) Ali Abdul Wahed Mohamed, København.

1469 ) Ali Musse Mohamed, Struer.

1470 ) Anab Osman Mohamed, København.

1471 ) Asha Osman Mohamed, Århus.

1472 ) Ayan Ise Mohamed, Gladsaxe.

1473 ) Cabaas Cabdiasiis Mohamed, Kolding.

1474 ) Dunia Abdi Mohamed, København.

1475 ) Faduma Mahad Mohamed, Århus.

1476 ) Fadumo Farah Mohamed, Nykøbing Falster.

1477 ) Faiso Nur Mohamed, Århus.

1478 ) Faiza Mohudin Mohamed, Århus.

1479 ) Farah Hussein Mohamed, Århus.

1480 ) Farah Osman Mohamed, København.

1481 ) Halima Mohamud Mohamed, Aalborg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1482 ) Hassan Ibrahim Mohamed, København.

1483 ) Hussein Mose Mohamed, Odense.

1484 ) Mohamed Ismail Mohamed, Esbjerg.

1485 ) Mohamed Nuh Mohamed, Skanderborg.

1486 ) Nasur Ezairig Mohamed, København.

1487 ) Osman Aden Mohamed, Odense.

1488 ) Sadiya Abdulqadir Mohamed, Skanderborg.

1489 ) Safiya Abdiasis Mohamed, København.

1490 ) Yasir Osman Salih Mohamed, København.

1491 ) Zeinab Abdi Mohamed, Kolding, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1492 ) Intisar Abdul Rahman Mohamed Ali, Fredensborg-Humlebæk.

1493 ) Janan Ihsan Mohamed Taher, Karlebo.

1494 ) Rushdi Ihsan Mohamed Taher, Karlebo.

1495 ) Amir Mohammad, København.

1496 ) Asif Mohammad, Høje Taastrup.

1497 ) Assrah Salim Abdel-Jalil Mohammad, Glostrup.

1498 ) Gaohar Mohammad, Ballerup.

1499 ) Wafaa M Mohammad, Høje Taastrup.

1500 ) Wali Mohammad, Ballerup.

1501 ) Huda Merza Mohammad Ali, København.

1502 ) Karwan Ahmed Saleh Mohammad Amin, København.

1503 ) Rebwar Mohammad Faraj, Høje Taastrup.

1504 ) Shano Mohammad Faraj, Høje Taastrup.

1505 ) Sherzad Mohammad Faraj, Herlev.

1506 ) Arezoo Mohammadi, Karlebo.

1507 ) Rachida Mohammadi, København.

1508 ) Guhaad Osman Mohammed, København.

1509 ) Nasir Hassan Sheik Mohammed, Esbjerg.

1510 ) Shamso Abdulle Mohammed, København.

1511 ) Zemzem Mohammed Adem, København.

1512 ) Vildana Mohammed Basha, Svendborg.

1513 ) Abdinur Ahmed Mohamoud, Høje Taastrup.

1514 ) Fartun Ahmed Mohamoud, Århus.

1515 ) Mohamoud Ibrahim Mohamoud, Thisted.

1516 ) Zahra Ahmed Mohamud, Århus.

1517 ) Rajesh Mohey, Århus.

1518 ) Martina Mohrdieck, Aabenraa.

1519 ) Khdiar Abbas Mohsen, København.

1520 ) Almas Mohsin, Høje Taastrup.

1521 ) Hamid Mokhtari Ardi, København.

1522 ) Freweini Amare Molla, Gladsaxe.

1523 ) Maassoum Mollazei, Næstved.

1524 ) Febronia Nanoo Moorado, Århus.

1525 ) Maria Jose Morales Albala, København.

1526 ) Sandra Narcisa Morales Macias, København.

1527 ) Terezija Morina, Sønderborg.

1528 ) Kamilla Nampudsa Mortensen, Pandrup.

1529 ) Mery da Conceicao Mortensen, Rødovre.

1530 ) Wilarwan Mortensen, Lyngby-Taarbæk.

1531 ) Nada Mosavi, København.

1532 ) Mehrdad Moslehi, Gladsaxe.

1533 ) Khaled Ibrahim Moussa, Korsør.

1534 ) Kifah Ali Moussa, København.

1535 ) Lama Salah Moussa, København.

1536 ) Ali Movaghari-Pour, Hvidovre.

1537 ) Lusine Movsesyan, Værløse.

1538 ) Naser Mozafarian, Nørre Snede.

1539 ) Jamal Mrabet, København.

1540 ) Admir Muftic, Slagelse.

1541 ) Farah Perveen Mughal, Odense.

1542 ) Dan Chris Mugumyankiko, København.

1543 ) Amer Mahmod Muhammad, Vordingborg.

1544 ) Raghad Muhi Al-Din, Århus.

1545 ) Zemira Mujadzic, Aabenraa.

1546 ) Majda Mujan, Odense.

1547 ) Enir Mujcinovic, København.

1548 ) Mujo Mujezinovic, Frederikshavn.

1549 ) Adevija Mujkanovic, Vejle.

1550 ) Rita Mukamahoro, Tårnby.

1551 ) Ebado Abdulahi Mukhtar, København.

1552 ) Mehmedalija Mulabdic, Brøndby.

1553 ) Sajra Mulabdic, Brøndby.

1554 ) Subhija Mulabdic, Brøndby.

1555 ) Fatima Mulalic, Horsens.

1556 ) Jasmina Mulalic, Esbjerg.

1557 ) Nerima Mulalic, Sønderborg.

1558 ) Jordan-Lee Jordache Munk, Holbæk.

1559 ) Syeda Tasveer Murtaza, Herlev.

1560 ) Rashiid Ahmed Musa, Korsør.

1561 ) Laston Musabula, Odense.

1562 ) Apollo Musana, København.

1563 ) (Udgået).

1564 ) Tonny Musisi, København.

1565 ) Sheremet Muslija, Kalundborg.

1566 ) Abdirashid Abdi Musse, Odense.

1567 ) Sharmaarke Mohamud Mohamed Musse, Randers.

1568 ) Selim Mustafa, Kolding.

1569 ) Sadeta Mustafi, Sønderborg.

1570 ) Jusuf Mustafovic, Ebeltoft.

1571 ) Ademir Mustedanagic, Næstved.

1572 ) Almasa Mustedanagic, Viborg.

1573 ) Becir Mustedanagic, Viborg.

1574 ) Samira Mutadel, Fredericia.

1575 ) Rebwar Muttafiqi Adib, Lejre.

1576 ) Malyuun Mahamed Muuse, Odense.

1577 ) Said Ali Muuse, København.

1578 ) Antonia Jone Mølgaard, København.

1579 ) Asli Mukhtar Maalin, Århus.

1580 ) Si Mohamed Maaouni, København.

1581 ) Entissar Maarouf, Sønderborg.

1582 ) Mehdi Nabipour Talabari, Århus.

1583 ) Jeyarasa Nadarasa, Karup.

1584 ) Theiventhiramoorthy Nagamuthu, Svendborg.

1585 ) Thushyanthan Naganathan, Farum.

1586 ) Intesar Abd Al-Hussein Najim, København.

1587 ) Shamim Najjuma, Møn.

1588 ) Masitula Nakanyike, København.

1589 ) Pezhman Nakhost, Aalborg.

1590 ) Irene Nakyejwe, Bjergsted.

1591 ) Sri Ragavan Nallathamby, Herning.

1592 ) Naima Namli, Rødovre.

1593 ) Rebecca Nansamba, Årslev.

1594 ) Nazia Naqvi, København.

1595 ) Tserenbalsan Narantuya, Odense.

1596 ) Safieh Narenjie, Gladsaxe.

1597 ) Laila Nasrallah, Holstebro.

1598 ) Houda Nasser, Århus.

1599 ) Jamal Mahmoud Nasser, Århus, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1600 ) Maher Mohamad Nasser, Karlebo.

1601 ) Hidajete Nasufaj, Slagelse, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1602 ) Rejon Nasufaj, Slagelse, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1603 ) Prasanna Navaneetharasa, Ebeltoft.

1604 ) Prasath Navaneetharasa, Ebeltoft.

1605 ) Alan Neruja Navaratnam, Næstved.

1606 ) Mahendran Navaratnam, Herning.

1607 ) Mohammed Naveed, København.

1608 ) Salma Naveed, Albertslund.

1609 ) Shahid Naveeda, Gladsaxe.

1610 ) Mohammad Nazir Nawabi, Lyngby-Taarbæk.

1611 ) Debula Nayiga, Lyngby-Taarbæk.

1612 ) Raya Maria Nazarian, København.

1613 ) Roman Nefedjev, Ishøj.

1614 ) Camila Lindiane Miranda Neves, Århus.

1615 ) Ali Abdulla Nezam, Århus.

1616 ) Fikreta Nezirevic, Middelfart.

1617 ) Cong Luyen Nguyen, Aabenraa.

1618 ) Hanh Phuc Nguyen, Odense.

1619 ) Manh Hung Nguyen, København.

1620 ) Minh Thao Nguyen, Odense.

1621 ) Phi Ho Nguyen, Odense.

1622 ) Quoc Huy Nguyen, Århus.

1623 ) Sanh Thi Nguyen, Aalborg.

1624 ) Son Thanh Nguyen, Ribe.

1625 ) Thien Khanh Nguyen, Århus.

1626 ) Van Tam Nguyen, København.

1627 ) Van Ut Nguyen, Århus.

1628 ) Sarah Nibe, Årslev.

1629 ) Inge Maria Niebuhr, Møn.

1630 ) Aida Nielsen, København.

1631 ) Alice Nielsen, Hillerød.

1632 ) Athena Wandahl West Nielsen, København.

1633 ) Catalin Emanuel Negrescu Nielsen, Thyholm.

1634 ) Catherine Njeri Nielsen, København.

1635 ) Daisy Nielsen, Esbjerg.

1636 ) Nipa Nielsen, Horsens.

1637 ) Nonglak Nielsen, Sæby.

1638 ) Petronila Nielsen, Løkken-Vrå.

1639 ) Teresita Java Nielsen, Frederiksværk.

1640 ) Wafa Nielsen, København.

1641 ) Yvonne Cecile Nielsen, Køge.

1642 ) Aziz Nikmard Nayeri, Farum.

1643 ) Hafiza Nikontovic, Horsens.

1644 ) Muamer Nikontovic, Randers.

1645 ) Taraneh Niroumand-Moghaddam, Gladsaxe.

1646 ) Nada Nisic, Holsted.

1647 ) Francette Niyomwungere, Greve.

1648 ) Homeyra Nobarany, Århus.

1649 ) Tomázia de Fatima Romeu Nobre, Hobro.

1650 ) Ahmed Mohammed Noor, København.

1651 ) Marina Noori, København.

1652 ) Mukthar Ali Nor, København.

1653 ) Carlota Julia Norup, Lyngby-Taarbæk.

1654 ) Ibrahim Ahmed Nour, Herning.

1655 ) Mustapha Hassan Noureddine, Fredericia.

1656 ) Mokhtaria Nouri, København.

1657 ) Gholam Reza Nourouzi Chadegani, København.

1658 ) Bashe Hussein Nur, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1659 ) Fadimo Ismail Nur, Rødovre.

1660 ) Hawa Ali Nur, Århus.

1661 ) Hindi Ibrahim Nur, København.

1662 ) Hajrije Nurshaba, Kolding.

1663 ) Binti Mohamed Nuur, Aalborg.

1664 ) Mahamud Mahamed Nuur, København.

1665 ) Mohamud Hussein Nuur, Århus.

1666 ) Weheliye Mohamed Nuur, København.

1667 ) Yasmin Mahamed Nuur, København.

1668 ) Carine Nzoyihera, Viborg.

1669 ) Hayder Ghani Obaid, Aalborg.

1670 ) Alma Margarita Oceguera Rodriquez, København.

1671 ) Hassan Abdi Oday, Århus.

1672 ) Jemima Teresa Ogalde Monasterio, Albertslund.

1673 ) Anthony Uchechuwy Ojielo, Århus.

1674 ) Catherine Olaiya, Ishøj.

1675 ) Admir Olesen, Skanderborg.

1676 ) Liu Olesen, Ebeltoft.

1677 ) Abdiaziz Mohamed Haqi Omar, København.

1678 ) Chra Hemin Omar, København.

1679 ) Faisa Aden Hagi Omar, Kolding.

1680 ) Haliimo Ali Omar, Odense.

1681 ) Khadar Nuur Omar, Aalborg.

1682 ) Layla Abdi Omar, Odense.

1683 ) Marzug Mohamed Omar, Kalundborg.

1684 ) Sulekh Abdilahi Omar, Frederiksberg.

1685 ) Luul Omar Ali, København.

1686 ) Sulejman Ombasic, Aaskov.

1687 ) Sanna Mohamed Omer, Århus.

1688 ) Nisvet Omerovic, Esbjerg.

1689 ) Askar Omidi, Rosenholm.

1690 ) Behzad Omrani, Ikast.

1691 ) Peace Jacqueline Onen, København.

1692 ) Mahin Ordubaadi, Århus.

1693 ) Rosemary Oriakhi, Augustenborg.

1694 ) Maria Elena Orias Paravicini, København.

1695 ) Abdullahi Mohamed Osman, Holbæk.

1696 ) Ahmed Ali Osman, Brande.

1697 ) Elmi Hersi Osman, København.

1698 ) Ghassan Osman, København.

1699 ) Gulled Abdi Osman, København.

1700 ) Hibaaq Osman, Århus.

1701 ) Hudo Mohamed Osman, Viborg.

1702 ) Mohammad Osman, Aalborg.

1703 ) Rahmo Abdirahman Osman, København.

1704 ) Run Omar Osman, Rødovre.

1705 ) Emir Osmanagic, Herning.

1706 ) Edin Osmancevic, Hobro.

1707 ) Elvir Osmanovic, Gudme.

1708 ) Zlatan Osmanovic, Esbjerg.

1709 ) Channa Ou, København.

1710 ) Abdulhay Ibrahim Ousman, Sønderborg.

1711 ) Fatoumata Diarra Overby, Frederikshavn.

1712 ) Sadber Pacariz, Ikast.

1713 ) Zinab Palani, Aalborg.

1714 ) Gulbakh Palani-Jafi, Aalborg.

1715 ) Shawket Palani-Jafi, Brønderslev.

1716 ) Hajrudin Palic, Århus.

1717 ) Safeta Palic, Århus.

1718 ) Abdolkarim Palossai, Aalborg.

1719 ) Ermioni Pandis, Århus.

1720 ) Kurunakaran Paramalingam, Herning.

1721 ) Selvajeyanthi Paramanantharasa, Haderslev.

1722 ) Uthayareka Paramanantharasa, Haderslev.

1723 ) Naeem Parwez, Hvidovre.

1724 ) Nenad Pasajlic, Silkeborg.

1725 ) Samka Pasalic, København.

1726 ) Doris Pastene Pastene, København.

1727 ) Jeyagowri Pathmanathan, Aabenraa.

1728 ) Puveenthiran Pathmanathan, Hadsten.

1729 ) Aumvipa Patomsuk, Sorø.

1730 ) Suyog Paudel, København.

1731 ) Andrea Christiane Paulsen, Kolding.

1732 ) Claudia Pedersen, Nørre Alslev.

1733 ) Edith Pedersen, Aalborg.

1734 ) Evelyn Luzano Pedersen, Aalborg.

1735 ) Luz Alina Fontaine Pedersen, Gladsaxe.

1736 ) Olivia Cabrera Yango Pedersen, Brovst.

1737 ) Reeta Pedersen, København.

1738 ) Aida Pehadzic, Aalborg.

1739 ) Elvir Pehadzic, Aalborg.

1740 ) Semir Pehlic, Esbjerg.

1741 ) Tanja Pekusic, Vejle.

1742 ) Jens Olaf Peper, Haderslev.

1743 ) Tahsen Abdul Wahid Per Dawod, Århus.

1744 ) Admira Pervan, Slagelse.

1745 ) Mahmut Pervan, Slagelse.

1746 ) Aisha Pervez, København.

1747 ) Sheeba Pervez, København.

1748 ) Umar Adeel Pervez, København.

1749 ) Nedzad Pervic, Tønder.

1750 ) Hans Peter Perz, Præstø.

1751 ) Athista Kumari Mogens Petersen, Holbæk.

1752 ) Erlinda Q Petersen, København.

1753 ) Hana Petersen, København.

1754 ) Harry Ballesteros Petersen, Hørsholm.

1755 ) Kirsten Petersen, Præstø.

1756 ) Liane Ribeiro Petersen, Græsted-Gilleleje.

1757 ) Marianne Laila Petersen, Herning.

1758 ) Punpen Petersen, København.

1759 ) Vilma Amigleo Petersen, Otterup.

1760 ) Silke Christine Petersen-Bergfeld, Nordborg.

1761 ) Ivica Pezic, Holstebro.

1762 ) Thi Ngoc Tram Pham, Odense.

1763 ) Lindaura Ribeiro Philipsen, Sallingsund.

1764 ) Sravoot Phonwut, Albertslund.

1765 ) Sumon Phonwut, Albertslund.

1766 ) Subashini Pilendiran, Vejen.

1767 ) Hasreta Piric, Horsens.

1768 ) Ekaterina Nikolaevna Pirumova, København.

1769 ) Fehim Pobric, Aalborg.

1770 ) Nicklas Farouk Pola, Greve.

1771 ) Thanendran Ponniah, Bramming.

1772 ) Milenko Popadic, Odense.

1773 ) Mohammad Osman Popal, København.

1774 ) Asmir Porcic, Esbjerg.

1775 ) Apsorn Pornprasert, Horsens.

1776 ) Francoise Poulsen, Randers.

1777 ) Tanusia Batista de Oliveira Poulsen, Viborg.

1778 ) Gani Prekazi, Fredericia.

1779 ) Esad Prnjat, Grenaa.

1780 ) Ravikanth Pushpanathan, Herning.

1781 ) Nijaz Puskar, Børkop.

1782 ) Saliha Puskar, Børkop.

1783 ) Nijan Mahmud Qadir, Aalborg.

1784 ) Sayed Suleman Qasim, Brøndby.

1785 ) Rahnoma Qazizada, Vejle.

1786 ) Queen Mary Diffna Quintus, Helsingør.

1787 ) Salma Rabab, Greve.

1788 ) Nijas Radaslic, Slagelse.

1789 ) Heinz Werner Radeke, København.

1790 ) Aida Radenica, Sønderborg.

1791 ) Safari Radjabu, Gentofte.

1792 ) Zeljka Rados, København.

1793 ) Saira Rafiq, København.

1794 ) Mehmoona Rafique, Albertslund.

1795 ) Amir Rahbarian Yazdi, Værløse.

1796 ) Parwana Rahimi, Holbæk.

1797 ) Ahamed Naweed Rahin, Høje Taastrup.

1798 ) Saleh Mohammad Rahin, Holbæk.

1799 ) Asma Rahmani, Århus.

1800 ) Fatmir Raimovski, Ringsted.

1801 ) Junaid Bashir Raja, Albertslund.

1802 ) Vojin Rajak, Otterup.

1803 ) Vasantha Rajaratnam, Herning.

1804 ) Gavaskar Rajasingam, Svendborg.

1805 ) Sivanesakumar Rajendram, Grindsted.

1806 ) Sasheela Rajkumar, Ikast.

1807 ) Chandan Alias Raju, København.

1808 ) Skender Rama, Holbæk.

1809 ) Abdel Sattar Mohammad Ramadan, Odense.

1810 ) Merlinda Ramadani, Fredericia.

1811 ) Sulejma Ramadanovic, Helsingør.

1812 ) Uthayakumar Ramasamy, Hobro.

1813 ) Alija Ramic, Slagelse.

1814 ) Amira Ramic, Slagelse.

1815 ) Dzevad Ramic, København.

1816 ) Suada Ramic, Kolding.

1817 ) Thanaporn Ramsing, Aaskov.

1818 ) Adnan Ramusovic, Viborg.

1819 ) Kathrine Lemvigh Ransom, Chandler i
USA.

1820 ) Rajila Rasadurai, Randers.

1821 ) Mesayer Jaleel Rashed, Ringsted.

1822 ) Mohamad Abdallah Rashid, København.

1823 ) Naila Rashid, København.

1824 ) Sharmin Rashid, Herlev.

1825 ) Priyatharisini Rasiah, Holstebro.

1826 ) Edvard Anton Rask, Viborg.

1827 ) Blanka Rasmussen, Aabenraa.

1828 ) Hanna Rasmussen, København.

1829 ) Ilona Karina Rasmussen, Rønnede.

1830 ) Isabel Consuelo Rasmussen, Nyborg.

1831 ) Sandra Rasmussen, Randers.

1832 ) Xiaorong Rasmussen, Grenaa.

1833 ) Muna Ghadban Rasool, København.

1834 ) Fariba Rasooli, Ballerup.

1835 ) Rauf Rasooli, Ballerup.

1836 ) Ema Rastic, Svendborg.

1837 ) Viknesvaran Ratnasabapathy, Fredensborg-Humlebæk.

1838 ) Chichik M Rauof, København.

1839 ) Thevamalar Raveendran, Skibby.

1840 ) Vijayaluxmy Raveendran, København.

1841 ) Nageswary Raveenthiralingam, Horsens.

1842 ) Hadeel Nabil Kamil Razoq, Ballerup.

1843 ) Souhaila Mousa Rdini, Skive.

1844 ) Drita Recaj, Horsens.

1845 ) Alma Redzepovic, Esbjerg.

1846 ) Jackleen Romeo Reffstrup, Århus.

1847 ) Samir Repesa, Augustenborg.

1848 ) Samir Repuh, Roskilde.

1849 ) Suada Repuh, Roskilde.

1850 ) Sintayehu Ashine Retta, Gentofte.

1851 ) Kubra Rezaie, Århus.

1852 ) Seyed Reza Rezavi Pour, København.

1853 ) Martin Axel Reznek, Concord i USA.

1854 ) Susanne Ries, Tønder.

1855 ) Khamphong Riis, Haderslev.

1856 ) Abukar Haaji Rilwaan, København.

1857 ) Justin Juk Ring, København.

1858 ) Jessica Cecilie Riquetti, Tarpon Springs i USA

1859 ) Ozrenko Ristin, København.

1860 ) Elmedin Rizvanovic, Thisted.

1861 ) Elvira Rizvanovic, Thisted.

1862 ) Nermin Rizvic, Randers.

1863 ) Hector Arsenio Rojas Cruz, Rødovre.

1864 ) Alex Vladimir Rojas Rojas, Birkerød.

1865 ) Dor Ahmad Rokai, Greve.

1866 ) Zahira Kargar Rokai, Greve.

1867 ) Ana Maria Rombado Rojas, Brøndby.

1868 ) Lino Romeri, Karlebo.

1869 ) Fatima Rosenkilde, København.

1870 ) Daniel Kury Rosenqvist, Sao Paulo i Brasilien.

1871 ) Edina Rosic, Nykøbing Falster.

1872 ) Olivier Maurice Laurent Roux, Lejre.

1873 ) Elisete Maria Rodrigues Rune, København.

1874 ) Rocio del Alba Rødtjer, Græsted-Gilleleje.

1875 ) Lek Suphannee Iammak Røhling, København.

1876 ) Nawin Makkliang Røschmann, Frederiksberg.

1877 ) Adis Sabanovic, Kolding.

1878 ) Amra Sabanovic, Kolding.

1879 ) Malik Sabar-Ur-Rehman, Høje Taastrup.

1880 ) Rajeevkumar Sabastian, Struer.

1881 ) Baktear F Saber, København.

1882 ) Fahim Mohammad Saber, Birkerød.

1883 ) Muamera Sabic, Randers.

1884 ) Khadra Ahamed Sabria, København.

1885 ) Mireille Sabukwigura, København.

1886 ) Anita Sachdeva, København.

1887 ) Sayed Wahdat Sadat, Roskilde.

1888 ) Batoul Sadat Hashemi, Århus.

1889 ) Ghulam-Dastgir Sadeghi, Tornved.

1890 ) Saham Sadek, Nykøbing Falster.

1891 ) Rajka Sadinlija, Randers.

1892 ) Faisal Khalail Mohamad Saeed, Århus.

1893 ) Farahnaz Safar-Zadeh, København.

1894 ) Khorosh Asef Safi, Gentofte.

1895 ) Najiba Khan Zaman Safi, Gentofte.

1896 ) Akop Levonovich Sahakian, Gladsaxe.

1897 ) Marzia Sahdiq, København.

1898 ) Halimo Jama Said, Ringsted.

1899 ) Hawo Maalin Said, Aalborg.

1900 ) Sacdiyo Mohamed Said, Randers.

1901 ) Edvin Sakic, Hjørring.

1902 ) Sakia Omar Salad, København.

1903 ) Fadumo Ali Salah, København.

1904 ) Mohamud Abdi Salah, Greve.

1905 ) Abdullah Salahaldin, Fredericia.

1906 ) Christine Wartiwar Salakian, Aalborg.

1907 ) Hussein Yahya Salameh, København.

1908 ) Hoda Saleh, København.

1909 ) Mohamed Ali Saleh, Århus.

1910 ) Yusef Saleh, Holbæk.

1911 ) Latifa Hassan Salih, Helsingør.

1912 ) Sejla Salihovic, Nykøbing Falster.

1913 ) Luul Mohamed Salim, Odense.

1914 ) Emina Saljic, Nakskov.

1915 ) Josephine Diana Sam, Hadsund.

1916 ) Badurunnisa Samadu, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1988.

1917 ) Amran Elmi Samal, Odense.

1918 ) Maryam Samani Poor, Århus.

1919 ) Mersa Samardzic, Svendborg.

1920 ) Noor Ahmed Sami, Høje Taastrup.

1921 ) Fatemeh Sammak, Århus.

1922 ) Devanathan Samuel, Århus.

1923 ) Cristian Gerardo Sanchez Toscano, Vejle.

1924 ) Ingrida Sand, København.

1925 ) Guure Ismail Abdi Sandhool, København.

1926 ) Veronika Sandic, Frederiksværk.

1927 ) Juanita A Santos, København.

1928 ) Mohammad Saraj, Vallensbæk.

1929 ) Zainab Saraj, Vallensbæk.

1930 ) Roya Sarbandi-Farahani, Svendborg.

1931 ) Parwin Sargezi, Århus.

1932 ) Amir Saric, Nyborg.

1933 ) Salar Saroneh, Vejle.

1934 ) Kweku Sarquah, København.

1935 ) Mary Consala Sasikaran, Ebeltoft.

1936 ) Emir Sasivarevic, Slagelse.

1937 ) Zilha Sasivarevic, Slagelse.

1938 ) Linka Sathiyamoorthy, Århus.

1939 ) Sivachelvi Satkunanathan, Middelfart.

1940 ) Edina Sator, Esbjerg.

1941 ) Selma Sator, Odense.

1942 ) Reza Sauerberg, København.

1943 ) Predag Savic, Maribo.

1944 ) Prapapan Sawisit, Næstved.

1945 ) Loida Eunice Saxtoft, København.

1946 ) Fardawsa Mamira Sayid, Esbjerg, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

1947 ) Christian Schori, Århus.

1948 ) Khadija Yaqoubi Schou, København.

1949 ) Hans-Werner Schulz, Silkeborg.

1950 ) Michael Wolfgang Schulz, Roskilde.

1951 ) Eldin Secic, Vejle.

1952 ) Emina Secic, Vejle.

1953 ) Sivasothy Seeniyan, Odense.

1954 ) Aldijana Sefer, Nørre Djurs.

1955 ) Amira Sefer, Hobro.

1956 ) Rabija Sefer, Nørre Djurs.

1957 ) Redzo Sefer, Nørre Djurs.

1958 ) Sadik Seferovic, Rudkøbing.

1959 ) Amina Sefic, Ishøj.

1960 ) Artur Seger, København.

1961 ) Elma Sehovic, København.

1962 ) Senija Sehovic, Kolding.

1963 ) Sahar Seim, Hvidovre.

1964 ) Sanimir Sekulic, Videbæk.

1965 ) Sada Selemani, Århus.

1966 ) Edina Selimovic, Vejen.

1967 ) Vildana Selimovic, Esbjerg.

1968 ) Zehra Selimovic, Randers.

1969 ) Kumutha Sellamaran, Helsingør.

1970 ) Aysar Dawod Selman, Aalborg.

1971 ) Thanikaikumaran Selvanayagam, Herning.

1972 ) Umamaheswary Selvanendam, Herning.

1973 ) Indiranee Selvaranjan, Holstebro.

1974 ) Ananthy Selvaratnam, Aalborg.

1975 ) Pathmalogani Selvendran, Holstebro.

1976 ) Kovan Sendi, Århus.

1977 ) Dervisa Seranic, Slagelse.

1978 ) Amir Seric, Maribo.

1979 ) Jasmina Serifovic, Nykøbing Falster.

1980 ) Lousine Serobjan, Kolding.

1981 ) Carlos Humberto Serra Matias, København.

1982 ) Alush Shaban, Svendborg.

1983 ) Bekim Shabandula, Kolding.

1984 ) Noor Shabdar, Gladsaxe.

1985 ) Sabiha Naheed Shah, København.

1986 ) Zahid Mazhar Shah, Brøndby.

1987 ) Farkhanda Shaheen, København.

1988 ) Nuzhat Shaheen, Herlev.

1989 ) Sameena Shaheen, København.

1990 ) Abdul Shakoor, København.

1991 ) Shazia Aslam Shakoor, København.

1992 ) Amal Kabota Shamon, Århus.

1993 ) Zaid Zahid Al-Kais Jebraeel Shamoon, Næstved.

1994 ) Rabah Zakar Shamoun, Karlebo.

1995 ) Kamal Magid Sharif, Århus.

1996 ) Rajesh Sharma, København.

1997 ) Haboon Abdulaahi Sheeq, København.

1998 ) Hamdi Abdirahman Sheikh Noor, Korsør.

1999 ) Gharib Sheikh Taha Ghader, Århus.

2000 ) He Er Sheng, København.

2001 ) Mustapha Sherif, Ringsted.

2002 ) Ardalan Sherifi, Hvidovre.

2003 ) Fadumo Omar Shide, København.

2004 ) Ali Shirizadeh, København.

2005 ) Said Shirwac, Slagelse.

2006 ) Sonai Shoaibi, Århus.

2007 ) Jian Shaker Shukur, Esbjerg.

2008 ) Juliet Hanna Shaaia, Brøndby.

2009 ) Mohamed Aden Siad, Århus.

2010 ) Dieter Siemsen, Bov.

2011 ) Gabi Siemsen, Bov.

2012 ) Aleksandr Simkunas, Kalundborg.

2013 ) Nina Simkunas, Kalundborg.

2014 ) Alan Sinanovic, Jægerspris.

2015 ) Ermina Sinanovic, Esbjerg.

2016 ) Nermana Sinanovic, Jægerspris.

2017 ) Dupinder Jit Singh, Holbæk.

2018 ) Gurdev Singh, Albertslund.

2019 ) Nathan Sinnarajah, Svendborg.

2020 ) Amalathas Sinnathurai, Aabenraa.

2021 ) John Agha Sinzai, Frederiksberg.

2022 ) An Sirikhun, Brøndby.

2023 ) Muhamed Sisic, Ringkøbing.

2024 ) Zemir Sisic, Horsens.

2025 ) Nanthiny Sivanesan, Grindsted.

2026 ) Sivaruban Sivarajah, Ølgod.

2027 ) Fatima Regina Skjoldner, Hvidovre.

2028 ) Miljan Sladoje, København.

2029 ) Hala Hamdan Sleiman, Frederikssund.

2030 ) Lejla Sljivar, Fredericia.

2031 ) Sabina Smailagic, Århus.

2032 ) Muamer Smajic, Randers.

2033 ) Muriz Smajlovic, Vejle.

2034 ) Sejad Smajlovic, Billund.

2035 ) Ismet Smakic, Morsø.

2036 ) Marcia de Souza Smidt, Aaskov.

2037 ) Charles Johnson Smith, København.

2038 ) Maissa Snounou, København.

2039 ) Alen Sogorovic, Nyborg.

2040 ) Deeba Sohail, København.

2041 ) Humaira Sohail, Hundested.

2042 ) Lars Frederik Sohns, Tinajo i Spanien.

2043 ) Abbas Sohrabi Azad, København.

2044 ) Kenan Solak, Slagelse.

2045 ) Kochakorn Solberg, Purhus.

2046 ) Karina Solibakke, København.

2047 ) Bahram Soltani, Høje Taastrup.

2048 ) Yu Song, Birkerød.

2049 ) Koneswaran Soorasangarampillai, Herning.

2050 ) Thiruketheeswaran Soorasangarampillai, Ikast.

2051 ) Heset Sopa, Tårnby.

2052 ) Kimete Sopa, Tårnby.

2053 ) Negjyp Sopa, Aalborg.

2054 ) Abdelaziz Sotany, Birkerød.

2055 ) Nadia Spanta, Karlebo.

2056 ) Goran Spasojevic, Odense.

2057 ) Samira Spreco, Vejle.

2058 ) Nipha Srijan, Aalborg.

2059 ) Kalaichelvi Sriskandarajah, Herning.

2060 ) Alexandre Stebaev, København.

2061 ) Tatiana Stebaeva, København.

2062 ) Irena Steenstrup, Gladsaxe.

2063 ) Angela Steffens, Svendborg.

2064 ) Mariam Amrikovna Stepanian, Vordingborg.

2065 ) Lars Bjørn Stolle, Århus.

2066 ) Islam Stricovic, Rødekro.

2067 ) Asmir Stupac, Ribe.

2068 ) Pasa Stupac, Ribe.

2069 ) Karen Paola Stuven Alcalde, København.

2070 ) Lifang Su, Brøndby.

2071 ) Montha Suanngam, Høje Taastrup.

2072 ) Rizah Subasic, Vejle.

2073 ) Neshat Mohammed Subhi, Holbæk.

2074 ) Enaam Hassan Suboh, Greve.

2075 ) Francelina Sucksdorff, Herlev.

2076 ) Sara Sukkar, København.

2077 ) Fadila Suljevic, Vejle.

2078 ) Mesud Suljevic, Vejle.

2079 ) Marion Sullmann, Kolding.

2080 ) Chong Sun, København.

2081 ) Yinghong Sun, Kolding.

2082 ) Ganesan Sundaram, København.

2083 ) Kalsoom Sarwat Sundoo, København.

2084 ) Sivasothy Supiramanijam, Haderslev.

2085 ) Amira Susa, København.

2086 ) Fadil Susa, København.

2087 ) Dragan Svarc, Sønderborg.

2088 ) Viktoriya Svensson, Randers.

2089 ) Emira Svraka, Brøndby.

2090 ) Arment Sylka, Bornholm.

2091 ) Maya Priyanthi Sylvester, København.

2092 ) Mona Søholm, Århus.

2093 ) Charmaine Jacqueline Sørensen, Kalundborg.

2094 ) Harriet Sørensen, Ishøj.

2095 ) Loudmila Sørensen, Århus.

2096 ) Miriam Marisela Sørensen, Søllerød.

2097 ) Patricia Marcela Greco Sørensen, Odense.

2098 ) Samnan Sørensen, København.

2099 ) Sarah Leena Sørensen, Gladsaxe.

2100 ) Mehri Saadati Rad, Gladsaxe, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2101 ) Nicole Tacke, Odense.

2102 ) Roksana Tadayoneslamy, Århus.

2103 ) Fatme Mohamad Tafeche, Skive.

2104 ) Faranak Taghizadeh, Århus.

2105 ) Kassim Karim Taha, København.

2106 ) Heyam Tahhan, Nordborg.

2107 ) Damir Tahirovic, Frederiksberg.

2108 ) Jasna Tahirovic, København.

2109 ) Seif El Din Taiem, Kolding.

2110 ) Ali Naim Taleb, København.

2111 ) Zeinab Mustapha Taleb, Herning.

2112 ) Asima Talic, København.

2113 ) Dragica Talovic, Kolding.

2114 ) Elvira Talundzic, Hobro.

2115 ) Ben Tanase, Hvidovre.

2116 ) Sau Keung Tang, Gentofte.

2117 ) Norma Tannoury, Odense.

2118 ) Ismail Abderrahman Taouti, Stenløse.

2119 ) Noshad Khan Tareen, Brøndby.

2120 ) Hajris Taric, Esbjerg.

2121 ) Rezija Tatar, Randers.

2122 ) Zinajda Tatar, Ringkøbing.

2123 ) Alija Tatarevic, Randers.

2124 ) Dieter Taubert, København.

2125 ) Rabeh Jamil Tayah, Ringsted.

2126 ) (Udgået).

2127 ) Riad Ziab Terki, Frederikssund.

2128 ) Galina Terletskaia, Hørsholm.

2129 ) Valbone Termkolli, Fredericia.

2130 ) Valeria Mutoni Tesfoye, Holbæk.

2131 ) Vimalarani Tharmarajan, Brande.

2132 ) Parasakthy Thavalingam, Middelfart.

2133 ) Fadia Ahmad Theibiche, København.

2134 ) Holger Thietje, Nørre Alslev.

2135 ) Vasanthy Thiraviarajah, Middelfart.

2136 ) Subakaran Thirugnanasampanthan, Herning.

2137 ) Jaroenjai Thomsen, Struer.

2138 ) Josephine Tagala Thomsen, Grenaa.

2139 ) Joy Thomsen, Aaskov.

2140 ) Kannan Thurai, Randers.

2141 ) Suthahary Thurai, Grindsted.

2142 ) Senthilnathan Thurairajasingham, København.

2143 ) Thuscyanthan Thurairatnam, Aalborg.

2144 ) Suresh Thurayar, Skanderborg.

2145 ) Guoming Tian, København.

2146 ) Amir Tihic, København.

2147 ) Fawzia Iid Timaade, København.

2148 ) Mohamud Abdullahi Tirare, Århus.

2149 ) Hafiza Tirovic, Odense.

2150 ) Chan Trung To, Århus.

2151 ) Milomir Todoric, Gentofte.

2152 ) Amang Mohammad Tofek, Århus.

2153 ) Dashneh Tofiq, København.

2154 ) Safa Tokic, Esbjerg.

2155 ) Ekrem Tokmic, København.

2156 ) Gani Tolaj, Morsø, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2157 ) Mahija Tolaj, Morsø, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2158 ) Mirela Tolic, Aalborg.

2159 ) Vitomir Topic, Brøndby.

2160 ) Zorica Topic, Brøndby.

2161 ) Kurosh Torjani, København.

2162 ) Hedia Bent Mohamed Hedi Torkhani, København.

2163 ) Angela Torres Duran, Ballerup.

2164 ) Davor Tot, Brøndby.

2165 ) Pavle Tot, Herlev.

2166 ) Dalkhwas Mohamad Towfik, Århus.

2167 ) Kamal Moustapha Tozlouk, Ringsted.

2168 ) Phuong Ngoc Thi Tran, Esbjerg.

2169 ) Stefania-Magdalena Tran, Århus.

2170 ) Thi Hang Tran, København.

2171 ) Tuan Dinh Tran, Assens.

2172 ) Tuc Hoang Tran, Kolding.

2173 ) Edmir Tresnjic, Aalborg.

2174 ) Van Quy Trinh, Odense.

2175 ) Sanjin Tubikanec, Næstved.

2176 ) Richard Tulop, Greve.

2177 ) Marie Turay, Greve.

2178 ) Roueida El Turk, København.

2179 ) Firdesa Turkanovic, Aalborg.

2180 ) Alisa Tursic, Skibby.

2181 ) Ferid Tuzlic, Kolding.

2182 ) Maria del Carmen Eugenia Mariana Tästensen, Løgumkloster.

2183 ) Svjetlana Ugljen, Odense.

2184 ) Sefko Ujkanovic, Thisted, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2185 ) Avdyl Uka, Sønderborg.

2186 ) Suada Uka, Nykøbing-Rørvig.

2187 ) Anees Ul-Hassan, Greve.

2188 ) Huseen Hasan Umar, København.

2189 ) Hani Habo Uraha, Næstved.

2190 ) Reinhard Urban, Aaskov.

2191 ) Sabina Urup, Ringkøbing.

2192 ) Lejla Usanovic, Århus.

2193 ) Wytse Ludzer van der Molen, Svendborg.

2194 ) Kowsalathevy Variyeswaran, Vejle.

2195 ) Jiri Vasa, Farum.

2196 ) Monica Amparo de Lourdes Vasco Rodriguez de Jensen, Århus.

2197 ) Zoja Vasileva, København.

2198 ) Kamyar Vatanparvar, København.

2199 ) Edina Velic, Esbjerg.

2200 ) Raveendran Veluppillai, Skibby.

2201 ) Shanmugalingam Veluppillai Nadarajah, Haarby.

2202 ) Jørgen Vero, Århus.

2203 ) Anna Versal, Gentofte.

2204 ) Larisa Versal, Gentofte.

2205 ) Adolfina Vestergaard, Ramsø.

2206 ) Kugavathana Vickneswaran, Struer.

2207 ) Elvir Vidimlic, Herning.

2208 ) Faketa Vidimlic, Herning.

2209 ) Emir Vidjen, Brøndby.

2210 ) Thanikaithasan Vigneswaramoorthy,
Horsens.

2211 ) Monika Villadsen, Nordborg.

2212 ) Eduard Antonius Johannes Maria Visser, Glostrup.

2213 ) Irene Demateo Vitting, Hedensted.

2214 ) Le van Vo, Åbybro.

2215 ) Nadja Volkonskiy, København.

2216 ) Victoria Xun Vorm, Eidsvoll i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2217 ) Jasper Såeby Voss, Hamburg i Forbundsrepublikken Tyskland.

2218 ) Edina Vrazalica, Sydthy.

2219 ) Behara Vrevic, Hjørring.

2220 ) Bich Huong Vu, Ishøj.

2221 ) Thi Thanh Vu, Brøndby.

2222 ) Ajkuna Vujici, Bornholm.

2223 ) Mladen Vujovic, Esbjerg.

2224 ) Sonja Vujovic, Esbjerg.

2225 ) Saeda Shokran Wafik, Rødovre.

2226 ) Hina Wajid, Brøndby.

2227 ) Fudi Wan, Bruxelles i Belgien. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2228 ) Dan Qun Wang, Frederiksværk.

2229 ) Anja Wanner, Esbjerg.

2230 ) Faisa Abdullahi Warsame, København.

2231 ) Halimo Mohamed Warsame, Århus.

2232 ) Hussein Abdullahi Warsame, Aalborg.

2233 ) Jama Omar Warsame, Odense.

2234 ) Khadro Dahir Warsame, København.

2235 ) Hassan Mohamed Weheliye, København.

2236 ) Abdirashid Ahmed Wehliye, København.

2237 ) Karin Charlotta Weiri, De Land i USA.

2238 ) Victorine Mbedja Welander, København.

2239 ) Jinlong Weng, København, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 1992 og 2003.

2240 ) Mandy Zhu Wenjing, Hvidebæk.

2241 ) Lioudmila Wiljakkala, Holmegaard.

2242 ) Christine Winkelmann, Münster i Forbundsrepublikken Tyskland.

2243 ) Joanna Wohner, Solrød, dog uden virkning for ansøgerens børn født i 2004 og 1998.

2244 ) Faith Dorothy Mucheriwa Worm, Hvidebæk.

2245 ) Lei Wu, København.

2246 ) Qian Wu, København.

2247 ) Wei Wu, Århus.

2248 ) (Udgået).

2249 ) Chunyan Xu, Høje Taastrup.

2250 ) Ibrahim Hagi Yabarow, Fredericia.

2251 ) Tanya Thoma Yalda, Aalborg.

2252 ) Aixian Yang, København.

2253 ) Shuting Yang, Birkerød.

2254 ) Xiaohua Yang, Birkerød.

2255 ) Koffi Bruno Yao, København.

2256 ) Adompo Marcel Yapo, Gladsaxe.

2257 ) Marjan Yaseri Kohlabouni, København.

2258 ) Abdihaq Abdirashid Yasin, Farsø.

2259 ) Fakhrieh Yasin Abdullah, Greve.

2260 ) Elham Yazdani, Gladsaxe.

2261 ) Shahin Yazdi Sotoudeh, Århus.

2262 ) Selvamalar Yokarajah, Herning.

2263 ) Halil Yolal, Glostrup.

2264 ) Roza Khamo Youkhana, Ebeltoft.

2265 ) Shamiram Kywarkis Younathim, Århus.

2266 ) Raja Younes, København.

2267 ) Monadhil Younis Mustafa, Næstved.

2268 ) (Udgået).

2269 ) Marjan Yousefi, Albertslund.

2270 ) Rima Gilian Yousif, Århus.

2271 ) Vala Gilian Yousif, Århus.

2272 ) Mostafa Yousofi, Vejle.

2273 ) Faten Ilya Youssef, Næstved.

2274 ) Hanan Nadhem Youssef, København.

2275 ) Heitham Daniel Youssef, Hørning.

2276 ) Mazen Aakoubi Youssef, København.

2277 ) Nebras George Youssef, Århus.

2278 ) Raghid Shamoun Youssef, København.

2279 ) Rania Khalil Youssef, København.

2280 ) Lina Mowafak Youssuf, Næstved.

2281 ) Mohamoud Abdi Yousuf, Århus.

2282 ) Hawo Nuur Yusef, Odense.

2283 ) Abdiqadir Bashir Yussuf, København.

2284 ) Abdirizak Ali Yussuf, Herlev.

2285 ) Abdi Aidid Yusuf, Frederiksberg.

2286 ) Amina Abdi Yusuf, København.

2287 ) Faduma Abdi Yusuf, Thisted.

2288 ) Falis Hassan Malin Yusuf, København.

2289 ) Hinda Ahmad Yusuf, Herlev.

2290 ) Mohamud Mohamed Yusuf, Århus.

2291 ) Safia Saalah Yusuf, Aalborg.

2292 ) Ismaciil Axmed Yuusuf, Aalborg.

2293 ) Shekeen Mahmood Zada, Åbybro.

2294 ) Soran Mahmood Zada, Åbybro.

2295 ) Samuel Zagbayou, Karlebo.

2296 ) Giovanni Paolo Zaglio, Middelfart.

2297 ) Mohammad Zaher, Odense.

2298 ) Nina Zaher, Frederikssund.

2299 ) Rama Hassan Zaidan, Århus.

2300 ) Maryam Mahmoodi Zangeneh, Fredericia.

2301 ) Mohammed Hakim Zaqoomi, Århus.

2302 ) Souzan Emanoel Zaranaya, Århus.

2303 ) Bahareh Zarnegar, Helsingør.

2304 ) Amela Zdero, Sønderborg.

2305 ) Drazen Zdrale, København.

2306 ) Pawel Zdrojewski, Ledøje-Smørum.

2307 ) Aurang Zeb, Herlev.

2308 ) Samija Zecevic, Herning.

2309 ) Sandro Zecevic, Herning.

2310 ) Enis Zecic, Aalborg.

2311 ) Bisera Zeciri, Horsens.

2312 ) Soubhieh Saleh Zeidan, Slagelse.

2313 ) Halime Zeineddine, København.

2314 ) Natalia Zelenko, København.

2315 ) Khalilullah Zemar, Århus.

2316 ) Daiva Zemgulyte, København.

2317 ) Rachid Zeriouh, København.

2318 ) Hassan Bahjat Zewar, Hvidovre.

2319 ) Chao Zhang, København.

2320 ) Li Zhang, Odense.

2321 ) Xinxing Zhao, København.

2322 ) Jing Yu Zhou, København, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2323 ) Vahid Ziaei, Glostrup.

2324 ) Jasminko Zilic, Lyngby-Taarbæk.

2325 ) Mladenka Zilic, Lyngby-Taarbæk.

2326 ) Jacob Sonu Zimakoff, Vinterbro i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2327 ) Jonathan Bablu Zimakoff, Vinterbro i Norge. Indfødsretten kan fortabes i henhold til § 8 i lov om dansk indfødsret, jf. lovbekendtgørelse nr. 422 af 7. juni 2004.

2328 ) Maja Zimonjic-Cale, Vejle.

2329 ) Ermina Zivanovic, Viborg.

2330 ) Yoro Marc Zokou, Farum.

2331 ) Mohammed Zubair, Albertslund.

2332 ) Emir Zubcevic, Grenaa.

2333 ) Orhandina Zubcevic, Brøndby.

2334 ) Rasim Zubcevic, Brøndby.

2335 ) Smajo Zukanovic, Skanderborg.

2336 ) Fatima Zulcic, Esbjerg.

2337 ) Nusreta Zvizdic, Brøndby.

2338 ) Dino Zvonic, Nykøbing Falster.

2339 ) Zahida Zvonic, Nykøbing Falster.

2340 ) Ana Pompeia Aabye, København.

2341 ) Deqa Hassan Aadan, Aalborg.

§ 2. Endvidere meddeles indfødsret til nedennævnte, såfremt de senest den 30. april 2007 er løst fra deres statsborgerretlige forhold til vedkommende fremmede stater:

2342 ) Naser Mohamed Moursy Abd Alla, Søllerød.

2343 ) Samir Bahy Eldin Abdel Wahab Farag, Århus.

2344 ) Gzime Abdula, Farum.

2345 ) Sharifa Abdulla Yussuf, Frederiksberg.

2346 ) Güldane Abdullah Zadeh, Gentofte.

2347 ) (Udgået).

2348 ) Ahmet Abrak, Sønderborg.

2349 ) Aysun Abrak, Sønderborg.

2350 ) Kenan Abrak, Sønderborg.

2351 ) Ridvan Abrak, Sønderborg.

2352 ) Khalil Abdallah Abu Hussein, Korsør.

2353 ) Kefa Saleh Salim Abu Ras, Odense.

2354 ) Taghrid N K Abu Sharkh, København.

2355 ) Kadir Aci, Høje Taastrup.

2356 ) Luli Adra, Svendborg.

2357 ) Hüseyin Agac, Odense.

2358 ) Ilyas Agar, Holbæk.

2359 ) Kamer Agar, Holbæk.

2360 ) Yavuz Akbas, Helsingør.

2361 ) Senol Akbay, Korsør.

2362 ) Fadime Akmaz, Randers.

2363 ) Elmas Aksoy, København.

2364 ) Serap Aktas, Brøndby.

2365 ) (Udgået).

2366 ) Hüseyin Albayrak, Næstved.

2367 ) Ayse Alici, Århus.

2368 ) Sadete Alili, Roskilde.

2369 ) Adil Alilovic, Kolding.

2370 ) Fadila Alilovic, Kolding.

2371 ) Cefser Aliti, København.

2372 ) Hasan Alp, Karlebo.

2373 ) Hayriye Alpar, København.

2374 ) Davud Altay, Ishøj.

2375 ) Abdurrahman Altintas, Odense.

2376 ) Fatma Altintas, Odense.

2377 ) Tuncay Altun, Ishøj.

2378 ) Latife Altuntas, København.

2379 ) Osman Nuri Altuntas, Lemvig.

2380 ) Basma Mohammad Falah Abdel Rahman Al-Zaibag, København.

2381 ) Mahi Amiti, Herlev.

2382 ) Rabije Amiti, Herlev.

2383 ) Tomer Amrami, Sorø.

2384 ) Elizabeth James Andersen, Rødby.

2385 ) Dragi Andresen, Frederiksværk.

2386 ) John Edwin Andrews, Birkerød.

2387 ) Cesar Angel Rojas, Horsens.

2388 ) Burhan Arabaci, Brøndby.

2389 ) Boaz Arad, Aaskov.

2390 ) Ayse Ari, Brøndby.

2391 ) Döne Ari, Brøndby.

2392 ) Ismail Arici, Ballerup.

2393 ) Feride Arslan, Ishøj.

2394 ) Ajse Asani, Køge.

2395 ) Hasim Asimovic, Nakskov.

2396 ) Lumnije Asolli, Horsens.

2397 ) Sati Atak, Brøndby.

2398 ) Yilmaz Atci, Albertslund.

2399 ) Cemal Atici, København.

2400 ) Muzaffer Atlas, Odense.

2401 ) Mariana Atofani, København.

2402 ) Oren Atzmor, København.

2403 ) Cigdem Avci, Århus.

2404 ) Osman Avci, Hvidovre.

2405 ) Yeter Avci, Ishøj.

2406 ) Zeliha Avci, Hvidovre.

2407 ) Anife Avcil, Ishøj.

2408 ) Sahin Aydemir, Odense.

2409 ) Nülüfer Aykut, Ølstykke.

2410 ) Sultan Azak, København.

2411 ) Cecilia Jane Azur, Aalborg.

2412 ) Meliha Bag, Solrød.

2413 ) Ismail Bajgora, Rødby.

2414 ) Nefise Bajraktaraj, Kolding.

2415 ) Abdilmunaf Bajrami, Herlev.

2416 ) Nadije Bajrami, Rødovre.

2417 ) Nedzat Bajrami, København.

2418 ) Mahije Bakii, Solrød.

2419 ) Bektas Bal, Århus.

2420 ) Zeycan Bal, Århus.

2421 ) Naser Husein Ali Balasmeh, København.

2422 ) Philip George Banwell, Kalundborg.

2423 ) Tanja Barakovic, Aalborg.

2424 ) Hacer Baran, Hvidovre.

2425 ) Mukadder Baran, Hvidovre.

2426 ) Sadik Baran, København.

2427 ) Ana Bartulin, Silkeborg.

2428 ) Gülüzar Barut, København.

2429 ) Nudrat Basharat, Hvidovre.

2430 ) Baki Basoda, Svendborg.

2431 ) Emindudu Batur, Odense.

2432 ) Magdy Sayed Mohamed Bayomey, København.

2433 ) Semiha Baysal, København.

2434 ) Adem Beciri, København.

2435 ) Omri Ben-David, Vordingborg.

2436 ) Carole Marie Florence Odette Saint-Jean Bergh, Dragør.

2437 ) Agron Berisa, Vejle.

2438 ) Ardita Berisa, Sønderborg.

2439 ) Shefqet Berisha, Svendborg.

2440 ) Tomanija Bibulovic, Helsingør.

2441 ) Hulusi Bilgic, Albertslund.

2442 ) Mario Bjelogravic, Suså.

2443 ) Ann-Marie Blackburn, Broby.

2444 ) Nenad Blagojevic, Næstved.

2445 ) Ljuba Blazevic, Høje Taastrup.

2446 ) Malgorzata Bork, Hobro.

2447 ) Ayse Bozkir, Karlebo.

2448 ) Derya Bozkurt, København.

2449 ) Graham Robert Brewster, Gentofte.

2450 ) Anelia Alexandrova Brorsen, Århus.

2451 ) Arlind Budali, Vejle.

2452 ) Xhevahire Budaliq, Kolding.

2453 ) Zegir Budaliq, Kolding.

2454 ) Budislav Bulatovic, Hvidovre.

2455 ) Gwenneth Florence Burges, København.

2456 ) Maciej Byczkowski, København.

2457 ) Julie Shirley Bæk, Frederikshavn.

2458 ) Ayse Bölücü, Kolding.

2459 ) Alaine-Liesl Farahday Baartzes, Odense.

2460 ) Graham Cain, Bornholm.

2461 ) Fadime Calis, København.

2462 ) Elisabeth Maria Musial Calov, Ringsted.

2463 ) Nejla Camci, Albertslund.

2464 ) Sunay Capkan, København.

2465 ) William Hobart Richter Cass, Vejle.

2466 ) Nazife Celik, Odense.

2467 ) Umut Celik, København.

2468 ) Zeynep Celik, Greve.

2469 ) Cihan Cengiz, Greve.

2470 ) Hatice Ceper, Herning.

2471 ) Rukiye Cesmeli, Brøndby.

2472 ) Aynur Cetinkaya, Århus.

2473 ) Hatice Cetinkaya, Randers.

2474 ) Hatice Cetinkaya, Århus.

2475 ) Aji Awa Cham, København.

2476 ) Aleksei Chetts, København.

2477 ) Jolanta Felicja Christensen, Silkeborg.

2478 ) Pawel Chrucki, Århus.

2479 ) Xuan Thi Chung, Svendborg.

2480 ) Gülüzar Cifci, København.

2481 ) Naci Ciftci, Hvidovre.

2482 ) Yasemin Ciftci, Aalborg.

2483 ) Azra Cikotic, Assens.

2484 ) Faruk Cikotic, Assens.

2485 ) Alexandra Jane Claridge, Nykøbing-Rørvig.

2486 ) Susan Ida Clark Eriksen, Herning.

2487 ) Hüsnü Riza Coban, Helsingør.

2488 ) Tulin Coban, Helsingør.

2489 ) Hatice Colak, Struer.

2490 ) Serap Colak, Ishøj.

2491 ) Ayten Coskun, Høje Taastrup.

2492 ) Fatma Coskun, København.

2493 ) Benjamin De-Pree Cox, Gentofte.

2494 ) Danica Curcic, København.

2495 ) Derek John Curtis, Gladsaxe.

2496 ) Nada Cvetkovic, Gladsaxe.

2497 ) Charles Anthony da Costa, Odense.

2498 ) Nathalie Dahl, Odense.

2499 ) Magdalena Teresa Dalgaard, Bjerringbro.

2500 ) Edel Marie Daly, København.

2501 ) Robert Dan, Høje Taastrup.

2502 ) Phuong Linh Dao, Odense.

2503 ) Sy Xuan Dao, Vejle.

2504 ) Amal Abdel Khalek Soliman Daoud, Albertslund.

2505 ) Kerem Das, Frederikshavn.

2506 ) Male Dashaj, Randers.

2507 ) Aynur Dastan, København.

2508 ) Jerome Dean Davis, Gentofte.

2509 ) Nalini Shanthi Hettihewage de Silva, Allerød.

2510 ) Fadil Dedeic, Kolding.

2511 ) Semija Kuc Dedeic, Kolding.

2512 ) Ali Dedeoglu, Herning.

2513 ) Elif Dedeoglu, Herning.

2514 ) Melahat Demir, Odense.

2515 ) Hasan Demiraslan, Frederiksberg.

2516 ) Neslihan Demiray, København.

2517 ) Halil Demirci, Birkerød.

2518 ) Selma Demirci, Vallensbæk.

2519 ) Zahide Demirci, København.

2520 ) Belgizar Demirhan, Århus.

2521 ) Faik Demiri, Skælskør.

2522 ) Oya Demirkan, Ballerup.

2523 ) Mehmet Deniz, Holstebro.

2524 ) Nasuf Dervishi, Randers.

2525 ) Alija Deskaj, Midtdjurs.

2526 ) Dijana Diskovski, Gladsaxe.

2527 ) Tatiana Ditzel, Køge.

2528 ) Brankica Djondovic, København.

2529 ) Fatih Dennis Dogan, København.

2530 ) Mehmet Ali Dogan, Albertslund.

2531 ) Sünel Dogan, København.

2532 ) Azra Dolovac, Maribo.

2533 ) Tadeusz Dominik, Vallensbæk.

2534 ) Felix Emmanuel Babatunde Dosunmu, Birkerød.

2535 ) Suad Duljevic, Sønderborg.

2536 ) Zuhat Durkal, København.

2537 ) Yasemin Dönmez, Ballerup.

2538 ) Glory Edobor, Rødovre.

2539 ) Saledin Ejupi, Albertslund.

2540 ) Remzi Ekici, Ringsted.

2541 ) Zeliha Ekici, Ringsted.

2542 ) Aly Helmy Mahmoud El Sherif, Århus.

2543 ) Ljatif Elmazi, København.

2544 ) Mohamed Abd Elaziz Mohamed Elshal, København.

2545 ) Wafa El-Sweissi, Sønderborg.

2546 ) Ali Abdelatei Abdelfatah El-Zohbi, Esbjerg.

2547 ) Arife Emini, København.

2548 ) Reyhan Erdem, Ishøj.

2549 ) Bilal Erdogan, Horsens.

2550 ) Elife Ergin, Sønderborg.

2551 ) Annette Susanna Eun-Young Kim Eriksen, Århus.

2552 ) Mehmet Eroglu, Århus.

2553 ) Mihaela Florentina Esmekhani Minaei, Viborg.

2554 ) James Rex Essam, Korsør.

2555 ) Carmen Simona Ezzeddine, Odense.

2556 ) Dalia Faitelson, København.

2557 ) Diane Carol Faurschou, København.

2558 ) Mikael Fredrik Tarras Fauser, Birkerød.

2559 ) Sadbere Fazliu, Holbæk.

2560 ) Ukshin Fazliu, Holbæk.

2561 ) Semine Fejzulai, Herlev.

2562 ) Ayse Fidan, Herning.

2563 ) Tamara Vasiljevna Fischer, Odense.

2564 ) Paul Fox, Galten.

2565 ) Frida Franko-Dossar, Horsens.

2566 ) Njateh Njie Fullerton, Gladsaxe.

2567 ) Nazif Gajtani, Kolding.

2568 ) Nerxhivane Gajtani, Vejle.

2569 ) Shukrije Gajtani, Kolding.

2570 ) Sanja Galic, Broager.

2571 ) Cristian Garabetianu, Århus.

2572 ) Katherina Garcia Vanegas, Gentofte.

2573 ) Nadia Massoud Gebaly Massoud, København.

2574 ) Aggi Godlewska, Ballerup.

2575 ) Natalia Golan, Glostrup.

2576 ) Maria Goncear, Esbjerg.

2577 ) Maria Lucy Gonzalez, København.

2578 ) Osman Gozlek, Høje Taastrup.

2579 ) Florie Graca, Haderslev.

2580 ) Mariola Gram, Tinglev.

2581 ) Anita Dagmara Grøn, Rødding.

2582 ) Patrycja Grønning, Århus.

2583 ) Renheng Gu, Fredericia.

2584 ) Zorica Gusatovic, Frederiksværk.

2585 ) Mehmet Güdücü, København.

2586 ) Cengiz Gülsen, København.

2587 ) Feramuz Günes, Århus.

2588 ) Erol Güngørdu, Ringsted.

2589 ) Ekrem Güven, København.

2590 ) Ozlem Güven, København.

2591 ) Külek Güzel, Ballerup.

2592 ) Fatma Gökce, Aabenraa.

2593 ) Hülya Gömeç, København.

2594 ) Mehmet Gömeç, København.

2595 ) Marina Hahn, Karlebo.

2596 ) Kefayeh M S Haj Abdel Fattah, Søllerød.

2597 ) Ljaura Haljiti, Lyngby-Taarbæk.

2598 ) Mehmet Hamsici, Skive.

2599 ) Sanela Hamzic, Brøndby.

2600 ) Andreas Mani Handberg, Helsingør.

2601 ) Ana Hansen, Gråsten.

2602 ) Anjelika Hansen, Odense.

2603 ) Edyta Jadwiga Hansen, Fladså.

2604 ) Ewa Maria Hansen, Nykøbing Falster.

2605 ) Julia Hansen, Birkerød.

2606 ) Kay Hansen, Århus.

2607 ) Pearl Mary Rakibar Hansen, Hinnerup.

2608 ) Vera Crijanovschi Hansen, Hvidovre.

2609 ) William Westervelt Hanson, København.

2610 ) Mustafa Harmanci, Albertslund.

2611 ) Sadik Hasovic, København.

2612 ) Irene Hazell, Odense.

2613 ) Bach Phuong Ho, København.

2614 ) Trung Quôc Hoang, København.

2615 ) Peter Eugene Hogue, Rødovre.

2616 ) Maria Elisabeth Holm, Skibby.

2617 ) Le Thi Kim Hong, Århus.

2618 ) Marianne Horn, Kerteminde.

2619 ) Gongje Hoti, Svendborg.

2620 ) Musa Hoti, Svendborg.

2621 ) Sadik Hoxha, Sønderborg.

2622 ) Marlena Høgholt, Greve.

2623 ) Peter Ebhohon Iboi, Frederiksværk.

2624 ) Mohamed Fathi Abdou Ibrahim, Odense.

2625 ) Maxwell Ibraimoh, Nuuk.

2626 ) Joseph Igbinovia, København.

2627 ) Shukrije Igrishta, Maribo.

2628 ) Vincent Nwokoro Iwuoha Igwebuike, Hvidovre.

2629 ) Hasan Ince, Frederikssund.

2630 ) Vioara Letitia Irajiani, Odense.

2631 ) Ali Iscan, Hvidovre.

2632 ) Fajredin Iseni, Herlev.

2633 ) Sami Ishak Iskander, Gentofte.

2634 ) Valerie Jacobsen, København.

2635 ) Munevera Jagnjo, Nakskov.

2636 ) Kalina Jakovljevic, Gladsaxe.

2637 ) Dina Jankovic, København.

2638 ) Aferdita Jasaraj, Skælskør.

2639 ) Alice Boh Tah Leo Jensen, Vallø.

2640 ) Dana Carmen Jensen, Svendborg.

2641 ) Joan Frances Jensen, Bornholm.

2642 ) Mihail Julian Jensen, Kalundborg.

2643 ) Olga Jensen, Odense.

2644 ) Patricia Haggerty Jensen, Hvidovre.

2645 ) Sonja Karen Jensen, Haderslev.

2646 ) Julia Jeppesen, København.

2647 ) Margaret Ann Jespersen, Fredericia.

2648 ) Mirjana Jevtic, Silkeborg.

2649 ) Roxana Gabriela Jochumsen, Allerød.

2650 ) Robert Johannesson, Gladsaxe.

2651 ) Malgorzata Johansen, Horsens.

2652 ) Myzejene Johansen, Rønde.

2653 ) Olga Johansen, Aalborg.

2654 ) Yulia Johansen, Frederiksberg.

2655 ) Bosko Jovanovic, København.

2656 ) Mike Jovicic, Odense.

2657 ) Fljurije Jusufi, København.

2658 ) Mahi Jusufi, Rødovre.

2659 ) Donna Lee Jørgensen, Ledøje-Smørum.

2660 ) Sevim Kalayci, Århus.

2661 ) Sejdo Kamberi, Kalundborg.

2662 ) Ali Kara, Holbæk.

2663 ) Süleyman Kara, Hørsholm.

2664 ) Yildiz Kara, Helle.

2665 ) Hatice Karaca, Slagelse.

2666 ) Abdullah Karacan, Albertslund.

2667 ) Olga Karagozian, København.

2668 ) Züleyha Karahan, Århus.

2669 ) Hatice Karakoc, Holbæk.

2670 ) Huseyin Karakoyun, Ballerup.

2671 ) Ali Karatas, Hvidovre.

2672 ) Yasin Karatas, København.

2673 ) Tural Kartal, Roskilde.

2674 ) Zubeda Kassim, København.

2675 ) Aysegül Kavak, København.

2676 ) Agata Ewa Kawecka, Hinnerup.

2677 ) Erdogan Kaya, Ballerup.

2678 ) Mahir Kaya, Karlebo.

2679 ) Ibrahim Kayan, Kolding.

2680 ) Muhammed Kayan, Kolding.

2681 ) Fadime Kayhan, Holbæk.

2682 ) Selma Kayhan, Albertslund.

2683 ) Gazi Eray Kayra, Hammel.

2684 ) Elvira Kayser, Høje Taastrup.

2685 ) Izeta Kecap, Gundsø.

2686 ) Orhan Kesen, Ishøj.

2687 ) Lobna Khazouh, Brønderslev.

2688 ) Ghada Kheder, København.

2689 ) Bekim Kiki, København.

2690 ) Maria Kikkenborg, Aabenraa.

2691 ) Anja Kilgour, Tvøroyri.

2692 ) Hamit Kilic, København.

2693 ) Shandie Kim, Svendborg.

2694 ) Medey Kiran, Brøndby.

2695 ) Necati Kiraz, Hvidovre.

2696 ) Onursal Kizil, Horsens.

2697 ) Nurcan Kizilkaya, Brøndby.

2698 ) Assia Iordanova Kjeldgaard, Århus.

2699 ) Wendy Karen Bryan Kjærsfeldt, Hedensted.

2700 ) Julie Anne Knudsen, Bornholm.

2701 ) Nuray Koc, Roskilde.

2702 ) Abdulkadir Kocak, Hvidovre.

2703 ) Eljife Kokoli, Aalborg.

2704 ) Emsat Koleci, Faaborg.

2705 ) Melek Kolsuz, Odense.

2706 ) Daniel Konieczny, Odense.

2707 ) Canan Korkmaz, Brøndby.

2708 ) Halil Ibrahim Korkmaz, Brøndby.

2709 ) Ibrahim Korkmaz, København.

2710 ) Jasmina Kosovik, Gladsaxe.

2711 ) Vesna Kostic-Savic, København.

2712 ) Maria Magdalena Kowalczyk, Skanderborg.

2713 ) Edward Wilhelm Kowalski, Lyngby-Taarbæk.

2714 ) Gülsen Nuray Koyuncu, Roskilde, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1987.

2715 ) Margarita Aleksandrovna Kristoffersen, Vejle.

2716 ) Bozena Kruszewski, København.

2717 ) Kristina Kulic, København.

2718 ) Petar Kulic, København.

2719 ) Bernadeta Kuperman, København.

2720 ) Elvan Kur, Fredericia.

2721 ) Aferdita Kurteshi, Kolding.

2722 ) Demet Kurutepe, København.

2723 ) Fuat Kus, Næstved.

2724 ) Güzay Kutsal, København.

2725 ) Ewa Halina Kwitting, Præstø.

2726 ) Bayram Kücük, Esbjerg.

2727 ) Orhan Kücük, Greve.

2728 ) Halil Kücükkart, Rødovre.

2729 ) Cemile Kücükkose, Brøndby.

2730 ) Harun Kücükyilldiz, Ishøj.

2731 ) Zuzanna Franciszka Kæseler, Ringkøbing.

2732 ) Meryem Køylü, Greve.

2733 ) Frans Engelbertus Labuschagne, Aalborg.

2734 ) Laanyuni Sumuni Laizer, Odense.

2735 ) Hoa Thi Lam, Slagelse.

2736 ) Alexandre Larsen, København.

2737 ) Hale Ayse Larsen, Gentofte.

2738 ) Izabela Larsen, København.

2739 ) Jessica Thomas Larsen, Skagen.

2740 ) Joanna Zofia Larsen, Frederikshavn.

2741 ) Elaine Aisha Miller Latif, Hvidovre.

2742 ) Natasha Natalia Lauridsen, Ølstykke.

2743 ) Ervin Janos Lazar, København.

2744 ) Charlene Ann Lazarus, Kolding.

2745 ) Charlotte Lee Lazarus, Odense.

2746 ) Giao Giao Quynh Le, Skanderborg.

2747 ) Thi Muoi Le, Randers.

2748 ) (Udgået).

2749 ) Sau Fan Leung, Århus.

2750 ) Alicja Karasinska Ley, Nykøbing Falster.

2751 ) Ljuljjete Loki, København.

2752 ) Fadil Lushaj, Kolding.

2753 ) Kimete Lushaj, Kolding.

2754 ) Nga Nguyet Ly, København.

2755 ) Gali Lyshøj, København.

2756 ) Katharine Elizabeth Madsen, København.

2757 ) Thúy Ngoc Thi Madsen, Bramsnæs.

2758 ) Virginia Magda, Slangerup.

2759 ) Katarzyna Majkowska, Aalborg.

2760 ) Sonja Malisic, Ballerup.

2761 ) Agush Mallopolci, Svendborg.

2762 ) Ibadete Mamuti, København.

2763 ) Michael Manukian, Frederiksberg.

2764 ) Anna Grazyna Marcussen, Bov.

2765 ) Katarzyna Maria Marek, Tårnby.

2766 ) Sara Marom, København.

2767 ) Christian Giuseppe Martinez Alegria, Esbjerg.

2768 ) Kelvin Uyi Martins, København.

2769 ) Tamara Mathiesen, København.

2770 ) Vera Mattkovic, København.

2771 ) Rustam Rizovich Mazitov, Kolding.

2772 ) Christopher Mc Ewan, Dragsholm.

2773 ) Elizabeth Mc Roberts, Hundested.

2774 ) Bedri Memedi, København.

2775 ) Ajla Memedovska, Brøndby.

2776 ) Bediha Mentes, Brøndby.

2777 ) (Udgået).

2778 ) Nilüfer Mercan, Silkeborg.

2779 ) Agron Mergjollar, København.

2780 ) Sermijet Merseli, Gladsaxe.

2781 ) Mahmut Mertoglu, Rødovre.

2782 ) Güzide Metin, Århus.

2783 ) Marta Ewa Mieczkowska, Aalborg.

2784 ) Valentina Milanovic, København.

2785 ) Gordana Miletic, Silkeborg.

2786 ) Ljubica Milovic, Hvidovre.

2787 ) Yael Minkob, Viborg.

2788 ) Mohammed Ahmed Mohammed, København.

2789 ) Lioubov Moltzen, Gentofte.

2790 ) Sorina Mortensen, Albertslund.

2791 ) Magdy Abd El Nabi Ismail Mousleh, Albertslund.

2792 ) Paul Norman Moxness, København.

2793 ) Hamed Daoud Muheisen, Gråsten.

2794 ) Enisa Mujkovic, Fredericia.

2795 ) Bajram Mula, Løgstør.

2796 ) Jairo Alfonso Munive Rincon, København.

2797 ) Olga Molosnic Munkvad, Gentofte.

2798 ) Ljutvija Murina, Kalundborg.

2799 ) Izmet Mustafa, Herlev.

2800 ) Mahdi Faisal Moh'd Mustafa, København.

2801 ) Isni Mustafi, Hvidovre.

2802 ) Veton Nasufoski, Rødovre.

2803 ) Octavian Neagu, København.

2804 ) Zeki Nebi, København.

2805 ) Tomislav Nedeljkovic, Frederiksværk.

2806 ) Hilal Nemli, Århus.

2807 ) Jadwiga Nenadovic, København.

2808 ) Muzafer Neziri, København.

2809 ) Duy Binh Nguyen, Svendborg.

2810 ) Duy Tue Nguyen, Århus.

2811 ) Kim Huong Huynh Nguyen, Hjørring.

2812 ) Thi Chi Nguyen, Svendborg.

2813 ) Thi Kim Lan Nguyen, Aalborg.

2814 ) Thi Thanh Thuy Nguyen, Aabenraa.

2815 ) Tuyet Thu Thi Nguyen, Århus.

2816 ) Tuyet-Nga Thi Nguyen, København.

2817 ) Van Chin Nguyen, Horsens.

2818 ) Claire Loreto Nielsen, Holmsland.

2819 ) Dorota Brygida Nielsen, Gedved.

2820 ) Else-Marie Nielsen, Hillerød.

2821 ) Grazyna Nielsen, Grindsted.

2822 ) Mioara Nielsen, Aalborg.

2823 ) Olga Nielsen, Hanstholm.

2824 ) Siew Hoon Linnea Nielsen, Randers.

2825 ) Maria Anguelova Nika, København.

2826 ) Kirsten Nilsson, Viborg.

2827 ) Spasenka Nistor, Helsingør.

2828 ) Mtoo Norrild, Hillerød.

2829 ) Esad Numanovic, Bornholm.

2830 ) Ruveyda Ocak, Roskilde.

2831 ) Hatice Oguz, Odense.

2832 ) Iyke Wilfred Okafor, Hillerød.

2833 ) Jeff Browne Okike, Aalborg.

2834 ) Ken Okey Okikaa, Aalborg.

2835 ) Mustafa Okutan, Høje Taastrup.

2836 ) Luz Marcela Olsen, Lemvig.

2837 ) Naglaa Mahrous Abd El Hady Omar, Roskilde.

2838 ) Serdar Onurlu, København.

2839 ) Fatima Osmani, København.

2840 ) Zejnula Osmani, København.

2841 ) Refida Osmanovic, Nakskov.

2842 ) Yusuf Ozdemir, København.

2843 ) Ahmet Ozel, Herlev.

2844 ) Aysel Ozel, Herlev.

2845 ) Daniel Pantchev Pandeliev, Kolding.

2846 ) William Oran Payton, Glostrup.

2847 ) Christine Pedersen, Århus.

2848 ) Gabriela Kovacs Pedersen, Skovbo.

2849 ) Grazyna Iwonna Pedersen, Løkken-Vrå.

2850 ) Hanna Pedersen, København.

2851 ) Katarina Pedersen, Odense.

2852 ) Katarzyna Pedersen, Grenaa.

2853 ) Nesat Pehlivan, Helsingør.

2854 ) Monika Pekala, Brøndby.

2855 ) Aferdita Pervizaj, Rønde.

2856 ) Gafur Pervizaj, Rønde.

2857 ) Jeanne Sandra Ching Ling Petersen, Allerød.

2858 ) Jo-Ann Petersen, Sydals.

2859 ) Nikita Galina Konstantinovna Petersen, Vejle.

2860 ) Roza Petersen, Fredericia.

2861 ) Petio Dinkov Petkov, København.

2862 ) Zlatinka Petrovic, Kalundborg.

2863 ) Danh Ngoc Pham, Horsens.

2864 ) Huu Tien Pham, Århus.

2865 ) Ngoc Bich Thi Pham, Munkebo.

2866 ) Thi Kim Loi Pham, Århus.

2867 ) Thi Truc Giang Pham, Horsens.

2868 ) Thu Bich Phong, Århus.

2869 ) Branko Picorusevic, Hillerød.

2870 ) Ewa Maria Plambeck, København.

2871 ) Rafael Plaza Recio, Århus.

2872 ) Piotr Pawel Podhajny, Århus.

2873 ) Artur Polaniecki, Vallensbæk.

2874 ) Mehmet Polat, København.

2875 ) Ljubisa Popovic, Frederiksværk.

2876 ) Nayibe Portilla Robayo, København.

2877 ) Mirel Porutiu, Esbjerg.

2878 ) Ljuljete Prekazi, Fredericia.

2879 ) Roy Preston, Haslev.

2880 ) Bajrudin Pruzljanin, Sønderborg.

2881 ) Anna Maria Przeworski, København.

2882 ) Florin Purge, København.

2883 ) Nazmije Qerimi, Vejle, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1990.

2884 ) Tien Tai Quách, Århus.

2885 ) Manuel Alberto Quejada McKenzie, København.

2886 ) Rozica Radice, Søllerød.

2887 ) Biljana Rajovic, Gladsaxe.

2888 ) Darko Rajovic, København.

2889 ) Burim Ramadani, Fredericia.

2890 ) Tatiana Evgenievna Rasmussen, Viborg.

2891 ) Teresa Rasmussen, Vejen.

2892 ) Anna Reppien, Horsens.

2893 ) Bisera Resic, Vejle.

2894 ) Zeljko Ristic, København.

2895 ) Morgan Romanescu, København.

2896 ) Marina Veniaminovna Rouban, Hvidovre.

2897 ) Grace Joyce George Rusimbi, Høje Taastrup.

2898 ) Steven Leslie Russell, Ry.

2899 ) Nedzat Rustemi, København.

2900 ) Nermine Rustemovska, Gladsaxe.

2901 ) Dzedije Sabani, København.

2902 ) Muserref Sadiq, København.

2903 ) Andrea Rose Saffer, Århus.

2904 ) Mesut Sahin, Greve.

2905 ) Oguz Sahin, Gladsaxe.

2906 ) Sengul Sahin, Frederiksberg.

2907 ) Sana Saleh Husein Said, Birkerød.

2908 ) Slobodanka Sain, Helsingør.

2909 ) Ruxandra Elena Saleh, København.

2910 ) Ramadan Salihi, København.

2911 ) Tahire Salihi, Holbæk.

2912 ) Felicia-Ramona Sandgreen, København.

2913 ) Kajali Sanyang, Gjern.

2914 ) Servet Sarac, Tårnby.

2915 ) Beata Sarhan, København.

2916 ) Fadime Sari, København.

2917 ) Sinan Sari, Ølstykke.

2918 ) Derya Sarigøz, Horsens.

2919 ) Musa Alieu Sarr, København.

2920 ) Zeynep Saylik, København.

2921 ) Necati Secilmis, Albertslund.

2922 ) Saminka Sehovic, Kolding.

2923 ) Mefail Selmani, Rødovre.

2924 ) Susan Yi Sencindiver, Århus.

2925 ) Hatice Senol, Roskilde.

2926 ) Mukaddes Sevinc, Gladsaxe.

2927 ) Musa Shabani, Haderslev.

2928 ) Sadete Shabani, Haderslev.

2929 ) Michal Shenhav, Grenaa.

2930 ) Robert Spencer Silver, Svendborg.

2931 ) Joanna Bozena Skov, Nakskov.

2932 ) Eric James Sloan, Sindal.

2933 ) Wioletta Soelberg, Randers.

2934 ) Rahime Solakoglu, København.

2935 ) Pero Sore, Aalborg.

2936 ) Sadegül Soysal, Haderslev.

2937 ) Drita Spaqaj, Holbæk.

2938 ) Floyd Kenneth Stein, København.

2939 ) Dejan Stevic, København.

2940 ) Honorata Stoldt, Nørre Rangstrup.

2941 ) Irina Strange, Svendborg.

2942 ) Olga Stroganova, Hørsholm.

2943 ) Anastassia Stukan, Solrød.

2944 ) Mine Subasi, Hillerød.

2945 ) Yeter Süer, Ølstykke.

2946 ) Fehmi Sütcü, Ishøj.

2947 ) Edyta Magdalena Sørensen, Videbæk.

2948 ) Irina Sørensen, København.

2949 ) Marlena Teresa Sørensen, Brønderslev.

2950 ) Roxana Sørensen, Horsens.

2951 ) Beyhan Saat, København.

2952 ) Steen Alex Taphouse, Skibby.

2953 ) Cetin Tas, Farum.

2954 ) Eyup Taskiran, Ishøj.

2955 ) Erdogan Teke, Århus.

2956 ) Abdilkadir Teker, København.

2957 ) Seher Tekerek, Holstebro.

2958 ) Recai Tekin, Brøndby.

2959 ) Ahmet Teksen, Frederiksberg.

2960 ) Hanne Tempel, Århus.

2961 ) Keziban Temur, Odense.

2962 ) Thi Bach Lan Thai, Århus.

2963 ) Ibrahim Thaqi, Rødby.

2964 ) Tatiana Thieme, Assens.

2965 ) Irina Thomsen, Solrød.

2966 ) Peta Anne Thorogood, Gladsaxe.

2967 ) Galina Sysoyeva Thøgersen, Blaabjerg.

2968 ) Sabuha Tokmak, Vallensbæk.

2969 ) Mustafa Tolutimur, Greve.

2970 ) Tómas Heimir Tómasson, København.

2971 ) Perihan Topal, Greve.

2972 ) Døndü Topcu, Haderslev.

2973 ) Serpin Topcu, København.

2974 ) Süleyman Topcu, Haderslev.

2975 ) Dogan Tozan, Slagelse.

2976 ) Ai Si Tran, Svendborg.

2977 ) My Lan Tran, Brøndby.

2978 ) Nguyet Thi Anh Tran, Aalborg.

2979 ) Thi Hue Tran, Århus.

2980 ) Thi Thuy Trang Tran, Aalborg.

2981 ) Thien Linh Tran, Søllerød.

2982 ) Xuan Nhu Thi Tran, Århus.

2983 ) Nai Tran Trieu, Brønderslev.

2984 ) Thi Ha Ly Truong, Odense.

2985 ) Hatice Turan, København.

2986 ) Kevser Turan, Horsens.

2987 ) Zekeriya Turan, København.

2988 ) Menekse Turp, Odense.

2989 ) Ayhan Türkmen, København.

2990 ) Bülent Ucar, Høje Taastrup.

2991 ) Ali Uka, Nykøbing-Rørvig, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1989.

2992 ) Sadete Uka, Nykøbing-Rørvig, dog uden virkning for ansøgerens barn født i 1989.

2993 ) Daniel Piotr Urbaniak, Brønderslev.

2994 ) Orhan Ustun, Skjern.

2995 ) Kelly Kay Vainio, København.

2996 ) Sandra Rocio Valbuena Cruz, Århus.

2997 ) Gjuner Veliovski, Frederiksberg.

2998 ) Adrian Veljici, Horsens.

2999 ) Suljejman Veljici, Frederiksberg.

3000 ) Eva Vigild, Gladsaxe.

3001 ) Baiba Viktorova, Horsens.

3002 ) Sadika Visnjic, Højreby.

3003 ) Radojka Vlahovic, København.

3004 ) Thuy Cam Thi Vo, Århus.

3005 ) Thi My Linh Võ, Odense.

3006 ) Eric Rodgers Volkmann, Nørre Alslev.

3007 ) Sedat Vural, Køge.

3008 ) Kadir Vurucu, Hillerød.

3009 ) Peter Michael Wade, Vejle.

3010 ) Philippa Sarah Wall, Varde.

3011 ) Hana Warde, København.

3012 ) Fe Alaan Watkins, Skjern.

3013 ) Gil Wilchynski, Esbjerg.

3014 ) Thomas Williams, København.

3015 ) Jan Woollhead, Sydfalster.

3016 ) Bashkim Xhemollari, Sønderborg.

3017 ) Shefkije Xhemollari, Sønderborg.

3018 ) Shadane Xhuzi, Nakskov.

3019 ) Orhan Yager, Slagelse.

3020 ) Gülsuna Yalcin, Birkerød.

3021 ) Evrim Yapici, Frederikshavn.

3022 ) Ido Yavin, Trehøje.

3023 ) Atila Yazici, Ringsted.

3024 ) Fadime Yelok, Haderslev.

3025 ) Ferhat Ügüden, Odense.

3026 ) Celal Yilan, København.

3027 ) Fatma Yilan, København.

3028 ) Ferhat Yildirim, Odense.

3029 ) Bülent Yildiz, Ishøj.

3030 ) Resit Yildiz, Næstved.

3031 ) Zübeyde Yildiz, Slagelse.

3032 ) Filiz Ünalan, Høje Taastrup.

3033 ) Güldane Yolal, Glostrup.

3034 ) Desmond Paul Young, København.

3035 ) Selahattin Yüce, Høje Taastrup.

3036 ) Makbule Yüksel, Ishøj.

3037 ) Sezgin Yüksel, Brøndby.

3038 ) Süleyman Yüksel, København.

3039 ) Norbert Zaczkiewicz, Svendborg.

3040 ) Belinda Jane Zardis, Frederiksberg.

3041 ) Ramize Zimberi, København.

3042 ) Zelfi Zulbehari, Høje Taastrup.

3043 ) Amerah Zuraigat, Lyngby-Taarbæk.

3044 ) Emil Zurak, Frederiksberg.

3045 ) Siho Öktem, København.

3046 ) Kazim Øzcan, Esbjerg.

3047 ) Civan Øzcelik, Århus.

3048 ) Temel Øzdemir, Århus.

3049 ) Rana Özden, København.

3050 ) Tekin Özer, Høje Taastrup.

3051 ) Kamil Øzüak, Fredericia.

3052 ) Mirka Magdalena Aagaard, Svendborg.

§ 3. Loven har virkning fra ugedagen efter dens stadfæstelse.

Givet på Amalienborg, den 24. juni 2005

Under Vor Kongelige Hånd og Segl

MARGRETHE R.

/Rikke Hvilshøj